IP من – آدرس IP عمومی من را نشان دهید ، چگونه آدرس IP خود را بشناسید

چگونه آدرس IP خود را بشناسیم

Contents

به همین دلیل آدرس های IPv6 ظاهر شد. این آخرین نسل آدرس IP است که برای تزئین کمبود آدرس IPv4 ایجاد شده است. آنها به شکل 8 گروه شش ضلعی می آیند ، با علامت “:” و قرار است نامحدود باشند. مثال: 2001: DB8: 0: 1234: 0: 567: 8: 1.

آدرس IP من چیست ?

از دسترسی کامل به تمام ویژگی های NordVPN بدون هیچ گونه خطر استفاده کنید. اگر 100 ٪ راضی نیستید ، ظرف 30 روز از تاریخ خرید به ما بگویید و بازپرداخت کامل دریافت خواهید کرد.

آدرس IP و نقش آن را در اینترنت درک کنید

یک آدرس IP (پروتکل اینترنت) یک شماره منحصر به فرد است که به هر دستگاهی که مایل به برقراری ارتباط با اینترنت است اختصاص داده شده است: رایانه ، تلفن ، شیء متصل. او دو کارکرد اصلی دارد:

  • یک شبکه یا میزبان را شناسایی کنید
  • یک مکان را بدانید

در ابتدا ، آدرس های IP بر روی 32 بیت (پروتکل IPv4) کدگذاری شدند. آنها توسط IANA (مرجع شماره های اختصاص داده شده در اینترنت) ، بدنه مسئول این انتساب اختصاص داده شدند. این کار به ویژه از طریق توافق نامه های منطقه ای و ارائه دهندگان مختلف دسترسی محلی (به طور خاص تلفن همراه و اینترنت) انجام شد.

با این حال ، با کمبود آدرس های IP در دسترس است که به ویژه به دلیل ظهور اینترنت اشیاء ، استاندارد جدید در 128 بیت ایجاد شده در سال 1995 در حال استقرار است: استاندارد IPv6.

هنگامی که در اینترنت هستید و با استفاده از مرورگر بدون VPN ، وب سایت را مرور می کنید ، این اطلاعات (آدرس IP شما) به طور سیستماتیک در سیاهههای مربوط یا “سیاهههای فعالیت” سرور از راه دور ضبط و ضبط می شود. با این حال ، فقط یک تصمیم دادگاه مجاز به مجدداً آدرس IP به صاحب فیزیکی خود است.

IP محلی و IP عمومی

شما باید بین یک IP محلی (که توسط شبکه آن یا “جعبه” اینترنت آن به رایانه خود اعطا شده است) تمایز قائل شوید و IP عمومی جعبه خود. این همان چیزی است که باید شناخته شود و به شبکه “جهانی” وصل شود و این امکان را برای شناسایی مکان آن فراهم می کند حتی صاحب آن. حتی اگر اسمی آنطور که هست ، ارائه دهنده دسترسی در واقع در صورت درخواست – برای یافتن صاحب خود قادر است.از این رو ، سیستم های ناشناس سازی مانند VPN و پراکسی که به روشی بسیار ساده کار می کنند. تعصب آنها (و بنابراین IP آنها) نیست که دستگاه شما به شبکه اینترنت وصل شود.

IP و مکان

کابل های شبکه

با توجه به موقعیت مکانی ، اگر همیشه قابل اعتماد نباشد ، بیشتر و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، به ویژه در سایت های تجارت الکترونیکی ، سایت های رسانه ای یا سایت های متخصص در انتشار محتوای ویدیویی که مایل به تعریف حقوق انتشار طبق کشورها هستند. این به عنوان مثال مورد برای اکثر کانال های تلویزیونی ، در فرانسه و خارج از کشور است. پایگاه داده های بزرگ IP مانند “MaxMind” (https: // www.حداکثر.com/fr/geoip-demo) به عنوان مثال امکان فعال کردن این نوع فیلتر را فراهم می کند.

IP ثابت یا متغیر ?

