LA Poste ، Colissimo. مراقب این بسته جدید برای بسته ها باشید | اخبار ، تحویل بسته ها (بروزرسانی) – کمک به قربانیان سایبری

جامعه در تحویل بسته (بروزرسانی)

وقتی مشتریان این نوع بازخورد را به ما می دهند ، تیم های امنیت سایبری ما موضوع را بالا می برند و به فرستنده پایان می دهند اما اغلب بی پایان است. اداره پست

LA Poste ، Colissimo. مراقب این بسته جدید باشید

یک تکنیک جدید فیشینگ در اواخر ماه اوت به زمین نشست. کلاهبرداران از قربانیان می خواهند “هزینه های برنامه ریزی مجدد” را برای دریافت بسته بپردازند.

یک سیستم فیشینگ جدید از پایان ماه در جعبه های ایمیل در حال افزایش است

آ کلاهبرداری جدید وارد بازار شد. این بار او پشت L پنهان می شودبسته بندی کردن که از آن خواسته می شود پرداخت کند ” هزینه های برنامه ریزی مجدد “حداکثر یک یورو برای دریافت ملک خود.

اما مراقب باشید: این در واقع در مورد استکلاهبرداری ، آن از فیشینگ در بسته.

“La Poste” به طور مرتب متأسفانه اتفاق می افتد ، به خصوص در پایان سال بسته های بیشتری برای ارائه وجود دارد. “.

وقتی مشتریان این نوع بازخورد را به ما می دهند ، تیم های امنیت سایبری ما موضوع را بالا می برند و به فرستنده پایان می دهند اما اغلب بی پایان است.

اداره پست

اوضاع چطوره ?

سناریوی این کلاهبرداری ساده است. جنایتکار از طریق ایمیل با قربانیان آنها تماس بگیرید تحت برچسب یک شرکت تحویل به عنوان la poste یا colissimo مثلا. آنها به آنها می گویند بسته ای که برای آنها در نظر گرفته شده است در انبار مسدود شده است. برای باز کردن آن ، بنابراین باید “هزینه های برنامه ریزی مجدد” را بپردازید.

مبلغی که باید در طی 24 ساعت پرداخت شود ، همانطور که در یک قربانی ذکر شده است شمار.

بدون این ، بسته ممکن است هرگز با خیال راحت اتفاق بیفتد.

با کلیک بر روی پیوند برای ارائه این اطلاعات ، قربانی همانطور که همکاران ما نیز مشاهده کرده اند ، به یک سایت فروش مجدد تلفن هدایت می شود هیچ ارتباطی با شرکت تحویل ندارد. و اگر او به یک فرم وارد این اطلاعات شود ، در یک سرویس سوم شخص مشترک مشترک است.

فیلم ها: همین حالا در اخبار

در شبکه های اجتماعی ، پیدا کردن شهادت چند قربانی غیر معمول نیست: “من سال گذشته در کریسمس با این برنامه ریزی مجدد به یک یورو پاره شدم. من فوراً منتظر یک بسته بودم ، در اشتیاق با کار ، من تأیید کردم. و با این حال من بسیار هوشیار هستم. که منجر به اشتراک خودکار در یک سایت Esalon شد … بدهی مستقیم خودکار هر 15 روز 18 یورو … “.

فیشینگ چیست ?

فیشینگ ، همچنین “Hames” نیز تکنیکی است که توسط Crooks برای اطلاعات شخصی استفاده می شود (اطلاعات تماس ، رمزهای عبور ، داده های مالی و غیره. ). به طور کلی ، از طریق ایمیلی است که قربانیان این کلاهبرداری فریب خورده اند. مجرم سپس از این اطلاعات برای غصب هویت شخص استفاده می کند یا حتی محصولات را بصورت آنلاین خریداری می کند.

چگونه فریب نخوریم ?

اگر همه چیز نشان می دهد که این درخواست واقعی است (به ویژه شماره دنبال شده در ایمیل), برخی سرنخ ها کلاهبرداری را منعکس می کنند.

ابتدا ، شماره ردیابی به محض کلیک بر روی فرم و صفحه ای که ظاهر می شود تغییر می کند و هیچ ارتباطی با تحویل ندارد همانطور که در بالا توضیح دادیم.

سپس طول می کشد آدرس ایمیل فرستنده را به خوبی بررسی کنید La Poste ، که به یاد می آورد که هرگز از مشتریانی که در انتظار تحویل بسته بندی جزئیات بانکی یا کد مخفی از طریق تلفن یا ایمیل هستند ، می گوید: “در آنجا ، به ندرت فریب می خورد.”.

