ماشین برقی خود را از کجا شارژ کنید? | هیوندای موتور فرانسه ، از کجا می توانید وسیله نقلیه خود را شارژ کنید | رادون های برقی

وسیله نقلیه خود را از کجا شارژ کنید

برای شناسایی پایانه های شبکه های مختلف شارژ ، الکتروموبیلیست ها می توانند با یکی از برنامه های تلفن همراه ارائه دهنده این سرویس مشورت کنند. بیشترین استفاده در کبک کاربرد است مدار الکتریکی که پایانه های آن و شبکه های شریک و برنامه را مشخص می کند بار که شامل پایانه های همه شبکه های عمومی است.

ماشین برقی خود را از کجا شارژ کنید ?

شارژ یک ماشین برقی: موجودی نقاط شارژ فعلی.

رفتن از یک ماشین حرارتی به یک ماشین برقی شما را وادار می کند تا سفرهای خود را متفاوت سازماندهی کنید. قبل از طی کردن جاده ، باید استقلال وسیله نقلیه الکتریکی خود و حضور در مسیر نقاط شارژ در دسترس خود را در نظر بگیرید. سوال این است که برای جلوگیری از خرابی خشک ، ماشین برقی خود را در خارج از خانه شارژ کنید. برق.

با افزایش تعداد اتومبیل های برقی ، تعداد نقاط شارژ برقی نیز افزایش می یابد. امروز ، بیش از 100،000 نقطه شارژ برقی وجود دارد که در این قلمرو در دسترس عموم است.

اما درست است که با این تعداد زیادی از نقاط شارژ مواجه شده است ، می توان حرکت و برنامه ریزی سفرهای خود را بر این اساس دشوار کرد. بنابراین سؤال و شناسایی انواع مختلف نقاط شارژ ، چه “برای عموم” یا “برای عموم باز نیست” مهم است. بنابراین دریغ نکنید که خود را برای یافتن راه حل های شارژ متناسب با نیازها و عادات رانندگی خود پیدا کنید.

زیرساخت شارژ دسترسی رایگان.

زیرساخت های شارژ برای عموم باز است که پایانه های برقی هستند که به شما امکان می دهد ماشین الکتریکی خود را در دسترس آزاد شارژ کنید. آنها را می توان در حوزه عمومی و در مناطق خصوصی نصب کرد.

ایستگاه های شارژ واقع در جاده ها توسط شهرداری ها ، گروه های بین المللی یا اتحادیه های انرژی اداره می شوند. برای دسترسی به این ایستگاه های شارژ برای ماشین برقی خود ، معمولاً باید کارت دسترسی داشته باشید که بسته به شهرها قابل پرداخت یا رایگان است.

ایستگاه های شارژ واقع در پارکینگ های عمومی مرتبط با مغازه ها و در پارکینگ بسیاری از مراکز خرید جایگزین دیگری برای شارژ مجدد ماشین برقی شما است. به طور کلی ، شما فقط قیمت فضای پارکینگ را پرداخت می کنید.

همچنین می توانید ایستگاه های شارژ دسترسی رایگان را برای شارژ مجدد ماشین برقی خود در ایستگاه های خدمات شهری ، پری شهری و بزرگراه پیدا کنید. مدیران این ایستگاه ها چندین ایستگاه شارژ را در اختیار شما قرار می دهند ، صاحبان آنطور که در مورد سوپر شارژرهای تسلا یا استاندارد مانند شبکه یونیتی وجود دارد. این شبکه ها شارژر (جریان متناوب و مداوم) را در سرعت شارژ عادی ، سریع و شتاب (کاهش زمان شارژ) سازگار با تمام وسایل نقلیه برقی ارائه می دهند. این ایستگاه های شارژ برای همه رانندگان باز است و قیمت شارژ که برای شما صورتحساب می شود بستگی به شرایط تعیین شده توسط اپراتور دارد (این اوست که قیمت کیلووات ساعت ، هزینه های دسترسی به عمل یا به عنوان بخشی از a را تعیین می کند اشتراک، ابونمان).

