تعریف | NFC – ارتباط در زمینه نزدیک – ارتباطات نزدیک ، تعریف NFC – فرهنگ لغت رایانه – XYOOS

تعریف NFC

تلفن ، کارت بانکی و هدفون شما مطمئناً با NFC سازگار است (نزدیک ارتباطات میدانی). اما آیا می دانید این فناوری چگونه کار می کند ، و به خصوص آنچه برای آن استفاده می شود ? توضیح !

NFC: چیست ?

Google Walle ، سیستم پرداخت بدون تماس با استفاده از تلفن همراه ، که از این رو از NFC استفاده می کند. کاربر باید از طریق ترمینال به تلفن خود نزدیک شود و کد خود را تشکیل دهد. © Google

تصویر سایت علوم Futura

NFC (نزدیک ارتباطات میدانی, هر دو ارتباط در حوزه نزدیک) یک روش ارتباطات رادیویی از راه دور بسیار کوتاه است ، به طور معمول چند سانتی متر. این شامل استانداردهای مورد استفاده برای تراشه های RFID RFID (منفعل) است که برای برقراری ارتباط بین دو مؤلفه فعال سازگار است.

هنوز تعمیم نیافته است ، به ویژه باید در موبایل مجهز به تراشه های NFC برای پرداخت خریدهای کوچک (عملکرد کیف پول الکترونیکی) استفاده شود.

تعریف NFC

  • زبان:
  • جنسیت:
  • ترجمه: ارتباطات نزدیک
  • سطح پیشرفته

NFC به معنای “ارتباط نزدیک میدانی” یا ارتباط دقیق تر در زمینه نزدیک است. این ابزار که در تلفن هوشمند شما ادغام شده است به شما امکان می دهد تا با سایر ابزارهای مجهز به سرعت و ایمن در مورد داده های شخصی صحبت کنید. این تراشه است که اجازه پرداخت توسط تلفن هوشمند را می دهد.

NFC فناوری است که اجازه می دهد تا اطلاعات را رد و بدل شود زیرا برخی از کارت های تراشه یا نشان های دسترسی در حال حاضر انجام می دهند.

تلفن های هوشمند و تبلت های مجهز به NFC می توانند برای تجهیزات خاص به ابزارهای دسترسی یا پرداخت تبدیل شوند (به عنوان مثال: پرداخت بدون تماس ، دسترسی به حمل و نقل عمومی و غیره.)

همه زیرساخت ها این فناوری را ندارند: اجرای آن اخیر است و نیاز به استقرار قابل توجهی دارد.

فناوری NCF در حال حاضر کارتهای اعتباری ما را برای پرداخت بدون تماس تیم می کند

NFC: این چیست ، چگونه کار می کند و برای چه چیزی است ?

تلفن ، کارت بانکی و هدفون شما مطمئناً با NFC سازگار است (نزدیک ارتباطات میدانی). اما آیا می دانید این فناوری چگونه کار می کند ، و به خصوص آنچه برای آن استفاده می شود ? توضیح !

NFC ، یا نزدیک ارتباطات میدانی, یک فناوری برای تبادل داده ها بین خواننده و هر ترمینال سازگار با تلفن همراه یا بین خود ترمینال ها است. این فناوری است که توسط کارت بانکی شما برای پرداخت بدون تماس یا کارت حمل و نقل شما استفاده می شود. مزیت این فناوری این است که در اصل ، هیچ کاربردی لازم نیست. فقط این دو پشتیبانی را با هم جمع کنید. لطفاً توجه داشته باشید ، اینها نباید خیلی از یکدیگر دور باشند: حداکثر ده سانتی متر !

توجه داشته باشید که برای این مقاله ، مخفف اصلی را به آن فرانسوی ، بسیار کمتر گسترده تر – CCP برای ارتباطات در زمینه نزدیک ترجیح می دهیم.

جایی که از NFC استفاده می شود ?

