تست – Opel Mokka -e (2023): برای چند کیلومتر دیگر ، Opel Mokka Electric | SUV برقی | opel xy

Opel Mokka Electric

نسخه بهینه شده Mokka-E

تست – Opel Mokka -e (2023): برای چند کیلومتر دیگر

Mokka-E مانند E-208 ، E-2008 یا CORSA-E ، برخی از بهینه سازی های حرکتی الکتریکی خود را اتخاذ کرده است. نتیجه ، طیف وسیعی از استقلال 17 کیلومتر. همیشه خوب است. در اینجا آزمون او در پایان GS است.

تست - Opel Mokka -e (2023): برای چند کیلومتر دیگر

نوشتن

به اختصار

نسخه بهینه شده Mokka-E

استقلال در 339 کیلومتر در برابر 322 افزایش یافته است

از 42،000 یورو به استثنای پاداش

اولین آزمایش ما از تاریخ Mokka-E از فوریه 2021. اما از آن تاریخ ، و کمی در مورد SLY ، Opel SUV کوچک شهری خود را مانند Peugeot با E-208 خود (که ما امتحان کردیم) یا E-2008 آن بهینه کرده است. جای تعجب نیست ، از آنجا که همه این افراد کوچک همان سکوی E-CMP را در Stellantis به اشتراک می گذارند.

و همین امر باعث ایجاد اثرات یکسان می شود ، Mokka مانند پسر عموی خود ، بنابراین با این بهینه سازی ها یک استقلال بهبود یافته را نشان می دهد. به طور مشخص ، برای نسخه پرتاب ، 339 کیلومتر از 322 کیلومتر می رود. و برخلاف مدل های پژو ، به نظر نمی رسد که با هزینه عملکرد انجام شود.

در واقع ، Mokka-E بهینه شده هنوز 150 کیلومتر در ساعت را با حداکثر سرعت و 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 9.1 ثانیه مانند نسخه پرتاب اعلام می کند.

بهینه سازی فنی

اما چگونه می توان از 322 به 339 کیلومتر بین 2 پر کردن مجدد ، با نگه داشتن همان موتور الکتریکی 100 کیلو وات ، 136 اسب بخار و همان باتری 50 کیلووات ساعت با ظرفیت خام (46 کیلووات ساعت مفید) ? از آنجا که ما در اینجا در مورد نسخه ای که موتور 115 کیلووات جدید (156 اسب بخار) و بزرگترین باتری 54 کیلووات ساعت (51 مفید) را اتخاذ می کند ، صحبت نمی کنیم و استقلال آنها از 400 کیلومتر فراتر خواهد رفت ! با وجود اعلامیه در دسامبر 2022 ، مدلهای دیگر در این گروه در اولویت قرار نمی گیرند (E-308 ، DS 3) تا پایان سال نرسد (E-308).

خبرنامه

با تشکر از بهینه سازی های فنی ، Mokka-E استقلال خود را با 17 کیلومتر از 322 به 339 کیلومتر حداکثر افزایش می دهد

توضیح این است که مانند E-208 ، E-2008 و CORSA-E ، Mokka برقی از آنچه می توان به عنوان “تنظیمات خوب” و سایر بهینه سازی های حاشیه ای توصیف کرد ، سود می برد:

 • مدیریت الکترونیکی بهینه شده
 • گزارش ضرب نهایی از کاهش دهنده اصلاح شده (دراز)
 • سنسور بهداشتی اصلاح شده برای بهینه سازی عملکرد پمپ حرارتی برای تهویه هوا
 • 0 ٪ آستانه نمایش باتری اصلاح شده به سمت پایین
 • لاستیک هایی با مقاومت بسیار کم نورد (Ecocontact Continental 6Q در مدل تست ما)

بنابراین بیایید در وهله اول در نتیجه این بهینه سازی ها برویم ، زیرا این هدف این مقاله است ، هیچ چیز در جای دیگر تغییر نکرده است.

بگذارید از ابتدا مشخص کنیم که مقایسه با اولین تست ما از Mokka برقی ، که توسط دمای منفی و در شرایط دشوار انجام می شود ، بسیار پیچیده بود. در آن زمان ، همکار من پیر دژاردینز ، هرچند که به عنوان یک قلم شناخته شده است ، یک استقلال پیش بینی شده از 200 کیلومتر ، حدود 23 کیلووات ساعت مصرف متوسط ​​، که بدیهی است در طی یک رانندگی معمولی بسیار معتبر نیست. وی سپس آن را در شرایط “عادی” بین 260 تا 300 کیلومتر به دست آورد.

