شارژ برقی: قیمتی که از یک به دو برابر در بزرگراه می رود – دیجیتال ، تسلا قیمت شارژ شارژ برای همه اتومبیل های برقی را می سازد

تسلا قیمت شارژ برای همه اتومبیل های برقی را لوله کشی می کند

در این زمان بحران یک سؤال اساسی وجود دارد: هنگام شارژ از یک ترمینال سریع در بزرگراه ، فاکتور بالا می رود ? آیا بهتر است از یک اپراتور واحد حمایت کنید ? اشتراک سودآور است ? برای پاسخ به این سؤالات ، ما دو مسیر را از برنامه ABRP MOBILY شبیه سازی کرده ایم ، یکی از کامل ترین از نظر تنظیمات. سفر دور اول بین پاریس و لیل (2 23 230 کیلومتر) و دوم بین پاریس و مارسی (2 7 790 کیلومتر) انجام می شود.

شارژ برقی: قیمتی که از یک به دو برابر در بزرگراه می رود

اگر می توانید با بنزین در بزرگراه انگشتان خود را در بینی خود پر کنید ، در مورد یک ماشین برقی چیست ? میزان فاکتور چه خواهد بود ? آیا باید از یک اپراتور خاص حمایت کنیم ? اشتراک ? بررسی جزئیات در یک پاریس-لیل و یک مسیر پاریس مارسیل.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

پذیرش وسایل نقلیه برقی به شبکه شارژ بستگی زیادی دارد – حتی اگر 80 تا 90 ٪ از پر کردن مجدد در خانه ساخته شود ، مهم است که بتوانید در طول یک سفر طولانی شارژ کنید. بنابراین توسعه زیرساخت های ملی ضروری است. پس از عزیمت آهسته و وعده – از دولت برای رسیدن به 100000 هزینه قبل از پایان سال 2021 (هدف در حال حاضر در بهار 2023) ، اکنون 32865 ایستگاه شارژ و 90803 امتیاز بار (+63 ٪ در یک سال وجود دارد. ) طبق آخرین فشارسنج ماهانه Avere.

بیشتر این اتهامات در مناطق شهری و شهری واقع شده است. اما در مورد شبکه بزرگراه چه چیزی ? با توجه به آخرین تعداد (پایان دسامبر 2022) که توسط انجمن بزرگراه ها و کارهای عوارض فرانسه (ASFA) ، 294 منطقه یا 80 ٪ مجهز به ایستگاه های شارژ سریع است.

در این زمان بحران یک سؤال اساسی وجود دارد: هنگام شارژ از یک ترمینال سریع در بزرگراه ، فاکتور بالا می رود ? آیا بهتر است از یک اپراتور واحد حمایت کنید ? اشتراک سودآور است ? برای پاسخ به این سؤالات ، ما دو مسیر را از برنامه ABRP MOBILY شبیه سازی کرده ایم ، یکی از کامل ترین از نظر تنظیمات. سفر دور اول بین پاریس و لیل (2 23 230 کیلومتر) و دوم بین پاریس و مارسی (2 7 790 کیلومتر) انجام می شود.

ایده این مقایسه این است که این دو سفر دور را با یک محدودیت اصلی انجام دهید: برای شارژ مجدد تک اپراتور ، مانند یک صاحب وسیله نقلیه تسلا.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

در لیست اپراتورهای اصلی شارژ سریع در حضور ، می توانید Allego (0.69 یورو/کیلووات ساعت) ، الکترا (0.49 یورو/کیلووات ساعت) ، سریع (0.59 یورو در کیلووات ساعت) ، LIDL (0.40 €/کیلووات ساعت) ، یونیت (0.69 یورو (0.69 یورو) را ذکر کنید. /کیلووات ساعت) ، تسلا (به طور متوسط ​​0.56 یورو در کیلووات ساعت) و Totalnergies (0.68 یورو/کیلووات ساعت). توجه داشته باشید که ما از نرخ های خاموش غافل شده ایم.

