LiveBox Pro V4: فعال سازی حالت 802 را بررسی کنید.11 N/AC در شبکه WiFi 5 گیگاهرتز – کمک نارنجی PRO ، WI -FI 802.11n در 8 سوال توضیح داده شده است

Wi-Fi 802.11n در 8 سوال توضیح داده شده است

Contents

4- تجهیزات سازگار امروز به فروش می رسد ?

LiveBox Pro V4: فعال سازی حالت 802 را بررسی کنید.11 N/AC در شبکه WiFi 5 گیگاهرتز

802 حالت WiFi.11 N/AC به شما امکان می دهد سرعت اتصال تجهیزات خود را افزایش داده و تداخل را کاهش دهید. برای بهره مندی از WiFi 802.11 N/AC ، اطمینان حاصل کنید که شبکه WiFi 5 گیگاهرتز از شبکه WiFi 2.4 گیگاهرتز متفاوت است.

 • تجهیزات سازگار با استاندارد WiFi 802.11 N/AC. برای اطلاع از ویژگی های تجهیزات خود ، به وب سایت Wi-Fi Alliance بروید.
 • WiFi را در LiveBox خود فعال کرده اید.

به منوی پیکربندی WiFi دسترسی پیدا کنید

 • به رابط پیکربندی LiveBox دسترسی پیدا کنید.
 • روی برگه کلیک کنید پیکربندی WiFi و LiveBox من.

فعال سازی WiFi 802 را بررسی کنید.11 درجه

هنگامی که فقط یک شبکه WiFi در دو باند فرکانس (2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز) به طور همزمان منتشر می شود ، فقط 802 حالت.11 b/g/n فعال می شود. WiFi 802.11 AC فقط در باند فرکانس (5 گیگاهرتز) منتشر می شود. برای فعال کردن WiFi 802.11 AC ، بنابراین شما باید شبکه WiFi 5 گیگاهرتز را از شبکه WiFi 2،4 گیگاهرتز متمایز کنید. برای آن:

 • به بخش بروید فعال سازی وای فای.
 • انتخاب را بررسی کنید آره, جلوی میدان تمایز WiFi 5 گیگاهرتز از 2.4 گیگاهرتز, انتخاب شده است.

Wi-Fi 802.11n در 8 سوال توضیح داده شده است

این استاندارد جدید Wi-Fi به تازگی به عنوان یک استاندارد توسط صنعت IT تصویب شده است. چه چیزی را باید انتظار داشته باشیم ? چگونه از آن استفاده کنیم ? چه گزینه های دیگری ?

بیشتر بدانید

 • مورد :WiFi: راهنمای عملی
 • راهنما :تمام پیشنهادات FAI

1- آنچه این استاندارد Wi-Fi جدید ارائه می دهد ?

Wi-Fi 802.این به تازگی توسط سازمان صدور گواهینامه IEEE تصویب شده است. این استاندارد به شبکه های Wi-Fi اجازه می دهد تا به جریان های نظری تا 300 مگابیت در ثانیه برسند ، یعنی سرعت انتقال داده 6 برابر سریعتر از استاندارد Wi-Fi 802.11g که بیشتر شبکه های فعلی Wi-Fi (50 MBITS/Soretical MBITS) استفاده می کنند.

از طرف دیگر ، این استاندارد جدید کیفیت انتقال سیگنال و بنابراین دریافت Wi-Fi را تغییر نمی دهد. هنگامی که رایانه مشتری سیگنال دریافت می کند ، دومی ممکن است سریعتر اطلاعات را صادر و دریافت کند. این افزایش در جریان با 3 پیشرفت مجاز است: یک شماره چندگانه و دریافت سیگنال های رادیوها برای چندین آنتن ، گروه بندی کانال های رادیویی و بسته های داده قبل از ارسال بهتر سازماندهی شده اند.

2- از چه جریانی می توان استفاده کرد ? برای آنچه استفاده می کند ?

300 مگس نظری. این شکل ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد به خصوص وقتی که به اتصالات اینترنتی فعلی مرتبط است که فقط در 100 مگابایت حداکثر درپوش است ، و حتی فقط برای معدود افراد ممتاز که از فیبر نوری بهره مند می شوند. با این حال ، جریان آن فقط نظری است. در عمل ، ما بسته به شدت سیگنال و محیط شبکه Wi-Fi ، بین 50 تا 100 مگابیت در ثانیه هستیم.

