تست عملکرد صندلی MO 125: بهترین اسکوتر برقی لحظه?, صندلی MO 125 جدید در مراکش 2023

راهنمای خرید اتومبیل های جدید در مراکش

Contents

 • تعلیق öhlins
 • دور تقویت کردن
 • یک سیستم ترمز جدید

تست عملکرد صندلی MO 125: بهترین اسکوتر برقی لحظه ?

دو سال پس از ورود اولین اسکوتر برقی خود ، صندلی در حال حاضر نسخه خود را مشاهده می کند. نسخه جدید MO 125 آن قدرتمندتر ، راحت تر و ایمن تر است.

دو سال پیش منتشر شد ، Seat Mo ، اسکوتر برقی برند اسپانیایی ، از یک برادر کوچک استقبال می کند. تازه وارد نیز از بزرگتر خود قوی تر خواهد بود زیرا این نسخه با a است تقویت کردن قدرت و برخی از پیشرفت های فنی در مقایسه با اصل. معادل 125 سی سی نیاز دارد ، لازم است یک مجوز B و گواهینامه کافی برای لذت بردن از جانور در فرانسه داشته باشید. در عوض ، SEAT نوید می دهد وسیله ای فوق العاده متنوع از تحرک که قادر به دزدکی در شهر است و در صورت لزوم در یک مسیر سریع حصول می شود. روی کاغذ ، این عملکرد MB 125 همه چیز از اسکوتر برقی ایده آل دارد ، اما واقعاً چه چیزی ? برای اینکه نظر خودمان را به ما بدهیم ، آن را امتحان کردیم.

طراحی: همان مواد تشکیل دهنده ، دستور العمل جدید

در مواجهه با موفقیت صندلی MO 125 ، مارک گروه VW هنگام کاهش اسکوتر برقی خود برای مدت طولانی دریغ نکرد. نه بر اراده او و نه در راه دستیابی به آن. صندلی دقیقاً از همان دستور العمل استفاده شده است ، یعنی می گویند کلیدهای توسعه را به شریک کاتالان خود ، سکوت واگذار کنید. علاوه بر این ، این نسخه عملکرد تنها جدید بودن در کاتالوگ نیست. صندلی یک نسخه 50 سی سی را همزمان راه اندازی می کند ، که به استثنای موتور ، همان ویژگی های فنی و زیبایی را به خود اختصاص می دهد.

به عنوان یک یادآوری ، MO 125 یک نسخه مجدداً از سکوت S01 بود. صندلی آن را کمی سفارشی کرده بود اما بدون ایجاد کوچکترین اصلاح فنی. برای عملکرد 125 کاملاً متفاوت است. اگر خیلی سکوت باشد که بار دیگر در محل کار باشد ، در واقع یک مدل منحصر به فرد است ، منحصر به SEAT. البته این یک تغییر نسخه قبلی است ، اما این بار برند اسپانیایی دارای عرض جغرافیایی بیشتری برای اصلاح جنبه های خاص است. بنابراین نسخه عملکرد دارای یک سیستم تعلیق منحصر به فرد است که توسط öhlins برای این مدل خاص تهیه شده است. همچنین یک عملکرد دارد تقویت کردن که به شما امکان می دهد حداکثر سرعت را از 95 تا 105 کیلومتر در ساعت عبور دهید (در شرایط ، ما به آن باز خواهیم گشت). سرانجام ، این موتور که به اوج 11.5 کیلو وات می رسد به شما امکان می دهد تنها در 2.9 ثانیه 0 تا 50 کیلومتر در ساعت به دست بیاورید ، که در اسکوتر بسیار مهیج است.

این تغییرات تقریباً بدون توجه به خارج می شوند. یک چشم متخصص بدون شک متوجه تغییر تعلیق خواهد شد اما برای بقیه ، جدا از دو رنگ جدید که از برند Cupra وام گرفته شده است ، نسخه عملکرد تقریباً کپی/چسباندن از نسخه کلاسیک است.

