سیمون ، اولین تلفن هوشمند در داستان ، سی امین سالگرد خود را جشن می گیرد – شماره ها ، نه ، آیفون اولین تلفن هوشمند تاریخ نیست | پیت بعدی

نه ، آیفون اولین تلفن هوشمند تاریخ نیست

قبل از تغییر قرن ، قبلاً تلفن های هوشمند وجود داشت. آنها ممکن است به اندازه قرن بیست و یکم باهوش نبوده باشند ، اما محدود به تماس و بازی مار نبودند. تلفن های خاصی مانند Ericsson R380 (2000) ، Nokia Connect 9110 (1998) یا Ericsson GS88 (1998) نمونه های خوبی هستند. دو مورد اخیر تقریباً مینی لپ تاپ ها به تلفن های همراه تبدیل شده بودند.

سیمون ، اولین تلفن هوشمند تاریخ ، سی امین سالگرد خود را جشن می گیرد

اولین تلفن هوشمند تاریخ در 16 نوامبر 1992 در لاس وگاس (نوادا) ارائه شد. موبایل که اکنون به عنوان IBM Simon شناخته می شود ، سی امین سالگرد خود را جشن می گیرد.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

برای جوانترین ما ، تلفن هوشمند احتمالاً با آیفون شروع می شود. برای دهه سی ، احتمالاً نسخه مشتق شده از نوکیا 3310 است که به ذهن متبادر می شود. اما اولین تلفن هوشمند حتی از زمان جشن سی امین سالگرد خود در این چهارشنبه 16 نوامبر قدیمی تر است. و این IBM بود که آن را در سال 1992 توسعه داد.

ارائه شده در Comdex (1979-2003) ، نمایشگاه رایانه ای لاس وگاس و اجداد CES ، نمونه اولیه ای به نام SweetPot در سال 1994 با نام IBM Simon به بازار عرضه شد. حتی این کار حتی با “تلفن هوشمند” تماس نگرفت ، بلکه “ارتباط شخصی” از آنجا که این اصطلاح که اکنون هر روز استفاده می شود فقط در آن سال بعد ظاهر می شود. اولین تلفن همراه به طور رسمی “تلفن هوشمند” ، GS88 Ericsson ، در سال 1997 ارائه شد.

IBM Simon مجهز به صفحه لمسی LCD تک رنگ LCD 4.7 اینچ ، اندازه گیری 20 6 6.4 x 3.8 سانتی متر و وزن 510 گرم است. ارتباط دهنده شخصی ویژگی های بسیاری از قبیل کتاب آدرس ، پردازنده کلمه ، بازی ها ، دکمه تماس اضطراری ، یک سرویس پیام رسانی را پیشنهاد کرد … آنچه امروز ممکن است دیوانه به نظر برسد ، این است که این تلفن با 1 مگابایت رم و 1 مگابایت داخلی کار کرده است ذخیره سازی.

براساس داده های جمع آوری شده از وب ، موبایل با 1100 دلار از زمان ، حدود 2300 دلار امروز فروخته شد. قیمت چاق و چله ای که به او اجازه می داد فقط 50،000 نسخه جریان یابد. علاوه بر این ، نام موبایل از بازی می گوید ، سیمون می گوید ، یک معادل انگلیسی و انگلیسی از ژاک ما گفت. به طور خلاصه ، تولدت مبارک ، سیمون !

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

تمام اخبار دیجیتالی را در Google News دنبال کنید

تلفن اول لمس کنید

شما در حال حاضر از مرورگر استفاده می کنید منسوخ. لطفاً برای بهبود تجربه خود مرورگر خود را به روز کنید.

AndroidPit یکپارچهسازی با سیستمعامل تلفن های هوشمند 6550

این اولین ماه 2007 بود. اقتصاد رو به افزایش بود و نوآوری ها روزانه بود. اما در پایان این ماه ، یک تازگی به طور اساسی جنبه را تغییر می دهد و تجربه های جذب شده به فن آوری های تلفن همراه. آیفون ، اصلی ، اولین ، تلفن هوشمند که همه چیز را تغییر داده است. و قبل از آن ، آنها چگونه بودند ?

