New MacBook Pro Touch Bar را کشت – Numerama ، از Touch Bar on Mac – Apple Association استفاده کنید (CA)

از نوار لمسی در Mac استفاده کنید

آینده NUMERAMA به زودی فرا می رسد ! اما قبل از آن ، ما به شما احتیاج داریم. شما 3 دقیقه فرصت دارید ? به تحقیقات ما پاسخ دهید

MacBook Pro جدید نوار لمسی را کشته است

MacBook-Pro-15

MacBook Pro جدید که توسط اپل اعلام شده است به معنای پایان ویژگی ای که در نسل قبلی ظاهر شده است: Touch Bar ، که هرگز واقعاً آن را متقاعد نکرده است.

Touchbar: 2016 – 2021. در سن صفحه نمایش کوچک که با کلیدهای لمسی پوشیده شده است که هیچ کس واقعاً نمی داند چه کاری باید انجام دهد. از آنجا که بله ، MacBook Pro جدید ، مجهز به یک تراشه M1 Pro یا M1 Max ، دیگر این نوار کوچک را که معمولاً در بالای صفحه کلید سنتی قرار دارد ، آراسته نمی شود و به میانبرهای پویا دسترسی پیدا می کند (بسته به برنامه مورد استفاده). در لپ تاپ های آینده خود ، اپل تصمیم گرفت نوار لمسی را حذف کند و در همان زمان تمام وعده هایی را که همراه با آن در نسل قبلی MacBook Pro (در سال 2016) همراه بود ، کشت.

باید گفت که نوار لمسی هرگز با وجود موقعیت یابی بالا که استفاده واقعی از آن را نشان می داد و کسانی که آماده بودند چند صد یورو بیشتر برای استفاده از آن استفاده کنند ، واقعاً قانع نشده است. او سرانجام به گورستان با شکست نادر منتسب به شرکت Cupertino می پیوندد. و ما واقعاً نمی توانیم ببینیم که اپل چگونه می تواند آن را احیا کند (به جز بازی عذاب).

LA Touchbar // منبع: Gwénaëlle Hamon for nummerama

نوار لمسی به سرعت نوار ایموجی شد

“” طراحانی که با آنها بحث کرده ایم نیز خندیده اند: برای آنها ، نوار لمسی بی فایده است زیرا آنها با میانبرها کار می کنند و از این بدتر ، توهین به ارگونومی است تا آنجا که علاوه بر این رابط کاربری نیست که می تواند تظاهر کند که آن را ساده کند »، ما در مورد این عملکرد در آزمون MacBook Pro منتشر شده در سال 2016 نوشتیم. در آن زمان ، ما هنوز هم از مزایای شک در اپل خارج شدیم. امروز ، باید تشخیص داد که شرکت Cupertino نتوانسته است علاقه واقعی به لمس Bar-Beyond را پیدا کند. و از بین بردن آن ، پنج سال بعد ، مشاهده ما از عزیمت را تأیید می کند: آنچه به عنوان یک افزودنی ارگونومیک تصور می شد آشکار نبود. با تحمیل عادت های جدید ، نوار لمسی موضوع خود را از دست داده است. این می توانست ادغام نرم افزار بهتری داشته باشد ، که همه را ملزم به انجام بازی می کرد (از جمله اشخاص ثالث).

با زور ، نوار لمسی به وضعیت ساده نوار ایموجی کاهش یافت: وسیله ای ، سریعتر و خنده دار برای یک بار ، برای سیل شبکه های اجتماعی این نمادهای کوچک که به یک وسیله واقعی بیان تبدیل شده اند. این به وضوح هدف اپل در پایگاه نبود ، که فکر می کرد او یک ابزار بهره وری اضافی را برای مخاطبان ارائه می دهد که قبلاً هرگز به صفحه کلید خود نگاه نمی کرد. بنابراین یک نوار بالاتر … نوار لمس یا ایده خوب کاذب.

سرانجام ، نوار لمسی با MacBook Pro مرتبط خواهد بود که بسیاری از شکست ها را می شناسد. در واقع ، این همچنین کسی بود که صفحه کلید پروانه را معرفی کرد ، یک توپ واقعی که اپل برای چندین سال کشیده است و هرگز واقعاً نمی دانست که چگونه به درستی اصلاح کند. تا زمانی که یک بار پس از اصلاحات کافی ، آن را رها کنید. علاوه بر معرفی تراشه های جدید قدرتمند ، پوشیدن یک صفحه جدید LED جدید (120 هرتز) و بازگشت به یک موقوفه عرضه شده تر در سمت کانکتور (کارت های HDMI و SD) ، MacBook Pro جدید خط بزرگی را برای خطاهای دوره می گیرد.

MacBook Pro M1 این تسویه حساب بازار ، MacBook Pro M1 Pro و M1 Max Finish را آغاز کرده بود.

