لپ تاپ خود را با نقاط وفاداری خود در بین اپراتورها تجدید کنید ، از کجا می توانید نکات وفاداری نارنجی خود را پیدا کنید? – نحوه باز کردن

از کجا می توانم نکات وفاداری نارنجی خود را پیدا کنم

SOSH ، یک شرکت تابعه Orange یک اپراتور به نام “کم هزینه” است. این فقط بسته های غیر اتصال را ارائه می دهد. قیمت موبایل های موجود در آن همان است که شما یک مشتری جدید یا سابق هستید. بنابراین هیچ برنامه وفاداری برای پاداش دادن به SOSH شما با ارائه کاهش به شما در هنگام تصمیم به تغییر لپ تاپ خود وجود ندارد.

به لطف امتیازات وفاداری لپ تاپ خود را تجدید کنید

برای نگه داشتن مشترکان خود حتی پس از پایان دوره تعهد خود ، بیشتر اپراتورها برنامه های وفاداری را به مشتری خود ارائه می دهند. آنها به شما این امکان را می دهند که هنگام تجدید لپ تاپ خود از تخفیف های جالب بهره مند شوید ، البته به شرط ماندن با همان اپراتور.

این برنامه ها با تخصیص امتیازات وفاداری که ماه به ماه انباشته شده بود بسته به قیمت اشتراک ، مدت زمان تعهد یا ارشد قرارداد تحقق می یافت. از افزایش دیدنی در قیمت متوسط ​​تلفن های هوشمند ، بسیاری از اپراتورها سیستم امتیاز وفاداری را حذف کرده اند.

آنها اکنون فقط به ارشد شما متکی هستند تا هنگام انتخاب یک لپ تاپ جدید به شما کاهش دهند.

چگونه لپ تاپ خود را در نارنجی تمدید کنیم ?

از سال 2012 ، نارنجی نقاط وفاداری را حذف کرده است که باعث می شود هنگام تغییر لپ تاپ ها کاهش یابد. با این حال ، وفاداری شما همیشه پاداش می گیرد.

در واقع ، همیشه می توان با استفاده از تخفیف ، موبایل را در پایان دوره تعهد 12 یا 24 ماهه تغییر داد. نارنجی دیگر امتیازات وفاداری را حساب نمی کند اما شما را از تاریخی که می توانید جایگزین تلفن خود با کمترین قیمت را مطلع کنید.

این تاریخ مطابق بسته شما و دوره تعهد تعیین شده است. حداکثر مقدار کاهش در آن محدود شده است. می توانید این تاریخ را در فاکتورهای خود یا با اتصال به منطقه مشتری خود در سایت نارنجی پیدا کنید.

چگونه در SOSH انجام دهیم ?

SOSH ، یک شرکت تابعه Orange یک اپراتور به نام “کم هزینه” است. این فقط بسته های غیر اتصال را ارائه می دهد. قیمت موبایل های موجود در آن همان است که شما یک مشتری جدید یا سابق هستید. بنابراین هیچ برنامه وفاداری برای پاداش دادن به SOSH شما با ارائه کاهش به شما در هنگام تصمیم به تغییر لپ تاپ خود وجود ندارد.

برای تجدید لپ تاپ خود ، وارد منطقه مشتری خود شوید و به خودتان اجازه دهید هدایت شوید. توجه داشته باشید که اگر مشتری قدیمی نارنجی هستید ، مزایایی که انباشته شده اید گم نمی شوند بلکه فقط یخ زده هستند. با ترک SOSH برای بازگشت به نارنجی ، آنها را همانطور که هست ، با امکان استفاده از کاهش برای تغییر موبایل خود پیدا خواهید کرد.

و در Bouygues Telecom ?

Bouygues مدتهاست که از سیستم وفاداری استفاده می کند و در هنگام تجدید تلفن شما حق کاهش را دارد. امروز ، این سیستم به پایان رسیده است.

برای تغییر لپ تاپ خود با قیمت کاهش یافته ، شما باید حداقل یک سال یک مشتری از راه دور Bouygues باشید و در 12 ماه گذشته لپ تاپ خود را جایگزین نکرده اید. همچنین باید دوره تعهد خود را از 12 تا 24 ماه تمدید کنید. برای تأیید اینکه شما به خوبی واجد شرایط جایگزینی موبایل خود با قیمت ترجیحی هستید ، به منطقه مشتری Bouygues خود مراجعه کنید.

سپس شما می توانید لپ تاپ جدید خود را مستقیماً بصورت آنلاین یا با مراجعه به ذخیره خریداری کنید.

چگونه لپ تاپ خود را در B&Y تمدید کنیم ?

