قیمت شارژ یک ماشین برقی چقدر است?, در اینجا هزینه واقعی شارژ یک ماشین برقی در فرانسه است

در اینجا هزینه واقعی شارژ یک ماشین برقی در فرانسه است

برای شارژ مجدد خانه ، قرارداد برق و تأمین کننده انتخاب شده وارد محاسبه و همچنین نوع ترمینال نصب شده می شوند. اگر Qovoltis هزینه شارژ در خانه را بین 2.65 تا 4.60 یورو تخمین بزند ، همه بازیکنان این بخش به همان نتیجه نمی رسند.

قیمت شارژ یک ماشین برقی چقدر است ?

قیمت شارژ یک ماشین برقی در خانه چقدر است ?

اگر پایانه های رایگان را کنار بگذارید ، اقتصادی ترین راه برای شارژ مجدد ماشین برقی خود این است که این کار را در خانه از طریق یک انجام دهید خروجی داخلی یا یک جعبه دیواری که قبلاً نصب شده بود. از نظر قیمت ، برق در نظر گرفته شده برای تأمین ماشین برقی شما بیش از آنچه برای کار کردن اجاق گاز یا ماشین لباسشویی شما استفاده می شود ، هزینه بیشتری برای شما نخواهد داشت.

قیمت کامل بودن به اندازه باتری بستگی دارد ، مانند قیمت یک دیزل پر از دیزل است که به اندازه مخزن بستگی دارد. با یک کیلووات ساعت تنظیم شده با 0.206 یورو ، پر از باتری 50 کیلووات ساعت (به طور متوسط ​​در یک ماشین شهری) 10.30 یورو هزینه دارد.

اما برای گفتن بیشتر ، ما ترجیح می دهیم در مورد قیمت 100 کیلومتر به شما بگوییم. فقط خود را بر روی مصرف ماشین برقی شما, که به طور متوسط ​​بین 12 تا 20 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر گسترش می یابد و آن را با قیمت هر کیلووات ساعت از تأمین کننده انرژی شما ضرب می کند.

هنگامی که یک وسیله نقلیه الکتریکی دارید ، بهترین کار این است که یک ساعت کامل قیمت گذاری و ساعتهای خاموش داشته باشید تا از قیمت شارژ سودمندتر در شب لذت ببرید. بیشتر اتومبیل های برقی سیستم های برنامه نویسی را ارائه می دهند که اجازه می دهند بار در هنگام ارزانترین برق باعث ایجاد بار شود.

به عنوان مثال ، ما قیمت های تنظیم شده 2023 را می گیریم: 0.161 یورو در هر کیلووات ساعت در ساعتهای خاموش و 0.223 یورو در ساعات کامل.

میانگین مصرف ساعات کامل ساعتهای خاموش
12 کیلووات ساعت/100 کیلومتر 2.67 €/100 کیلومتر 1.93 €/100 کیلومتر
15 کیلووات ساعت/100 کیلومتر 3.35 €/100 کیلومتر 2.42 €/100 کیلومتر
20 کیلووات ساعت/100 کیلومتر 4.46 €/100 کیلومتر 3.22/100 کیلومتر

برای پایین آمدن یادداشت ، یک راه حل: کارت خود مصرف را از طریق نصب خورشیدی همراه با باتری های اختصاص داده شده به ذخیره سازی ثابت پخش کنید.

همچنین می توانید به شبیه ساز شارژ ما از یک ماشین برقی در خانه ، هر وسیله نقلیه خود دسترسی پیدا کنید !

