ماشین اکولوژیکی تمیز وجود ندارد اما راه حل ها وجود دارد ، ماشین برقی اکولوژیک است?

آیا ماشین الکتریکی اکولوژیکی است

در مورد یک وسیله نقلیه هیبریدی قابل شارژ ، اگر خودروی مورد نظر حداقل 50 کیلومتر داشته باشد و اگر میزان انتشار CO2 آن بین 21 تا 50 گرم در کیلومتر باشد ، می تواند به 2000 یورو برسد.

ماشین اکولوژیکی تمیز وجود ندارد اما راه حل ها وجود دارند

ماشین اکولوژیکی به طور فزاینده ای در قلب مباحثات است. بین بحث بی پایان خودروی برقی در مورد تأثیرات زیست محیطی ، چارچوب قانونگذاری آن ، اما همچنین وعده سوخت های تمیز کننده جدید ، حرکت همیشه آسان نیست. مهمتر از همه ، وقتی تصمیم می گیرید یک ماشین اکولوژیکی جدید بخرید. علاوه بر این ، بسته به بودجه آن ، گزینه ها به سرعت محدود می شوند.
بنابراین در مورد ماشین اکولوژیکی ? چگونه آن را انتخاب کنیم ? کدام مدل برای چرخش ? سؤال کنید با کدام نمایندگی های ماشین ? آیا یک ماشین اکولوژیکی می تواند یک ماشین اقتصادی باشد ?

چرا ماشین زیست محیطی ?

منابع نفتی خسته کننده ، یکی دیگر از پیشران خودرو در نظر گرفته می شود. اتومبیل های برقی یا ترکیبی به عنوان یک جایگزین جالب در سطح زیست محیطی بوجود می آیند. اما ما اغلب فقط مزایای آنها را می بینیم. به عنوان مثال ، در میان تمام سؤالاتی که آنها مطرح می کنند ، استراتژی های توزیع انرژی است که در سراسر شبکه جاده مستقر می شوند. ماشین اکولوژیکی راه حل معجزه است ?

ماشین زیست محیطی باید چندین هدف را برآورده کند:

  1. محیطی:
    هدف کاهش انتشار CO2 است. در سطح جهانی تمام سیاست های زیست محیطی در این نقطه همگرا می شوند. با اجرای کم و بیش سریع ، بسته به منافع سیاسی و اقتصادی درست است.
  2. توسعه پایدار:
    مشاهده مشکل در دسترس بودن منابع طبیعی است. منبع روغن انرژی اصلی خودروها می تواند خشک شود. با این حال ، در سال 1974 ، گزارش Meadows اظهار داشت که ما فقط 40 سال روغن خواهیم داشت. اما این تاریخ فرسودگی ذخیره جهانی روغن در حال عقب نشینی به ریتم اکتشافات مزارع نفتی جدید است.
  3. اجتماعی:
    شهرنشینی جمعیت هنوز تمام شده است. تا به امروز ، نرخ شهرنشینی جهانی 50 ٪ است. در سال 2050 نرخ بیش از 70 ٪ خواهد بود. توسعه کلانشهرهای بزرگ باعث عواقب زیست محیطی بسیاری می شود. آلودگی هوا ، آلودگی آب به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. علاوه بر این ، شهرنشینی یکی از مهمترین دلایل فرسایش تنوع زیستی است. علاوه بر این ، مصرف کنندگان از نظر راحتی ، هزینه و عملکرد اقتصادی انتظارات جدیدی دارند.

در مورد ماشین اکولوژیکی چه چیزی باید بدانید

عملکرد یک ماشین زیست محیطی

در سالهای اخیر ، تعداد اتومبیل های برقی و ترکیبی همچنان به رشد خود ادامه داده است. بنابراین ، ناوگان اتومبیل با این وسایل نقلیه سوخت تمیز از موفقیت در حال رشد برخوردار است. آیا این یک اثر مد است ? یک انقلاب اکولوژیکی واقعی ?

در حالی که یک ماشین کلاسیک به نام خودروی حرارتی ، با دیزل یا بنزین کار می کند و گازهای آلاینده تولید می کند (CO2 ، اکسید نیتروژن ، ذرات ریز و غیره.). یک ماشین اکولوژیکی وسیله نقلیه ای است که در طی استفاده از آن (یا حتی در بعضی موارد بسیار کم) تولید نمی کند. این انتشار آلاینده (CO2) در هر کیلومتر اندازه گیری می شود.

انتخاب یک ماشین اکولوژیکی که تحت آستانه آلودگی قرار می گیرد به شما امکان می دهد مشوق های مالیاتی یا حتی پاداش را برای کاهش قیمت خرید بدست آورید.
هدف دولت تشویق تجدید ناوگان خودرو با چیدمان تدریجی مدل های قدیمی است ، مواردی که بیشترین آلودگی را دارند.

