iPhone 13 Pro vs iPhone 14 Pro: اختلافات?, iPhone 13 Pro vs iPhone 14 Pro: تفاوت ها چیست?

iPhone 13 Pro vs iPhone 14 Pro: تفاوت ها چیست

در داخل خانه و زیر یک نور زیبا ، دو آیفون در نگاه اول بسیار نزدیک ارائه می دهند. تصویر واضح ، مفصل ، با یک تاری بسیار طبیعی است و امکان پاک کردن موضوع صحنه را فراهم می کند.

iPhone 13 Pro vs iPhone 14 Pro: اختلافات ?

تلفن های هوشمند جدید Apple Brand به زودی در دسترس خواهند بود. اما بین آیفون 13 Pro و آیفون 14 Pro ، تفاوت ها چیست ? در اینجا برخی از عناصر مقایسه شده برای کمک به شما در مشاهده واضح تر مشاهده می شود.

iPhone 13 Pro vs iPhone 14 Pro

از نظر خارجی ، تشخیص آیفون 13 Pro از آیفون 14 Pro دشوار است. آنها دقیقاً همان ابعاد را دارند و طرح مشابهی را ارائه می دهند. ضخامت آنها با وجود همه چیز با یک متفاوت است مشخصات 7.85 میلی متر برای آیفون 14 Pro در برابر 7.65 میلی متر برای آیفون 13 Pro. با این حال می توانیم تفاوت هایی در سنسورهای عکس مشاهده کنیم که در مدل جدید اپل کمی مهمتر هستند. این دو موبایل تقریباً با 204 گرم برای آیفون 13 Pro در برابر 206 گرم برای آیفون 14 Pro قرار دارند.

بخشی از عکس که در آیفون 14 Pro تکامل می یابد

با توجه به سنسورهای عکس ، هنوز وجود دارد دو لنز 12 مگاپیکسلی در پشت آیفون 14 Pro, یکی قادر به بزرگنمایی در نوری در 2x و دیگری با عکس هایی در حالت زاویه فوق العاده گسترده است که نوید نور بیشتری نسبت به سنسور آیفون 13 Pro با همان نقش دارد. اما تفاوت بزرگ در این واقعیت نهفته است که آخرین اپل دارای سنسور 48 مگاپیکسلی به عنوان ماژول اصلی در برابر 12 مگاپیکسلی در آیفون 13 Pro است. سرانجام ، توجه داشته باشید که سنسور جلو اکنون از یک فوکوس خودکار اتوماتیک بهره می برد که در نسل قبلی این حق را ندارد که کلیشه های واضح تری را به شما بدهد.

سعادت

باتری با ظرفیت بیشتر و صفحه نمایش تازه تر

iPhone 14 Pro از باتری با ظرفیت بیشتر از پیشین خود بهره می برد زیرا از آنجا که دارد 3200 میلی آمپر ساعت در برابر 3095 میلی آمپر ساعت. هر دو که می توانند با همان سرعت از پیشینی مراقبت کنند و امکان بار بی سیم را ارائه می دهند. در صورت مؤثر بودن تفاوت در استقلال باقی خواهد ماند. در واقع ، حتی اگر باتری بیشتری داشته باشیم ، ممکن است که تراشه بیونیک A16 نصب شده در iPhone 14 Pro بیش از مورد قبلی مصرف می کند A15 بیونیک در آیفون 13 Pro و به خصوص در سطح صفحه یکپارچه شده است. در واقع ، سطح نمایش همیشه روشن است 6.1 اینچ با یک تخته HDR10 سازگار با AMOLED و دالبی بینایی اما با فرکانس تازه ای که می تواند به 1 هرتز کاهش یابد ، مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و می تواند به 120 هرتز افزایش یابد. بنابراین ، آیفون 14 Pro از این مزیت استفاده می کند عملکرد نمایشگر همیشه. همیشه در سطح صفحه ، آیفون 14 Pro سرانجام از شر سطح موجود در سطح نمایشگر آیفون 13 Pro خلاص می شود تا آن را ایجاد کند منطقه انیمیشن به نام جزیره دیمی توسط اپل. روشنایی صفحه نمایش آیفون 14 Pro می تواند به 1600 نیت (و حتی 2000 نیت در آفتاب کامل) در برابر 1200 نیت در آیفون 13 Pro برسد. توجه داشته باشید عملکرد ناخالص بهتر انتظار می رود در آیفون 14 Pro. همچنین به نظر می رسد RAM نوید افزایش سرعت در مقایسه با آیفون 13 Pro است.

قسمت اتصال بین دو موبایل یکسان است. آنها همچنین کاملاً ضد آب هستند.

iPhone 13 Pro vs iPhone 14 Pro: تفاوت ها چیست ?

تفاوت بین iPhone 13 Pro و iPhone 14 Pro چیست ?