سپس ، شبکه Wi-Fi را می توان بین چندین کاربر از همان محل اقامت به اشتراک گذاشت. از آن به بعد ، ما خودمان را با 10 مگس ارائه شده برای هر کاربر می یابیم. از طرف دیگر در یک شبکه محلی ، یعنی اینکه می توان اطلاعات را در یک خانه بین دو یا بدهی بیشتر مبادله کرد ، سریعتر مبادله می شود. اگر می خواهید عکس ها را به اشتراک بگذارید ، فیلم هایی را از یک کار به شغل دیگر ارسال کنید ، در یک شبکه بازی کنید. جریان شبکه محلی مهم است. و 50 تا 100 مگابیت در ثانیه زیاد نیست.

3- چه چیزی باید تغییر کند تا از Wi-Fi 802 استفاده کند.11n ?

شاید اصلاً چیزی نباشد. اگر صدور گواهینامه نسخه نهایی به تازگی تأیید شده باشد ، بیش از یک سال است که تولید کنندگان تجهیزات رایانه ای سرب را در دست گرفته و تجهیزات سازگار با مشخصات 802 را ارائه می دهند.11n. برای بهره مندی از یک شبکه Wi-Fi از این نوع ، به یک روتر سازگار (یا جعبه اینترنت خود که سپس به عنوان روتر خدمت می کند) و یک کارت شبکه Wi-Fi سازگار برای هر رایانه ای از نصب Wi-Fi خود نیاز دارید.

عملیات همان نصب های Wi-Fi قبلی است. شما فقط باید اطمینان حاصل کنید که تجهیزات دارای گواهینامه 802 است.11n برای کارت ها و روتر (یا جعبه) و سپس در 802 کار خواهید کرد.11n. در شک ، جریان های به دست آمده را بررسی کنید. اگر پذیرش خوب است ، باید حداقل 2 تا 4 مگابایت در ثانیه را در نرخ انتقال بدست آورید.

4- تجهیزات سازگار امروز به فروش می رسد ?

تولید کنندگان اصلی شبکه (بلکین ، D-Link ، Netgear ، Linksys) نقاط دسترسی ، روترها ، آداپتورهای USB و بعضی اوقات کارت های شبکه سازگار با 802 امروزه.11n. یک آداپتور USB این مزیت را دارد که بتواند به یک لپ تاپ متصل شود که با کارت شبکه غیرممکن است. توجه داشته باشید که اگر از سال 2008 یک لپ تاپ خریداری کرده اید ، احتمالاً مجهز به پلت فرم Centrino 2 Intel است. اگر این مورد باشد ، می توانید بدون آداپتور USB در لپ تاپ خود انجام دهید ، در حال حاضر دارای یک تراشه شبکه Wi-Fi 802 است.11n.

برای به اشتراک گذاشتن اتصال به اینترنت ، اپراتور اینترنت شما باید جعبه اینترنتی Wi-Fi 802 را ارائه دهد.11n. این مورد در مورد رایگان ، اما نارنجی ، SFR ، عددی و Bouygues به 802 محدود می شود.11 گرم.

5- مواد غالب است نه (پیش نویس) آیا با نسخه استاندارد و معتبر سازگار است ?

بله خوشبختانه. تولید کنندگان تولید تجهیزات Pre -N را از نسخه های نزدیک به استاندارد و در نتیجه سازگار شروع کرده اند. یک به روزرسانی ممکن است برای گفتگو تجهیزات در قالب قبل از N با تجهیزات با نسخه نهایی Wi-Fi 802 لازم باشد.11n.

6- این نسخه می تواند با سایر تجهیزات Wi-Fi قدیمی کار کند ?

بله ، سازگاری یکپارچهسازی با سیستمعامل تضمین شده است اما تجهیزات قدیمی سپس با حداکثر سرعت خود ، 11Mbits/s برای 802 کار می کنند.11a و 50 mbit/s برای 802.11 گرم.

7- تحولات دیگری نیز برای شبکه های Wi-Fi برنامه ریزی شده است ?

نه ، نه از نظر جریان. تولید کنندگان قبلاً در توافق با مشخصات 802 مشکل زیادی داشته اند.11n. این استاندارد در سال 2004 ارائه شده بود ، برای یک برنامه ریزی در ابتدا در سال 2007/2008. Wi-Fi 802.بنابراین این یک فناوری نسبتاً پایدار است.

8- گزینه های Wi-Fi 802 چیست.11n ?

CPL آنلاین یا حامل فعلی. بدون موج و نرخ نسبتاً نزدیک به 802.11n (200 مگابیت در ثانیه نظری) ، جریان حامل آنلاین با وصل کردن آداپتورها از طریق شبکه الکتریکی اطلاعات را از طریق شبکه الکتریکی به دست می آورد. ISP ها مانند رایگان و numéricable اکنون آداپتورهای CPL را می فروشند.