کنترل وسایل نقلیه محدودتر

از آنجا که 01/09/2018 ، وسایل نقلیه سبک جدید که در اروپا ثبت شده اند باید تحت یک روش آزمایش جهانی قرار بگیرند. این استاندارد WLTP یا روش های تست وسایل نقلیه سبک هماهنگ جهان نامیده می شود.

این روش می توان مصرف واقعی سوخت و همچنین میزان انتشار CO2 را اندازه گیری کرد.

استاندارد WLTP جایگزین چرخه NEDC است که از سال 1973 به اجرا در آمده است.
به طور مشخص ، اقدامات انجام شده بیشتر به شرایط واقعی رانندگی نزدیک است. این آزمایش بیش از 30 دقیقه با سرعت متوسط ​​47 کیلومتر در ساعت انجام می شود.

کنترل ضد عفونی کننده اجباری

در آگوست 2015 که در اوت 2015 منتشر شد ، قانون انتقال انرژی امکان تعیین حداقل از نظر آستانه آلودگی برای هر وسیله نقلیه را فراهم کرد.
هدف کاهش آلودگی هوا است. بلکه برای تشویق مصرف کنندگان با تشویق آنها به روی آوردن به وسایل نقلیه تمیز.

پاداش اکولوژیکی از طریق قانون مالی در سال 2018 بر روی وسایل نقلیه برقی تجدید نظر و مجدداً مورد استفاده مجدد قرار گرفت.

برخی از کمک ها برای خرید یک وسیله نقلیه زیست محیطی

پاداش زیست محیطی

این کمک از تخفیف برای خرید یک وسیله نقلیه غیر پالس است.
در واقع ، اگر شما یک فرد هستید ، اگر یک وسیله نقلیه الکتریکی با مصرف CO2 کمتر از 20 گرم در کیلومتر مربع خریداری کنید و اگر قیمت خرید کمتر از 45،000 یورو باشد ، پاداش زیست محیطی 7000 یورو است.

در مورد یک وسیله نقلیه هیبریدی قابل شارژ ، اگر خودروی مورد نظر حداقل 50 کیلومتر داشته باشد و اگر میزان انتشار CO2 آن بین 21 تا 50 گرم در کیلومتر باشد ، می تواند به 2000 یورو برسد.

جایزه تبدیل

در اینجا کمک مالی برای کسانی که مایل به خرید یک وسیله نقلیه جدید یا استفاده شده در ازای وسیله نقلیه قدیمی خود هستند.
این حق بیمه می تواند برای خرید یک ماشین هیبریدی یا برقی و 3000 یورو برای یک ماشین حرارتی تا 5000 یورو افزایش یابد.

انواع مختلف وسیله نقلیه زیست محیطی

چندین فناوری برای به دست آوردن یک وسیله نقلیه اکولوژیکی SO ساخته شده است.

ماشین برقی

امروز ، ماشین برقی تنها وسیله نقلیه در جهان است که تقریباً هیچ آلودگی محلی ایجاد نمی کند. بدون انتشار CO2 یا دی اکسید نیتروژن و چند ذرات ریز.
حتی اگر ماشین تمیز 100 ٪ وجود نداشته باشد ، ماشین برقی مدلی است که به آن نزدیک می شود.

مهم است که نحوه تولید برق را برای رانندگی خودرو در نظر بگیرید تا تأثیر محیطی خودروی برقی را شناسایی کنید.
به طور مشخص ، یک ماشین برقی که از یک منبع انرژی سبز مانند پانل های فتوولتائیک استفاده می شود 100 ٪ تمیز است. علاوه بر این ، اگر ماشین هنگام خاموش کردن شارژ شود ، یک مزیت است.

ماشین CNG

حرکتی CNG (یا گاز طبیعی) یک راه حل جالب برای کسی است که وسیله مالی برای عبور برقی ندارد.
امروزه بیشتر تولید کنندگان مدل هایی با موتور سازی CNG ارائه می دهند.

CNG یک گاز طبیعی فشرده شده است ، همان گاز شهری که به عنوان مثال برای گرم کردن خانه های ما استفاده می شود.
این یک سوخت فسیلی است که CO2 را در زمان احتراق آن ساطع می کند ، اما فقط در آن زمان.
انتشار ذرات ریز و همچنین دی اکسید نیتروژن بسیار کم است.