اشتراک های غیر اتصال دهنده برای غلطک های بزرگ سودمند است

در میان این اپراتورها ، فقط تسلا و سریع اشتراک ماهانه غیر اتصال را با قیمت 12.99 یورو در ماه و 11.99 یورو در ماه ارائه می دهند. آنها به شما این امکان را می دهند که از کاهش 25 درصدی در قیمت رسمی کیلووات ساعت ، یعنی 0.41 یورو/کیلووات ساعت در تسلا و 0.44 یورو/کیلووات ساعت در سریع استفاده کنید.

بنابراین ، در Fastned ، لازم است تا 80 کیلووات ساعت در ماه شارژ شود تا کارت سودآور شود ، در مقابل 95 کیلووات ساعت در ماه در تسلا. تحت این آستانه شارژ ماهانه ، بهتر است از سیستم هایی که با اشتراک کار می کنند جلوگیری کنید. اما از آنجا که این اشتراک ها بدون تعهد هستند ، همیشه می توان فقط در طی یک سفر طولانی انجام داد ، پس از آن که پس از انجام آن خاتمه یابد.

وسایل نقلیه منتخب: عملکرد تسلا مدل 3 و MG MG4

در مورد وسایل نقلیه ، انتخاب ما بر روی دو مدل که منابع بازار را تشکیل می دهند ، یعنی پیشرانه Tesla Model 3 ، (170 کیلو وات ؛ ظرفیت باتری 57 کیلووات ساعت ؛ متوسط ​​مصرف WLTP 15.5 کیلووات ساعت ؛ استقلال 491 کیلومتر) و MG44 در پایان لوکس (135 کیلو وات ؛ ظرفیت باتری 64 کیلووات ساعت ؛ متوسط ​​مصرف WLTP 16.6 کیلووات ساعت ؛ 435 کیلومتر استقلال).

دوست سیتروئن بهترین قیمت تونیک: 9.98 یورو

پیوندهای ارائه شده در بالا ممکن است در حضور یک مسدود کننده تبلیغاتی کار نکنند.

یادداشت نوشتن: 3 از 5

توجه: 3 از 5

دوست سیتروئن بهترین قیمت تونیک: 9.98 یورو

پیوندهای ارائه شده در بالا ممکن است در حضور یک مسدود کننده تبلیغاتی کار نکنند.

پاریس-مارسیل-پاریس: فاکتور خوش طعم در یونیتی

با ایجاد برنامه سفر پاریس مارسیل-پاریس از زمان استفاده از ABRP ، ما خودمان محدودیت هایی را تحمیل کرده ایم. به عنوان مثال ، ما در ابتدا باتری 100 ٪ می خواستیم. ما در 80 ٪ از حداکثر ظرفیت ، شکاف شارژ را شکسته ایم. ما همچنین به ظرفیت باتری 10 ٪ در مقصد خود نیاز داشتیم ، در هر ترمینال 10 ٪ و حداکثر سرعت 130 کیلومتر در ساعت. فاکتور آب و هوایی واقعی در نظر گرفته نشده است.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

فقط چهار اپراتور شارژ الکتریکی نمایش داده می شود: LIDL ، تسلا ، Totalenergies و Superchargers Ionity و Ionity. درمجموع ، برنامه ABRP به ما می گوید که بسته به نوع اپراتور ، باید بین 8 تا 10 شارژ (در طول سفر دور) انجام دهیم.

وسیله نقلیه مرجع ما ، پیشرانه Tesla Model 3 با هزینه کل 93.6 یورو 220 کیلووات ساعت شارژ خواهد شد (به استثنای عوارض).

در مورد لوکس MG4 ، اپراتور لیدل با فاکتور 111.80 یورو برای 280 کیلووات ساعت شارژ ارزان ترین است. سوپر شارژرهای تسلا را دنبال کنید ، مبلغ کل آن 130.5 یورو (از جمله 12.99 یورو اشتراک) برای 278 کیلووات ساعت است. در صورتی که نمی خواهید در تسلا مشترک شوید ، این لایحه برای همان ظرفیت شارژ شده 155.8 یورو خواهد بود.

