چگونه می توان آیفون خود را از فاصله دور با IMEI یا حالت گمشده مسدود کرد?, آیفون گمشده یا سرقت شده: چه کاری باید انجام شود?

آیفون گمشده یا سرقت شده: چه کاری باید انجام شود

Contents

در این مقاله نحوه مسدود کردن آیفون خود در صورت سرقت و چگونگی یافتن آن در صورت از بین رفتن توضیح داده شده است.

چگونه می توان آیفون خود را از فاصله دور با IMEI یا حالت گمشده مسدود کرد ?

آیفون شما گم شده یا حتی به سرقت رفته است ? اگر این اتفاق برای شما افتاده است ، احتمالاً از خودتان دو سوال می پرسید:

 • آیفون شما واقعاً به سرقت رفته است یا فقط گم شده است ?
 • چگونه می توانم از سارقان یا هرکسی که آیفون من را از استفاده از آیفون گمشده خود پیدا کند ، جلوگیری کنم ?چگونه آیفون سرقت شده خود را مسدود کنم ?

در این مقاله نحوه مسدود کردن آیفون خود در صورت سرقت و چگونگی یافتن آن در صورت از بین رفتن توضیح داده شده است.

چگونه می توان آیفون را از راه دور مسدود کرد

فهرست :نمایش دادن

 • قسمت 1. سارقان با آیفون شما چه کاری می توانند انجام دهند ? ?
 • قسمت 2. چگونه می توان آیفون خود را از راه دور با حالت گمشده مسدود کرد ?
 • قسمت 3. چگونه آیفون خود را از فاصله دور با IMEI مسدود کنم ?

سارقان با آیفون شما چه کاری می توانند انجام دهند ?

اپل پیشرفت های بسیاری را برای تأمین امنیت آیفون و اطلاعات شما تا حد امکان از جمله حالت گمشده انجام داده است. سارقان نمی توانند با آیفون که کد دسترسی به خوبی تعریف شده و حالت گمشده فعال شده است ، کارهای زیادی انجام دهند. در اینجا برخی از مواردی که می توانند با یک دستگاه سرقت شده انجام دهند وجود دارد.

01 آیفون دزدیده شده خود را بفروشید

سارقان بی اطلاع می توانند سعی کنند آیفون شما را بفروشند. اما در صورت عدم اطلاع از کد دسترسی صفحه آیفون ، آنها قادر به استفاده از آن نخواهند بود. این بدان معنی است که آنها باید آن را در قطعات یدکی بفروشند ، یا کسی را برای خرید آن استفاده کنند. این صاحب جدید همچنین قادر به استفاده از آیفون نخواهد بود زیرا او کد باز کردن قفل را نیز نمی داند.

02 آیفون سرقت شده خود را دزدان دریایی کنید

سارقان پیچیده تر می توانند آیفون شما را هک کنند. بیشتر افراد داده های شخصی زیادی را در آیفون های خود ذخیره می کنند. اگر سارقان بتوانند آیفون را هک کنند ، می توانند به داده های شما دسترسی پیدا کنند و از آن برای ارتکاب کلاهبرداری استفاده کنند. این ممکن است یک سوال برای درخواست کارت های اعتباری از نام شما یا حتی دسترسی به حساب های بانکی و پرواز آنها باشد.

03 روشهای بازیابی را غیرفعال کنید

اگر آیفون شما یک مدل قدیمی تر است و از سیم کارت استفاده می کند ، کافی است که یک دزد آن را برداشت تا دیگر نتوانید از برخی از روشهای بازیابی ذکر شده در این مقاله استفاده کنید. در این حالت ، شما به احتمال زیاد تلفن خود را جمع می کنید.

چگونه می توان آیفون خود را از راه دور با حالت گمشده مسدود کرد ?

برنامه بومی سازی یک عملکرد اساسی برای یافتن ، محافظت و بازیابی آیفون گمشده یا سرقت شده است. عملکرد مکان به طور خودکار هنگام پیکربندی آیفون خود برای اولین بار فعال می شود ، اما ارزش بررسی در مورد آن را دارد.

