کلاهبرداری: مبادله سیم ?, مبادله سیم کشی چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد?

مبادله سیم کشی چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد

مبادله سیم کارت Sim à la carte کلاهبرداری است. “این به سادگی شامل رهگیری پیامک های شما از سیم کارت سوم ، یک تلفن سوم برای مثال است”, روزنامه نگار Anicet Mbida ، در 8 ساعته ، چهارشنبه 19 آوریل را توضیح می دهد. “امروز ، از پیام کوتاه برای اعتبارسنجی معاملات توسط کارت بانکی استفاده می شود تا اعتبار آن به حساب های خاص را تأیید کند. کسی که سیم کارت شما را داشته باشد ، که می تواند پیامک شما را دریافت کند ، می تواند به هر یک از سایت های شما متصل شود ، و همچنین می تواند برای شما خرید کند “, او ادامه می دهد.

کلاهبرداری: مبادله سیم ?

مبادله سیم کشی چیست ? روزنامه نگار anicet mbida ، حاضر در مجموعه 8 صبح ، چهارشنبه 19 آوریل ، توضیح می دهد که این کلاهبرداری Sim à la carte از چه چیزی تشکیل شده است.

مبادله سیم کارت Sim à la carte کلاهبرداری است. “این به سادگی شامل رهگیری پیامک های شما از سیم کارت سوم ، یک تلفن سوم برای مثال است”, روزنامه نگار Anicet Mbida ، در 8 ساعته ، چهارشنبه 19 آوریل را توضیح می دهد. “امروز ، از پیام کوتاه برای اعتبارسنجی معاملات توسط کارت بانکی استفاده می شود تا اعتبار آن به حساب های خاص را تأیید کند. کسی که سیم کارت شما را داشته باشد ، که می تواند پیامک شما را دریافت کند ، می تواند به هر یک از سایت های شما متصل شود ، و همچنین می تواند برای شما خرید کند “, او ادامه می دهد.

دو راه برای دریافت سیم کارت برای کلاهبرداران

“برای بازیابی سیم کارت ، دو روش وجود دارد. اول ، این است که با وانمود کردن برای شما ، با اپراتور تماس بگیرید تا او پیام کوتاه را به طور خودکار روی سیم کارت دیگر منتقل کند. راه حل دیگر استفاده از سیم کارتهای دوقلوی است که به ویژه برای ساعتهای متصل یا برای تلفن های اتومبیل استفاده می شود. (. ) خبر خوب این است که در فرانسه ، این نوع اتفاقات بسیار کم اتفاق می افتد ، زیرا اپراتورها در صورت فعال شدن سیم دوم ، سیم کارت اول را مسدود می کنند. بنابراین اگر دیگر به اس ام اس خود دسترسی ندارید ، به خود می گویید که ممکن است مشکلی ایجاد شود “, روزنامه نگار را گزارش می کند ، و افزود که بسیار نادر است که اپراتورها موافقت خود را برای انتقال پیامک به سیم کارت دیگر انجام دهند.

به اشتراک بگذارید: مقاله در شبکه های اجتماعی

/esi-block/مبارک :: محتوا/همان موضوعی/<"contentId":5779667>.html ->
اشتراک خبرنامه

تمام اخبار در فیلم

مبادله سیم کشی چیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد ?

مبادله سیم کارت

امروزه بیشتر افراد دارای یک تلفن هوشمند هستند و از آن نیز برای تماس و متن استفاده می کنند و برای پرداختن به ایمیل های خود ، شبکه های اجتماعی و غیره به آنها پرداخت می کنند. واقعیتی که تا حد زیادی خطرات مبادله سیم را افزایش می دهد. در این مقاله ، ما توضیح می دهیم که این کلاهبرداری از چه چیزی تشکیل شده است ، چگونه می دانیم قربانی هستید و چه وسیله ای برای جلوگیری از آن وجود دارد.

مبادله سیم کارت: تعریف ، بهره برداری و پیامدها ?

سیم کارت یک کارت هوشمند قابل جابجایی کوچک است که در یک تلفن همراه قرار داده شده است. هر ماژول منحصر به فرد است و با حساب تلفن همراه کاربر خود همراه است. این شامل طیف گسترده ای از اطلاعات شخصی ، از جمله مخاطبین ، پیام های متنی ، اپراتور و غیره است.

در مبادله سیم کارت تکنیک هک برای دسترسی به شماره تلفن شخص و همچنین داده های سیم کارت را تعیین می کند. در بیشتر موارد ، کلاهبردار با وانمود کردن شما ، کاربر ، با اپراتور تلفن همراه تماس می گیرد و ادعا می کند که نیاز به فعال کردن سیم کارت جدید دارد ، بنابراین شماره تلفن خود را به همین کارت جدید منتقل کنید. به عنوان مثال ، او می تواند یک پرواز ، خرید تلفن جدید یا از دست دادن سیم را بهانه کند.

