آدرس IP: این چیست ، چه فایده ای دارد و چگونه کار می کند?, چگونه می توان یک آدرس IP را به طور دقیق پیدا کرد ? رمزگذار وبلاگ

چگونه می توان یک آدرس IP را به طور دقیق پیدا کرد 

همچنین چندین ابزار آنلاین رایگان پیدا خواهید کرد تا بتوانید آدرس IP را به راحتی پیدا کنید.

آدرس IP: این چیست ، چه فایده ای دارد و چگونه کار می کند ?

آدرس IP ، به عبارت ساده ، ثبت نام دستگاه متصل شما است و به آن اجازه می دهد تا با دیگران ارتباط برقرار کند.

یک آدرس IP ، آن چیزی است که ?

IP مخفف پروتکل اینترنت است ، یعنی “پروتکل اینترنت” به زبان فرانسوی. آدرس IP نوعی کد است که امکان شناسایی هر ترمینال متصل به اینترنت را فراهم می کند. وقتی در مورد ترمینال صحبت می کنیم ، در مورد هر شیء متصل صحبت می کنیم. بنابراین می تواند یک رایانه ، یک سرور ، تلفن هوشمند ، کنسول بازی ، چاپگر و غیره باشد.

بنابراین ، آدرس IP امکان شناسایی هر دستگاه ، متمایز کردن آنها از یکدیگر را فراهم می کند. با این حال ، در واقعیت ، چندین دستگاه می توانند همان آدرس IP را به اشتراک بگذارند. به عنوان مثال ، برای روشن کردن موضوع ، اگر دستگاه های خانه شما توسط جعبه شما به اینترنت وصل شده اند ، آنها یک آدرس IP ، جعبه شما را به اشتراک می گذارند.

نقش آن این است که اجازه تحویل داده ها به سمت مکان مناسب انجام شود ، آنچه “مسیریابی” نامیده می شود. در واقع ، این باید دستگاه مناسبی باشد که “تماس گرفته شده” ، گیرنده مناسب است.

او چگونه است ?

قالب کلاسیک یک آدرس IP از چهار بلوک تشکیل شده است ، که خودشان از تعداد حداکثر 255 تشکیل شده اند ، دومی که با امتیازها از هم جدا شده اند. به عنوان مثال ، این سریال می تواند به این شکل باشد: 183.10.262.1.

لطفاً توجه داشته باشید که انواع مختلفی از آدرس های IP وجود دارد ، و همه اینها برای یک هدف استفاده نمی شوند. در واقع ، آدرس های IP استاتیک وجود دارد ، بنابراین IP ثابت ، IP های پویا ، آدرس های IP خصوصی یا در نهایت آدرس های IP عمومی وجود دارد.

چگونه انواع مختلف آدرس های IP کار می کنند ?

همانطور که اخیراً دیدیم ، آدرس های IP در چندین نوع موجود است. به عبارت ساده ، در اینجا نحوه ترجمه این موارد آمده است:

  • آدرس های IP خصوصی در یک شبکه داخلی استفاده می شود. آنها به دستگاه های محیطی شما اجازه می دهند تا با روتر شما ارتباط برقرار کنند. در واقع ، هر یک از دستگاه های شما که به شبکه خصوصی شما متصل هستند قادر به تشخیص دیگران خواهند بود و آنها قادر به تبادل بین آنها خواهند بود. شما می توانید به صورت دستی این آدرس های IP را تعریف کنید یا اجازه دهید روتر شما این کار را برای شما انجام دهد.
  • از طرف دیگر آدرس های IP عمومی در خارج از شبکه خصوصی شما استفاده می شود. این ارائه دهنده خدمات شما است که آن را به شما نسبت می دهد و به لطف آنها به لطف آنها است که شبکه شما (چه داخلی و چه حرفه ای) قادر به برقراری ارتباط با سایر دستگاه های شبکه در جهان خواهد بود. این آدرس های IP است که به شما امکان می دهد به وب سایت های مختلف دسترسی پیدا کنید یا حتی ایمیل دریافت کنید.

چه آدرس های IP خصوصی یا عمومی ، دو ویژگی دارند ، می توانند:

  • استاتیک ، و در این حالت ، با هر اتصال ، همان هویت را حفظ کنید
  • یا پویا. در این حالت ، این بدان معنی است که آدرس IP شما با هر اتصال جدید تغییر می کند.