بسته به ارائه دهنده خدمات (اپراتور شبکه یا تلفن) IP شما می تواند ثابت یا متغیر باشد. دانستن اینکه چگونه همیشه یکسان باشید یا به طور مرتب تغییر کنید (اغلب هر 24 ساعت). به عنوان مثال در نارنجی ، IP در افراد متغیر کلی و برای متخصصان ثابت است. برای ساختن آن “ثابت” و به عنوان مثال یک سرور در دومینیک خود نصب کنید ، باید از یک نوع سرویس “Dyn DNS” استفاده کنید. (http: // dyn.com/ dns/)

DNS برای ساده سازی ناوبری

در اینترنت ، این نام دامنه ها به عنوان پیوندی بین بازدید کنندگان و آدرس IP سرورها خدمت می کنند. به یاد آوردن http: // www آسان تر است.گوگل.FR که 77.95.65.121 !

چگونه آن را بشناسیم ?

هنگامی که مرورگر شما (مشتری) به یک وب سایت (سرور) متصل می شود ، آدرس IP به وضوح به آن منتقل می شود و بنابراین نمایش آن امکان پذیر است. همانطور که در https: // mon-ip وجود دارد.من

چگونه آدرس IP خود را تغییر دهیم ?
چگونه می توان آدرس IP خود را مخفی کرد ، به خصوص در مقابل Hadopi ?

آدرس IP عمومی شما توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت شما تعیین می شود. بسته به ISP شما این یکی می تواند ثابت یا متغیر باشد. اگر متغیر باشد به طور متوسط ​​هر روز که مودم خود را از هم جدا می کنید تغییر می یابد. اگر ثابت باشد ، شما قادر به تغییر آن نخواهید بود.استفاده از VPN یا پروکسی امکان پذیر است برای تغییر آدرس IP عمومی خود و دیگر در اینترنت قابل قبول نباشید. اما به اشتراک گذاری و بارگیری پرونده های حاوی کپی رایت غیرقانونی نخواهد ماند. علاوه بر این ، اکثر تأمین کنندگان VPN امروزه این نوع استفاده را در شرایط فروش عمومی خود حذف می کنند. با این حال ، علاقه یک VPN کامل است. مخصوصاً برای جلوگیری از ردیابی تبلیغات.

آیا باید از آدرس IP شما محافظت کنیم یا پنهان کنیم؟ ?

اخیراً یک وب سایت تا حدودی ویژه در وب ظاهر شده است. گوش دادن به همه ابزارهای بارگیری فایل “.تورنت “او به طور عمومی تمام پرونده هایی را که برای یک آدرس IP داده شده بارگیری شده است نمایش می دهد. (http: // iknowwhatyoudownload.com/en/peer/).
مشکلی نیست اگر چیزی برای سرزنش خود ندارید ، اما نمایش آشکار ماهیت شخصی آدرس IP ساخته شده است !

ج.داشتن.سعدی.

چگونه آدرس IP خود را پیدا کنم ?

روش های مختلفی برای یافتن آدرس IP شما وجود دارد. ساده ترین راه بازدید از یک وب سایت مانند Mon-IP است.این سایت آدرس IP شما و همچنین سایر اطلاعات مربوط به اتصال به اینترنت شما را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین می توانید آدرس IP خود را با ورود به روتر خود یا با مشاوره با تنظیمات اتصال رایانه خود پیدا کنید.

آدرس IP چیست ?

آدرس IP مجموعه ای از اعداد است که رایانه شما را در اینترنت شناسایی می کند. هنگام اتصال به شبکه توسط ارائه دهنده دسترسی به اینترنت شما اختصاص داده می شود. آدرس های IP می توانند استاتیک باشند (تغییر نمی کند) یا پویا (هر بار که وارد سیستم می شوید تغییر می کند).

نحوه یافتن آدرس IP از نظر جغرافیایی ?

