مقایسه مصرف خودروهای برقی kwh/km: مدل مدل ها – غلتک برقی ، چقدر شارژ مجدد یک ماشین برقی را مصرف می کند?

مصرف شارژ ماشین برقی چیست؟

مصرف و قیمت شارژ ماشین برقی به معیارهای مختلفی بستگی دارد:

مقایسه مصرف اتومبیل های برقی

اگرچه قیمت برق بسیار پایین تر از بنزین است ، اما مصرف اتومبیل های برقی در کیلووات ساعت (کیلوواتیت ها) در هر کیلومتر بسته به مارک ها ، مدل ها ، اندازه ها و انواع اتومبیل ها کاملاً ناهموار است. SUV ها ، سدان ها و اتومبیل های شهری همه متفاوت هستند و میزان مصرف انرژی متفاوتی دارند.

بزرگتر ، سنگین تر ، حریص تر

SUV های برقی به طور کلی بزرگتر و سنگین تر از سدان ها و ساکنان شهر هستند ، به این معنی که آنها انرژی بیشتری برای مرور همان فاصله مصرف می کنند. با این حال ، آنها همچنین بزرگتر هستند و استقلال چربی بیشتری به باتری بزرگتر دارند ، که می تواند مصرف بالاتر را جبران کند. سامن ها و اتومبیل های برقی به طور کلی سبک تر و جمع و جور تر هستند ، به این معنی که آنها انرژی کمتری برای مرور همان فاصله مصرف می کنند. با این حال ، آنها یک استقلال قابل توجه پایین تر و ظرفیت بکسل محدود دارند.

مدلهای کارآمدتر از سایرین

مدل های خاص خودروهای برقی همچنین می توانند میزان مصرف انرژی بسیار متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال ، مدلی که برای ارائه استقلال بیشتر و راندمان بیشتر شناخته شده است ، Tesla Model 3 است ، به این معنی که برای مرور همان مسافت یک ماشین دیگر ، انرژی کمتری مصرف می کند. از طرف دیگر ، برخی از مدل ها ممکن است عملکرد کمتری و استقلال کمتری داشته باشند ، به این معنی که آنها از انرژی بیشتری برای مرور همان فاصله استفاده می کنند.

همچنین بخوانید: Kia EV4: جاسوسی رمز و راز SUV برای اولین بار

آیرودینامیک مهم است

سرانجام ، اندازه و نوع اتومبیل برقی که انتخاب می کنید نیز می تواند تأثیر قابل توجهی در مصرف انرژی آن داشته باشد. وسایل نقلیه سبک تر و جمع و جور تر به لطف مقاومت در برابر باد و بنابراین آیرودینامی های بهتر ، به طور کلی مؤثرتر هستند ، به این معنی که آنها در هر کیلومتر مسافر انرژی کمتری مصرف می کنند. وسایل نقلیه بزرگتر و سنگین تر مصرف بالاتری خواهند داشت ، به خصوص اگر احتمالاً از آنها با جعبه سقف یک تریلر استفاده کنید.

با تشکر از ابزار آنلاین در این سایت ، شبیه ساز زمان و هزینه شارژ ، ما یک جدول سریع کوچک از بهترین مدل های فروش در فرانسه و همچنین مدل های دیگر برای مقایسه ، مصرف آنها در 100 کیلومتر و بنابراین هزینه آنها با یک شارژ خانه:

برند و مدل WLTP مصرف 100 کیلومتر را تأیید کرد هزینه شارژ برای 100 کیلومتر
پژو E-208 13.5 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.5 یورو
Peugeot E-2008 14.4 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.7 یورو
تسلا مدل 3 12.2 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.2 یورو
مدل تسلا y 13.2 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.4 یورو
Tesla Model S 15.8 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.0 یورو
Tesla Model X 17.4 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.5 €
فیات 500E 13.1 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.4 یورو
فناوری الکترونیکی رنو مگان 13.3 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.5 یورو
شناسه فولکس واگن.3 13.6 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.5 یورو
شناسه فولکس واگن.4 15.1 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.9 یورو
mg zs 15.5 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.0 یورو
بهار داسیا 11.7 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.1 یورو
Audi Q4 e-tron 15.5 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.0 یورو
Audi SQ8 e-tron 23.7 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 6.1 یورو
BMW i4 edrive40 13.7 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.6 یورو
BMW IX M60 18.6 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.8 یورو
فورد موستانگ ماچ 17.3 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.5 €
جگوار i-pace 19.1 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 5.0 یورو
پورشه Taycan Turbo S 17.1 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.5 €
Citroën Berlingo Electric 17.9 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 4.6 یورو
مرسدس eqe 14.2 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.7 یورو
Toyota Bz4x 14.2 کیلووات ساعت / 100 کیلومتر 3.7 یورو

