حق فیبر: چه قانونی بین مستاجر و مالک?, چگونه می توان ارتباط فیبر نوری را در خانه شخصی ایجاد کرد?

اتصال فیبر نوری خانه: درخواست ، کار و قیمت

توجه داشته باشید که اگر مستاجر هستید, صاحبخانه شما نمی تواند با اتصال خانه شما مخالفت کند فیبرهای نوری. با این حال ، ترجیح داده می شود که آن را آگاه نگه دارید ، با توجه به اصلاحاتی که در خانه شما انجام شده است ، از هرگونه اختلاف در هنگام موجودی خروج جلوگیری شود.

حق فیبر: چه قانونی بین مستاجر و مالک ?

در فرانسه ، دسترسی به فیبر نوری باید تا سال 2030 به اکثریت خانه ها تعمیم یابد. برای افرادی که در مناطق واجد شرایط زندگی می کنند و مایل به داشتن فیبر در خانه خود هستند ، اینها توسط “حق فیبر” محافظت می شوند. در این مقاله به تفصیل بیابید که قانون در مورد این موضوع ، تعهدات صاحبان شما یا رویه ای که مطابق با نوع مسکن اشغال شده است ، می گوید.

آیا حق فیبر را دارید؟ ? واجد شرایط بودن خود را از طریق تلفن آزمایش کنید !

حق فیبر مستاجر: چگونه می توان نصب فیبر را در خانه بدست آورد ?

مورد اسکان اجاره شده در آپارتمان ها

شما در یک آپارتمان در یک زندگی می کنید مجتمع ? برای به دست آوردن فرصتدر خانه فیبر داشته باشید, ضروری است که با صاحبخانه خود تماس بگیرید. شما صریحاً باید از او بخواهید که با متولی صحبت کند تا به دستور کار جلسه عمومی بعدی موضوع باشدنصب فیبر در ساختمان آپارتمان. برای پذیرش ، درخواست شما باید انجام شود از طریق نامه ثبت شده و به موجر خود فرستاده شده است. اگر در نهایت پذیرش اتحادیه صاحبان را دریافت کند ، باید با اجاره دهنده شما از این روند مراقبت کنید تا نقل قول را از اتصال ساختمان به فیبر نوری امضا کنید. مطمئناً انتخاب ارائه دهنده دسترسی به اینترنت (ISP) را که می خواهید انتخاب خواهید کرد اشتراک فیبر را مشترک کنید. ISP سرانجام آپارتمان شما را به شبکه مشترک خیابان شما متصل می کند.

بدون دلیل جدی و قانونی, متولی نمی تواند با آرزوی شما برای نصب فیبر نوری در محل اقامت آپارتمان خود مخالفت کند. تنها دلایل امتناع معتبر قانونی وجود خطوط شبکه فیبر یا برنامه ریزی استقرار آینده فیبر در محله شماست.

شما یک آپارتمان زندگی می کنید ? پیشنهادات فیبر را کشف کنید

مورد اقامت در خانه جداگانه

اگر فیبر حتی به خانه نرسد و یک شبکه فیبر قبلاً در شهرداری شما مستقر شده باشد ، صاحب شما نمی تواند پاسخ نامطلوب به درخواست شما برای نصب فیبر بدهد. وجود یا عدم وجود فیبر در خانه ای که اجاره می کنید اطلاعاتی است که می توانید با برگه از طریق قرارداد اجاره نامه خود بخوانید. اولین چیزی که باید قبل از هشدار دادن به مالک خود در مورد درخواست خود بررسی کنید این موارد استصلاحیت فیبر از منطقه مسکونی شما. شما می توانید واجد شرایط بودن فیبر خود را در سایت هر FAI آزمایش کنید. شما می خواهید وضعیت استقرار فیبر را در شهر خود بدانید و به طور خلاصه ، وقتی فیبر به خانه می رسد ، بدانید ? برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارت فیبر تعاملی ARCEP مشورت کنید.

خوب است بدانید: مطابق با ISP که شما در یک پیشنهاد فیبر مشترک خواهید شد ، چه تأمین کننده فعلی شما باشد یا رقیب ، تست واجد شرایط بودن فیبر دقیق است: این امکان را به شما می دهد تا بدانید که چه نوع فیبر خانه شما را می توان به هم وصل کرد: فیبر به خانه (FTTH) ، فیبر به آخرین تقویت کننده (FTTLA) یا فیبر به ساختمان (FTTB).

به عبارت ساده ، اگر در یک خانه جدا شده زندگی می کنید ، در منطقه ای واجد شرایط فیبر نوری, مالک کم نمی تواند با آرزوی شما برای داشتن فیبر در خانه مخالفت کند و باید به درخواست شما مطلوب دسترسی پیدا کند. تنها موردی که صاحبخانه شما در حق خود برای امتناع باشد ، این است که اگر در کمون زندگی کنید که فیبر نیست. با این حال ، می توانید آن را به آن اطلاع دهید تا درخواست شما را به نزدیکترین ارسال کند.

