همه چیز در مورد فناوری NFC: بهره برداری و استفاده., NFC چیست و چرا از آن استفاده می کنید?

NFC چیست و چرا از آن استفاده می کنید

لیست تلفن های هوشمند سازگار با NFC در دسترس است اینجا

کارت ویزیت فناوری NFC و NFC: این چیست و برای چه چیزی است ?

از تلفن هوشمند گرفته تا کارت بانکی خود از طریق درب کلید خود ، این دستگاه ها مطمئناً سازگار هستند NFC (نزدیک ارتباطات میدانی). با تشکر از یک تراشه NFC ، فناوری اجازه می دهد تا تبادل داده باشد ، اما نه تنها !

NFC: چگونه کار می کند ?

در NFC یا نزدیک ارتباطات میدانی به لطف تراشه ای که امکان تبادل اطلاعات بین دو دستگاه مجهز را فراهم می کند کار می کند. تعریف پیچیده تر نیست.

این نزدیکی بدون تماس کافی است ، هیچ کاربردی لازم نیست. بین دو تلفن هوشمند ، بین تلفن هوشمند و یک ترمینال پرداخت ، بلندگو ، TPE یا یک ساعت مچی.. همه چیز ممکن است ، فقط دو پشتیبانی سازگار را نزدیک تر کنید.

این فناوری نمی تواند انجام شود مسافت بسیار کوتاه ، با حداکثر 20 سانتی متر بین این دو تراشه. اما هر روز برای چه چیزی است ?

NFC به صورت روزانه

وقتی به NFC نزدیک می شویم ، اغلب به پرداخت بدون تماس فکر می کنیم. زیرا برای یک بار ، این محیط بانکی است که یک پیشرو فن آوری است.

کارت بانکی: فناوری NFC برای پرداخت بدون تماس

پرداخت بدون تماس به لطف فناوری NFC

پرداخت بدون تماس به شما امکان می دهد سریعتر به فروشگاه های فروشگاه ها و بدون تماس فیزیکی تغییر دهید. این به لطف فناوری ارتباطات بی سیم کوتاه – نامیده می شود – نامیده می شود ارتباطات میدانی نزدیک (NFC) – که به دو محیط اجازه می دهد تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

برای تنظیم خرید خود ، نیازی به تایپ کد محرمانه خود نیست ، فقط باید از پایانه بازرگان به کارت بانکی خود نزدیک شوید. امروز ، این فناوری کاملاً دموکراتیک است. تا جایی که دیگر نیازی به کارت بانکی نداریم.

تلفن هوشمند: دستگاه جدید NFC

امروز, 98 ٪ تلفن های هوشمند در گردش مجهز به فناوری NFC هستند. و بله ، تلفن های اپل و اندرویدی مجهز به فناوری بدون تماس هستند.

لیست تلفن های هوشمند سازگار با NFC در دسترس است اینجا

اما چرا ما از این فناوری با تلفن های هوشمند خود استفاده می کنیم ? جواب پیچیده تر از آنچه به نظر می رسد است. اما می توانیم آن را در 2 دسته اصلی خلاصه کنیم:

 • برنامه اطلاعاتی
 • حالت خواندن

دو حالت NFC در تلفن هوشمند

1. انتقال اطلاعات

این رایج ترین حالت است. و به خصوص موردی که به ما امکان می دهد با تلفن همراه خود بپردازیم. ما تلفن هوشمند خود را به یک تراشه NFC تبدیل می کنیم و اطلاعات را منتقل می کنیم. مورد اصلی استفاده Apple Pay یا Google Pay است.

Apple Pay و فناوری نزدیک ارتباطات FID

اما ، موارد استفاده بسیار بیشتر است:

 1. انتقال پرونده ها : NFC به اشتراک گذاری پرونده ها ، عکس ها ، فیلم ها ، مخاطبین و غیره اجازه می دهد., بین دو تلفن هوشمند سازگار با NFC با نزدیک شدن به آنها با یکدیگر. این امر به اشتراک گذاری سریع محتوا با دوستان یا همکاران را تسهیل می کند.
 2. دفتر پاس و بلیط Navigo : در برخی از شهرها ، سیستم های حمل و نقل عمومی از NFC استفاده می کنند تا مسافران بتوانند با استفاده از تلفن هوشمند خود ، عنوان حمل و نقل خود را تأیید کنند.
 3. کارت های وفاداری و کوپن ها : برنامه های کارت های وفاداری می توانند از NFC برای اسکن کارت یا کدهای تبلیغاتی در فروشگاه ها استفاده کنند و به کاربران این امکان را می دهند تا از پیشنهادات ویژه یا تخفیف بهره مند شوند.
 4. دسترسی ایمن : NFC می تواند برای کنترل های دسترسی ایمن ، مانند باز کردن درب یا دسترسی به تاسیسات محدود ، با استفاده از تلفن هوشمند به عنوان نشان استفاده شود.
 5. جفت شدن بلوتوث : NFC با نزدیک شدن به آنها از یکدیگر ، جفت شدن سریع و اتوماتیک دستگاه های بلوتوث را تسهیل می کند.

2. خواندن داده ها

در اینجا ما در مورد برچسب ها و تراشه های NFC صحبت می کنیم. این برچسب های الکترونیکی کوچک که بعضی اوقات در پانل ها در شهرها یا در ایستگاه های اتوبوس وجود دارند.

با عبور تلفن خود در مقابل این برچسب ها ، شما اطلاعات عملی را جمع آوری کنید که به طور خودکار از طریق تلفن شما نمایش داده می شود.

این نوع استفاده مانند کد QR است. اما نه تنها. همچنین می توان از این فناوری NFC استفاده کرد اشیاء متصل را بررسی و استفاده کنید. بنابراین می توانید تلفن هوشمند خود را برای تعامل با دستگاه های هوشمند داخلی پیکربندی کنید.

NFC در چند شکل

در سال 2019 ، وجود داشت 2 میلیارد دستگاه NFC سازگار در حال استفاده ، و 9 از 10 تلفن هوشمند برتر در جهان دارای ظرفیت های بومی NFC بودند. این افزایش چشمگیر احتمالاً به این دلیل است که NFC موتور پرداخت موبایل است.

در نیمه اول سال 2021, به علاوه نیمی از پرداخت کارت بانکی با استفاده از فناوری NFC انجام شد.

کارت ویزیت NFC ، داده ها و محیط حرفه ای

اما چگونه می توان فناوری NFC را در خدمت روزانه حرفه ای خود قرار داد ? این سؤالی است که ما در سال 2020 از خودمان با ومت پرسیدیم. ما با wecard پاسخ دادیم.

آ کارت ویزیت متصل, با استفاده از فناوری NFC تراشه و QR کد ، داده های خود را در یک ژست واحد در هر تلفن هوشمند منتقل کنید.

با ما کارت ویزیت NFC : نیازی به خوانندگان نیست. تلفن هوشمند Interocutor شما گیرنده اطلاعات شما است. و مهمتر از همه ، بدون برنامه بارگیری. علاوه بر این ، کک های NFC ایمن هستند و داده های شما نیز. برای اطلاعات بیشتر در مورد امنیت اطلاعات از طریق این فناوری ، اینجا است.

شیء ضروری حرفه ای مرتبط: Wecard

کارت ویزیت NFC خوب است ، اما نحوه عملکرد آن ?

استفاده از این کارتهای ویزیت بدون تماس در NFC ساده است: شما به کارت تلفن هوشمند Interocutor خود نزدیک می شوید و این باعث ظاهر صفحه تماس یا مشخصات حرفه ای شما می شود.

و در این حالت ، یک فیلم هزار کلمه ارزش دارد.

اما مهمتر از همه ، که هرگز وقتی که مجبور شد هزاران کارت کاغذی را در سطل زباله پرتاب کند ? همه به این دلیل که موقعیت دیگر مناسب نیست یا شماره تغییر کرده است. اما مطمئن باشید ، تمام شد ! کارت ویزیت NFC برای آن وجود دارد.

NFC چیست و چرا از آن استفاده می کنید ?

NFC: چه چیزی است و برای چه کاربردی؟ داستان فنی

آیا تا به حال از NFC شنیده اید ? این فناوری انتقال داده می تواند زندگی شما را آسانتر کند. کشف کنید که چیست.