از ما بپرسید ، ما این کار را برای شما انجام می دهیم !

برای رویه های خود با مشاوران ما تماس بگیرید (واجد شرایط بودن ، تغییر اپراتور. )

از دوشنبه تا جمعه از 8 صبح تا 9 بعد از ظهر شنبه از ساعت 9 صبح تا 7 بعد از ظهر یکشنبه از 9 صبح تا 5 بعد از ظهر

چگونه می توان یک آدرس IP را به طور دقیق پیدا کرد ?

یک آدرس IP را پیدا کنید

همچنین چندین ابزار آنلاین رایگان پیدا خواهید کرد تا بتوانید آدرس IP را به راحتی پیدا کنید.

آدرس IP چیست ?

بیایید با چند عنصر اساسی شروع کنیم. آدرس IP یک شناسه منحصر به فرد برای هر رایانه یا تلفن متصل به اینترنت است. یک آدرس IP استاندارد دارای چندین شکل است که با امتیاز از هم جدا شده است.

با تشکر از آدرس های IP ، دستگاه های الکترونیکی می توانند داده ها را بین آنها وصل و به اشتراک بگذارند. حتی اگر هر رایانه یا دستگاه متصل به اینترنت دارای آدرس IP خاص خود باشد (“آدرس های IP محلی”) ، دومی به ندرت در دسترس جهان خارج است.

بخش عمده ای از کار از طریق روترها انجام می شود. روترها به رایانه های فردی متصل می شوند ، سپس با استفاده از آدرس IP خود به اینترنت وصل می شوند ، همچنین “آدرس های IP خارجی” نیز نامیده می شوند.

آدرس IP خارجی توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت کاربر ارائه شده است که در واقع هنگام مرور یک وب سایت یا هر اقدام دیگری در اینترنت استفاده می شود.

اگر نمی خواهید به لطف آدرس IP خود ژئولوژیک شوید ، می توانید از VPN استفاده کنید.

+250،000 فریلنسر موجود در رمزگذار.کم

سریع ، رایگان و بدون تعهد

جغرافیایی مبتنی بر IP چیست ?

جغرافیایی مبتنی بر IP راهی برای یافتن رایانه یا دستگاه تلفن همراه متصل به اینترنت است.

برای شروع ، هر آنچه شما نیاز دارید آدرس IP هدف شماست که می توانید با استفاده از یک اسکریپت PHP ساده و یک ابزار جستجوی جغرافیایی دریافت کنید. ابزار جغرافیایی سپس از پایگاه داده های عمومی برای تعیین اطلاعات تماس و اطلاعات ثبت نام برای آدرس IP درخواست شده سؤال می کند.

با تشکر از یک ابزار آنلاین ، می توانید یک آدرس IP را دنبال کنید و به مکان دقیقی که شخص در آن قرار دارد ، نزدیک شوید ، اگر آنها از طریق اینترنت با شما ارتباط برقرار کنند … و اگر می خواهید بدانید واقعاً کجاست. خواهیم دید که دلایل مختلفی برای دسترسی به این اطلاعات وجود دارد.

اگر بتوانید آدرس IP خود را بازیابی کنید ، می توانید مکان دستگاه را ، چند کیلومتری دورتر بدانید. در واقع ، اطلاعات زیر را دریافت خواهید کرد:

  • کشور
  • منطقه
  • شهر
  • کد پستی
  • طول و عرض جغرافیایی

بعضی از سایت ها تا آنجا پیش می روند که یک “کاج” را روی کارت نشان می دهند ، با شعاعی که در آن دستگاه مورد نظر است.

سایت هایی برای جغرافیایی آدرس IP

شما به شواهد نیاز دارید ? بیایید ببینیم که در حال حاضر کجا هستید ، در حال حاضر. ابزارهای ذکر شده در زیر به شما امکان می دهد تا شما را زمین جغرافیایی کنید. برخی از آنها همچنین آدرس IP دیگری را از شما آزمایش می کنند.