زیرساخت های شارژ برای مخاطبان خاص رزرو شده است.

مکانهایی که می توانید ماشین الکتریکی خود را با دسترسی محدود شارژ کنید نیز در سازمان شبکه شارژ شرکت می کنند ، اگرچه برای کاربران بسیار خاص رزرو شده اند. به عنوان مثال ، پایانه های برقی نصب شده در پارکینگ بسیاری از ساختمانهای مسکونی خصوصی فقط در دسترس ساکنان است. ایستگاه های شارژ الکتریکی واقع در پارکینگ های شرکتی نیز برای کارمندان یا بازدید کنندگان محفوظ است. کارگاه های تعمیر و نگهداری یا تعمیر در دسترس عموم نیز مکانهایی هستند که می توانید ماشین برقی خود را شارژ کنید ، مشروط بر اینکه به شما اجازه دسترسی به این نقاط شارژ را بدهید.

به لطف برنامه های تلفن همراه ، ماشین برقی خود را شارژ کنید.

برای استفاده کامل از مزایای یک ماشین برقی ، می توانید برنامه های مختلفی را در تلفن همراه خود نصب کنید تا نقاط شارژ برای ماشین برقی خود را پیدا کنید. برخی از آنها رایگان هستند و به عنوان مثال به شما امکان می دهند مسیر خود را در فرانسه و اروپا با توجه به محل ایستگاه های شارژ ردیابی کنید. این راه حل ها با ورود به مدل خودروی برقی (و بنابراین استقلال آن) ، نقطه شروع و ورود شما و همچنین بسیاری از معیارهای دیگر ، سفر خود را به راحتی برنامه ریزی و تضمین می کنند.

این برنامه ها همچنین به شما امکان دسترسی به اطلاعات زیادی از جمله در دسترس بودن و وضعیت عملیاتی پایانه ها ، قدرت تحویل داده شده و نوع گرفتن را می دهد. اگر مشترک شوید می توانید با قیمت های مختلف ، با عمل یا با اشتراک مشورت کنید. همچنین می توانید بسته به ایستگاه ها ، از سایر خدمات مانند مقایسه هزینه های شارژ ، امکان رزرو یک شکاف زمانی برای شارژ مجدد ماشین برقی خود و پرداخت آنلاین جلسه شارژ خود به صورت آنلاین بهره مند شوید. هیوندای همچنین به لطف برنامه بار MyHyundai ، به یکی از بزرگترین شبکه های بار عمومی در اروپا دسترسی پیدا می کند. با 52،3810 پایانه بار در دسترس ، شارژ مجدد ماشین برقی شما بازی کودک است.

وسیله نقلیه خود را از کجا شارژ کنید

شارژ یک وسیله نقلیه الکتریکی آسان است. گزینه های مختلف شارژ برای وسیله نقلیه الکتریکی خود را کشف کنید: انواع ایستگاه شارژ برای خانه و نحوه یافتن و استفاده از پایانه های شبکه های شارژ عمومی.

در خانه: 120 ولت یا 240 ولت

بارگیری ماشین خود هنگام رسیدن به خانه به سادگی بارگیری تلفن یا رایانه است.

دو گزینه شارژ امکان پذیر است: استفاده از شارژر قابل حمل که بخشی از تجهیزات وسیله نقلیه است ، به یک سوکت 120 ولت متصل شده است ، یا خرید و نصب توسط یک برق از ایستگاه شارژ 240 ولت.

این مثل این است که ایستگاه خدماتی خود را در خانه داشته باشید. اما هزینه شارژ در خانه تنها بخشی از هزینه بنزین است. به طور متوسط ​​، در حدود 2 دلار برق مسکونی اجازه می دهد 100 کیلومتر رانندگی کنید.

یک سوکت خانگی (120 ولت) می تواند انجام دهد!

تجهیزات وسیله نقلیه قابل شارژ همیشه شامل یک شارژر قابل حمل 120 ولت است که به یک سوکت داخلی استاندارد متصل است.