NFC به لطف یک تراشه کار می کند

که امکان تبادل اطلاعات بین دو دستگاه مجهز را فراهم می کند. این می تواند بین 2 تلفن ، بین تلفن و یک ترمینال پرداخت یا بلندگو باشد. این فناوری توسط تولید کنندگان کارت بانکی بدون تماس استفاده می شود. اگر کارت شما سازگار است ، یک آرم کوچک نسبتاً نزدیک به Wi-Fi روی آن وجود دارد.

قبل از رفتن بیشتر: بله ، تلفن های اپل مجهز به فناوری NFC هستند از آیفون 6 ، اما اپل تعهد می کند ، کاربردهای بسیار محدود است. در واقع ، تراشه NFC فقط به لطف Apple Pay به پرداخت موبایل خدمت می کند.

با Android ، اگر این تراشه کوچک در تلفن هوشمند ما ادغام شود ، می توانیم کارهای بیشتری انجام دهیم.

برنامه های واقعی می توانند باشند به سه دسته اصلی تقسیم می شود ::

  • تقلید
  • حالت خواننده
  • همکار برای انتقال داده ها (نظیر به نظیر)

در حالت اول ، تلفن به نوعی به کارت هوشمند تبدیل می شود. به این حالت “منفعل” گفته می شود. تلفن اطلاعات را به گیرنده NFC ارسال می کند. دومی را می توان در درهای دهان مترو یا در یک ترمینال پرداخت قرار داد. بنابراین ، کاربردهای زیادی وجود دارد: پرداخت تلفن همراه ، عناوین حمل و نقل ، کوپن ، بلیط و غیره.

دسته دوم مربوط به برچسب ها است ، این برچسب های الکترونیکی کوچک که بعضی اوقات در پانل ها در شهرها یا در ایستگاه های اتوبوس وجود دارند. واضح است ، با عبور تلفن خود در مقابل این برچسب ها ، اطلاعات عملی را که به طور خودکار در تلفن شما نمایش داده می شود ، جمع آوری می کنید. این نوع استفاده مانند کدهای QR به نظر می رسد.

توضیحات ویدیویی

این محتوا مسدود شده است زیرا شما کوکی ها و سایر ردیاب ها را قبول نکرده اید. این محتوا توسط YouTube تهیه شده است.
برای اینکه بتوانید آن را تجسم کنید ، باید استفاده از YouTube را با داده های خود که می تواند برای اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد ، بپذیرید: به خودتان اجازه دهید تا محتوا را با رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک بگذارید ، توسعه و بهبود محصولات D’Humanoid و آن را به اشتراک بگذارید. شرکا ، تبلیغات شخصی را در رابطه با مشخصات و فعالیت خود به شما نشان می دهد ، یک پروفایل تبلیغاتی شخصی را برای شما تعریف می کند ، عملکرد تبلیغات و محتوای این سایت را اندازه گیری می کند و مخاطبان این سایت را اندازه گیری می کند (بیشتر)

پرداخت موبایل

شناخته شده ترین استفاده از NFC پرداخت موبایل است. این یک انقلاب کوچک است: کارتهای بانکی خود را در کمد بگذارید و با تلفن خود پرداخت کنید. اما پس از آن ، چگونه ادامه دهیم ?

شما خوش شانس هستید ، ما پرونده ای به ویژه در این زمینه نوشتیم. همه را بدانید که بسیاری از خدمات این نوع ویژگی ها را ارائه می دهند ، اما بازیکنان بزرگی مانند اپل ، سامسونگ و گوگل ارائه راه حل های کامل تر و آسان تر ارائه می دهند.

کارت حمل و نقل (Navigo ، Pastel و غیره.)

از کاربران حمل و نقل عمومی در شهرهای بزرگ استفاده می شود تا به طور منظم کارتهای حمل و نقل خود را تأیید کنند. این کارت ها همچنین از فناوری NFC استفاده می کنند ، و هنگامی که سرویس جمع آوری آن را ارائه می دهد ، تلفن هوشمند می تواند به راحتی آنها را جایگزین کند.

چندین شبکه حمل و نقل قبلاً در این زمینه راه اندازی شده اند. ما توانستیم سرویس Navigo را در Mobilités Ele-de-France با یک تلفن هوشمند سامسونگ آزمایش کنیم. Tisséo همچنین پیشنهاد می کند کارت پاستیل Toulousains را در هر تلفن هوشمند Android با بلیط آسان جایگزین کند.