شارژ قیمت

قیمت شارژ یک ماشین برقی در پایانه های عمومی

حالت های مختلف دسترسی به ایستگاه های شارژ

قبل از صحبت در مورد هزینه های شارژ یک ماشین برقی ، شاید جالب باشد که روشهای مختلف پرداخت را که می توان از آن برای ماشین برقی خود استفاده کرد ، بررسی کنید:

 • نشان دسترسی: خاص برای شبکه مورد استفاده یا “قابل تعامل” از طریق یک سرویس شخص ثالث (Plugsurfing ، Chargemap Pass ، Izivia) ، Badge امروز وسیله اصلی دسترسی به ایستگاه های شارژ است.
 • از طریق یک برنامه یا کد QR. شبکه های بزرگ ، مانند Ionity ، درخواست خود را برای پرداخت. این سیستم های پرداخت عمل ، از نظر تئوری ، در پایانه های عمومی در فرانسه اجباری هستند. آنها به یک کاربر اجازه می دهند تا بتواند به روشی از طریق مواد مخدر به سرویس بار دسترسی پیدا کند. با این وجود توصیه می کنیم که یک کارت قابل تعامل داشته باشید تا ساکت باشد.
 • پیام کوتاه یا سرور صوتی تعاملی. در صورت ارائه چنین خدمتی ، این روش به طور مستقیم در ترمینال نمایش داده می شود.
 • کارت بانکی. بدیهی است که این به نظر می رسد اما پرداخت توسط CB در ایستگاه های شارژ بسیار نادر است. هنگامی که ارائه می شود ، اغلب از طریق یک برنامه تلفن همراه صورت می گیرد. در این حالت ، یک کد QR می تواند برای مجاز بودن پرداخت و دسترسی به ترمینال اسکن شود.
 • پلاگین و بار ، مستقیماً در ماشین, از طریق رابط ارتباطی با ایستگاه شارژ. ما ماشین شما را وصل می کنیم و پس از ایجاد یک حساب مرتبط ، شارژ مجدد به طور خودکار شارژ می شود. تسلا از این عملکرد جلوتر بود و یونیتی به تازگی آغاز شده است.

سیستم های مختلف صورتحساب از یک شبکه به شبکه دیگر

با توجه به ناهمگونی اپراتورها ، روشهای مختلف صورتحساب در محدوده عمومی وجود دارد:

 • صورتحساب در هر کیلووات ساعت. این عادلانه ترین روش محسوب می شود. علاوه بر این ، تمام شبکه های بزرگ ملی ترمینال این نوع قیمت را اعمال می کنند. پس از پیشنهاد صورتحساب در هر دقیقه ، یونیتی در سال 2022 به آنجا بازگشت.
 • صورتحساب در هر ساعت یا دقیقه. این نوع صورتحساب بیشتر در شبکه های محلی کوچک است ، به عنوان مثال Bélib. قیمت در دقیقه یا زمان (10 ، 15 ، 30 دقیقه و غیره) محاسبه می شود. باز هم ، همه اینها به سیاست قیمت گذاری اپراتور بستگی دارد !
 • صورتحساب بسته بندی. شبکه ها می توانند یک بسته ، قیمت را در طی یک دوره ارائه دهند ، بیشتر اوقات در شب.

عواملی که قیمت شارژ در یک ترمینال عمومی را تغییر می دهد

قیمت شارژ یک ماشین برقی در یک ترمینال عمومی می تواند از یک شبکه به شبکه دیگر بسیار متفاوت باشد. آنها به عوامل زیر بستگی دارند:

 • قدرت ترمینال: بیشتر اوقات ، هرچه ترمینال بیشتر امکان شارژ سریع وسیله نقلیه را فراهم کند ، قیمت آن نیز بیشتر می شود.
 • از اپراتور: برخی از دیگران گران تر هستند
 • از دوره: همانطور که در بالا گفته شد ، برخی از شبکه های عمومی در ساعات معینی از روز (به خصوص در شب) نرخ ترجیحی را ارائه می دهند
 • اشتراک مشترک: مانند اشتراک تلفنی ، اپراتورها بسته ای را برای تنظیم هر ماه ارائه می دهند. این دسترسی به تعداد مشخصی از هزینه های رایگان و/یا به نرخ ترجیحی در پایانه های متعلق به شبکه می دهد.
 • از ماشین شما : مارک ها پیشنهادات اشتراک خود را با یک اپراتور ، غالباً یونیتی ، با قیمت kWH سودمندتر ارائه می دهند.