مانند هر سال ، اپل آیفون جدیدی را ارائه داده است. برای این نسل ، ما به چهار تلفن هوشمند حق داریم: آیفون 14 ، 14 پلاس ، 14 Pro و 14 Pro Max. اما بیایید نگاهی به قلب دامنه بیندازیم ، موردی که باید محبوب ترین باشد: آیفون 14 Pro. ویژگی های جدید آن در مقایسه با آیفون 13 Pro چیست ? ما در اینجا سهام می گیریم.

توجه داشته باشید که اگر آیفون 13 Pro دارید ، ما از شما دعوت می کنیم هر اتفاقی را که می افتد به مدل بالایی نروید. طراحی تلفن های هوشمند از زمین های نادر مصرف می کند و استخراج آنها به شدت آلوده می شود. بنابراین ما به شما توصیه می کنیم آیفون خود را تا حد امکان نگه دارید ، شما فقط از پیشرفت هایی که در چندین نسل اتفاق می افتد قدردانی خواهید کرد.

آیفون 14 پرو: پایان یک دوره

از گذر از آیفون به ” مرز “با آیفون X ، تمام تلفن های اپل سنسورهای لازم برای شناخت صورت را در یک شکاف بسیار انتقاد ادغام کرده اند. چهار سال بعد ، این طرح پیری سرانجام با یک فرمت جدید در آیفون 14 Pro با ظرافت به دست می آید: A ” قرص »هر دو شناسه صورت و دوربین جلو را محصور کنید.

از این محدودیت ، اپل یک رابط نرم افزاری مخصوصاً هوشمندانه به دنیا آورد: جزیره پویا. منطقه ای که توسط قرص پنهان شده است ، نرم افزار را برای نمایش اطلاعات متنی پویا گسترش می دهد. پشتیبانی طولانی مدت به شما امکان می دهد خواننده موسیقی را توسعه دهید در حالی که این منطقه در حین فراخوانی توجه شما را به خود جلب می کند.

در مورد بقیه طراحی ، آیفون 14 Pro واقعاً فرمول را تغییر نمی دهد. برش های استیل ضد زنگ همیشه مسطح هستند ، مورب صفحه همیشه 6.1 اینچ است و ابعاد ابعاد حکایتی است (8/0 میلی متر ارتفاع ، +0.20 میلی متر ضخامت و +3 گرم در تعادل).

یک صفحه نمایش حتی روشن تر

همیشه بیشتر ! در حالی که روشنایی صفحه نمایش آیفون 13 Pro در HDR به 1200 نیت محدود شده بود ، در اینجا در آیفون 14 Pro به 1600 نیت می رسد. علاوه بر این ، تلفن قادر به دریافت یک ذخیره اضافی و فشار آوردن به روشنایی تا 2000 عدد در آفتاب کامل است.

فراتر از آن ، ما در تعریف مشابهی از 2556 x 1179 پیکسل و حداکثر سرعت خنک کننده 120 هرتز باقی مانده است. دال LTPO با این وجود می تواند تا 1 هرتز پایین بیاید و امکان ورود صفحه نمایش همیشه روی آن را فراهم می کند.

L’Alway در آیفون

در حال حاضر ، iPhone 13 Pro و iPhone 14 Pro هر دو در iOS 16 اجرا می شوند اگر وقت خود را برای به روزرسانی آیفون خود اختصاص دهید. با این حال ، برخی از اخبار نرم افزاری در اینجا ، به ویژه از نظر تعامل عملکرد جزیره پویا وجود دارد.

در حال حاضر سالها در Android در دسترس است ، نمایشگر همیشه در نهایت در iPhone 14 Pro ظاهر می شود. این عملکرد با انرژی و مصرف کننده ، اپل آن را به دستگاه خود محدود کرد که می تواند فرکانس صفحه نمایش خود را برای صرفه جویی در باتری به 1 هرتز کاهش دهد. بنابراین او نباید وارد آیفون 13 Pro شود.

بنابراین صفحه نمایش آیفون 14 Pro در هر شرایطی قابل مشاهده است ، اما تاریک می شود. این به شما امکان می دهد تا اطلاعات خود را به اطلاعات آیفون خود حفظ کنید.

یک پردازنده گرافیکی سریعتر

برخلاف آیفون 14 ، آیفون 14 Pro مجهز به تراشه جدید A16 Bionic Apple است. حکاکی شده در 4 نانومتر ، علاوه بر گرافیک های پیچیده ، با داشتن 50 ٪ پهنای باند اعلام شده است. ما در یک معماری مشابه با یک پردازنده با 6 هسته (2 هسته عملکرد و 4 هسته با راندمان بالا) و یک پردازنده گرافیکی 5 درجه باقی می مانند. موتور عصبی 16 قلب اجازه می دهد تا در دوم یا 1200 میلیارد نفر دیگر به 17،000 میلیارد عمل اختصاص داده شده به هوش مصنوعی برسد.

به نظر نمی رسد که عملکرد برای اپل در این نسل اولویت داشته باشد ، موضوع فقط در طول کنفرانس اعلامیه مورد بحث قرار گرفته است. توجه داشته باشید که مودم یکسان است و هنوز Wi-Fi 6 را ارائه نمی دهد.

