نحوه یافتن یک تلفن هوشمند گمشده یا سرقت شده? دیجیتال ، از دست دادن ، پرواز: تلفن من را به لطف IMEI و حذف داده های آن پیدا کنید

ضرر ، پرواز: تلفن من را به لطف IMEI و حذف داده های آن پیدا کنید

اولین رفلکس که به وضوح خط شما را به حالت تعلیق در می آورد. برای انجام این کار ، چندین فرصت دارید:

نحوه یافتن یک تلفن هوشمند گمشده یا سرقت شده ?

چه چیزی می تواند آزار دهنده تر از از دست دادن تلفن هوشمند یا بدتر از آن باشد ، ? اگر ما نمی توانیم به شما کمک کنیم که کمتر سرگیجه شوید یا از بازی های وانت جلوگیری کنید ، می توانیم برای شما توضیح دهیم که چگونه یک تلفن هوشمند Android یا iOS را ناپدید کنید. اما مهمتر از همه ، چند پارامتر برای تسویه حساب وجود دارد.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

در صورت از دست دادن یا سرقت تلفن هوشمند خود چه کاری باید انجام دهید ?

دیگر نمی توانید دستان خود را روی تلفن خود قرار دهید ? وحشت نکنید ، قبل از اینکه به شما بگویید که مجبور به سرقت آن هستید ، ممکن است فقط آن را از دست داده باشید. در هر دو مورد ، یافتن آن آسان است ، مشروط بر اینکه همیشه به یک شبکه متصل شود (شبکه تلفن همراه یا WiFi). در واقع ، بدون اتصال ، هیچ مکان ممکن نیست.

اکنون که شرایط اصلی را برای یافتن تلفن هوشمند گمشده خود می دانید ، بیایید به تفصیل اقدامات مورد نیاز شما را برای یافتن آن مشاهده کنیم. و به ویژه ، برخی از پیش نیازهای دیگر بسته به دستگاه شما.

در واقع ، شما باید بلافاصله در مورد آن فکر کنید: یک تلفن هوشمند گمشده را پیدا کنید ، آن را در بالادست آماده می کند (افسوس). بنابراین قبل از از دست دادن خود ، حتماً نشانه های ما را دنبال کنید !

اگر دستگاه شما به سرقت رفته است ، در زیر نحوه مسدود کردن آن را از راه دور نیز پیدا خواهید کرد. علاوه بر این ، به یاد داشته باشید که آن را از اپراتور خود دزدیده اید تا سیم کارت شما را مسدود کند. در صورتی که گرانبهای خود را پیدا کنید ، اپراتور می تواند سیم کارت شما را باز کند – که باعث می شود تا گلی برای تغییر شماره شما را نجات دهد. در ایستگاه پلیس ، با شناسه IMEI خود شکایت کنید (می توانید آن را روی جعبه دستگاه خود بازیابی کنید) که مسئولیت انتقال به اپراتور شما خواهد بود. کد IMEI شما سپس در لیست سیاه قرار خواهد گرفت. تلفن هوشمند در شبکه مسدود خواهد شد ، هر چه از اپراتور استفاده شود پس از آن. بنابراین تلفن به لطف شماره IMEI آن غیرقابل استفاده می شود.

نحوه فعال سازی بومی سازی تحت اندروید ?

برای دسترسی به محل تلفن هوشمند Android ، باید مدیر تنظیم دستگاه خود را باز کنید. به طور کلی ، فقط به نوار اعلان بروید ، سپس روی چرخ شکاف کلیک کنید. وارد منوی تنظیمات اصلی تلفن هوشمند خود خواهید شد. ورودی های این منو بسته به مارک دستگاه شما می تواند کمی متفاوت باشد (تولید کنندگان احتمالاً یک پوشش مخصوص Android را اضافه می کنند).

