پانل های خورشیدی یکپارچه در اتومبیل برقی – Izi توسط EDF ، اتومبیل های برقی: رویای شارژ خورشیدی – راهنمای خودکار

اتومبیل های برقی: رویای شارژ خورشیدی

این متخصص انرژی در دانشگاه ویسکانسین گفت: “حتی اگر یک سقف ماشین نتواند باتری را به طور کامل بارگیری کند ، می تواند انرژی کافی را برای شما از کار خود به خانه خود برساند.”.

پانل های خورشیدی یکپارچه روی ماشین برقی: ما کجا هستیم ?

امروزه خودروی برقی خود را به عنوان یک راه حل اصلی برای محدود کردن گرم شدن کره زمین ارائه می دهد. در واقع ، در حالی که سوار می شوید ، CO2 تولید نمی کند. بیشتر اوقات ، شارژ آن در ترمینال متصل به شبکه عمومی ساخته می شود. با این حال ، تولید این انرژی تأثیر بر محیط زیست دارد. ناگفته نماند که افزایش اخیر کیلووات ساعت. برای مقابله با این چالش ها ، تولید کنندگان پانل های خورشیدی را روی اتومبیل های برقی برای شارژ مجدد انرژی خورشیدی قرار می دهند. izi توسط EDF سهام اتومبیل های خورشیدی را می گیرد.

ماشین خورشیدی: پانل های فتوولتائیک روی یک ماشین برقی

امسال ، 100 ٪ فروش خودروهای برقی با هدف افزایش یافته است: رسیدن به پایان اتومبیل های حرارتی در اروپا طی 15 سال. کم کم ، ترمزهای مربوط به تعمیم EcoMobility به لطف پیشرفت فنی برداشته می شوند. بنابراین ، ماشین برقی که به لطف پانل های خورشیدی یکپارچه شارژ می شود ، بیشترین علاقه را برانگیخته است:

  • برای رانندگان ، به نظر می رسد که ماشین برقی جذاب تر و جذاب تر است: سفرهای انتشار صفر ، راحتی رانندگی ، سودآوری در استفاده ، استقلال و ظرفیت بار بهبود یافته … قادر به شارژ مجدد ماشین برقی خود به طور مستقل با تجدید انرژی رایگان ، سبز و سبز استدلال نهایی باشد.
  • به نوبه خود ، دولت انگیزه های دموکراتیک سازی سریع خودروی برقی را ضرب می کند: جایزه اکولوژیکی ، جایزه تبدیل ، مقاوم سازی ، مناطق ممنوع برای آلاینده وسایل نقلیه … اگر تعداد پایانه های قابل دسترسی برای همه پیشرفت ها ، هنوز یک مسیر مرور وجود دارد. ادغام پانل های فتوولتائیک بر روی اتومبیل های برقی ، انتقال زیست محیطی را تسریع می کند.
  • تولید کنندگان برای نوآوری در یک مسابقه واقعی شرکت می کنند. برای مدت طولانی ، استقلال نکته مهم بود. از آن زمان ، کارآمدترین مدل ها می توانند بیش از 800 کیلومتر بین دو جلسه شارژ حرکت کنند. سپس همه چیز برای بهینه سازی شارژ با راه حل های فوق العاده سریع زیر یک ساعت برای یافتن باتری های کامل انجام می شود.

در سال 2022 ، افزایش قیمت انرژی می تواند مانعی برای توسعه ماشین برقی باشد. علاوه بر این ، تولید انرژی لازم برای تأمین پایانه های شارژ کننده به گرم شدن کره زمین کمک می کند. بنابراین ، ماشین برقی که پانل های خورشیدی را ادغام می کند ، در آینده برنده می شود.

پیشنهاد CTA

Carburing Electric هرگز چنین نبوده است !

آیا امکان شارژ یک اتومبیل با پانل های خورشیدی یکپارچه وجود دارد؟ ?

چرا هنوز پنل های خورشیدی روی اتومبیل های برقی وجود ندارد ?

روی کاغذ ، خودرویی که دارای پانل های خورشیدی است ، راه حل ایده آل به نظر می رسد. این قول حرکات واقعاً تمیز و مستقل است. اما در واقعیت ، این فناوری فقط در مراحل ابتدایی خود است و باید قبل از تعمیم پیشرفت کند.

اولین تست های قطعی در پانل های فتوولتائیک که از سال 2018 در تاریخ ماشین به بازار عرضه شده است. با این حال ، در آن زمان قدرت تولید شده توسط انرژی خورشیدی برای فعال کردن موتور سازی خودرو کافی نیست. بنابراین ، از پانل های خورشیدی که در خودرو ادغام شده اند فقط با رانندگی لبه های خاصی استفاده می شوند.

