همه چیز را درک کنید – چه چیزی مهم است ، پروتکل که باید رونق در خانه متصل را تسهیل کند?, موضوع: همه چیز در مورد این پروژه که در خانه متصل متحول شده است

موضوع: همه چیز در مورد این پروژه که در خانه متصل متحول شده است

Contents

“با توجه به تعداد شرکت کنندگان در CSA و مارک هایی که شرکت می کنند ، این امر الزامات امنیتی را تقویت می کند ، خواه داده های شخصی و چه خود سیستم” کریستوف برسون ، مدیر ارتباطات را اعلام می کند. در واقع ، امنیت یکی از پایه هایی است که ماده در آن تأسیس شده است. به گفته فیلیپه نقرس ، متخصص مستقل (داده های Mission Enn Data): از نظر ماهیت آن امنیت بیشتری دارد: “با IPv6 ، ما روی 128 بیت کدگذاری کردیم ، جدی می شود. می توانید بگویید که این یک پروتکل واقعاً ایمن است. »»

همه چیز را درک کنید – چه چیزی مهم است ، پروتکل که باید رونق در خانه متصل را تسهیل کند?

پروتکل ماده باید خانه متصل را در دسترس همه قرار دهد. با استاندارد سازی مبادلات ، باید ترمزهای فعلی اتصال بین دستگاههای مارک های مختلف را بلند کند.

به طور رسمی امسال در 3 نوامبر راه اندازی شد ، پروتکل ماده یک عنصر اصلی در دموکراتیک سازی بخش خانه متصل است. این اولین ابتکار از این نوع در زمینه اتوماسیون خانگی است.

با تشکر از او ، بدون توجه به تولید کننده آنها ، دستگاه های معتبر با یکدیگر سازگار خواهند بود. برای مصرف کنندگان ، این اطمینان است که یک دستگاه قادر به ادغام بدون ترس در نصب خود خواهد بود.

• پروتکل ماده چیست?

پروتکل ماده یک پروژه جهانی است. این هدف برای استاندارد سازی وسایل ارتباطی دستگاه های متصل به عنوان بخشی از خانه متصل است. بنابراین یک زبان مشترک را برای همه اشیاء معتبر مت تعریف می کند.

با او ، دو عنصر اصلی اتوماسیون منزل – سفارشات و کانال های ارتباطی – اکنون با همان قانون برای همه تولید کنندگان اداره می شوند. اثبات اهمیت و نیاز به راه اندازی چنین دستگاهی ، 220 بازیکن در اتوماسیون خانگی قبلاً به پروتکل ماده پیوسته اند.

• این پروتکل به چه مشکلی پاسخ می دهد?

در یک خانه متصل ، دستگاه های مارک های مختلف می توانند همزیستی داشته باشند. اگرچه بسیار ممنوع است ، این وضعیت راه اختلافات بین اشیاء متصل را باز می کند. هر تولید کننده می تواند همان عمل را به روشی از خود تعریف کند. این خصوصیات می تواند منجر به عدم درک در نصب و راه اندازی چندین دستگاه شود. این احتمال حمله پروتکل ماده جهانی است.

• مسئله خانه متصل چیست?

امروز ، عدم اطمینان خریداران پیرامون سازگاری ، ترمز خرید است. بنابراین پروتکل ماده باید خریدهای اشیاء متصل را برای خانه تسهیل کند. این یک سوال است که بخش را برای بیشترین تعداد در دسترس قرار دهید.

دموکراتیک سازی مورد انتظار به لطف این پروتکل جدید یک گام کلیدی است به طوری که این نوع خرید دیگر برای مخاطبان ابتکارات محفوظ نیست. اکنون که توسط ماده تضمین شده است ، سازگاری بین دستگاه ها باید اضافه کردن اشیاء را امکان پذیر کند.

این راه را برای ایجاد سناریوهای استفاده پیچیده باز می کند. بنابراین ، باز کردن یک پنجره می تواند توقف گرمایش را ایجاد کند و همچنین تشخیص حرکت می تواند یک نور را روشن کند.