حتماً در آیفون سرقت شده فعال شده اید

در اینجا نحوه فعال کردن در آیفون آورده شده است:

 1. به برنامه تنظیمات بروید و نام خود را فشار دهید.
 2. مکان را فشار دهید.
 3. مکان یابی آیفون من را فشار دهید
 4. اطمینان حاصل کنید که گزینه مکان فعال شده است. همچنین فعال کردن گزینه های شبکه مکان یابی و ارسال آخرین موقعیت مفید است ، زیرا آنها به شما در یافتن آیفون سرقت شده در هنگام خاموش کردن کمک می کنند.

پیکربندی مکان یابی آیفون من

دو روش برای استفاده از مکان یابی آیفون من برای مسدود کردن آیفون از راه دور وجود دارد:

 1. به سایت https: // www مراجعه کنید.دارای صدای بلند.com/پیدا کردن در رایانه. از شما خواسته می شود شناسه اپل و رمز عبور خود را وارد کنید.
 2. از برنامه iPhone My Loce در دستگاه دیگر Apple استفاده کنید

از مکان یابی آیفون من استفاده کنید

اگر آخرین نسخه iOS را دارید ، وقتی آیفون دزدیده شده خود را پیدا کنید ، هنوز هم کار می کند:

 • خاموش است
 • اتصال Wi-Fi ندارد
 • پاک شد

اگر آیفون شما از باتری کوتاه است ، مکان یابی آیفون من آخرین موقعیت شناخته شده خود را به مدت 24 ساعت نشان می دهد.

حالت گمشده را فعال کنید تا از راه دور آیفون دزدیده شده مسدود شود

حالت گمشده آیفون دزدیده شده شما را مسدود می کند و یک شماره تلفن و یک پیام را روی صفحه نمایش می دهد. این مانع از استفاده از آیفون شما می شود و به آنها دستورالعمل می دهد تا آن را بدست آورند.

همچنین تمام برنامه ها و ویژگی ها از جمله Apple Pay را غیرفعال می کند و عمر باتری را حفظ می کند.

حالت گمشده از طریق مکان برنامه در یک دستگاه یا رایانه قابل دسترسی است. در اینجا نحوه فعال کردن حالت گمشده برای مسدود کردن آیفون دزدیده شده از راه دور آورده شده است:

 1. همانطور که در بالا ذکر شد ، به برنامه iPhone محلی سازی LON متصل شوید.
 2. اگر از طریق مرورگر وب به آن دسترسی پیدا کردید ، روی همه دستگاه ها کلیک کرده و آیفون سرقت شده را از لیست انتخاب کنید. اگر از برنامه iOS استفاده می کنید ، دستگاه ها را لمس کرده و تلفن گمشده را انتخاب کنید.
 3. سه گزینه در دسترس شما است: زنگ زدن ، حالت گمشده یا پاک کن آیفون. اگر از مرورگر وب استفاده می کنید ، حالت گمشده را انتخاب کنید. اگر از برنامه iOS استفاده می کنید ، لمس کنید تا به عنوان گمشده امتیاز کسب کنید ، سپس لمس را ادامه دهید.

از مکان یابی آیفون من استفاده کنید

آیفون قابل تشخیص خاموش ? چگونه آیفون خود را از فاصله دور با IMEI مسدود کنم ?

اگر عملکرد را فعال نکرده اید ، قبل از از دست دادن یا سرقت آیفون خود ، آیفون من را پیدا کنید ، نمی توانید با استفاده از حالت گمشده ، آن را از راه دور مسدود کنید. با این حال ، برای مسدود کردن آیفون دزدیده شده ، می توانید ضرر یا سرقت آیفون خود را به اپراتور خود گزارش دهید ، که شماره IMEI را نشان می دهد ، به طوری که آیفون را غیرفعال می کند. آیفون شما کاملاً مسدود خواهد شد و هیچ کس اطلاعات شخصی شما را حفظ نمی کند. در اینجا چه کاری باید انجام شود.

شماره IMEI آیفون خود را پیدا کنید

هر آیفون دارای یک شماره منحصر به فرد به نام IMEI (یا MEID برای برخی از تلفن های CDMA) است. به طور کلی ، می توانید این شماره را در غرفه تلفن یا منوی تنظیمات آیفون پیدا کنید. همچنین به طور کلی در بالا یا زیر باتری آیفون چاپ می شود. در صورت از دست دادن یا سرقت آیفون خود ، می توانید مکان های زیر را امتحان کنید:

 • اگر بسته بندی اصلی محصول خود را دارید ، می توانید بارکد را بررسی کنید تا شماره سریال را پیدا کنید.
 • همچنین می توانید شماره سریال محصول خود را در دریافت یا صورتحساب اصلی پیدا کنید.

