چگونه می توان پرونده ها و داده ها را به راحتی از یک رایانه به دیگری منتقل کرد?, نحوه انتقال پرونده ها از رایانه به رایانه به راحتی

نحوه انتقال رایانه به پرونده های رایانه ای: 4 راه حل هوشمند

Contents

اگر از OneDrive در رایانه شخصی خود استفاده نمی کنید ، فقط باید آن را پیکربندی کنید. اکنون می توانید به Windows Explorer بروید و یک پوشه اختصاصی Oneedrive را در نوار کناری ببینید. اکنون می توانید پرونده های Explorer خود را به پوشه OneDrive اسلاید و ارسال کنید تا آنها را ذخیره کنید.

چگونه می توان پرونده ها و داده ها را به راحتی از یک رایانه به دیگری منتقل کرد ?

ویندوز 11

گوگل کروم

انتقال پرونده ها از یک کامپیوتر قدیمی به یک دستگاه جدید می تواند از چند طریق انجام شود. این به شما بستگی دارد که یکی را که مناسب شما است ، اتخاذ کنید.

در حالی که شما به تازگی رایانه شخصی جدید خود را باز کرده اید ، اکنون سؤال اساسی در مورد انتقال پرونده های ذخیره شده در دستگاه قدیمی شما به جدید می آید. اگر شما یکی از آن کاربران با تجربه هستید ، احتمالاً در یافتن راه حل مشکلی نخواهید داشت.

از طرف دیگر ، اگر دانش (و مهارت) شما در علوم کامپیوتر محدود باشد ، ممکن است دستکاری پیچیده تر باشد. با این حال ، هیچ نکته ای در وحشت وجود ندارد. در واقع چندین روش وجود دارد که هرکدام دارای مزایا و مضرات خود هستند ، تا کم و بیش به راحتی داده ها را از یک رایانه شخصی به دیگری منتقل کنند. هارد دیسک ، ذخیره آنلاین ، انتقال از طریق شبکه محلی ، اشتراک مستقیم با استفاده از کابل ، ما چندین امکان موجود را بررسی کرده ایم که به شما امکان می دهد داده های خود را بدون chirc مهاجرت کنید.

1. از یک هارد قدیمی قدیمی قدیمی استفاده کنید

این بدون شک اولین روشی است که به ذهن خطور می کند. و منطقی است. از آنجا که علاوه بر تنظیم آسان ، این نیز یکی از هزینه های ارزان قیمت برای شما خواهد بود. بدیهی است که از قبل به یک هارد دیسک خارجی مجهز شده است. بسته به میزان داده های ذخیره شده در دستگاه قدیمی شما ، تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود در مورد هارد دیسک خارجی می تواند در حال صرفه جویی باشد. از آنجا که علاوه بر اینکه به شما امکان می دهد این دستگاه ها را در دستگاه جدید خود مهاجرت کنید ، می توانید در صورت قربانی مشکل از دست دادن داده ها در رایانه شخصی جدید خود ، این نسخه پشتیبان از داده ها را گرم نگه دارید. به اصطلاح ، شما نمی توانید داده های دستگاه قدیمی خود را در محیط ذخیره سازی کپی کنید ، سپس همان عملکرد هارد دیسک خارجی را در رایانه شخصی جدید خود تکرار کنید.

2. از طریق ذخیره سازی ابر بروید

اگر از رایانه شخصی ویندوز خود استفاده می کنید ، ممکن است اشتراک Microsoft 365 داشته باشید که در آن ذخیره سازی ابری گنجانده شده است. اگر این موردی است که پیشنهادی که شما مشترک شده اید فضای کافی برای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهد و یک اتصال اینترنتی محکم دارید ، از OneDrive برای انتقال اسناد خود از یک دستگاه به دستگاه دیگر و احتمالاً سریعترین راه حل استفاده کنید.

برای انجام این کار ، در دستگاه قدیمی خود ، باید مطمئن شوید که حساب مایکروسافت خود را به OneDrive و مهمتر از همه متصل کرده اید تا در تنظیمات برنامه ، دایرکتوری ها برای ذخیره در ابر انتخاب کنید. برای انجام این کار ، باز یک درایو, سپس روی کلیک کنید پشتیبان گیری را مدیریت کنید.

OneDrive Transfer PC Files Windows

در پنجره جدید که ظاهر می شود ، دایرکتوری ها را برای ذخیره انتخاب کنید. سپس صبر کنید تا همه عناصر به درستی روی ابر ذخیره شوند.

OneDrive Transfer PC Files Windows

شما می توانید وضعیت هر پرونده را مستقیماً از پرونده Explorer بررسی کنید که در آن نمادی که یک ابر را نشان می دهد باید در کنار هر عنصر ذخیره شده در OneDrive نمایش داده شود. پس از اتمام این شرط ، انتقال پرونده ها از رایانه شخصی قدیمی شما به جدید شما باید به صورت شفاف انجام شود. شما فقط باید OneDrive را با حساب مایکروسافت خود در دومی پیکربندی کنید تا پرونده های هماهنگ شما در دسترس باشد.

OneDrive Transfer PC Files Windows

سپس باید پوشه هایی را که می خواهید به صورت محلی در رایانه شخصی خود نگه دارید ، انتخاب کنید. برای انجام این کار ، بر روی نماد OneDrive از منطقه اعلان کلیک کنید ، سپس وارد شوید تنظیمات کاربرد. سپس انتخاب کنید حساب در ستون سمت چپ ، سپس بر روی کلیک کنید فایل ها را انتخاب کنید. اکنون تمام دایرکتوری هایی را که می خواهید برگردانید و به صورت محلی در دستگاه خود نگه دارید ، بررسی کنید.