به نوبه خود ، DGCCRF (مدیر کل رقابت ، مصرف و سرکوب کلاهبرداری) توصیه می کند از “رمزهای عبور متفاوت و پیچیده برای هر سایت و برنامه” استفاده کرده و مستقیماً با سازمان مربوطه تماس بگیرید.

با ثبت نام در اخبار من ، تمام اخبار را در شهرها و رسانه های مورد علاقه خود دنبال کنید.

  • در فیسبوک به اشتراک بگذارید
  • در توییتر به اشتراک بگذارید
  • به اشتراک گذاشتن از طریق ایمیل
  • لینک کپی شده را کپی/چسباند ! https: // اخبار.fr/societe/la-poste-colissimo-attential-a-cette-nouvelle-arnaque-au-colis_44563508.HTML

تحویل za du chateau

نمونه هایی از پیام های کلاهبرداری در تحویل بسته

سایبریت.گوا.این تهدید را تجزیه و تحلیل کنید و توصیه های خود را برای مواجهه با آن به شما ارائه دهید.

1. در مورد چیست ?

این نوع پیام کلاهبرداری وارد گروه سایبر مالوه می شود به نامچلیک (چلیک به زبان انگلیسی) که هدف آن غصب هویت یک برند یا سازمانی است که قربانی را ترغیب به ارائه اطلاعات شخصی یا محرمانه می کند.

در صورت کلاهبرداری در مورد تحویل بسته ها ، قربانیان دریافت می کنند یک پیام (پست الکترونیک یا پیام کوتاه) که به نظر می رسد از شرکت های حمل و نقل موجود مانند La Poste ، Colissimo ، DPD ، Chronopost ، UPS یا ساختگی (IPS / سرویس بسته بین المللی) آمده است.

به عنوان مثال ایمیل برای موضوع دارد “” سفارش شما ارسال شده است »», “” بسته بندی منتظر دستورالعمل »» یا “” بسته شما Nº6Q02864XX33 در انتظار تحویل است »» در مورد پیام های دریافت شده توسط پیام کوتاه ، آنها به طور کلی یک نام فرستنده را نشان می دهند که می تواند نشان دهد که آنها واقعاً از یک سرویس تحویل گرفته می شوند. هنگامی که شماره تلفن فرستنده نمایش داده می شود ، این شماره تلفن همراه فرانسوی یا خارجی است یا گاهی اوقات ، یک شماره 5 دیجیتالی کوتاه با 38 شروع می شود که به نظر می رسد مانند مواردی که توسط ارائه خدمات واقعی استفاده می شود.

این پیام ، که هویت یک شرکت تحویل واقعی یا ساختگی را غصب می کند ، اعلام می کندیک بسته باید تحویل داده شود اما برای پرداخت آن به مقصد ، مبلغی پرداخت می شود, با ذکر خیلی اوقات نشان می دهد که نباید در پرداخت هزینه طولانی باشد. مبلغ اندک ادعا شده ، تا چند یورو ، به عنوان مثال a عدم رهایی ، هزینه حمل و نقل یا حمل و نقل باقی مانده ، پرداخت مالیات مانند مالیات بر ارزش افزوده ، گمرک یا هزینه های ترخیص کالا از گمرک, و غیره.

برای انجام این پرداخت ، از قربانی دعوت شده است تا روی پیوندی موجود در پیام کلیک کند که آن را به یک وب سایت کلاهبرداری هدایت می کند. این هویت شرکت تحویل را با ورزش یا منحرف کردن آرم و نام آن غصب می کند و اطلاعاتی در مورد نظارت بر بسته ارائه می دهد. بنابراین بسیاری از عناصر که هدف آن اعتماد به قربانی برای فریب بهتر او هستند.

در این وب سایت که توسط کلاهبرداران ایجاد شده است ، می توان اطلاعات شخصی را درخواست کرد: هویت ، آدرس پستی یا الکترونیکی ، شماره تلفن .. وی متعاقباً از قربانی خواسته شده است تا اطلاعات تماس با کارت بانکی خود را وارد کند تا هزینه های تحویل ادعا شده را بپردازد.
با پر کردن این فرم ، قربانی اطلاعات شخصی و بانکی خود را به کلاهبرداران منتقل می کند که می توانند از آن تقلب کنند. آنها به عنوان مثال به دنبال استفاده از این اطلاعات تماس بانکی خود برای خرید یا فروش مجدد اطلاعات جمع آوری شده از سایر مجرمان سایبری هستند که به نوبه خود از آن استفاده می کنند.