از طرف اپل ، کنترل اعمال شده توسط برند بر روی عملکرد NFC ، سازگاری خدمات حمل و نقل را تسهیل نمی کند. همانطور که اغلب ، این شرکت قصد دارد به تنهایی کارها را انجام دهد و قبلاً Apple Pay Transit را در تعداد معدودی از شهرهای جهان راه اندازی کرده است (لندن ، شیکاگو ، پکن ، شانگهای ، مسکو …).

Appairer یک لوازم جانبی

از NFC می توان برای انتقال اتصالات اتصالات بین تلفن هوشمند و لوازم جانبی استفاده کرد. معمول شده است که کلاه ایمنی بلوتوث شیوه جفت شدن توسط NFC را ارائه می دهد ، که باعث می شود از عبور از منوهای پارامتر خسته کننده تر جلوگیری شود.

به طور کلی ، به سادگی منطقه NFC لوازم جانبی را مستقیماً روی پشت تلفن قرار دهید ، یک اعلان سپس در تلفن هوشمند ظاهر می شود تا ارتباط این دو دستگاه را تأیید کند. این آسانتر از عبور دو دستگاه در حالت جفت شدن بلوتوث و تأیید کدهای ایمنی است.

داده ها را با NFC ارسال کنید

در ابتدا ، NFC در موبایل بالاتر از همه مجاز است انتقال همسالان, یعنی به تبادل داده های داده ، عکس ، مخاطبین بین دو تلفن که دارای NFC هستند ، می گویند. از Android 4.0 ، تلفن های هوشمند از سیستم بومی سیستم استفاده می کنند, پرتوی اندرویدی.

برای تبادل پرونده ها ، برنامه ها ، عکس ها یا موسیقی بین دو تبلت یا تلفن های هوشمند ، بنابراین به طور مشترک از NFC استفاده خواهید کرد پرتوی اندرویدی. فقط NFC را در هر دو دستگاه فعال کنید ، پرونده ای را که می خواهید به اشتراک بگذارید باز کنید و این دو را به تلفن های پشتی بچسبانید. یک سر و صدای کوچک و لرزش باید موفقیت مانور را تأیید کند.

برای مدتی ، سامسونگ نیز عملکرد خاص خود را با حرف پرتو, گسترش پرتو اندرویدی. این فناوری از Wi-Fi مستقیم برای تبادل پرونده ها استفاده کرد. این منجر به سرعت انتقال سریعتر بین دستگاه ها شد. پرتو S امروز ناپدید شده است ، اما همیشه می توان پرونده ها را در Wi-Fi مستقیم در دستگاه های سامسونگ مبادله کرد.

جایی که بلوتوث برای جفت کردن دو دستگاه از NFC کمتر عملی است ، این مزیت جریان را دارد: NFC برای انتقال پرونده های بزرگ چنین ساخته نشده است.

چگونه NFC را در تلفن خود فعال کنیم ?

امروز ، اکثریت قریب به اتفاق تلفن های اندرویدی دارای یک تراشه NFC هستند ، اما هنوز باید بدانیم که چگونه آن را فعال کنیم. برای این کار ، هیچ چیز بسیار پیچیده ای نیست ، شما باید به تنظیمات تلفن بروید و سپس بر روی “بی سیم و شبکه” یا حساسیت مشابه کلیک کنید. اینجاست که می توانید پرتو اندرویدی و پرداخت بدون تماس را فعال کنید.

Screenshot_20180612-180753_

Screenshot_20180612-180807_

Screenshot_20180612-180629

همچنین توجه داشته باشید که بیشتر تلفن ها میانبر را برای فعال کردن و غیرفعال کردن NFC مستقیماً از پانل اعلان ارائه می دهند.

برای دنبال کردن ما ، ما از شما دعوت می کنیم تا برنامه Android و iOS خود را بارگیری کنید. می توانید مقالات ، پرونده های ما را بخوانید و آخرین فیلم های YouTube ما را تماشا کنید.