4 برابر پیکسل بیشتر

جدید بودن آیفون 14 Pro ، هر چند وقت یکبار ، به دنبال سمت عکس و به ویژه در کنار سنسور اصلی آن است. این از 12 تا 48 مگاپیکسل برای اندازه 65 ٪ بزرگتر می رود. افتتاح هدف آن با F/1.78 در برابر F/1.5 در آیفون 13 Pro کمتر است ، جزئیاتی که نباید با توجه به بزرگ شدن سنسور بسیار بازی کند. ما همچنین یک سیستم از پیکسل برای ادغام 4 پیکسل در 1 و در نتیجه کلیشه 12 MPX روشن تر در صورت مطلوب بودن شرایط.

در غیر این صورت ما 12 سنسور MP را ، مانند آیفون 13 Pro ، در فوق زاویه و تله X3 پیدا می کنیم. به همه توجه داشته باشید که افتتاحیه از f/1.8 به f/2.2 فرود می آید.

الگوریتم ها همچنین از عملکرد A16 Bionic برای بهبود عملکرد شب استفاده می کنند. و همانطور که اپل باید نام بازاریابی را به همه چیز بدهد ، به این موتور فوتونیک امسال گفته می شود. اپل بسته به لنز کم نور ، عکس با کیفیت 2 تا 3 برابر بیشتر اعلام می کند.

همچنین با انتقال از حالت سینمایی به 4K و “حالت اکشن” که نوید ثبات شایسته یک تثبیت کننده را می دهد ، ویژگی های جدید جدیدی نیز در قسمت ویدیو وجود دارد وابسته به جیمبول.

استقلال پایدار با وجود پیشرفت ها

از طرف باتری ، استقلال از یک سال به سال دیگر مشابه است. اعلامیه اپل 23 ساعت در خواندن ویدیو (در برابر 10 بعد از ظهر در 13 طرفدار) ، 20 ساعت در پخش ویدیو و 75 ساعت خواندن صوتی (مانند سال گذشته). برای دیدن اینکه آیا استقلال با نمایشگر همیشه در پایدار است.

برای شارژ مجدد ، آیفون 14 Pro هنوز در 20 W گیر کرده است.

قیمت آیفون 14

قیمت آیفون 14 Pro برای مدل با 128 گیگابایت حافظه در سال 1979 یورو برای یک مدل با 1 تا 1 تا 1 تا 1 تا 1 تا 1 به یورو گسترش می یابد. افزایش حدود 14 ٪ در مقایسه با سال گذشته.

مقایسه آیفون 14 Pro vs iPhone 13 Pro: که در عکس بهترین است ?

ما در مقایسه تحت فشار با آیفون 14 Pro با آیفون 13 Pro مخالفت کردیم. حداقل گفتن نتیجه تعجب آور است.

ارسال شده در 17 اکتبر 2022 ساعت 7:00 بعد از ظهر

تست دوربین آیفون 14 Pro Max

از یک طرف ، ما آیفون 14 Pro ، New Fleur de Apple را داریم و بنابراین قدرتمندترین و موفق ترین تلفن هوشمند که تاکنون توسط این شرکت راه اندازی شده است. از طرف دیگر ، سلف آن ، آیفون 13 Pro. منطق دوست دارد که اولی در تصاویر دوم را خرد کند ، اما ما می خواستیم قلب روشنی داشته باشیم. و ما خوب عمل کردیم.

iPhone 14 Pro با بهترین قیمت

آماده تسلیم جذابیت های جدیدترین آیفون ? در اینجا کمترین قیمت در بازار وجود دارد. و به عنوان یک جایزه ، ما همچنین شما را از آیفون 13 Pro اضافه می کنیم.

آیفون 14 Pro 128 GB با بهترین قیمت قیمت اساسی: 1،329 یورو
iPhone 13 Pro 128 GB با بهترین قیمت قیمت اساسی: 1،159 یورو

آیفون 14 Pro Max vs 13 Test Design Pro

خلاصه فنی قبل از شروع

قبل از مخالفت با دو آیفون ، احتمالاً بهتر است به طور خلاصه آنچه را که در زمینه عکس ارائه می دهند به یاد بیاورید.

آیفون 13 Pro دارای سه سنسور 12 میلیون پیکسل است. با سه فاصله کانونی. این سنسورها در واقع با باز شدن زاویه ای گسترده به F/1 تاج گذاری شده اند.5 ، از یک زاویه فوق العاده گسترده به F/1.8 و یک هدف تله فوتو در f/2.8 و یک بزرگنمایی نوری 3 برابر. سنسور اصلی نیز تثبیت می شود و ما تمام تکنورهای معمول را با فیوژن عمیق ، هوشمند HDR4 یا proraw می یابیم.

فن آوری هایی که توسط آیفون 14 Pro ارائه شده است. آیفون 14 Pro که همان بزرگنمایی نوری را به ارث می برد. با این حال ، بقیه تغییر می کنند.

