ما سیتروئن اولی را در تمام درزهای خود دیدیم: خیلی بیشتر از یک پوسته خالی – Numerama ، Citroën Oli: SUV مینیمالیستی جمع و جور ، سبک و ارزان – چالش های

Citroën Oli: SUV Minimalist و Light Electric SUV ، کمتر از 25.یورو

ورزش سبک بیش از همه هدف دارد تا نشان دهد که هنوز هم می توان وسایل نقلیه سبک تولید کرد ، حتی اگر برقی باشند. ما در اینجا صحبت می کنیم از وسیله نقلیه ای که واقعاً بزرگتر از یک SUV کوچک شهری (4.23 متر) نیست ، که یک تن در مقیاس و با باتری 40 کیلووات ساعت برای 400 کیلومتر استقلال است. شکار کیلوگرم اضافی و کار روی مواد جدید مانند هود و سقف بر اساس مقوا اکسترود شده به خصوص جالب است. نه لزوماً به این ترتیب که ما می توانیم بر روی وسیله نقلیه صعود کنیم ، همانطور که مفهوم پیشنهاد می کند ، بلکه برای روشن کردن قطعات خاص بدن ، بدون لزوماً از کربن ، که اغلب با قیمت های بیش از حد تولید می شود ، که اصلاً مطابق با فلسفه سیتروئن نیست.

ما سیتروئن الی را در تمام درزهای آن دیدیم: خیلی بیشتر از یک پوسته خالی

مفهوم سیتروئن الی با شیشه جلو عمودی آن // منبع: Baut Raphaelle

یک چیز مسلم است ، مفهوم Citroën Oli با طراحی آن غافل نمی شود. ما توانستیم در سالن Rétomobile به آن نزدیک شویم ، و این امکان را برای کشف این امکان وجود دارد که این پروژه فقط یک پوسته خالی نیست که باید در مورد آن صحبت شود.

اگر فرصتی برای رفتن به سالن Rétromobile دارید ، سالن اختصاص داده شده به اتومبیل های پرنعمت که تا 5 فوریه در پاریس پورته د وریلیس برگزار می شود ، دریغ نکنید که از موضع سیتروئن عبور کنید. برخی از قدیمی های قدیمی زیبا ، نمونه اولیه C10 را مشاهده خواهید کرد که شبیه یک بشقاب پرنده روی چرخ است ، اما همچنین ماشین مفهومی OLI که این برند در سپتامبر 2022 رونمایی کرد ، چند روز قبل از نمایش موتور پاریس.

بنابراین این فرصتی برای دیدن این وسیله نقلیه الکتریکی عجیب و غریب است که توسط تیم های Citroën با دقت بیشتری تصور می شود.

مفهوم سیتروئن الی و نمونه اولیه C10 // منبع: Baut Raphaelle

سیتروئن الی بسیار کمتری از آنچه تصور می کرد

تولید کنندگان دوست دارند اتومبیل های مفهومی را ارائه دهند. این فرصتی برای مارک ها است تا سرنخ هایی را برای آینده آماده کنند. این وسایل نقلیه گاهی اوقات بسیار واقع بینانه هستند ، کاملاً نزدیک به نمونه اولیه نهایی هستند ، در حالی که برخی دیگر بسیار پرقدرت هستند. سیتروئن الی را می توان در این گروه دوم طبقه بندی کرد. با این حال ، اگر بعید است که ما در سالهای آینده مدلی را که در این ویژگی های دقیق به بازار عرضه می شود ، پیدا کنیم ، سیتروئن ما را با دوست و دوست Citroën Buggy ثابت کرد که آنها قادر به اصیل اصالت بودند.

Citroën Oli: Mi Suv Mi Pickup // منبع: Raphaelle Baut

Citroën Oli یک ماشین مفهومی نورد است ، برخی ممکن است حتی این فرصت را داشته باشند که در چند سفر خود در خیابان های پاریس با او ملاقات کنند. آنچه وقتی ما این مفهوم را با جزئیات مشاهده کردیم ، ما را تحت تأثیر قرار داد این است که بسیار موفق تر از آنچه تصور می کنیم.