این روش اجازه می دهد تا سرعت شارژ تا 6 کیلومتر در ساعت (متغیر بسته به مدل ماشین). وسایل نقلیه که باتری آنها کمتر از 20 کیلووات ساعت است ، که این مورد برای هیبریدهای قابل شارژ و برخی از اتومبیل های برقی نسل اول است ، به طور کلی می توانند در 3 تا 12 ساعت با ترمینال 120 ولت شارژ شوند.

ترمینال 120 ولت در صورتی که وسیله نقلیه الکتریکی کمتر از 100 کیلومتر در روز حرکت کند ، یک بار کامل روزانه کافی خواهد بود. اگر استفاده شدیدتر باشد ، شارژ 240 ولت باید در نظر گرفته شود تا حداقل یک بار در روز بار کامل را تضمین کند.

خوب است بدانید : ترمینال 120 ولت برای نصب دائمی طراحی نشده است و الکتروموبیلیست به طور کلی مجبور است قبل از عزیمت آن را در وسیله نقلیه ذخیره کند. اگر الکترومیلیست در عوض تصمیم به ترک ترمینال 120 ولت در خانه کند ، در صورت لزوم هیچ ترمینال دیگری در خودرو وجود ندارد که این یک عملکرد مهم این تجهیزات اساسی خودرو است.

شارژ 240 ولت تا 5 برابر سریعتر است

مزیت اصلی یک ترمینال 240 ولت سرعت شارژ سه تا پنج برابر بیشتر از شارژ 120 ولت است. این وسیله نقلیه تا 40 کیلومتر استقلال در ساعت شارژ با چنین ترمینال به دست می آورد.

بنابراین بیشتر الکتروموبیلیست ها برای شارژ 240 ولت در خانه تصمیم می گیرند. مدت زمان شارژ برای کوچکترین باتری ها (20 کیلووات ساعت یا کمتر) 3 ساعت یا کمتر خواهد بود و برای بزرگترین باتری ها (40 تا 100 کیلووات ساعت) تا 12 ساعت تا 12 ساعت خواهد بود.

مزیت بزرگ دیگر شارژ 240 ولت این است که بتوانید از آن لذت ببرید پیش گرم شدن زمستان. با شروع از راه دور ، می توانید بدون شروع به ذخیره باتری ، وسیله نقلیه پلاگین را انزجار کرده و از قبل گرم کنید ، زیرا انرژی لازم توسط ترمینال تأمین می شود.

شارژ برنامه

با استفاده از داشبورد یا کاربرد موبایل وسیله نقلیه ، می توان ساعتهای شارژ را برنامه ریزی کرد که از جمله موارد دیگر اجازه می دهد تا دمای باتری را با توجه به زمان خروج برنامه ریزی شده بهینه کند.

با استفاده از این عملکرد ، ما همچنین می توانیم طبق توصیه های Hydro-Québec ، در زمستان بسیار سرد ، از دوره اوج خودداری کنیم.

خرید و نصب یک ترمینال 240 ولت

چه در یک خانه یا یک کاندو زندگی کنید ، تقریباً همیشه امکان نصب یک ایستگاه شارژ مسکونی وجود دارد.

برخی از دارندگان ساختمان های اجاره ای حتی این سرویس را به مستاجران خود ارائه می دهند ، زیرا این یک مزیت فزاینده است.

دولت کبک ، برخی از شهرداری ها و حتی برخی از کارفرمایان برای تشویق صاحبان وسایل نقلیه قابل شارژ برای نصب ایستگاه شارژ در خانه کمک های مالی ارائه می دهند.

در محل کار: پایانه های اختصاص یافته برای کارمندان

بیشتر و بیشتر شرکت ها ایستگاه های شارژ را برای کارمندان با فضاهای پارکینگ که برای ماشین های برقی در شارژ مجدد رزرو شده اند ، نصب می کنند.

برنامه Roulez Vert به شرکت هایی که مایل به ارائه شارژ به کارمندان هستند کمک مالی می کند.