در این منو باید خطی را پیدا کنید که به شما امکان می دهد تنظیمات حساب Google خود را مدیریت کنید (ضبط زیر در Google Pixel ساخته شده است ، اما تنظیمات مشابه سایر تولید کنندگان است). در منوی جدید ، برای یافتن دستگاه من فرود می آید. برای اینکه دستگاه شما پیدا شود ، این گزینه باید فعال شود.

چگونه تلفن اندرویدی گمشده خود را پیدا کنم ?

برای یافتن تلفن خود ، در یک مرورگر اینترنتی ، به سایت Google متصل شوید و دستگاه من را پیدا کنید. از شما خواسته می شود اگر قبلاً انجام نشده باشد ، شناسه های Google خود را وارد کنید. یک پیام پاپ آپ از شما درخواست می کند که از سرویس موقعیت مکانی استفاده کنید. البته اگر دستگاه خود را از دست داده اید ، مجبور خواهید بود که بیشتر بروید.

رابط سرویس بسیار ساده است. در سمت راست صفحه یک کارت Google Maps است که دستگاه شما را پیدا می کند و باعث می شود طرح زوم در مکانی که در آن قرار دارد ظاهر شود. اگر تلفن هوشمند شما در شبکه است ، می توانید آدرس دقیق را مشاهده کنید (همانطور که قبلاً مشخص کرده ایم).

در سمت چپ ، یک منو به شما امکان می دهد اقدامات خاصی را انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر تلفن شما در خانه پنهان شده است (یا حداقل ، جایی که هستید) ، می توانید آن را زنگ بزنید تا سریعتر آن را پیدا کنید. این به شما امکان می دهد تا به مدت پنج دقیقه دستگاه خود را زنگ بزنید ، حتی اگر آن را در حالت خاموش ترک کرده اید.

دو گزینه ایمنی دیگر نیز ارائه شده است. در صورتی که به لطف کارت کشف کرده اید که تلفن هوشمند شما در جایی که هستید گم نشده است ، اما در جای دیگر ، شما می توانید با قطع ارتباط Google خود ، دستگاه خود را ایمن کنید. این گزینه همچنین به شما امکان می دهد پیامی را روی صفحه نمایش دهید ، که اگر تلفن هوشمند خود را در یک مکان عمومی فراموش کرده اید و می خواهید در صورت یافتن هشدار داده شود ، مفید است. به عنوان مثال می توانید شماره ای را که در آن می پیوندید نشان دهید. توجه داشته باشید که مکان همیشه کار خواهد کرد.

آخرین گزینه این است که به عنوان آخرین راه حل استفاده شود. اگر معلوم شود که دستگاه شما به سرقت رفته است ، می توانید تمام آنچه را که موجود دارد پاک کنید. لطفاً توجه داشته باشید ، این عملیات برگشت ناپذیر است: بنابراین دیگر نمی توانید دستگاه را پیدا کنید زیرا دیگر به هیچ حساب Google پیوند نمی یابد.

در آخر ، توجه داشته باشید که اگر چندین دستگاه به حساب Google خود متصل هستید ، می توانید از طریق آیکون های بالای ستون سمت چپ از یک به دیگری بروید. در ضبط ارائه شده ، می توانید یک تلفن هوشمند و یک رایانه لوحی را مشاهده کنید: برای یافتن دومی ، فقط روی آن کلیک کنید. توجه داشته باشید که شما همچنین به درصد باتری باقیمانده در دستگاه و به نام WiFi یا شبکه سلولی که به آن وصل شده است ، دسترسی دارید ، در صورت اتصال به یک شبکه (شرط (شرط) sine qua غیر برای یافتن آن).

اگر تلفن خاموش باشد ، تمام موارد فوق قابل انجام نیست. با این حال ، شما می توانید تاریخچه مکان های ضبط شده توسط Google را ببینید. متأسفانه ، اگر گزینه قبلاً فعال نشده باشد ، شما قادر به دسترسی به آن نخواهید بود. اگر پیدا کردن یک تلفن هوشمند دزدیده شده عملی است ، لزوماً نمی خواهید موقعیت خود را به طور دائم در Google برقرار کنید.

