همه چیز در مورد اتومبیل های خودمختار – ornikar ، وسیله نقلیه خودمختار و رانندگی خودمختار – گروه رنو

وسیله نقلیه خودمختار

اما این است قانون جهت گیری تحرک (LOM) که باید از طریق مواد 31 و 32 ، ورود وسایل نقلیه خودمختار را به کد بزرگراه اجازه دهد.

همه چیز در مورد اتومبیل های خودمختار

اگر اتومبیل های خودمختار به طور مرتب در مورد آنها صحبت شوند ، همه رانندگان لزوماً نمی دانند که مشخصات این وسایل نقلیه چیست ، و نه تغییراتی که در سالهای آینده در سطح قانونگذاری ، ایمنی جاده ها یا بیمه اتومبیل هنوز هم انجام می شود.

ماشین خودمختار چیست ?

همانطور که از نام آن پیداست ، یک ماشین خودمختار یک نوع وسیله نقلیه موتوری خاص است که قادر به آن است بدون مداخله انسان گردش کنید در یک محیط رانندگی عادی به لطف یک سیستم کنترل اتوماتیک پیچیده.

یک ماشین خودمختار چگونه کار می کند ?

برای اینکه بتوانید در استقلال کامل ، اتومبیل های خودمختار سوار شوید تعداد زیادی از سنسورهای لیزر, رادار و همچنین دوربین ها برای اینکه بتوانند محیط رانندگی سه بعدی خود را درک کنند. بنابراین این سیستم ها می توانند در مدل سازی تولید شده توسط وسیله نقلیه ای که دستگاه های مرتبط با آن دارند ، گنجانده شود سیگنالینگ افقی و عمودی, لازم است برای پذیرش یک رانندگی محترمانه کد بزرگراه ، بلکه موانع بالقوه مواجهه و همچنین سایر کاربران به گونه ای که ماشین خودمختار بتواند جابجایی خود را مطابق با محدودیت های کار در اطراف آن تطبیق دهد.

تمام تصمیمات مربوط به شتاب ، ترمز یا حتی استفاده از شاخص ها توسط یک هوش مصنوعی بسته به اطلاعات واگذار شده توسط سنسورهای مختلف. هوش مصنوعی بسته به موقعیت هایی که با آن روبرو می شوند ، برای انجام کلیه اقدامات لازم با توجه به وضعیت رانندگی که توسط وسیله نقلیه انجام می شود ، سرویس های مختلفی را فعال می کند.

ماشین خودمختار و نظارت قانونی

پس از شروع اولین آزمایشات رانندگی در شرایط واقعی در فرانسه به دنبال شورای وزیران 3 آگوست 2016, نیاز بهنظارت بر این تست ها سپس در آینده گردش وسایل نقلیه خودمختار در امتداد شبکه جاده فرانسه واضح تر و واضح تر می شد. پس از انتشار حکم در ژوئیه 2021 ، اتومبیل های خودمختار از ماه قادر به گردش در شبکه جاده فرانسه خواهند بود سپتامبر 2022.

آنجا برنامه قانون برای رشد و تحول شرکت ها (پیمان) که در 22 مه 2019 تصویب شد ، برای اولین بار به لطف ماده 43 خود اجازه داد تا یک چارچوب قانونی و قانونی روشن را تعریف کند تا امکان انجام آزمایشات رانندگی وسایل نقلیه خودمختار در جاده های فرانسه را فراهم کند.

اما این است قانون جهت گیری تحرک (LOM) که باید از طریق مواد 31 و 32 ، ورود وسایل نقلیه خودمختار را به کد بزرگراه اجازه دهد.

این دو مقاله مشخص می کنند که دولت کمتر از 24 ماه برای تصویب از طریق نسخه ها به منظور اجازه گردش انواع مختلف وسایل نقلیه خودمختار ، بلکه برای تعریف رژیم مسئولیت که باید در پرونده تصادفات جاده ای اعمال شود ، تعیین می کند.

ایمنی اتومبیل و جاده خودمختار

جنبه امنیتی اتومبیل های خودمختار شاید بزرگترین وعده مرتبط با این نوع وسیله نقلیه باشد. بیش از 90 ٪ تصادفات کشنده که در جاده ها ثبت شده اند به دلیل خطای انسانی. از آنجا که یک ماشین خودمختار الکل یا مواد مخدر را مصرف نمی کند ، که هرگز در چرخ نمی خوابد یا حتی به طرز فجیعی به آن احترام می گذارد قوانینی که توسط کد بزرگراه صادر شده است, اینها همه عواملی هستند که به طور مرتب به عنوان علت ادعاهای کشنده به عنوان خودروهای خودمختار که از این رو از خطرات مکرر جاده خارج می شوند ، مورد توجه قرار می گیرند.

اگر حوادث مرتبط با اختلال عملکردهای حسگر یا هوش مصنوعی به احتمال زیاد ظاهر شود ، با این وجود تولید کنندگان اصلی بسیار خوش بین هستند و معتقدند که اتوماسیون رانندگی می تواند این امکان را فراهم کند هر سال 1 میلیون جان خود را نجات دهید در جهان.

بیمه اتومبیل و ماشین خودمختار

اگر در نهایت ، اتومبیل های خودمختار قادر به حفظ همه وعده های خود از نظر ایمنی جاده باشند ، شرط آن است که این نوع وسیله نقلیه سرانجام دنیای بیمه اتومبیل را ناراحت کند.

بیمه گذاران از چالش های پیش رو آگاه هستند و در حال حاضر شروع به زیر سوال بردن آینده پیشنهادات بیمه اتومبیل می کنند.