سنسور اصلی به 48 میلیون پیکسل افزایش می یابد و با یک زاویه دید گسترده به F/1 همراه است.78 و یک سیستم تثبیت مکانیکی کاملاً جدید. سنسور قرار داده شده در زیر زاویه فوق العاده گسترده هنوز 12 میلیون پیکسل تعریف را نشان می دهد ، اما با عکس های بزرگتر بزرگتر است. Optics در F/2 افتتاح می شود.2. آیفون 14 Pro همچنین موتور فوتونیک ، یک فناوری جدید پردازش تصویر را تعبیه می کند.

روی کاغذ ، بنابراین ، ما در مورد آخرین آیفون کمی نوری کمی روشن داریم که البته با این واقعیت که سنسورها از نظر جسمی بزرگتر هستند جبران می شود. این تعریف بهتر است و تلفن همچنین یک فنی پردازش تصویر جدید با یک سیستم تثبیت کاملاً جدید ارائه می دهد.

بنابراین به نظر می رسد که او به خوبی مسلح است تا سلف خود را به خود اختصاص دهد ، اما گاهی اوقات باید از حضور محتاط باشید ..

مقایسه عکس

که البته ما را به بخشی که مورد علاقه شما است ، یعنی مقایسه عکس می کند. مقایسه ای که مستقیماً با هر فاصله کانونی مخالف است. و البته ، هر بار ، عکسها به طور خودکار ، در همان زمان گرفته می شدند. همه تضمین شده بدون روتوش.

برای مخالفت بهتر با عکس ها ، توصیه می کنیم آنها را در گالری باز کنید یا آنها را بارگیری کنید.

زاویه وسیع

آیفون 13 Pro در زاویه وسیع ، روز به روز. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در زاویه وسیع ، روز به روز. © Citron Pressron

زاویه های بزرگ مثل همیشه با اپل ، روز بسیار مؤثر هستند. آنها جزئیات زیادی را در صحنه های عکاسی ، با وضوح همه جانبه و پویایی که احترام را تشویق می کند ، بازیابی می کنند. تصاویر ترک خورده و احساس پر از زندگی می کنند.

با این حال ، در نگاه اول ، تشخیص آنها نیز بسیار دشوار است. iPhone 14 Pro حتی با بزرگنمایی دور در تصویر ، از هم جدا نمی شود. آیفون 13 پرو علی رغم سنسور نسل قدیمی خود به آن دست می یابد.

در این راستا ، ما همچنین باید یک نکته مهم را برجسته کنیم: در حالت های اتوماتیک ، آیفون 14 ضبط تصاویر 12 میلیون پیکسل تعریف. تعریف کامل فقط در Proraw قابل دسترسی است.

iPhone 14 Pro در زاویه وسیع ، در داخل خانه. © Citron Pressron iPhone 13 Pro در زاویه وسیع ، در داخل خانه. © Citron Pressron

در شب و در داخل خانه ، این دو تلفن یک بار دیگر در شانه هستند. احساس وضوح خوب ، پویا چشمگیر ، رنگهای طبیعی ، آنها تصاویر با کیفیت تولید می کنند. تصاویری که بار دیگر یک نمایش یکسان را ارائه می دهند. حداقل در نگاه اول.

این بار ، وقتی بزرگنمایی می کنیم ، تفاوت های بیشتری می بینیم. iPhone 14 Pro یک رندر نرم تر ارائه می دهد ، بنابراین آیفون 13 Pro دقیق تر است. شاهد جزئیات ژاکت زن جوان یا حتی کیف دستی او باشید. در برابر همه انتظارات ، به نظر می رسد آیفون قدیمی کمی بالاتر از جایگزینی آن است.

آیفون 13 طرفدار در زاویه وسیع ، در وسط شب. © Citron Pressron آیفون 14 طرفدار در زاویه وسیع ، در وسط شب. © Citron Pressron

برای اینکه سعی کنم بین آنها تصمیم بگیرم ، بنابراین خودم را در یک اتاق بسته قرار دادم ، پرده های کشیده شده. در هر دو مورد ، آیفون با مدت زمان قرار گرفتن در معرض شلیک کرد.

در نگاه اول ، هیچ چیز چشمگیر نیست. با این حال ، هنگامی که شما در تصویر بزرگنمایی می کنید ، می بینیم که آیفون 14 Pro جزئیات بیشتری را کشف کرده است. این مجسمه بسیار کمتر مبهم است ، برای سنگهای قرار داده شده در پشت. هر جزئیات سنگ برخلاف آیفون 13 Pro که در سطح هموار سازی دست سنگین داشت ، قابل مشاهده است.

چه چیزی می توانیم از آن استنباط کنیم ?

برخلاف آنچه تصور می کرد ، در شرایط نور عادی ، این دو تلفن با وجود این واقعیت که آیفون 14 Pro دارای یک سنسور کاملاً جدید است ، نتیجه نسبتاً مشابهی را در زاویه وسیع ارائه می دهند.