OneDrive Transfer PC Files Windows

3. از اشتراک مجاورت استفاده کنید

از سال 2018 و استقرار به روزرسانی به روزرسانی آوریل 2018 از ویندوز 10 ، سیستم عامل مایکروسافت عملکردی از آن را انجام داده است مجاورت . بنابراین لازم است که اگر می خواهید یک فایل بی سیم انجام دهید ، اتصالات بلوتوث و Wi-Fi شما فعال هستند. با این وجود ، به اشتراک گذاری مجاورت ویندوز دو اشکال اساسی دارد. اولین مورد این است که اگر پرونده هایی را که قبلاً در OneDrive ذخیره شده اند ، این راه حل کار نمی کند. دوم این است که اشتراک مجاورت به شما امکان می دهد فقط پرونده ها را به صورت جداگانه به اشتراک بگذارید. بنابراین شما قادر نخواهید بود با سهولت دایرکتوری ها انتقال را در نظر بگیرید.

برای فعال کردن آن ، باز کردن تنظیمات پنجره ها (ویندوز + من) ، سپس در بخش سیستم, وارد منو شوید مجاورت.

به اشتراک گذاری در نزدیکی پرونده های ویندوز PC

زیر عنوان مجاورتé ، سپس انتخاب کنید همه در این نزدیکی. همان عمل را در هر رایانه ای که می خواهید پرونده ها را منتقل کنید تکرار کنید.

به اشتراک گذاری در نزدیکی پرونده های ویندوز PC

بیا اکنون درجستجوگر فایل از رایانه قدیمی شما. بر روی دایرکتوری (یا پرونده) که می خواهید به دستگاه جدید خود منتقل کنید ، کلیک راست کنید ، سپس بر روی دکمه اشتراک گذاری که توسط یک مستطیل که از آن فلش آزاد شده است کلیک کنید.

به اشتراک گذاری در نزدیکی پرونده های ویندوز PC

در پاپ آپ که ظاهر می شود ، تحت عنوان مجاورت, کامپیوتر جدید خود را انتخاب کنید. یک اعلان باید به طور خودکار روی آن ظاهر شود ، و انتقال فایل باید به صورت خودکار شروع شود.

به اشتراک گذاری در نزدیکی پرونده های ویندوز PC

4. پرونده های خود را از طریق شبکه منتقل کنید

برای انتقال آسان و سریع پرونده ها بین دو دستگاه ، همچنین می توان از طریق شبکه محلی خود عبور کرد. بسته به تجهیزات شما بسته به تجهیزات شما (روتر ، کابل های اترنت ، استاندارد Wi-Fi روتر ، کیفیت اتصال Wi-Fi و غیره.) نرخ انتقال می تواند بالاتر یا پایین باشد. اگر تجهیزات شما اخیر است ، این نباید در اصل مشکلی ایجاد کند.

قبل از اینکه بتوانید هر چیزی را در شبکه خود به اشتراک بگذارید ، باید خود را در هر دو رایانه شخصی خود بیمه کنید که توسط سایر دستگاه های دیگر می توان آنها را در شبکه کشف کرد. برای انجام این کار ، باز کردن تنظیمات پنجره ها (ویندوز + من)، انتخاب کنید شبکه و اینترنت در ستون سمت چپ ، سپس به تنظیمات پیشرفته شبکه.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

سپس وارد شوید پارامترهای اشتراک گذاری پیشرفته.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

حتماً در این بخش باشید شبکه های خصوصی, سپس گزینه ها را فعال کنید جستجوی شبکه و به اشتراک گذاری پرونده ها و چاپگرها. گزینه را نگه دارید به طور خودکار دستگاه های شبکه متصل را پیکربندی کنید فعال.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

کمی پایین در همان پنجره ، بخش را مستقر کنید همه شبکه ها, سپس گزینه را غیرفعال کنید به اشتراک گذاری رمز عبور.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

برای به اشتراک گذاشتن دایرکتوری از رایانه قدیمی خود در شبکه خود ، فقط روی آن کلیک راست کنید ، سپس انتخاب کنید گزینه های دیگر را نشان دهید. سپس انتخاب کنید اعطا کردن, سپس روی کلیک کنید افراد خاص.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

در پنجره دسترسی شبکه نمایش داده می شود ، بر روی منوی Drop -down کلیک کرده و انتخاب کنید هر کس و روی دکمه کلیک کنید اضافه کردن. در آخر بر روی منوی Drop -down سطح مجوز کلیک کرده و تنظیم خواندن را تغییر دهید بخوانید ، نوشتن. روی کلیک کنید اشتراک گذاری برای تأیید اشتراک کارنامه در شبکه.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

پرونده شما اکنون در شبکه به اشتراک گذاشته شده است. توجه داشته باشید که به طور وجدان مسیر آن را انجام داده و سپس روی آن کلیک کنید پایان دادن به.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

از رایانه جدید خود در حال حاضر ، باز را باز کنیدجستجوگر فایل و انتخاب کنید کامپیوتر من در ستون سمت چپ. در نوار جاده دسترسی ، نام رایانه شخصی خود را قبل از دو ضد اسلی وارد کنید تا اعتبار خود را تأیید کنید. شما باید چیزی شبیه به \\ nomdupc دریافت کنید.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

سپس باید به طور خودکار به دستگاه متصل به شبکه متصل شوید. اگر همه چیز طبق برنامه ریزی پیش رفت ، باید بتوانید از رایانه خود به دایرکتوری های مشترک این دستگاه دسترسی پیدا کنید. بنابراین می توانید بدون تأخیر بیشتر ، داده ها را از رایانه شخصی قدیمی خود به رایانه شخصی جدید خود به رایانه شخصی جدید خود منتقل کنید ، با استفاده از یک یا چند درگ و چسباندن یا چسباندن یا کپی و چسباندن و چسباندن.