بنابراین می بینیم که در همان مارک ، کارآیی به مدل و ابعاد آن بستگی دارد. یک مدل بزرگ همچنین بسیار اسپرت مانند Audi SQ8 e-tron تقریباً 2 برابر بیشتر در 100 کیلومتر از بهار داسیا هزینه دارد ، که نسبتاً منطقی است. از طرف دیگر ، یک مدل تسلا X که عملکرد ورزشی بهتری نسبت به این حتی Audi SQ8 E-Tron به دست می آورد بسیار کارآمدتر است.

همچنین بخوانید: رنو Scénic Electric: 620 کیلومتر استقلال ساخته شده در فرانسه برای ضرب و شتم مدل تسلا y

درک مصرف انرژی خودروی برقی شما برای بهینه سازی استفاده از آن و کاهش هزینه ها ضروری است. با این حال ، یکی دیگر از جنبه های مهم زمان لازم برای شارژ مجدد وسیله نقلیه شما است. این ممکن است بسته به مدل خودرو و نوع شارژر مورد استفاده بسیار متفاوت باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی درک زمان شارژ یک ماشین برقی ، به صفحه اختصاصی ما مراجعه کنید. این به شما کمک می کند تا عوامل مؤثر بر زمان شارژ و چگونگی بهینه سازی آن را برای استفاده روزانه خود درک کنید.

چهل و سالها در مورد اتومبیل های برقی پرشور هستند. من به انتقال انرژی و مبارزه با انتشار گازهای گلخانه ای علاقه مندم. من یک علاقه مندان به اتومبیل های برقی و یک مدافع محیط زیست هستم.

با افزودن به Google News آخرین اخبار ما را دنبال کنید !

مصرف شارژ ماشین برقی چیست؟ ?

در یک منطق انتقال انرژی ، ماشین برقی احتمالاً وسیله نقلیه آینده است. مصرف برق یک شارژ را کشف کنید و یاد بگیرید که هزینه را کاهش دهید.

مصرف یک ماشین برقی به طور خلاصه:

 • مصرف یک ماشین برقی در هنگام شارژ آن تقریباً است 15 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر. در خانه ، به طور کلی هزینه دارد 8 و 11 یورو در هر شارژ.
 • وسیله نقلیه الکتریکی خود را شارژ کنید در خانه خیلیه سودمندتر که در یک ترمینال عمومی.
 • برای هزینه استفاده را کاهش دهید از خودرو خود ، تأمین کنندگان را مقایسه کنید تا مناسب ترین آنها را برای استفاده از برق پیدا کنید و مصرف خود را دنبال کنید !

میانگین مصرف شارژ اتومبیل برقی چقدر است ?

متوسط ​​مصرف و هزینه شارژ مجدد خانه

گسترده ترین و اقتصادی ترین وسیله برای شارژ خودرو برقی آن است شارژ خانه, بنابراین مصرف انرژی خانه شما یا آپارتمان شما را باد می کند.

با یک اشتراک استاندارد به یک تأمین کننده برق مانند EDF ، Engie یا Totalenergies ، این ماشین در یک چرخه آهسته شارژ می شود که می تواند 10 تا 30 ساعت طول بکشد. مرسوم است که فقط آن را شارژ کنید حداکثر 80 ٪ از ظرفیت آن فقط ، به منظور حفظ استقلال خود به مرور زمان.

همچنین امکان انتخاب چرخه بار سریعتر امکان پذیر است. دومی با استفاده از a انجام می شود تقویت تقویت شده مانند “Wallbox” ، که نصب آن توسط یک برق انجام می شود. قادر خواهد بود از یک بار بزرگتر پشتیبانی کند و زمان را به نصف کاهش می دهد (به عنوان مثال 10 ساعت به جای 20)).

مصرف انرژی خود را تسلط دهید

با تشکر از برنامه Hello Watt ، به داده های مصرف کننده خود مراجعه کنید تا بدانید که از کجا می توانید صورتحساب خود را کاهش دهید !