اگر در زیر برخی از نمونه های قیمت شارژ اتومبیل برقی را پیدا کنید ، در نهایت غیرممکن است که تمام قیمت ها را در پایانه های عمومی ارائه دهید زیرا اختلافات می تواند از یک اپراتور به دیگری قابل توجه باشد. ناگفته نماند که برخی باعث می شوند قیمت های خود به طور منظم تکامل یابد. به عنوان مثال در تسلا ، آنها تقریباً هر هفته در طول زمستان 2022/2023 تغییر کردند ، این برند سازگار با قیمت بازار برق است. این شرکت همچنین قیمت کامل ساعت (16 تا 20 ساعت) و قیمت خاموش را تنظیم کرده است !

نمونه های قیمت در یک ترمینال عمومی

به هر حال ، ماشین برقی خود را در خارج از خانه شارژ کنید. برای چی ? زیرا به قیمت برق (قیمت در هر کیلووات ساعت) تمام هزینه های کلی که اپراتورها باید پوشش دهند اضافه می شود: سرمایه گذاری در سخت افزار و نظارت ، نرم افزار تعمیر و نگهداری ، راه حل های پرداخت ، ارتباطات و غیره … گاهی اوقات بهتر است یک ترمینال را در خانه نصب کنید برای پس انداز پول ، در صورت امکان.

برای پایانه های سریع ، در اینجا چند نمونه از قیمت های ساخته شده از شبکه های موجود در سطح ملی ، به استثنای بسته بندی وجود دارد:

 • یونیت: 0.39 یورو در هر کیلووات ساعت در پایانه 50 کیلو وات و 0.69 یورو در هر کیلووات ساعت در پایانه های 350 کیلو وات
 • سریع : 0.59 € در هر کیلووات ساعت
 • گل : 0.49 € در هر کیلووات ساعت
 • عیاش : 0.60 یورو در هر کیلووات ساعت در پایانه های حداکثر 22 کیلووات ساعت و 0.69 یورو در ترمینال های دیگر
 • جمع : 0.52 یورو در هر کیلووات ساعت در پایانه های حداکثر 50 کیلو وات و 0.62 یورو در هر کیلووات ساعت در پایانه های بیش از 50 کیلو وات

اگر می خواهید با جزئیات بیشتری از قیمت ترمینال های نزدیک خود بدانید ، ما از شما دعوت می کنیم تا با سایت ChargePrice مشورت کنید.

مشاوره برای نئوفیت ها: با دقت به شرایط قیمت گذاری نگاه کنید ! در برخی از پایانه های خاص (به خصوص سریع) ، اگر بیش از حد طولانی در وصل شوید ، قیمت ها می توانند منفجر شوند. این نوعی پنالتی است به طوری که شما ترمینال را چمباتمه نمی زنید.

آیا محدودیت های عمومی رایگان وجود دارد ?

آره ! برخی از فروشگاه ها یا مراکز خرید بار رایگان را به صاحبان وسایل نقلیه برقی که در فروشگاه خود مکرر می کنند ارائه می دهند. این گاهی اوقات در برخی از پارکینگ های عمومی که در آن ایستگاه های شارژ در دسترس کاربران قرار می گیرند برای شارژ مجدد رایگان در دسترس کاربران قرار می گیرند.

شارژ قیمت

قیمت شارژ ماشین برقی در خارج از کشور

وقتی عادت قیمت خود را دارید مراقب باشید. اپراتورها می توانند قیمت های بالاتری ارائه دهند. به عنوان مثال ، در Fastned ، اگر KWH با 0.59 € ما صورتحساب شود ، در Blogiq و آلمان 0.69 € هزینه دارد. با استفاده از Allego ، شارژ سریع در ترمینال بیش از 50 کیلو وات در هر کیلووات ساعت 0.69 یورو در فرانسه هزینه دارد. در آلمان 0.85 یورو است.

شما می خواهید در مورد هزینه شارژ بیشتر بدانید ? تمام اخبار ما را در مورد ایستگاه های شارژ کشف کنید.

شارژ قیمت

شما می خواهید مطمئن باشید که در مورد اخبار اتومبیل های برقی چیزی را از دست نخواهید داد ?