از سال 2007 هیچ چیز تغییر نکرده است

اگر تمام تاریخ تلفن های همراه در تاریخ را عقب نشینی کنیم ، 2007 به وضوح یک سال مهم بود که ظاهر این دستگاه ها را تغییر داد. در ماه سپتامبر ، دو پایانه بسیار مشابه را دیدیم. اولین مورد در تاریخ 9 ژانویه توسط استیو جابز به لطف معروف “مسیر طلایی” ارائه شد. از سال 2004 ، اپل این دستگاه را با استفاده از 1000 کارمند اختصاصی توسعه داده بود و قبل از 29 ژوئن در همان سال در ایالات متحده فروخته نشده است. دومین دستگاه سال در 18 ژانویه ، LG (KE 850) پرادا ارائه شد ، اگرچه طراحی آن تقریباً دو ماه زودتر از دسامبر 2006 فیلتر شد و برنده جایزه IF Design 2007 شد. البته بحث برانگیز وجود دارد که بدانیم اولین تولید کننده این طرح بود ، ال جی حتی از حساب اپل خواسته بود.

در سال 2007 ، تلفن های هوشمند شکلی گرفتند که امروز کمی تغییر کرده است

از آن زمان ، همه تلفن های هوشمند بسیار شبیه بودند. یک صفحه لمسی بزرگ که با شیشه پوشیده شده است ، با دکمه های حجم در کنار و گاهی اوقات یک دکمه ناوبری در زیر صفحه نمایش. در زیر پانلی از بهترین تلفن های هوشمند 2017 پیدا خواهید کرد. آیا همه آنها یکسان نیستند ?

AndroidPit بهترین تلفن های هوشمند 2017 2717

اما پس از آن … قبل از آیفون یک تلفن هوشمند وجود داشت ?

یک سال قبل از صفر

در سال 2006 ، دنیای تلفن های همراه بسیار متنوع بود ، کانکتور مینی USB پادشاه بود ، گاهی اوقات با کابل یا آداپتورهای عجیب و غریب برای اتصال آنها به رایانه یا حتی هدفون ساده. صفحه لمسی زیادی وجود نداشت ، و موبایل های نوع BlackBerry (با صفحه کلید کامل) لژیون بودند. من به دستگاه هایی مانند BlackBerry Pearl 8100 ، Motorola Q یا Palm Treo 680 فکر می کنم.

در انتهای دیگر ، ما نوکیا داشتیم که با N93 فوق العاده خود تلفن خود را به نوعی دوربین فیلمبرداری تغییر داده بود. نوکیا همیشه در هنر ارائه محصولات با کیفیت و نوآورانه استاد بوده است ، اما نمی داند چگونه بعداً چه چیزی را ببیند.

برخی از موبایل زمان خطرات زیادی را به همراه داشت ، مانند HTC TYTN که قبلاً شبیه تلفن های هوشمند نسل دوم آینده بود. او یک صفحه لمسی ، چند دکمه در زیر صفحه نمایش ، WiFi ، 3G ، صفحه نمایش 2.8 اینچی با وضوح 240×320 ، یک صفحه کلید کامل ، همه در زیر ویندوز موبایل داشت. و بله ، هیچ کس کامل نیست. اما حداقل ، با WiFi و 3G ، تلفن امروز کم رنگ نخواهد بود.

یکی دیگر از موبایل نوآورانه در T-Mobile Sidekick 3 و Danger Os آن تجسم یافته است ، که فضای ابری خود را برای ذخیره عکس ها و فروشگاه برنامه آنلاین آن ارائه می دهد. سرانجام ، مایکروسافت تصمیم به خرید شرکت و همه چیز متوقف کرد ، همانطور که برای نوکیا.