B & شما شرکت تابعه با هزینه کم از Bouygues Telecom است. مانند رقبای مستقیم SOSH و قرمز ، فقط بدون بسته های تعهد ارائه می دهد. قیمت هایی که او تلفن های همراه خود را به بازار عرضه می کند ، بنابراین برای همه ، هر چه سن و سال شما یکسان باشد.

جدا از پیشنهادات تبلیغاتی معمول ، بنابراین قصد ندارید هنگام تجدید لپ تاپ خود از کاهش استفاده کنید. برای مشورت با لیست کلیه موبایل های ارائه شده برای فروش توسط B&Y ، وارد منطقه مشتری خود شوید. از آنجا که شما از مزیت خاصی برای پاداش سن خود بهره نمی برید ، شما می توانید به توزیع کننده مورد نظر خود مراجعه کنید تا موبایل خود را با قیمتی سودمندتر از آنچه که توسط B&Y ارائه می شود جایگزین کنید.

چگونه لپ تاپ خود را در SFR تمدید کنیم ?

مربع های قرمز قدیمی SFR ، این نقاط وفاداری که به شما امکان می دهد با بهره گیری از کاهش های مهم ، موبایل خود را تمدید کنید ، از تاریخ باستانی است. قطعاً در سال 2012 دفن شد ، یک سیستم بسیار ساده تر آنها را جایگزین کرد.

اکنون باید تا پایان دوره تعهد خود صبر کنید تا درخواست تجدید تلفن همراه خود را داشته باشید. سپس از قیمت های ترجیحی یکسان با کسانی که به مشترکان جدید ارائه می شود بهره مند می شوید. توجه داشته باشید که این قیمت ها بدون توجه به سن و سال شما یکسان هستند.

برای تجدید تلفن همراه خود در SFR ، منتظر پایان دوره تعهد خود باشید و دستگاه جدید خود را در منطقه مشتری خود یا با مراجعه مستقیم به ذخیره انتخاب کنید.

چگونه لپ تاپ خود را به رنگ قرمز تمدید کنیم ?

قرمز توسط SFR فقط بسته های غیر اتصال را به بازار عرضه می کند. او یک برنامه وفاداری ارائه نمی دهد. بنابراین جایگزین کردن تلفن همراه شما به همان اندازه که مشتری جدیدی بودید برای شما هزینه خواهد کرد. این اشکال اصلی اپراتورهای کم هزینه است. توجه داشته باشید که همین مورد در مورد SOSH و B & شما نیز انجام می شود.

بسته ها مطمئناً ارزان تر از اپراتورهای سنتی هستند اما به همان مزایا حق ندارند ، به خصوص هنگام تجدید تلفن همراه خود. برای انتخاب لپ تاپ جدید خود ، به منطقه مشتری قرمز خود بروید.

همچنین می توانید از یک توزیع کننده که دستگاه شما را بدون بسته به شما می فروشد ، قیمت های سودمند تری بدست آورید. در این حالت ، اطمینان حاصل کنید که با سیم کارت شما سازگار است.

چگونه لپ تاپ خود را در موبایل رایگان تمدید کنیم ?

رایگان همیشه از قیمت بسته به موبایل طرفداری کرده است ، همیشه سعی می کند سودمندترین قیمت ها را در بازار ارائه دهد. برای دستیابی به این هدف ، برخی از پیشنهادات موبایل رایگان حتی بدون تلفن ، مانند بسته با 2 یورو در ماه ارائه می شود. سپس این وظیفه شماست که خود را تجهیز کنید.

به طور دقیق ، بنابراین هیچ نکته یا سیستم برنامه وفاداری وجود ندارد که به شما امکان می دهد هنگام تجدید لپ تاپ خود از کاهش استفاده کنید.

از طرف دیگر ، اگر شما همچنین مشتری رایگان برای اینترنت ، تلویزیون یا تلفن ثابت هستید ، وفاداری خود را به شما پاداش می دهد.

امتیازات وفاداری به تدریج از منظره تلفن همراه ناپدید شده است. دلتنگ نشو. وفاداری شما از قبل پاداش کمتری دارد ? بی دین شدن ! هنگام تجدید لپ تاپ خود ، این رقابت را انجام دهید و از تغییر اپراتور دریغ نکنید تا از پیشنهادات مربوط به مشتریان جدید استفاده کنید.

از ما بپرسید ، ما این کار را برای شما انجام می دهیم !

از کجا می توانم نکات وفاداری نارنجی خود را پیدا کنم ?

تعادل کلی امتیازات وفاداری شما و همچنین تمام نقاط به دست آمده به عنوان یک فاکتور کل ماه قبل در هر یک از فاکتورهای تلفن همراه شما ذکر شده است.

