عملکرد یک پنل خورشیدی چیست? حقیقت و محاسبه ، عملکرد یک صفحه خورشیدی: توضیحات و محاسبه | جهنمی

عملکرد پانل های خورشیدی: نحوه محاسبه آن

Contents

از دست دادن عملکرد نیز می تواند توسط a توضیح داده شود سایه دار روی سطح سقف خود. با فشار دادن ، برخی از شاخه های درختان می توانند به عنوان مثال مانع خورشید شوند ، وقتی که در زمان حضور در این مورد اینگونه نبود. بنابراین به یاد داشته باشید که این عنصر را خیلی منظم بررسی کنید.

عملکرد یک پنل خورشیدی چیست ? حقیقت و محاسبه

هنگامی که پانل های فتوولتائیک را در خانه نصب می کنید ، به سرعت سؤال پرسیده می شود: عملکرد این پانل های خورشیدی چه خواهد بود ? برای محاسبه سودآوری مالی پروژه شما ، واقعاً ضروری است که بدانند چقدر برق ایجاد می کنند. متداول ترین پانل های نصب شده دارای عملکرد بین 13 ٪ تا 24 ٪ هستند ، اما این عملکرد می تواند برای پنل های خورشیدی با سیلیکون آمورف به کمتر از 10 ٪ کاهش یابد. تمام توضیحات و جزئیات این محاسبات را کشف کنید.

پانل های خورشیدی را با Engie Power نصب کنید
در صورتحساب برق خود پس انداز کنید

خلاصه

 1. عملکرد یک پنل خورشیدی چیست ?
 2. عملکرد متوسط ​​و میزان انرژی مشاهده شده
 3. نوسانات عملکرد پانل های خورشیدی
 4. نحوه محاسبه عملکرد یک صفحه خورشیدی ?
 5. چگونه می توان عملکرد نصب خورشیدی خود را بهبود بخشید ?
 6. تولید سالانه یک پنل خورشیدی چیست؟ ?

عملکرد یک پنل خورشیدی چیست ?

در بازده پنل خورشیدی مربوط به مقدار انرژی نور تبدیل شده به برق در مقایسه با میزان انرژی وارد شده به سیستم است. او خود را به عنوان یک درصد بیان می کند.

بیشتر بازده نصب زیاد است ، پروژه فتوولتائی بیشتر است سودمند. در واقع ، این بدان معنی است که تلفات کمتر است و شما برای همان مقدار خورشید ذخیره شده برق بیشتری تولید خواهید کرد.

عملکرد متوسط ​​و میزان انرژی مشاهده شده

میانگین عملکرد یک پنل خورشیدی چقدر است ?

تعدادی از عوامل برای دانستن عملکرد پانل های خورشیدی شما در نظر گرفته می شوند. با این حال ، برخی از میانگین ها با توجه به نوع پانل های نصب شده مشاهده می شوند. حد نظری عملکرد یک پانل 31 ٪ است.

با برخی از پانل های خورشیدی با سیلیکون آمورف, عملکرد به طور کلی بین 6 تا 9 ٪ است که بسیار کم است.

در پانل های پلی کریستالی بین 13 ٪ تا 18 ٪ بازده داشته باشید. این متداول ترین نوع پانل است.

سرانجام ، با تابلوهای خورشیدی مونوکریستالی, عملکرد می تواند 16 ٪ تا 24 ٪ باشد. بنابراین آنها کارآمدترین بازار هستند. این نوع پانل به طور کلی گرانتر از سایرین است ، اما سودآوری آن به عنوان مثال دو برابر بیشتر از پانل های سیلیکون آمورف است: بنابراین تولید یک سطح به همان اندازه مهم است که تولید یکسان باشد مقدار برق.

چه مقدار انرژی یک پانل فتوولتائیک متوسط ​​تولید می کند ?

یک پنل خورشیدی به طور متوسط ​​1.6 متر مربع اندازه گیری می کند. اگر عملکرد آن 18 ٪ باشد ، 18 ٪ از انرژی خورشیدی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. اگر انرژی دریافت شده 1000 W/m2 باشد ، پانل تولید می شود:

18 ٪ x 1.6 x 1000 = 288 WC. پبرای به دست آوردن نصب 3 کیلو وات ، بنابراین یک ده پنل خورشیدی طول می کشد. برای یک خانه 100 متر مربع ، این شماره ای است که اغلب توصیه می شود.