برای صاحبان وسایل نقلیه برقی ، ایستگاه های شارژ در محل کار عملی هستند ، به خصوص در زمستان برای پیش گرم کردن. برای افرادی که به فکر خرید یک ماشین برقی هستند ، به شما امکان می دهد یک وسیله نقلیه ارزان تر را با باتری کوچکتر پیش بینی کنید زیرا این وسیله نقلیه هنگام بازگشت به خانه کاملاً بارگیری می شود. صاحبان هیبریدهای قابل شارژ نیز با جلوگیری از استفاده بیشتر از موتور بنزینی خود ، حساب خود را در آنجا پیدا می کنند.

برای شرکت ها ، این سرمایه گذاری است که می توان پرداخت کرد. این یک مزیت جالب برای جذب و نگه داشتن کارمندان است. علاوه بر این ، این یک تعهد زیست محیطی قابل مشاهده است که تصویر شرکت را بهبود می بخشد.

در جاده: شبکه های ترمینال عمومی

برای اکثر الکتروموبیلیست ها ، شارژ مجدد در شبکه های عمومی دقیق است. معمولاً فقط برای سفرهای طولانی که بیش از استقلال وسیله نقلیه است استفاده می شود.

امروزه با ماشین برقی تقریباً به هر جایی از کبک رسیده است. پایانه ها در مکان های متنوعی ، در نزدیکی مغازه ها و خدمات واقع شده اند.

شارژ در جاده

برای شارژ مجدد مسیر ، الکتروموبیلیست آگاه همزمان با شارژ مجدد در یک ترمینال عمومی ، استراحت های خود را همزمان می کند. توقف توریستی ، صبحانه یا میان وعده های سریع به فرصت های زیادی برای اتصال تبدیل می شود. شبکه های شارژ عمومی شامل سه نوع پایانه: 240 ولت پایانه ، پایانه های جریان مستقیم سریع (BRCC) و سوپر شارژر تسلا.

محدودیت های عمومی را پیدا کنید

برای شناسایی پایانه های شبکه های مختلف شارژ ، الکتروموبیلیست ها می توانند با یکی از برنامه های تلفن همراه ارائه دهنده این سرویس مشورت کنند. بیشترین استفاده در کبک کاربرد است مدار الکتریکی که پایانه های آن و شبکه های شریک و برنامه را مشخص می کند بار که شامل پایانه های همه شبکه های عمومی است.

این دو برنامه همچنین یک عملکرد برنامه ریزی سفر را ارائه می دهند ، برای طولانی ترین سفرها مفید است. الکتروموبیلیست بین مقصد خود و برنامه با در نظر گرفتن وسیله نقلیه ثبت شده ، گزینه های شارژ در مسیر را مشخص می کند. این برنامه ها همچنین امکان تأیید وضعیت پایانه های هدفمند (به عنوان مثال در دسترس یا استفاده) را ممکن می سازد).

یک شبکه در حال گسترش

شبکه به طور مداوم رشد می کند. در تابستان سال 2022 ، بیش از 7000 ایستگاه شارژ عمومی در کبک وجود دارد ، از جمله بیش از 1200 پایانه سریع. شبکه مدار الکتریکی Hydro-Québec به تنهایی دارای 917 پایانه سریع است ، در حالی که شبکه Supercharger Tesla دارای 250 است.

شبکه های اصلی عبارتند از:

همچنین به شبکه جدید توجه داشته باشید شارژ شده, در پایان سال 2020 با همکاری با سوپر مارکت های IGA راه اندازی شد.

انواع پایانه های عمومی

بسته به سفرهای آن ، توقف برنامه ریزی شده و سازگاری وسیله نقلیه آن ، الکتروموبیلیست بین یک ترمینال 240 ولت ، یک ترمینال جریان مستقیم سریع (BRCC) یا برای وسایل نقلیه تسلا ، یک سوپر شارژر انتخاب می کند.