این مشاهدات چیزی جز یک انتقاد است. در واقع ، در سال 2020 ما از کیفیت ساخت MO تأکید کرده بودیم ، نبوغ آن در نقاط کلیدی مانند صندوق عقب آن که قادر به جاسازی تا دو کلاه ایمنی یا باتری قابل جابجایی آن با کاسترها و واگن برقی بود. دو سال بعد ، نظر ما تغییر نکرده است. عملکرد MO 125 یک اسکوتر برقی قوی و به خوبی اندیشیده است که تجملات دلپذیری را از چشم فراهم می کند که برای اکثر رقبای خود به دور از این نیست. در عوض ، همیشه مقابله با یک الگوی تحمیل کننده (طول 2.26 متر) و وزن بالاتر از میانگین (بیش از 200 کیلوگرم) ضروری خواهد بود.

آیا واقعاً کارآمدتر است ?

آیا تغییر در این نسخه جدید MO قانع کننده است ? مهمتر از همه ، آنها هزینه اضافی حدود 2000 یورو را توجیه می کنند ? برای داشتن یک نمای کلی بهتر از نکته مقایسه خود ، ما شما را به شدت دعوت می کنیم تا آزمایش خود را از نسخه اول MO 125 دوباره انجام دهید.

نسخه عملکرد سه ویژگی اصلی جدید را به ارمغان می آورد:

 • تعلیق öhlins
 • دور تقویت کردن
 • یک سیستم ترمز جدید

بدون مضر بودن ، تعلیق در واقع دارایی برای MO 125 نبود. کاملاً محکم ، تا حدودی راحتی را در هیئت مدیره کاهش می دهد ، به خصوص در بزرگراه یا کوچکترین آسیاب می تواند باعث لرزهای جزئی در بدن شود. سیستم تعلیق جدید به وضوح از یک ilk دیگر است. وزن اسکوتر بیشتر کنترل می شود و سیستم öhlins برای پاک کردن نواقص جاده موثرتر است. مهمتر از همه ، سیستم تعلیق به راحتی قابل تنظیم است که علاوه بر این ، می تواند آن را با نوع رانندگی خود سازگار کند. در این مرحله تغییر قابل توجه و مؤثر است.

حالت تقویت کردن, این وعده به دست آوردن پاداش قدرت در صورت لزوم است. در مورد MO ، این وضعیت به راحتی قابل تعیین است: این بزرگراه است ، جایی که کلاه های اسکوتر با سرعت 95 کیلومتر در ساعت و جایی که کمبود قدرت نسبی آن می تواند فاقد آن باشد. صندلی سعی کرد این کار را با این راه حل کاملاً شگفت آور اصلاح کند. در واقع ، این حالت تقویت کردن, فقط در حالت رانندگی اسپرت موجود است ، می توان هنگام نزدیک شدن به 80 کیلومتر در ساعت فعال شد. در نتیجه یک شاخص در صفحه نمایش به راننده اطلاع می دهد که وی دارای یک منبع تغذیه اضافی است. دومی فقط باید فعال شود تقویت کردن از طریق یک پشتیبانی ساده روی دکمه اختصاصی برای لذت بردن.
این سیستم ، کاملاً نزدیک به یک “نیترو” در یک بازی ویدیویی مسابقه ، می تواند برای پیشی گرفتن ، جا در یک مسیر سریع یا به سادگی برای افزایش سرعت آن استفاده شود. فقط نزولی: به موقع محدود است و قبل از استفاده دوباره به 2 دقیقه “شکستن” نیاز دارد. بسیار موقعیتی ، این گزینه تا حدودی از علاقه خود به استفاده از دست می رود ، حتی اگر این محدودیت قدرت باعث می شود که باتری را پس انداز کنید.