در اینجا هزینه واقعی شارژ یک ماشین برقی در فرانسه است

در حال حاضر بیش از 100000 امتیاز شارژ برای اتومبیل های برقی در فرانسه وجود دارد. فرصتی برای دانستن ، برای اولین بار ، میانگین قیمت هزینه شارژ یک ماشین برقی. مراقب باشید ، این قیمت B2B است ، ما همه چیز را برای شما توضیح می دهیم.

نوار 100000 ایستگاه شارژ (یا به عبارت بهتر ، امتیازات شارژ دقیق تر) در ماه مه در فرانسه عبور کرد. از تاریخ 31 مه 2023 ، فرانسه 100،596 امتیاز شارژ برای عموم مردم داشت و قصد داشت یک وسیله نقلیه الکتریکی را همانطور که توسط آن نشان داده شده است ، شارژ کندپیشانی.

البته این محدودیت های عمومی است. اگر ما در خانه یا تجارت ، شارژ مجدد را در نظر بگیریم ، فرانسه از تابستان گذشته بیش از یک میلیون ایستگاه شارژ دارد ادیس.

هزینه شارژ سریع یک ماشین برقی

سوال بزرگی که همه از همه می پرسند این است که شارژ مجدد ماشین برقی چقدر است ? پاسخ پاسخ دشوار است ، زیرا به پارامترهای زیادی بستگی دارد ، و به ویژه هزینه شارژ مجدد هر شبکه (یونیت ، تسلا ، توتال و غیره.). ما قبلاً یک عنصر پاسخ را با مقایسه قیمت در هر شبکه آورده ایم.

آنچه به خاطر بسپار این است که شما باید حساب کنید بین 5 تا 16 یورو در هر 100 کیلومتر در طی شارژ مجدد توچال ، در یک سفر بزرگراه. برای مقایسه با 3.5 یورو از شارژ خانه و 12 یورو در هر 100 کیلومتر به طور متوسط ​​برای یک ماشین حرارتی.

با داده های جدید ارائه شده توسط Avere-France ، ما می دانیم که قیمت واقعاً توسط اپراتورها پرداخت می شود ، سپس به مصرف کننده منتقل می شود. قبل از اینکه به جزئیات بپردازید ، آن را بدانید واسطه های مختلف در هنگام شارژ بازی می شوند.

هنگامی که کارت شارژ خود را (نوع typeMap) در ترمینال نشان می دهید ، این یک اپراتور تحرک (EMSP) است. وی با اپراتور ترمینال (CPO) قرارداد دارد تا شارژ را راه اندازی کند. و این دومی است که اپراتور تحرک را شارژ می کند ، که پس از آن شما را شارژ می کند, پس از استفاده از حاشیه خود.

هزینه “واقعی” برای شارژ مجدد ماشین

ما اکنون می دانیم که به طور متوسط, هزینه واقعی واقعی شارژ یک ماشین برقی 0.39 یورو در هر کیلووات ساعت در یک ترمینال عمومی است (در مقابل حدود 0.2 یورو در خانه با قیمت برق تنظیم شده). یا حدود 7 یورو برای سفر به 100 کیلومتر. اما مراقب باشید ، این قیمت پرداخت شده توسط مصرف کننده نهایی نیست ، بلکه قیمت B2B قبل از برنامه (به ویژه) حاشیه است.

نحوه توضیح این تفاوت با قیمت های ذکر شده در بالا ، بلکه با نرخ خانه ? این بسیار ساده است ، زیرا در عمل ، اپراتور ترمینال برق را به یک تأمین کننده انرژی خریداری می کند. سپس حاشیه ای را اعمال می کند و باعث می شود اجرای ایستگاه شارژ و نگهداری آن انجام شود.

با این حال ، پیروی از این رقم ماه به ماه بسیار جالب خواهد بود ، تا ببینیم آیا این منحنی قیمت برق در بازار عمده فروشی را دنبال می کند و همچنین ایده ای از تکامل قیمت شارژ D را بدست می آورد. یک ماشین برقی در محدوده عمومی.

