شاخص قابل تعمیر | وزارتخانه های زیست محیطی سرزمین های انرژی ، دستگاهی با شاخص تعمیر خوب را انتخاب کنید | قید

دستگاهی را با شاخص تعمیر خوب انتخاب کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارها و روش محاسبه شاخص: اینجا کلیک کنید

ترمیم

شاخص تعمیر در اول ژانویه 2021 در پنج دسته محصول (تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ، تلویزیون ، مورس چمن ، ماشین لباسشویی شستشو) مستقر شد. از 4 نوامبر 2022 ، چهار دسته جدید از محصولات تحت تأثیر قرار می گیرند (ماشین لباسشویی بالا ، ماشین ظرفشویی ، جاروبرقی ، پاک کننده های فشار قوی). این ابزار که توسط قانون ضد زباله برای اقتصاد دایره ای پیش بینی شده است ، هدف از این است که اطلاعات بهتری از مصرف کننده در مورد ماهیت کم و بیش تعمیر خریدهای آنها انجام شود.

هدف از فهرست

نمایش اجباری a ترمیم توسط ماده 16-I قانون شماره 2020-105 از 10 فوریه 2020 از مبارزه با زباله و اقتصاد دایره ای ، برای محصولات الکتریکی و الکترونیکی تأسیس شده است. با نمایش یک در 10 یادداشت ، این فهرست به مصرف کنندگان در مورد ماهیت کم و بیش تعمیر محصولات مربوطه اطلاع می دهد. در ابتدا ، مربوط به دسته های زیر است: ماشین لباسشویی ، تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ، تلویزیون و مزارع چمن برقی ، و به زودی ، ماشین لباسشویی بارگذاری باد ، ماشین ظرفشویی ، جاروبرقی و پاک کننده ها.

این اطلاعات مصرف کنندگان را در مورد امکان طولانی تر شدن طول عمر و استفاده از دستگاه های آنها ، به ویژه با جهت گیری رفتار آنها در خرید به سمت محصولات قابل تعمیر تر و با ترغیب آنها به استفاده از تعمیر بیشتر در صورت خرابی ، حساس می کند.

این ابزاری برای مبارزه با منسوخ – برنامه ریزی شده یا نه – برای جلوگیری از بازسازی خیلی زود محصولات و حفظ منابع طبیعی لازم برای تولید آنها است.

تا سال 2024 ، قانون ضد برنده برای اقتصاد دایره ای مقرر می کند که این شاخص تبدیل می شود پایداری, به ویژه با اضافه کردن معیارهای جدید مانند استحکام یا قابلیت اطمینان محصولات.

شاخص تعمیر از 1 ژانویه 2021 از 10 امتیاز در روند استقرار است که در صورتی که یک محصول کم و بیش قابل تعمیر باشد ، به مصرف کننده نشان می دهد

شاخص قابل تعمیر در تهیه عمومی

دستگاهی را با شاخص تعمیر خوب انتخاب کنید

از ژانویه 2021 مستقر شده ، شاخص تعمیر اکنون چندین دسته از محصولات را در بر می گیرد: تلفن های هوشمند ، لپ تاپ ، تلویزیون ، چمن زنی برقی ، ماشین لباسشویی ، ماشین ظرفشویی ، پاک کننده های فشار بالا و جاروبرقی. این هست’یکی از 10 یادداشت که نشان می دهد این محصول کم و بیش تعمیر است. خرید دستگاهی با شاخص تعمیر بالا به معنای خرید دستگاه آسانتر برای تعمیر است و بنابراین خطر جایگزینی آن را در صورت خرابی به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. همچنین شرکت در حفظ منابع است زیرا برای سیاره نیز بهتر از خرید است !

ترمیم

دستگاه هایی با شاخص بالا چیست؟ ?

توسعه یافته توسط اسپارکا, این ویجت یادداشت های بسیاری از دستگاه ها را لیست می کند و به سرعت کسانی را که دارای شاخص بالایی هستند شناسایی می کند و بنابراین تعمیر آن آسان تر است !

اطلاعات موجود در این ویجت از سایت indexreparability حاصل می شود.en توسط اسپارکا که به همین دلیل مسئولیت آن را بر عهده دارد (لینک های ارائه شده برای منحصراً آموزنده). فقط یادداشت هایی که بر اساس داوطلبانه توسط تولید کنندگان در اسپانکا ابلاغ می شوند بر اساس داوطلب شناسایی می شوند. شما یک تولید کننده هستید و می خواهید یادداشت های خود را به یدکی ارتباط دهید: اینجا را کلیک کنید.

چگونه شاخص محاسبه می شود ?

شاخص ترمیم بر اساس چندین معیار و به ویژه:

  • در دسترس بودن مشاوره استفاده و نگهداری,
  • در دسترس بودن مستندات فنی,
  • برچیدن محصول,
  • در دسترس بودن و قیمت قطعات یدکی.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معیارها و روش محاسبه شاخص: اینجا کلیک کنید

شاخص کجاست ?

باید مستقیماً در آن قرار گرفت روی محصول یا بسته بندی آن. در فروشگاه ، باید در دستگاه یا در مجاورت فوری دومی و در سایت های آنلاین در ارائه تجهیزات و نزدیک قیمت نمایش داده شود.