• تأثیر محصولاتی که قبلاً نصب شده اند چیست?

تاسیسات فعلی نباید با این مقدمه مجروح شود. از یک طرف ، برخی از دستگاه ها برای رعایت به روز می شوند. از سوی دیگر ، سیستم مشترک جدید برنامه ریزی کرده است تا از “پل” بین اشیاء ساخته شده قبل از پروتکل ماده اطمینان حاصل کند. بنابراین ، او فراهم می کند که اشیاء نسل جدید قادر به پیوند با نسل های قدیمی تر خواهند بود.

در مورد آینده ، به محض اینکه سه بازیگر از اتحاد استانداردهای اتصال (CSA) – موجودی که پروتکل ماده را اداره می کند – مایل به اضافه کردن نوع جدیدی از محصول به دستگاه است ، یک کارگروه راه اندازی می شود. وی مسئول تعریف موارد استفاده برای درمان خواهد بود. سپس این یک کارگروه فنی است که به منظور ارائه مشخصاتی که همه بازیگران در پروتکل MATH اعمال می کنند ، به دست می گیرد.

موضوع: همه چیز در مورد این پروژه که در خانه متصل متحول شده است

به طور رسمی در تاریخ 3 نوامبر راه اندازی شد ، پروتکل اتوماسیون خانه وعده داده می شود مدیریت اشیاء متصل ما را ساده تر کند. ما همه چیز را در مورد این پروژه بسیار جاه طلبانه توضیح می دهیم.

اکنون موضوع به طور رسمی راه اندازی شده است. © اتحاد استاندارد اتصال

ماده به نسخه 1 می رسد.0 و زندگی شما را تغییر خواهد داد ، این عنوان مقاله ما است که در ابتدای ماه منتشر شده است. سپس به ورود نسخه نهایی این پروتکل اتوماسیون خانگی اشاره کردیم که می خواهد تمام اشیاء خانه را به هم وصل کند. یک ماه بعد ، اتحاد استاندارد Connectivity Alliance (CSA)-Aliance Zigbee Alliance در آمستردام برای رویداد راه اندازی خود قرار ملاقات را در آمستردام انجام داد.

فرصتی برای اعضا برای اعلامیه و بازگشت به این پروتکل بسیار پیش بینی شده.

مت ، چیست ?

در ابتدا به عنوان چیپ شناخته می شود (برای پروژه متصل به خانه از طریق IP) ، پروتکل ماده فقط یک پروتکل ساده اتوماسیون خانگی نیست. مأموریت آن استاندارد سازی ارتباط بین اشیاء متصل خانه است.

با موضوع ، دستگاه های “هوشمند” ما به همان زبان صحبت خواهند کرد. کاهش موانعی که امروز برای قابلیت همکاری کامل وجود دارد. اتحاد در مبدا این پروژه می خواهد دستگاه های ایمن ، قابل اعتماد و آسان -استفاده را بخواهد. “این یک نقطه اصلی تورم برای IoT است. در حالی که ما بیشتر به هم متصل می شویم و دیوارهای بین دنیای دیجیتال و فیزیکی را ذبح می کنیم ، باید با هم کار کنیم تا این اتصالات قابل توجه باشد. ماده و اعضای ما به این چالش مقدم حمله می کنند “, توبین ریچاردسون ، رئیس جمهور و مدیرعامل اتحاد استاندارد اتصال را توضیح می دهد.

چرا ما باید اهمیت داشته باشیم ?

در حال حاضر ، بسیاری از دستگاه های متصل موجود در بازار قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر نیستند. با ماده ، مرزها شکسته می شود تا یک شیء سازگار بدون در نظر گرفتن تولید کننده یا رابط کاربری خود با یک دستگاه دیگر گپ بزند. این پروتکل قول می دهد که این دستگاه های مارک های مختلف به طور بومی با هم کار می کنند ، بدون اینکه از طریق ابر عبور کنند. در واقع ، پروتکل این قابلیت همکاری را به صورت محلی ارائه می دهد.

