آیا اتومبیل های برقی دارای گیربکس هستند?, گیربکس ماشین برقی چگونه کار می کند?

گیربکس ماشین برقی چگونه کار می کند

علاوه بر این ، مدل های برقی نیز دارای یک عملکرد اضافی هستند که توسط حرف “B” (ترمز) مشخص شده است که در عمل ، مقاومت الکتریکی موتور را در حین کاهش افزایش می دهد ، بنابراین یک عملکرد دوتایی را بدست می آورد: بنابراین موتور اثر ترمز را تقویت می کند ، بنابراین بنابراین ، بنابراین موتور اثر ترمز را تقویت می کند. سرعت را کاهش می دهد و شدت بازیابی انرژی را افزایش می دهد.

آیا اتومبیل های برقی دارای گیربکس هستند ?

جعبه دنده برای انتقال قدرت موتور به چرخ های درایو استفاده می شود. با جعبه های دستی (BVM), هنگام فشار دادن پدال کلاچ ، گذرگاه دنده با استفاده از اهرم دنده انجام می شود. این نوع جعبه دارای 5 یا 6 چرخ دنده است و راننده باید هر بار برای تغییر گزارش مداخله کند ، خواه مسئله کاهش یا شتاب باشد. با جعبه های اتوماتیک (BVA), برای عبور از سرعت لازم نیست هر بار مداخله کنید و ماشین اتوماتیک شامل کلاچ نیست. آن دارد یک جعبه روباتیک بسته به وضعیت ، اجازه می دهد سرعت موتور به تنهایی تغییر کند. بیشتر اتومبیل های برقی گیربکس ندارند. با این حال ، این دستگاه در مدل های خاصی وجود دارد. برای چی ?

خلاصه :

نه ، اتومبیل های برقی جعبه دنده ندارند

روی یک ماشین برقی ، گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک وجود ندارد. تغییر سرعت بی فایده است ، زیرا موتور از ابتدا حداکثر قدرت خود را به دست می آورد. بنابراین ، فقط یک گزارش برای تغییر رژیم غذایی که سیالیت ایجاد می شود کافی است. راننده همیشه با دست روی فرمان می ماند ، هیچ کنترل سرعت برای تسریع یا نسخه ی نمایشی لازم نیست: شما فقط باید از کنترل وسیله نقلیه و دو پدال استفاده کنید. عدم وجود گیربکس ، همراه با رانندگی مخصوصاً خاموش ، می تواند شتاب ناگهانی را تقویت کند. بعضی اوقات برای عادت کردن به یک رانندگی انعطاف پذیر زمان می برد. با این حال ، این پایه و اساس رانندگی اکو است که باید در یک وسیله نقلیه الکتریکی به تصویب برسد.

پس انداز خود را با جابجایی به برقی ارزیابی کنید

در کمتر از 1 دقیقه ، من با تغییر به برقی ، پس اندازهای انجام شده در بودجه سوخت خود را تخمین می زنم.

دستورات یک ماشین برقی چیست؟ ?

  • D برای “درایو” که برای شروع و پیشبرد ماشین استفاده می شود
  • r برای “معکوس” که برای معکوس استفاده می شود
  • n برای “خنثی” یعنی به حالت ایستاده تغییر دهید
  • P برای “پارکینگ” یعنی متوقف شدن.

با این حال ، بیشتر و بیشتر اتومبیل های برقی به دستور B برای “ترمز” مجهز شده اند که به معنی “ترمز” است. این به شما امکان می دهد ترمز موتور را فعال کنید تا بهینه سازی انرژی را بهینه کنید. استفاده از این دستور یکی از رفلکس هایی است که هنگام رانندگی یک وسیله نقلیه الکتریکی اتخاذ می کنید ، زیرا انرژی بازیابی شده در شارژ مجدد ماشین شما صرفه جویی می کند.

برخی از اتومبیل های برقی دارای گیربکس دستی هستند

آنجا جعبه دنده دستی در مدل های خاصی از وسایل نقلیه برقی وجود دارد.

در واقع ، اگر تصویب گزارش ها برای شروع و پیشبرد ماشین ضروری نباشد ، این عملیات می تواند با سرعت بالا یا در یک جاده دشوار مفید باشد. سعادتیک کنترل دستی به حفظ سرعت ایده آل در صورت توخالی ها و برآمدگی ها کمک می کند. نمونه اولیه جیپ مگنتو به عنوان مثال مجهز به گیربکس دستی است.

به همین ترتیب ، اگر ماشین برقی از ابتدا به راحتی به حداکثر توان خود برسد ، می تواند بعد از مدتی از بخار خارج شود. به همین دلیل پورشه او را وقف کرد مدل تیکین جعبه دنده.