مفهوم OLI مواد جدید و روش جدیدی را برای تجدید نظر در فضای داخلی تجربه می کند تا فضای زیادی ایجاد کند. فضای داخلی یادآور روح آن از دوست Citroën با جنبه براق آن است و به ملزومات کاهش می یابد ، اما بسیار راحت تر.

فضای داخلی Citroën oli // مفهوم منبع: Raphaelle Baut

تعداد قطعات ، که اغلب یکسان هستند و سادگی طراحی آنها مانند همان روحیه IMI است. نکته مشترک این دو پروژه ارائه یک وسیله نقلیه مخصوصاً مقرون به صرفه ، حدود 20،000 یورو با توجه به مشخصات پروژه OLI است.

مفهوم سیتروئن الی با شیشه جلو عمودی آن // منبع: Baut Raphaelle

ممکن است فکر کنید که سیتروئن الی فقط لباس بدی بد بود ، اما بسیار ظریف تر و بهتر از آنچه به نظر می رسد تمام شده است. OLI فقط محصولی نیست که باید در مورد آن صحبت شود ، عناصر زیادی در طراحی و مواد وجود دارد که می تواند در یک یا چند مدل مورد استفاده قرار گیرد.

چراغهای جلوی OLI // مفهوم منبع: Raphaelle Baut

وزن بیش از آیرودینامیک برای کاهش مصرف

خط آیرودینامیکی کوچک این مفهوم الکتریکی بسیار زیاد بوده است. در واقع ، ممکن است ساخت چنین وسیله نقلیه مربعی ، با یک شیشه جلو عمودی ، و سپس وعده استقلال های جالب ، یک مزخرف به نظر برسد.

پیر Leclercq در مورد انتخاب مواد از OLI نصب شده روی سقف // منبع: Raphaelle Baut توضیح می دهد

ورزش سبک بیش از همه هدف دارد تا نشان دهد که هنوز هم می توان وسایل نقلیه سبک تولید کرد ، حتی اگر برقی باشند. ما در اینجا صحبت می کنیم از وسیله نقلیه ای که واقعاً بزرگتر از یک SUV کوچک شهری (4.23 متر) نیست ، که یک تن در مقیاس و با باتری 40 کیلووات ساعت برای 400 کیلومتر استقلال است. شکار کیلوگرم اضافی و کار روی مواد جدید مانند هود و سقف بر اساس مقوا اکسترود شده به خصوص جالب است. نه لزوماً به این ترتیب که ما می توانیم بر روی وسیله نقلیه صعود کنیم ، همانطور که مفهوم پیشنهاد می کند ، بلکه برای روشن کردن قطعات خاص بدن ، بدون لزوماً از کربن ، که اغلب با قیمت های بیش از حد تولید می شود ، که اصلاً مطابق با فلسفه سیتروئن نیست.

هود و سقف این مواد جدید را از مقوا طراحی کرده اند // منبع: Baut Raphaelle

موفقیت تصویر برای سیتروئن

ارائه سیتروئن الی تقریباً سایر محصولات جدید را از گروه Stellantis تحت الشعاع قرار داد. اولی واقعاً تعجب را ایجاد کرده است ، همانطور که سیتروئن چند سال به عقب انجام داده بود. آیا این امر به اندازه کافی خواهد بود تا این مفهوم فراتر رود ، تا زمانی که آینده ای را در محدوده تولید کننده فرانسوی پیدا نکنید ? هیچ چیز کمتر مطمئن نیست. 3 سال طول خواهد کشید تا بدانیم که آیا این مفهوم برای چیزی کمی اجماع تر در دسترس خواهد بود ، که توسط مردم و مشتریان به طور گسترده اتخاذ شود.