برای مدیر CSA ، ماده دارای “قدرت برای ایجاد یک خانه هوشمند متصل تر ، ایمن تر و مفید”. ماده همچنین باید به عنوان کلیک برای کاربرانی که در انتظار اتوماسیون خانگی هستند ، باشد. براساس CSA ، 35 ٪ از خانوارهای موجود در بازارهای اصلی اروپا قصد خرید محصولات برای خانه هوشمند را در 12 ماه آینده دارند.

خانه متصل را پیش ببرید

با تشکر از عملکرد ساده خود ، هدف این است که مفهوم خانه متصل را در دسترس تر کند. موانع فعلی باعث کاهش سرعت علاقه کاربران می شود ، که اغلب اشیاء متصل به مخاطب آگاه را محدود می کنند. پروتکل اوضاع را تغییر می دهد و راه را به خانه ای واقعاً هوشمند باز می کند.

در واقع ، واقعیت ارائه همان زبان به همه دستگاه ها ، تنظیم سناریوهای پیچیده را تسهیل می کند. به عنوان مثال ، می توان هنگام بستن یک پنجره و شروع گرمایش ، به طور خودکار نور را چرخاند. این کار را می توان از یک برنامه واحد ، یک دستگاه یا یک دستیار صدا انجام داد.

در واقع ، انجام این نوع عمل با مراقبت از سازگاری یا با جابجایی بین راه حل های هر مارک امکان پذیر است. یک مطالعه جدید که توسط Associate Parks انجام شده است گزارش می دهد که قابلیت همکاری امروزه برای مصرف کنندگان اولویت است.

چگونه مت کار می کند ?

طراحی شده برای مبتنی بر پروتکل IP ، ماده ارتباط بین اشیاء متصل در همان شبکه را فراهم می کند. اگر مبادلات استاندارد شده باشد ، می توان آنها را از طریق فناوری های مختلف مانند اترنت ، وای فای ، بلوتوث یا فناوری یا فناوری یا فناوری انجام داد. توجه داشته باشید که ماده نیز با فن آوری های سلولی مانند 4G یا 5G سازگار است. سرانجام ، این مبتنی بر یک رویکرد آزاد برای رسیدن به حداکثر بازیگران است.

پلی بین همه اشیاء متصل

روی کاغذ ، پروتکل نوید یک انقلاب واقعی را می بخشد و ما را به خانه “هوشمند” همانطور که در دهه 2000 تصور می شد ، نزدیک می کند. برای مصرف کنندگان ، این مفهوم شفافیت است که تا حد زیادی مطرح شده است. انتخاب یک محصول سازگار باید اجازه دهد تا به راحتی در نصب شما ادغام شود. ما به عنوان مثال از یک لامپ متصل یا یک سوکت هوشمند فکر می کنیم که می تواند از هر سیستم یا برنامه سفارش داده شود.

ماده بدون ایجاد اختلال در عادات کاربر از ارتباطات مستقیم بین دستگاه ها مراقبت خواهد کرد. دومی به یافتن محصولات و اکوسیستم های مختلف ، ارائه شده توسط بازیگرانی مانند اپل ، آمازون یا گوگل ادامه خواهد داد.

ماده پیوند TP

برای یک کاربر اپل ، اطمینان از قادر به کنترل هر دستگاه ماده از طریق Maison است. همان مشاهدات برای کاربر Android یا صاحب یک رایانه ویندوز ، که قادر به مدیریت نصب خود بدون نگرانی در مورد سازگاری خواهد بود.

تولید کنندگان به مت علاقه دارند ?

بله ، تولید کنندگان تصمیم گرفته اند به طور گسترده به پروتکل ماده برسند.

در حال حاضر بیش از 550 شرکت که در اطراف جهان اتوماسیون خانه می چرخند ، گرد هم می آیند. امروز ، 220 بازیکن بازار نشان می دهند که آنها از پروتکل پشتیبانی می کنند. از جمله شرکت های علاقه مند به غول هایی مانند آمازون ، اپل ، گوگل ، Comcast ، هواوی ، IKEA ، LG ، Philips و SmartThings SmartHings. همچنین شرکت های فرانسوی مانند Legrand ، Stmicroelectronic یا Schneider Electric وجود دارند.