کنجکاوی ترین این است که تمام دستگاه های سال 2007 لمس های جسمی زیادی داشتند ، همانطور که در آن زمان هنجار بود. اما ، صبر کنید ، هیچ کس این ایده را برای قرار دادن یک صفحه کلید مجازی نداشت ? این ایده با زمان مطابقت داشت ، اما صفحه های آن زمان صراحتاً سازگار نبودند. تنها صفحه ای که در آن زمان به خوبی پاسخ می داد ، صفحه های خازنی بودند ، اما آنها بسیار گران بودند که توسط تولید کنندگان در موبایل ادغام شوند. تقریباً همه آنها از یک قلم نوع PDA استفاده کردند.

شایستگی آیفون در بسیاری از نکات مورد تردید خواهد بود ، اما مسلم است که او می دانست که چگونه می تواند از تعداد مشخصی از فناوری های مورد استفاده در آن زمان استفاده کند و آنها را در خدمات کاربران ترکیب کند تا بتواند تجربه خود را بهبود بخشد.

AndroidPit Antro Aponshones 6532

درست است که قبل از آیفون تلفن های هوشمند وجود داشته است ، اما منشأ کجاست ?

تکامل با پای سرب

تلفن های هوشمند قبل از سال 2007 مانند مواردی نبود که امروز داریم اما می توانستند تعداد زیادی از کارها را انجام دهند. برای شروع ، مدت زمان زیادی است که موبایل با دوربین تهیه شده است. اکثریت قریب به اتفاق تلفن های فروخته شده بین سالهای 2003 تا 2007 می توانند به اینترنت متصل شوند ، که بیشتر آنها از طریق شبکه های داده تلفن همراه ، برخی با WiFi.

علاوه بر این ، ده ها صفحه وب برای یافتن برنامه ها وجود دارد. اما در آن زمان ، یافتن برنامه های سازگار با تلفن شما دشوار بود ، بیشتر برنامه ها برای بالا و آخرین نسخه های سیستم عامل محفوظ هستند. علاوه بر این ، هر تولید کننده سیستم خود را ارائه می دهد ، که حتی بسته به مدل های این برند نیز می تواند تغییر کند. به روزرسانی ها یکپارچه نبودند و هر مدل نسخه خاص خود را داشت که در حال حاضر تکه تکه شدن بازار اندرویدی امروزه را حفظ می کند.

AndroidPit یکپارچهسازی با سیستمعامل تلفن های هوشمند 6463

در سالهای اول دهه 2000 ، ما تلفن های هوشمند زیادی را دیدیم ، حتی اگر آنها گاهی اوقات بسیار متفاوت از آنچه ما استفاده می کردیم.

اولین تلفن های هوشمند هزاره اول

در سال 2004 ، نوکیا نوکیا 7710 را ارائه داد ، اولین تلفن هوشمند که مجهز به سیستم عامل Symbian OS v7 است.0 سری 90. او WiFi ، صفحه لمسی ، دوربین ، قلم و حتی Adobe Flash Player را پشتیبانی می کرد ، که حتی Android و iOS نیز انجام نمی دهند. این یک وسیله بسیار باهوش برای زمان ، بسیار کاربردی بود ، اما اشکال بسیار خوبی داشت. طراحی آن به طور قطعی با آنچه سونی معمولاً پیشنهاد می کرد ، و عادات کاربر (به سالهای سبک از برداشت های فعلی ما) مخالف بود.

AndroidPit یکپارچهسازی با سیستمعامل تلفن های هوشمند 6524

این تلفن هوشمند همچنین اثر خود را به تکامل تلفن های هوشمند نشان داده است ، اما سازنده مایل به اصرار بر مدل خود نیست که دچار خشم کاربران شده است. یکی از رهبران تحریریه ما ، شو در کوک ، صاحب خوشحال یکی از این موبایل ها است که در زمان آزادی ایده ای از کیفیت ترمینال به شما ارائه می دهد.