همچنین لازم به ذکر است که این رقم به طور متوسط ​​قیمت B2B است. در واقعیت ، قیمت های پرداخت شده توسط مصرف کننده از یک شبکه به شبکه دیگر بسیار متفاوت است ، به عنوان مثال 25 سنت در LIDL KWH در برابر 69 سنت در Ionity.

آیا از Google News (اخبار در فرانسه) استفاده می کنید ? شما می توانید رسانه مورد علاقه خود را دنبال کنید. دنبال کردن Frandroid در Google News (و numerama).

هزینه شارژ یک وسیله نقلیه برقی چقدر هزینه دارد ?

با افزایش نرخ برق ، قیمت شارژ وسیله نقلیه برقی به ناچار دنبال خواهد شد. اما چگونه هزینه شارژ را محاسبه کنیم ? این یک تمرین پیچیده است زیرا چندین پارامتر بازی می شوند و ابتدا: نوع ایستگاه شارژ. در اینجا برخی از نشانه ها برای کمک به شما در تخمین هزینه شارژ.

 1. تغییرات مهم قیمت
 2. شارژ در خانه
 3. و خارج از خانه ?
 4. از کجا می توان ایستگاه های شارژ در فرانسه را پیدا کرد ?

محاسبه بودجه شارژ یک ماشین برقی آسان نیست ، زیرا پارامترهایی که باید در نظر گرفته شود چندان است. مدل و مصرف وسیله نقلیه ، نوع ترمینال – بار عمومی یا خصوصی ، سریع یا معمولی – اپراتور ، قیمت کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) … بسیاری از مکان نما که بر قیمت برق “کامل” شما تأثیر می گذارد. بنابراین ، اگر غیرممکن نباشد ، بسیار دشوار است ، پاسخ دقیقی را که هنگام محاسبه قیمت پر از بنزین محاسبه می شود ، که فقط به دو پارامتر بستگی دارد: نوع سوخت و قیمت آن در لیتر.

تغییرات مهم قیمت

طبق مطالعه ای که در اوایل نوامبر توسط Qovoltis منتشر شده است ، قیمت شارژ یک وسیله نقلیه برقی امروز متفاوت است بین 2.65 یورو و تقریبا 20 یورو در هر 100 کیلومتر. تفاوت قابل توجهی ، که با هزینه بالای شارژ ساخته شده در “سوپر شارژر” توضیح داده شده است. Qovoltis در واقع آن را به یاد می آورد “لقیمت او یک وسیله نقلیه الکتریکی از معادل حرارتی خود در حدود 10،000 تا 15،000 یورو فراتر می رود “. هزینه اضافی مرتبط با قیمت باتری ، که می تواند با کاهش هزینه های استفاده جبران شود. “ما موافقت می کنیم این اختلاف قیمت را بر اساس وعده صرفه جویی در مصرف” سوخت “در طول عمر وسیله نقلیه ، یعنی 10 سال با نرخ 12000 کیلومتر در سال” بپردازیم. “, مطالعه را اضافه کنید. اما طبق محاسبات Qovoltis ، اگر تمام شارژرها روی شارژرهای فوق العاده انجام شود ، دیفرانسیل قیمت (19.75 یورو در مقابل 2.65 یورو بیش از 100 کیلومتر) هزینه اضافی بیش از 20،000 یورو را در همین فاصله 120،000 کیلومتر نشان می دهد. “به عبارت دیگر ، با شارژ مجدد وسیله نقلیه الکتریکی خود به طور سیستماتیک بر روی سوپر شارژرها ، کاربر تمام مزیتی را که به او وعده داده شده هنگام خرید وسیله نقلیه از دست می دهد” از دست می دهد. “, نشان می دهد که بازیگر نقش الکترونیکی را نشان می دهد.