نوسانات عملکرد پانل های خورشیدی

معیارهایی که بر عملکرد یک پانل فتوولتائیک تأثیر می گذارد

عوامل زیادی می توانند در آن تأثیر بگذارند بازده پنل خورشیدی. در واقع ، بسته به: می تواند متفاوت باشد:

 • آنجا فن آوری مورد استفاده: پانل های مونوکریستالی ، پلی کریستالی یا آمورف عملکرد یکسانی ندارند.
 • آنجا قدرت از پانل های خورشیدی شما. این در KWC (کیلووات-رحیم) بیان شده است.
 • آنجا حوزه جغرافیایی کاشت: همه مناطق متأسفانه در تمام طول سال به همان روش آفتابی نیستند. بنابراین تولید فتوولتائیک متفاوت خواهد بود. دمای بیش از حد بالا نیز می تواند بر عملکرد شما تأثیر منفی بگذارد
 • منگرایش وشیب از پانل های شما: یک جهت گیری جنوبی و تمایل در 30 درجه بهینه است.
 • در مناطق سایه دار در اطراف نصب شما (درختان ، ساختمان ها) ، که می تواند تولید شما را کاهش دهد.
 • عناصر مختلف کیت خورشیدی شما : اینورتر یا میکروفون ، کابل ها و غیره. هرچه کیفیت خوب تری انتخاب کنید ، احتمال عملکرد خوبی بیشتر است.

نحوه توضیح تلفات عملکرد ?

متأسفانه ممکن است اتفاق بیفتد که پانل های خورشیدی شما عملکرد خود را از دست می دهند. چندین عامل می توانند این موضوع را توضیح دهند.

عوامل خارجی

یکی از شایع ترین دلایل این است آلودگی روی سطح پانل های خود وجود دارد. گرد و غبار ، آلودگی ، شن و ماسه ، قطره های پرنده: باران به طور کلی برای جارو کردن آنها کافی است ، اما گاهی اوقات تمیز کردن اضافی لازم است. مراقب باشید در حین کار به آنها آسیب نرسانید: فقط از پارچه های نرم و آب استفاده کنید دمای محیط. از مواد شوینده استفاده نکنید. اگر پانل ها با یک جارو تلسکوپی در دسترس نیستند ، با یک حرفه ای تماس بگیرید تا با رفتن به پشت بام ، کوچکترین تصادف را به خطر نرسانید. تمیز کردن پانل های خورشیدی می تواند شما را نجات دهد تا 15 ٪ تولید برق. اگر بعد از عمل ، متوجه افزایش دیگری نشوید ، مطمئناً مشکل از جای دیگر ناشی می شود.

از دست دادن عملکرد نیز می تواند توسط a توضیح داده شود سایه دار روی سطح سقف خود. با فشار دادن ، برخی از شاخه های درختان می توانند به عنوان مثال مانع خورشید شوند ، وقتی که در زمان حضور در این مورد اینگونه نبود. بنابراین به یاد داشته باشید که این عنصر را خیلی منظم بررسی کنید.

بالاخره ، خیلی داغ به عملکرد پانل های فتوولتائیک آسیب برساند. در واقع ، فراتر از 25 درجه سانتیگراد ، کاهش می یابد. اگر این مورد در مورد شما باشد ، نباید به خصوص در مورد افت عملکرد پانل های خود نگران باشید.

عوامل داخلی

برخی از دلایل نیز می تواند به دلیل خود پانل ها باشد. با گذشت زمان ، غیرممکن نیست که یکی از عناصری که آنها را بدتر می کند. به عنوان مثال می تواند موردی باشد شیشه محافظ. پس از مدتی ، دیگر ممکن است به همان اندازه اشعه خورشیدی اجازه ندهد که در ابتدا تولید برق را بسیار کاهش می دهد.

اگر نقاط قهوه ای را روی ماژول های خود مشاهده می کنید ، حتی پس از تمیز کردن آنها ، ممکن است نشانه ای باشد سلولهای فتوولتائیک کبابی شده اند. پانل سپس می تواند به کار خود ادامه دهد ، اما برق کمتری تولید می کند.

سرانجام ، مشاهده a امکان پذیر است تخریب الکتریکی نصب و راه اندازی. نگران نباشید: این مورد در اکثریت قریب به اتفاق در تاسیسات قدیمی مشاهده می شود. در آن زمان ، کابل اتصال اینورتر به ماژول ها همیشه به زمین قرار نمی گرفت ، که می تواند باعث تنش های زیاد شود و جریان های نشتی. اگر متوجه چنین چیزی در خانه هستید ، نصب خود را توسط یک متخصص مجاز بررسی کنید.

نحوه محاسبه عملکرد یک صفحه خورشیدی ?

عملکرد یک پانل در بیان شده است درصد. همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، این میزان انرژی سبک است که در مقایسه با میزان انرژی وارد سیستم به برق تبدیل می شود. بنابراین فرمول به شرح زیر است:

عملکرد = انرژی الکتریکی تولید شده/انرژی خورشیدی دریافت شده.