در آمستردام ، CSA نکته ای را در مورد اوضاع قرار داد. او اطمینان می دهد که حرکت “به شتاب ادامه داده است” از زمان انتشار ماده. در پایتخت هلند ، اعضا محصولات سازگار از جمله پرده های حرکتی ، سنسورهای حضور ، دستگاه های هواشناسی ، سوکت های هوشمند ، قفل درب یا دستگاه های روشنایی را ارائه داده اند. “از زمان انتشار ، 190 محصول گواهینامه دریافت کرده اند یا در انتظار آزمون و صدور گواهینامه هستند”, CSA را اضافه کنید.

در آینده ، ماده همچنین باید از دستگاه هایی مانند دوربین یا لوازم خانگی پشتیبانی کند. این پروتکل همچنین در مورد امکان مدیریت بسته شدن درها و دروازه ها ، مدیریت سنسورها و کنترل کیفیت محیطی ، ردیاب های دود و مونوکسید کربن یا حرکات و تشخیص حضور کار می کند.

ماده گوگل

آیا اشیاء متصل من سازگار خواهند بود ?

علاقه ماده این است که خود را به محصولات آینده محدود کنید. دستگاه های موجود برای پشتیبانی از پروتکل و توسعه نصب های فعلی می توانند به روز شوند. این راه حل همچنین مقرر می کند که تجهیزات جدید قادر به برقراری ارتباط با محصولات نسل قدیمی باشند. شرکت هایی مانند Google یا Amazon قبلاً به روزرسانی های چندین دستگاه متصل خود را اعلام کرده اند.

شرکت Mountain View قبلاً گفته است که تمام دستگاه های متصل آن (صفحه ها ، بلندگوها ، روترها و غیره) به روز می شوند تا سازگار با ماده باشند. در طول این رویداد در آمستردام ، آمازون قدم رقیب خود را برای اعلام مراقبت از ماده توسط 17 هواپیما از محدوده اکو دنبال کرد.

ماده آمازون

سایر تولید کنندگان – مانند Philips Hue – اعلامیه های مشابهی را ارائه داده اند. این باید در هفته های آینده ادامه یابد.

هنوز هم محدودیت های محدود

در پشت این اعلامیه با طرفداران عالی ، باید به خاطر داشت که این پروتکل فقط در مراحل ابتدایی خود است. چندین بار به تأخیر افتاد ، استقرار آن ممکن است زمان ببرد. حتی اگر ما باید انتظار داشته باشیم که در ماه های آینده وارد بسیاری از محصولات سازگار با مواد شود.

در حال حاضر ، ما مشاهده می کنیم که عمدتا روشنایی و سوکت های متصل است که از استاندارد مراقبت می کنند. همچنین توجه داشته باشید که برخی از دستگاه ها از مراقبت جزئی راضی هستند. بنابراین هنوز کار قبل از ضروری بودن ماده وجود دارد ، اما در حال حاضر شروع بسیار خوبی است.

مهم: هر آنچه را که باید در مورد این پروتکل بدانید که می تواند خانه متصل را تغییر دهد

پروتکل ماده چند سال دیگر طول می کشد تا در خانه های ما مستقر شود

پروتکل اتوماسیون خانه با سهم وعده های خود وارد می شود. چقدر با دیگران متفاوت است ? و چرا این همه شانس خود را برای ایجاد خود به عنوان یک پروتکل جهانی در خانه هوشمند دارد ?

پس از چندین بار اعلام شد و پس از آن به عقب رانده شد ، ماده به طور رسمی در 3 نوامبر در آمستردام راه اندازی شد. علاوه بر اینکه می خواهد تمام تجهیزات متصل را سازگار کند ، خود را به عنوان ایمن ، انرژی کمتری خوشمزه ، آسانتر برای نصب و استفاده ارائه می دهد.