5. با اتصال دو دستگاه با استفاده از کابل اترنت

اگر به اشتراک گذاشتن پرونده های دستگاه قدیمی خود در شبکه محلی خود یک راه حل خوب است و می تواند به شما امکان دهد داده ها را به سرعت انتقال دهید (بسته به تجهیزات خود) ، یک جایگزین به همان اندازه کارآمد و بسیار مستقیم تر وجود دارد. در واقع می توانید دو دستگاه خود را مستقیماً با استفاده از کابل اترنت به یکدیگر وصل کنید. با این حال مراقب باشید ، مانور دوباره به برخی از اصلاحات در تنظیمات شبکه دو دستگاه شما نیاز دارد.

برای انتقال پرونده ها بین دو رایانه شخصی خود ، با اتصال آنها به دیگری با استفاده از کابل اترنت شروع کنید.

سپس ، در هر یک از دستگاه ها ، کار زیر را انجام دهید. آنها را باز کنید تنظیمات (پنجره + من)، انتخاب کنید شبکه و اینترنت در ستون سمت چپ ، سپس منو را وارد کنید شبکه محلی کابلی.

فایل های ویندوز PC را انتقال دهید

در مقابل عنوان تخصیص آدرس IP, روی دکمه کلیک کنید برای اصلاح.

فایل های ویندوز PC را انتقال دهید

در پنجره ای که باز می شود ، تنظیم خودکار (DHCP) را تغییر دهید ، انتخاب کنید کتابچه راهنمای در عوض ، و گزینه را فعال کنید IPv4.

سپس زمینه ها را به شرح زیر پر کنید:

در اولین کامپیوتر, که در آدرس آی پی, گرفتن 192.168.1.1, و نشان می دهد 255.255.255.0 برای ماسک زیر شبکه. سپس روی کلیک کنید صرفه جویی برای ذخیره تغییرات خود.

در کامپیوتر دوم, وارد کردنآدرس IP 192.168.1.2 و نشان می دهد 255.255.255.0 برای ماسک زیر شبکه. سپس با کلیک روی دکمه تغییرات خود را ذخیره کنید صرفه جویی.

فایل های ویندوز PC را انتقال دهید

از این پس ، در هر یک از دو رایانه شخصی ، باز کردن تنظیمات (ویندوز + من)، انتخاب کنید شبکه و اینترنت در ستون سمت چپ ، سپس زیر عنوان پارامترهای دیگر, وارد منوی پارامترهای اشتراک گذاری پیشرفته.

فایلهای رایانه ویندوز ویندوز شبکه را منتقل می کنند

در منو شبکه های خصوصی, فعال کردن بررسی شبکه, بررسی به طور خودکار دستگاه های شبکه متصل را پیکربندی کنید و گزینه را فعال کنید به اشتراک گذاری پرونده ها و چاپگرها.

در منو شبکه های عمومی, فعال کردن دو گزینه جستجوی شبکه و به اشتراک گذاری پرونده ها و چاپگرها.

سرانجام ، در بخش همه شبکه ها, فعال کردن در به اشتراک گذاری پرونده های عمومی وت از کار انداختن در به اشتراک گذاری رمز عبور.

فایل های ویندوز PC را انتقال دهید

اکنون دو دستگاه را مجدداً راه اندازی کنید تا اصلاحات انجام شده به خوبی در نظر گرفته شود.

از رایانه جدید خود در حال حاضر ، باز را باز کنیدجستجوگر فایل, سپس در ستون سمت چپ ، انتخاب کنید شبکه. سپس دستگاه مشترک شما باید ظاهر شود. برای دسترسی به آن بر روی آن دوبار کلیک کنید. اگر اینطور نیست ، در نوار آدرس Address Explorer ، تایپ کنید \\ nomderepc و با فشار دادن کلید اعتبار دهید وارد صفحه کلید

فایل های ویندوز PC را انتقال دهید

توجه داشته باشید ، با این حال ، در ابتدا دسترسی ، ویندوز از شما می خواهد اگر یک حساب مایکروسافت در دستگاه مشترک پیکربندی شده باشد ، شما را برای تأیید دسترسی شناسایی کنید.

در پنجره تحت عنوان اطلاعات شناسایی شبکه را وارد کنید, در میدان نام کاربری, وارد کردن نام رایانه که می خواهید به آن وصل شوید ، اضافه کنید باستانی, و اطلاع رسانی نام کاربری مورد استفاده برای جلسه ویندوز (به تصویر زیر مراجعه کنید). در رمز عبور ، رمز ورود حساب مایکروسافت خود را وارد کنید. سپس بر روی OK کلیک کنید. بالاخره باید بتوانید به دایرکتوری که در دستگاه های خود به اشتراک گذاشته اید دسترسی پیدا کنید.