شماره IMEI آیفون خود را پیدا کنید

با اپراتور خود تماس بگیرید و آیفون دزدیده شده شماره IMEI را مسدود کنید

ضرر یا سرقت آیفون را به اپراتور خود گزارش دهید تا بتواند آیفون شما را با استفاده از شماره IMEI مسدود کند. اگر آیفون گمشده یا سرقت شده اعلام شود ، در لیست سیاه قرار خواهد گرفت ، دیگر قادر به استفاده از شبکه اصلی خود نخواهد بود و مطمئناً برای استفاده در شبکه دیگری باز نمی شود ، که مانع از فعال شدن هر کسی آیفون می شود. در پایان ، این مانع از فروش یک جنایتکار آیفون سرقت شده شما به شخص دیگری می شود.

آنچه به شما توصیه می شود پس از مسدود کردن آیفون خود از راه دور ، انجام دهید

کارهای دیگری که می توانم انجام دهم وقتی آیفون خود را از راه دور مسدود کردم ? بله ، در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید بعد از مسدود کردن آیفون سرقت شده خود انجام دهید.

پرواز را به پلیس اعلام کنید

با پلیس تماس بگیرید و به او بگویید که آیفون شما به سرقت رفته است. دو دلیل برای این وجود دارد. اول از همه ، اگر عملکرد “مکان یابی” را فعال کرده اید ، می تواند به آنها در یافتن مجرمان کمک کند. دوم ، پلیس احتمالاً شماره مرجع را به شما ارائه می دهد که می توانید از آنها برای درخواست جبران خسارت به بیمه خود استفاده کنید.

درخواست جبران خسارت را ارسال کنید

اگر پرواز آیفون خود را گزارش کرده اید و بیمه شده اید ، اکنون زمان آن است که ادعا کنید. با بیمه گر خود تماس بگیرید و به شماره مرجع جرم ارائه شده توسط پلیس به آن بدهید.

اگر در زمینه AppleCare+از پوشش پرواز و ضرر بهره مند شوید ، می توانید یک درخواست جبران خسارت نیز ایجاد کنید. مطمئن باشید که قبل از انجام این فرآیند ، آیفون دزدیده شده را از لیست دستگاه های اعتماد خود حذف نکنید ، در غیر این صورت قادر به درخواست جبران خسارت نخواهید بود.

آیفون دزدیده شده خود را از لیست دستگاه های Trust حذف کنید

اگر سارقان آیفون شما را دارند و موفق به هک کردن آن می شوند ، می توانند از آن برای دریافت کد احراز هویت دو فاکتور استفاده کنند. برنامه ها و داده های شخصی شما در معرض خطر هستند. با حذف یک آیفون دزدیده شده از لیست دستگاه های اعتماد خود ، از استفاده از این روش جلوگیری خواهید کرد.

در اینجا نحوه حذف آیفون دزدیده شده خود از لیست دستگاه های اعتماد آورده شده است:

مرحله 2: بر روی حساب حق حساب حساب کلیک کنید.

از امنیت حساب استفاده کنید

مرحله 3: لیست دستگاه های اعتماد شما نمایش داده می شود. به پایین بروید و روی دستگاه سرقت شده کلیک کنید.

مرحله 4: به پایین بروید و Delete Account را انتخاب کنید ، سپس بر روی حذف کلیک کنید.

داده های خود را در آیفون دزدیده شده پاک کنید

اگر فرصتی برای بازیابی آیفون سرقت شده خود وجود ندارد ، ممکن است عاقلانه است که آیفون خود را پاک کنید. این کار تمام داده ها را از آیفون دزدیده شده حذف می کند و از دسترسی افراد به داده های شخصی یا برنامه های خصوصی شما جلوگیری می کند.