هنوز هم چالش های تکنولوژیکی وجود دارد که می توانید یک ماشین خورشیدی 100 ٪ خودمختار را در پیش بگیرید. برای شروع ، بدن (سقف و کاپوت) را با پانل های خورشیدی مؤثر و مقاوم بپوشانید. همچنین لازم است وزن خودرو را محدود کرده و آیرودینامیک آن را بهبود بخشد. بنابراین ، نمونه های اولیه اغلب ظاهری آینده نگر را نشان می دهند.

شرط دیگر موفقیت آینده ماشین خورشیدی شرایط آفتاب است. از نظر منطقی ، آخرین آزمایشات قطعی در کالیفرنیا یا اسپانیا نتایج مشابهی را در شمال اروپا به دست نمی آورند.

چه سطح پنل خورشیدی برای شارژ یک ماشین برقی ?

کم کم ، پیشرفت حرکتی الکتریکی و پانل های فتوولتائیک مادی می شوند. اما پانل های خورشیدی یکپارچه برای شارژ مجدد یک ماشین برقی هنوز یک جایگزین نوآورانه است. با مساحت 5m2 پانل های خورشیدی که بر روی ماشین پخش شده است ، اکنون می تواند بیش از 10 کیلومتر در روز شارژ شود. برای سفرهای کوچک در روزهایی که هوا خوب است کافی است. اما هنوز برای اطمینان از تمام سفرهای ما در هر فصلی کافی نیست.

اتومبیل های دارای تابلوهای خورشیدی چیست؟ ?

در میان بازیگرانی که شرط بندی ماشین خورشیدی را می سازند ، افراد تازه وارد و مبتدی های بلندپروازانه وجود دارند ، و از نزدیک توسط تولید کنندگان خودروهای تاریخی پیروی می کنند.

تویوتا و ماشین ترکیبی او مجهز به پانل های خورشیدی

می توانید تویوتا را که در سال 2010 توپ را با یک پریوس هیبریدی مجهز به پانل های خورشیدی باز کرد ، برای تهیه لوازم جانبی خاص در کابین استناد کنید. اما 12 سال طول کشید تا ورود به بازار اولین اتومبیل های برقی شامل پنل های خورشیدی اختصاص داده شده برای شارژ مجدد باشد.

سال نور 0: پانل های خورشیدی در پشت بام

ما می توانیم سازنده هلندی Lightyear و مدل Lightyear 0 آن را ذکر کنیم که می تواند به لطف انرژی خورشیدی 70 کیلومتر در روز شارژ کند. برای به دست آوردن آن بیش از 200،000 یورو تعداد مشابه.

Sono Sion: یک وسیله نقلیه خورشیدی با قیمت پایین

متخصصان همچنین منتظر ورود Sono Motors Sion برای سال 2023 هستند. این ماشین خورشیدی به شما امکان می دهد تا 110 کیلومتر در هفته با قیمت اعلام شده در حدود 25،000 یورو شارژ کنید !

در پایان ، آینده ماشین برقی باید ادغام پانل های خورشیدی را طی کند. مدل های اول به جاده های ما می رسند. در حال حاضر ، هیچ 100 ٪ ماشین خورشیدی. شارژ مجدد از طریق پانل های خورشیدی که در خودرو ادغام شده است ، علاوه بر استفاده از پایانه های شارژ مجدد ، امکان دستیابی به استقلال بیشتر را نیز ممکن می سازد. با یک متخصص حرفه ای تماس بگیرید تا مؤثرترین راه حل را برای شارژ مجدد ماشین برقی خود نصب کند.

اتومبیل های برقی: رویای شارژ خورشیدی

برخی از مبتدیان ، بلکه غول های اتومبیل نیز شروع به نصب پنل های خورشیدی بر روی اتومبیل های برقی جدید خود می کنند و قول استقلال کمی اضافی می دهند ، اما هنوز رانندگی نکرده اند.

زیر آفتاب سوزان در شمال اسپانیا ، “0” ، اولین مدل سری از راه اندازی Lightyear ، انرژی خورشیدی کافی را برای مرور بیش از 70 کیلومتر رایگان هر روز به دست می آورد. پوشش جلوی آن و سقف بلند آن با پنج متر مربع پانل های خورشیدی پوشانده شده است.

  • همچنین بخوانید: Hyundai Sonata Hybrid 2020 دارای سقف خورشیدی خواهد بود
  • همچنین بخوانید: در اینجا اولین ماشین خورشیدی عالی استقلال در جهان است

بنیانگذاران آن از مهندسان جوان هلندی در صحرای استرالیا چندین مسابقه انرژی خورشیدی کسب کرده اند. با بهره گیری از افت قیمت پانل ها و باتری های فتوولتائیک ، آنها سعی می کنند این فناوری را در اتومبیل های روزمره اعمال کنند.