این محتوا مسدود شده است زیرا شما کوکی ها و سایر ردیاب ها را قبول نکرده اید. این محتوا توسط YouTube تهیه شده است.
برای اینکه بتوانید آن را تجسم کنید ، باید استفاده از YouTube را با داده های خود که می تواند برای اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد ، بپذیرید: به خودتان اجازه دهید تا محتوا را با رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک بگذارید ، توسعه و بهبود محصولات D’Humanoid و آن را به اشتراک بگذارید. شرکا ، تبلیغات شخصی را در رابطه با مشخصات و فعالیت خود به شما نشان می دهد ، یک پروفایل تبلیغاتی شخصی را برای شما تعریف می کند ، عملکرد تبلیغات و محتوای این سایت را اندازه گیری می کند و مخاطبان این سایت را اندازه گیری می کند (بیشتر)

آینده NUMERAMA به زودی فرا می رسد ! اما قبل از آن ، ما به شما احتیاج داریم. شما 3 دقیقه فرصت دارید ? به تحقیقات ما پاسخ دهید

از نوار لمسی در Mac استفاده کنید

اگر مک شما نوار لمسی دارد ، می توانید از حرکات معمول (مانند لمس ، جارو یا اسلاید) به طور مستقیم در نوار لمسی استفاده کنید تا تنظیمات را تنظیم کنید ، از سیری ، کلیدهای عملکرد دسترسی استفاده کنید و در برنامه ها وظایف انجام دهید.

نوار لمسی ، در بالای صفحه کلید ، دکمه هایی را در سمت چپ نشان می دهد که مطابق برنامه یا کار متفاوت است و در سمت راست ، کنترل نوار چگالش را کنترل می کند

نوار کنترل

نوار کنترل ، واقع در سمت راست نوار لمسی ، به شما امکان می دهد از سیری استفاده کنید یا تنظیمات مشترک را به راحتی اصلاح کنید. به سادگی دکمه ها را لمس کنید یا برای تنظیماتی مانند روشنایی و حجم ، دکمه ها را به سمت چپ یا سمت راست جارو کنید. همچنین می توانید نوار کنترل را برای دسترسی به دکمه های بیشتر توسعه دهید.

نوار کنترل متراکم شامل دکمه هایی از چپ به راست ، برای توسعه نوار کنترل ، افزایش یا پایین آمدن روشنایی صفحه یا حجم ، برش یا بازگرداندن صدا و استفاده از SIRI است

 • برای توسعه نوار کنترل: دست زدن به . بسته به مدل مک و سفارشی سازی نوار لمسی ، می توانید کلید FN یا موردی را که نشان دهنده یک کره زمین است نیز فشار دهید در صفحه کلید برای توسعه نوار کنترل.
 • برای استفاده از دکمه های نوار کنترل: برای تغییر تنظیمات ، یا کنترل پخش صوتی یا تصویری را روی دکمه ها ضربه بزنید. برای برخی از تنظیمات ، مانند روشنایی صفحه ، می توانید دکمه را لمس کرده و نگه دارید تا تنظیمات را تغییر دهید. دکمه های کنترل نوار توسعه یافته شامل ، از چپ به راست است: روشنایی صفحه ، کنترل ماموریت ، پرتاب پاد ، روشنایی صفحه کلید ، خواندن صوتی یا تصویری و حجم
 • برای متراکم کردن نوار کنترل: دست زدن به .

دکمه های برنامه

دکمه های دیگر نوار لمسی بسته به برنامه ای که استفاده می کنید یا کاری که انجام می دهید متفاوت است. هر برنامه متفاوت است ، نوار لمسی را امتحان کنید تا دریابید که چه کاری می توانید انجام دهید.

به عنوان مثال ، در اینجا دکمه های موجود در نوار لمسی هنگام انتخاب پرونده در Finder وجود دارد:

نوار لمسی با دکمه های مخصوص یاب ، مانند دکمه برچسب

و در اینجا دکمه های موجود در هنگام نمایش عکس در برنامه عکس وجود دارد:

نوار لمسی با دکمه های مخصوص عکس ها ، مانند دکمه های مورد علاقه و چرخش

می توانید از نوار لمسی برای اضافه کردن سریع ایموجی ها در متن خود در برخی از برنامه ها استفاده کنید. فقط لمس کردن

, جارو برای پیمایش از طریق ایموجی ها (که براساس دسته بندی ، به عنوان مثال اغلب مورد استفاده یا شکلک ها و افراد قرار می گیرد) ، سپس یکی را که می خواهید استفاده کنید لمس کنید.

فوت و فن : در بعضی از برنامه ها می توانید نوار لمسی را سفارشی کرده و دکمه هایی را برای کارهایی که بیشتر انجام می دهید اضافه کنید.