یک مصرف می گوید “درست”

با توجه به من ، و در شرایط بسیار خفیف تر ، دمای حدود 20 درجه و شرایط ترافیکی کاملاً متوسط ​​(دقت باعث می شود که نیمی از کیلومتر در بزرگراه محدود شهری با سرعت 110 کیلومتر در ساعت حرکت کرده است ، که به ناچار مصرف را افزایش می دهد) ، LAMTER در 15.8 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر عالی تأسیس شد ، امکان سفر کمی بیش از 290 کیلومتر. و شما می دانید چه چیزی ، دقیقاً میانگین مقدار مصرف اعلام شده برای چرخه WLTP است (که با این حال ضررهای شارژ مجدد را در نظر می گیرد. ).

بعد از گذشت بیش از 250 کیلومتر در انواع مسیرها ، متوسط ​​مصرف S

در مناطق صرفاً شهری ، می توان به راحتی در زیر 13 کیلووات ساعت و حتی در صورت بروز اکو رانندگی و با فعال کردن حالت رانندگی ECO (کمتر از 10 کیلووات ساعت بیش از چند کیلومتر نگه داشت ، اما بسیار شدید بود ، اما بسیار شدید است. ) ، یا بیش از 350 کیلومتر استقلال.

هیچ بزرگراه با سرعت 130 کیلومتر در ساعت در مسیرهای گرفته شده ، اما در 110 تثبیت شده ، ما حدود 19 کیلووات ساعت بودیم.

این مقادیر ، بدون استثنایی ، بسیار قابل قبول هستند. در طول تست بهینه تر ، سبک تر و آیرودینامیکی پژو E-208 ، اولیویه پاگس به طور متوسط ​​14 کیلووات ساعت به دست آورده بود. و یک هیوندای Kona Electric بهتر عمل می کند ، اما به سختی (14.3 کیلووات ساعت به طور متوسط ​​WLTP).

ما می توانیم حالت های رانندگی را در کنسول مرکزی انتخاب کنیم. آنها با قدرتهای مختلف موجود مطابقت دارند

Mokka-E هنوز 3 حالت رانندگی را ارائه می دهد ، که از طریق یک دکمه روی کنسول مرکزی قابل انتخاب است. Eco Mode 60 کیلو وات (81 اسب بخار) و 180 نانومتر ارائه می دهد. این بسیار مناسب با 100 ٪ رانندگی شهری است ، اما کمبود عصب در جای دیگر. حالت عادی ، که در هر شرایطی کاملاً کافی است ، 80 کیلو وات (109 اسب بخار) و 220 نانومتر ارائه می دهد. حالت ورزشی به تنهایی به شما امکان می دهد کل سواره نظام موجود ، 100 کیلو وات (136 اسب بخار) و 260 نانومتر را داشته باشید. با استفاده از این حالت ، Mokka بعد از برخاستن واقعاً سرزنده می شود ، اما کمی نرم است. و بعد از 100 کیلومتر در ساعت ، کمی آرام می شود ، اما پوشش ها همچنان سازگار هستند.

کمی شارژ آهسته.

با توجه به شارژ مجدد ، SUV شهری Opel هنوز یک شارژر 7.4 کیلو وات روی تخته را ارائه می دهد ، که به شما امکان می دهد 100 ٪ باتری را در کمتر از 7 ساعت بازیابی کنید. به صورت اختیاری ، یک شارژر روی تخته 11 کیلو وات ، به شما امکان می دهد ساعت 5 صبح پایین بروید تا 100 ٪ از 0 پیدا کنید. 400 یورو هزینه دارد. سرانجام ، شارژ سریع همیشه ، با کمال تعجب ، در 100 کیلو وات مانند گذشته ، 30 دقیقه از 0 تا 80 ٪ بسته به ارقام رسمی می رود. این رقم اکنون کمی ضعیف است ، در مقایسه با همه چیزهایی که امروزه از آن بیرون می آید ، و اغلب به بیش از 150 کیلو وات افزایش می یابد.