هنگامی که بین صاحبخانه و شما عمل کردید ، اتصال فیبر خانه شما ممکن است به کار کم و بیش ارزان نیاز داشته باشد. در این صورت ، شما باید توضیحات مربوط به مراحل لازم برای این کار را برای ارائه جزئیات برنامه کار به صاحب خود بدست آورید. پس از به دست آوردن مجوز اجاره دهنده ، خود این است که مسئولیت تأمین مالی کار را بر عهده دارد و با یک اپراتور تماس می گیرد تا شما یک اتصال کاملاً فیبری داشته باشید.

شما در یک خانه جدا شده زندگی می کنید ? پیشنهادات فیبر را کشف کنید

حق فیبر: قانون چه می گوید ? آیا برای نصب فیبر به مجوز مالک خود نیاز دارم ?

در حق فیبر به هر مقیم این حق را می دهد که بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند سرعت بسیار بالا (با اطلاع آن به صاحب یا متولی) ، عمدتاً با جلوگیری از مخالفت مالک با اتصال اسکان خود (به جز دلیل قانونی و جدی ، که باید در 3 ماه گذشته پس از درخواست مستاجر به آن اطلاع داده شود).

حق فیبر بنابراین مالک را موظف می کند تا هرگونه امتناع از نصب را ایجاد کند ، و این در مهلت ها و به دلایل خاص است.

در دو دلیل اصلی مشروع و جدی هستند :

  • که محل اقامت است قبلاً به فیبر وصل شده است ؛
  • یا اینکه اتصال ساختمان است قبلاً برنامه ریزی شده.

تمام جزئیات موجود در فرمان n ° 2009-53 از 15 ژانویه 2009.

بنابراین این حق انگیزه دیگری برای سایر وسایل فشار وارد شده برای تسریع در استقرار کلی با سرعت بسیار بالا در قلمرو است. این فشارهای دولت را که بر روی اپراتورها و مقامات دولتی اعمال می شود ، به مقامات محلی بر روی اپراتورهایی که متعهد به استقرار سرعت بسیار بالایی در زمان خاص یا شرکت های مسئول کار هستند ، تکمیل می کند. و غیره. بنابراین ، مستاجران نیز می توانند با استفاده از قانون خود به صاحبان مجدداً فشار بیاورند.

توجه داشته باشید که حق فیبر به شما امکان نمی دهد یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی را برای اتصال محله خود موظف کنید ، استقرار شبکه ها توسط اپراتورها رایگان است. بنابراین شما قادر به ادعای حق خود برای فیبر نخواهید بود اگر ISP توسعه موضعی شبکه فیبر را برنامه ریزی نکرده است در حال حاضر. اگر در مناطقی غیر واجد شرایط قرار دارید که محله هنوز به هم وصل نشده است ، باید صبور باشید یا سعی کنید به نوبت خود فشار بیاورید. مقامات منتخب محلی شما.

مالک ، مستاجر یا اپراتور: چه کسی باید اتصال فیبر را بپردازد ?

اکنون که می دانید که از نظر قانونی از حق فیبر بهره مند می شوید ، مشروط بر اینکه محل اقامت شما در یک مکان واجد شرایط قرار داشته باشد ، ممکن است تعجب کنید که چه کسی باید این نصب را بپردازد. پاسخ واضح است: تجهیزات یک ساختمان فیبر نوری است هزینه اپراتور, و نه مستاجر یا مالک.

آنچه شما باید به خاطر بسپارید: نه مالک و نه مستاجر (بنابراین شما) برای اتصال فیبر نباید کوچکترین پنی را بپردازید. این اپراتور اینترنتی است که باید هزینه های نصب فیبر را در کل خود تحمل کند. هزینه شامل تجهیزات ، نصب با قرار ملاقات و نگهداری شبکه فیبر است.

شما می خواهید یک پیشنهاد فیبر را بیرون بیاورید ? بسته به صلاحیت شما ، با مشاوران ما تماس بگیرید تا به سمت بهترین پیشنهاد جهت گیری شوند:

برنامه بسیار بالا و برنامه SDTAN فرانسه: ابتکارات عمومی که از حق فیبر پشتیبانی می کنند

در استقرار فیبر نوری از زمان راه اندازی در مورد چیزهای زیادی صحبت شده است برنامه فرانسه با سرعت بسیار بالا. با تبدیل شدن به یک مسئله واقعی رقابت ملی ، باید به همه فرانسوی ها اجازه دهد به سرعت بسیار بالایی دسترسی پیدا کنند. با این حال ، هنوز موانع زیادی برای دستیابی به پوشش کامل این قلمرو وجود دارد ، که نباید پیش از این قبل از سال 2030 در سریعترین زمان مؤثر باشد. در این میان ، بزرگترین شهرها در بیشتر قسمتها در حال حاضر برای اولین بار به سرعت بسیار بالا دسترسی دارند و کار در سراسر قلمرو در حال انجام است.