هدف قابلیت همکاری

پروژه موضوع از یک مشاهده آغاز شد: اشیاء متصل به خانه از پروتکل های مختلفی استفاده می کنند که همزیستی هستند اما در برقراری ارتباط با مشکل روبرو هستند. بنابراین تولید کنندگان در CSA (اتحاد استاندارد اتصال) ، که قبلاً اتحاد زیگبی بود ، با تمایل به تهیه یک پروتکل ارتباطی مشترک ، با هدف کل قابلیت همکاری جمع آوری کرده اند.

“امروز ، ما یک تکه از سیستم های مختلف داریم که با یکدیگر ارتباط برقرار نمی کنند. ممکن است اولین تلاش با دستیاران آواز برای متحد کردن چیزها انجام شود. اما ماده فراتر می رود. این نه تنها دستیار صوتی است که با هر محصول ارتباط برقرار می کند ، بلکه واقعاً محصولاتی است که با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، با همان زبان “, Guillaume Etorre ، مدیر عامل مسئول قطب خانه هوشمند Delta dore را توضیح می دهد.

ماده 1.0 در حال حاضر برای تکامل و در نهایت پشتیبانی از تمام دستگاه های متصل خانه طراحی شده است.

موضوع

پروتکل که از صفر شروع نمی شود

ماده مبتنی بر فن آوری های ارتباطی شناخته شده و اثبات شده است: WiFi ، اترنت ، بلوتوث LE ، موضوع. “ماده یک پروتکل جدید است که برای اولین بار از فناوری های اینترنت استفاده می کند – بنابراین فناوری IP – در اشیاء خانگی متصل. وی از جلسه فن آوری های رادیویی متولد شد که تا آن زمان توسط صنعتگران خانه آورده شده است ، که خود را برای بسیاری از افراد در اتحاد زیگبی و گوگل ، آمازون و اپل پیدا کردند که بخشی از دانش خود را در کم IP مصرف (موضوع ، Google آن را به ارمغان می آورد) یا در فرآیند نصب (و این اپل است که آن را با HomeKit به ارمغان می آورد) “, جزئیات مارک وسترمن ، مدیر محصول و خدمات در SOMFY.

ایمنی به عنوان یک پایه

“با توجه به تعداد شرکت کنندگان در CSA و مارک هایی که شرکت می کنند ، این امر الزامات امنیتی را تقویت می کند ، خواه داده های شخصی و چه خود سیستم” کریستوف برسون ، مدیر ارتباطات را اعلام می کند. در واقع ، امنیت یکی از پایه هایی است که ماده در آن تأسیس شده است. به گفته فیلیپه نقرس ، متخصص مستقل (داده های Mission Enn Data): از نظر ماهیت آن امنیت بیشتری دارد: “با IPv6 ، ما روی 128 بیت کدگذاری کردیم ، جدی می شود. می توانید بگویید که این یک پروتکل واقعاً ایمن است. »»

تولید کنندگان همچنین این وظیفه را دارند که محصولات خود را تأیید کنند. Florian Deleuil ، معاون رئیس جمهور مدیریت محصول در Netatmo (گروه Legrand) جزئیات را برای ما به ارمغان می آورد: “هر محصول ماده دارای کدی خواهد بود که باید اسکن شود. این کد یک گواهی واحد صادر شده توسط یک مرجع صدور گواهینامه را پنهان می کند. همانطور که من اسکن می کنم ، تلفن یا برنامه من می داند که این یک محصول واقعی است. »» این امر از ایجاد یک نقص یا اجازه ورود یک محصول “جاسوسی” جلوگیری می کند ، زیرا یک شیء دارای مجوز واحد نمی تواند به شبکه برسد.

همچنین بخوانید

چه چیزی به طور مشخص تغییر خواهد کرد

بگذارید ویژگی های اصلی ماده را به یاد بیاوریم.