به طور مشخص ، در طول تست ما ، در یک ترمینال سریع 120 کیلو وات ، در 20 دقیقه از 11 تا 54 ٪ رفتیم که معادل قدرت متوسط ​​تقریبا 60 کیلو وات است.

شارژ سریع ، در اینجا در یک ترمینال 120 کیلو وات ، S

همه این ملاحظات فنی که اکنون ذکر شده است ، Mokka-E به خود وفادار است.

این از 4.15 متر او ، یک SUV شهری “کوچک” است. نگاه آن ، بسیار نزدیک به مفهوم تجربی GT X 2018 ، اصالت خاصی را نشان می دهد ، و کاملاً واضح در ترافیک برجسته است. مشبک به اصطلاح “Vizor” آن ، با الهام از Manta A از سال 1970 ، که شامل اپتیک و مشبک خود در یک عجله کروم (یا سیاه) است ، اکنون توسط سایر مدل های این برند به عنوان یک علامت متمایز قوی گرفته شده است. سقف کنتراست سیاه اختیاری ، امکان انتخاب یک هود سیاه اختیاری (300 یورو) ، مدل های مختلف رینگ ها ، یک درجه خاص از شخصی سازی را فراهم می کند ، خوش آمدید.

مشبک قسمت عقب از چراغ های بسیار ریز تشکیل شده است ، و

نسخه تست ما در GS پایان ، با ارائه “ورزش” بیشتر دارای رینگ های سیاه 17 اینچی و عجله جدایی بین بدنه و رنگ قرمز است. این مناسب اوست که شما باید آن را بپذیرید.

با استفاده از این رنگ بدن در پایان GS ، عجله بین بدنه و غرفه متضاد قرمز است. کاملا زیبا

یک فضای داخلی مدرن و تصفیه شده

در کابین ، ما یک داشبورد هوشیار را در نقاشی کشف می کنیم ، و ابزار “پانل خالص” So -Called را تصویب می کند. مجموعه ای از ترکیب ابزار دیجیتالی 12 اینچی و صفحه نمایش چندرسانه ای 10 اینچی ، در یک پنل سیاه لاکی تنظیم شده است که هنگام خاموش شدن صفحه ها در یک بلوک واحد برش داده می شود.

تعداد کمی از جوش های اضافی ، بسیاری از کارکردها از روی صفحه نمایش می روند ، اما Opel اشتباه نمی کند که کنترل تهویه مطبوع فیزیکی از بین برود. با تشکر. از طرف دیگر ، سیستم چندرسانه ای اکنون بسیار قدمت دارد. خوب کار می کند اما در مقابل آخرین محصولات رقابت از مقایسه پشتیبانی نمی کند.

کابین ، کاملاً تاریک در پایان

و پایان GS به شما امکان می دهد یک داشبورد را با درج های رنگارنگ به رنگ قرمز انتخاب کنید ، که به طرز چشمگیری یک داشبورد بسیار تیره را روشن می کند. صندلی ها با یک اثاثه یا لوازم داخلی شیر چرمی پارچه ای/نیپال و درج های قرمز نیز هماهنگ هستند.

باج از اندازه کوچک آن ، Mokka ، از نظر سکونت بسیار متوسط ​​است. مسافران عقب از فضای بسیار متوسط ​​زانو رنج می برند ، اما در مطلق کافی است. و درهای عقب واقعاً بسیار کوچک هستند و دسترسی را بد می کنند. اما بالاتر از همه حجم تنه است که به نظر می رسد بسیار محدود است و 310 لیتر برای این نسخه برقی در برابر 350 لیتر برای نسخه های حرارتی است. یک پژو E-2008 ، 15 سانتی متر طولانی تر ، 405 لیتر ، Kona جدید ، که نیز رشد کرده است ، 466 لیتر است. Kona برقی قدیمی ، هنوز در بازار عرضه می شود 332 لیتر.

سعادت حجم تنه 310 -لیتری واقعاً محدود به تعطیلات خانوادگی است. و شما باید کابل های شارژ را متناسب کنید

رفتار پویا

از طرف رفتار ، Mokka-E دوز خوبی از پویایی را نشان می دهد ، با پسر عموی خود E-2008 برابر است. این تعلیق کاملاً محکم در مورد نابرابری های کوچک است ، اما کمی در رانندگی سریع و با محور عقب تر اما تندرست تر از محور جلو انعطاف پذیر است.