انرژی الکتریکی تولید شده در وات ریت بیان می شود. انرژی خورشیدی دریافت شده با سطح M2 ضرب 1000 مطابقت دارد.

به عنوان مثال ، اگر یک پنل خورشیدی پلی کریستالی دارای انرژی الکتریکی 250 WC و مساحت 1.5 متر مربع باشد ، عملکرد آن است:

250/(1.5 x 1000) = 16.66 ٪.

در این مثال ، ما می توانیم درک کنیم که عملکرد این پانل به طور متوسط ​​پانل های پلی کریستالی است.

چگونه می توان عملکرد نصب خورشیدی خود را بهبود بخشید ?

افزایش قابل توجهی عملکرد یک نصب خورشیدی دشوار است. با این حال ، برخی از نکات هنوز هم می توانند به شما کمک کنند.

اول از همه ، به یاد داشته باشید که سطح پانل های خود را خیلی مرتب تمیز کنید ، به خصوص وقتی مدتی آن را دوست نداشته است. در زمستان ، شما باید هوشیار باشید تا برف را برطرف کنید. در پاییز ، این برگهای مرده است که می تواند در عملکرد شما تأثیر بگذارد.

شما همچنین باید مرتباً موارد را بررسی کنید سایه ممکن است که می تواند در سقف شما وجود داشته باشد. در واقع ، پانل های خورشیدی واقع در سایه می توانند تولید برق شما را به طور کامل از بین ببرند. بنابراین این یک عنصر برای بررسی بسیار منظم است: این به این دلیل نیست که در زمان نصب آنها سایه ای وجود نداشت که همیشه اینگونه است. به عنوان مثال شاخه های درخت می توانند بعد از چند سال تحت فشار قرار بگیرند. اگر این امکان را دارید ، بنابراین این شاخه ها یا عناصر دیگر را که می توانند تولید شما را تغییر دهند ، هرس کنید.

سرانجام ، ما قبلاً در مورد این واقعیت صحبت کردیم که پانل های خورشیدی به آن حساس هستند درجه حرارت بالا. عملکرد آنها هنگامی کاهش می یابد که درجه حرارت بیش از 25 درجه سانتیگراد باشد. بدانید که نصب بیش از حد پانل های خورشیدی باعث گرمای بیش از حد می شود. در واقع ، این به آنها اجازه می دهد تا مستقیماً با سقف در تماس نباشند. بنابراین ، هوا بهتر گردش می کند.

بنابراین یک پنل خورشیدی بسته به معیارهای زیادی ، بین 6 تا 24 ٪ بازده خواهد داشت: نوع پانل ها ، جهت گیری آن ، تمایل آن ، منطقه جغرافیایی آن از موقعیت مکانی و غیره. اگر نمی خواهید یک تعجب ناخوشایند داشته باشید ، حتماً تجهیزات با کیفیت را نصب کنید !

تولید سالانه یک پنل خورشیدی چیست؟ ?

عواملی که بر تولید خورشیدی تأثیر می گذارند

مقدار برق تولید شده سالانه توسط یک پنل خورشیدی به عوامل مختلف بستگی دارد. مهمترین آنها:

 • قدرت پانل ؛
 • جهت گیری آن ؛
 • تمایل آن ؛
 • میزان آفتاب منطقه ای که در آن ایجاد شده است
 • عملکرد آن.

قدرت بیشتر ، میزان آفتاب و عملکرد زیاد است و تولید سالانه بیشتر مهم است. با توجه به جهت گیری و تمایل ، در نظر گرفته می شود که هنگام قرار دادن پانل ، تولید حداکثر است جنوب با یک زاویه ای از 30 تا 45 درجه.

تولید سالانه یک پنل خورشیدی را محاسبه کنید

متأسفانه ، نمی توان دقیقاً دانستن تولید سالانه یک پنل خورشیدی بر اساس معیارهایی که اخیراً بیان کرده ایم. در واقع ، مقدار برق تولید شده به مقدار پرتوهای خورشیدی که در طول سال با پانل شما در تماس هستند بستگی دارد. بنابراین هوا نقش تعیین کننده ای ایفا می کند و پیش بینی آن با اطمینان در چنین مدت طولانی امکان پذیر نیست. با این حال ، کاملاً ممکن است بر اساس میانگین مشاهده شده برای’تخمین تولید سالانه را بدست آورید از پانل های خورشیدی شما.