در مورد ترمزها ، تکامل آنها به سادگی با انتقاد اصلی که با توجه به نسخه کلاسیک MO 125 ساخته شده است مطابقت دارد. ترمزهای آن با توجه به ظرفیت و ظرفیت شتاب آن بسیار سبک بود. برای نسخه عملکرد ، صندلی قول داده است که گاو را توسط شاخ ها ببرد و بنابراین سیستم ترمز هیدرولیک خود را به طور کامل اصلاح کرده است. این بسیار مؤثرتر است ، اما هنوز از عدم وجود سیستم ABS رنج می برد. با این حال ، در این سطح قیمت ، این کمک ترمز به عنوان یک عنصر اساسی ظاهر می شود. صندلی به ما تأیید کرد که تیم های وی در حال کار بر روی ادغام آینده ABS با کمک یک بازیگر اروپایی هستند ، سیستم های چینی به اندازه کافی مؤثر نیستند. اما این پیشرفت لازم فقط باید در تکرار بعدی MO ادغام شود. در این میان ، این عدم وجود ABS می تواند برای بخشی از خریداران بالقوه منع کننده باشد.

عملکرد صندلی MO 150 در جاده ارزش چیست؟ ?

ما در قسمت “رانندگی” از عملکرد MO 125 زندگی نخواهیم کرد ، کاملاً نزدیک به نسخه ای است که دو سال پیش آزمایش کرده بودیم. در مورد تحولات اصلی ، یعنی ترمزها ، تقویت و تعلیق ، ما قبلاً به کمک های مربوط به آنها در رفتار اسکوتر در جاده اشاره کرده ایم.

اما اگر باید خلاصه شود ، رانندگی MO 125 می تواند بسیار بصری توصیف شود ، این اسکوتر برقی به خصوص دسترسی آسان است. ظرفیت های شتاب او هنوز هم خیره کننده است ، به خصوص در شهر که او بسیار سریع است. علاوه بر این ، موقعیت عالی آن ، خلبان را در یک وضعیت نسبتاً راحت قرار می دهد که به او امکان می دهد در صورت عدم اتخاذ یک رانندگی ورزشی ، جاده را بهتر ببیند. سرانجام ، موفقیت دیگر SEAT این است که این ویژگی های جدید را بدون قطع استقلال ادغام کنید.

استقلال: مرجع دسته آن

افزایش قدرت عملکرد صندلی MO 125 ، می تواند در استقلال هزینه آن را داشته باشد. اینگونه نیست. جایی که اصلی 137 کیلومتر در یک بار نمایش داده می شود ، نسخه جدید با 133 کیلومتر جامد پاسخ داد (WLTP). این مقدار جزو ماندگارترین در رده خود است که به جذابیت آن می افزاید.

اندازه باتری (5.6 کیلووات ساعت) البته برای بسیاری است ، اما MO همچنین می تواند برای کاهش سرعت و ترمز به سیستم بازسازی تکیه کند که به آن امکان بازیابی چند کیلووات ساعت می دهد. این بازسازی در تمام حالت های رانندگی به جز حالت شهر معتبر است ، که فقط بازیابی ترمز را ارائه می دهد. مهندسان صندلی احتمالاً در نظر داشتند كه در مورد رانندگی شهری ، ترمز مكرر مرتبط با حالت چرخ آزاد ثابت بدون شک مؤثرتر از بهبودی ساده برای کاهش سرعت است.

سرانجام ، چگونه اصالت باتری MO را از دست بدهیم. همانطور که در مدل اول ، به لطف یک سیستم بسیار خوب فکر شده قابل جابجایی است که باعث می شود یک چرخ دستی و کاستور مستقر شود تا از پوشیدن این بلوک در حدود چهل کیلو جلوگیری شود. سرانجام ، اجازه دهید ایده خوبی از صندلی/سکوت را برای مجهز کردن این باتری قابل جابجایی با یک ترانسفورماتور یکپارچه تأکید کنیم. در واقع ، می توان آن را مستقیماً به هر خروجی متصل کرد ، که از این امر جلوگیری می کند که محدودیت مجبور شود شارژر خود را با خود ببرد.

عملکرد صندلی MO 125 دارای رقبا است ?