در جاده ، Mokka-E نشان می دهد

عملکرد ، تا زمانی که حالت Sport را حفظ کنیم ، کاملاً کافی است همانطور که دیدیم ، حتی حالت عادی به شما امکان می دهد بدون نگرانی در جریان ترافیک رانندگی کنید. بازسازی انرژی برای کاهش و ترمز قابل تنظیم نیست ، اما بسته به حالت های رانندگی متفاوت است (در حالت ورزشی قوی ، در حالت راحتی و حالت کمتری در حالت ECO). یک حالت “B” به شما امکان می دهد تا این بازیابی را تقویت کنید ، اما کلید فعال کردن آن ریز است و برای یافتن آن باید چشمان خود را ترک کنید. نه بالا. این اجازه نمی دهد که “یک پدال” رانندگی کند.

جهت در احساس و دقت صحیح است. از طرف دیگر ، احساس پدال ترمز یک وحشت واقعی است. بله ، کلمه خیلی قوی نیست.

سعادت

بسته به اینکه آیا کسی در ترمز احیا کننده یا ترمز “فیزیکی” قرار دارد ، سختی پدال به تنهایی زیر پا تغییر می کند ، و ناگهان ما بدون اینکه بخواهیم پدال قوی تر بگوییم ، شکسته می شویم ، که این متفاوت است که شدت ترمز بیش از حد تصادفی است. و عادت کردن به آن بسیار پیچیده است ، در هر ترمز و با توجه به شدت اولیه آن بسیار متفاوت است. به طور خلاصه ، پیشرفت های زیادی وجود دارد. این نکته سیاه در مورد تأیید این مدل است که رانندگی نیز بسیار خوشایند است. آرامش بخش و علاوه بر این به لطف فیلتراسیون خوب نورد و سر و صدای هوا بسیار ساکت است.

تجهیزات کامل

صفحه های دیجیتالی ، ناوبری ، وسایل رانندگی بی شماری ، تهویه مطبوع خودکار ، دوربین معکوس 180 درجه و غیره. سعادت

از طرف دیگر ، این تجهیزات کاملاً بر خلاف قیمت کاملاً کامل است ، حتی اگر از زمان پرتاب تورم وحشتناک داشته باشد (یک خط GS در آن زمان 39150 یورو صورتحساب بود). پایان GS ما ، که اکنون 42،850 یورو قبل از پاداش صورتحساب است ، ضروری و بیشتر است: تهویه مطبوع اتوماتیک موناتون ، شروع بدون کلید ، ابزار دقیق دیجیتال 7 اینچی و صفحه نمایش چندرسانه ای 7 اینچی ، رادیو DAB ، Android Auto و Apple Car Play Wire ، Navigation ، چراغهای جلو LED ، چراغهای عقب LED ، دوربین معکوس 180 درجه ، کمک به پارکینگ جلو و عقب ، تشخیص پانل ، محدودیت کروز/محدودیت سرعت ، کمک در مسیر ، رینگ های 17 اینچی ، سقف سیاه متضاد ، پارچه مخلوط/حیوان خانگی و غیره.

یک ظرافت با 850 یورو صرفه جویی می کند اما ارائه اسپرت تر و سقف متضاد را از دست می دهد ، در حالی که یک نسخه نهایی بالا ، 46300 یورو صورتحساب ، ابزار پانل خالص را اضافه می کند ، که گزینه ای با 1400 یورو در مدل تست ما بود (توصیه می کنیم آن را مصرف کنیم) ، اثاثه یا لوازم داخلی Alcantara/TEP ، ورودی کلید ، چراغ های LED ماتریس یا کف دو صندوق عقب و رینگ های 18 اینچی.

در پایان ، قیمت ها جالب تر از پسر عموزاده های Peugeot E-2008 و البته DS 3 هستند (اما ما واقعاً آن را با آن مقایسه نمی کنیم که حق بیمه است) ، که به ترتیب حدود 2000 یورو و 3،000 یورو بیشتر است گران (تجهیزات معادل آن البته). اما DS 3 از مجموعه مکانیکی جدید Stellantis (باتری بزرگتر 54 کیلووات ساعت ، موتور 156 اسب بخار قدرتمندتر و استقلال بهتر بیش از 400 کیلومتر بهره می برد). بنابراین در نهایت باید مورد توجه قرار گیرد ، اما این یک داستان دیگر است.