نحوه فعال کردن محل آیفون من در iOS

باز هم ، شما باید عملکرد را به گونه ای فعال کنید که در صورت از دست دادن یا سرقت در دسترس باشد. برای انجام این کار ، به تنظیمات ، محرمانه بودن ، سپس سرویس مکان بروید. از آنجا می توانید سرویس مکان را فعال کرده و موقعیت من را به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید هشدارها را با توجه به مکان فعال کنید.

چگونه آیفون یا آیپد خود را پیدا کنم ?

پس از فعال شدن گزینه در iPhone یا iPad خود ، به وب سایت iCloud بروید. شناسه های خود را پیدا کنید ، سپس به مکان یابی بروید. همچنین در صورت داشتن می توانید از برنامه در MAC خود استفاده کنید.

در بالا ، می توانید با کلیک بر روی همه دستگاه های من ، ترمینال مورد نظر خود را انتخاب کنید. می توانید ترمینال خود را زنگ بزنید ، آن را قفل کنید یا محتویات را پاک کنید. این برای همه دستگاه های اپل کار می کند ، بنابراین می توانید از آن برای iPhone و iPad ، MacBook یا Apple Watch استفاده کنید.

هنگامی که دستگاه قرار دارد ، با یک نقطه سبز روی کارت روی صفحه ظاهر می شود. برای به دست آوردن گزینه ها روی نقطه کلیک کنید. سپس می توانید زنگ بزنید ، در حالت گمشده (قفل ایمنی) قرار دهید یا دستگاه را با توجه به انتخاب خود حذف کنید. همچنین می توانید سطح باتری آن را مشاهده کنید.

به یاد بیاوریم که این عملکرد ، که ما اغلب با نام Find My به زبان انگلیسی بهتر می شناسیم ، مبتنی بر یک شبکه ناشناس است که بین دستگاه های اپل با استفاده از عملکرد ایجاد شده است-که به یاد می آوریم ، از iOS 13 در دسترس است. همچنین در Airtags و اخیراً در دستگاه های شخص سوم که از سازگاری آنها استفاده می کنند کار می کند.

نحوه یافتن تلفن هوشمند سامسونگ کهکشان من ?

اپل تنها کسی نیست که یک سرویس مکان اختصاص داده شده به پایانه های خود را ارائه می دهد. از سال 2020 ، سامسونگ جایگزین خود را با نام Find My Mobile ارائه می دهد. عملکرد آن بسیار قابل مقایسه با اپل است. شما باید در امنیت و محرمانه بودن به تنظیمات کهکشان خود بروید ، سپس گزینه مکان را فعال کنید. به طور موازی برای ایجاد حساب سامسونگ خود فراموش نکنید: از طریق سرورهای کره جنوبی می توانید مکان دستگاه خود را پیدا کنید.

پس از ترک تلفن هوشمند خود ، باید به سایت موبایل Find My بروید که به شما امکان می دهد آخرین مکان را پیدا کنید. تا زمانی که روشن شود و به شبکه وصل شود (موبایل یا WiFi) ادامه خواهد یافت. می توانید آن را زنگ بزنید ، صفحه خود را از راه دور قفل کنید ، یک پیام را نمایش دهید ، داده های خود را ذخیره کنید و در نتیجه محتویات دستگاه را پاک کنید.

ضرر ، پرواز: تلفن من را به لطف IMEI و حذف داده های آن پیدا کنید

تلفن هوشمند شما ناپدید شده است ? شما قربانی پرواز بوده اید ? آگاه باشید که می توانید تلفن خود را پیدا کنید بلکه آن را مسدود کرده و داده های خود را از راه دور پاک کنید. ما روش دنبال کردن را توضیح می دهیم.