وب سایت های زیادی وجود دارند که آدرس IP را روی کارت نمایش می دهند. بیشتر این سایت ها از خدمات جغرافیایی ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و شرکت های ارتباطات استفاده می کنند. این سرویس ها از پایگاه داده هایی استفاده می کنند که آدرس های IP را با مکان های جغرافیایی ترکیب می کنند.

که می تواند یک آدرس IP را پیدا کند ?

آدرس های IP می توانند توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی ، شرکت های ارتباطات از راه دور و سازمان های امنیتی واقع شوند. این سازمان ها می توانند از آدرس های IP برای پیروی از اتصالات اینترنتی ، مسدود کردن محتوای ناخواسته و مبارزه با حملات سایبری استفاده کنند.

چگونه بدانیم چه کسی متعلق به یک آدرس IP است ?

آدرس های IP به طور کلی با یک نام یا آدرس فیزیکی همراه نیستند. با این حال ، سازمانهایی که آدرس IP را نسبت می دهند می توانند در صورت نیاز به یک مقام قانونی ، اطلاعاتی را در مورد صاحبان آدرس IP ارائه دهند.

نیاز به تغییر یا پنهان کردن آدرس IP خود ?
برنامه NORDVPN را بدون خطر به مدت 30 روز آزمایش کنید

از دسترسی کامل به تمام ویژگی های NordVPN بدون هیچ گونه خطر استفاده کنید. اگر 100 ٪ راضی نیستید ، ظرف 30 روز از تاریخ خرید به ما بگویید و بازپرداخت کامل دریافت خواهید کرد.

چگونه آدرس IP خود را بشناسیم

آدرس-IP را بدانید

آدرس پروتکل اینترنت (یا آدرس پروتکل اینترنت) ، که بیشتر به عنوان “آدرس IP” یا به سادگی “IP” شناخته می شود ، با یک شماره شناسایی مطابقت دارد ، که به هر دستگاه متصل به شبکه رایانه ای یا اینترنت نسبت داده می شود. این به شکل یک سری از چهره ها است و امکان شناسایی میلیاردها دستگاه آنلاین ، رایانه و موبایل را امکان پذیر می کند. به همان روش شماره تلفن ، آدرس های IP برای ارسال و دریافت داده به صورت آنلاین ضروری است ، و اطمینان از تحویل اطلاعات از یک فرستنده به یک گیرنده است. بنابراین می توان دستگاه های موجود در اینترنت را که اطلاعات ارسال و دریافت می کنند و ماهیت این موارد را شناسایی کنند ، شناسایی شود.

به همین ترتیب ، هنگامی که کاربر در حال مرور یک وب سایت است ، باید آدرس IP کاربر اینترنت را بشناسد تا پاسخی برای وی ارسال کند. اگر افراد بیمارستانی به آدرس IP شما دسترسی پیدا کنند ، این ممکن است مترادف با سرقت داده ها باشد (اطلاعات بانکی ، شناسه ها و غیره.) ، یا حتی به تکرار آدرس IP خود برای بارگیری محتوای غیرقانونی. برای مرور ایمن در اینترنت ، می توانید آدرس IP خود را به لطف استفاده از VPN ، که برای استفاده از رمزگذاری پیشرفته برای اطمینان از محرمانه بودن داده ها استفاده می شود ، پنهان کنید.

انواع مختلف آدرس IP

آدرس IP عمومی و آدرس IP محلی (یا IP خصوصی)

آدرس IP عمومی شماره شناسایی اختصاص داده شده به یک خانه را تعیین می کند. این آدرس IP است که به روتر مرتبط است یا در غیر این صورت “جعبه” نامیده می شود. بنابراین ، ارائه دهنده دسترسی به اینترنت (ISP) از طریق این خانه شناسایی را در هر خانه اختصاص می دهد. وب سایت ها از آدرس IP عمومی برای شناسایی بازدید کنندگان خود ، ارائه خدمات به آنها یا اعمال محدودیت استفاده می کنند.