Wi-Fi: هر آنچه شما باید در مورد استانداردها و فناوری های مختلف بدانید

سباستین گاواس

شما بین همه تغییرات Wi-Fi 802 گم شده اید.11 (a/b/g/n/ac/ad/ax/ah. ) ? Mu-Milo ، Wi-Fi مستقیم ، آگاه و Timesync چیز زیادی به شما نمی گوید ? بنابراین بیایید اصول را درک کنیم تا بفهمیم در مورد آن چیست. زیرا بله ، همه “wi-fi” برابر نیستند ، به دور از خود !

پشت نام “Wi-Fi” تعداد بیشماری از فناوری ها و استانداردها را پنهان می کند ، هر کدام دارای ویژگی های خود هستند. بدیهی است که شناخته شده 802 است.11b/g/n/ac ، اما بسیاری دیگر وجود دارد. برای افزودن کمی پیچیدگی ، گاهی اوقات تفاوت های قابل توجهی در همان استاندارد وجود دارد.

بنابراین ، بین دو روتر Wi-Fi 802.11n و 802.11AC ممکن است تفاوت های زیادی در عملکرد و ویژگی ها وجود داشته باشد ، بنابراین مهم است که بدانید دقیقاً قبل از انتخاب شما چه می گذرد. برای اینکه دیگر در جنگل Acronyman گم نشوند ، در اینجا واژه نامه ای از اصطلاحات مهم برای دانستن وجود دارد.

یادآوری فرکانس ها و جریان ها

قبل از رسیدن به قلب موضوع یک یادآوری مهم: نرخ های ذکر شده حداکثر نظری است. بنابراین آنها همیشه در عمل حتی در شرایط کامل پایین تر خواهند بود. سپس توجه داشته باشید که سیگنال با حضور دیوارها ، یک اجاق مایکروویو (روی باند 2.4 گیگاهرتز) مختل می شود و به طور واضح به فاصله بستگی دارد. جریان ها می توانند به سرعت افت کنند و اتصال حتی در مسافت های کوتاه قطع شود.

علاوه بر این ، در تولید کنندگان Wi-Fi همیشه در مورد MB/S (یا GB/S) صحبت می کنند و نه Mo/S (یا Go/S): برای تبدیل آنها باید آنها را با 8 تقسیم کنید. بنابراین ، 300 مگابایت در ثانیه فقط “37.5 مگابایت در ثانیه می دهد ، در حالی که 1 گیگابایت در ثانیه تقریباً با 125 مگابایت در ثانیه مطابقت دارد. در اینجا دوباره ، همیشه در تئوری و تا حد امکان البته (برای تحقق آن به تست WiFi Google ما مراجعه کنید).

همانطور که در تلفن همراه ، فرکانس پایین تر ، هر چه بیشتر حمل شود. از طرف دیگر ، فرکانس های بالا به طور کلی پهنای باند بیشتری دارند ، بنابراین امکان دستیابی به جریان های بالاتر را فراهم می آورد. در Wi-Fi ، متداول ترین آنها 2.4 گیگاهرتز (دامنه بهتر) و 5 گیگاهرتز (بهترین سرعت) است.

جوانترین مطمئناً 802 را به خاطر می آورد.11a (حداکثر 54 مگابایت در ثانیه) در نوار 5 گیگاهرتز و 802.11b (حداکثر 11 مگابایت در ثانیه) در مورد 2.4 گیگاهرتز ، دو استاندارد که مربوط به سال 1999 است. 802.11b در سال 2003 توسط 802 جایگزین شد.11 گرم. با استاندارد قبلی سازگار است و قادر به صعود به 54 مگابایت در ثانیه است.

پس از شش سال انتظار ، سرانجام جایگزینی رسمی وارد می شود. حداقل روی کاغذ.

802.11n: 2.4 گیگاهرتز و گاهی 5 گیگاهرتز ، جریان نظری تا 600 مگابایت در ثانیه و.

802.این یک استاندارد از IEEE در پایان سال 2009 شد. به عنوان یادآوری ، تولید کنندگان منتظر نبوده و بسیاری از آنها در حال حاضر 802 محصول را ارائه می دهند.11n بر اساس پیش نویس اول استاندارد – پیش نویس – سپس در یک ثانیه. بنابراین Wi-Aliance تأخیر بزرگی در استاندارد سازی داشت ، وضعیتی که بعداً بهبود نیافته است.

این استاندارد با 802 سازگار است.11g (و بنابراین 802.11b). این استاندارد به لطف بلوک های فرکانس 40 مگاهرتز به جای 20 مگاهرتز ، هنوز هم در باند فرکانس 2.4 و 5 گیگاهرتز برای مدل های “باند دوتایی” بهبود می یابد. مراقب باشید همه یکسان است ، این می تواند اختلال در سیگنال را تسهیل کند.