اعضای CSA و محصولات معتبر

  • نصب استاندارد و تسهیل شده به لطف کدهای QR و بلوتوث. حتی سوالی است که NFC به حزب می پیوندد ، که هنوز در حال بحث است.
  • ساخت ماده به عنوان یک شبکه مش: “قبلاً برای توزیع پروتکل در داخل خانه ، یک مرکز مورد نیاز بود ، در حالی که اکنون ما یک شبکه داریم. تمام تجهیزات می توانند به عنوان رله خدمت کنند. سیستم های گوگل قادر به انتقال اطلاعات به فیلیپس خواهد بود ، که قادر به انتقال آن به سامسونگ خواهد بود … اگر اطلاعات برای او نباشد ، او آن را به همسایه خود منتقل می کند “, نقرس فیلیپ.
  • عملیات محلی و صرف نظر از اتصال به اینترنت. به گفته فلورین دلویل (Netatmo) ، در این مورد ، ماده از Apple Homekit الهام گرفته شده است. “تاکنون ، در خانه متصل دو رویکرد وجود داشته است. رویکرد HomeKit ، که به صورت محلی کار می کند ، یعنی با نرم افزاری که خود شیء را تبدیل می کند و با شبکه محلی خود صحبت می کند. و سپس رویکرد API که در آن ، برای اینکه بتواند با سایر اشیاء صحبت کند ، محصول با سرور خود صحبت می کند ، سرور با سرور دیگری از مارک دیگر صحبت می کند و این مارک دیگر اطلاعات را به محصول خود باز می گرداند. اطلاعات در سراسر جهان می رود در حالی که محصولات در یک مکان هستند. و اگر قطع اینترنت وجود داشته باشد ، دیگر کار نمی کند. »»
  • امکان خلبانی هر موضوع ماده از هر موضوع سازگار با ماده ، صرف نظر از مارک ها و استخوان ها و حتی به طور همزمان (که CSA چند آدمین را تعمید می دهد). هر یک از اعضای خانواده می توانند تجهیزات خود را همانطور که می خواهند کنترل کنند.
  • یکی دیگر از مزایای ماده: این یک پروتکل منبع باز است. “این نرم افزار است ، سخت افزار نیست. بنابراین در هر سیستم تعبیه شده از هر تولید کننده ، ما قادر خواهیم بود یک قطعه از برنامه را قرار دهیم که آن را با ماده سازگار کند “, در واقع نقرس فیلیپ را توضیح دهید. به عنوان مثال ، برخی از تولید کنندگان لوازم خانگی یا لوازم خانگی می توانند آن را در تجهیزات خود پیاده سازی کنند.
  • در نهایت ، ماده از همه دسته بندی دستگاه ها پشتیبانی می کند ، که به راحتی سناریوهای پیچیده را مدیریت می کنند. Florent Bérard ، استراتژی VP ، خانه و توزیع در Schneider Electric مثال می زند. “اتصال همچنین دارای اطلاعات گسترده تری از اطلاعات است که به شما امکان می دهد تا درک و خلبانی کنید. با خلبانی ، می توانید پس انداز کنید. می توانید مثال اجاق گاز و گرمایش را بگیرید. اگر گرمایش و اجاق گاز را که در آشپزخانه کار می کند ، داشته باشیم ، اجاق گاز گرما را خاموش می کند ، بنابراین ممکن است نیازی به گرم کردن به همان روش نداشته باشیم. قابلیت همکاری بین دستگاه هایی که ظاهراً هیچ ارتباطی با بهینه سازی مستقیم ندارند. »» اگر امروز کاربر هنوز نیاز به برنامه ریزی خود داشته باشد ، یک الگوریتم به خوبی می تواند آن را به طور مستقل مدیریت کند.

از جمله این شرکت های همکار غول های وب آمازون ، گوگل و اپل هستند. آنها با نام های بزرگی از جهان های مختلف مانند سامسونگ ، هایر ، ال جی ، هواوی ، ایکیا ، لگراند ، اشنایدر برقی ، Signoy (فیلیپس هو) ، سامفی یا تگزاس سازها پیوستند … این هنوز هم برای مت یک پروتکل بسیار ویژه است. و به گفته فلورین دلوئیل (نتاتمو) بهترین ها ظهور می کند: “این یک پروتکل است که بهترین ها را از همه جهان می گیرد. چه کسی ، برای اولین بار ، GAFA (Google ، Apple ، Amazon) ، بازیگران این صنعت (اشنایدر ، لگراند ، Velux ، Somfy) ، بازیگران فناوری را گرد هم می آورد (Netatmo..) ، بازیگران زیستگاه (IKEA) ، تولید کنندگان مؤلفه (نوردیک ، خیابان) … “