این روش فقط در صورتی کار می کند که آیفون شما روشن باشد و دارای اتصال اینترنتی تلفن همراه یا Wi-Fi باشد. در صورتی که اینگونه نباشد ، درخواست پاک کردن تمام داده ها تا زمان روشن شدن و اتصال به حالت تعلیق در می آیند.

مرحله 1: از برنامه مکانیکی استفاده کنید ، آیفون خود را لمس کنید> این دستگاه را پاک کنید ، سپس ادامه را لمس کنید. از شما سؤال می شود که آیا می خواهید یک شماره تلفن و یک پیام را در صفحه قفل نمایش دهید تا در صورت پیدا کردن دستگاه خود بتوانید دستگاه خود را جمع کنید.

مرحله 2: دوباره روی پاک کردن ضربه بزنید ، رمز عبور را از شناسه اپل خود وارد کنید ، سپس دوباره پاک کنید.

مرحله 3: اگر آیفون شما خاموش شده است یا از آنجا که خواسته اید که آن را پاک کنید ، می توانید درخواست پاک کردن دستگاه را لغو کنید. فقط iPhone خود را در برنامه Locate انتخاب کنید ، نام دستگاه را لمس کنید ، حذف لغو را انتخاب کنید ، سپس شناسه و رمزعبور اپل خود را وارد کنید.

نتیجه

ما دیده ایم که چگونه می توان آیفون شما را از فاصله دور با حالت گمشده یا شماره IMEI به سرقت برد. همچنین حتماً یک کد دسترسی قوی را تعریف کرده و عوامل دو واقعیت را برای ایمن کردن آیفون خود فعال کنید. همچنین می توانید هشدارهای جداسازی را در محلی فعال کنید وقتی آیفون خود را پشت سر خود می گذارید.

آیفون گمشده یا سرقت شده: چه کاری باید انجام شود ?

آیفون گمشده یا سرقت شده: چه کاری باید انجام شود؟

شما آیفون خود را از دست داده اید ? تلفن هوشمند اپل شما به سرقت رفته است ? وحشت نکنید! روش های مختلفی برای یافتن آن برای یافتن آن وجود دارد یا در بدترین حالت ، آن را توسط دزد شما غیرقابل استفاده می کند. همچنین می توانید از راه دور محتوای آیفون خود را برای محافظت از داده های خود حذف کرده و حتی آن را در تلفن هوشمند جدید خود بازیابی کنید. روش را کشف کنید.

چگونه آیفون خود را پیدا کنیم ?

شما آیفون خود را گم کرده اید اما هنوز مطمئن نیستید که گم شده یا به سرقت رفته است ? هیچ نکته ای در وحشت وجود ندارد. اولین قدم یافتن آن است. با ساده ترین تکنیک شروع کنید. با استفاده از تلفن دیگری با تلفن هوشمند اپل خود تماس بگیرید. گوش خود را بگیرید و سعی کنید ارتعاشات یا آهنگ های زنگ را پیدا کنید. این تکنیک بدیهی است که در داخل خانه بهتر عمل می کند.

اگر نمی توانید آن را با این روش پیدا کنید ، می توانید سعی کنید تلفن خود را روی کارت قرار دهید. برنامه در محل قرار گرفتن به شما امکان می دهد مکانی را که آیفون خود در آن قرار دارد پیدا کنید و می توانید آن را در یکی از سایر دستگاه های اپل خود دنبال کنید. همچنین می توانید از سایت استفاده کنید دارای صدای بلند.com/یافتن.

در آخر ، اگر از عملکرد استفاده می کنید دوستان را از طریق تلفن پیدا کنید با اعتماد به نفس اقوام ، می توانید از آیفون آنها برای یافتن خود استفاده کنید. برای کار این تکنیک ها ، مکان باید در تلفن هوشمند شما فعال شود و به اینترنت وصل شود. بدون آن ، او در لیست دستگاه های موجود ظاهر نمی شود.

آیفون 3

هنگام تأیید ضرر یا سرقت آیفون چه کاری باید انجام دهید ?

وقتی مطمئن هستید که آیفون خود را از دست داده اید و نمی توانید آن را پیدا کنید ، آن را از دست داده اید یا به سرقت رفته اید ، توصیه می شود آیفون را به عنوان گمشده علامت گذاری کنید. این دستکاری از برنامه انجام می شود در محل قرار گرفتن, بنابراین عملکرد باید آیفون من را پیدا کنید فعال شدن.