این حالت عملیاتی مخصوصاً گره خورده به گونه ای تبدیل شده است که می تواند توسط شخصی که منتظر پذیرش یک بسته است به عنوان شخص دیگری که ارسال کرده است ، فریب خورده است.

نمونه هایی از وب سایت های کلاهبرداری کلاهبرداری در تحویل بسته ها:

صفحه کلاهبرداری در رنگ گروه La Poste با درخواست برای

صفحه کلاهبرداری در رنگ گروه La Poste با درخواست برای

صفحه کلاهبرداری در رنگ های شرکت Chronopost با درخواست

انواع دیگر کلاهبرداری مربوط به بسته در تحویل بسته ها

سایبریت.گوا.FR چندین نوع کلاهبرداری دیگر را شناسایی کرده است که با یک پیام کلاهبرداری شروع می شود که اعلام یک بسته را اعلام می کند:

1. سایبریت.گوا.FR به طور مرتب پیام ها (ایمیل) را اعلام می کند که تحویل می دهد که حاوی یک است فایل پیوست که افتتاح آن ویروس را نصب می کند به عنوان مثال ، کلاهبرداران برای کنترل دستگاه قربانی اجازه می دهند. به همین ترتیب ، پیام های شناسایی شده (ایمیل یا پیام کوتاه) حاوی a پیوندی که منجر به نصب ویروس یا نمایش هشدار کاذب است که برای ورود به شناسه های اتصال تشویق می شود در صفحه فیشینگ (فیشینگ).
هوشیار باشید ، پیوست ها یا پیوندهای پیامی را که به نظر شما مشکوک است باز نکنید زیرا غیر منتظره یا از یک فرستنده غیرمعمول می آید.

2. یکی دیگر از سایبرمالوه های زیر پیام های کلاهبرداری در مورد تحویل بسته ها ، کلاهبرداری با تعمیر رایانه کاذب است که نیز نامیده می شود کلاهبرداری پشتیبانی فنی کاذب. پس از کلیک بر روی پیوند موجود در پیام ، a اضطراب -صفحه نمایش هشدار دهنده دستگاه خود را با نشان دادن یک مشکل فنی جدی یا ویروس مسدود می کند و شما هستید با تلفن فوری با یک پشتیبانی رسمی فنی ادعایی تماس بگیرید (مایکروسافت ، اپل ، گوگل ، و غیره) چه کسی سعی خواهد کرد شما را متقاعد کند که هزینه یک شبه از راه دور را بپردازد. با این شماره تماس نگیرید ! تمام توصیه های ما برای مقابله با این تهدید.

3. یک نوع دیگر به همان روشی که بسته در تحویل بسته ها شروع می شود ، شروع می شود ، اما این بار به یک وب سایت کلاهبرداری که اعلام می کند بسیاری از آنها برنده شده اید (یک تلفن همراه یا یک کنسول بازی ویدیویی به عنوان مثال). برای دریافت این “هدیه” ، از شما دعوت می شود تا اطلاعات شخصی و اطلاعات بانکی خود را وارد کنید تا مبلغ کمی پول بپردازید ، چند یورو بسته به مورد گزارش شده ، مربوط به پرداخت هزینه ها. مراقب باشید و ذکرهای موجود در این صفحات را بخوانید ! در واقع ، با پر کردن این فرم, شما رضایت خود را برای اشتراک در اشتراک خدمات ارائه خواهید داد محتوای واقعی آنها بسیار کم است یا مفصل است. هزینه این اشتراک می تواند در ماه چندین ده یورو باشد. خاتمه این نوع اشتراک ها می تواند با این واقعیت که شرکت هایی که با آنها مشترک می شوند در خارج از کشور مستقر شوند ، بسیار پیچیده است.

تابستان 2022: کمپین جدید پیام کوتاه کلاهبرداری در تحویل بسته

سایبریت.گوا.FR از تابستان 2022 مشاهده شده است امواج گسترده ارسال پیامکی که اعلام یک بسته را اعلام می کند به خصوص پرخاشگر و قربانیان. پیام کوتاه دریافت شده حاوی پیوندی است که یک بار کلیک می کند ، یک پیام هشدار را نشان می دهد.

    در تلفن اندرویدی ، پیام هشدار به روزرسانی مرورگر Chrome را تشویق می کند که در واقع یک برنامه مخرب (ویروس) است. پس از نصب ، این ویروس قادر به انجام اقدامات مخرب مختلف است: ارسال پیام کوتاه و توده گاهی اوقات اضافه شده ، سرقت رمزهای عبور ..
    سایبریت.گوا.EN توصیه می کند که قربانیان این تهدید برای استفاده از توصیه مقاله خود به ویروس های رایانه ای استفاده کنند.