یا از 35،000 یورو **

برقی 100 ٪ هرگز جسورانه به نظر نمی رسد. Mokka Electric با طراحی آوانگارد ، فناوری پیشرفته و پویایی رانندگی فریبنده ، با انرژی سرریز می شود.

اکنون آن را کشف کنید
یک کنسانتره انرژی

او کدها را تغییر می دهد. مفاهیم طراحی و فناوری را مجدداً مورد بررسی قرار می دهد. تجربه رانندگی در سطح دیگری را بالا می برد. آماده کشف Mokka Electric ?

حداکثر 339 کیلومتر

روند از همه زاویه ها

از امضای Opel Vizor تا چراغ های عقب LED خود ، هر عنصر از Mokka Electric جرات دارد متفاوت باشد.

قبل از نمای جانبی یک برقی سبز Opel Mokka با رینگ های سیاه و یک سقف با کابل شارژ زرد EV

قبل از یک ورت برقی Opel Mokka با رینگ های سیاه و سقف با مردی که وارد درب راننده می شود ، مشاهده کنید

نمای عقب یک آرت برقی Opel Mokka با رینگ های سیاه و پشت بام ها

قبل از نمای جانبی یک برقی سبز Opel Mokka با رینگ های سیاه و یک سقف با کابل شارژ زرد EV

قبل از یک ورت برقی Opel Mokka با رینگ های سیاه و سقف با مردی که وارد درب راننده می شود ، مشاهده کنید

نمای عقب یک آرت برقی Opel Mokka با رینگ های سیاه و پشت بام ها

رنگهای موجود

زنی که به عقب نگاه می کند در حالی که او در حال رانندگی Opel Mokka Electric است و یک مرد در بیرون راه می رود

Opel Mokka Electric - صندلی های جلوی سیاه با الگوهای

مردی که روی صندلی راننده یک برقی Opel Mokka است که به صندلی مسافر نگاه می کند

داخلی پانل خالص Opel

زنی که به عقب نگاه می کند در حالی که او در حال رانندگی Opel Mokka Electric است و یک مرد در بیرون راه می رود

Opel Mokka Electric - صندلی های جلوی سیاه با الگوهای

مردی که روی صندلی راننده یک برقی Opel Mokka است که به صندلی مسافر نگاه می کند

داخلی پانل خالص Opel
خودمختاری Mokka Electric خود را با توجه به استفاده خود تخمین بزنید

فن آوری

100 ٪ فوق العاده ، 100 ٪ برقی

ویژگی های Mokka Electric ، از جمله رانندگی پویا ، حالت های رانندگی ، ترمز بازیابی انرژی و موارد دیگر را کشف کنید.

یک طراحی خالص و جسورانه

این روند را با Opel Mokka Electric ایجاد کنید. طراحی خالص و جسورانه آن اعتماد به نفس و انرژی را نشان می دهد.

لوله انرژی الکتریکی

100 ٪ فوق العاده ، 100 ٪ برقی

رفتن به برقی هرگز با Opel Mokka Electric آسانتر نبوده است. Opel Mokka با استقلال عالی ، بار سریع آن ، پویایی رانندگی جذاب و حالت های رانندگی قابل انتخاب ، هر سفر را به یک تجربه بی سابقه تبدیل می کند.

امنیت و نوآوری ها

فناوری ای که از آن محافظت می کند

Mokka Electric تعداد زیادی از تجهیزات را برای بهبود ایمنی و راحتی طراحی کرده است.

راحتی

راحتی روزانه شما

Opel Mokka Electric به لطف فضای سخاوتمندانه ، گزینه های هوشمند چمدان و تجهیزات بالا ، به شما امکان می دهد تا در هر سفر با انرژی پر کنید.

اتصال پیشرفته

در هیئت مدیره ، از اتصال پیشرفته لذت ببرید. حداکثر 22 اینچ صفحه نمایش دیجیتال پانل خالص ، ناوبری متصل و سرویس Opel Connect.

لوازم جانبی Opel+

راه حل های شارژ

این که این یک جعبه دیواری هوشمند است یا یک جیب کابل عملی: ما بهترین لوازم جانبی اتومبیل برقی را برای تسهیل شارژ مجدد Opel Mokka Electric خود انتخاب کرده ایم.

ضمانت بازگشت 30 روزه

شما راضی نیستید ? شما می توانید نظر خود را تغییر داده و به هر دلیلی بازپرداخت کنید.