برای دیدن هرگونه تفاوت ، واقعاً باید در نور کم شلیک کنید. با نتایج گاه غافلگیرکننده. آخرین آیفون در مراحل بسیار پیچیده راحت تر به نظر می رسد. برعکس ، آیفون 13 Pro در داخل خانه بهتر عمل می کند. از طرف دیگر ، باید به خاطر داشت که دومی برخلاف جایگزینی وی ، توانست از یک سال به روزرسانی نرم افزار لذت ببرد. بدون شک اپل به کمی زمان نیاز دارد تا بتواند از سنسور جدید 48 میلیون پیکسل خود استفاده کند.

تغییر در فاصله کانونی – ما از 26 میلی متر به 24 میلی متر می رویم – به خصوص من را خجالت نمی کشد. مسلماً ، قاب بندی دقیقاً یکسان نیست ، اما نگران کننده نیست.

زاویه فوق العاده گسترده

حالا بیایید با زاویه فوق العاده گسترده برویم. که کمی در آیفون 14 Pro تغییر می کند. اپل در واقع یک سنسور کمی بزرگتر را انتخاب کرده است ، که نتیجه آن منجر به افزایش اندازه عکس های خود نیز می شود. از نظر تئوری ، بنابراین او باید در نور کم نتایج بهتری کسب کند. آیا واقعا موضوع این است ?

آیفون 13 Pro در زاویه فوق العاده گسترده ، در نور روز. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در زاویه فوق العاده گسترده ، در نور روز. © Citron Pressron

در نگاه اول ، به روز ، دو آیفون نتایج مشابهی را بدست می آورند. تصاویر پیکه ، پویایی که چشمان کامل می بخشد ، ممکن است فکر کند که آنها یک رندر یکسان را ارائه می دهند. اما این مورد نیست. با توجه به توجه ، واقعاً متوجه می شویم که آیفون 14 Pro موفق به بازیابی جزئیات بیشتر در ابرها ، بلکه در درخت شد. حتی کلیسا در پس زمینه دقیق تر است.

که همچنین یک بزرگنمایی در تصویر را تأیید می کند. این که آیا این بافت دیوار در پس زمینه یا سقف خانه ها از راه دور است ، آیفون 14 Pro دقیق تر از سلف خود بود.

آیفون 13 Pro در زاویه فوق العاده گسترده ، در نیمه شب. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در زاویه فوق العاده گسترده ، در نیمه شب. © Citron Pressron

ما با این شات شبانه جو را تغییر می دهیم. این دو عکس در همان زمان گرفته شد ، تلفن ها در سطح زمین ، ماژول عکس به سمت پایین بودند. در نگاه اول ، رندر بسیار شبیه است ، و می بینیم که آیفون 14 Pro هنوز هم در مدیریت شعله ور بسیار مشکل دارد.

با این وجود ، وقتی در تصویر بزرگنمایی می کنید ، می فهمیم که تلفن جدید اپل دقیق تر بود. بهترین نمونه باقیمانده از چهره دختری که با پیشانی در موهای خود قدم می زند. اگر در هر دو مورد ویژگی های آن مبهم باشد ، آیفون 14 Pro هنوز واضح ترین ارائه را ارائه می دهد.

آیفون 13 Pro در زاویه فوق العاده گسترده ، در یک اتاق که در تاریکی کامل قرار گرفته است. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در زاویه فوق العاده گسترده ، در اتاقی که در تاریکی کامل غوطه ور است. © Citron Pressron

برای فشار آوردن آیفون در آخرین محاصره های آنها ، من این عکس ها را در اتاق کاملاً غوطه ور در شب گرفتم. و در هر دو مورد ، با مدت زمان انفجار دو ثانیه. البته تلفن ها برای پیچیده تر کردن کار خود بودند.

این دو رندر کاملاً مشابه هستند. ما یک تصویر دقیق را حفظ می کنیم. این دو تلفن افزایش حساسیت را مدیریت کرده اند و آثار باستانی قابل مشاهده کمی وجود دارد. با بزرگنمایی ، با این حال ، می بینیم که آیفون 14 Pro کمی بالاتر است. تصویر کمتر خشن است و بنابراین رندر کمی بهتر است.

ترازنامه:

در اینجا ، می بینیم که زاویه فوق العاده گسترده آیفون 14 Pro به وضوح بالاتر از آیفون 13 Pro است. او دقیق تر است و حتی از صحنه های بسیار پیچیده ، جزئیات بیشتری را بازیابی می کند. اکنون ، شما هنوز هم باید در تصویر بزرگنمایی کنید تا اندازه گیری کامل این پیشرفت ها را انجام دهید.

زوم X3

که ما را به آخرین فاصله کانونی ، یعنی بزرگنمایی می رساند. روی کاغذ ، هیچ چیز از یک نسل به نسل دیگر تغییر نمی کند. با این وجود ، آیفون 14 Pro دو تفاوت قابل توجه را نشان می دهد: تراشه A16 و موتور فوتونیک. اما آیا کافی است ?

آیفون 13 Pro در بزرگنمایی نوری 3 برابر ، در اواسط روز. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در بزرگنمایی نوری 3 برابر ، در وسط روز. © Citron Pressron

روز به روز نمی توانیم بگوییم که تفاوت آشکار است. در هر دو مورد ، عکس ها به تفصیل ، با رنگ های پویا زیبا و کاملاً طبیعی. طبق معمول ، آیفون در واقع به سمت داغ می رود ، اما کاملاً تمسخرآمیز است.