همچنین به شما علاقه مند خواهد شد

امروزه ، انتقال داده های جدید و فن آوری های پرداخت بدون تماس در دسترس است تا به شما امکان ارسال پرونده های خود ، پرداخت خریدهای خود را بپردازید و با آوردن تلفن همراه خود به یک دستگاه سازگار دیگر ، مجهز به ترمینال های خاص ، پرداخت های خود را پرداخت کرده و پرداخت های خود را انجام دهید. این اصل انتقال بدون تماس NFC ، نزدیک ارتباطات میدانی نامیده می شود. در این راهنما کشف کنید که فناوری NFC چیست و کاربرد آن چیست.

3 بسته برتر تلفن همراه ما در لحظه

فناوری NFC چیست ?

فناوری NFC یا ارتباط نزدیک زمینه ، یک فناوری انتقال داده بی سیم با فرکانس بالا است که به طور خودکار و به سرعت اطلاعات را از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل می کند بدون اینکه به آن احتیاج داشته باشد. ارتباطات میدانی نزدیک ، CCP به زبان فرانسوی (ارتباط در زمینه های نزدیک) ، به دو پایانه اجازه می دهد که کمتر از 10 سانتی متر از هم فاصله داشته باشند تا خیلی سریع بین آنها ارتباط برقرار کنند و داده ها را در کمتر از یک دقیقه با رادیو فرکانس ، به فرکانس 13.56 مگاهرتز منتقل کنند. بنابراین نیازی به عملکرد اینترنت ندارد.

بر خلاف بلوتوث ، NFC برای انتقال داده ها به جفت دستی یا تشخیص دستگاه ها نیاز ندارد. اتصال به طور خودکار هنگامی شروع می شود که یک دستگاه سازگار با NFC دیگر وارد محدوده فرکانس که قبلاً مشخص شده بود وارد شود. این دستگاه ها می توانند دو تلفن همراه ، تلفن هوشمند و دستگاه دیگری مانند پایانه های پرداخت یا بلندگو باشند که از راه دور کار می کنند.

حالت های عملیاتی فناوری NFC چیست؟ ?

با استفاده از اصل عملیاتی ، NFC شبیه بلوتوث است ، اما دستگاه های هماهنگ با استفاده از فناوری NFC نیازی به شناسایی ندارند. اتصال به صورت اتوماتیک و تقریباً فوری برقرار می شود. برای انتقال داده ها ، NFC بسته به جریان داده از کدگذاری با یک فاکتور تعدیل متفاوت استفاده می کند. در عین حال ، دستگاه های NFC قادر به دریافت و انتقال همزمان هستند.

فناوری NFC از سه حالت عملیاتی با برنامه های بسیار متفاوت پشتیبانی می کند:

حالت خواننده وقتی در نزدیکی برچسب NFC قرار می گیرد ، تلفن همراه شما را به خوانندگان بدون تماس تبدیل می کند. این به شما امکان می دهد تا اطلاعات را به صورت خودکار بدست آورید یا یک برنامه را از طریق تلفن خود راه اندازی کنید. به عنوان مثال می توان از این حالت عملیاتی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آثار هنری در موزه ها با نزدیک شدن به تلفن هوشمند خود از برچسب استفاده کرد. همچنین به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات بیشتری در مورد ترکیب مواد مخدر یا منشأ محصولات غذایی ، کتابچه راهنمای کاربر یک اسباب بازی داشته باشید ، یا اتوبوس بعدی چه ساعتی به یک توقف دستگیر شده می رسد.

حالت تقلید کارت به شما امکان می دهد از دستگاهی مجهز به NFC به عنوان کارت هوشمند بدون تماس استفاده کنید. همراه با تلفن هوشمند ، NFC برای ذخیره داده های رمزگذاری شده به سیم کارت متصل می شود. در این روش ، دستگاه تلفن همراه شما برای خرید ، حمل و نقل یا بلیط های شما به کارت پرداخت بدون تماس تبدیل می شود. او حتی می تواند به شما در مدیریت کوپن های تخفیف و همچنین امتیازات وفاداری خود کمک کند.

حالت همتا به شما امکان می دهد تا به سرعت داده ها را بین دو دستگاه مجهز به فناوری NFC تبادل کنید. با استفاده از این حالت ، می توانید با نزدیک شدن آنها به یکدیگر ، عکس ، فیلم یا هر پرونده دیگر را از یک موبایل به دستگاه دیگر مبادله کنید. تلفن هوشمند شما همچنین می تواند به کنترل از راه دور اتوماسیون خانگی تبدیل شود ، که برای کنترل تجهیزات مختلف در خانه شما از راه دور یا حتی باز کردن درهای ماشین شما استفاده می شود.