مانند نسخه اول MO ، صندلی از دارایی قابل توجهی بهره می برد. تقریباً به تنهایی در یک بازار در ساختار کامل قرار دارد. مارک های چینی مانند NIU محصولات مقرون به صرفه تری را ارائه می دهند ، اما کارآمدتر هستند. در انتهای دیگر طیف ، BMW حتی اگر با خدمات بالا همراه باشد ، قیمت ها را Flambé می کند. در مورد هوندا یا یاماها ، رهبران صنعت موتور سیکلت ، آنها وقتی به برق اشاره می کنیم همیشه مشترکان غایب هستند. بین دو افراط ، SEAT آنچه را که می خواهد انجام می دهد یا تقریباً از آنجا که تنها رقیب واقعی او کسی نیست جز سکوت ، شریک تجاری وی. با این حال با قیمت 8،900 یورو یا 146 یورو در هر ماه برای اجاره ، این نسخه عملکرد MO به ویژه گران به نظر می رسد. و این جایزه اکولوژیکی ناچیز 900 یورو نیست که اوضاع را تغییر می دهد.

حکم

نسخه جدید MO اثبات این است که Seat به مشتریان خود گوش کرده است. تغییرات مختلف در اسکوتر به انتقادهای اصلی که وی موضوع بوده است حمله می کنند. قدرتمندتر (در مدت زمان محدود) ، عملکرد MO 125 نیز در ترمز راحت تر و اطمینان بیشتری دارد. با این وجود ، بخشیدن او به دلیل عدم وجود ABS ، حتی کمتر با توجه به قیمت وی ​​(8،900 یورو) دشوار به نظر می رسد. این قیمت دیگر انتقادات مهم دیگر در برابر MO جدید است. این لایحه با 2000 یورو متورم شده است ، اما عملکرد ، مطمئناً در حال افزایش است ، چنین تورم را توجیه نمی کند. با این وجود ، صندلی از موقعیت راحت بهره می برد. در این سطح از عملکرد و استقلال ، تقریباً هیچ رقابتی ندارد. از آن زمان به بعد ممکن است منسجم به نظر برسد. از طرف ما ، ما تمایل خواهیم داشت که یک MO 125 کلاسیک ، در دسترس تر یا منتظر تحول بعدی ، که دارای ABS خواهد بود ، حمایت کنیم.

صندلی MO 125 در

ماشین موجود در ارتقاء فروشنده

عکسهای صندلی مو

برگه فنی

 • سال مدل مدل: 2022 – 2023
 • سوخت: برقی
 • قدرت مالی: از سرگیری
 • قدرت حقیقی: 12 اسب بخار
 • گیربکس: خودکار
 • تعداد گزارش ها:
 • حداکثر سرعت، بیشینه سرعت: 95 کیلومتر در ساعت
 • مصرف./شهر: L/100 کیلومتر
 • مصرف./جاده : L/100 کیلومتر
 • مصرف./مخلوط: L/100 کیلومتر
 • انتشار CO2: گرم/کیلومتر
 • دسته بندی :
 • تعداد درها:
 • جعبه (لیتر): سعادت