بنابراین لازم است که در تصویر بزرگنمایی کنید تا این دو تلفن را تشخیص دهید. پرتره بتمن در مورد جدیدترین آیفون ، به خصوص در فک ، کمی جزئیات بیشتری دارد.

آیفون 13 Pro در بزرگنمایی نوری 3 برابر بعد از تاریکی. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در بزرگنمایی نوری 3 برابر در شب. © Citron Pressron

در شب ، اختلافات جالب تر است. به نظر می رسد آیفون 14 Pro بهتر است شعله های آتش را مدیریت کند. مارک های موجود در پس زمینه در عین حال کمی دقیق تر هستند. چه بزرگنمایی در تصویر تأیید می کند.

علاوه بر این ، فقط مارک هایی نیستند که بهتر بازگردانده می شوند. به عنوان مثال ، پوستر در قسمت آیفون 14 Pro کمی قابل خواندن است. همین مورد برای بطری های نوار یا زین اسب در ورودی. به طور کلی ، بنابراین ، بزرگنمایی آیفون 14 Pro کار خود را بهتر انجام داده است.

iPhone 13 Pro در بزرگنمایی نوری 3 برابر ، در یک اتاق غوطه ور در تاریکی. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در بزرگنمایی نوری 3 برابر ، در اتاقی که در تاریکی غوطه ور است. © Citron Pressron

تاریخ روشن است ، من این عکسها را در اتاقی که در کاملترین تاریکی فرو رفته بود ، شلیک کردم ، با این بار یک زمان نمایشگاه سه ثانیه. البته ، من تلفن ها را در دست گرفته بودم.

خوب دوباره ، آیفون 14 Pro نسبت به رفیق خود نتایج بهتری کسب کرده است. این مجسمه جزئیات بیشتری دارد ، برای گلدان قرار داده شده در پشت یا حتی برگهای گیاه یکسان است. هر بازتاب ، هر ظرافت قابل مشاهده است. آیفون 13 Pro با افزایش حساسیت کمتر مدیریت کرده است. عینک های مجسمه فاقد دقت هستند و به طور کلی تصویر خشن تر است.

به طور خلاصه:

من صادقانه خواهم بود ، من انتظار چنین تفاوت آشکاری را نداشتم. که در نهایت ثابت می کند که تراشه موتور A16 و فوتونیک برای تزئین وجود ندارد. آنها یک سود واقعی را در عکس ها به ارمغان می آورند.

حالت پرتره

جدا از سه فاصله کانونی ، ما همچنین باید به حالت های خاص ارائه شده توسط آیفون نگاه کنیم. به عنوان مثال مانند حالت پرتره.

iPhone 13 Pro در حالت پرتره ، در نور روز. © Citron Pressron iPhone 14 Pro در حالت پرتره ، در نور روز. © Citron Pressron

روز به روز باید تشخیص داد که ارائه آیفون 14 Pro موهای چشمگیر تری دارد. این در واقع اوست که دقیق ترین است. هر جزئیات با وفاداری رونویسی می شود. عکس به معنای واقعی کلمه ترک می کند و البته این برداشت تأیید می شود که یکی از آنها در تصویر زوم می شود. این نگاه در آیفون 14 Pro عمیق تر است. با سایه های بیشتر در سطح عنبیه.

iPhone 13 Pro در حالت پرتره ، در داخل خانه. © Citron Pressron iPhone 14 Pro در حالت پرتره ، در داخل خانه. © Citron Pressron

در داخل خانه و زیر یک نور زیبا ، دو آیفون در نگاه اول بسیار نزدیک ارائه می دهند. تصویر واضح ، مفصل ، با یک تاری بسیار طبیعی است و امکان پاک کردن موضوع صحنه را فراهم می کند.

بنابراین لازم است که بزرگنمایی کنید تا تفاوت های قابل توجهی را مشاهده کنید. و دوباره ، آیفون 14 Pro کمی بالاتر است. او واقعاً دقیق تر است ، آنچه ما به عنوان مثال از نظر مژه های دخترم یا ژاکت سبز او می بینیم. مش در عکس گرفته شده در آیفون 14 Pro به وضوح قابل مشاهده است. از طرف خود ، iPhone 13 Pro یک نمایش کمی نرم تر ارائه می دهد.

آیفون 13 Pro در حالت پرتره ، شب. © Citron Pressron آیفون 14 طرفدار در حالت پرتره ، شب. © Citron Pressron

در شب ، در خارج از منزل ، تصمیم گیری این دو تلفن دشوارتر است. در هر دو مورد ، ما یک تصویر دقیق ، با برش خالص و یک تار خوب کار می کنیم. حتی با بزرگنمایی ، ما تفاوت قابل توجهی را نمی بینیم.