فایل های ویندوز PC را انتقال دهید

اکنون فقط باید عناصر رایانه شخصی قدیمی خود را به دستگاه جدید خود بکشید و کپی و چسبانده اید.

نحوه انتقال رایانه به پرونده های رایانه ای: 4 راه حل هوشمند

هدر هدیه

آیا می دانید که می توانید به راحتی پرونده های رایانه ای را به رایانه بی سیم یا با کابل منتقل کنید ? در اینجا 4 PC محبوب PC به PC داده های انتقال داده PC وجود دارد که می توانید در OUV قرار دهید

دانلود رایگان
دانلود رایگان

موبایل

موبایل

موبایل موبایل موبایل

“سریعترین راه برای انتقال رایانه به پرونده های رایانه شخصی چیست؟ ? من یک رایانه ویندوز جدید دارم و می خواهم داده های خود را از رایانه قدیمی خود منتقل کنم “.

اگر رایانه ویندوز جدیدی دارید ، می توانید درخواستی مشابه ذهن داشته باشید. وقتی از یک رایانه به رایانه دیگر می رویم ، اولین کاری که انجام می دهیم انتقال داده های مهم ما است. از این گذشته ، شما نمی خواهید پرونده های مهم خود را هنگام انتقال PC به رایانه شخصی از دست دهید. برای آسانتر کردن کار خود ، من روش های مختلفی برای انتقال پرونده ها از یک رایانه به رایانه دیگر تصور کردم. بدون خیلی زیاد ، بیایید سریعترین روش را برای انتقال رایانه به پرونده های رایانه شخصی کشف کنیم.

انتقال PC 1 پرونده های رایانه ای 1

روش 1: انتقال PC به فایلهای PC با هارد دیسک خارجی

ساده ترین راه برای انتقال داده های رایانه شخصی استفاده از هارد دیسک خارجی است. به عبارت دیگر ، ابتدا می توانید هارد هارد خارجی خود را به رایانه منبع خود وصل کنید و داده های خود را کپی کنید. سپس می توانید هارد دیسک را به رایانه جدید خود وصل کرده و داده ها را از آن به رایانه ویندوز خود وارد کنید.

قبل از اتصال هارد دیسک خود به رایانه قدیمی خود ، اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای قرار دادن همه پرونده ها دارد. می توانید نماد دیسک متصل را از این رایانه شخصی/رایانه من در Windows Explorer مشاهده کنید.

انتقال PC 2 Files PC 2

شما فقط باید به هر مکانی در رایانه شخصی خود بروید ، پرونده های خود را از آنجا کپی کرده و آنها را به هارد دیسک خارجی خود بچسبانید. همچنین می توانید آنها را مستقیماً از اینجا به دیسک خود ارسال کنید. بعداً می توانید آن را به رایانه جدید خود وصل کنید و به جای آن داده های دیسک خود را به صورت دستی در رایانه ویندوز خود کپی کنید.

انتقال PC 3 پرونده PC

روش 2: نحوه انتقال رایانه به فایلهای رایانه ای با OneDrive

اگر قبلاً از محصولات مایکروسافت استفاده کرده اید ، ممکن است OneDrive را بشناسید. این یک سرویس مبتنی بر ابر است که توسط مایکروسافت ارائه می شود و به ما امکان می دهد داده های خود را ذخیره کرده و همزمان در دستگاه های مختلف در دسترس قرار دهیم. با این حال ، توجه داشته باشید که فقط 5 گیگابایت فضا به صورت رایگان در هر حساب OneDrive اختصاص می یابد. بنابراین ، اگر پرونده های زیادی برای انتقال دارید ، می توانید فضای بیشتری را در نظر بگیرید. برای اطلاع از نحوه انتقال رایانه به فایلهای رایانه ای با OneDrive ، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: داده ها را از رایانه قدیمی به OneDrive منتقل کنید

اگر از OneDrive در رایانه شخصی خود استفاده نمی کنید ، فقط باید آن را پیکربندی کنید. اکنون می توانید به Windows Explorer بروید و یک پوشه اختصاصی Oneedrive را در نوار کناری ببینید. اکنون می توانید پرونده های Explorer خود را به پوشه OneDrive اسلاید و ارسال کنید تا آنها را ذخیره کنید.

انتقال PC 4 فایلهای PC 4

همچنین می توانید به وب سایت OneDrive بروید و به حساب خود وصل شوید. از سایت آن می توانید بر روی گزینه “بارگیری” کلیک کرده و چندین پرونده را از رایانه شخصی خود به حساب OneDrive خود وارد کنید.

انتقال پرونده های رایانه ای به PC 5

مرحله 2: پرونده های OneDrive را در رایانه خود بارگیری کنید

پس از ذخیره تمام داده های خود در حساب OneDrive خود ، می توانید آن را نیز در رایانه شخصی جدید خود دریافت کنید. برای انجام این کار ، به سادگی برنامه نصب OneDrive را راه اندازی کنید و حتماً به همان حساب مایکروسافت که داده های خود ذخیره می شود ، وصل کنید.

انتقال PC 6 Files PC

پس از اتمام پیکربندی OneDrive ، می توانید آن را کشف کنید> یک پوشه خواننده و می توانید داده های خود را مشاهده کنید. فقط مطمئن شوید که یک اتصال اینترنتی فعال دارید و لحظه ای صبر کنید زیرا پرونده های شما به طور خودکار ظاهر می شوند.