در نظر گرفته می شود که در مناطقی که در شمال فرانسه واقع شده است ، نصب خورشیدی 1 کیلو وات به طور متوسط ​​تولید می کند 800 تا 1000 کیلووات ساعت هر سال. در جنوب شرقی ، میانگین بین آن بین است 1،200 و 1400 کیلووات ساعت در سال. لطفاً توجه داشته باشید ، اگر نصب شما در جنوب گرا نیست ، بسیار محتمل است که تولید سالانه پانل های خورشیدی شما پایین باشد.

برای به دست آوردن یک تخمین دقیق با توجه به وضعیت شخصی خود ، می توانید با یک مشاور مشاور Engie MyPower تماس بگیرید. با مطالعه پروژه خود ، او قادر خواهد بود یک تخمین دقیق و دقیق را انجام دهد.

بنابراین یک پنل خورشیدی بسته به معیارهای زیادی ، بین 6 تا 24 ٪ بازده خواهد داشت: نوع پانل ها ، جهت گیری آن ، تمایل آن ، منطقه جغرافیایی آن از موقعیت مکانی و غیره. اگر نمی خواهید یک تعجب ناخوشایند داشته باشید ، حتماً تجهیزات با کیفیت را نصب کنید !

نحوه محاسبه سودآوری یک پنل خورشیدی ?

برای محاسبه عوامل زیادی در نظر گرفته می شود سودآوری نصب خورشیدی : نوع پانل ها ، قدرت ، مصرف خانه ، تمایل ، جهت گیری ، خود مصرف ، فروش مجدد و غیره. به طور متوسط ​​، ما در نظر می گیریم که نصب پانل های فتوولتائیک در پایان سودآور است پانزده سال. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سودآوری که می توانید در خانه به آن امیدوار باشید ، می توانید درخواست یک مطالعه شخصی رایگان را درخواست کنید.

آیا فتوولتائیک سودآور است ?

آره, نصب پانل های خورشیدی در خانه سودآور است. قیمت پانل ها نیز در سالهای اخیر کاهش یافته است ، که باعث می شود آنها برای خرید بیشتر قابل دسترسی باشند. شما می توانید با محاسبه پس اندازهای انجام شده به لطف خودآزمایی یا فروش مجدد به EDF ، سودآوری خود را بهینه کنید. تعداد مشخصی از کمک ها و پاداش ها نیز می تواند برای پروژه خود به شما داده شود ، بنابراین تا حد امکان سؤال کنید.

چگونه تولید خورشیدی خود را بهینه کنیم ?

برای بهینه سازی تولید خورشیدی خود ، پانل ها ، اینورتر و کابل های با کیفیت را انتخاب کنید. سعی کنید یک جهت گیری جنوبی داشته باشید ، یک تمایل در 30 درجه و سایه کوچک. آنها را با تمیز کردن آنها حفظ کنید: پانل های تمیز بیشتر تولید می کنند. در آخر ، نصب خود را مرتباً حفظ کنید.

عملکرد پانل های خورشیدی: نحوه محاسبه آن ?

عملکرد پانل خورشیدی

نصب پانل های خورشیدی یک راه حل جذاب برای تولید برق خود در خود مصرف است و در عین حال ژست برای سیاره ایجاد می کند. با این حال ، سودآوری پروژه به مقدار انرژی خورشیدی بستگی دارد که پانل ها قادر به تبدیل شدن به برق هستند. نحوه محاسبه عملکرد یک پنل خورشیدی ، و به ویژه نحوه بهینه سازی آن به طور مؤثر ? کارشناسان ما ملزومات لازم را برای دانستن اینکه نصب فتوولتائیک شما در سال 2023 موفقیت کاملی داشته باشد ، نشان می دهد و در دراز مدت صرفه جویی می کند.

برق فتوولتائیک خود را با Helio تولید کنید

 • تعریف عملکرد
 • چگونه می توان عملکرد یک صفحه را به حداکثر رساند ?
 • محاسبه ظرفیت تولید
 • برخی از خطرات برای در نظر گرفتن

یادآوری انواع پانل های خورشیدی

اصطلاح “پانل خورشیدی” در واقع چندین فناوری و کارکرد را گرد هم می آورد. همه از انرژی ناشی از خورشید (به شکل نور یا گرما) بهره برداری می کنند ، اما برای همان کاربردهای مشابه نیست.