امتیاز وفاداری نارنجی پاداش برای مشتریانی است که به این برند وفادار هستند. این نقاط را می توان با توجه به مدت زمان استفاده از سرویس یا خریدهای انجام شده جمع کرد. سپس می توان از آنها برای به دست آوردن تخفیف در فاکتورها ، تلفن های رایگان یا سایر مزایا استفاده کرد. اما از کجا می توانید نکات وفاداری نارنجی خود را پیدا کنید ?

روش های مختلفی برای بررسی نکات وفاداری نارنجی شما وجود دارد. می توانید به وب سایت نارنجی بروید و به حساب خود وصل شوید. پس از اتصال ، می توانید تعداد امتیازاتی را که جمع کرده اید و گزینه های موجود برای استفاده از آنها مشاهده کنید.

همچنین می توانید با تماس با خدمات مشتری نارنجی ، امتیازات وفاداری خود را بررسی کنید. آنها می توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد امتیازات وفاداری خود و گزینه های استفاده از آنها به شما ارائه دهند.

نقاط نارنجی چیست ?

امتیاز نارنجی پاداش مشتریان وفادار نارنجی است. آنها با توجه به مدت زمان استفاده از سرویس یا خریدهای انجام شده جمع می شوند. سپس از این نقاط می توان برای به دست آوردن تخفیف در فاکتورها ، تلفن های رایگان یا سایر مزایا استفاده کرد.

نحوه تغییر نقاط نارنجی ?

روش های مختلفی برای تغییر نقاط نارنجی در مزایا وجود دارد. می توانید از آنها برای دریافت فاکتورها ، تلفن های رایگان یا سایر مزایای استفاده کنید. با ورود به حساب نارنجی یا تماس با مشتری می توانید گزینه های موجود خود را بررسی کنید.

آیا نقاط نارنجی هنوز وجود دارد ?

بله ، نقاط نارنجی هنوز وجود دارد و همیشه برای پاداش مشتریان وفادار استفاده می شود. شما همیشه می توانید با توجه به مدت زمان استفاده از سرویس یا خریدهای انجام شده ، نقاط را جمع کنید.

نحوه دریافت تلفن رایگان در نارنجی ?

برای گرفتن تلفن رایگان در نارنجی ، باید امتیازات وفاداری کافی را جمع کنید. با ورود به حساب نارنجی یا تماس با مشتری می توانید گزینه های موجود خود را بررسی کنید. همچنین می توان با مشترک شدن در یک قرارداد جدید یا با تمدید قرارداد موجود ، یک تلفن رایگان را بدست آورد.

چگونه می توان امتیازات را به اینترنت تبدیل کرد ?

اگر مشتری نارنجی هستید و امتیاز جمع کرده اید از شما متشکرم ، می توانید آنها را برای اینترنت مبادله کنید. برای انجام این کار ، شما باید به حساب نارنجی خود وصل شوید و گزینه های موجود برای Point Exchange را بررسی کنید. همچنین می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد این گزینه با خدمات مشتری تماس بگیرید.

نحوه استفاده از نقاط پول نارنجی ?

از امتیازات پول نارنجی می توان برای خرید ، نقل و انتقالات پول ، پرداخت فاکتور و شارژ اعتبار استفاده کرد. همچنین می توانید آنها را برای هدایا یا تخفیف در برخی از محصولات و خدمات خاص مبادله کنید. برای استفاده از نقاط پول نارنجی خود ، به حساب پول نارنجی خود وصل شوید و دستورالعمل های انجام معامله مورد نظر را دنبال کنید.

چگونه می توان نقطه را تغییر داد ?

برای تغییر امتیازات خود از Telecom ، می توانید با ورود به منطقه مشتری خود در سایت نارنجی یا با تماس با مشتری ، آنها را به نقاط وفاداری نارنجی تبدیل کنید. پس از تبدیل امتیاز خود ، می توانید از آنها برای به دست آوردن تخفیف در خریدهای خود در نارنجی ، مزایای اختصاصی و هدایا استفاده کنید.

چگونه یک تلفن در 1 € ?

برای به دست آوردن تلفن 1 یورو در Orange ، باید با یک تعهد 24 ماهه در یک بسته تلفن همراه مشترک شوید و یک مدل تلفن واجد شرایط برای این پیشنهاد را انتخاب کنید. شرایط واجد شرایط بودن و مدل های تلفن موجود بسته به پیشنهاد در حال انجام ممکن است متفاوت باشد. بنابراین توصیه می شود به طور مرتب با وب سایت نارنجی مشورت کنید یا با خدمات مشتری خود تماس بگیرید تا آخرین اطلاعات در مورد این پیشنهاد تبلیغاتی را بدست آورید.