انتقال PC 7 پرونده PC

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید به وب سایت رسمی OneDrive بروید ، پرونده های خود را انتخاب کرده و روی دکمه “بارگیری” کلیک کنید تا آنها را در ذخیره محلی سیستم خود ذخیره کنید.

انتقال PC 8 پرونده PC

روش 3: نحوه انتقال رایانه به فایلهای رایانه ای با کابل USB

اگر به دنبال سریعترین راه برای انتقال فایلها از یک کامپیوتر به رایانه دیگر هستید ، می توانید از کابل های USB نیز استفاده کنید. از آنجا که کابل های استاندارد در این حالت کار نمی کنند ، شما باید یک آداپتور USB USB دریافت کنید تا کار کند. پس از اتصال سیستم های خود برای انجام رایانه شخصی به رایانه شخصی ، باید نرم افزار آداپتور USB را نصب کنید.

انتقال فایلهای PC 9 PC

این همه چیز است ! اکنون می توانید سیستم های متصل خود را با استفاده از ابزار آن مشاهده کنید و می توانید پرونده های خود را به سادگی کپی و چسباند. اگرچه رابط جهانی نرم افزار آداپتور USB می تواند متفاوت باشد ، اما اصل اساسی انتقال رایانه شخصی یکسان خواهد بود. این یک روش ایده آل برای انجام رایانه شخصی بدون نرم افزار انتقال فایل اینترنتی نیز خواهد بود.

روش 4: انتقال PC به پرونده های رایانه شخصی از طریق کابل LAN

سرانجام ، شما همچنین می توانید از اترنت (LAN) برای انتقال PC به انتقال داده های رایانه شخصی در زمان کمتری استفاده کنید. همانطور که به رایانه های شخصی اجازه می دهد تا به طور مستقیم پرونده های رایانه ای منتقل شوند ، نیازی به استفاده از یک سرویس سوم (مانند هارد دیسک یا Oneedrive) برای ذخیره داده های خود نیست. اگرچه این روند کمی خسته کننده است ، اما همچنین یکی از سریعترین راه های انتقال رایانه به پرونده های رایانه شخصی است که می توانید روش زیر را انجام دهید.

مرحله 1: دو رایانه را وصل کنید

در ابتدا می توانید یک کابل LAN سازگار بگیرید و رایانه شخصی قدیمی و جدید خود را در آنجا وصل کنید. اطمینان حاصل کنید که درگاه کابل LAN توسط دو سیستم پشتیبانی می شود.

اکنون باید در این دو سیستم تغییراتی ایجاد کنید. به منوی Start> Control Panel> Network and Internet> Network and Sharing بروید و به تنظیمات Advanced Sharing مراجعه کنید.

انتقال PC 10 پرونده PC

در پارامترهای پیشرفته دو سیستم ، عملکرد کشف شبکه را فعال کنید. همچنین عملکرد اشتراک شبکه را به منظور خواندن/نوشتن پرونده ها در هر دو سیستم فعال کنید. شما همچنین باید عملکرد اشتراک گذاری محافظت شده رمز عبور را در رایانه های خود غیرفعال کنید تا کار کند.

انتقال پرونده های رایانه ای به PC 11

مرحله 2: یک شبکه محلی را در سیستم های خود تنظیم کنید

پس از رعایت این شرایط ، می توانید یک شبکه محلی را برای اتصال این دو سیستم تنظیم کنید. برای انجام این کار ، دوباره به شبکه و به اشتراک گذاری تنظیمات ، اتصال اترنت خود را انتخاب کرده و به خصوصیات آن بروید.

انتقال پرونده های PC به PC 12

اکنون به برگه “شبکه” بروید ، مدل TCP/IPv4 را انتخاب کرده و دوباره از خصوصیات آن بازدید کنید. در رایانه منبع خود می توانید با وارد کردن مقادیر زیر ، شبکه را پیکربندی کنید:

 • آدرس آی پی : 192.168.1.1
 • پوشش زیر شبکه: 225.225.225.0
 • دروازه پیش فرض: 192.168.1.2

انتقال پرونده های رایانه ای به رایانه 13

لطفاً همین کار را در رایانه جدید خود انجام دهید ، اما مقادیر پیکربندی برای پارامترهای مختلف شبکه ترجیح می دهند:

 • آدرس آی پی : 192.168.1.2
 • پوشش زیر شبکه: 225.225.225.0
 • دروازه پیش فرض: 192.168.1.1

انتقال پرونده های رایانه ای به PC 14

مرحله 3: PC را از طریق اترنت به پرونده های PC منتقل کنید

عالی ! شما تقریباً آنجا هستید. پس از اتصال دو سیستم ، می توانید به پوشه شبکه بروید و رایانه های شخصی را که در اینجا متصل است مشاهده کنید.

انتقال پرونده های PC به PC 15

اکنون می توانید پوشه مورد نظر خود را به سادگی انتخاب کنید ، کلیک راست کنید و انتخاب کنید تا آن را با افراد خاص به اشتراک بگذارید (به کاربران خاص دسترسی پیدا کنید).

انتقال PC 16 فایل PC 16

پس از باز شدن پنجره به اشتراک گذاری فایل ، می توانید رایانه دیگر یا همه را انتخاب کرده و روی دکمه “افزودن” کلیک کنید.

انتقال پرونده های رایانه ای به رایانه 17

هنگامی که به رایانه شخصی جدید خود دسترسی پیدا کرده اید ، فقط باید به پوشه شبکه ای که در آنجاست بروید و به محل پوشه مشترک بروید. سپس فقط این محتوا را کپی کرده و آن را در هر مکان امن دیگری از رایانه جدید خود جایگذاری کنید.