هماهنگی استقرار در سطح ملی دشوار است: این بخش ها (یا بعضی اوقات مناطق) هستند که برنامه های استقرار را تنظیم کرده اند (به صورت رسمی رسمی شده است سانتان). SDTAN یک طرح مدیریت دیجیتال سرزمینی است ، گزارش ثبت شده در ARCEP. در این گزارش زیرساخت ها و شبکه های ارتباطی الکترونیکی قرار دارد و مناطقی را که در آن توسعه یافته و یا در حال توسعه هستند ، قرار می دهد. هدف SDTAN برای مقامات محلی استراتژیک است ، که در این صورت دارای دید ساده شماتیک از شبکه های اینترنتی است که قبلاً نصب شده ، مناطق سفید بدون پوشش و چشم انداز استقرار با سرعت بالا برای پوشش بهتر قلمرو.

با توجه به نوع شناسی شهر ، کار اتصال فیبر نوری بنابراین می توان از طرف اپراتورها یا مقامات دولتی مراقبت کرد. این استقرار پس از آن به صورت موردی پیچیده است ، زیرا منافع هر بازیگر می تواند مطابق هر نصب واگرایی کند. به همین دلیل قانونگذار به منظور تضمین دسترسی برابر به سرعت بسیار زیاد به هر شهروندان ، “حق فیبر” را ایجاد کرد.

به روز شده در 06/21/2023

نیاز به مقایسه بسته های اینترنتی دارد ?

اتصال فیبر نوری خانه: درخواست ، کار و قیمت

شما به تازگی به یک خانه جدا شده نقل مکان کرده اید و می خواهید فیبر نوری را در آنجا نصب کنید ? پس از آن لازم است این 3 مرحله را دنبال کنید: واجد شرایط بودن فیبر خود را آزمایش کنید ، در یک پیشنهاد مشترک شوید ، سپس به اتصال فیبر خانه خود بروید. برای اینکه بتوانید فیبر نوری را نصب کنید ، انجام کار در خانه خود ضروری خواهد بود. چگونه واجد شرایط بودن خانه شما در فیبر ? مداخله تکنسین چگونه پیش می رود ? قیمت فیبر در اتصال خانه چقدر است ? همه چیز را در مورد اتصال فیبر نوری FTTH در خانه شخصی کشف کنید.

شما به دنبال یک پیشنهاد فیبر نوری برای خانه خود هستید ?

مرحله اول: واجد شرایط بودن فیبر خانه جدید یا قدیمی خود را آزمایش کنید

برای اتصال خانه خود به فیبر ، ابتدا باید مطمئن شوید که خوب است فیبر, چه جدید باشد یا قدیمی. سپس می توانید کار اتصال فیبر را انجام دهید.

در واقع ، فیبر امروز پوشش می دهد 34.6 میلیون خانوار فرانسوی (مارس 2023) ، اما هنوز مناطق خاصی وجود دارد که در آن مستقر نشده است. بنابراین انجام یک تست واجد شرایط بودن آنلاین یا از طریق تلفن ضروری است تا اطمینان حاصل کنید که می توانید یک پیشنهاد فیبر را برای خانه خود تهیه کنید.

فقط خود را نشان دهید نشانی در زیر برای کشف پیشنهادات موجود در منطقه مسکونی خود.

همه اپراتورها از فناوری فیبر فیبر FTTH (فیبر به خانه یا فیبر به خانه) استفاده می کنند ، به استثنای SFR که هنوز هم از فیبر فیبر فیبر (فیبر به آخرین تقویت کننده یا فیبر به آخرین آمپلی فایر) ارائه می دهد از طریق جعبه های THD خود. شما می خواهید صلاحیت خود را از طریق تلفن آزمایش کنید ? با یک مشاور فیبر نوری تماس بگیرید و به خودتان اجازه دهید تا از پیشنهاد شریک زندگی متناسب با نیازهای خود استفاده کنید.

اتصال فیبر نوری یک خانه منفرد یا زیرزمینی

  • اتصال هوایی : نقطه اتصال نوری می تواند در ارتفاع واقع شود. در این حالت ، تکنسین با سوراخ کردن سوراخی درست بالای درب جلوی خود ، به اتصال فیبر هوایی ادامه می دهد تا بتوانید کابل را در داخل خانه خود حمل کنید.
  • اتصال زیرزمینی : نقطه اتصال نوری نیز می تواند در زیر خانه شما واقع شود. سپس تکنسین از مجاری موجود خط تلفن شما برای اتصال کابل به خانه خود استفاده می کند.