برای تعیین میانگین مصرف شارژ مجدد ماشین برقی در خانه و همچنین هزینه آن ، باید چندین معیار در نظر گرفته شود:

 • آنجا مصرف برق وسیله نقلیه هر 100 کیلومتر. در اینجا ، ما سه نوع مصرف را در نظر می گیریم: کم (12 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر) ، میانگین (15 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر) و بزرگ شده (20 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر)
 • آنجا ظرفیت باتری متوسط, در اینجا در 60 کیلووات ساعت تخمین زده می شود
 • در قیمت در هر کیلووات ساعت, پرداخت این مثال 0.147 یورو (ساعتهای خاموش با قیمت آبی EDF).

مصرف ماشین برقی

کیلووات ساعت برای شارژ مجدد مصرف می شود

شارژ قیمت

کیلووات ساعت مصرف شده سال

منبع: EDF Price Grid و Hello Watt تخمین می زنند ، سپتامبر 2023

قیمت شارژ برای سه مدل یکسان است از اتومبیل از آن زمان باتری آنها همان ظرفیت را دارد 60 کیلووات ساعت. به سادگی ، کسی که بیشترین مصرف را دارد ، استقلال کمتری خواهد داشت و باید بیشتر اوقات شارژ شود. بنابراین هزینه سالانه آن بیشتر خواهد بود و مصرف انرژی فردی را که شارژ آن را افزایش می دهد افزایش می دهد.

متوسط ​​هزینه شارژ ترمینال عمومی

مصرف شارژ اتومبیل برقی در خانه به عنوان یک ترمینال عمومی یکسان است ، به این دلیل که ظرفیت باتری تغییر نمی کند و میزان شارژ برق یکسان است.

از طرف دیگر ، هزینه شارژ در یک ترمینال عمومی مانند خانه یکسان نیست. در پایانه های عمومی ، صورتحساب می تواند انجام شود سه روش مختلف ::

 • صورتحساب در هر کیلووات ساعت : قیمت به طور متوسط ​​با 0.50 یورو تخمین زده می شود
 • صورتحساب در هر دقیقه یا ساعت : برای شارژ کامل و سریع ، میانگین زمان صرف شده در ترمینال 3 ساعت و قیمت 0.30 یورو در دقیقه است
 • صورتحساب بسته بندی : قیمت ثابت برای شارژ از 8 بعد از ظهر تا 8 A.M. به طور متوسط ​​10 یورو است

بسته به سه فرمول ، قیمت های زیر به دست می آید:

مصرف ماشین برقی

کیلووات ساعت برای شارژ مجدد مصرف می شود

قیمت صورتحساب با صورتحساب در هر کیلووات ساعت

قیمت شارژ با صورتحساب در هر ساعت (ترمینال سریع)

قیمت شارژ با صورتحساب در بسته

بین 400 تا 2،160 €

بین 500 تا 2700 €

بین 670 تا 3620 €

منبع: برآوردهای سلام وات

بیشتر پایانه های عمومی شارژ طبیعی ، سریع یا بسیار سریع را ارائه می دهند. برخی از سرعت بارگذاری فقط با وسایل نقلیه برقی خاص مانند سازگار است ، مانند مدل های تسلا یا رنو Zoe, بیشترین قدردانی کاربران.

هزینه سالانه ارائه شده در بالا نشانگر است: تعداد بسیار کمی از افراد دارای یک ماشین برقی آن را منحصراً در یک ترمینال عمومی شارژ می کنند. در واقع ، نزدیک 90 ٪ از دارندگان یک وسیله نقلیه الکتریکی آن را در خانه شارژ کنید.

در فرانسه وجود دارد ایستگاه های شارژ عمومی رایگان, که اغلب فقط پارکینگ می پردازد. آنها اغلب در مراکز خرید یا در پارکینگ های عمومی قرار دارند. با این حال ، همانطور که ماشین برقی محبوب است ، آنها به طور فزاینده ای نادر می شوند.

نحوه محاسبه مصرف شارژ اتومبیل برقی ?

میزان مصرف در کیلووات ساعت را محاسبه کنید

داده های ارائه شده در بالا میانگین ها هستند. بنابراین داده های وسیله نقلیه الکتریکی شما ممکن است بسیار متفاوت باشد.

برای محاسبه مصرف شارژ مجدد ماشین برقی شما, شما باید بدانید ظرفیت باتری آن در کیلووات ساعت منحصر به فرد. اگر 70 کیلووات ساعت است ، به این معنی است که هر بار که آن را به طور کامل شارژ می کنید ، 70 کیلووات ساعت برق مصرف می کنید. اگر این کار را نمی کنی شارژ آن در 80 ٪, همانطور که توصیه می شود ، شما فقط باید ظرفیت باتری را در کیلووات ساعت 0.8 ضرب کنید.