انتقال پرونده های PC به PC 18

این ما را در پایان این مقاله طولانی در مورد نحوه انتقال رایانه به رایانه به عنوان یک حرفه ای به ارمغان می آورد. همانطور که مشاهده می کنید ، من 4 روش مختلف برای انتقال فایلهای رایانه ای بدون کامپیوتر یا استفاده از اتصال سیمی ذکر کردم. شما می توانید آنها را با جزئیات بیشتری توسط خودتان کاوش کنید و سریعترین راه برای انتقال رایانه به فایلهای رایانه شخصی را بدون هیچ مشکلی انتخاب کنید.

سایر موارد پیشنهادی

3 روش برای به اشتراک گذاشتن/انتقال پرونده ها بین 2 رایانه در ویندوز 10

بنر

نحوه به اشتراک گذاری/انتقال پرونده ها بین دو رایانه شخصی تحت ویندوز 10 ?

از آنجا که کاربران بیشتر و بیشتر از ویندوز 10 استفاده کرده اند و بسیاری از کاربران رایانه های رومیزی خود را به لپ تاپ تغییر می دهند ، مشکل انتقال داده ها اغلب مطرح می شود.

نحوه اشتراک یا انتقال پرونده ها بین 2 رایانه در ویندوز 10? اگر سعی می کنید پرونده ها را بین دو رایانه شخصی منتقل کنید ، یا اگر نیاز به انتقال برنامه های رایانه ای قدیمی به یک مورد جدید دارید ، روشهای ارائه شده در زیر را برای انتقال/به اشتراک گذاری پرونده ها بین رایانه ها بسیار ساده دنبال کنید.

در قسمت 1 ، ما سه روش انتقال پرونده ها را بین رایانه ها ارائه می دهیم ، که حتی از اندازه پرونده و مشکلات اتصال شبکه فراتر می روند.

 • انتقال پرونده بزرگ (محل پرونده های پراکنده) – روش 1
 • انتقال پرونده های کوچک در همان شبکه – روش 2
 • انتقال پرونده ها بدون اتصال شبکه (آفلاین) – روش 3

در قسمت 2 ، ما برای انتقال پرونده ها بین رایانه ها ، اشتراک در این نزدیکی را ارائه می دهیم. اگر می خواهید داده ها را با دوستان یا اعضای خانواده به اشتراک بگذارید ، لطفاً آخرین بازی را بخوانید تا جزئیات بیشتری کسب کنید.

قسمت 1: انتقال پرونده ها بین 2 رایانه

روش 1. برای انتقال پرونده ها ، برنامه ها یا برنامه ها بین دو رایانه شخصی از نرم افزار استفاده کنید

سریعترین راه برای انتقال پرونده ها بین 2 رایانه چیست ? اگر به یک روش مؤثر برای صرفه جویی در وقت و انرژی خود هنگام انتقال پرونده ها ، برنامه ها یا سایر نرم افزارها با دوستان ، همکاران یا همکلاسی های خود نیاز دارید ، بهترین انتخاب شما استفاده از نرم افزار برای انتقال فایل حرفه ای نرم افزار است.

پشتیبانی ویندوز 11/10/8/7

برای چی? در اینجا برخی از مزایا وجود دارد که نرم افزار انتقال فایل حرفه ای می تواند به شما ارائه دهد:

 • برای کپی کردن و چسباندن پرونده ها در رایانه جدید ، در وقت و انرژی صرفه جویی کنید.
 • پرونده های بیشتر مورد نظر را به رایانه شخصی جدید منتقل کنید: برنامه ها ، نرم افزار ، برنامه ها یا حتی بازی ها.
 • هیچ مشکلی از دست دادن داده ها و هیچ کار نادرست رخ نخواهد داد.
 • امکان انتقال پرونده ها بدون عبور از شبکه. (مفید است اگر شما نیاز به جابجایی برخی از پرونده های محرمانه دارید)

بنابراین چگونه می توان چنین نرم افزاری انتقال فایل را پیدا کرد? در اینجا ما اکیداً توصیه می کنیم که PcTrans Easeus را امتحان کنید. این به شما امکان می دهد هر آنچه را که می خواهید با چند کلیک انتقال دهید: انتقال پرونده های شخصی ، نرم افزار ، برنامه ها ، بازی ها یا برنامه ها به یک دستگاه پخش رایانه شخصی دیگر یا رایانه های شخصی دیگر.

برای انتقال مستقیم پرونده ها بین دو رایانه می توانید آموزش زیر را دنبال کنید:

توجه: اگر یک ابزار 100 ٪ رایگان را برای به اشتراک گذاشتن پرونده ها بین رایانه شخصی ترجیح می دهید ، Easeus PCTrans رایگان به شما کمک می کند. (فقط دو برنامه/پرونده پشتیبانی می شوند). اگر می خواهید تعداد زیادی از داده ها را بدون محدودیت منتقل کنید ، لطفاً آن را فعال کرده و دستورالعمل ها را در اینجا دنبال کنید تا انتقال را با سهولت شروع کنید.

مرحله 1: Easeus Todo PcTrans را در دو لپ تاپ نصب و راه اندازی کنید.

در لپ تاپ منبع ، “انتخاب کنید”رایانه شخصی” ادامه.