بنابراین ، چه کسی اکنون به تنهایی علاقه مند به بازی سوار است ? Florence Delettre ، مدیر کل انجمن PromoteLec ، به ما اطمینان می دهد که اعضای انجمن (به ویژه IGNES) آن را به عنوان آهن باور دارند: “ما در یک بلوار هستیم که به ما امکان می دهد با دستیابی به قابلیت همکاری ، تمام اشیاء خانه هوشمند را با روشی ساده ارتباط برقرار کنیم … همچنین مهم است که مشخص کنیم که با فناوری های موجود کار می کند. آنها متقاعد شده اند که ماده بیش از راه رفتن است. »»

در مورد دستگاه های نسل قدیمی ?

تعجب می کند که آیا دستگاه های نسل قدیمی با ماده سازگار خواهند بود. سؤالی که تولید کنندگان پاسخ های مختلفی را ارائه می دهند. برخی قصد دارند جعبه خود را به روز کنند وقتی که اکوسیستم آنها از یک دروازه استفاده می کند یا از یک دروازه برای اطمینان از سازگاری تجهیزات تولید قدیمی استفاده می کند.

محصولات مرتبط با اشنایدر

هیچ یک در نظر نمی گیرد که کاربران باید مجدداً مورد استفاده قرار گیرند. “در SOMFY ، محصول پرچمدار ما موتور شاتر نورد است. ما هر سال میلیون ها نفر می فروشیم و وقتی آنها را در یک خانه نصب می کنیم ، آنها 20 سال طول می کشد. شما از ما انتظار دارید که محصول شما کار کند و لازم نیست هر زمان که کسی ایده یک استاندارد جدید را داشته باشد ، آن را تغییر دهید “, Abon Marc Westermann.

همان صدای زنگ در کنار Delta Dore ، که می گوید این یک افتخار را به وجود می آورد “از سرمایه گذاری محافظت کنید” از مشتریان آن. “سازگار با ماده نیز مسئله توسعه پایدار برای ما است. این برای جلوگیری از منسوخ شدن محصولات است و به تجهیزات ما اجازه می دهد تا طولانی تر نصب شوند “, اتور کامل Guillaume.

مواد فیلیپس ماده

با این وجود ، هنوز هم محدودیت هایی وجود دارد. “برای اجرای ماده ، به یک پردازنده نسبتاً قدرتمند نیاز دارید. او باید حافظه کافی داشته باشد تا تمام این کلیدهای رمزگذاری را اجرا کند. همه پردازنده های موجود سازگار نیستند “, Florian Deleuil (Netatmo) را پذیرفته است. شاید برخی از دستگاه های بسیار قدیمی به روز شوند. در این صورت ، آنها به فعالیت خود ادامه خواهند داد ، اما بدون اجازه دادن به صحنه های هوشمند در یک اکوسیستم ماده.

Florence Delettre (PromoteLec) نسبی می کند: “به هر حال ، لحظه ای اتفاق می افتد که دستگاه های قدیمی منسوخ شوند و تجهیزات جدیدی که ساخته می شوند سازگار خواهند بود. »» همچنین به این ترتیب است که پروتکل در طول نیازها ، به روزرسانی ها ، اما همچنین تجدید ، وارد محل اقامت می شود.

در مورد استقرار تدریجی ماده ، که بلافاصله از همه اشیاء پشتیبانی نمی کند ، کاربرانی که قبلاً خانه خود را به هم وصل کرده اند می توانند خود را اطمینان دهند: “ما برای بازنویسی پاک نمی کنیم. یک پروتکل موجود همچنان موجود است. به سادگی ، ما به این پروتکل اجازه خواهیم داد تا در یک پروتکل جدید که قدرت و دامنه بسیار گسترده تری دارد ادغام شود. “, طبق گفته Florent Bérard (اشنایدر برقی).

چرا اینقدر زمان می برد ?