تحویل رایگان در خانه

این بخشی از سرویس است ! وقتی آنلاین می خرید ، ما به شما خانه می دهیم.

قیمت و تأمین مالی آنلاین ثابت

استرس دیگری در مصرف خودرو نیست. پیشنهاد Opelone ما از همه چیز برای شما مراقبت می کند.

نمای نمایندگی Opel

در نمایندگی OPEL شما
شما ترجیح می دهید Mokka Electric خود را از فروشنده محلی خود خریداری کنید ?
آنلاین با کارشناسان ما

شما ترجیح می دهید آنلاین بخرید ? با ما تماس بگیرید ! تیم متخصصان ما از دوشنبه تا جمعه از 9 صبح تا 8 بعد از ظهر روز شنبه از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر در دسترس است. فقط با شماره 09 69 37 04 50 تماس بگیرید.

تمام جزئیات موجود در جعبه های دیواری و شارژ مجدد خانه را در مرکز اطلاع رسانی ایمیل ما کشف کنید.

شارژ و استقلال

اطلاعات ارزشمندی در مورد شارژ و استقلال در مرکز محتوای ما در مورد تحرک الکترونیکی پیدا خواهید کرد. اکنون آن را کشف کنید !

بودجه و یارانه

بیشتر کشورها یارانه های سخاوتمندانه ای را به خریداران بالقوه برقی ارائه می دهند. ما تمام اطلاعات مورد نیاز شما را داریم.

1 مقدار نظری ، بر اساس فاصله 339 کیلومتر حداکثر WLTP محاسبه می شود.

2 با شارژر سریع DC (100 کیلو وات). بازتاب بار خلاء. زمان شارژ بسته به نوع و قدرت ایستگاه بار ، دمای خارج از نقطه بار و دمای باتری ممکن است متفاوت باشد.

 • اکنون پیکربندی کنید
 • محاکمه بخواهید
 • یک امتیاز پیدا کنید
 • پیشنهادی بخواهید
 • قیمت
 • یک وسیله نقلیه موجود در انبار پیدا کنید
 • برقی
 • هیبریدهای قابل شارژ
 • شهری
 • خانواده
 • توری
 • SUV و متقاطع
 • حمل و نقل مردم
 • وانت
 • تحولات کارخانه
 • مدل های قدیمی
 • Opel خود را انتخاب کنید
 • وسایل نقلیه
 • مدل های آینده
 • وسایل نقلیه استفاده شده
 • با هم وصل کردن
 • حمل
 • حمل و نقل مردم
 • وسایل نقلیه فرآوری شده
 • تحرک برق
 • چند رسانه ای
 • موزه مجازی Opel 360 درجه
 • ماشین های مفهومی
 • فروشگاه سبک زندگی
 • فروشگاه لوازم جانبی
 • فیلم های فناوری
 • آزمایشی
 • برای خبرنامه OPEL ثبت نام کنید
 • فلسفه
 • حقایق و ارقام
 • هيئت مدیره
 • کاشت
 • توسعه پایدار
 • برابری حرفه ای
 • خدمات مشتری
 • استخدام شاگرد
 • آینده متعلق به همه © Opel 2023 است
 • اطلاعات حقوقی
 • محرمانه بودن و سیاست کوکی ها
 • سیاست حفظ حریم خصوصی
 • بازیافت
 • WLTP
 • به ما بپیوند
 • دفترچه تلفن
 • اعلامیه
 • دسترسی
 • با ما تماس بگیرید
 • ترجیحات کوکی

Opel برای تضمین صحت و اخبار مطالب این سایت همه کارها را انجام خواهد داد ، اما در صورت شکایت یا ضرر و زیان مربوط به استفاده از آن نمی تواند مسئولیت پذیر باشد. اطلاعات خاصی در مورد این سایت ممکن است دقیق نباشد ، زیرا احتمالاً از زمان بازاریابی آن تغییراتی در این محصول ایجاد شده است. برخی از تجهیزات توصیف شده یا ارائه شده ممکن است فقط در برخی از کشورها یا فقط برای یک مکمل قیمت در دسترس باشد.

برای سفرهای کوتاه ، از پیاده روی یا دوچرخه سواری استفاده کنید #sédéplecemounspolluer. مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه ای را پیدا کنید