ابعاد و وزن

ابعاد
لاستیک

خصوصیات فنی

موتور
انتقال
فنی

اجرا و مصرف

کارایی
مصرف

تجهیزات

صندلی MO Prix neuve

صندلی MO MOROCCO – مدل های مشابه

صندلی MO MOROCCO – مدل های مشابه

BMW R1250 GS Adventure LCI

BMW R1250 GS
ماجراجویی LCI

Kymco Downtown 350i 350i

Kymco Downtown 350i
350i

BMW R1250 RT RT

BMW R1250 RT
RT

KTM DUKE 890 DUKE GP

KTM دوک
890 دوک GP

Cfmoto 400 GT 400cc

cfmoto 400 gt
400 سی سی

Yamaha XMAX 300 XMAX-300

Yamaha Xmax 300
xmax-300

(*) قیمت وسایل نقلیه جدید نمایش داده شده در بازار موتور.MA با آخرین به روزرسانی قیمت ها (بدون هزینه اضافی) در حمایت های رسمی عمومی نمایندگی های اتومبیل در مراکش ارتباط برقرار کرد. تغییرات ممکن است از آخرین به روزرسانی گرفته شده باشد. در نتیجه ، موتور.کارشناسی ارشد هیچ مسئولیتی در قبال نامناسب بودن قیمت های منتشر شده بر عهده نمی گیرد. به منظور به دست آوردن جدیدترین به روزرسانی برگه های فنی ، به ویژه قیمت ها و ویژگی های مدل ها ، همچنین هزینه های ثبت نام و رنگ فلزی (2 لیتر) ، توصیه می کنیم مستقیماً از نمایندگی نزدیکتر به خود بیابید.

شبکه تجاری

با فروشنده تماس بگیرید

نام* تلفن ایمیل* شهر*

با کلیک بر روی “استفاده از پیشنهاد” شرایط کلی استفاده را می پذیرید ، به ویژه ذکر مربوط به محافظت از داده های شخصی.

قرار ملاقات خود را بخواهید

شهر خود را انتخاب کنید

گزارش قیمت

به دنبال چه ماشین هستید?

شرایط استفاده از موتور.من

این شرایط استفاده شرایطی را که براساس آن موتور شرکت است توصیف می کند.ma sarl ‘دسترسی به خدمات خود را ارائه می دهد. 1. شرایط ثبت نام خدمات ما برای خردسالان زیر 18 سال در دسترس نیست. حساب موتور شما.اقامت من در ملک شرکت ‘موتور’.sarl من ، بنابراین نام مستعار و حساب شما نمی تواند به هر شکلی به اشخاص ثالث منتقل یا فروخته شود. شرکت ما حق دارد در هر زمان صحت اطلاعات شخصی که هنگام ثبت نام ارائه داده اید ، تأیید کند. ما این حق را داریم که تمام تبلیغات یا حساب کاربری را که مطابق با این شرایط استفاده ما نیست ، حذف کنیم. 2. نقش موتور.سایت موتور من.نقش بازی واسطه بین خریدار و فروشنده با فراهم کردن پلت فرم خود به این بازدید کنندگان برای خرید و فروش وسایل نقلیه. ما در معامله بین خریداران و فروشندگان مداخله نمی کنیم. در نتیجه ، نمی تواند مسئولیت کلیه مشکلاتی که پس از پیشرفت معامله بین خریدار و فروشنده رخ داده است ، مسئولیت پذیر باشد. از طرف دیگر ، ما اکیداً توصیه می کنیم که اقدامات خود را توسط یک حرفه ای مورد نظر خود (اعتماد به نفس) انجام دهید تا قبل از هرگونه روش پرداخت ، حالت وسیله نقلیه را برگردانید. 3. اوراق قرضه اعضای فروشنده متعهد می شود که هرگونه پیشنهاد یک محصول با یک ملک مادی که دارای ظرفیت کامل و کامل و ظرفیت فروش است ، بلافاصله در دسترس باشد. همچنین متعهد می شود که توضیحات ویژگی ها ، ظرفیت ها ، خصوصیات و غیره. مطابق با توصیف ویژگی های مؤثر محصول ارائه شده برای فروش است.

صندلی MO E-Scooter 125

صندلی MO E-Scooter 125

با طراحی غیرعادی ، اولین اسکوتر برقی صندلی به طور رسمی در 19 نوامبر 2019 ارائه شد و اراده برند اسپانیایی را برای گسترش طیف وسیعی از راه حل های خود در مورد تحرک شهری نشان می دهد.

با همکاری با سکوت

صندلی برای توسعه E-Stew خود ، با سکوت ، یک سازنده بارسلونا که متخصص اسکوتر برقی است ، همکاری می کند.

براساس شرایط توافق نامه بین دو شریک ، سکوت اسکوتر الکترونیکی را به نمایندگی از صندلی در تاسیسات خود از Sant Bore de llobregat ، در کاتالونیا تولید می کند.