از بین گرانترین اپراتورها ، 280 کیلووات ساعت در Totalenergies 190 یورو هزینه خواهد داشت ، در حالی که Ionity شما را از 280 کیلووات ساعت 193.20 یورو تسکین می دهد. توجه داشته باشید که اپراتور پیشنهاد اشتراک خود را پس گرفته است و به زودی باید یک شبکه قیمت گذاری جدید ارائه دهد.

پاریس-لیل-پاریس: تعداد اپراتورها و اشتراک های چندان سودآور نیست

با داشتن برخی از وسایل نقلیه برقی ، اکنون انجام یک پاریس-لیل (230 کیلومتر) بدون شارژ بسیار امکان پذیر است. برای اینکه بتوانیم حداقل یک بار در این دوره شارژ کنیم ، ما در برنامه ABRP محدودیتی ایجاد کردیم: رسیدن به مقصد با 30 ٪ ظرفیت باتری.

سنگ متر ، پیشرانه Tesla Model 3 14 کیلووات ساعت (در سفر دور) برای کل 5.9 یورو (به استثنای عوارض) شارژ خواهد شد.

با لوکس MG4 ، بار دیگر لیدل است که با فاکتور 9.9 یورو برای 24.8 کیلووات ساعت شارژ ارزان ترین است. در مقام دوم ، ما Fastned را پیدا می کنیم که هزینه سفر آن به مدت 21.4 کیلووات ساعت به 12.6 یورو افزایش می یابد. مرحله سوم تریبون به سوپر شارژرهای تسلا می رود که علاوه بر آن 13.6 یورو برای 24.1 کیلووات ساعت بارگذاری شده (بدون اشتراک) است.

چهار مورد زیر در یک دستمال جیب برگزار می شود: Electra (14.7 یورو برای 30 کیلووات ساعت) ، یونیت (15.2 یورو برای 22 کیلووات ساعت) ، Totalenergies (15.2 یورو برای 22.4 کیلووات ساعت) و Allego (22 ، 8 € برای 30 کیلووات ساعت)).

در پشت گلوله ، اپراتورهایی را با اشتراک ماهانه سریع و تسلا پیدا می کنیم. اولین لایحه اول 21.4 یورو (از جمله 11.99 یورو اشتراک) برای 21.4 کیلووات ساعت است ، در حالی که از دوم 23.2 یورو (از جمله 12.99 یورو اشتراک) برای 22.4 کیلووات ساعت است.

نتیجه

سرانجام ، قطع جاده برای بازدید از فرانسه برقی دیگر غیرقابل تحمل نیست ، زیرا ممکن است چندی پیش نباشد. واقعیت باقی مانده است که ، مانند زمان والدین و مادربزرگ و مادربزرگ و مادربزرگ ما ، یک سفر طولانی مدت نمی تواند بداهه باشد. کارت های کاغذی میشلن و IGN توسط برنامه ریزان سفر جایگزین شده اند (“برنامه ریزان سفر” به انگلیسی). به جای توقف های معده ، این بار این مسئله است که نقاط سوخت گیری را برای تسلط بر هزینه شارژها ارائه می دهیم. همانطور که دیدیم ، قیمت کیلووات ساعت بسته به تأمین کنندگان انرژی و انتخاب با یا بدون اشتراک می تواند تقریباً از دو برابر متفاوت باشد.

تسلا قیمت شارژ برای همه اتومبیل های برقی را لوله کشی می کند

تسلا به تازگی قیمت شارژ مجدد یک ماشین برقی را در ایستگاه های Superchargers خود کاهش داده است. قیمت به طور متوسط ​​21 ٪ در فرانسه کاهش می یابد. چه چیزی بیشتر هزینه استفاده از یک ماشین برقی را کاهش می دهد. هزینه شارژ تقریباً به هزینه خانه می رسد !