تلفن هوشمند به سرقت رفته نحوه یافتن اطلاعات آیفون اندرویدی IMEI

عکس ها ، اطلاعات بانکی ، صندوق پستی ، مخاطبین ، پیام ها ، اسناد حرفه ای … تلفن های هوشمند ما حاوی داده های حساس هستند که ما نمی خواهیم در هنگام از دست دادن یا سرقت دستگاه شما دست های بدی را ببینیم. در صورت لزوم ، خوشبختانه رژه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد تلفن خود را از راه دور پیدا کنید, برای مسدود کردن آن و در برخی موارد برای حذف داده های خود.

قبل از رسیدن به قلب موضوع ، به یاد داشته باشید که باید در این نوع شرایط خیلی سریع عمل کنید ، هدف این است که به سرعت از دسترسی به اراذل و اوباش به تلفن و داده های گرانبهای خود جلوگیری کنید. ما روش هایی را که به شما امکان می دهد تلفن خود را از راه دور پیدا کرده و قفل کنید ، جزئیات خواهیم داد. لطفا توجه داشته باشید: اینها به اقدامات احتیاطی اولیه شما بستگی دارد.

�� چگونه خط من را از راه دور مسدود کنم ?

اولین رفلکس که به وضوح خط شما را به حالت تعلیق در می آورد. برای انجام این کار ، چندین فرصت دارید:

 • به فضای شخصی خود دسترسی پیدا کنید در وب سایت اپراتور خود. برای جلوگیری از هرگونه استفاده مخرب ، می توانید خط خود را به حالت تعلیق درآورید.
 • با خدمات مشتریان تماس بگیرید اپراتور از طریق تلفن.

سیم کارت شما فوراً مسدود می شود و هیچ کس نمی تواند بدون اطلاع شما از بسته و شماره شما استفاده کند. ما در زیر تعداد اپراتورهای مختلف را مشخص کرده ایم تا کار شما آسانتر شود:

��چگونه تلفن گمشده خود را با شماره IMEI پیدا کنم ?

حتی اگر خط شما به حالت تعلیق درآمده باشد ، دزد همیشه می تواند از تلفن شما با سیم کارت دیگری استفاده کند. یک روش رادیکال وجود دارد که به آن اجازه می دهد تا میله ها را در چرخ ها قرار دهد. این شامل است شماره IMEI را به اپراتور خود ارتباط دهید (هویت تجهیزات بین المللی تلفن همراه) تلفن هوشمند شما.

15 شکل ، ممکن است موقعیت تقریبی را پیدا کنید از تلفن شما ، بسته به آخرین آنتن مورد استفاده ، برای ادامه انسداد از راه دور آن.

از کجا می توان شماره IMEI را پیدا کرد

روش های مختلفی وجود دارد شماره IMEI خود را بازیابی کنید ::

 • کد *#06#را تایپ کنید روی صفحه کلید تلفن هوشمند خود برای نمایش شماره IMEI خود. سپس می توانید تصویری بسازید که باید در جای دیگری از تلفن خود ذخیره کند (برای اینکه بتوانید در صورت از دست دادن یا سرقت به آن دسترسی پیدا کنید).
 • با ارزش جعبه را نگه دارید از تلفن هوشمند شما. به طور کلی ، تولید کنندگان این شناسه منحصر به فرد را روی آن چاپ می کنند.
 • به منطقه مشتری خود دسترسی پیدا کنید. در برخی از اپراتورها ، امکان دسترسی به شماره IMEI خود با ورود به حساب خود وجود دارد.
 • به تنظیمات دسترسی پیدا کنید از تلفن خود و بخش “درباره” را پیدا کنید.

به محض اینکه شماره IMEI خود را دارید ، در یک ایستگاه پلیس یا به ژاندارمری شکایت کنید. سپس دقایقی را خواهید داشت که باید به اپراتور خود ارسال شود. دومی مسئولیت افزودن شماره IMEI را در یک پایه تلفن های دزدیده شده ، که برای همه اپراتورهای فرانسوی مشترک است ، بر عهده خواهد داشت. هنگامی که شماره IMEI در آن ثبت نام کرد ، ارتباطی که تلفن هوشمند دزدیده شده سعی در عبور خواهد داشت مسدود می شود (فقط در فرانسه).