در واقع 802 محصول وجود دارد.11n فقط در باند 2.4 گیگاهرتز ، هم در کنار روترها و هم پایانه های تلفن همراه (تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ، کلیدهای USB و غیره کار می کنند.). امروز ، این فقط مربوط به محصولات قدیمی است.

. ورود میمو برای ضرب جریان ها

به طور پیش فرض ، یک جریان Wi-Fi 802.این امکان را به شما می دهد تا به 150 مگابایت بر ثانیه صعود کنید ، اما به لطف MIMO (ورودی های متعدد ، چندین رسانه) در مخالفت با SISO (S برای تک) می توانید حداکثر جریان نظری 600 مگابایت در ثانیه را بدست آورید. این تکنیک به شما امکان می دهد تا به طور همزمان از چهار جریان استفاده کنید و جریان را بهبود بخشید.

اگر فقط یک آنتن به شما امکان می دهد به 150 مگابایت بر ثانیه برسید ، یک پیکربندی MIMO 2×2 (دو آنتن پذیرش ، دو مورد در انتشار) به 300 مگابایت در ثانیه می رود ، در برابر 450 مگابایت در ثانیه با 3×3 MIMO (3 جریان) و تا 600 مگابایت /S برای MIMO 4×4 (حداکثر مطابق با استاندارد IEEE Wi-Fi 802.11n) ، هنوز هم در گروههای 2.4 و 5 گیگاهرتز.

بدیهی است که فرستنده و گیرنده باید همان تعداد آنتن ها را داشته باشند تا از MIMO نهایت استفاده را ببرند. شما می توانید یک قیاس با یک جاده با یک یا چند آهنگ ایجاد کنید: اگر سه ورودی وجود دارد ، اما فقط یک نفر از خروج (یا برعکس) ، برای خیلی استفاده نمی شود.

Wi-Fi Mimo

مراقب بازاریابی بدهی باشید

شما همچنین باید به استدلال های بازاریابی که توسط تولید کنندگان برجسته شده است توجه کنید: پشت Wi-Fi 802.11n تا 450 یا 600 مگابایت در ثانیه (گاهی اوقات N450 یا N600 نوشته شده است) ، می تواند چندین چیز بسیار متفاوت را پنهان کند. بنابراین یک محصول می تواند 450 مگابایت در ثانیه در 3×3 MIMO را در باند فقط 2.4 گیگاهرتز یا 300 مگابایت در ثانیه + 150 مگابایت در ثانیه (دو جریان در 2.4 گیگاهرتز و دیگری در 5 گیگاهرتز) یا حتی 150 مگابایت بر ثانیه + ارائه دهد. 300 مگابایت در ثانیه (جریان در 2.4 گیگاهرتز و دو در 5 گیگاهرتز).

با 600 مگابایت در ثانیه ، ما امکانات را حتی بیشتر ضرب می کنیم ، حتی اگر اغلب تولید کنندگان 300 مگابایت در ثانیه + 300 مگابایت در ثانیه ارائه دهند. ما همچنین روترهایی با 450 مگابایت بر ثانیه در باند 2.4 گیگاهرتز و 450 مگابایت در ثانیه در 5 گیگاهرتز (3×3 MIMO در هر نوار) ​​پیدا می کنیم ، که کل جادویی 900 مگابایت در ثانیه را نشان می دهد ، اما غیرممکن است که بین آنها غیرممکن باشد یک روتر و یک ترمینال موبایل (فقط می تواند یکی از دو باند را همزمان وصل کند).

ما همچنین پشیمان خواهیم شد که تولید کنندگان همیشه در مورد ترکیب Wi-Fi در دستگاه های خود (لپ تاپ ها ، تلفن های هوشمند و غیره.).

پرتو و فرمان باند برای بهینه سازی اتصال تا حد امکان

علاوه بر MIMO ، یک فناوری جالب دیگر با 802 وارد شده است.11n: پرتو یا تمرکز. به عبارت ساده ، این مسئله این است که سیگنال ساطع شده توسط روتر را به منظور هدف قرار دادن دقیق تر یک دستگاه تنظیم کنید ، بنابراین جریان های موجود در آن را افزایش می دهد.

ما می توانیم با یک لامپ مشعل موازی بکشیم: نور می تواند پراکنده باشد و یک منطقه بزرگ را آب کند ، یا بسیار هدفمندتر و قدرتمندتر باشد. پرتونگ نیز برای 5G استفاده می شود (به این خبر مراجعه کنید).