 • یک پنل خورشیدی فتوولتائیک برق تولید می کند. این امر به خانه یا مدار ساختمان تغذیه می کند (ما همچنین آن را بیشتر و بیشتر در صنعت ، در پارکینگ ها و غیره می یابیم.). سلولهای فتوولتائیک ، به طور کلی از سیلیکون تشکیل شده اند ، الکترون ها را ضبط کرده و جریان مستقیم تولید می کنند. سپس ، یک اینورتر آن را به جریان متناوب تبدیل می کند ، که می تواند در محل اقامت مصرف شود یا دوباره به شبکه الکتریکی مجدداً منتقل شود.
 • یک پنل حرارتی خورشیدی گرما تولید می کند. ما به طور خاص آبگرمکن های خورشیدی (CESI) پیدا می کنیم. این امکانات به ندرت برای تأمین 100 ٪ نیازهای خانه کافی است ، به همین دلیل آنها با سیستم دیگری مانند پمپ حرارتی در ارتباط هستند. یکی دیگر از تجهیزات مد روز ، و توسط پاداش ها تشویق می شود: منظومه شمسی ترکیبی. SSC هم برای گرمایش و هم برای تولید آب گرم خانگی (DHW) استفاده می شود.
 • یک پنل خورشیدی ترکیبی دو کاربرد را ترکیب می کند: گرما و برق ، به لطف لوله های آب گرم کوچک که در زیر پانل های فتوولتائیک نصب شده اند. این فناوری همچنین علاقه ای به افزایش عمر محصول دارد.

امروزه ، پانل های حرارتی خورشیدی (بخاری های آب و منظومه شمسی ترکیبی) و هیبرید بسیار یارانه تر از همتایان فتوولتائیک خود هستند: Maprimerénov ‘، صندوق های گرما ، گواهی های پس انداز انرژی (EEC). در واقع ، مقامات دولتی بیش از همه می خواهند دستگاه های گرمایش انرژی فسیلی را ریشه کن کنید, به نفع انرژیهای تجدید پذیر (ENR). از طرف فتوولتائیک ، فقط حق بیمه خود مصرف خانواده ها را ترغیب می کند تا آنها را روی سقف خود نصب کنند.

عملکرد یک پنل خورشیدی چیست ?

هرچه یک پنل خورشیدی بیشتر بتواند انرژی زیادی را از یک آفتاب معین به شما تأمین کند ، سودآورتر خواهد بود . بنابراین سوال از عملکرد پانل های خورشیدی شما باید از نظر فناوری یا محل نصب در قلب انتخاب شما باشد.

نحوه تعریف عملکرد یک پنل خورشیدی ?

در زمینه خورشیدی فتوولتائیک ، عملکرد به سادگی نسبت بین میزان انرژی تولید شده و میزان انرژی دریافت شده را تعیین می کند . به عبارت دیگر ، این مسئله تعیین انرژی الکتریکی است که پانل قادر به تولید آن است ، به عنوان تابعی از قدرت تابش خورشیدی که به سلولهای فتوولتائیک می رسد.

عملکرد 100 ٪ ، که امکان تبدیل تمام انرژی خورشیدی دریافت شده در برق را فراهم می آورد ، یک عدم امکان فنی و نظری را تشکیل می دهد. در حقیقت ، لزوماً در طی فرآیند تحول انرژی از دست می دهد. در عمل ، عملکرد واقعی یک پنل خورشیدی به طور کلی بین 7 تا 24 ٪ قرار دارد (منبع: SELECTRA).

به عنوان مثال ، این بدان معناست که پانلی که بازده 15 ٪ را نشان می دهد ، می تواند 15 ٪ از نور را به برق دریافتی تبدیل کند.

عملکرد پنل خورشیدی نباید با ظرفیت تولید آن اشتباه گرفته شود . مورد دوم ، که به ویژه از تعداد پانل های موجود در خانه ناشی می شود ، حداکثر برق الکتریکی را که دستگاه قادر به تهیه آن است تعیین می کند و در واتس-کارت (WC) بیان می شود. بنابراین دو مفهوم متفاوت هستند ، اما مرتبط هستند. آنچه باید به خاطر داشته باشید:

 • یک پانل قادر خواهد بود به حداکثر ظرفیت تولید خود برسد هر چه راحت تر به عنوان آن عملکرد بالا است ؛
 • عملکرد نظری بسیار بالایی خواهد بود بی فایده و “هدر رفته” اگر ظرفیت تولید دنبال نشود.

برای پروژه فتوولتائیک خود یک مطالعه رایگان بخواهید

نحوه محاسبه عملکرد یک پنل خورشیدی در سال 2023 ?

فرمول محاسبه عملکرد یک پانل خورشیدی به شرح زیر است:

نرخ عملکرد = قدرت در WC / (منطقه در m² x 1000)

یک تابلو فتوولتائیک با سطح مفید 1.5 متر مربع و حداکثر قدرت آن 275 توالت است که دارای نرخ بازگشت است:

275 / (1.5 1 1000) = 0.1833 = 18.33 ٪

نرخ بالای عملکرد همیشه یک هدف مطلوب به خودی خود برای بهینه سازی تولید برق خورشیدی شما است ، اما در صورت داشتن سطح سقف کوچک بسیار مفید است . حتماً حداکثر انرژی را برای هر متر مربع پانل بدست آورید.