به اختصار :

یک بار دیگر ، ما واقعاً نمی توانیم در مورد یک انقلاب صحبت کنیم ، اما آیفون 14 Pro به وضوح بالاتر از سلف خود است. در نور روز یا حتی در داخل خانه بسیار دقیق تر است. از طرف دیگر ، هنگامی که شرایط نور دشوارتر است ، تمایل به ایجاد یکنواختی بیش از حد مشخص است که آن را با مدل قبلی در آرنج قرار می دهد.

کلان

ماکرو با آیفون 13 Pro معرفی شد. بنابراین به نظر من قانونی بودن در این مقایسه مشروعیت داشت. به خصوص از آنجا که دوباره باقی مانده است ، امسال دوباره ، برای مدل های “Pro” محدوده محفوظ است.

آیفون 13 Pro در حالت کلان ، به روز. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در حالت کلان ، به روز. © Citron Pressron

روز به روز باید تشخیص داد که این دو دستگاه چشمگیر هستند. آنها قادر به تولید تصاویر بسیار دقیق با سطح بالایی از جزئیات هستند. از طرف دیگر ، کج شدن حالت ماکرو همیشه کمی خطرناک است. بنابراین ترجیحاً به فکر فعال کردن دکمه برای جلوگیری از ترک خوردگی وحشیانه باشد.

با بزرگنمایی ، می توانیم تفاوت های آشکار بین این دو تلفن را مشاهده کنیم. آیفون 14 Pro در واقع دقیق تر است. پویایی در سایه ها خیلی بهتر به نظر می رسد.

iPhone 13 Pro در حالت ماکرو ، داخل خانه. © Citron Pressron iPhone 14 Pro در حالت ماکرو ، در داخل خانه. © Citron Pressron

با کمال تعجب ، در داخل خانه ، تفاوت کمتر آشکار است ، حتی اگر کسی در تصویر دور شود. نتیجه ای که ممکن است توسط موضوع عکاسی توضیح داده شود. یک موضوع نسبتاً “مسطح”.

iPhone 13 Pro در حالت کلان ، در یک اتاق فرو رفته در تاریکی © Press-Citron iPhone 14 Pro در حالت کلان ، در یک اتاق فرو رفته در تاریکی © Press-Citron

این همان چیزی است که باعث شد من کمی قوانین بازی را تغییر دهم و در اتاقی که در تاریکی فرو رفته است ، با یک نمایشگاه دو ثانیه ای شلیک کنم. این بار تلفن ها روی یک کتاب قرار داده شده بودند تا در همان سطح قرار بگیرند. و یک بار دیگر ، آیفون 14 Pro رفیق خود را کاملاً به دست گرفته است. تصویر در کنار آن بسیار دقیق تر است ، ما حتی می توانیم بخیه های پوشش دوت را ببینیم.

و با بزرگنمایی ، می بینیم که این نیز کسی است که باعث افزایش حساسیت می شود. آیفون 13 Pro یک هموار سازی عمومی را آغاز کرد که باعث شد او جزئیات زیادی را نیز از دست بدهد.

ترازنامه:

شما درک کرده اید ، اما دوباره آیفون 14 Pro است که غالب است. البته با کم ، اما او هنوز هم برنده کانال است.

پیشرو

البته برای من غیرممکن بود که در مورد proraw صحبت نکنم. و من البته با کمی تئوری شروع خواهم کرد.

Proraw یک فرمی خاص برای اپل است ، فرمی که اطلاعات مربوط به یک فایل خام را ترکیب می کند و بنابراین یک قالب بدون فشرده سازی ، با پردازش تصویر خاص برای آیفون ها. به طور مشخص ، بنابراین ، این یک فرمت خام است که انعطاف پذیری کمی بیشتر در تولید پس از آن ارائه می دهد ، اما به هر حال با قطعات سیب.

Proraw البته در تمام فاصله کانونی موجود است ، اما خاصیت خاصی برای آیفون 14 Pro وجود دارد. همانطور که قبلاً توضیح دادم ، وقتی با زاویه وسیع شلیک می کنیم ، از تعریف کامل سنسور استفاده می کنیم. یا 48 میلیون پیکسل. و بنابراین در این استفاده خاص است که من با این دو دستگاه مخالفت کردم. بنابراین من خودم را به این فاصله کانونی واحد برای خوب این مقایسه محدود کردم.

آیفون 13 Pro در Proraw ، در وسط روز و با یک موضوع با کیفیت. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در Proraw ، وسط روز و با یک موضوع با کیفیت. © Citron Pressron

روز و در نگاه اول ، نتایج به طور کلی مشابه هستند. سرانجام جدا از تعریف و وزن عکس ها البته. به طور متوسط ​​30 مگابایت در هر عکس در iPhone 13 Pro ، در برابر میانگین 70 مگابایت برای آیفون 14 Pro بشمارید.

و بسته به تصاویر ، حتی می توانید به بیش از 130 مگابایت بروید. بله ، صدمه دیده است و بهتر است هنگام انتخاب ظرفیت ذخیره سازی آیفون جدید خود ، بالادست را برنامه ریزی کنید.