از طرف خود ، فرمان باند فناوری است که به روتر و ترمینال موبایل اجازه می دهد تا اطلاعات را تبادل و به مناسب ترین نوار فرکانس وصل کنند. به عنوان مثال ، در صورتی که شبکه 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز همان SSID را داشته باشد ، پایانه ها به طور پیش فرض به حالت اول وصل می شوند ، در حالی که دوم به طور کلی جریان بیشتری را ارائه می دهد. این رفتار به دلیل استاندارد 802 است.او D-Link را توضیح می دهد. گاهی اوقات این ویژگی نام Smart Connect را می گیرد.

چندین حالت عملیاتی امکان پذیر است: باند 5 گیگاهرتز را ترجیح دهید ، 5 گیگاهرتز را مجبور کنید (که از اتصال به 2.4 گیگاهرتز جلوگیری می کند) یا ایجاد تعادل بارها بین این دو. بسته به اندازه فرکانس ها ، اگر روتر تخمین بزند که جریان بیشتری خواهد داشت ، مشتری می تواند در 2.4 گیگاهرتز متصل شود.

لینک TP-Linkگروه فرمان
پرتوی / فرمان باند. اعتبار: TP-Link (سمت چپ) و Swisscom (راست)

802.11AC: دامنه جریان در 5 گیگاهرتز ، با حداکثر 1.3 گیگابایت در ثانیه.

هنوز بسیاری از محصولات سطح ورودی در Wi-Fi 802 وجود دارد.11n ، اما این استاندارد امروزه از Wi-Fi 802 فراتر رفته است.11ac (بدیهی است که با 802 سازگار است.11n و موارد قبلی). دومی در واقع بسیاری از ویژگی های جدید را به ارمغان می آورد.

اولین نکته مهم: پیشرفت های Wi-Fi 802.11AC فقط مربوط به باند 5 گیگاهرتز است. آنها برای لحظه ای در دو موج تجزیه می شوند: اولین – موج 1 – در سال 2013 رسمیت یافت ، اما محصولات قبلاً حداقل یک سال در تجارت در دسترس بوده اند.

از عرض باند تا 80 مگاهرتز پشتیبانی می کند (در برابر 40 مگاهرتز برای 802.11n) ، بنابراین امکان دو برابر شدن جریان را فراهم می آورد. این امکان را به شما می دهد تا حداکثر سه جریان را همزمان جمع کنید (3×3 MIMO). آخرین تغییر و مهم نیست: 802.11AC از QAM 256 (مدولاسیون دامنه در چهارگوش) استفاده می کند ، در برابر QAM 64 قبل. جریان هلندی به طور متوسط ​​25 تا 33 ٪ افزایش می یابد.

در کل ، حداکثر جریان نظری 433 مگابایت در ثانیه در یک کانال واحد و بنابراین 1.3 گیگابایت بر ثانیه در MIMO 3×3 است. تفاوت با 802.مهم است: با یک کانال واحد ، 802.11AC تقریباً و همچنین 802 است.11n در MIMO 3×3 ، که نیاز به داشتن روتر و ترمینال سازگار دارد.

این بار دوباره ، تولید کنندگان غالباً با افزودن حداکثر سرعت در باندهای 2.4 و 5 گیگاهرتز ، از این فرصت استفاده می کنند. به عنوان مثال ، یک روتر تا 1.75 گیگابایت بر ثانیه توسط سازنده اعلام شده است ، در حالی که در واقع 450 مگابایت در ثانیه در 2.4 گیگاهرتز (3×3 MIMO) و 1.3 گیگابایت بر ثانیه در 5 گیگاهرتز (3×3 MIMO) است.

سیسکو 802.11ac

. حداکثر 3.4 گیگابایت بر ثانیه با موج 2 ، که Mu-Mimo را نیز به ارمغان می آورد

سال گذشته موج 2 به بلوک های فرکانس 160 مگاهرتز می رود (هنوز هم امکان دو برابر کردن پهنای باند نظری) و صعود به چهار جریان همزمان (MIMO 4×4).

حداکثر سرعت نظر نظری 3.4 گیگابایت بر ثانیه در بلوک های عرض 160 مگاهرتز (در مقایسه با 1.7 گیگابایت بر ثانیه در بلوک های 80 مگاهرتز با موج 1). در کل ، استاندارد 802.11AC همانطور که توسط IEEE تصویب شده است به شما امکان می دهد تا با حداکثر 8 جریان به طور همزمان صعود کنید ، یک جریان نظری است. 6.9 گیگابایت در ثانیه. آیا ما می خواهیم یک موج 3 را ببینیم یا استاندارد جدیدی قبلاً مستقر شود ? گفتن برای لحظه ای غیرممکن است.