برای اطلاعات بیشتر ، از یک ابزار شبیه سازی استفاده کنید یا یک مطالعه رایگان از Helio درخواست کنید.

چه نوع پنل خورشیدی فتوولتائیک برای راندمان بهینه ?

تابلوهای خورشیدی هالیو

انواع مختلفی از پانل های خورشیدی در بازار وجود دارد. بسته به فناوری حفظ شده ، سیلیکون سلولهای فتوولتائیک قادر به حفظ و تغییر بخش کم و بیش از انرژی خورشیدی دریافت شده است. بنابراین انتخاب مدل مناسب ضروری است و باید ترجیحاً با مشورت با یک نصب کننده حرفه ای انجام شود .

 • در تابلوهای خورشیدی مونوکریستالی در حال حاضر نمایانگر کارآمدترین پیشنهاد است. عملکرد آنها به طور کلی واقع شده است بین 14 تا 19 ٪ (SELECTRA). با این حال ، هزینه بالاتر تولید یک سیلیکون مونوکریستالی لاغر است 8000 یورو برای نصب قدرت 3000 توالت (3 کیلو وات).
 • در پانل های خورشیدی پلی کریستالی کمی پیچیده تر هستند و از نظر کیفیت متوسط ​​کیفیت کمتری نشان می دهند ، گنجانده شده است بین 11 تا 15 ٪ طبق پرونده. در عوض ، مالک می تواند برای خرید و نصب به یک اقتصاد امیدوار باشد. دومی در اطراف است 6،500 یورو برای ظرفیت تولید معادل.
 • در پانل های خورشیدی آمورف راه حل را ارائه دهید که عملکرد کمتری را ارائه می دهد (بین 5 تا 7 ٪). این به طور کلی آنها را از بازار خورشیدی داخلی خارج می کند. با این حال ، آنها مزایایی دارند ، از جمله اینکه راحت تر حمل و نقل و در صورت آفتاب کم کار بهتر کار می کنند. بیشتر اوقات ، این جمع کننده های خورشیدی برای یک مورد استفاده می شوند استفاده عشایری (به عنوان مثال پیاده روی و گشت و گذار در فضای باز) یا به عنوان یک انرژی اضافی در یک قایق.

شکل هالیو: 7 ٪

این راندمان انرژی اضافی است که می توانید با انجام یک نگهداری دقیق و منظم از نصب فتوولتائیک خود (مطابق با SELECTRA) امیدوار باشید. اگرچه پانل ها در این منطقه خیلی خواستار نیستند ، حداقل توصیه می شود حداقل یک یا دو بار در سال آنها را در راکت تمیز کنید. همچنین از این فرصت استفاده کنید تا ورودی های هوای اینورتر را گرد و غبار کنید و شاهدان مختلف سبک را بررسی کنید.

برای نصب پانل های فتوولتائیک از حق بیمه استفاده کنید

پانل های خورشیدی: نحوه بهینه سازی عملکرد و تولید برق ?

فراتر از فناوری مورد استفاده و کیفیت طراحی خاص برای هر پنل خورشیدی ، محیط آن و شرایط نصب آن نیز در میزان بازده آن تأثیر خواهد گذاشت.

1- میزان آفتاب

میزان آفتاب در فرانسه برای ایجاد یک فتوولتائیک در هر منطقه کافی است . با این حال ، ناگفته نماند که شدت و کیفیت تابش خورشیدی تأثیر در عملکرد دستگاه دارد ، هم از نظر عملکرد و هم از نظر تولید انرژی خالص. می توانیم تخمین بزنیم:

 • بازده 800 تا 1000 کیلووات ساعت در هر کیلو وات برای نیمه شمالی کشور, Ile-de-France شامل ؛
 • بازده 1000 تا 1100 کیلووات ساعت در هر کیلو وات بریتانی, در de la loire را پرداخت می کند یا سعادت ؛
 • عملکرد 1،100 تا 1200 کیلووات ساعت در هر کیلو وات برایعیاش و بیشترارباب ؛
 • بازدهی از 1200 تا 1400 کیلووات ساعت در هر کیلو وات برای Côte d’Azur و کورسیکا.

این برآورد بر اساس شرایط بهینه از نظر تمایل پانل ها (30 درجه) و جهت گیری (رو به جنوب) انجام می شود.

2- جهت گیری پانل ها

جهت گیری پانل های خورشیدی عامل مهمی در تعیین عملکرد کلی آنها است. بهتر است زاویه ای از جنوب را برای تصرف نور خورشید به همان اندازه مستقیم و تا حد ممکن در طول روز اتخاذ کنید. با این حال ، جهت گیری های دیگر بسته به محدودیت های شما و پیکربندی خانه شما کاملاً امکان پذیر است.