وسیله نقلیه هیبریدی

وسیله نقلیه هیبریدی دو نوع موتور ، یعنی یک موتور الکتریکی و یک موتور گرما را متناوب می کند.
ما از یک ماشین “کامل هیبریدی” صحبت می کنیم وقتی که بر روی برق تولید شده توسط به اصطلاح ترمز دژنراتیو و یک ماشین هیبریدی “وصل می شود” هنگامی که نیاز به شارژ مجدد از طریق سوکت دارد ، می چرخد.
در حالی که یک اتومبیل هیبریدی “پلاگین” (ایده آل برای سفرهای شهری) به شما امکان می دهد فقط 3 کیلومتر برقی رانندگی کنید زیرا در زمان ترمز شارژ باتری آن در آن شارژ می شود. هیبرید قابل شارژ تقریباً 50 کیلومتر برقی (محبوب برای سفرهای طولانی) ارائه می دهد.

با این حال مراقب باشید ، زیرا هیبرید قابل شارژ در هنگام خالی بودن باتری آن به دلیل وزن دومی بیش از یک ماشین حرارتی مصرف می کند.

ماشین دیزل/HVO

یک ماشین دیزلی همیشه از خرید یک ماشین بنزین گران تر است ، اما اگر بیش از 25000 کیلومتر در سال رانندگی کنید ، سودآوری آن در آنجا خواهد بود.
اما شکار وسایل نقلیه دیزلی منجر به تغییر رفتار می شود.
حتی اگر دیزل یک سوخت فسیلی باشد ، HVO دیزل دیزلی است که از هیدروترایته روغن های گیاهی تولید می شود.

این نوع سوخت همچنان یک مسیر بازتاب است ، اما به دلیل تأثیر آن بر محیط زیست در تولید آن که به مناطق بزرگی نیاز دارد ، وارد گروه “ماشین تمیز” نشده است.

بنزین/بیوتانول

مانند دیزل با HVO دیزل ، بنزین نیز سوخت زیستی خود را دارد: بیوتانول.
کسی که با پمپ تحت نام “E85” (یا سوپر اتانول) ملاقات می کنیم برای چند سال بسیار موفق بوده است.
E85 از 85 ٪ بیوتانول و 15 ٪ بنزین سنتی ساخته شده است.

در نتیجه ، خودروی زیست محیطی دارای مزایای زیست محیطی قابل توجهی است ، اما این مزایا واجد شرایط است.

یکی از ترمزها موفقیت خود را همیشه مشکل ذخیره و در دسترس بودن انرژیهای جدید باقی مانده است.

فن آوری های باتری به طور مداوم در حال تحول هستند ، باتری های لیتیوم یون شروع به جابجایی همه فن آوری های فعلی می کنند.

تعمیم اتومبیل های زیست محیطی با ایجاد شبکه های توزیع انرژی جدید انجام می شود. این امر به سرمایه گذاری های قابل توجهی نیاز دارد که باید با سیاست های بلندپروازانه عمومی و نوآوری های فناوری تولید کنندگان خودرو توسعه یابد.

آلودگی توسط جاده ها همیشه وجود دارد

در واقع ، ما دائماً در جاده ها زباله پیدا می کنیم. 30 ٪ از رانندگان همچنان در طول سفرهای خود زباله های خود را از طریق پنجره ماشین خود پرتاب می کنند. بگذارید قوطی های زباله اتومبیل را در تمام وسایل نقلیه برای جمع آوری زباله ها به دست آوریم. در پیش نمایش کشف کنید که زباله های اکولوژیکی ماشین اول می توانند تمام زباله های شما را جمع کنند.

ژست برای سیاره یک ژست برای انسان است !

آیا ماشین الکتریکی اکولوژیکی است ?

آیا ماشین الکتریکی اکولوژیک است؟ این سوالی است که صدور پاسخ آسان نیست. به خصوص از آنجا که بستگی به کشوری دارد که ماشین مذکور و مخلوط برقی آن می چرخد. © folienfeuer ، عکس

در اروپا ، بخش حمل و نقل مسئول اصلی آلودگی شهری است. به نظر می رسد ماشین برقی یک راه حل خوب برای این مشکل بهداشت عمومی است. اما برای برآورد ردپای اکولوژیکی واقعی او ، این کل چرخه زندگی است که باید.

همچنین به شما علاقه مند خواهد شد

[در فیلم] Armadillo-T ، ماشین برقی تاشو برای کاهش مشکل پارکینگ در شهرهای بزرگ ، مهندسان کره ای تصور کرده اند.

آیا ماشین برقی واقعاً زیست محیطی است ? ممکن است سوال ساده به نظر برسد. اما اینطور نیست. برای امید به ارائه پاسخ ، باید به تفصیل استدلال های یکدیگر را در مورد این موضوع بررسی کنید.