802.11AC Wave 2 همچنین یک جدید دیگر اضافه می کند: Mu-Mimo (MIMO چند کاربر). به عبارت ساده ، این اجازه می دهد تا روتر به جای هر نوبت ، با چندین دستگاه به طور همزمان در MIMO ارتباط برقرار کند. بدیهی است که Mu-Mimo می تواند با تمرکز (پرتونگاری) کار کند.

کوالکام Wi-Fiکوالکام Wi-Fi

در جنگل ، جنگل وحشتناک استدلال های بازاریابی

بعضی اوقات تولید کنندگان جریان های بالاتر از مجازات استاندارد را اعلام می کنند. به عنوان مثال ، یک روتر 2.167 گیگابایتی در ثانیه در باند 5 گیگاهرتز ، با “فقط” از MIMO 4×4 و بلوک های 40 مگاهرتز. حداکثر نظری باید در این پیکربندی 1.7 گیگ بر ثانیه (4x 433 مگابایت در ثانیه) باشد. این یک دست با QAM 1024 به جای 256 است (گاهی اوقات تحت نام Turboqam ، Nitroqam و غیره.) ، این امکان را برای افزایش جریان تقریباً 25 ٪ فراهم می کند. اما فراتر از استانداردی است که فقط از QAM 256 حمایت می کند.

EN 802.11ac ، برخی از تولید کنندگان گاهی اوقات از “باند سه گانه” برای محصولات خود صحبت می کنند. این در واقع این سؤال است که از نوار 2.4 گیگاهرتز و دو باند مختلف در 5 گیگاهرتز استفاده می کند ، به طور کلی با یکی از این دو که عملکرد بهتری را ارائه می دهد. بنابراین می توانید حداکثر سه شبکه همزمان را ببینید.

وقتی بیش از 5 گیگابایت در ثانیه در 802 اعلام می شود.11AC ، این بدان معنا نیست که می توانید بین لپ تاپ و روتر به چنین سرعتی برسید: این افزودن نرخ جریان 2.4 و 5 گیگاهرتز است.

به طور کلی ، تولید کنندگان جزئیات جریان هایی را که می توانند در هر باند فرکانس در ویژگی های فنی محصولات نگه دارند ، جزئیات کمی نیاز دارد. اما در صفحه ارائه یا بسته بندی ، به طور کلی حداکثر سرعت انباشته شده است که تا حد زیادی مطرح شده است. شمارش دومی روی رفلکس “بزرگتر بهتر است” از مصرف کننده متوسط.

روتر ASUS RT-AC5300

نمونه ای از روتر 5.3 گیگابایت در ثانیه

802.11AD (کلاه گیس): فرکانس جدید ، کاهش دامنه ، هنوز هم افزایش یافته است

استاندارد 802.11AD در ابتدا به عنوان WIGIG شناخته شد و توسط Wigig Alliance تحت فشار قرار گرفت. اکنون بخشی از اتحاد Wi-Fi است. مراقب باشید ، بر خلاف آنچه ما نامگذاری می کنیم ، این تکامل 802 نیست.11ac ، اما از یک ” متمم »برای استفاده از فرمولاسیون فداکار.

802.11AD از باند فرکانس دیگری در 60 گیگاهرتز استفاده می کند. بنابراین دامنه آن بسیار محدود است ، اما این امکان را فراهم می آورد تا جریان های بسیار مهم تری تا 7 گیگابایت در ثانیه بدست آورید. به طور خاص ، می تواند در یک ایستگاه خانگی لپ تاپ بی سیم مفید واقع شود.

برخی از دستگاه ها در حال حاضر Wi-Fi 802 دارند.11AD و روترهای سازگار با تجاری وجود دارد. در همه موارد ، محصولات معتبر 802.11AD باید با 802 سازگار باشد.11AC و بنابراین با استانداردهای قبلی.

Talon AD 7200

Wi-Fi 802.11AD بر خلاف 802 به 4.6 گیگابایت بر ثانیه بر روی یک نوار فرکانس واحد می رسد.11ac

Wi-Fi Halow (802.11ah) برای اشیاء متصل

802.11ah ، همچنین به عنوان Wi-Fi Halow نیز شناخته می شود از زمان رسمی بودن آن در ژانویه 2016 اعلام شد. این ماده به طور عمده برای اشیاء متصل با دامنه مهمتر از Wi-Fi معمولی طراحی شده است ، در حالی که انرژی کمتری مصرف می کند. جریان ها به وضوح بسیار کم هستند زیرا این مسئله چند ده مگابایت در ثانیه است.