آرم جدید باید در آینده Citroën // مدل منبع باشد: Raphaelle Baut

پیر لکرلرک ، مدیر طراحی ، اعتماد به نفس دارد. OLI با پروژه های سیتروئن مطابقت دارد تا یک وسیله نقلیه برقی مقرون به صرفه ، کارآمد و سبک ایجاد کند که چالش های توسعه پایدار را برآورده کند. ما می توانیم اولین عناصر طراحی گرفته شده از سیتروئن الی را در مدل های آینده که در پایان سال توسط این برند رونمایی شده است ، ببینیم.

این محتوا مسدود شده است زیرا شما کوکی ها و سایر ردیاب ها را قبول نکرده اید. این محتوا توسط YouTube تهیه شده است.
برای اینکه بتوانید آن را تجسم کنید ، باید استفاده از YouTube را با داده های خود که می تواند برای اهداف زیر مورد استفاده قرار گیرد ، بپذیرید: به خودتان اجازه دهید تا محتوا را با رسانه های اجتماعی مشاهده و به اشتراک بگذارید ، توسعه و بهبود محصولات D’Humanoid و آن را به اشتراک بگذارید. شرکا ، تبلیغات شخصی را در رابطه با مشخصات و فعالیت خود به شما نشان می دهد ، یک پروفایل تبلیغاتی شخصی را برای شما تعریف می کند ، عملکرد تبلیغات و محتوای این سایت را اندازه گیری می کند و مخاطبان این سایت را اندازه گیری می کند (بیشتر)

آینده NUMERAMA به زودی فرا می رسد ! اما قبل از آن ، ما به شما احتیاج داریم. شما 3 دقیقه فرصت دارید ? به تحقیقات ما پاسخ دهید

Citroën Oli: SUV Minimalist و Light Electric SUV ، کمتر از 25.یورو

ساده ، عملی ، آسان برای ساخت ، سبک با مواد از بازیافت خود ، این مفهوم OLI ایده هایی را که باید در سری در “50-70 ٪” قابل استفاده مجدد باشد ، افتتاح می کند. این قرار است دوام داشته باشد ، که می تواند در مورد صاحبان پی در پی آن بازیابی شود.

سیتروئن الی

“یک وسیله نقلیه الکتریکی برای خانواده مقرون به صرفه ، کمتر از 25.یورو.”اینگونه است که وینسنت کوبه ، مدیر سیتروئن ، مفهوم oli (Prononcez All-E) را خلاصه می کند ، این پنجشنبه 29 سپتامبر رونمایی کرد. اما این نمونه اولیه از دستگاه مربع به طول 4.20 متر (تقریباً بیشتر از یک SUV کوچک C3 AirCross) ، پاها (1.65) با آهنگ های 4×4 کاذب آن که به Serpe بریده شده است ، نیست. این یک چشم انداز جدید از مواد بازیافت شده ، کاربردی ، ماژولار ، سبک و آسان را افتتاح می کند! مفهوم ساده? همانطور که هست ، بله! اما “50 تا 70 ٪ از ایده های این وسیله نقلیه را می توان در سه تا پنج سال در جاده قرار داد” ، وینسنت کوبه را در پیش نمایش چند روزنامه نگار در مرکز فنی DNA در ولیزی (Yvelines) خلاصه کرد.

عجیب و غریب ، این OLI خود را به شکلی ارائه می دهد … کاملاً هندسی. ما مجبور شدیم جرات کنیم. “تمام عناصر اصلی طراحی OLI افقی یا عمودی هستند. این چیزی است که ما می خواستیم آزمایش کنیم. “. شیشه جلو اتومبیل مانند یک جیپ قدیمی عمودی است. سادگی و مینیمالیسم تعهد می کند. دلیل? هرچه شیشه جلو اتومبیل کوچکتر باشد ، تولید یا جایگزینی آن ارزان تر است ، بیشتر باعث کاهش قرار گرفتن در معرض سرنشینان در برابر خورشید و بنابراین نیاز به تهویه مطبوع می شود! با توجه به این برند ، این باعث می شود 17 درصد مصرف باتری را کاهش دهد. بسته به مثال میکرو برقی دوستانه ، درهای جلو نیز از هر طرف یکسان هستند ، اگرچه متفاوت نصب شده اند. کاهش پیچیدگی ، طبق مارک گروه Stellantis ، اجازه می دهد تا 20 ٪ از وزن در هر درب را در مقایسه با یک مدل خانوادگی استاندارد صرفه جویی کند. درهای OLI شامل نیمی از اجزای کمتر است.

