IP من چیست – ® ، آدرس IP من چیست? | مکان IP خود را کشف کنید

آدرس IP من چیست

* 1080: 0000: 0000: 0000: 0000: 0034: 0000: 417a
* 1080: 0: 0: 0: 0: 34: 0: 417a
* 1080 :: 34: 0: 417a

آی پی من چیه

این شماره یک شماره انحصاری است که کلیه محصولات فناوری اطلاعات (چاپگرها ، روترها ، مودم ها و غیره.) استفاده کنید و به آنها امکان برقراری ارتباط بین آنها را در یک شبکه رایانه ای می دهد.

یک استاندارد ارتباطی به نام پروتکل اینترنت استاندارد (IP) وجود دارد. برای ساده کردن ، مانند آدرس پستی شما است. به طوری که می توانید در خانه خود نامه دریافت کنید ، طرف حمل و نقل باید آدرس پستی دقیق شما (آدرس IP) را در شهر (شبکه) خود بشناسد ، در غیر این صورت نمی توانید فاکتور ، مناقصه های پیتزا یا مالیات بازپرداخت خود را دریافت کنید. برای همه دستگاه های متصل به اینترنت یکسان است. بدون این آدرس خاص ، اطلاعات دریافت نمی شود. آدرس های IP را می توان به طور دائم به یک سرور ایمیل/تجارت یا ساکن یک خانه دائمی یا از گروهی از آدرس های موجود (اولین ورود ، اولین بار ارائه شده) از ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود اختصاص داد. تعداد دائمی لزوماً در همه مناطق موجود نیست و می تواند گران تر باشد ، بنابراین حتماً از FAI خود سؤال کنید.

سیستم نام دامنه (DNS): اجازه می دهد تا آدرس IP با کلمات ترجمه شود. برای ما بسیار ساده تر است که یک کلمه را از یک سری چهره ها به خاطر بسپاریم. برای آدرس های ایمیل نیز همین است.
به عنوان مثال ، به خاطر سپردن آدرس وب با نامی مانند Whatismyip برای شما بسیار ساده تر است.com برای یادآوری 192.168.1.1 ، یا در مورد ایمیل ، یادآوری [از طریق ایمیل محافظت شده] از [ایمیل محافظت شده] بسیار ساده تر است

آدرس IP پویا: این آدرس است که ایستا نیست و می تواند در هر زمان تغییر کند. این آدرس IP از گروهی از آدرس های IP که به سرور ISP یا DHCP شما اختصاص داده شده است برای شما توزیع می شود. این برای تعداد زیادی از مشتریانی است که به دلایل مختلف نیازی به نگه داشتن آدرس IP یکسان ندارند. رایانه شما به طور خودکار این شماره را هنگام اتصال به شبکه بدست می آورد و این باعث می شود کسالت از دانستن جزئیات پیکربندی های شبکه مورد نظر شما را نجات دهد. این شماره را می توان به هر کسی که با استفاده از اتصال تلفنی ، اتصالات اینترنتی بی سیم و با سرعت بالا نسبت داده شود ، نسبت داد. اگر مجبور هستید ایمیل یا سرور وب سرور خود را مدیریت کنید ، بهتر است یک IP استاتیک داشته باشید.

آدرس IP استاتیک: یک آدرس IP که ثابت است و هرگز تغییر نمی کند. این در تضاد با آدرس پویا است که می تواند در هر زمان تغییر کند. بیشتر FAI ها یک آدرس IP استاتیک واحد یا یک گروه IP استاتیک را برای چند دلار اضافی در ماه ارائه می دهند.

نسخه IP 4: در حال حاضر در اکثر دستگاه های شبکه استفاده می شود. با این حال ، هرچه رایانه های بیشتر و بیشتر به اینترنت دسترسی داشته باشند ، آدرس های IPv4 به سرعت از دست می روند. مانند یک شهر ، آدرس ها باید برای مناطق جدید ایجاد شوند اما اگر محله شما خیلی بزرگ شود ، باید یک گروه آدرس کاملاً جدید پیدا کنید. IPv4 محدود به 4،294 967 296 آدرس است.

IP نسخه 5: این یک پروتکل آزمایشی برای سیستم های یونیکس است. مطابق با UNIX استاندارد (یک سیستم عامل رایانه) ، تمام نسخه های دارای شماره های عجیب و غریب تجربی تلقی می شوند. آنها هرگز طراحی نشده اند که توسط عموم مردم مورد استفاده قرار گیرد.

نسخه IP 6: این جایگزینی IPv4 پیری است. تعداد تخمینی آدرسهای منحصر به فرد برای IPv6 340 282 366 920 938 463 463 374 607 431 768 211 456 یا 2^128 است.