5 مفهوم برای دانستن اینکه ماشین برقی را درک می کنند

برای ورود به جزئیات ، Qovoltis تخمین می زند که یک وسیله نقلیه الکتریکی بین 15 تا 18 کیلووات ساعت برای انجام 100 کیلومتر در چرخه مختلط مصرف می کند ، یعنی در یک محیط شهری و خارج از شهری می گویند. و این که در هر 100 کیلومتر در بزرگراه 20 تا 25 کیلووات ساعت مصرف می کند. بر این اساس ، این مطالعه هزینه شارژ مجدد را در یک ترمینال سریع 250 کیلو وات و در یک ترمینال خانگی مقایسه می کند. برای اولین بار ، در چرخه مختلط ، هزینه 14.22 یورو است ، در برابر 3.31 یورو در خانه. در یک ساعت خاموش ، این “خانه کامل” حتی با 2.65 یورو سقوط می کند. برای انجام 100 کیلومتر در بزرگراه ، شارژ سریع در “سوپر شارژر” 19.75 یورو هزینه خواهد داشت ، هنگامی که ترمینال خانه (در ساعت کامل) هزینه را به 4.60 یورو کاهش می دهد (3.67 یورو در یک ساعت توخالی). اگر اختلاف هزینه بسیار زیاد باشد ، زمان شارژ نیز وجود دارد و این یک واقعیت است که باید در نظر بگیرید: در یک سوکت خانگی معمولی ، 7:50 صبح به مدت 18 کیلووات ساعت طول می کشد ، در برابر 4 دقیقه 30 در شارژر سریع 250 کیلو وات ، مشروط بر اینکه ماشین این قدرت بار را بپذیرد. علاوه بر این ، Qovoltis در مورد شارژ مجدد وسیله نقلیه شما فقط با بار سریع توصیه می کند ، زیرا حتی فراتر از هزینه ، این سیستم طول عمر باتری را کاهش می دهد.

در واقع, اگر هزینه شارژ به مدل وسیله نقلیه ، استقلال و قدرت بار آن بستگی زیادی داشته باشد, قیمت نیز به و مهمتر از همه بستگی دارد – شما درک خواهید کرد – در مکانی که ما برای شارژ مجدد آن انتخاب می کنیم: خواه آن را در خانه ، در شبکه اصلی و یا خودآزمایی یا در یک ترمینال عمومی ، در بزرگراه شارژ کنید: هزینه آن خواهد بود. گاهی اوقات از چندین ده یورو متمایز می شود.

شارژ در خانه

برای شارژ مجدد خانه ، قرارداد برق و تأمین کننده انتخاب شده وارد محاسبه و همچنین نوع ترمینال نصب شده می شوند. اگر Qovoltis هزینه شارژ در خانه را بین 2.65 تا 4.60 یورو تخمین بزند ، همه بازیکنان این بخش به همان نتیجه نمی رسند.

طبق محاسبات EDF در سال 2020 ، قیمت شارژ خانه یک ماشین برقی با ظرفیت باتری 50 کیلووات ساعت سپس بین 8 تا 11 € واقع شده است. و طبق گفته Engie ، برای انجام 100 کیلومتر ، یک شارژ خانه بین 1.34 تا 3.70 یورو خواهد بود. با جزئیات ، در ساعات کامل بین 2.22 تا 3.70 یورو (بسته به قدرت ترمینال و مصرف وسیله نقلیه) و بین 1.34 تا 2.24 یورو در ساعات خاموش ..

کمبود منابع وجود ندارد اما واقعاً موافق نیست. بنابراین برای تخمین قیمت تا حد امکان به وضعیت شخصی خود ، لازم است از مصرف وسیله نقلیه خود – به طور کلی بین 12 تا 20 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر – با هزینه هر کیلووات ساعت از قرارداد برق خود ضرب کنید. این گزینه خود مصرف است ، که به نصب پانل های فتوولتائیک و یک سیستم باتری ذخیره سازی نیاز دارد. اما باید در نظر داشته باشید که این یک نصب بسیار گران قیمت برای خرید است.

چه کمکی برای نصب در خانه ?

برای نصب ایستگاه شارژ ، می توانید بر اساس دو معیار از اعتبار مالیاتی 300 یورو بهره مند شوید: صاحب یک اقامتگاه اصلی باشید که بیش از 2 سال قدمت دارد. علاوه بر این ، مالیات بر ارزش افزوده به 5.5 ٪ کاهش می یابد زیرا بخشی از کار نوسازی انرژی است. در مالکیت همکار ، این اعتبار مالیاتی می تواند با کمک های نامطلوب ترکیب شود ، که 50 ٪ از هزینه عرضه و نصب را تأمین می کند (در صورت خلبانی انرژی شارژ) تا 960 یورو تا 960 یورو). برخی از جوامع همچنین به افرادی که مایل به نصب ترمینال هستند ، مانند شهر پاریس یا منطقه نرماندی کمک می کنند.