با توجه به OTOVO ، نصب خورشیدی که تولید سالانه 3،900 کیلووات ساعت در جهت گیری جنوبی ، با تمایل بهینه 30 درجه ، تولید می کند:

 • در مورد جهت گیری 3،744 کیلووات ساعت جنوب شرقی ؛
 • در مورد جهت گیری 3،744 کیلووات ساعت جنوب غربی ؛
 • در مورد جهت گیری 3510 کیلووات ساعت پر از ؛
 • در مورد جهت گیری 3510 کیلووات ساعت غرب غربی ؛

در عمل ، یک دستگاه خورشیدی که در حدود 11 سال با سودآوری جنوب شرقی روبرو است (SELECTRA). جهت گیری دیگر زمان میرایی را به 14 سال افزایش می دهد: بنابراین بازده سرمایه گذاری سریعتر است ، اما جالب است.

از طرف دیگر ، جهت گیری شمالی را فراموش کنید: سودآور نیست.

3- تمایل پانل های خورشیدی

انرژی خورشیدی دریافت شده هنگامی که جهت گیری پانل آن را عمود بر تابش بهینه می کند بهینه می شود . با این حال ، خورشید همیشه در همان ارتفاع در آسمان نیست. علاوه بر این ، این بستگی به عرض جغرافیایی شما دارد. در فرانسه ، تمایل بهینه بین 30 تا 35 درجه قرار دارد.

شیب بد سقف با این وجود تأثیر نسبتاً محدودی در عملکرد نصب شما خواهد داشت. کاهش تولید به 10 ٪ برای پانل کج شده به 10 درجه یا برعکس ، برای یک پانل کج شده در 60 درجه محدود می شود.

4- دمای خارج

برخی از کارآیی بالا و پانل های طراحی اخیر در برابر درجه حرارت بالا مقاوم تر هستند. آنها می توانند از دست دادن بازده فقط به 0.25 ٪ در هر درجه اضافی ، نیمی از پانل معمولی محدود کنند.

برخلاف آنچه ممکن است فکر کند ، ماژول های فتوولتائیک به خصوص از گرمای بیش از حد قدردانی نمی کنند. فراتر از دمای خارجی 25 درجه سانتیگراد ، عملکرد پانل ها حتی با سرعت 0.5 ٪ در هر درجه اضافی شروع به سقوط می کند.

به عنوان مثال ، دمای سوزناک 35 درجه سانتیگراد ، بنابراین منجر به کاهش 5 ٪ می شود. اگر میزان عملکرد نظری پانل 19 ٪ باشد ، عملکرد واقعی به 95 ٪ 19 ٪ یا 18.05 ٪ افزایش می یابد.

یک تکنیک جالب برای محدود کردن بیش از حد گرمای بیش از حد پانل ها است ، به طوری که آنها در تماس مستقیم با سقف نیستند و هوا بهتر گردش می کند.

صنعتگران RGE محلی پنل های خورشیدی جدید خود را تنظیم کردند

چگونه ظرفیت تولید یک صفحه خورشیدی تعیین می شود ?

همانطور که قبلاً مشخص شد ، قدرت یک صفحه خورشیدی در واتس-کلید یا WC بیان شده است. لازم به ذکر است که شکل اعلام شده توسط تولید کنندگان پس از آزمایش انجام شده در شرایط استاندارد و بهینه شده ، یعنی:

نصب پانل های خورشیدی شما می تواند با کاهش 10 ٪ مالیات بر ارزش افزوده کاهش یابد. برای بهره مندی از آن ، شما باید از یک نصب کننده معتبر RGE Valypv استفاده کنید. محل اقامت نیز باید بیش از دو سال تکمیل شود. سرانجام ، قدرت اسمی پانل های شما نباید از 3 کیلو وات (سر قدرت) تجاوز کند. این همچنین باعث می شود شما واجد شرایط برای معافیت مالیات بر درآمد برای فروش برق باشید.

 • دمای خارج از 25 درجه سانتیگراد ؛
 • یک جهت مستقیماً در جنوب ؛
 • تمایل از 30 درجه ؛
 • تابش خورشیدی از 1000 وات در هر متر مربع, سایه زنی.

قدرت در WC سپس تولید جریان الکتریکی مناسب را تعیین می کند ، که در سال کیلووات ساعت (کیلووات ساعت) در سال بیان می شود. تعداد کیلووات ساعات تولید شده در هر کیلووات-گل متغیر است و به ویژه به آفتاب منطقه شما بستگی دارد (به بالا مراجعه کنید).