با بزرگنمایی ، ما به طور منطقی وارد دنیای دیگری می شویم. سنسور iPhone 14 Pro بهتر تعریف شده است ، می تواند جزئیات بیشتری را بازیابی کند. این به عنوان مثال موهای سینه رومی مشهود است. هر مو با وفاداری در آخرین آیفون ترمیم می شود و این مورد در مورد مدل قبلی نیست.

این نمایشگاه کاملاً شکننده است ، همانطور که توسط دیوار پشت موضوع مشهود است. سفیدها خیلی سریع می سوزند و بنابراین کار پس از تولید برای اصلاح شات ضروری است.

آیفون 13 Pro در Proraw ، در اواسط روز. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در Proraw ، در اواسط روز. © Citron Pressron

اولین برداشت خوب با این عکس دیگر ، سنگین ترین انتخاب ما تأیید شده است. باز هم ، در نگاه اول ، ما تفاوت زیادی بین این دو تصویر نمی بینیم ، به جز آنچه که با آیفون 14 Pro گرفته شده است موهای مفصلی به نظر می رسد.

اما وقتی بزرگنمایی می کنید ، این مکاشفه است. هر رشته چمن به درستی ترمیم می شود. با این وجود بهتر است که آخرین آیفون همچنین می تواند جزئیات بیشتری را در سایه ها بازیابی کند. به عنوان مثال بافت سنگ مانند.

آیفون 13 Pro در Proraw ، در اتاقی که در تاریکی غوطه ور است. © Citron Pressron آیفون 14 Pro در Proraw ، در اتاقی که در تاریکی غوطه ور است. © Citron Pressron

من آشکارا کنجکاو بودم که بدانم آیفون 14 Pro در شرایط نور دشوار رفتار خواهد کرد. با یک سنسور بسیار خوب تعریف شده ، او با جهنمی از معلولیت ترک کرد. اما بعد دوباره ، من خوشحال شدم. آخرین آیفون موفق به تولید یک بار دیگر تصاویر بسیار دقیق تر و با صدای بسیار کمی است.

به نظر می رسد افزایش حساسیت در این صحنه به خوبی مدیریت شده است. و هنگامی که در تصویر بزرگنمایی می کنید ، می بینیم که مجسمه در آیفون 14 Pro واضح تر و دقیق تر است.

خلاصه :

این مشاهدات برای من بدون تجدید نظر است. در Proraw ، iPhone 14 Pro بسیار بالاتر از سلف خود است. اپل موفق شده است از تعریف زیبا از سنسور اصلی خود هوشمندانه سوءاستفاده کند. این چشمگیرتر است که آیفون 14 Pro از زمان راه اندازی آن فقط یک بروزرسانی را تجربه کرده است. این شکاف باید در ماه های آینده به طور منطقی گسترده شود.

و پس از آن سلفی ?

اما ما هنوز یک نکته برای بیرون کشیدن داریم: سلفی ها. اگر این تعریف تغییر نکند ، آیفون 14 Pro یک یا دو پیشرفت را ارائه می دهد ، مانند اپتیک روشن تر و یک متخصص خود. بنابراین من بسیار مشتاقانه منتظر آزمایش آن در این استفاده بودم.

سلفی گروهی که با آیفون 13 Pro گرفته شده است. © Citron Pressron سلفی گروهی که با آیفون 14 Pro گرفته شده است. © Citron Pressron

در مورد این سلفی که در داخل خانه گرفته شده بود ، می خواستم ببینم که آیفون با دو موضوع چگونه رفتار می کند. و اگر ارائه کلی به طور قابل توجهی یکسان باشد ، ما هنوز هم می توانیم توجه داشته باشیم که آیفون 14 Pro موفق شده است جزئیات کمی بیشتر را بازیابی کند ، خواه از نظر پوست و یا لباس. یک تصور تأیید شده هنگام بزرگنمایی روی تصویر.

سلفی که با آیفون 13 Pro در یک اتاق در تاریکی فرو رفته است. © Citron Pressron سلفی که با آیفون 14 Pro در یک اتاق غوطه ور در تاریکی گرفته شده است. © Citron Pressron

فقط برای تأیید این تصور ، بنابراین من یک آزمایش دوم را انجام دادم. این بار ، من خودم را در یک اتاق تاریک قرار دادم و فقط یک پرتوی سبک از پنجره روشن کردم. این بار ، نتیجه نهایی است ، آیفون 14 Pro دقیق ترین است.

از بازیابی هرچه بیشتر جزئیات راضی نیست ، همچنین باعث افزایش حساسیت بهتر می شود. مصنوعات کمتری وجود دارد. ما همچنین از ارائه طبیعی پوست قدردانی می کنیم.

به جمع بندی:

در آنجا ، به وضوح ، ما می بینیم که اپل کار بزرگی را روی سلفی ها انجام داده است و فوکوس خودکار دوربین جلو یک امتیاز غیرقابل انکار را به ارمغان می آورد.

خرید iPhone 14 Pro و iPhone 13 Pro

این مقایسه به شما کمک کرد تا انتخاب خود را انجام دهید. در اینجا بهترین قیمت برای iPhone 14 Pro و iPhone 13 Pro آورده شده است.