برای متقاعد کردن اپراتور برای انجام این عملیات ، او از اطلاعات شخصی در مورد شما در اینترنت یا به روش های دیگر (آدرس ، تاریخ تولد و غیره استفاده می کند.). اگر خدمات مشتری اپراتور معتقد است که این شما هستید ، شماره تلفن شما را در کارت کلاهبرداری مجدداً جابجا می کند. سپس دومی قادر خواهد بود تمام رمزهای عبور حساب های خود را مجدداً تنظیم کنید ، به ایمیل های خود ، رسانه های اجتماعی ، سیستم های پرداخت و غیره دسترسی پیدا کنید. او همچنین می تواند هر یک از عوامل دو عاملی را که از طریق پیام کوتاه به تلفن شما منتقل شده است کنترل کند.

به طور کلی ، هدف اصلی مبادله سیم کارت غصب اطلاعات بانکی برای سود مالی است. با این حال ، گاهی اوقات اتفاق می افتد که با تظاهر به شبکه های اجتماعی ، از آن برای تحقیر یا خجالت کشیدن شخصی که قربانی است ، استفاده می شود. به عنوان مثال این مورد در سال 2019 جک دورسی ، مدیرعامل توییتر بود که حساب وی زمانی تعداد زیادی توییت توهین آمیز منتشر شد. یک حمله بسیار مشکل ساز به حساب با چندین میلیون مشترک.

مبادله سیم کارت

چگونه بدانید که آیا شما قربانی مبادله سیم کارت هستید ?

اگرچه مبادله سیم کارت کاملاً ظریف است ، اما برخی از علائم هنوز هم می توانند گوش شما را در گوش شما قرار دهند. در اینجا چند نمونه از موقعیت ها وجود دارد که می تواند نشان دهد که شما قربانی این کلاهبرداری هستید:

  • شما دیگر شبکه ندارید. پیامک و تماس ها کار نمی کنند.
  • شما به WiFi متصل هستید و به درخواست های تغییر حساب در ایمیل های خود توجه می کنید.
  • انتشاراتی که شما ایجاد نکرده اید در شبکه های اجتماعی خود ظاهر می شود.
  • حساب های بانکی شما پرداخت ها و فعالیت هایی را که انجام نداده اید نشان می دهد.
  • دیگر نمی توانید به حساب های شخصی خود دسترسی پیدا کنید ، زیرا شناسه های شما دیگر کار نمی کنند.
  • اپراتور تلفن شما به شما می گوید شماره تلفن یا سیم کارت شما در دستگاه دیگری فعال شده است.

اگر فکر می کنید قربانی مبادله SIM بوده اید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که بلافاصله با اپراتور تلفن همراه خود تماس بگیرید. سپس مجبور خواهید بود با بانک خود و همچنین سازمانهای اصلی دیگر که ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرند تماس بگیرید.

بهترین راه ها برای جلوگیری از مبادله سیم

بدون اینکه بتوانید کاملاً از خود محافظت کنید ، چند حرکات هنوز هم امکان جلوگیری از این نوع کلاهبرداری را فراهم می کند:

  • با استفاده از یک کد قوی و منحصر به فرد ، که فقط از شما شناخته شده است ، روی حساب تلفن همراه خود تنظیم کنید. برای دومی ، از داده هایی مانند آدرس ، تاریخ تولد خود ، شماره تأمین اجتماعی و سایر اطلاعات از این نوع استفاده نکنید. همچنین ، اگر شناسه یا رمزهای عبور را برای حساب های مختلف ایجاد می کنید ، از شماره تلفن خود خودداری کنید.
  • با استفاده از وسایل دیگر از ارسال پیامک ، از تأیید اعتبار مضاعف استفاده کنید. به عنوان مثال می تواند یک دستگاه یا یک برنامه تأیید اعتبار باشد.
  • پروفایل های خود را بصورت آنلاین قرار دهید (فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام و غیره.) در حالت خصوصی ، یا فقط در دسترس دوستان ، به جای عموم ، زیرا اگر برای همه قابل مشاهده باشد ، اطلاعات زیادی را می توان بدون اطلاع شما جمع آوری کرد.
  • با اپراتور تلفن همراه خود تماس بگیرید تا دریابید که آیا دومی راه حل هایی برای محافظت از مشتریان خود در برابر خطرات مبادله سیم کشی ارائه می دهد. به عنوان مثال ، این یک سوال است که به محض اینکه کارت در حساب شما بازگردد ، اعلان ارسال کنید.

سرانجام ، همیشه هنگام دریافت ایمیل یا پیام های متنی که ممکن است مشکوک به نظر برسید ، مراقب باشید ، به عنوان مثال پیام های فیشینگ که می تواند به کلاهبرداران اجازه دسترسی به داده های شخصی شما را بدهد. در صورت آنلاین بودن روی هیچ لینک یا پرچم کلیک نکنید.

نیکولاس

من تخصص خود را در بازاریابی دیجیتال از طریق مقالاتم به ارمغان می آورم. هدف من کمک به متخصصان در بهبود استراتژی بازاریابی آنلاین خود با به اشتراک گذاشتن نکات عملی و مشاوره مربوطه است. مقالات من به وضوح ، دقیق و آسان برای دنبال کردن نوشته شده است ، خواه شما تازه کار باشید یا متخصص در این موضوع.