اعتبار سیتروئن الی: سیتروئن

مواد بازیافت شده

اما همچنین این سؤال است که از مواد بازیافت شده استفاده می شود. پیر ساباس می افزاید: “هود ، غرفه و سطل تنه در مقوا آلوئول بازیافت شده بین دو پنل فایبرگلاس ، همه با رزین پوشیده شده است.”. نوآوری با متخصص آلمان BASF انجام شد. Omnium پلاستیکی پلاستیکی خانواده فرانسوی ، 100 ٪ ضربه گیر پلی پروپیلن قابل بازیافت را که شامل 50 ٪ از مواد خود بازیافت شده است ، ایجاد کرده است. در مورد “لاستیک ، آنها از روغن های طبیعی ، خاکستر برنج” آمده اند ، پیر ساباس را اطمینان می دهد. تولید کننده گودیر حتی هدف از طول عمر 500 را تعیین کرد.000 کیلومتر به لطف لاشه قابل استفاده مجدد و ضخامت 11 میلی متر نوار نورد آن که می تواند دو بار در طول عمر تایر بازپرداخت شود.

در داخل ، جایی که نارنجی برای خوشحالی تسلط دارد ، همان اصالت است. به جای داشبورد کامل با صفحه های مختلف ، OLI دارای یک نوار لوله ای است که به شکل عرض خودرو امتداد دارد ، که بر روی آن یکپارچه شده است ، از یک طرف ، ستون فرمان و فرمان و در مرکز A پایه تلفن هوشمند و پنج دکمه برای سیستم تهویه هوا. بنابراین ، داشبورد OLI فقط 34 اتاق دارد ، در حالی که داشبورد و کنسول مرکزی یک سدان خانوادگی قابل مقایسه با جمع و جور معمولاً حدود 75 حساب می کنند. صندلی های جلو نیز در مقایسه با SUV معادل (8 به جای 37) تقریباً 80 ٪ قطعات کمتری دارند (8). این صندلی ها در واقع از یک قاب لوله ای تشکیل شده اند که بر روی آن یک کوسن پوشیده از منسوجات در پلی استر 100 ٪ بازیافت شده مونتاژ شده است ، که در آنجا نیز با BASF تصور می شود. و مدولار قرار دادن است. Citroën Oli با داشتن صندوق عقب خود در زیر سطل ، می تواند به سرعت به… وانت تبدیل شود.

اعتبار سیتروئن الی: سیتروئن

فقط 110 کیلومتر در ساعت

در پایان وسیله نقلیه بیش از یک تن ، وزن کم ، آن از بنزین ارگ C3 امروزه نیست. پیشرانه برنامه ریزی شده برنامه ریزی شده به وضوح الکتریکی است و فقط به 40 کیلووات ساعت باتری برای استقلال هدف تا 400 کیلومتر نیاز دارد. اما سرعت محدود به 110 کیلومتر در ساعت است. این مورد برای ضد اتومبیل جذاب خواهد بود! “الی راهی برای گفتن است:”! من چیزی نوآورانه ، اما ساده ، مقرون به صرفه ، مسئول و پایدار می خواهم. “. وینسنت کوبه می افزاید: “ما باید با ارائه وسایل نقلیه سبک تر و ارزان تر ، روندها را معکوس کنیم و راه حل های نوآورانه را برای به روزرسانی آنها و فروش مجدد آنها به چندین مشتری پی در پی تصور کنیم.”. این OLI در اصل برای پایداری بهتر طراحی شده است ، به طوری که توسط چندین صاحب قابل استفاده باشد و چرخه زندگی فعال آن را طولانی تر کند.