پیشنهادات

هنگامی که متن را روی Mac خود وارد می کنید ، نوار لمسی می تواند کلمات یا عباراتی را که ممکن است بخواهید از آن استفاده کنید ، نشان دهد (نامیده می شود) پیشنهادات) برای صرفه جویی در وقت شما.

 • برای نمایش پیشنهادات: دست زدن به . دکمه پیشنهادات ورودی در نوار لمسی
 • برای استفاده از پیشنهادات: یک کلمه ، یک جمله یا ایموجی را لمس کنید. اصلاحات هجی به رنگ آبی ظاهر می شود. پیشنهادات از جمله کلمات و ایموجی ها ، و دکمه سمت چپ به شما امکان می دهد تا پیشنهادات را نقاب بزنید
 • برای پنهان کردن پیشنهادات: نوار لمسی را لمس کنید.

اگر در نوار لمسی نمایش داده نشد ، Display> Customize نوار لمسی را انتخاب کنید ، سپس “نمایش پیشنهادات” را انتخاب کنید. در غیر این صورت ، منوی اپل را انتخاب کنید

> تنظیمات سیستم ، روی صفحه کلید در نوار کناری کلیک کنید (ممکن است مجبور شوید به پایین بروید) ، روی تنظیمات نوار لمسی راست کلیک کنید ، سپس “نمایش پیشنهادات ورودی” را فعال کنید.

در حین انجام ورودی خود ، می توانید با فشار دادن F5 لیستی از کلمات را روی صفحه نمایش دهید (بسته به مدل MAC خود ، ممکن است مجبور شوید کلید FN را نیز فشار دهید).

رنگ

در برنامه هایی که می توانید رنگ متن یا عناصر را تغییر دهید ، می توانید از نوار لمسی برای انتخاب رنگ ، سایه یا حالت (مانند RGB یا TSL) استفاده کنید.

نوار لمسی با دکمه رنگی که در وسط دکمه های مخصوص برنامه ها نمایش داده می شود

 • برای انتخاب یک رنگ: انگشت خود را روی آن نگه دارید ، سپس انگشت خود را به یک رنگ بکشید. نوار لمسی که گزینه های مختلف را از هر رنگ تا چپ تا سیاه در سمت راست نشان می دهد
 • برای انتخاب سایه: لمس کنید ، انگشت خود را روی یک رنگ نگه دارید ، سپس انگشت خود را بکشید تا ظرافت.
 • برای انتخاب یک حالت یا رنگ شخصی: ضربه بزنید ، لیست رنگ را در سمت چپ لمس کنید ، سپس یک حالت رنگ سنجی مانند RGB را لمس کنید. برای استفاده از یک رنگ شخصی که ذخیره کرده اید ، نمونه ها را لمس کنید. نوار لمسی که حالت های رنگ سنجی را از چپ به راست نشان می دهد: سطح ساده ، خاکستری ، RGB ، CMJN و TSL. دکمه نمونه در انتهای سمت راست استبرای تغییر مقادیر مانند سایه یا اشباع از کشویی یک حالت استفاده کنید. برای ذخیره تغییرات خود در نمونه ها ، رنگ را لمس کنید (یک علامت + ظاهر می شود) ، سپس دوباره آن را لمس کنید (چک چک ظاهر می شود). نوار لمسی که رنگ ، اشباع و روشنایی حالت TSL را نشان می دهد. دکمه نمایش همه حالت ها در انتهای سمت چپ است. یکی برای صرفه جویی در رنگ شخصی در سمت راست است
 • برای ماسک رنگ ها یا مقادیر رنگ: نوار لمسی را لمس کنید.

کلیدهای تابع

بسیاری از میانبرهای صفحه کلید MACOS از کلیدهای عملکرد استفاده می کنند (F1 تا F12). به عنوان مثال ، F11 دفتر را نمایش می دهد. در یک مک با نوار لمسی ، کلیدهای عملکرد در آنجا نمایش داده می شوند.

 1. برای نمایش کلیدهای عملکرد در نوار لمسی ، کلید FN یا موردی را که نمایانگر یک جهان است ، فشار دهید (بسته به مدل مک شما) روی صفحه کلید. حتماً نوار لمسی را در تنظیمات صفحه کلید سفارشی کنید تا هنگام فشار دادن دکمه به صورت طولانی ، کلیدهای عملکرد ظاهر شوند. کلیدهای عملکرد در نوار لمسی
 2. یک کلید تابع را لمس کنید. اگر یک میانبر صفحه کلید شامل یک کلید اصلاح مانند گزینه یا سفارش است ، دکمه FN یا اصلاح شده را به کلید FN فشار دهید. به عنوان مثال ، برای استفاده از Control + F3 برای قرار دادن در حوض ، فشار طولانی روی FN یا کلیدهای کنترل ، سپس F3 را در نوار لمسی لمس کنید.