پایانه های عمومی 240 ولت

 • سازگار با تمام وسایل نقلیه قابل شارژ.
 • دو قیمت: جلسه (بین 0 تا 10 دلار) یا به موقع (1 تا 3 دلار).
 • شارژ سرعت در هر ساعت شارژ 30 تا 40 کیلومتر.
 • شارژ به نام “مقصد”, به طور کلی برای توقف بیش از یک ساعت.
 • در هنگام شارژ: خرید ، وعده های غذایی رستوران ، سینما ، بازدید از یک سایت توریستی ، شب در هتل و غیره.
 • گاهی اوقات در پارکینگ های تشویقی برای حمل و نقل عمومی نیز چنین پایانه هایی وجود دارد.
 • سازگار با وسایل نقلیه کاملاً برقی با درگاه بار سریع.
 • وسایل نقلیه هیبریدی قابل شارژ با BRCC سازگار نیستند ، به جز PHEV Outlander Mitsubishi.
 • شارژ سرعت 150 تا 200 کیلومتر در هر ساعت شارژ. ترمینال های فوق العاده و بیشتر در حال ظهور هستند ، تقریباً 300 کیلومتر در هر ساعت شارژ. با این حال ، فقط چند مدل بسیار اخیر می توانند برای لحظه ای از آن استفاده کنند.
 • برای توقف به طور کلی کمتر از یک ساعت ، در سفرهای عالی.
 • در هنگام شارژ: میان وعده ، خرید یا پیاده روی در محیط اطراف.

سوپر شارژر تسلا

 • فقط با وسایل نقلیه تسلا سازگار است.
 • قیمت گذاری متغیر بسته به مدل ها و بسته ها.
 • شارژ سرعت 300 تا 400 کیلومتر در هر زمان شارژ.
 • برای توقف به طور کلی کمتر از یک ساعت ، در سفرهای عالی.
 • در هنگام شارژ: میان وعده ، خرید یا پیاده روی در محیط اطراف.

شیوه های خوب در محدوده عمومی

فضاهای نزدیک ایستگاه های شارژ برای وسایل نقلیه شارژ برقی رزرو شده است. پس از اتمام جلسه شارژ ، باید وسیله نقلیه را برای دسترسی به ترمینال جابجا کنید.

فضاهای رزرو شده برای شارژ. این قانون است !

از 18 مه 2018 ، ماده 388.1 از کد ایمنی جاده تصریح می کند که “فقط وسایل نقلیه جاده برقی و […] هیبرید قابل شارژ را می توان در منطقه ای که برای شارژ انرژی رزرو شده است بی حرکت کنید […] اگر آنها به ایستگاه شارژ وصل شوند”. متخلفان به جریمه 100 تا 200 دلار محکوم می شوند.

در هنگام شارژ نیازی به ماندن در نزدیکی وسیله نقلیه نیست. الکتروموبیلیست پایان تخمین زده شده زمان شارژ شده توسط خودرو یا در استفاده از ترمینال را یادداشت می کند تا حتماً قبل از پایان برگردد. اما پس از اتمام جلسه شارژ ، باید وسیله نقلیه خود را جابجا کنید تا دسترسی به ترمینال را آزاد کنید.

توصیه: حداکثر 80 ٪ در BRCC

در پایانه های شارژ DC (BRCC) ، توصیه می شود که هنگام افزایش سطح باتری ، شارژ مجدد را متوقف کنید ، زیرا سرعت شارژ با نزدیک شدن به این نقطه کاهش می یابد.

از آنجا که شارژ عمومی در هر دقیقه صورتحساب می شود ، بیش از 80 ٪ بیشتر و گران تر می شود.

اگر به انرژی بیشتری احتیاج دارید ، ادامه شارژ در ترمینال 240 ولت ممکن است سودمندتر باشد. اگر BRCC دیگری در سفر در دسترس باشد ، گزینه مؤثر این است که در راه خود ادامه یابد تا دوباره دوباره شارژ شود. بنابراین ، شارژ سریع در شرایط بهینه انجام می شود ، در عین حال کاهش مدت زمان و هزینه.