Lexus UX 300E: قیمت ، استقلال ، باتری ، بازاریابی ، تست – Lexus UX 300E (2023): یک باتری واقعی ، برای اصلاح یک عزیمت کاذب

تست – Lexus UX 300E (2023): یک باتری واقعی ، برای اصلاح یک عزیمت کاذب

در پای پل چهارم ، در نزدیکی ادینبورگ متوقف شوید. در پایان سفر ما ، مصرف تقریباً 21 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر خواهد بود که با توجه به رانندگی و دمای متوسط ​​ما زیاد است.

lexus ux 300e

lexus ux 300e

وسیله نقلیه Lexus UX 300E خود را پیکربندی کنید یا یک آزمایش رایگان بخواهید.

Lexus UX 300E در سال 2020 راه اندازی شد ، اولین SUV برقی برند ژاپنی است. با هدایت حرکتی بیش از 200 اسب بخار قدرت ، 300 کیلومتر استقلال را در چرخه WLTP مجاز می کند.

طراحی لکسوس برقی UX

نسخه UX 300E همه چیز را با همتای هیبریدی خود ، UX 250H به اشتراک می گذارد. در نوامبر 2019 در سالن گوانگژو ارائه شد ، بدین ترتیب مشبک بزرگ معمولی را از این برند از سر گرفت ، بدن حک شده با Serpe و بدن آن با سیاه رنگ. تنها تمایز نشان های “برقی” و “UX 300E” و همچنین رینگ های آیرودینامیکی تر است.

با طول 4.50 متر ، UX برقی در بخش SUV های خانوادگی برقی قرار دارد ، جایی که Volvo XC40 در حال حاضر شارژ شده است و Audi Q4 e-tron. فضای داخلی 5 -Seater نیز کاملاً یکسان است.

موتور برقی و عملکرد Lexus UX 300E

جایی که بیشتر رقبا کارت اسپرت را بازی می کنند ، اولین لکسوس برقی یک سیستم نسبتاً متوسط ​​را اتخاذ می کند. در قسمت جلویی نصب شده است ، موتور حداکثر قدرت 150 کیلو وات (204 اسب بخار) و گشتاور به 300 نانومتر را تحویل می دهد. از نظر عملکرد ، سازنده با حداکثر سرعت 160 کیلومتر در ساعت و با سرعت 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 7 ارتباط برقرار می کند.5 ثانیه. در بهبودی ، 80 تا 120 کیلومتر در ساعت در 5 ساخته شده است.3 ثانیه.

برای استفاده ، SUV Electric Lexus شامل سه حالت رانندگی است که به آنها ویژگی های مختلف بازسازی اضافه می شود. از طریق انتخاب دنده فعال شده ، حالت “B” (ترمز) توسط دستگاهی از پالت های فرمان برای تعدیل شدت ترمز موتور تکمیل می شود.

باتری و استقلال 300 UX

با 288 سلول ، باتری های لیتیوم یون دارای 54.35 کیلووات ساعت ظرفیت انرژی 54.35 کیلووات ساعت است. یکپارچه در کف وسیله نقلیه ، ظرفیت تنه را که با صندلی عقب در جای خود به 367 لیتر صعود می کند ، قطع نمی کند. از نظر استقلال ، سازنده در چرخه NEDC و در محدوده 305 تا 315 کیلومتر در چرخه مخلوط WLTP در 400 کیلومتر ارتباط برقرار می کند. این مربوط به مصرف متوسط ​​16 است.8 تا 17.1 کیلووات ساعت/100 کیلومتر.

شارژ برقی UX

برای شارژ مجدد ، UX به دو اتصال دهنده مجهز شده است. در سمت راست ، اولین سوکت یک نوع 2 را برای جریان متناوب ادغام می کند. حداکثر 6 را اجازه می دهد.6 کیلو وات قدرت. واقع در عقب سمت چپ ، دوم با یک کانکتور Chademo که تا 50 کیلو وات صعود می کند به بار سریع اختصاص داده شده است.

خروجی داخلی 10:30 شب
Wallbox 6.6 کیلو وات 8:15 صبح
ترمینال سریع 50 کیلو وات 50 دقیقه با 80 ٪

بازاریابی و قیمت ها

از اکتبر سال 2020 در فرانسه به بازار عرضه شده است ، Lexus UX 300th در سه سطح پایان موجود است. از نظر قیمت ، از 49 شروع می شود.990 € در نسخه اصلی آن.

بسته lexus ux300e 49.990 €
لوکس lexus ux300e 54.990 €
مجری Lexus UX300E 61.990 €

در زیر ، لیست (جامع) تجهیزات نسخه های مختلف:

  • بسته: چرخ جلو و فرمان قابل تنظیم برقی ، رابط سازگار با اتومبیل Android/Apple Car ، دستگاه ایمنی ایمنی لکسوس نسل دوم و رینگ های آلیاژ 17 اینچی خاص.
  • لوکس : اثاثه یا لوازم داخلی چرمی ، صندلی های گرم و فرمان ، رادارهای پارکینگ هوشمند.
  • اجرایی: سیستم صوتی مارک صوتی لوینسون در 13 بلندگو ، آفتابگردان ، درب بازنشستگی برقی ، پروژکتورهای LED عدس سه گانه با ارتفاعات تطبیقی ​​و رینگ های آلیاژ 18 اینچی و غیره.