حداکثر

آدرس IP جغرافیایی سایت MaxMind

کله

آدرس IP سایت جغرافیایی ipstack

جابجایی

آدرس IP سایت جغرافیایی iPlocation

ژئولوژیکسی

آدرس IP جغرافیایی سایت Geolocaliseip

IP عمومی من

آدرس IP جغرافیایی سایت مونیپ عمومی

IP من را ردیابی کنید

آدرس IP سایت جغرافیایی Tracemyip

IP را پیدا کنید

آدرس IP سایت جغرافیایی Finderip

چگونه کار می کند ?

آدرس های IP توسط Iana (یک بخش از ICANN) توزیع می شود ، که آنها را به یک ثبت نام در اینترنت منطقه ای اختصاص می دهد. ثبت های منطقه ای سپس این آدرس ها را به ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت ما (رایگان ، نارنجی ، Bouygues Telecom و غیره) اختصاص می دهند.

همه آدرس ها به این ترتیب توزیع شده در پایگاه داده های عظیم ذخیره می شوند. اینها پایگاه داده هایی هستند که توسط ابزارهای ذکر شده در بالا مورد سؤال قرار می گیرند و به شما امکان می دهند منطقه ای را که در آن آدرس IP اختصاص داده شده است بدانید.

اگر چندین آزمایش کرده اید ، احتمالاً متوجه شده اید که ابزارهای فوق دارای دقت متغیر هستند: این به این دلیل است که همه آنها یک بانک اطلاعاتی مشابه را زیر سوال نمی برند.

استفاده از جغرافیایی یک آدرس IP چیست ?

کاربردهای زیادی از جغرافیایی مبتنی بر IP وجود دارد. در اینجا چند نمونه فعلی آورده شده است:

ارائه محتوای متفاوت برای برخی از کاربران

از جغرافیایی مبتنی بر IP می توان برای تقویت یک محصول متفاوت با کاربران بسته به مکان واقع در آنها استفاده کرد.

به عنوان مثال ، کاربران مکانی نزدیک به یک معلم یوگا می توانند یک سرویس فیزیکی را بدست آورند ، در حالی که سایر کاربران (به مکانی دوردست که مانع از حضور در یک دوره می شود) می توانند یک کتاب یا دوره آنلاین ارائه دهند.

احساس نزدیکی ایجاد می کند

جغرافیایی می تواند نام یک شهر یا منطقه دقیق را در عنوان یک صفحه وب نشان دهد ، تا تصور نزدیکی و جلب توجه بهتر کاربر را نشان دهد.

سایت را مستقیماً به زبان کاربر ترجمه کنید

برای انتشار محتوای مبتنی بر محتوا می توانید از جغرافیایی IP استفاده کنید. بسیاری از وب سایت های بسیار بزرگ این عملکرد را دارند ، نه تنها برای ثروتمندان محفوظ است و به راحتی قابل اجرا است.

توسعه دهندگان مستقل در رمزگذار ثبت شده اند.com می تواند به شما در تنظیم آن در سایت خود کمک کند. پروژه خود را در این سکو توصیف کنید تا نقل قول خود را به صورت رایگان دریافت کنید.

به لطف IP بازدید کنندگان ، ویژگی هایی را در سایت خود تنظیم کنید

شما می خواهید هدف اصلی خود را بهتر درک کنید ، شاید به دنبال ایجاد شخصیت ها برای بهبود بازاریابی خود باشید ? شما می توانید از محل بازدید کنندگان خود استفاده کنید تا دریابید که آیا بیش از کشور دیگر ، مخاطب شهری یا نه ، یک کشور را لمس می کنید !

دانش مشتری ، شخصی سازی پیشنهادات ، انتخاب زبانهای اتوماتیک ، انتخاب نزدیکترین فروشگاه ها و غیره. امکانات تجاری ارائه شده توسط جغرافیایی بازدید کنندگان به سایت شما بی شمار است.

پروژه خود را در Codeur رایگان ارسال کنید.com برای استفاده از این دانش و توسعه ویژگی هایی که به شما امکان می دهد فروش خود را به سرعت تقویت کنید.

بهترین فریلنسرها را در Coder پیدا کنید.کم

یک آگهی را در 2 دقیقه منتشر کنید و اولین نقل قول های خود را دریافت کنید.

خود را ایجاد کنید
سایت اینترنتی

+ 72،000 وب مستر در دسترس است