یک کد دسترسی سپس تلفن را قفل می کند. شما می توانید در طول این کار ، برای کسی که او را پیدا می کند ، برای نمایش روی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود ارسال کنید. به عنوان مثال ، می توانید برای تماس با شماره تلفن ارسال کنید.

اگر شناسایی بیومتریک را فعال کرده اید ، دزد بالقوه نمی تواند به داده های شما دسترسی پیدا کند. هنوز هم توصیه می شود حالت گمشده را فعال کنید. این به ویژه سرویس Apple Pay را غیرفعال می کند. به همین ترتیب ، اگر با حسن نیت با کسی روبرو شوید که مایل به پیدا کردن صاحب تلفن برای بازگشت آن به او است ، عملکرد پیام نمایش داده شده روی صفحه به او امکان می دهد تا با شما تماس بگیرد.

اگر عملکرد را فعال نکرده اید آیفون من را پیدا کنید, توصیه می شود رمز ورود اپل خود را تغییر دهید.

آیفون -1

پرواز آیفون خود را اعلام کنید

ایده آل پس از آن گزارش ضرر یا سرقت آیفون خود به پلیس است. می توانید مستقیماً به کلانتری بروید یا یک پیش دشت آنلاین را پر کنید. در هر دو مورد, به شماره تلفن خود ، نام اپراتور و شماره IMEI نیاز خواهید داشت از آیفون شما. مورد دوم در رسید خرید شما یا در جعبه بسته بندی تلفن هوشمند شما است. اگر نمی توانید شماره IMEI را پیدا کنید ، با Apple Assist تماس بگیرید.

اگر تلفن خود را در برابر ضرر یا پرواز ارائه داده اید ، با بیمه خود تماس بگیرید و نسخه ای از شکایت را برای آنها ارسال کنید. اگر قرارداد AppleCare+را بیرون آورده اید ، می توانید از یک دستگاه تعویض بهره مند شوید.

نحوه بازیابی داده ها از آیفون گمشده یا سرقت شده ?

وقتی مطمئن هستید که نمی توانید آیفون خود را بازیابی کنید ، دو مرحله برای دنبال کردن دارید:

 • داده های خود را حذف کنید تا شما را از خطر هک کردن کاملاً در امان نگه دارد. متصل به برنامه در محل قرار گرفتن, به برگه بروید دستگاه و آیفون گمشده یا سرقت شده را از لیست دستگاه های موجود انتخاب کنید. انتخاب کنید این دستگاه را حذف کنید, سپس این آیفون را پاک کنید. برخلاف دستکاری ضرر – زیان, این عمل برگشت ناپذیر است. این دستکاری را انجام ندهید که پس از تأیید شکایت AppleCare+.
 • ضرر یا سرقت تلفن خود را به اپراتور تلفن همراه خود گزارش دهید تا حساب خود را غیرفعال کنید.

هنگامی که یک آیفون جدید را به دست آوردید ، از طریق جایگزینی توسط بیمه یا خرید جدید ، مطمئن باشید ، همه چیز را از دست نداده اید. شما واقعاً می توانید داده های خود را در دستگاه جدید خود بازیابی کنید. شما می توانید آن را از آخرین نسخه پشتیبان از iCloud خود انجام دهید.

تلفن هوشمند جدید خود را روشن کنید و سپس مراحل پیکربندی را دنبال کنید تا بتوانید انتخاب کنید بازیابی از iCloud. با شناسه های اپل خود ارتباط برقرار کنید و نسخه پشتیبان تهیه شده برای نصب را انتخاب کنید.

همچنین می توانید داده های خود را از نسخه پشتیبان از رایانه خود از iTunes بازیابی کنید. آیفون خود را با استفاده از کابل به رایانه خود وصل کنید ، iTunes را باز کنید و به خودتان اجازه دهید راهنمایی شوید. آیفون متصل را تا پایان همگام سازی بگذارید. برنامه ها ، عکس های خود ، کارنامه خود ، پیام های خود را پیدا خواهید کرد … به طور خلاصه ، تمام داده ها و تمام خاطراتی که دارید !