موتور صندلی MO 125 موتور

طبقه بندی شده در دسته 125 اسکوتر برقی و بر اساس همان Sitence S01 ، اسکوتر برقی صندلی در به اشتراک گذاشتن ویژگی ها طراحی شده است و دارای یک موتور مستقیماً در مرکز عقب است.

در نسخه اصلی خود ، 9 کیلو وات قدرت (اسمی 7 کیلو وات) و حداکثر 240 نیوتن متر گشتاور را روی چرخ برای حداکثر سرعت 95 کیلومتر در ساعت توسعه می دهد. در شتاب ، سازنده با 0 – 50 کیلومتر در ساعت ساخته شده در 3.9 ثانیه ارتباط برقرار می کند.

در پایان سال 2022 ، برند اسپانیایی نسخه جدیدی را راه اندازی کرد. با نام Seat Mo 125 Performance ، با یک عملکرد جدید فشار به انتهایی که باعث می شود عملکرد موقت عملکرد را امکان پذیر کند ، متمایز می شود. در این حالت زودگذر ، حداکثر سرعت از 95 به 105 کیلومتر در ساعت می رود و 0 تا 50 کیلومتر در ساعت در 2.9 ثانیه با قدرت اوج انجام می شود که به 11.5 کیلو وات می رسد. این اجراها توسط ترمزهای جدید گالفر و تعلیق عقب قابل تنظیم با کمک فنر öhlins تکمیل می شوند.

توجه داشته باشید که اسکوتر صندلی نیز در یک نسخه 50 لیسن ، Seat Mo 50 Electric موجود است.

صندلی MO 125 عملکرد صندلی MO 125
حداکثر قدرت 9 کیلو وات 11.5 کیلو وات
حداکثر سرعت 95 کیلومتر در ساعت 105 کیلومتر در ساعت
0 – 50 کیلومتر در ساعت 3.9 ثانیه 2.9 ثانیه

همچنین بخوانید تست SEAT MO ESCOOTER: قانع کننده 125 اسکوتر برقی

باتری و استقلال صندلی برقی MO 125

قابل جابجایی ، باتری اسکوتر برقی صندلی دارای 5.6 کیلووات ساعت از ظرفیت انرژی 5.6 کیلووات ساعت است.

از نظر استقلال ، سازنده به مدت 133 کیلومتر با بار بر اساس WMTC ارتباط برقرار می کند ، استانداردی از تأیید عادی شده خاص برای دنیای دو چرخ. هنوز مطابق با همان چرخه ، مصرف با سرعت 3.19 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر اعلام می شود.

باتری که در یک بلوک مربع در زیر پله قرار گرفته است ، به فضای بارگیری برخورد نمی کند. در زیر زین ، ظرفیت به 47 لیتر می رسد. بنابراین می توان دو کلاه ایمنی را ذخیره کرد.

قابل جابجایی ، باتری اسکوتر برقی صندلی به لطف سیستم واگن برقی به راحتی حمل می شود. سپس برای شارژ کامل 6 تا 8 ساعت طول می کشد.

نوع باتری وابسته به لیتیوم یون
توانایی 5.6 کیلووات ساعت
وزن باتری 41 کیلو
زمان بارگیری 6 – 8 ساعت

عملکرد صندلی MO 125

صندلی MO 125 بازاریابی و قیمت ها

در فرانسه ، صندلی برقی MO 125 بازاریابی خود را از ژوئن 2021 آغاز کرد. اخیر ، کاهش عملکرد در اوایل سال 2023 آغاز شد.

از نظر قیمت ، دو فرمول ارائه می شود:

 • خرید کامل با قیمت 7،200 یورو به استثنای پاداش های زیست محیطی برای نسخه اصلی و 8،900 یورو برای کاهش عملکرد.
 • لوا با پیشنهاد قابل دسترسی از 113 € در ماه. از جمله تعهد بیش از 3 سال و 15،000 کیلومتر ، شامل سهم اولیه 900 یورو است که می تواند توسط پاداش زیست محیطی پوشش داده شود.