از طرف خود ، از آدرس IP محلی یا خصوصی برای شناسایی دستگاه های موجود در یک شبکه داخلی یا تجاری استفاده می شود. این آدرس IP بی نظیر است و به رایانه ، رایانه لوحی یا تلفن هوشمند شما با تجهیزات مربوط به اتصال یک شبکه محلی به اینترنت نسبت داده می شود. آدرس IP محلی با آدرس IP عمومی متفاوت است ، دستگاهی را که در شبکه خود استفاده می کنید نشان می دهد.

آدرس IP پویا و آدرس IP ثابت

آدرس های IP پویا یا ثابت مربوط به آدرس IP عمومی است و برای پیمایش فعلی در اینترنت استفاده می شود. یک آدرس IP پویا به طور تصادفی توسط ارائه دهنده دسترسی به اینترنت (FAI) ایجاد می شود که کاربر در حال مرور وب است. این جایزه پس از هر جلسه حذف می شود یا به طور مرتب و خودکار تمدید می شود.

برعکس ، یک آدرس IP ثابت یا استاتیک به این معنی است که شماره شناسایی شما همیشه با هر یک از اتصالات شما در اینترنت یکسان است. این شماره توسط ISP شما نیز به طور دائم تأسیس شده است. آدرس های IP ثابت اغلب از طریق اشتراک پرداخت شده توسط ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت ارائه می شوند.

آدرس IPv4 و آدرس IPv6

آدرس های IPv4 و آدرس های IPv6 وجود دارد. آدرس IPv4 اولین نسخه پروتکل اینترنت است که در سال 1983 ایجاد شده است. این بیشترین استفاده از نوع آدرس IP است. این به شکل یک سری از چهار عدد بین 0 تا 255 است که با امتیاز در هم می آمیزد. مثال: 172.16.254.1. اما در مواجهه با رشد کاربران اینترنت و تعداد نمایی دستگاه های متصل ، استاندارد IPv4 به طور فزاینده ای محدود است.

به همین دلیل آدرس های IPv6 ظاهر شد. این آخرین نسل آدرس IP است که برای تزئین کمبود آدرس IPv4 ایجاد شده است. آنها به شکل 8 گروه شش ضلعی می آیند ، با علامت “:” و قرار است نامحدود باشند. مثال: 2001: DB8: 0: 1234: 0: 567: 8: 1.

چگونه آدرس IP خود را پیدا کنیم ?

2 روش برای دانستن آدرس IP شما وجود دارد:

آدرس IP خود را در ویندوز ، مک ، اندروید و iOS پیدا کنید

در اینجا روشی برای یافتن آدرس IP شما آورده شده است:

  • در ویندوز: روی منو کلیک کنید برای راه اندازی >تنظیمات >شبکه و اینترنت > انتخاب کنید بي سيم یا شبکه محلی کابلی (بسته به نوع اتصال شما). سپس روی کلیک کنید خاصیت مواد, سپس تحت “Properties” ، آدرس IP شما در مقابل ذکر نمایش داده می شود آدرس IPv4.
  • در Mac: روی کلیک کنید تنظیمات سیستم >شبکه > اتصال شبکه ای را که مورد علاقه شما قرار می دهد را انتخاب کنید> تحت “حالت” ، آدرس IP شما نمایش داده می شود.
  • در Android:تنظیمات >اتصالات >بي سيم > بر روی شبکه ذکر شده شبکه ای که به آن وصل شده اید کلیک کنید ، اسکرول به ذکر آدرس آی پی.
  • در iOS:تنظیمات >بي سيم > بر روی نماد آبی جلوی شبکه Wi-Fi که به آن وصل شده اید کلیک کنید ، اسکرول به ذکر آدرس آی پی.

آدرس IP خود را از طریق یک ابزار آنلاین پیدا کنید

بسیاری از ابزارهای آنلاین به شما پیشنهاد می دهند آدرس IP خود را شناسایی کنید. این به ویژه در مورد سایت Find-IP اتفاق می افتد.اطلاعات ، که این سرویس را به صورت رایگان ارائه می دهد. شما فقط باید به سایت وصل شوید تا ببینید آدرس IP شما به طور خودکار در کنار ذکر ظاهر می شود آیپی من.