مشاهده اول: ماشین برقی برقی گلدان اگزوز ندارد. بنابراین قادر به انتشار شرکت نیست2. بنابراین ماشین برقی یک ماشین زیست محیطی است. یک ماشین سبز: CQFD ! به جز اینکه ماشین برقی ، به تعریف ، به برق می چرخد. و برای تولید برق ، ما گاهی اوقات از سوخت های فسیلی استفاده می کنیم ، همانطور که در چین وجود دارد که هنوز هم تقریباً 70 ٪ از برق آن را در نیروگاه های زغال سنگ ذغال سنگ تولید می کند که گازهای گلخانه ای گازهای گلخانه ای را منتشر می کنند . توجه داشته باشید که این کشور در سال 2017 تقریباً نیمی از فروش جهانی خودروهای برقی جدید داشته است.

بیشتر اوقات ، حتی اگر ماسک و منحرف شود ، ماشین برقی Co -Co را منتشر می کند2 وقتی او می چرخد. در فرانسوابسته به محیط زیست (به یاد داشته باشید که این مربوط به هر چیزی است که به محیط احترام می گذارد) ، ممکن است مناسب ترین نباشد.

محققان آلمانی اخیراً تخمین زده اند که در اروپا ، همه این رزروا2/کیلومتر – با کارآمدترین خودروی حرارتی در بازار. و مزیت ماشین برقی همچنان در حال افزایش است. با افزایش سن ، زیرا سیستم های ضد عفونی کننده که خودروهای حرارتی را مجهز می کنند ، به شدت پیر می شوند. با گذشت سالها: سهم انرژی های تجدید پذیر در مخلوط های برقی رشد می کند و باعث می شود تولید برق کمتر و کمتر ساطع شود2.

تقریبا نیمی از انتشار ذرات ریز از سایش چرخ ها ، سطوح جاده یا ترمز ناشی می شود. بنابراین ، اتومبیل های برقی نیز سهم خود از ذرات ریز را منتشر می کنند. حتی اگر ترمز موتور و سیستم بازیابی انرژی ضرر و زیان را محدود کند. به گفته آدم ، از 50،000 کیلومتر سفر ، یک ماشین برقی نسبت به یک ماشین حرارتی آلاینده تر می شود. © Public DomainPictures ، Pixabay ، CC0 Creative Commons

تقریبا نیمی از ذرات ریز از سایش چرخ ها ، سطح جاده یا ترمزها ناشی می شود. بنابراین ، اتومبیل های برقی نیز سهم خود را از ذرات ریز منتشر می کنند. حتی اگر ترمز موتور و سیستم بازیابی انرژی تلفات را محدود کند. به گفته آدی ، از 50.000 کیلومتر سفر کرد ، یک ماشین برقی به طور کلی کمتر از یک ماشین حرارتی آلاینده می شود. © Public DomainPictures ، Pixabay ، CC0 Creative Commons

باتری که ارزیابی اکولوژیکی را کاهش می دهد

این برای مرحله رانندگی زندگی یک ماشین برقی است. اما “قبل” وجود دارد. و همچنین ، “بعد”.

فراموش نکنید که ، برای ارزیابی ردپای اکولوژیکی واقعی ماشین برقی ، لازم است به چرخه زندگی آن به طور کلی علاقه مند شویم. در این ماده ، باتری های لیتیوم یون روی این وسایل نقلیه به نظر می رسد برای محیط زیست گران است. اول از همه به این دلیل که فلزات فلزی نادر که آن را تشکیل می دهند در کشورهایی استخراج می شوند که هنوز هم موارد بسیار کمی از ملاحظات زیست محیطی و اجتماعی ما ایجاد می کنند. سپس ، زیرا باتری های لیتیوم یون لیتیوم یون به طور عمده در کشورهایی با مخلوط انرژی با فضیلت کم تولید می شوند.

سرانجام ، زیرا بازیافت بازیافت این باتری ها هنوز هم سوالات. حتی اگر از نظر فنی امکان پذیر باشد ، از نظر اقتصادی غیر جذاب باقی می ماند. حداقل تا زمانی که تعداد باتری های مربوطه نسبتاً کم باشد. اما ، در سالهای آینده ، با رونق موجود در بازار ، بخش بازیافت باید به طور طبیعی سازماندهی شود.

در این میان ، تولید کنندگان نیز برای ارائه زندگی دوم به این باتری ها تلاش می کنند. هنگامی که اجراهای آنها از زیر آستانه قابل قبول برای اتومبیل خودرو عبور کرد ، آنها واقعاً می توانند به عنوان یک راه حل ذخیره سازی ثابت برای انرژی های تجدید پذیر عمل کنند. این مورد در حال حاضر در آمستردام (هلند) ، در ورزشگاه یوهان کرویف آرنا که چندین ده باتری برگ نیسان به سیستم ذخیره سازی برق نجات یافته توسط پانل های خورشیدی تبدیل شده است. مطمئناً یک راه ، ساخت ماشین های برقی بیشتر اکولوژیک.

مقایسه ما از پیشنهادات برق/گاز را کشف کنید