مشخصات راننده در آینده همان اهمیتی را که در حال حاضر می داند وسایل نقلیه خودمختار را حفظ خواهد کرد از همه خطاهای انسانی جلوگیری کنید ? چه کسی در صورت بروز حادثه به طور خاص در پی خواهد بود یک شکست فنی ?

با این وجود مسلم است که اگر سیستم های خلبانی اتوماتیک امکان کاهش خطرات موجود در وسیله نقلیه و سرنشینان آن را فراهم کنند ، یک ماشین خودمختار پس از پارک شدن با سایر وسایل نقلیه فرق نمی کند و بنابراین مطمئن است که صاحبان آن خودروهای خودمختار برای تضمین وسیله نقلیه خود در برابر خسارت ناشی از آتش سوزی ، اقدامات خرابکاری یا اقدام به سرقت باید به عضویت در پوشش ها ادامه دهند.

وسیله نقلیه خودمختار

به طور فزاینده ، فن آوری های متصل و رانندگی خودمختار به کاربران امکان می دهد تا بین رانندگی و رهبری انتخاب کنند. این مشاهده راه را برای سناریوهای جدید تحرک باز می کند.

به خودتان اجازه دهید منتقل شوید

در ایمنی کامل در دنیای فردا

فن آوری های خودمختار به کاربران امکان می دهد رانندگی را واگذار کنند و از زمان یافت شده بهره مند شوند.

2017 - درایو خودمختار اتومبیل نمایشی Symbioz

زمان به لطف رانندگی خودمختار یافت شد

هدف این گروه با ماشین خودمختار ارائه یک تجربه جدید در سفر اتومبیل ، دلپذیر تر ، استرس زا تر و پربارتر است.

با استفاده از حالت خودمختار “ذهن خاموش” ، راننده قادر خواهد بود با استفاده از آن ، به عنوان مثال از اتصال در هیئت مدیره برای پاسخ به ایمیل های خود ، تماشای یک فیلم یا با خیال راحت با مسافران خود ، زمان خود را بهینه کند. او قادر خواهد بود این زمان جدید را در دسترس داشته باشد.

از ADA گرفته تا رانندگی خودمختار

گروه رنو در حال حاضر سیستم های کمک رانندگی با عملکرد بالا را در وسایل نقلیه خود ارائه می دهد. این “تبلیغات” (سیستم های پیشرفته کمک به راننده ، یا سیستم های پیشرفته کمک رانندگی) ایمنی را بهبود می بخشد و بدون مداخله انسانی ، مانند ترمز اضطراری خودکار (AEBS Piéton) عمل می کند.

آنها همچنین به عنوان پایه ای برای وسیله نقلیه خودمختار خدمت می کنند ، حتی اگر در ابتدا ، آنها فقط به راننده کمک می کنند ، که تنها خلبان باقی مانده است.

2017 - تست وسایل نقلیه خودمختار - گروه رنو

فناوری “چشمان خاموش / دست خاموش”

فناوری “Eyes Off/Hands Off” با یک حالت رانندگی خودمختار و بدون نظارت راننده مطابقت دارد.

در طی مراحل هیئت رانندگی ، دیگر نیازی به نگاه کردن به جاده نیست و نه دست خود را روی فرمان قرار دهید: رانندگی کاملاً به وسیله نقلیه واگذار شده است.

این عملکرد در مراحل رانندگی “خسته کننده” – به عنوان مثال در ترافیک – و فقط در مسیرهای سریع مجاز انجام می شود.

عمل “چشمان خاموش / دست خاموش”

هنگامی که رانندگی خودمختار فعال می شود ، دید جاده و نظارت 360 درجه در اطراف وسیله نقلیه توسط بسیاری از سنسورها انجام می شود: لیدرها (اسکنرهای لیزر بلند) ، رادار جلوی رژیم بلند ، رادارهای گوشه ای متوسط ​​، متوسط ​​، دوربین های دیجیتال جلو ، دوربین های دیجیتال 4 180 درجه ، کمربند اولتراسونیک و غیره.

تمام داده هایی که این سنسورها جمع آوری می کنند توسط چندین “مغز” روی نرم افزار تخته ای که به وسیله نقلیه ای که رانندگی می کند ، تجزیه و تحلیل می شود.

مزایای “چشمان خاموش / دست”

با استفاده از حالت خودمختار “چشمان خاموش/خاموش” ، هدف رنو ارائه تجربه جدیدی در سفر خودرو ، دلپذیر تر ، متنوع تر و امن تر است.

خطر تصادف به شدت کاهش می یابد ! سفرها کمتر استرس زا و پربارتر خواهند بود. بنابراین ، راننده می تواند با استفاده از اتصال ، به عنوان مثال ، اتصال در هیئت مدیره ، زمان خود را بهینه کند تا به ایمیل های خود پاسخ دهد یا یک فیلم را تماشا کند.با خیال راحت ، هنگامی که شرایط خارجی اجازه و مطابق با قوانین و مقررات لازم را که در این افق تکامل یافته است اجازه می دهد تا این توابع جدید را مجاز کند.

سنسورهای نمونه اولیه فضای خودمختار ما

هنگامی که رانندگی خودمختار فعال می شود ، دید جاده و نظارت 360 درجه در اطراف وسیله نقلیه توسط بسیاری از سنسورها انجام می شود. تمام داده هایی که این سنسورها جمع آوری می کنند توسط چندین “مغز” روی نرم افزار تخته ای که به وسیله نقلیه ای که رانندگی می کند ، تجزیه و تحلیل می شود. راننده نیازی به نگاه کردن به جاده یا نگه داشتن چرخ ندارد: او در حالت “چشم خاموش/دست خاموش” است.

در نمونه های اولیه فعلی (پایه اسپیس رنو) ، به شرح زیر است: