وزن باتری ماشین چقدر است?, وزن باتری ماشین چقدر است?

وزن باتری ماشین چقدر است

همه اتومبیل ها ، بدون استثنا, نیاز به داشتن باتری. دومی نقش مهمی در عملکرد خود دارد ، زیرا بدون آن ، ماشین شروع نمی شود.

وزن باتری ماشین چقدر است ?

همه اتومبیل ها ، بدون استثنا, نیاز به داشتن باتری. دومی نقش مهمی در عملکرد خود دارد ، زیرا بدون آن ، ماشین شروع نمی شود.

به همین دلیل است که ما باید چند مفهوم از خصوصیات آن داشته باشیم تا بتوانیم در صورت خرابی و به ویژه وزن آن ، آن را جایگزین کنیم.

چیست وزن باتری ماشین باستانی ? وزن باتری ماشین برقی چقدر است ? و چرا دانستن وزن باتری یک ماشین مهم است ? ما در این مقاله پاسخ این سؤالات را نشان می دهیم.

وزن باتری ماشین معمولی چقدر است ?

باتری های اتومبیل های کلاسیک سنگین هستند ، با وزن حدود 10 تا 30 کیلوگرم.

این وزن قابل توجه به دلیل وجود صفحات سرب ، یکی از ترکیبات مهم باتری است. در واقع ، این صفحات توسط یک مدار جایگزین بین آنها وصل می شوند.

مؤلفه دیگر باتری های اتومبیل, محلول الکترولیت, به طور کلی از 37 ٪ اسید سولفوریک تشکیل شده است.

بسته به ترتیب صفحات سرب ، آنها با ترمینال مثبت و آبی در ترمینال منفی قرمز هستند. علاوه بر این ، مسکن حاوی جداکننده ها برای جدا کردن صفحات بارگذاری شده در داخل به روش مخالف برای جلوگیری از مدارهای کوتاه در نظر گرفته شده است.

به طور کلی ، این عناصر که در کنار هم قرار گرفته اند ، مواردی هستند که بر وزن باتری تأثیر بگذارد برای ماشین. در واقع ، هر مش جداکننده علاوه بر وزن الکترولیت مایع که برای تعیین وزن کلی باتری نیز در نظر گرفته شده است ، در آلیاژ سرب قرار دارد.

وزن باتری ماشین برقی چقدر است ?

برخلاف اتومبیل های معمولی که با بنزین یا دیزل کار می کنند ، اتومبیل های برقی فقط از برق استفاده می کنند. به همین دلیل این اتومبیل ها به باتری هایی با قدرت بیشتر نسبت به اتومبیل های معمولی نیاز دارند.

وزن باتری ماشین برقی در حال حاضر 250 کیلوگرم است. این باتری همان خودمان را به عنوان یک ماشین معمولی به یک ماشین برقی می آورد.

چندین نوع باتری برای اتومبیل های برقی وجود دارد ، یعنی:

  • اتومبیل های برقی با باتری که در لیتیوم طراحی شده اند
  • اتومبیل های برقی با باتری که در کادمیوم نیکل طراحی شده اند
  • اتومبیل های برقی با باتری طراحی شده در هیدرید فلزی نیکل.

مدل های طراحی شده در لیتیوم بیشترین موجود در بازار هستند. تکنسین های اتومبیل های برقی می گویند وزن باتری اختصاص داده شده به یک ماشین برقی می تواند تا 1250 کیلوگرم برسد.

چرا دانستن وزن باتری یک ماشین مهم است ?

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود شما بدانید وزن باتری به عنوان مثال در صورت نیاز به تعویض باتری یا داشتن ظرفیت بلند کردن باتری یا دانستن با دقت ، از ماشین خود استفاده کنید محل ترمینال.

جایگزینی باتری

اگر شما باتری خراب می شود, لازم است در اسرع وقت آن را تغییر دهید و آن را انجام دهید و یک باتری جدید یا استفاده شده برای ماشین خود بخرید ، لازم است وزن آن را بدانید تا باتری جدید با قدیمی یکسان باشد.

عملکرد ماشین شما و همچنین ظرفیت آن به دلیل وزن باتری قابل کاهش است. اگر می خواهید باتری با وزن پایین تر از قدیمی خریداری کنید ، بلافاصله می روید به کاهش عملکرد اطلاع دهید از ماشین شما. پیدا کردن باتری با اندازه مناسب همیشه ترجیح داده می شود. همچنین بررسی کنید که آیا ضمانت باتری ماشین دارید زیرا قیمت باتری ماشین می تواند گران باشد.

امکان بلند کردن باتری

همه این توانایی را ندارند که باتری چندین کتاب را جمع آوری کنند ، در این زمینه مفید خواهد بود دانستن در مقابلوزن اومبی باتری است.

آگاهی از این مفهوم دقیق ، شما را از تعجب ناخوشایند در هنگام جایگزینی دومی و حتی می تواند از آسیب دیدن جلوگیری کند.

بنابراین قبل از انجام چنین عملی ، مراقبت کنید تا وزن باتری خود را بدانید. اگر دومی خیلی سنگین است ، و شما قضاوت می کنید که نمی توانید آن را به تنهایی بلند کنید ، دریغ نکنید کمک توسط شخص دیگری. در آن زمان ، آن را مستقیماً با کمک یک حرفه ای جایگزین کنید.

محل ترمینال

پایانه ها بسته به وزن باتری آنها متفاوت هستند. باتری هایی که وزن یکسانی ندارند مطمئناً ندارند همان سبک پایانه ها. برخی آن را در بالا قرار می دهند ، در حالی که برخی دیگر آن را در کنار خواهند داشت.

از وزن و نوع پایانه های ماشین خود مطلع شوید و موارد زیادی را تسهیل می کند.

وزن باتری ماشین چقدر است ?

باتری یک عنصر مهم برای هر اتومبیل ، ون یا SUV است. او از نظر اندازه نسبتاً کوچک است. با این حال ، با وجود اندازه آن ، یک شی نسبتاً سنگین است. بنابراین در اینجا چقدر باتری ماشین شما می تواند وزن داشته باشد.

وزن باتری ماشین

اگر قبلاً نیاز به تعویض باتری ماشین خود دارید یا به سادگی آن را بیرون آورده اید ، می دانید که این اجزای کوچک بسیار سنگین هستند. پاسخ به سوال وزن باتری خودرو به تعدادی از عوامل بستگی دارد. به طور کلی ، باتری های اتومبیل تقریباً 25 تا 50 پوند وزن دارند. با این حال ، این چنگال کاملاً گسترده است.

باتری ماشین چقدر است

چگونه می توان وزن باتری ماشین را دانست

چگونه می توان وزن باتری ماشین را دانست ? یکی از ساده ترین راه ها برای دانستن وزن باتری خودرو ، بررسی بسته بندی است. در بسیاری از موارد ، وزن باتری به وضوح روی برچسب ثبت شده است. بنابراین ، بسته بندی را برای صرفه جویی در وقت و دریافت پاسخ نهایی بررسی کنید.

با این حال ، برای همه باتری ها اینگونه نیست. وقتی در شرایطی قرار دارید که بسته باتری شما هیچ نشانه ای ندارد ، باید تحقیقاتی انجام دهید. یک عامل مهم که باید به آن توجه کرد این است که یک باتری کامل مطمئناً سنگین تر از یک باتری خالی خواهد بود. در واقع ، بیشتر وزن باتری بدن نیست بلکه محتوا است. به عنوان مثال ، در یک باتری اسید سرب ، وزن آن بیشتر به دلیل مایع مسئول منبع تغذیه است. اگر این مایع خسته شود ، باتری می تواند از وزن حدود 40 پوند (18 کیلوگرم) به تنها 15 پوند (7 کیلوگرم) کاهش یابد. وزن متوسط ​​باتری ماشین حدود 40 پوند (18 کیلوگرم) است. با این حال ، این وزن بسته به اندازه باتری و ترکیبات آن ممکن است متفاوت باشد.

همچنین بخوانید: کدام باتری را برای ماشین من انتخاب کنید ?

نکاتی برای ماندگاری بیشتر باتری ماشین

دانستن چگونگی حفظ باتری خود برای ماندگاری بیشتر آن ضروری است. نگهداری منظم باتری وسیله نقلیه شما برای اطمینان از سلامت عمومی و عملکرد مناسب وسیله نقلیه شما بسیار مهم است. ضروری است که به طور دوره ای پایانه ها را برای مقابله با اکسیداسیون و خوردگی تمیز کنید. و شما به سطح الکترولیت توجه می کنید. بنابراین اگر از هر فرصتی برای توجه مداوم به پایانه ها و محیط استفاده کنید ، در آینده و سردرد در آینده صرفه جویی خواهید کرد. این کار باتری شما را سالم نگه می دارد و اثربخشی آن را افزایش می دهد !

همچنین اجتناب از همه تغییرات ناگهانی دما ، بلکه و به طور کلی ، دمای شدید نیز ضروری است. به عنوان یک راننده ، درک این نکته مهم است که چگونه دمای شدید و تغییرات ناگهانی دما می تواند بر باتری و عمر ماشین شما تأثیر بگذارد. برای جلوگیری از مشکلات گران قیمت طولانی مدت و افزایش طول عمر قابل استفاده باتری شما ، مهم است که اطمینان حاصل کنید که از ماشین شما به طور منظم مراقبت می شود و هیچ کس موتور را با دمای شدید یا با تغییرات وحشیانه شروع نمی کند. انجام آزمایش دوره ای از سطح الکترولیتی نیز برای طولانی شدن عملکرد بهینه و به حداکثر رساندن زمان مورد نیاز قبل از تعویض مفید است.

سرانجام ، نکته بسیار مؤثر دیگر رانندگی نسبتاً منظم است. به این ترتیب ، شما تا حد زیادی از تخلیه کامل باتری خودداری می کنید. رانندگی منظم یک روش عالی برای اطمینان از اینکه باتری اتومبیل دچار تخلیه کامل نمی شود. برای محافظت از عمر باتری خود ، ایده آل است که با رانندگی برای مدت طولانی هر ماه ، آن را به طور مکرر شارژ کنید. موتورهای احتراق داخلی بیشتر باتری ها را بارگیری می کنند زیرا وقتی موتور کار می کند ، ژنراتور جریان الکتریکی تولید می کند که به طور خودکار باتری را شارژ می کند. در نتیجه ، رانندگی طولانی تر و با فرکانس بیشتر می تواند در برابر تخلیه های کامل محافظت بیشتری ایجاد کند و طول عمر باتری خودرو را طولانی کند.