این بار از نوار فرکانس بسیار کمتری استفاده می شود: زیر Gigahertz است. همانطور که در تلفن همراه ، بیشتر حمل می شود و بهتر به ساختمان ها نفوذ می کند. لطفا توجه داشته باشید ، فرکانس ها در سراسر جهان متحد نیستند.

یافتن بلوک های موجود در Gigahertz آشکار نیست ، زیرا آنها در “طلا” فرکانس هستند. به عنوان مثال ، در اروپا 863 تا 868 مگاهرتز وجود دارد ، در برابر 902 تا 928 مگاهرتز در ایالات متحده ، 916.5 تا 927.5 مگاهرتز در ژاپن و غیره. به عنوان یک یادآوری ، یک استاندارد Wi-Fi دیگر به شما امکان می دهد اشیاء متصل را به مسافت های حتی طولانی تر متصل کنید: 802.11AF با فرکانس بین 54 تا 790 مگاهرتز.

به طور خلاصه ، در اینجا تصویری وجود دارد که فن آوری های مختلف را با دامنه آنها جمع می کند (جریان ها به طور معکوس متناسب هستند). Wi-Fi 802.11ad در 60 گیگاهرتز یکی از کمترین دور است و به دنبال آن باند 5 گیگاهرتز ، 2.4 گیگاهرتز ، 900 مگاهرتز و سرانجام 802.11AF:

802.11ax: هنوز تصویب نشده است ، اما در حال حاضر روترهای 6 گیگابایت در ثانیه است

اگر 802.11AD به سادگی یک “است متمم »، استاندارد 802.11AX یک تکامل واقعی 802 خواهد بود.11ac. مانند دومی ، باند های 2.4 و 5 گیگاهرتز را با امکان جمع آوری تا 12 جریان اجرا می کند. با این حال ، هنوز توسط Wi-Fi Alliance نهایی نشده است ، که مانع از اعلام محصولات خاص نمی شود.

این به عنوان مثال مورد ایسوس با روتر RT-AX88U آن است. به گفته سازنده ، تقریباً به 6 گیگابایت بر ثانیه می رسد ، که در عمل با 1،148 مگابایت در ثانیه در 2.4 گیگاهرتز و 4،804 مگابایت در ثانیه در 5 گیگاهرتز مطابقت دارد.

Qualcomm همچنین دو تراشه را با حداکثر جریان اعلام شده 4.8 گیگابایت در ثانیه راه اندازی کرد.

802.11s و Wi-Fi (مش)

استاندارد 802.11S به شما امکان می دهد از چندین پایانه برای گسترش پوشش Wi-Fi ، در قالب یک شبکه منحصر به فرد به نام MESH (شبکه مش) استفاده کنید. از ترمینال موبایل خود ، فقط یک نام شبکه را مشاهده می کنید ، هر چه ترمینال Wi-Fi که به آن وصل شده اید. Google WiFi از آن استفاده می کند ، اما این یکی از معدود راه حل های انجام این کار است.

سایر تولید کنندگان همچنین راه حل هایی را ارائه می دهند که فناوری “مش” را برجسته می کند ، اما با اجرای خانگی ، و همه آنها ارزش ندارند.

Wi-Fi و Miracast مستقیم

Wi-Fi Direct به پایانه ها اجازه می دهد تا مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، که می تواند با بلوتوث نیز به روش خاصی انجام شود: دو تلفن هوشمند ، یک تبلت و چاپگر و غیره. این فناوری به ویژه توسط Miracast (راه اندازی شده در سال 2012) استفاده می شود ، همچنین توسط Wi-Fi Alliance ساخته شده است.

به عنوان یک یادآوری ، دومی امکان پخش فیلم ها (و انواع اسناد چندرسانه ای) را تا 4K UHD بین دو پایانه معتبر ، بدون نیاز به اتصال آنها با سیم یا اتصال آنها به همان شبکه محلی با استفاده از روتر فراهم می کند. مثال. این فناوری به ویژه توسط اینتل با Widi خود تحت فشار قرار گرفت.

Wi-Fi Timesync برای هماهنگ سازی زیر میکرو ثانیه

یکی از بدترین دشمنان راه حل های چند اتاق و بلندگوهای بی سیم ، تأخیر زمان است. اگر موسیقی در مقایسه با آشپزخانه دیر یا جلوتر از نیم ثانیه در اتاق نشیمن باشد ، می تواند به سرعت به کاکوفونی تبدیل شود. Ditto با بلندگوهای Wi-Fi بی سیم در نصب سینمای خانگی .