حالت انتقال فایل را انتخاب کنید

مرحله 2: لپ تاپ قدیمی و جدید را وصل کنید

①. دو لپ تاپ را به همان شبکه محلی وصل کنید و کلیک کنید “ادامه هید” ادامه.

TEDO PCTRANS را روی دو لپ تاپ اجرا کنید

②. اهداف لپ تاپ را از طریق آدرس IP خود شناسایی کرده و با کلیک بر روی “آن را وصل کنید”وصل کردن“”. اگر لپ تاپ هدف نمایش داده نشده است ، روی “کلیک کنید”یک کامپیوتر اضافه کنید“و برای اتصال آن آدرس IP را وارد کنید.

دو لپ تاپ را وصل کنید

③. اتصال و رمز عبور لپ تاپ انتخاب شده را وارد کنید ، روی “کلیک کنید”خوب” ادامه.

برای اتصال دو لپ تاپ ، حساب اتصال و رمز عبور را وارد کنید

④. جهت انتقال فایل را انتخاب کنید – “انتقال از این رایانه به رایانه دیگر” و روی “کلیک کنید”خوب” ادامه.

جهت انتقال را تأیید کنید

مرحله 3: پرونده هایی را که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید

①. برای انتخاب پرونده هایی که باید منتقل شوند ، روی “تغییر” در ستون Files کلیک کنید. گزینه “ایجاد یک نقطه ترمیم را بررسی کنید. “در صورت خطای سیستم غیر منتظره.

پرونده های منتقل شده را انتخاب کنید

②. برای ارسال مسیر جدید برای هدایت پرونده های انتخاب شده ، روی نماد ویرایش کلیک کنید. روی “کلیک کنید”پایان دادن به” ادامه.

انتقال پرونده ها را شروع کنید

مرحله 4: پرونده ها را از لپ تاپ به لپ تاپ جدید منتقل کنید

①. روی “کلیک کنید”برای انتقال“برای انتقال پرونده ها به یک لپ تاپ جدید.

پرونده های انتخاب شده را منتقل کنید

②. Easeus todo PcTrans تمام پرونده های انتخاب شده در لپ تاپ جدید را آغاز و انتقال می دهد. هر آنچه شما نیاز دارید این است که منتظر پایان فرآیند باشید و روی “OK” کلیک کنید تا ترک کنید.

انتقال را تمام کنید

پشتیبانی ویندوز 11/10/8/7

روش 2. از اینترنت برای انتقال پرونده ها بین رایانه ها استفاده کنید

روش مفید دیگر برای انتقال داده ها بین دو رایانه استفاده از اینترنت است. می توانید رایانه های شخصی خود را به طور مستقیم به یک شبکه LAN/WiFi وصل کنید ، سپس پرونده های مورد نظر را به رایانه مقصد منتقل کنید.
در زیر ، ما چندین روش برای انتقال پرونده ها بین رایانه های شخصی برای شما جمع آوری کرده ایم:

 • انتقال پرونده ها از طریق شبکه محلی/پخش کننده NAS
 • انتقال پرونده ها از طریق خدمات ابری
 • انتقال پرونده ها از طریق ایمیل
 • انتقال پرونده ها از طریق برنامه هایی مانند Skype/WeChat/Instagram و غیره.

اکنون می توانید دستورالعمل های زیر را دنبال کنید تا پرونده های بین 2 رایانه را از طریق اینترنت منتقل کنید:

1. دو رایانه را به همان شبکه وصل کنید.

2. به Cloud/Email/Applact که برای انتقال انتخاب کرده اید متصل شوید یا پخش کننده شبکه محلی را باز کنید

انتقال از طریق ابر/ایمیل/برنامه ها یک رویکرد مفید است که می توانید برای انتقال فایلهای رایانه ای به رایانه شخصی اتخاذ کنید. برای انتقال پرونده ها به شبکه از Google Drive یا Cloud Devices پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید به رایانه دیگری دسترسی پیدا کنید ، می توانید از برنامه های ویندوز مانند Facebook یا سایر برنامه های استاندارد استفاده کنید.

انتقال از طریق ابر

 • خواننده شبکه محلی (فقط برای انتقال پرونده ها

انتقال پرونده محلی متداول ترین روش تحت اینترنت است.

رایانه محلی: راست را بر روی پرونده> انتخاب کنید> ویژگی ها> برگه اشتراک گذاری> اشتراک> پنجره اشتراک گذاری فایل را انتخاب کنید.

رایانه شخصی دیگر: File Explorer> Network> Discovery Network> Discovery Network Discovery و Sharing File را فعال کنید.

پرونده ها را به صورت محلی به اشتراک بگذارید

3. پرونده هایی را که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید و آنها را به رایانه شخصی جدید ارسال کنید یا آنها را برای پخش کننده شبکه محلی کپی کنید. پرونده های منتقل شده به رایانه جدید را دریافت و ذخیره کنید.

مورد توجه تنها چیزی که می تواند سرعت و روند انتقال را تحت تأثیر قرار دهد سرعت شبکه است.

روش 3. برای انتقال پرونده ها بین 2 رایانه از یک دستگاه ذخیره سازی خارجی استفاده کنید

اگر اتصال شبکه ای در رایانه های شخصی خود ندارید ، می توانید این روش را که شامل کپی کردن و چسباندن پرونده ها در یک دستگاه ذخیره سازی خارجی مانند خواننده USB ، کارت SD/حافظه/هارد دیسک خارجی و غیره است ، امتحان کنید. و سپس این پرونده ها را به رایانه جدید منتقل کنید.