آدرس های قدیمی و فعلی به شرح زیر بود: 192.168.100.100 ، فرمول جدید را می توان به روش های مختلف نوشت اما همان چیز را نشان می دهد و همه معتبر هستند:

* 1080: 0000: 0000: 0000: 0000: 0034: 0000: 417a
* 1080: 0: 0: 0: 0: 34: 0: 417a
* 1080 :: 34: 0: 417a

آدرس IP من چیست ?

آدرس IP شما در حال نمایش است. آدرس IP خصوصی خود را نگه دارید و به لطف VPN ، محرمانه بودن خود را بصورت آنلاین حفظ کنید.

محل

فنلاند – هلسینکی

ارائه دهنده دسترسی به اینترنت (ISP)

هتزنر آنلاین

آدرس IP چیست ?

چگونه آدرس IP خود را تغییر داده و مکان خود را پنهان کنیم

لیستی از کشورها با سرورهای VPN

تغییر آدرس IP خود و نگه داشتن مکان و همچنین فعالیت آنلاین خصوصی بسیار آسان است. فقط یک VPN (شبکه خصوصی مجازی) داشته باشید. برای تغییر آدرس IP و خود می توانید از VPN استفاده کنید مکان مجازی. هنگامی که از VPN استفاده می کنید ، ترافیک اینترنت شما به یک تونل رمزگذاری شده هدایت می شود ، به طوری که هیچ کس ، حتی ISP شما ، نمی تواند آنچه را که به صورت آنلاین انجام می دهید ببیند. اتصال به یک سرور VPN باعث می شود در همان مکان مکان سرور ظاهر شوید. به عنوان مثال ، اگر در ایالات متحده هستید و به یک مکان VPN در انگلستان متصل می شوید ، به نظر می رسد در انگلستان خواهید بود. اگر در کانادا هستید و به مکانی در استرالیا وصل می شوید ، وب سایت ها و برنامه ها فکر می کنند که در استرالیا هستید. استفاده از VPN برای پنهان کردن آدرس IP خود مزایای بسیاری را به شما ارائه می دهد:

  1. یک VPN مکان واقعی شما را ماسک می کند.
  2. یک VPN داده های شما را برای یک اتصال اینترنتی ایمن ارقام می کند.
  3. VPN به شما امکان می دهد مکان مجازی خود را به راحتی تغییر دهید ، برای یک تجربه کامل تر آنلاین ، بدون محدودیت یا محدودیت های مرتبط با سانسور یا فایروال.

تعریف آدرس IP

یک آدرس IP یا آدرس پروتکل اینترنت یک عدد منحصر به فرد است که به هر دستگاه (رایانه ، رایانه لوحی یا تلفن) نسبت داده می شود وقتی به اینترنت متصل می شود.

آدرس های IPv4 در مقابل IPv6

در حال حاضر دو نسخه از پروتکل اینترنت استفاده می شود: IP نسخه 4 (IPv4) و IP نسخه 6 (IPv6). آنها دو کارکرد اصلی دارند: شناسایی و مکان.

نمونه ای از آدرس IPv4 در نماد اعشاری در نقاط

تفاوت اصلی بین IPv4 و IPv6 تعداد آدرس های ممکن است. IPv4 فقط حدود 4 میلیارد اجازه می دهد ، زیرا فقط از 32 بیت استفاده می کند. IPv6 در سال 1995 به صورت پیشگیرانه معرفی شد تا آدرس های کافی موجود در آینده نزدیک را تضمین کند. IPv6 از 128 بیت استفاده می کند ، که مربوط به آدرس های ممکن با 3.4 x 10 38 است.

هرکسی که به اینترنت متصل باشد آدرس IP عمومی دارد

برای استفاده از اینترنت ، تمام دستگاه های متصل باید یک آدرس IP عمومی داشته باشند. یک آدرس IP به دو دستگاه ، فرستنده و گیرنده ارتباطات اینترنتی اجازه می دهد تا اطلاعات بین آنها را پیدا و تبادل کنند.

این به همان روشی که آدرس های پستی در زندگی واقعی کار می کند کار می کند. به بیان ساده ، اگر در یک مجله مشترک شوید ، فرستنده برای ارسال شماره جدید به آدرس شما نیاز دارد. بدون آدرس ، هیچ راهی برای دانستن اینکه مجله را از کجا ارسال کنید وجود ندارد.

همین اصل در اینترنت صدق می کند. بدون آدرس IP ، دو دستگاه نمی توانند باشند و هیچ تبادل داده امکان پذیر نیست.