نمونه هایی از پیامک و پیام های هشدار مبارزات انتخاباتی 2022:

پیام کوتاه مخرب اعلام حمل و نقل یا تحویل بسته ها

پیام مخرب

پیام مخرب

2. آنها چگونه آدرس ایمیل یا شماره تلفن شما را داشتند ?

برای دریافت آدرس ایمیل یا شماره تلفن خود, کلاهبرداران می توانند از روشهای مختلفی مانند ممنوعیت استفاده کنند, که یک تکنیک کلاهبرداری است که برای فریب کاربر اینترنت برای ترغیب او به برقراری ارتباط با اطلاعات شخصی (هویت ، رمزهای عبور …) با ارسال پیام غصب شده هویت شخص ثالث است. تعداد این اطلاعات بین مجرمان سایبری به صورت پرونده هایی که مبادله می کنند یا فروش می کنند ، گردش می کند.

علاوه بر این, آدرس ایمیل و شماره تلفن شما از قبل در اینترنت پخش می شود. در واقع ، شما قبلاً آنها را در وب سایت های مختلف وارد کرده اید یا به طور مرتب از آنها برای شناسایی و برقراری ارتباط استفاده می کنید. این سایت ها گاهی اوقات پرونده های آدرس ایمیل خود را با شرکای مختلف ، که برخی از آنها بی پروا هستند ، در اهداف بازاریابی فروخته یا رد و بدل کرده اند. این پرونده های آدرس گاهی اوقات توسط مجرمان سایبری نیز به سرقت می روند یا بازیابی می شوند برای استفاده در کمپین های کلاهبرداری ، برای حملات ممنوعیت ، مانند کلاهبرداری در تحویل بسته بندی.

3. اگر پیام کلاهبرداری را در تحویل بسته دریافت کنید ، چه می کنید ?

از قبل ، آن را بدانید شرکت های تحویل هرگز از طریق پیام کوتاه یا از طریق ایمیل از طریق ایمیل برای دریافت بسته سؤال نخواهند کرد. مثلا, اداره پست در وب سایت خود اطلاع می دهد که او ” شما هرگز از شما نمی خواهید که برای حذف یک بسته از طریق پیام کوتاه یا از طریق ایمیل بپردازید “. به همین ترتیب, میانه رو مشخص می کند که او “از شما نپرس کارت شناسایی نه هزینه حمل و نقل برای تحویل در فرانسه “.

  1. در شک ، برای تأیید پیام دریافتی مستقیم با شرکت تحویل مربوطه تماس بگیرید. اگر شرکت به شما می گوید که پشت ارسال این پیام نیست ، در نظر بگیرید که این یک تلاش کلاهبرداری است.

4. و اگر قربانی کلاهبرداری در تحویل بسته ها هستید ?

  1. در شک ، با شرکت تحویل واقعی تماس بگیرید. اطلاعات تماس آن را در وب سایت رسمی آن پیدا خواهید کرد.

بسته به این مورد ، تخلفات زیر قابل حفظ است:

کلاهبرداری . شخص و برای تعیین آنها ، به خسارت آنها یا خسارت شخص ثالث ، تأمین بودجه ، ارزش ها یا هرگونه ملک ، ارائه خدمات یا رضایت از یک عمل عملیاتی یا تخلیه. جرم قابل مجازات با حکم زندان پنج ساله و 375،000 یورو جریمه.

جمع آوری داده های شخصی به وسیله کلاهبرداری ، ناعادلانه یا غیرقانونی .

استفاده جعلی و تقلب از وسایل پرداخت (مقالات L163-3 و L163-4 قانون پولی و مالی): جرم قابل مجازات توسط حکم زندان هفت سال و 750،000 یورو جریمه.

انتشار اولیه: 03 فوریه 2021

همچنین بخوانید:

فراتر از کلاهبرداری در مورد تحویل بسته ، مجرمان سایبری تلاش های افزایش کلاهبرداری در رابطه با تجارت آنلاین ، به ویژه در دوره های تبلیغاتی را افزایش می دهند. اطلاعیه ها یا تبلیغات دروغین ، سفارشات دروغین ، وب سایت های بازرگان کاذب ، فیشینگ (فیشینگ) توسط پیام کوتاه ، تلفن یا ایمیل (ایمیل) ، سرویس کاذب پس از فروش … ما را پیدا کنید 7 نکته برای جلوگیری از جعل.