1. انتقال پرونده ها از طریق پشتیبان گیری و پذیرایی

می توانید تصاویر فایل ایجاد کرده و به طور خودکار آنها را از رایانه منبع به رایانه مقصد صادر کنید. Easeus todo pctrans را به هر دو رایانه شخصی بارگیری کنید ، و می توانید انتقال داده ها را شروع کنید.

پشتیبان گیری و پذیرایی

2. از هارد دیسک خارجی استفاده کنید

استفاده از یک دستگاه ذخیره سازی خارجی امکان انتقال پرونده ها بین 2 رایانه را بدون محدود کردن در محل رایانه ها فراهم می کند.

1. دستگاه ذخیره سازی خارجی را به رایانه منبع که می خواهید پرونده ها را منتقل کنید وصل کنید.

2. پرونده هایی را که می خواهید انتقال دهید انتخاب کنید تا آنها را در دستگاه کپی کنید.

3. پس از اتمام فرآیند کپی ، دستگاه ذخیره سازی را جدا کرده و آن را به رایانه مقصد وصل کنید.

4. سپس پرونده های کپی شده را به رایانه جدید منتقل کنید.

دیسک سخت خارجی

3. پرونده ها را بین 2 قطعه از طریق کابل انتقال انتقال دهید

اگر دو رایانه شخصی شما در همان مکان قرار دارد ، توصیه می کنیم کابل انتقال را انتخاب کنید. هنگام استفاده از هارد خارجی ، باید پرونده ها را بین سه دستگاه منتقل کنید. با این حال ، کابل مانند انتقال آسان بلکین (F5U279) می تواند روند انتقال را ساده کند.

کابل یو اس بی

توجه: 1. لطفاً توجه داشته باشید که در صورت نیاز به انتقال نرم افزار ، برنامه ها ، برنامه ها و غیره. به سمت سایر رایانه های شخصی ، شما به کمک PCTRANS EASESUS یا نرم افزار مشابه نیاز خواهید داشت.
2. لطفاً وقتی روش 2 یا روش 3 را برای به اشتراک گذاشتن/انتقال پرونده ها بین دو رایانه شخصی به دقت ادامه دهید.

قسمت 2: به اشتراک گذاری پرونده ها بین رایانه ها از طریق تجارب مشترک ویندوز

روش فوق این است که به شما در انتقال سریع پرونده ها کمک کند. اگر می خواهید پرونده هایی را به اشتراک بگذارید که رایانه های مختلف بتوانند به آنها دسترسی پیدا کنند و آنها را اصلاح کنند ، مایکروسافت همچنین یک روش ساده به اشتراک گذاری شبکه را ارائه می دهد: به اشتراک گذاری در این نزدیکی.

به اشتراک گذاری در این نزدیکی

مراحل دنبال کردن برای به اشتراک گذاری پرونده ها در شبکه محلی:

1. تنظیمات> سیستم> تجربیات مشترک> اشتراک مجاورت> فعال شده> “همه را در این نزدیکی” در منوی Drop -down انتخاب کنید.
2. File Explorer> انتخاب پرونده ها> به اشتراک گذاری> جستجوی دستگاه های مجاور> سپس PC Target را انتخاب کنید.

پشتیبانی ویندوز 11/10/8/7

اعلامیه محصول

 • Easeus todo pctrans Free یک راه حل نرم افزاری مفید و قابل اعتماد است که برای خدمت در عملیات مهاجرت رایانه ها ایجاد شده است ، چه از یک دستگاه به دستگاه دیگر یا نسخه قبلی سیستم عامل شما به یک اخیر. بیشتر بدانید
 • Easeus Todo PcTrans توسط افراد Eastus ایجاد شده است ، که ابزارهای باورنکردنی را به شما امکان می دهد نسخه های پشتیبان خود را مدیریت کرده و درایوهای سخت مرده خود را بازیابی کنید. اگرچه این یک ابزار رسمی نیست ، اما Eastus این شهرت را دارد که با نرم افزار و کد آن بسیار خوب است. بیشتر بدانید
 • این امکان را برای انتقال کل حساب کاربری از رایانه قدیمی شما فراهم می کند ، به این معنی که همه چیز به سرعت مهاجرت می شود. شما نصب ویندوز خود را نگه دارید (و درایورهای مناسب برای رایانه شخصی جدید خود) ، اما همچنین تمام برنامه ها ، پارامترها ، ترجیحات ، تصاویر ، اسناد و سایر داده های مهم خود را بازیابی می کنید. بیشتر بدانید

مقالات مرتبط:

 • نحوه انتقال League of Legends از یک کامپیوتر به دیگری (سازگار با ویندوز 11) 07/25/2023
 • نحوه ذخیره/اجرای Microsoft Office ON/از یک هارد خارجی 07/25/2023
 • هر آنچه شما باید در مورد Zinstall و گزینه های رایگان آن در سال 2023 07/25/2023 بدانید
 • نرم افزار مهاجرت داده Sandisk/Kingston/PNY [مزایا و مضرات] 07/25/2023

Easeus todo pctrans

Easeus todo PcTrans امکان انتقال پارامترها ، برنامه ها و داده های بین رایانه های شخصی و هارد دیسک را امکان پذیر می کند. نرم افزار انتقال و انتقال رایانه شخصی شما برای به روزرسانی دستگاه ها بدون اسکان مجدد.