بنابراین اتحاد Wi-Fi به دنبال راه حلی برای همگام سازی همه این افراد کوچک ، با تأخیر کمتر از میکرو ثانیه است: Timesync. اولین دستگاه های معتبر باید تا پایان سال وارد شوند. توجه داشته باشید که پیش از این امکان استفاده از این فناوری وجود ندارد ، که محصولات جدیدی را ادغام می کند.

اجاره Wi-Fi: جغرافیایی در یک متر

استفاده از Wi-Fi برای ژئولوژیک جدید نیست ، اما Wi-Fi Alliance می خواهد با صدور گواهینامه اجاره Wi-Fi حتی بیشتر پیش برود. او سوء استفاده می کند ظرافت زمان بندی خوب (FTM) امکان استنباط فاصله بین یک ترمینال و یک نقطه دسترسی را با توجه به زمان قرار داده شده توسط سیگنال برای انجام سفر دور (به طور خلاصه ، چیز جدیدی) ممکن است. با حداقل سه پایانه ، در این صورت امکان ساخت مثلث ممکن است.

برای کار ، تلفن هوشمند لازم نیست که به ترمینال وصل شود ، فریم های FTM می توانند در مرحله پیش از همبستگی منتقل شوند. برای استفاده از افزایش جغرافیایی کمتر از یک متر ، پایانه ها و نقاط دسترسی باید اجاره Wi-Fi را تأیید کنند.

Wi-Fi آگاه: کشف و مبادلات محلی

از طرف آن ، Wi-Fi And به شما امکان می دهد دستگاه های اطراف را کشف کرده و داشته باشید. با عبور از جلوی مغازه ، به عنوان مثال می توانید با تبلیغات یک اعلان دریافت کنید. در حمل و نقل عمومی ، Wi-Fi And به شما امکان می دهد افرادی را پیدا کنید که بتوانید به عنوان مثال در یک شبکه بازی کنید.

استفاده هایی که هنوز به فکر بلوتوث با چراغ ها هستند. اتحاد توضیح می دهد که این فناوری به طور ویژه برای ذخیره باتری طراحی شده است ، با وجود این که Wi-Fi دائماً به آنچه در اطراف می افتد گوش می دهد. توجه داشته باشید که Android 8.0 (Oreo) از این فناوری پشتیبانی می کند.

Wi-Fi Vantage برای محیط های متراکم

Vantage یک برنامه بهینه سازی برای اتحاد Wi-Fi است. این کاربران را فراهم می کند که دستگاه ها ارائه می دهند ” بهترین تجربه Wi-Fi در فرودگاه ها ، استادیوم ها ، دفاتر ، پردیس ها “، و غیره. به طور خلاصه ، در مکانهایی با چگالی زیاد افراد و بنابراین کاربران بالقوه.

چندین فناوری برجسته شده است: 802.11AC بدیهی است ، اما همچنین پاس پاس Wi-Fi برای یک اتصال ساده ایمن ، و همچنین اتصال چند بنده و بهینه شده برای استفاده از هوش از Specter. در این دو مورد اخیر ، استانداردهای زیادی وجود دارد (از جمله فرمان باند که قبلاً ذکر کردیم):

 • 802.11AI: به شما امکان می دهد در کمتر از 100 میلی ثانیه یک اتصال ایمن برقرار کنید
 • 802.11K: به چندین نقطه دسترسی و مشتریان اجازه می دهد تا اطلاعات مربوط به محیط Wi-Fi را مبادله کنند
 • 802.11V: از اطلاعات شبکه برای تسهیل بهبود کلی آن استفاده می کند
 • 802.11U: به مشتریان این امکان را می دهد تا قبل از اتصال خدمات اضطراری و اطلاعات را بازیابی کنند
 • 802.11R: امکان انتقال سریع بین نقاط دسترسی متفاوت همان شبکه (“R” برای رومینگ)

از آنجا که ما در مورد متخصصان صحبت می کنیم ، اجازه دهید برنامه های صوتی Wi-Fi را نیز نقل کنیم. اینها ابزاری برای اطمینان از کیفیت خوب انتقال صدا با استفاده از Wi-Fi هستند.

Wi-Fi 802.11rWi-Fi 802.11r
نمونه هایی از عملکرد 802.11r. اعتبار: سیسکو

این محتوا اکنون دسترسی رایگان دارد

این به لطف پشتیبانی مشترکان ما تولید شد ، اشتراک کار تیم روزنامه نگاران ما را تأمین می کند

2000 – 2023 INPACT MediaGroup – Press Sarl ، عضو SPIIL. شماره CPPAP 0326 Z 92244.

علامت تجاری. کلیه حقوق محفوظ است. اعلامیه های قانونی و تماس