پانل های خورشیدی فعلی یک قدرت را به طور کلی بین 250 تا 325 WC نشان می دهند . برخی از مدل های مخصوص کارآمد می توانند تا 400 توالت بروند.

mockup_ebook-pv

برای اطلاع از همه چیز در مورد پانل های خورشیدی ، مقاله سفید ما را بارگیری کنید !

سودآوری پانل های خورشیدی: هزینه های ثابت چیست ?

هزینه مرتبط با خرید و نصب پانل های خورشیدی ، تاکنون بزرگترین بخش سرمایه گذاری است که باید انجام شود (به یاد داشته باشید که از کمک های مالی در Photovoltaics بهره مند شوید). به طور کلی بیش از 10،000 یورو حساب کنید.

سپس می توانید سالها با حداقل هزینه از برق خورشیدی خود استفاده کنید. برخی از هزینه های ثابت با این حال انتظار می رود ، و به ویژه:

 • جایگزینی اینورتر باید حداقل هر ده سال یک بار در نظر گرفته شود ، تا عملکرد مناسب نصب را تضمین کند. تجهیزات جدید هر بار بین 1000 تا 2،000 € برای شما صورتحساب می شود (Engie). با انتخاب یک اینورتر تضمین شده 25 سال مانند Helio ، در این دوره از یک تغییر رایگان استفاده می کنید. چه چیزی باید سودآوری پروژه را تسریع کنیم !
 • در اتصال پانل ها به شبکه برق عمومی برای استفاده از شبکه برق عمومی (TURPE) منوط به صورتحساب خاص است. این هزینه ها حدود 65 یورو در سال است ، هنوز هم طبق گفته Engie.
 • اگر نصب قدرت بیشتری از 3 کیلو وات را ایجاد کند ، مالک به آن مدیون است مالیات بر درآمد در مورد فروش مجدد برق خورشیدی به EDF (در صورت مصرف خود ، فروش مجدد یا مازاد).

با در نظر گرفتن قیمت پانل ها ، هزینه های سالانه و به ویژه پس انداز برق تولید شده ، نصب شما در ده سال سودآور است. گاهی اوقات 8 ، گاهی 13. با Hellio یک شبیه سازی دقیق ایجاد کنید !

عملکرد پانل های خورشیدی: چه خطراتی انتظار می رود ?

در صورت مراجعه به یک نصب کننده تأیید شده و تأیید شده ، پانل های خورشیدی یک سرمایه گذاری ایمن هستند . یک پانل به طور متوسط ​​80 ٪ از عملکرد اولیه خود را پس از 25 سال استفاده (Picbleu) نگه می دارد ، و همچنین زندگی 40 ساله را به نمایش می گذارد . خطرات مختلفی که بر پایداری عملکرد وزن دارند محدود هستند:

 • پانل ها هستند خطرات آب و هوایی مقاوم در برابر و به خصوص در تگرگ. سلولهای فتوولتائیک توسط دو ورق شیشه ای زرهی محافظت می شوند و می توانند در برابر پرتابه های پرتاب شده با سرعت 140 کیلومتر در ساعت مقاومت کنند.
 • آنها نمی تواند باعث آتش سوزی شود, اما البته می توان با آتش سوزی که از منبع دیگری شروع می شود آسیب برساند.
 • هرگونه خسارت وارد شده در طی 10 سال از نصب می تواند تحت پوشش قرار گیرد ضمانت ده ساله, اگر این استحکام کار را به خطر بیندازد یا ارائه بازده خوبی را نا مناسب می کند.

با انتخاب نصب پانل هایی با عملکرد خوب ، از تولید الکتریکی که هم فراوان و هم تجدید پذیر است بهره مند می شوید. با این حال ، به کلاهبرداری های پانل خورشیدی (پیشنهادات رایگان کاذب یا 1 یورو) توجه کنید. برای انجام این کار با Helio تماس بگیرید و از خدمات شبکه نصب کننده های معتبر خود استفاده کنید تا بهترین تجهیزات را انتخاب کرده و از نصب و راه اندازی اطمینان حاصل کنید که باعث می شود از عملکرد بهینه بهره مند شوید.

سه نکته کلیدی که باید به خاطر بسپارید:

 1. عملکرد یک پنل خورشیدی رابطه بین برق تولید شده و انرژی خورشیدی دریافت شده است.
 2. بسته به پارامترهای زیادی از جمله جهت گیری ، دمای اتاق یا سطح نگهداری می تواند متفاوت باشد.
 3. میرایی پانل خورشیدی با کارایی بالا به طور قابل توجهی سریعتر است.

پروژه ای برای نصب پانل های خورشیدی ? هلیو شما را همراهی می کند