�� چگونه تلفن هوشمند خود را با یک سرویس مدیریت از راه دور پیدا کنم ?

مسدود کردن از راه دور توسط اپراتور از استفاده خاص از تلفن شما جلوگیری می کند. با این حال ، تمام توابع را مسدود نمی کند و داده ها را از دستگاه حذف نمی کند. برای انجام این کار ، شما باید استفاده کنید یک سرویس مدیریت از راه دور, مانند عملکرد “مکان یابی” در اپل یا “دستگاه من را پیدا کنید” در کنار گوگل. ترجیحاً و به دلایل امنیتی آشکار ، از استفاده از نرم افزار شخص سوم خودداری کنید.

توجه داشته باشید که باز هم ، این توابع برای تنظیم در تلفن هوشمند شما خواهد بود قبل از از دست دادن او به طوری که آنها مؤثر هستند. به ویژه با فعال کردن توابع مکان از راه دور.

�� چگونه به لطف برنامه موقعیت مکانی آیفون من را پیدا کنید ?

برای پیش بینی پرواز یا از دست دادن حتماً عملکرد “مکان یابی آیفون من” را فعال کنید.

 • دسترسی تنظیمات از آیفون شما.
 • شماره خود را انتخاب کرده و سپس فشار دهید در محل قرار گرفتن.
 • سوئیچ ها را فعال کنید مکان من را پیدا کنیدآیفون و از شبکه مکان یابی.

پس از اتمام ، باید بتوانید تلفن هوشمند خود را در مسیر دنبال کنید ، حتی اگر دومی خاموش باشد. دو گزینه برای شما در دسترس است:

 • برای استفادهبرنامهبومیدر محل قرار گرفتن از دستگاه دیگر اپل مانند مک یا آیپد
 • وارد این آدرس icloud شوید.com/یافتن در یک مرورگر برای اتصال به حساب خود.

اگر به طور اتفاقی موفق به یافتن مجرمان که آیفون خود را به سرقت برده اند ، به تنهایی عمل نکنید و با پلیس تماس بگیرید که اقدامات درستی انجام خواهد داد.

در محل قرار گرفتن

علاوه بر موقعیت مکانی ، برنامه همچنین به شما امکان می دهد داده ها را از راه دور از دستگاه خود پاک کنید:

 • در برنامه در محل قرار گرفتن, به بخش دسترسی پیدا کنید دستگاه.
 • دستگاه را برای تمیز کردن انتخاب کنید.
 • روی کلیک کنید این دستگاه را حذف کنید.

�� چگونه به لطف برنامه دستگاه من ، تلفن هوشمند Android را پیدا کنید ?

این اصل به طور کلی در اندروید یکسان است. باز هم ، شما باید با دنبال کردن این مراحل همه چیز را در بالادست پیکربندی کنید:

 • گزینه را فعال کنید محل در تنظیمات یا در منوی تنظیمات سریع.
 • سپس به بخش تغییر دهید امنیت.
 • بخش اختصاص داده شده به محل دستگاه خود را پیدا کنید (در سامسونگ ، به آن خوانده می شود ردیابی موبایل).
 • جعبه ها را بررسی کنید این دستگاه را از راه دور پیدا کنید, ارسال آخرین موقعیت وت تشخیص آفلاین.
 • می توانید مکان تلفن هوشمند خود را مستقیماً از طریق برنامه دستگاه من یا در سایت Google دنبال کنید.com/android/find/
 • سپس امکان قفل کردن دستگاه از راه دور ، زنگ زدن ، ورود به سیستم از حساب خود و حتی حذف داده های خود را از راه دور خواهید داشت.

�� شما از Google News استفاده می کنید ? راهنمای تام را به Google News اضافه کنید تا هیچ خبری مهم از سایت ما را از دست ندهید.