Lexus UX 300E را امتحان کنید ?

وسیله نقلیه Lexus UX 300E خود را پیکربندی کنید یا یک آزمایش رایگان بخواهید.

تست – Lexus UX 300E (2023): یک باتری واقعی ، برای اصلاح یک عزیمت کاذب

کراس اوور UX 300E ، اولین مدل الکتریکی لکسوس در پایان سال 2020 ظاهر شد ، تلاش می کند در مقابل رقبای کلاسیک ژانر وجود داشته باشد. استقلال ناامیدکننده و قیمت های بالا به او کمک نکرده است تا کار خود را آغاز کند ، اما این استراحت با احتیاط پیشرفت استقبال را به همراه دارد: باتری ظرفیت بسیار بهتر او اکنون 72.8 کیلووات ساعت را ارائه می دهد ، در نهایت اجازه می دهد همه کاره بودن شایسته نام باشد. تا 450 کیلومتر ، واقعاً ?

برای یک تولید کننده که Hybrid Classic Hybrid خود را ساخته است و حتی موفق ترین موتورهای ژانر را نیز ارائه می دهد ، ممکن است به نظر برسد. گروه تویوتا ، لکسوس شامل ، سرعت 100 ٪ برقی را آغاز کرد. و آغاز کار بسیار پر زحمت است. اینرسی های صنعتی ، سیاسی ، انتخاب های استراتژیک را می توان بیان کرد. لکسوس سرانجام اولین برقی خود را در پاییز 2020 با نسخه UX 300E ، نسخه الکتریکی از کراس اوور جمع و جور UX 250H راه اندازی کرد. بنابراین ، بر اساس فنی بیش از همه بهینه سازی شده برای یک مکانیسم ترکیبی (که بسیار خوب می شود و عملکرد انرژی عالی را ارائه می دهد).

افسوس ، اولین نسخه برقی UX به دور از قانع کننده بودن بود: برای متقاطع حق بیمه جمع و جور از این ایستاده ، امتیازات چیزی برای ساختن داشت. در آن زمان در استقلال بسیار منصفانه (313 کیلومتر اعلام شد ، بیش از 250 کیلومتر در عمل) ، روبرو با آئودی Q4 E-Tron 40 ، مرسدس EQA و BMW IX1 (اندکی پس از آن وارد شد) ، به دلیل یک باتری بسیار کوچک ( 54 کیلووات ساعت ، از جمله 45 کیلووات ساعت مفید) ، با وجود یک الگوی قابل مقایسه (4.50 متر) کمتر.

اعاده بسیار جزئی که در UX250H انجام شده است ، چند ماه پیش ، همچنین به سود 300 مین که سعی در پر کردن نقایص اصلی آن دارد. اول ، ورود یک باتری جدید با ظرفیت بیشتر: انتقال به 72.8 کیلووات ساعت (تقریباً 65 کیلووات ساعت مفید) آن را در سطح رقابت قرار می دهد. Q4 77 کیلووات ساعت (بزرگترین در این محدوده قیمت) EQA 250+ دارای 70.5 کیلووات ساعت و IX1 از 64.7 کیلووات ساعت است. توجه داشته باشید که آئودی برابر با 204 اسب بخار است ، مرسدس کمی قدرتمندتر است (190 اسب بخار) ، در حالی که BMW ، مجهز به دو موتور ، 313 اسب بخار و کرونوس سوراخ دار را ارائه می دهد. قدرت UX 300th بدون تغییر باقی مانده است ، هنوز هم با سرعت 204 اسب بخار (موتور در محور جلو). در عین حال ، پیشرفت های کوچکی روی سیستم تعلیق و جهت انجام شد.

چه چیز جدیدی در هیئت مدیره Lexus UX 300E است ?

در اینجا ما تحولاتی را که قبلاً در صفحه Hybrid UX ذکر شده است ، می یابیم. اساساً متفاوت نیست ، اما صفحه بزرگ رابط رسانه ای ، اکنون 12 اینچ و با گرافیک بسیار مرتب تر ، به راننده نزدیکتر شده است. توجه داشته باشید همچنین ناپدید شدن صفحه لمسی واقع در کنار کنترل جعبه ، جایگزین دکمه های صندلی های گرم / تهویه شده. ارگونومی هنوز کامل نیست ، اما این ساده سازی استقبال می شود (حتی اگر منوهای رابط همیشه مشخص نباشند).

تست - Lexus UX 300E (2023): یک باتری واقعی ، برای اصلاح یک عزیمت کاذب

در هیئت مدیره لکسوس UX ، بهترین مکان پشت فرمان است: موقعیت رانندگی خوشایند است ، رفتار بی نظیر و عملکرد صحیح. در عقب ، راحتی متأسفانه محکم و مکان محدود است.