توجه داشته باشید که اگر مستاجر هستید, صاحبخانه شما نمی تواند با اتصال خانه شما مخالفت کند فیبرهای نوری. با این حال ، ترجیح داده می شود که آن را آگاه نگه دارید ، با توجه به اصلاحاتی که در خانه شما انجام شده است ، از هرگونه اختلاف در هنگام موجودی خروج جلوگیری شود.

شما می خواهید یک پیشنهاد فیبر نوری را بیرون بیاورید ?

نصب فیبر در خانه شما

هنگامی که تکنسین کابل را به خانه شما کشاند ، سپس مجبور است آن را به نقطه خاتمه نوری شما (PTO) ، واقع در خانه شما پیوند دهد.

در PTO چنگک است که جعبه شما در آن وصل خواهد شد ، کمی شبیه به سوکت تلفن شما. شما این مکان را با تکنسین انتخاب خواهید کرد. برای کیفیت تصویر را بهبود بخشید و صدا برای تلویزیون ، شما باید سوکت خود را نصب کنید کنار تلویزیون شما. اگر ترجیح می دهید بهترین سرعت به لطف اتصال اینترنتی توسط رایانه خود ثابت شد کابل اترنت, می توانید سوکت خود را در کنار آن نصب کنید و بنابراین از اتصال WiFi خودداری کنید.

این یک است جعبه سفید که تکنسین به طور کلی نصب می کند در اتاق نشیمن شما, نزدیک به تجهیزات خود ، برای اینکه بتوانید فیبر را به شبکه خود وصل کنید. کابل ها در نصب خواهند شد تخته سنگ یا در غلاف قبلاً نصب شده است.

وقتی این کار انجام شود ، تکنسین مراقبت از اتصالات مختلف و شروع کار از دستگاه های شما در خانه شما. او همچنین می سازد تست بدهی برای تأیید اینکه همه چیز کاملاً خوب کار می کند.

در یک خانه قدیمی مراقب باشید ، تکنسین باید از آن استفاده کند کابل مخابرات فرانسه از خانه شما و مجبور به کابل و پرونده مرتبط را پیدا کنید, که بعضی اوقات می تواند در این نوع خانه ظریف تر باشد. در واقع ، تکنسین برنامه عبور کابل ها را در خانه ندارد: پس از آن می تواند لازم باشد یک غلاف جدید بکشید یا با یک برق تماس بگیرید.

از تبلیغات فیبر لحظه ای استفاده کنید

قیمت اتصال نوری فیبر در خانه انفرادی چقدر است ?

قیمت کار با توجه به اپراتورها متفاوت است, اما چندین عامل می توانند بر هزینه مداخله تأثیر بگذارند:

  • گذر توسط هوا می تواند بیش از زیر زیر زمین هزینه داشته باشد
  • آنجا طول فیبر مورد استفاده همچنین می تواند قیمت را افزایش دهد. شما باید از قبل در مورد قیمت کل این مداخله مطلع شوید.
  • همچنین بپرسید که آیا ارتباط از رایانه یا پیکربندی وای فای شما خوب است موجود در قیمت اساسی: توافق شما برای هرگونه مکمل قیمت مورد انتظار ضروری است.

پرداخت به طور کلی با لایحه بعدی. برخی از تأمین کنندگان ممکن است نصب به عنوان یک ژست تجاری ، به خصوص اگر قبلاً در خانه مشتری بودید. در مورد پیشنهادات اپراتور اینترنت فعلی خود دریغ نکنید. اپراتورهای رایگان و نارنجی اتصال فیبر رایگان ارائه می دهند.

در اینجا یک جدول خلاصه از قیمت اتصال فیبر برای 4 اپراتور اصلی فرانسوی آورده شده است:

ابتدا 10 متر رایگان سپس:

بر خلاف فیبر FTTH ، فیبر FTTLA (فیبر به آخرین تقویت کننده یا “فیبر به آخرین آمپلی فایر”) به شما امکان می دهد از کار خودداری کنید و هزینه ها را کاهش دهید: فیبر خیابان ها و در پایین خانه شما متوقف می شود سپس می رسد در خانه خود با اتصال به شبکه مس. از طرف دیگر ، یک پیشنهاد ترکیبی نیست نه به همان سرعت یک پیشنهاد 100 ٪ فیبر, وت فقط SFR هنوز پیشنهادات فیبر FTTLA را ارائه می دهد از طریق جعبه های THD آن.

پیشنهادات فیبر را از طریق تلفن مقایسه کنید