در همان سال 2004 همچنین بازاریابی سونی اریکسون P910 را دیده بود. از این اتحاد بین 2 تولید کننده تلفن در صفحه کلید کشویی به دنیا آمد. همچنین دارای یک سیستم تشخیص نوشتن دست نویس بود و به لطف بندر مادون قرمز آن می توانست تلویزیون های سونی را از راه دور کنترل کند.

یک سال قبل ، در سال 2003 ، نوکیا اولین کنسول قابل حمل را نیز به بازار عرضه کرد که یک تلفن همراه نیز خواهد بود: Nokia N-Gage. طراحی قبلاً با برخی از موبایل شرکت ارائه شده بود ، اما با این مدل و مدل بعدی ، N-Gage QD ، او به بلوغ می رسد.

AndroidPit یکپارچهسازی با سیستمعامل تلفن های هوشمند 6569

او صفحه لمسی نداشت ، اما به لطف پد جهت دار و صفحه کلید دیجیتال کار خوبی انجام داد. ترمینال همه چیز را انجام داد: رادیو ، MP3 ، برنامه های جاوا ، فیلم ها ، درگاه مینی جک ، مینی USB ، کارت حافظه و بازی ها. در حالی که رفقای زمان من از یک پخش کننده MP3 ، تلفن و یک کنسول بازی موبایل استفاده می کردند ، من فقط N-Agir خود را داشتم. تنها نقص آن باتری بود که فقط یک روز به طول انجامید. آنچه امروز کاملاً طبیعی به نظر می رسد … آه ، بله ، برای برقراری تماس نیز لازم بود که تلفن را در کنار هم قرار دهیم ، اما شخصاً نتوانستم آن را آزار دهنده پیدا کنم.

از آنجا که من مرجع مانند شو نیستم ، به شما می گویم که تا پایان سال 2008 از این تلفن استفاده کردم. این تنها چیزی بود که من به آن احتیاج داشتم و فناوری آن علی رغم ظاهر آن ، در صدر لحظه قرار داشت.

AndroidPit یکپارچهسازی با سیستمعامل تلفن های هوشمند 6484

در سال 2003 ، Palm (خریداری شده در سال 2010 توسط HP) اوج خود را با Palm Treo 600 ، دامنه ای که در سال 2001 راه اندازی شد و بر اساس سیستم عامل سیستم عامل Palm ، می دانست. سازنده PDA ها را به تلفن های هوشمند با صفحه نمایش تمام می کند ، با هدف این که بتواند یک ایمیل خوب بنویسد. این دستگاه کاملاً کامل اما بسیار بزرگ با آنتن برجسته بود.

در سال 2002 ، سازنده مشهور کانادایی BlackBerry 5810 خود را راه اندازی کرد ، اولین دستگاه تلفن همراه که فناوری GSM/GPRS را در اختیار داشت ، که این PDA را به یک تلفن همراه تبدیل کرده است ، حتی اگر لازم برای استفاده از هدفون باشد.

بهترین تلفن های قرن بیستم

قبل از تغییر قرن ، قبلاً تلفن های هوشمند وجود داشت. آنها ممکن است به اندازه قرن بیست و یکم باهوش نبوده باشند ، اما محدود به تماس و بازی مار نبودند. تلفن های خاصی مانند Ericsson R380 (2000) ، Nokia Connect 9110 (1998) یا Ericsson GS88 (1998) نمونه های خوبی هستند. دو مورد اخیر تقریباً مینی لپ تاپ ها به تلفن های همراه تبدیل شده بودند.

اما اولین تلفن هوشمند تاریخ ، که یک صفحه لمسی را ارائه می داد ، در سال 1994 توسط IBM طراحی شد و توسط میتسوبیشی برقی ساخته شده است: IBM Simon. یک جعبه سیاه بزرگ با صفحه لمسی که فقط به قلم پاسخ می داد اما سالها پیشرفته ترین مدل بود.

من مطمئناً قبل از سال 2007 بسیاری از تلفن های هوشمند را فراموش کرده ام ، اما به نظر من نوبت شماست. اولین تلفن هوشمند خود را به خاطر بسپارید ? داستان خود را برای ما بگویید.