بدنه بسیار آیرودینامیکی “0” و موتورهای آن که در چرخ ها ادغام شده اند ، به آن اجازه می دهد تا انرژی کمتری نسبت به SUV های برقی که بر بازار حاکم است مصرف کند و طیف وسیعی از 625 کیلومتر را برای یک بار نشان دهد. با نورد کوچک ، ما فقط می توانستیم آن را در زمستان وصل کنیم ، به مارک قول می دهد.

یکی از بنیانگذاران آن ، Lex Hoefsloot ، در AFP گفت: “ساعت در حال اجرا است: ما باید در اسرع وقت بادوام را طی کنیم.”. “ایستگاه های شارژ یک مانع اساسی هستند. اگر به آن احتیاج نداریم ، می توانیم مقیاس را خیلی سریعتر تغییر دهیم. »»

Lightyear با این مدل اول ساخته شده در کمتر از 1000 نسخه و قیمت بنتلی ، با 250،000 یورو ، نوار را بسیار بالا قرار داد. یک نسخه مقرون به صرفه ، حدود 30،000 یورو ، برای سالهای 2024-2025 اعلام شده است.

سفرهای روزانه

در حالی که بازار اتومبیل های برقی منفجر می شود ، چندین مدل با پانل های خورشیدی در ماه های آینده پیش بینی می شود. تویوتا قبلاً پانل هایی را در Prius Hybrid (اختیاری) و در اولین اتومبیل برقی خود ، BZ4X ارائه می داد. Ditto برای نمونه اولیه وانت Tesla ، برنامه ریزی شده برای سال 2023.

مرسدس مجهز به سلولهای فتوولتائیک سقف نمونه اولیه لوکس EQXX آن است که با همان مشخصات مخروطی مانند سبک سبک ، نوید 1000 کیلومتر استقلال را می دهد.

به گفته محقق آمریکایی گرگوری نمست ، “پانل های فتوولتائیک چنان ارزان شده اند که حتی در مناطق کم نظیر ، ارزش آن را دارد که آنها را قرار دهید”.

این متخصص انرژی در دانشگاه ویسکانسین گفت: “حتی اگر یک سقف ماشین نتواند باتری را به طور کامل بارگیری کند ، می تواند انرژی کافی را برای شما از کار خود به خانه خود برساند.”.

با داشتن چند صدها یورو اضافی در هر اتومبیل ، انرژی خورشیدی حداقل می تواند استفاده از تهویه مطبوع را جبران کند ، تجزیه و تحلیل Gautham Ram Chandra Mouli ، متخصص در تحرک برقی در دانشگاه Delft (هلند).

با این حال ، مراقب باشید که در جایی که می توانید پارک کنید ، به متخصص هشدار می دهد: این ماشین به وضوح فقط در صورت خارج شدن از آن شارژ می شود و در زمستان بسیار کمتر است. علاوه بر این ، آن را در نزدیکی استوا نسبت به اروپای شمالی شارژ می کند.

در زیر آفتاب کالیفرنیا ، APT استارتاپ برای اولین مدل خود که برای پایان سال برنامه ریزی شده است ، یک ماشین کوچک سه چرخ و دو مکان ، 25،000 پیش سفارش را ارسال می کند. بسته به نسخه ها ، بین 26000 تا 46000 دلار صورتحساب ، بین 400 تا 1600 کیلومتر استقلال به نمایش می گذارد.

یکی دیگر از مدل های خورشیدی بسیار کلاسیک ، اما همچنین مقرون به صرفه و جاه طلب ، در پایان سال 2022 در آلمان پیش بینی می شود: SION. این جمع و جور با پنج مکان مکعب و همه سیاه است ، زیرا کاملاً با تابلوهای خورشیدی پوشانده شده است.

Jona Christians ، کارگردان استارت آلمانی بزرگ که آن را تصور می کند ، گفت: “ما یک فناوری را توسعه داده ایم که می تواند کل ماشین را بپوشاند.”. با 18،000 پیش ثبت نام ، آنها قصد دارند تا سال 2030 260،000 اتومبیل تولید کنند.

صهیون سیستم “وسیله نقلیه به شبکه” را در بر می گیرد ، که به باتری خود اجازه می دهد تا هنگامی که خورشید دیگر می درخشد ، برق را برای بازگشت برق به شبکه بازگرداند.

این تولید کننده کوچک همچنین قصد دارد فناوری خورشیدی خود را به دیگران بفروشد ، مانند گروه فرانسوی تریلرهای تبرید Chéreau.

یکی دیگر از مارک های هلندی ، Squad Mobility ، قصد دارد در سال 2023 ماشین های خورشیدی را بدون مجوز راه اندازی کند.

رئیس او رابرت هورز ، یک سبک سبک سابق ، آینده خودروها را در آفتاب می بیند: “پانل ها حتی موتورهای برقی ارزان تر و کارآمد تر می شوند: دیر یا زود ، ما هر روز به سمت انرژی خورشیدی حرکت خواهیم کرد. »»