CSA نوید به روزرسانی ها را هر شش ماه یکبار ارائه می دهد تا دارای ویژگی های جدید یا سازگاری با نوع شناسی محصول جدید باشد. پس از رسمیت بخش در ماه نوامبر ، می توان انتظار داشت که اعلامیه هایی در CES در لاس وگاس افزایش یابد. ماده در بسیاری از غرفه ها به وضوح قابل مشاهده بود ، اما سونامی اتفاق نیفتاد. Nanoleaf برخی از محصولات روشنایی را اعلام کرد ، برخی از تلویزیون های سازگار با ماده رونمایی شدند ، در حالی که گوگل و آمازون قبل از نمایش ترسیم کرده بودند تا سازگاری ماده را اعلام کنند و همچنین سامسونگ.

محصولات Netatmo Matter

بسیاری از همکاران ما افق سه تا پنج سال را برای دیدن ماده بالغ و دموکراتیک بیرون می کشند. Florian Deleuil (Netatmo) تأیید می کند: “قبل از اجازه اتوماسیون استثنایی ، ما باید صبر کنیم تا کل اکوسیستم سازگار باشد. در دو یا سه سال آینده ، موضوع اطمینان خواهد بود که با دستیاران صوتی کار می کند. »» Netatmo قصد عجله برای ارائه به روزرسانی ندارد ، که چیزی بیشتر در کاربران خود به کاربران خود نمی آورد.

بسیاری از همکاران ما افق سه تا پنج سال را برای دیدن ماده بالغ و دموکراتیک بیرون می کشند.

در وب سایت CSA ، تعداد محصولات معتبر را در حال گسترش می بینیم (در حال حاضر بیش از 4000 نفر). اما ما می توانیم تعجب کنیم که اعلامیه محصولات ماده ، برنامه ها و به روزرسانی ها را صرفه جویی نمی کنیم. Guillaume Etorre (Delta dore) به ما کمک می کند تا پاهای خود را روی زمین بگذاریم: “ما نه تنها در دنیای فناوری هستیم. ما در دنیای ساختمان هستیم. چرخه ها کندتر هستند ، اما پایدارتر هستند. »»

در این زمینه ، کاربران حق دارند انتظار پایداری خاصی داشته باشند ، به عنوان مثال در هنگام نصب کرکره غلتکی یا یک پیشخوان برقی متصل. مارک وسترمن (SOMFY) همچنین چالش های فنی را برانگیخته است که تولید کنندگان خانه باید با طیف گسترده ای از دستگاه ها روبرو شوند و باید همه چیز را سازگار کنند ، از جمله تجهیزات قدیمی. “ما از چیزهای شناخته شده شروع می کنیم. با این حال ، این کار در اتحادها است که نه تنها به توافق برسند ، بلکه علاوه بر توسعه آجرها – به این دلیل که آنها آجرهای مختلفی هستند که باید جمع شوند تا به یک کل و قوی منسجم مونتاژ شوند. ما در مورد میلیون ها شیء و صدها تولید کننده مورد نظر صحبت می کنیم. »» و حتی اگر کمی صبر کند ، او معتقد است که در مقیاس صنعت ساختمان ، همه چیز به سرعت پیش می رود.

این یک حالت انتقالی است که در طی آن مصرف کنندگان می توانند بدون اینکه خطر زیادی برای مواد مهر زده داشته باشند ، بچرخند. این اطمینان است که آنها با اکوسیستم آینده خود سازگار خواهند بود و تکامل می یابند.

از زمانی که امیدواریم این پروتکل جهانی در زمینه خانه متصل باشد ، آیا این مهم است که به سرعت مستقر شود ? بیش از 200 تولید کننده از چنین افق های متنوع ، گاه رقابتی ، با سیاست های تجاری و علایق واگرا ، که نقاط قوت خود را برای ایجاد یک استاندارد مشترک متحد می کنند: ما به ویژه تصور شرکت در چیز جدید. در پایان ، حاملگی طولانی بود. جاده بلوغ نیز خواهد بود. شما هنوز هم قبل از دیدن خانه متصل به جهان مت ، باید صبور باشید.