و خارج از خانه ?

اگر شارژ مجدد در خانه برای ارزیابی پیچیده باشد ، در خارج از خانه به همان اندازه است ، اگر دیگر نباشد ! همان پارامترها باید در نظر گرفته شود: نوع ترمینال ، اپراتور ، لحظه شارژ (خاموش یا ساعت کامل) … و دیگران به آن اضافه می شوند: نوع اشتراک و صورتحساب (در کیلووات ساعت ، بسته ، بسته ، دقیقه …). در بزرگراه ها ، شارژرهای فوق العاده معروف را می یابیم ، که به همین دلیل بسیار گران هستند ، اما باز هم ، ارائه هزینه ثابت پیچیده است: این بستگی به شبکه های بزرگراه و سیستم صورتحساب اعمال شده دارد ، که اغلب به نشان ای که ما بستگی دارد بستگی دارد. به عنوان مثال ، یک ترمینال یونی 0.79 یورو در دقیقه شارژ ، هنگامی که یک فاکتورهای ترمینال تسلا 37 سنت در هر کیلووات ساعت است. خوب است توجه داشته باشید که همچنین سیستم های اشتراک مانند Pass Chargemap با قیمت 19.90 یورو و قابل شارژ وجود دارد که دسترسی به 600 شبکه سازگار در فرانسه ، بدون اشتراک.

آموزش: یک وسیله نقلیه الکتریکی را در یک ترمینال عمومی معمولی شارژ کنید

به عنوان مثال باید برخی از مزایا را تأکید کرد ، مانند وجود ایستگاه های شارژ رایگان در پارکینگ و مراکز خرید. LIDL تقریباً 1000 ایستگاه شارژ در 300 پارکینگ در فرانسه دارد و گروه کارفور تا سال 2023 2000 دارد. یک روش خوب برای شارژ مجدد وسایل نقلیه در طول زمان مسابقه ، حتی اگر باید در نظر داشته باشید که قدرت پایانه ها بسته به شبکه ای که به آنها متصل است متغیر است. بنابراین برای پر کردن باتری خود روی این ترمینال ها حساب نکنید.

به همین ترتیب ، در بسیاری از شهرها پایانه های سلف سرویس وجود دارد ، با یک سیستم کارت دسترسی ، غالباً برای ساکنان رایگان و هزینه های غیر مقیم را پرداخت می کند. در اینجا ، قیمت اغلب سودمند است ، اما پارکینگ به ندرت رایگان است و بنابراین باید در نظر گرفته شود.

– از شارژ مجدد وسیله نقلیه خود فقط در پایانه های بار سریع خودداری کنید تا به باتری آسیب نرسانید.
– وسیله نقلیه ای را که باتری آن خالی است ، بیش از حد بی حرکت نکنید. توصیه می شود هنگام پارک شدن ماشین ، باتری بین 70 تا 80 ٪ بارگیری شود.

– اجازه ندهید وسیله نقلیه ای که باتری آن پر است ، تحت مجازات دیدن هزینه های اضافی اعمال شود.

به طور کلی ، ایستگاه های شارژ برقی بیشتر و بیشتر در همه جا در فرانسه مستقر می شوند و امروز حدود 75،000* برای 620،618 وسیله نقلیه برقی ثبت شده یا 1 نقطه شارژ برای 9 وسیله نقلیه وجود دارد.

از کجا می توان ایستگاه های شارژ در فرانسه را پیدا کرد ?

سایت ها و برنامه های مختلفی برای یافتن ایستگاه های شارژ در این نزدیکی وجود دارد ، مانند برنامه Chargemap (موجود در فروشگاه اپل و Google Play) و برنامه Roole Map (موجود در فروشگاه اپل و Google Play).