آدرس های IP عمومی در مقابل آدرس های IP خصوصی

بر خلاف آدرس های IP عمومی ، آدرس های IP خصوصی توسط شبکه های خصوصی برای شناسایی و به اشتراک گذاری اطلاعات بین رایانه ها و دستگاه ها (مانند چاپگرها) استفاده می شود که مستقیماً به اینترنت متصل نیستند.

یک لپ تاپ با یک آدرس IP خصوصی ، روتر با آدرس IP عمومی و یک ابر که به اینترنت نمایان می شود

هر رایانه یا دستگاه موجود در شبکه خانگی شما یک آدرس IP واحد دارد ، تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. با این حال ، جدا از این شبکه محلی ، هیچ کس نمی تواند آنها را ببیند یا ارتباطی برقرار کند.

روتر شما یک آدرس IP خصوصی را به هر اتفاقی که در شبکه خانگی شما می افتد از طریق پروتکل DHCP اختصاص می دهد. برخی از اعداد فقط به عنوان یک آدرس IP خصوصی قابل استفاده هستند.

چه آدرس IP شما می تواند برای شما و مکان شما آشکار شود

آدرس IP شما تعدادی از اطلاعات شخصی در مورد شما را نشان می دهد:

  • شهر
  • کشور
  • دولت/منطقه
  • کد پستی

وب سایت هایی که بازدید می کنید می توانند اطلاعات بیشتری را در مورد شما بازیابی کنند. با ترکیب آدرس IP خود با سایر اطلاعات به لطف ابرداده ، کوکی ها ، ردیاب ها و اثر انگشت مرورگر شما ، صاحبان سایت ، بازاریابان و تبلیغ کنندگان می توانند نمایه شما را به روشی نسبتاً دقیق ترسیم کنند.

آنها می توانند شما را پیدا کنند ، وب سایتهایی را که بازدید می کنید ، چه چیزی را مورد علاقه شما قرار می دهد ، چه چیزی را بارگیری می کنید و با آنها صحبت می کنید تا شما را با محتوای هدفمند و تبلیغات ارائه دهند یا داده های خود را به بیشترین پیشنهاد بفروشند.

ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت (ISP) از بسیاری موارد دیگر آگاه هستند. خیلی کم وجود دارد که ISP شما در مورد شما نمی داند. همانطور که مشتری هستید ، او نام ، آدرس ، شماره تلفن ، شماره کارت اعتباری ، اطلاعات بانکی ، تاریخ اعتبار و شاید حتی بیشتر را می داند. ISP ها همچنین می توانند از آدرس IP شما برای مسدود کردن ، تغییر مسیر یا سانسور فعالیت آنلاین خود استفاده کنند.

در کشورهایی مانند استرالیا و انگلستان ، ISP ها باید داده های فعالیت اینترنتی را حفظ کرده و بدون مجوز قبلی کاربران ، آنها را به مقامات بدهند. اگر سایتهایی را که توسط HTTPS ایمن نیستند ، مرور کنید ، ISP شما ممکن است هر یک از صفحات وب نامشخص را که بازدید می کنید ، بشناسید.

حتی اگر به وب سایت های Secure HTTPS مراجعه کنید ، ISP شما هنوز هم می تواند مناطقی را که با آنها مشورت می کنید دنبال کنید (اما صفحات جداگانه نیست).

برای اطمینان از اتصال خود از ExpressVPN استفاده کنید

ExpressVPN از سرورهای توزیع شده در 94 کشور برای تضمین یک تجربه اینترنتی واقعاً رایگان و خصوصی استفاده می کند.

یک VPN یک تونل امن و رمزگذاری شده بین دستگاه شما و شبکه اینترنتی ایجاد می کند. این یک آدرس IP جدید به شما می دهد که با هزاران کاربر دیگر به اشتراک خواهید گذاشت. بنابراین برای هر کسی غیرممکن است که به لطف آدرس IP شما فعالیت خود را در اینترنت دنبال کند.

خط مشی دقیق مربوط به پردازش فعالیت یا داده های اتصال ، محرمانه بودن آنلاین شما را تضمین می کند ، و رمزگذاری پیشرفته 256-bit به این معنی است که داده های شما حداکثر ایمن است.

اگر می خواهید تجربه آنلاین خود را شخصی سازی کنید ، چه با خیال راحت قایقرانی کنید و محرمانه بودن خود را حفظ کنید ، یا از انواع مختلفی از مطالب در هر دستگاهی با سرعت بالا لذت ببرید ، از موقعیت مکانی ، هویت و فعالیت های اینترنتی خود در حال حاضر به لطف ExpressVPN محافظت کنید.