تسلا به لطف سوپر شارژان خود که مانند کیک های داغ ضرب می کنند ، رهبر شارژ سریع در جهان است. آنها همچنین به لطف سرعت شارژ خود ، اما به ویژه قابلیت اطمینان آنها ، به رانندگان زیادی متوسل می شوند (به جز کسانی که با یک ماشین 800 ولت در هیوندای یا کیا می چرخند) اما به خصوص قابلیت اطمینان آنها. دلیل بیشتر برای دوست داشتن آنها ? قیمت شارژ مجدد به تازگی افت شدید در همه جای اروپا را تجربه کرده است.

افت بیش از 21 ٪

در فرانسه ، قیمت ها به طور متوسط ​​بیش از 21 ٪ کاهش یافته است. چرا به طور متوسط ? زیرا قیمت ها بسته به ایستگاه ها کمی متفاوت هستند. تولید کننده آمریکایی سپس به طور متوسط ​​قیمت 0.35 یورو در هر کیلووات ساعت در ساعت های خاموش و 0.39 در هر کیلووات ساعت در ساعت های کامل (از 4 بعد از ظهر تا 8 بعد از ظهر) اعلام کرد.

برای ابرقدرت هایی که برای همه وسایل نقلیه برقی باز است ، صاحبان یک اتومبیل از مارک دیگری که تسلا به ترتیب باید 0.46 یورو و 0.51 یورو در هر کیلووات ساعت بپردازد. با در نظر گرفتن اشتراک با 12.99 یورو در هر ماه ، می توان همان قیمت صاحبان تسلا را پرداخت کرد.

ساعتهای خاموش ساعات کامل
قیمت ماشین تسلا 0.35 یورو 0.39 یورو
قیمت خارج از تسلا 0.46 یورو 0.51 یورو

این قیمت ها حتی می توانند پایین تر باشند ، زیرا برخی از سوپر شارژرها 0.32 یورو در هر کیلووات ساعت در ساعت های خاموش و 0.36 یورو در ساعات کامل شارژ می کنند. قیمتی که به هزینه شارژ در خانه نزدیک می شود ، در حدود 0.2 یورو در هر کیلووات ساعت تعرفه تنظیم شده.

درب بعدی ، قیمت یونیت (0.69 یورو در هر کیلووات ساعت) کاملاً بیش از حد به نظر می رسد. LIDL ، به نوبه خود ، 0.40 یورو در هر کیلووات ساعت در بیشتر ایستگاه های خود و 0.25 یورو در هر کیلووات ساعت در ایستگاه های الکترونیکی خود. سپس تسلا با یکی از کمترین قیمت های موجود در بازار ، متراکم ترین شبکه می شود.

چگونه این افت ناگهانی را توضیح دهیم ?

به یاد داشته باشید که تسلا عاشق بازی Yoyo است. با قیمت اتومبیل های برقی خود ، که به طور مرتب در حال تغییر است ، به سمت بالا ، اما همچنین به سمت پایین. و همچنین با قیمت شارژ ، که تقریباً به صورت هفتگی متفاوت است.

بنابراین یک فرصت خوب وجود دارد که تسلا برخلاف برخی از رقبای خود ، قرارداد برق با نرخ پویا داشته باشد. و مهمتر از همه ، سازنده آمریکایی آرزو می کند این تحولات (به سمت بالا ، مانند پایین) را به مشتریان خود منعکس کند.

در حالی که می دانیم شرکت الون ماسک می خواهد با این تجارت طولانی مدت ، برخلاف برنامه اولیه میلیاردر ، همانطور که می توانیم در این توییت بخوانیم ، درآمد کسب کند. این شرکت با هدف افزایش ناخالص 30 ٪ و سود 10 ٪ در سوپر شارژرهای خود.

آیا از Google News (اخبار در فرانسه) استفاده می کنید ? شما می توانید رسانه مورد علاقه خود را دنبال کنید. دنبال کردن Frandroid در Google News (و numerama).