خوب است بدانید: پیش بینی خرید و فروش مجدد.

به لطف رتبه بندی اتومبیل توربو از Lexus UX ، گزینه جایگزین برای ساحل Argus ، می توانید از فروش مجدد یا ارزش بازیابی وسیله نقلیه خود مطلع شوید.

از طرف دیگر ، نیازی به لمس نقاط قوت این کابین بسیار جدی ساخته نشده نیست: مجامع و مواد از سطح بسیار خوبی برخوردار هستند و ارائه کلی نسبتاً اصلی است (مانند بقیه ماشین). بنابراین UX یک ماشین استقبال است. به شرط سفر شما به دو نفر. صندلی های عقب ، صریح و کاهش یافته ، توسط کف بلند و صندلی های جلوی بسیار کم مجازات می شوند. کشیدن پاهای زیر غیرممکن است ! همان مشاهدات برای چمدان (و باز هم ، عدم وجود یک مخزن باعث می شود 47 لیتر در مقایسه با هیبرید به دست آورد): 367 لیتر ، محدود است.

رانندگی: پانچ و راحتی ، با کمال تعجب

تغییرات بیشتری برای گزارش بعد از دورهای اول. موتور 204 اسب بخار ، گشتاور (300 نانومتر) ، شتابهای کاملاً صحیح را ارائه می دهد ، اما بدون هیچ درخشش خاصی. مانند هر ماشین برقی (به جز در موارد خاص !) ، محل نرمی. 8.5 ثانیه از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت وجود دارد ، و یادآوری ها با وجود اضافه وزن در حدود 130 کیلوگرم مرتبط با باتری جدید ، عضلانی باقی می مانند (1.810 کیلوگرم اکنون). تأیید عمومی رانندگی ، از طرف راننده ، یکی از استدلال های این کراس اوور است که شبیه به یک جمع و جور بزرگ است ، در خلق و خوی آن. مطمئناً سنگین ، اما نسبتاً متعادل و نسبتاً چابک است. با این حال ، بی اعتمادی در جاده های مرطوب و روغنی سفر اسکاتلندی ما: محور جلو گاهی در تلاش است تا زوج را به زمین منتقل کند و ضرر و زیان مهارت های حرکتی در جاده بد با ریتم خوب مکرر است.

تست - Lexus UX 300E (2023): یک باتری واقعی ، برای اصلاح یک عزیمت کاذب

در پای پل چهارم ، در نزدیکی ادینبورگ متوقف شوید. در پایان سفر ما ، مصرف تقریباً 21 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر خواهد بود که با توجه به رانندگی و دمای متوسط ​​ما زیاد است.

در مورد تغییرات در قطارهای نورد ، مدیریت همیشه نسبتاً محکم و متعادل به نظر می رسد. تعلیق ها ، به وضوح سفت تر از گذشته ، حاوی حرکات بدن به خوبی … با هزینه یک رفتار گاه “قفل شده” است ، و تینلینگ ها را به مسافران عقب وارد می کند. ما تأیید می کنیم ، یک UX ترجیحاً در جلو تجربه می شود.

باتری ، شارژ مجدد: بهترین اما همیشه کاستی ها

سفر متنوع ما ، در واقع پری شهری با چند فرار در جاده ها و بزرگراه های کشور ، این امکان را برای پیشرفت اعلام شده فراهم نکرده است. با توجه به 450 کیلومتر در مخلوط ، UX با این باتری جدید با میانگین نسبتاً بالا در مرز 21 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر یا حدود 320 کیلومتر در یک بار (در هر آب و هوای معتدل ، حدود 20 درجه سانتیگراد) پذیرفته است. مناسب ، اما متوسط. این استقلال راحت تر امکان استفاده گسترده تر را فراهم می کند. اما وزن و عملکرد کل آن را به یک آسیت از هوشیاری تبدیل نمی کند. اندازه باتری همه چیز نیست: یک مرسدس EQA 250+ از 19 کیلووات ساعت در 100 راضی است ، در حالی که BMW IX1 در طول تست ما 18 کیلووات ساعت/100 را به نمایش می گذارد. با چند بخش Autobahn بدون محدودیت !

اگر سیستم بار در صفحه بود ، او را مقصر نمی دانیم. متأسفانه ، لکسوس UX یک مدل طراحی ژاپنی و جوان تر است. بنابراین ، بار “سریع” SO توسط یک شارژر Chademo (ناپدید شدن در اروپا) تنها 50 کیلو وات (تقریباً 1:30 بامداد از 10 تا 80 ٪) تهیه می شود. مسئول AC ، ما از 6.6 کیلو وات (بنابراین حدود 10 ساعت برای یک چرخه کامل) راضی هستیم. که در هر مسیر از مسافت طولانی در شرایط مناسب و معقول UX 300 را ممنوع می کند. مگر اینکه خیلی عجله داشته باشید.