کلمه کلیدی: تسهیل ، ترمیم ، نوسازی و حتی شخصی سازی را تسهیل کنید ، به طوری که می توان آن را به عنوان جدید با چندین صاحبان پی در پی ، بیش از امروز ، یا حتی در چندین نسل در همان خانواده نگه دارید. این ایده نه تنها فروش این OLI بلکه ارائه این وسیله نقلیه برای اجاره طولانی مدت “به عنوان مثال چهار سال با 400 یورو در ماه است. سپس ، ما آن را بازپرداخت خواهیم کرد و آن را برای اجاره با 300 یورو با قیمت کاهش دهنده برای هر کاربر جدید بازپرداخت خواهیم کرد. مدیر شرکت توضیح می دهد که این مدل را می توان برای شانزده سال زندگی با چهار مستاجر پی در پی ، برنامه ریزی کرد. “. این مطمئناً اولین باری نیست که سیتروئن در تلاش است یک ماشین ساده و عملی را از 2CV ترویج کند. بنابراین FAF از 2CV برای کشورهای نوظهور مشتق شده است ، که بین سالهای 1973 و 1979 در تعداد کمی از نسخه ها تولید شده است. سپس خودروی مینیمالیستی در سال 2007 توسط این برند در قالب مفهوم C-kactus تصور شد. اما این یکی … هرگز نور روز را ندیده است.

رنو همچنین مدل مینیمالیستی خود ، مانیفست Dacia را راه اندازی می کند

اکنون حداقل در فرانسه روند جدیدی در مد است. برای پایین آمدن به ویژه هزینه اضافی فلج کننده برق. و این ، با Behemoths عظیم ، سنگین و عزیز برای تولید آلمانی روبرو شد! داسیا ، برند رومانیایی رنو ، مانیفست را ارائه داد. این Mini-end سلب شده ، که به یاد می آورد اشکالات معروف کالیفرنیایی دهه 1970 ، همچنین در آنجا وجود دارد که “مفهومی که هر مدل سری را ترجیح می دهد” ، اصرار دارد دیوید دوراند ، مدیر طراحی شرکت تابعه رنو. در تاریخ 13 سپتامبر به مطبوعات فرانسوی در مرکز نمایشگاه بورجت ارائه شده است ، اما این وسیله نقلیه مانیفست است ، همانطور که از نام آن پیداست ، روندهایی در این شرکت با قیمت های پایین. دیوید دوراند اصرار می کند ، مانند سیتروئن الی ، اما در ابعاد کاهش یافته ، این مفهوم داچیا می خواهد “طرف اساسی (بدون اضافی) ، قوی ، عبادت و تصور بیشتر از وسایل نقلیه ما را نشان دهد” ، اصرار دارد. مدیر طراحی Dacia می افزاید: “ما از یک طراحی ساده استفاده کردیم ، مانند فیات پاندا 1980” ، که پس از آن دنیای خودرو را از طرف عملکردی ، عملی ، عاری از یخ زده و … همه مسیرها در نسخه 4×4 آن شگفت زده کرده بود. که آن را به یک مینی خندق تبدیل کرده است. یک طراحی انقلابی در آن زمان که توسط Giorgetto Giugiaro معروف امضا شده است.

مفهوم مانیفست Dacia (Mondial 2022) - 2 اعتبار: تصویر © DACIA

نزدیکی آشکار ایده های خاص بین OLI و مانیفست خوشبخت نخواهد بود. در طراحی در Stellantis ، ما آشکارا رنو را متهم می کنیم که برخی از ایده ها را در سیتروئن سرقت کرده ایم ، OLI برای بیش از هشت ماه آماده است ، حتی اگر فقط ارائه شود. گروه رنو از انتقال یک طراح Defector Stellantis استفاده می کرد ، که می توانست با جعبه های خود وارد شود ..

  • چرا همه پروژه های اتومبیل کم کم به جز داسیا شکست خوردند
  • سیتروئن آرم خود را تغییر می دهد و خوشبختی پولستار است
  • قهرمان قیمت های پایین ، Dacia 15 ٪ ارزان تر از Citroën می فروشد