اگر می خواهید تعداد آنها را بدانید کیلووات ساعت توسط سال ماشین شما مصرف می شود, شما باید بدانید مصرف وسیله نقلیه با قطعه 100 کیلومتر و تعداد کیلومتر در هر سال سفر می کند. محاسبه به شرح زیر خواهد بود:

[مصرف کیلووات ساعت / 100 کیلومتر x تعداد کیلومتر در هر سال / 100 کیلومتر]

مصرف متوسط ​​برق شما چقدر است ?

مصرف برق خود را محاسبه کرده و صورتحساب انرژی خود را کاهش دهید !

محاسبه مصرف شارژ مجدد ماشین برقی به یورو

دانستن هزینه یورو مصرف وسیله نقلیه الکتریکی شما, در صورت شارژ مجدد آن با استفاده از یک ترمینال عمومی یا خانگی ، محاسبه متفاوت خواهد بود.

در خانه ، شما فقط باید محاسبه زیر را انجام دهید:

[مصرف در kWh x kwh قیمت که به تأمین کننده پرداخت می شود]

اگر در اشتراک مشترک از جمله گزینه قیمت ساعت کامل / توخالی مشترک شده اید ، قیمتی که در کیلووات ساعت به تأمین کننده خود پرداخت می کنید با توجه به شکاف زمانی که وسیله نقلیه خود را شارژ می کنید ، متمایز می شود. با مشورت با لایحه انرژی ماهانه خود یا شبکه قیمت گذاری ارائه دهنده ، سؤال کنید.

به طور معمول ، هزینه در هر ماه مرتبط با شارژهای وسیله نقلیه شما نباید از گرمای الکتریکی شما تجاوز کند ، به خصوص اگر مجهز به رادیاتور مصرف کم مصرف باشید.

اگر گزینه ارائه شده توسط ایستگاه های شارژ, محاسبه پیچیده تر خواهد بود ، زیرا به چندین پارامتر بستگی دارد:

 • اپراتور ایستگاه شارژ (به عنوان مثال ، یونیت ، CNR یا سوپر شارژرهای تسلا)
 • اشتراک : اگر مشترک باشید از اینکه یک کاربر ساده گاه به گاه هستید ، ارزان تر پرداخت خواهید کرد
 • حالت شارژ : قیمت های شارژ سریع گران تر از قیمت های پر کردن استاندارد هستند
 • هزینه اتصال : اغلب شامل یک ساعت شارژ است
 • حالت صورتحساب : این هزینه متفاوتی ایجاد می کند (هزینه دقیقه / ساعت اضافی ، بسته یا کیلووات ساعت)

بنابراین ، برای به دست آوردن هزینه شارژ از وسیله نقلیه برقی خود ، کلاسیک ترین محاسبه به شرح زیر خواهد بود:

[(تعداد ساعت ها – 1) x هزینه یک ساعت + هزینه اتصال]

نحوه کاهش مصرف یک ماشین برقی ?

ماشین الکتریکی یک دستگاه بسیار انرژی است. روش هایی برای کاهش مصرف و قیمت استفاده از آن وجود دارد.

در یک مدل کارآمد و با انرژی سرمایه گذاری کنید و رفتار خود را تطبیق دهید

مانند یک صفحه برقی ، یخچال ، کامپیوتر یا ماشین ظرفشویی ، اگر تصمیم دارید سرمایه گذاری خود را در یک قرار دهید مدل وسیله نقلیه کارآمد و کارآمد, برای مدت زمان پاداش می گیرید. سطح ورودی برند معروف تسلا ، تسلا مدل 3 به یک مصرف نسبتاً کم (بین 14 تا 16 کیلووات ساعت/100 کیلومتر) ، الف استقلال بالاتر از میانگین (حدود 500 کیلومتر) و الف باتری با ظرفیت 55 کیلووات ساعت. این خصوصیات آن را به یکی از رقابتی ترین اتومبیل های موجود در بازار تبدیل می کند.

که در اتخاذ یک رانندگی اکو, همچنین می توانید قبل از شارژ مجدد آن ، از وسیله نقلیه خود استفاده کنید.

صورتحساب برق فرانسه

سلام وات به 10 سال افزایش قیمت برق در فرانسه باز می گردد.