استفاده از فناوری NFC چیست ?

فناوری NFC فقط برای پرداخت های بدون تماس و برچسب های خواندن استفاده نمی شود. همچنین برای به اشتراک گذاری داده ها ، کنترل دسترسی و شناسایی ، کنترل ماشین و غیره مفید است.

NFC برای پرداخت بدون تماس

برای اینکه کمتر از 50 یورو به آنها بدهید ، به سادگی تلفن همراه خود را صرف کنید ، یا کارت بانکی خود را به یک تراشه NFC ، در نزدیکی ترمینال بدون تماس مجهز کنید. این نیازی به کد محرمانه ندارد. پرداخت پس از چند ثانیه پذیرفته می شود و بلیط پرداخت داده می شود.

برای دادن آنها به بالای 50 یورو ، اگر پرداخت خود را با تلفن هوشمند خود انجام دادید ، ابتدا باید یک کد محرمانه مخصوص پرداخت پرداخت توسط NFC را از طریق تلفن همراه خود وارد کنید ، سپس تلفن هوشمند خود را در مقابل ترمینال بدون تماس عبور دهید تا اعتبار آن را تأیید کند.

اگر یک تراشه NFC و با یک برنامه نقدی داشته باشد ، تلفن هوشمند بازرگان نیز می تواند به یک ترمینال پرداخت بدون تماس تبدیل شود. این سیستم جدید پرداخت بدون تماس ، هم توسط بانک ها و هم توسط شرکت های نوپا و شرکت هایی که در زمینه فناوری های جدید فعالیت می کنند در دست توسعه است.

NFC برای به اشتراک گذاری داده ها

یکی از دارایی های فناوری NFC انتقال داده های ساده بین دو دستگاه است. اگر عملکرد NFC در دو ترمینال فعال شود ، بدون نیاز به جفت شدن مانند بلوتوث. یکی از دستگاه ها به طور خودکار دیگری را تشخیص می دهد. حالا فقط محتوا را برای به اشتراک گذاشتن باز کنید ، سپس دو دستگاه را به یکدیگر نزدیک کنید. در آخر ، روی “فشار برای به اشتراک گذاری” کلیک کنید. پرونده ها با سرعت انتقال 424 کیلوبیت در ثانیه به سرعت منتقل می شوند.

NFC برای کنترل و شناسایی دسترسی

فناوری NFC برای کنترل دسترسی یا تأیید هویت استفاده می شود. علاوه بر کنترل دسترسی معمول ، این فناوری امکان پرداخت خدمات و اسکان در هتل ها را فراهم می کند تا پاس ایجاد کند. به عنوان مثال ، مشتریان یک هتل مجهز به کلید فیزیکی احتیاج ندارند. آنها می توانند با استفاده از تلفن های هوشمند خود وارد اتاق های خود یا بازدید از مناطق دیگر شوند. شناسه های آنها در زمان واقعی تولید می شود و تمام معاملات با خیال راحت درمان می شوند.

نحوه فعال کردن فناوری NFC بر روی تلفن همراه ?

امروزه بیشتر اندرویدی مجهز به NFC و برخی از دستگاه های اپل نیز هستند ، اثبات این که فناوری NFC در بازار پیروز شده است. برای فعال کردن آن در Android ، هیچ چیز ساده تر نیست ، فقط این مراحل را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات تلفن Android خود دسترسی پیدا کنید
 2. به بخش “بی سیم و شبکه” یا “اتصالات” بروید
 3. برای فعال کردن آن بر روی سوئیچ سنگ زنی “NFC” کلیک کنید

لازم نیست NFC را در آیفون های XS و مدل های بعدی فعال کنید زیرا آنها یک تراشه NFC همیشه فعال دارند. اگر آیفون شما قبل از آیفون XS است ، در اینجا مراحلی برای فعال کردن NFC وجود دارد:

 1. به “تنظیمات” آیفون خود دسترسی پیدا کنید
 2. به بخش “مرکز کنترل” بروید
 3. به “سفارشات دیگر” بروید
 4. روی نماد “NFC” کلیک کنید
 5. از برچسب NFC به آیفون خود نزدیک شوید

به مقایسه قیمت بسته بندی موبایل ما در اینجا دسترسی پیدا کنید