از ایستگاه های شارژ عمومی رایگان استفاده کنید

در فرانسه ، شارژ مجدد وسیله نقلیه خود در یک ترمینال عمومی هزینه بسیار بالایی دارد ، به جز وقتی که هست رایگان. از مشاهده آنها دریغ نکنید تا بتوانند از آنها استفاده کنند و پس انداز.

ماشین خود را در خانه در ساعتهای خاموش شارژ کنید

همانطور که میانگین ها نشان می دهند, شارژ مجدد ماشین برقی شما در خانه بسیار ارزان تر از استفاده از ترمینال عمومی است. طرفداری از این به معنای استفاده از وسیله نقلیه خود تا حد امکان سودمند است.

علاوه بر این ، اگر در یک پیشنهاد برق اختیاری مشترک شده اید ، احتمالاً از روی آوردن به A بهره مند می شوید ساعت اشتراک / ساعت خاموش. این گزینه قیمت ارائه می دهد قیمت هر کیلووات ساعت بسیار سودمندتر در شب, و یک وسیله نقلیه الکتریکی به طور کلی نیازی به شارژ بیش از یک بار در روز ندارد.

علاوه بر ساعات کلاسیک خاموش ، وجود دارد ارائه می دهد مخصوص صاحبان خودروهای برقی طراحی شده است ! این مورد است EDF Auto Green Green, Elec ‘Engie یا ساعات فوق العاده توخالی Totalnergies !

برای یافتن پیشنهادی که به دارندگان اتومبیل های برقی متناسب با مشخصات شما اختصاص داده شده است ، هیچ چیز ساده تر از آن نیستاستفاده از a مقایسه کننده انرژی . سپس می توانید تأمین کننده ، قیمت و شرایط خود را انتخاب کنید.

سؤالات متداول: سوالات شما در مورد شارژ مجدد ماشین برقی

چه معیارهایی بر مصرف یک ماشین برقی تأثیر می گذارد ?

مصرف و قیمت شارژ ماشین برقی به معیارهای مختلفی بستگی دارد:

 • در مدل وسیله نقلیه برقی ، قدرت و استقلال آن در کیلومتر ؛
 • آنجا مصرف ماشین, اندازه گیری در کیلووات ساعت / 100 کیلومتر. این داده ها تعداد واحدهای باتری را هر 100 کیلومتر از دست می دهد. امروزه وسایل نقلیه برقی به طور متوسط ​​بین 15 تا 20 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر مصرف می کنند
 • آنجا ظرفیت باتری, بیان شده در کیلووات ساعت ؛
 • مناستفاده کنید که از آن ساخته شده است (شهر ، ملی ، بزرگراه و غیره.)
 • در قیمت در هر کیلووات ساعت : بسته به اینکه ماشین شارژ شده است (در خانه یا ترمینال عمومی) ، شکاف زمان (ساعت های کامل یا ساعات خاموش) یا تأمین کننده برق متفاوت خواهد بود.

چگونه ماشین برقی خود را شارژ کنم ?

دو مکان برای شارژ یک ماشین برقی وجود دارد:

 • خانه, به عنوان مثال در سوکت نوع Wallbox شما: قیمت جالب ترین است ، به خصوص در ساعات خاموش
 • در یک ترمینال عمومی, به عنوان مثال در خیابان ، در پارکینگ ها و مراکز خرید. حتی اگر آنها به طور فزاینده ای نادر می شوند ، بدانید که در فرانسه در فرانسه آزاد است.

نحوه بهینه سازی قیمت مصرف شارژ اتومبیل برقی ?

برای اینکه ماشین برقی شما هزینه کمتری برای شما داشته باشد ، گرایش های زیست محیطی وجود دارد. لطف پر از خانه خود را به جای یک ترمینال عمومی دوباره انتخاب کنید. اگر نیاز به استفاده از یک ترمینال عمومی دارید ، آنهایی را که رایگان هستند پیدا کنید.

ترجیحاً انتخاب کنید پیشنهاد برق به ویژه با اتومبیل های برقی سازگار است, یا حداقل گزینه قیمت خاموش را ارائه دهید. سرانجام ، شما نیز می توانید مصرف خود را در زمان واقعی دنبال کنید با ابزاری مانند برنامه Hello Watt ، به پیشخوان Linky خود متصل شده است. این ابزار همچنین به شما امکان می دهد راه حل هایی برای کاهش مصرف گرمایش به عنوان مثال پیدا کنید.