سرانجام, اهرم دنده احساس رانندگی خوبی را ارائه می دهد, حتی اگر کاملاً بی فایده باشد. در ماشین اسپرت ایتالیایی Delta Evo-E, جعبه دنده فقط برای این کار استفاده می شود.

هنگام خرید وسیله نقلیه خود ، نصب ایستگاه شارژ خانه را در نظر بگیرید تا به راحتی وسیله نقلیه خود را در ساعات خاموش شارژ کنید.

چگونه “گیربکس” اتومبیل های برقی کار می کند ?

در اتومبیل های برقی ، واقعاً وجود ندارد ، اگرچه ما همان دستورات را به عنوان یک پالت اتوماتیک و حتی حتی حتی حتی می یابیم.

توسط: Filippo Einaudi

یکی از مزایای اتومبیل های برقی سادگی مکانیک آنها است. موتورها نسبتاً کوچک هستند. و گیربکس عملاً غایب است. در واقع ، یک موتور الکتریکی حداکثر گشتاور را از ابتدا و در یک محدوده عملیاتی بزرگ ارائه می دهد (می تواند تا 10،000 دور در دقیقه برسد) که قادر به اطمینان از حداکثر سرعت کافی با یک گزارش انتقال است. اما اگر جعبه دنده “از نظر جسمی” وجود ندارد ، همیشه کنترل ها و عملکردهای معادل وجود دارد.

برای درک بهتر برقی:

مثل یک گیربکس اتوماتیک

خواه یک اهرم کلاسیک باشد ، یا یک سری دکمه های فشار ، جعبه دنده یک برقی عملکردهای اساسی همه انتقال ها را جمع می کند: D ، R ، N ، P -Wey (درایو) ، عقب (معکوس) ، نقطه (خنثی ) ، پارکینگ (پارکینگ) ، موقعیت های مشترک برای همه انتقال های اتوماتیک. حتی اگر در اینجا دو ، D و R ، به سادگی با معکوس کردن قطبیت و بنابراین جهت چرخش موتور انجام شود ، در حالی که عملکرد مهلت آن را به راحتی بی اثر می گذارد ، و P یک مسدود کردن مکانیکی انتقال را مانند انتقال های معمولی فعال می کند.

ترمز موتور و عملکرد “B”

علاوه بر این ، مدل های برقی نیز دارای یک عملکرد اضافی هستند که توسط حرف “B” (ترمز) مشخص شده است که در عمل ، مقاومت الکتریکی موتور را در حین کاهش افزایش می دهد ، بنابراین یک عملکرد دوتایی را بدست می آورد: بنابراین موتور اثر ترمز را تقویت می کند ، بنابراین بنابراین ، بنابراین موتور اثر ترمز را تقویت می کند. سرعت را کاهش می دهد و شدت بازیابی انرژی را افزایش می دهد.

در بعضی از مدل ها مانند Audi e-Tron ، این عملکرد به لطف پالت های پشت فرمان تصفیه شد. اما برخلاف آنچه که با اتومبیل های حرارتی اتفاق می افتد ، از آنها برای اصلاح گزارش بسیار استفاده نمی شود تا با دقت ، قدرتی که ماشین با آن کند می شود ، مدیریت کند. و بنابراین مرحله بازیابی انرژی. این بدان معنی است که در انتظار یک توقف ، به عنوان مثال یک چراغ راهنمایی ، ما می توانیم به تدریج ماشین را به صورت الکتریکی کند کنیم ، بهبود انرژی بیشتری بدست آوریم و استفاده از ترمزها را تا زمان توقف مؤثر به تعویق بیندازیم.

در مورد هیبریدها چیست ?

اگر برای برق این اصل متداول باشد ، با توجه به هیبریدها راه حل های مختلفی وجود دارد: برخی از مدل ها مانند تویوتا پریوس ، یاریس ، CH-R ، RAV4 و کرولا از یک کاهش دهنده استفاده می کنند که “رفتار” یک تغییر مداوم را “شبیه سازی می کند” جعبه دنده ، با هماهنگی موتور احتراق و موتور الکتریکی. برخی دیگر ، مانند Honda CR-V Hybrid ، جعبه دنده ندارند زیرا به طور کلی موتورهای برقی هستند که ماشین را تحت فشار قرار می دهند ، در حالی که در چند فواصل که موتور احتراق داخلی در آن رخ می دهد ، مستقیماً توسط یک کلاچ و بدون آن به انتقال وصل می شود. برای تغییر گزارش ضروری است.

سیستم جدید هیبریدی PSA مبتنی بر زنجیره سینماتیک مدل های بنزین با استفاده از همان گیربکس 8 -speed اما با یک کلاچ چند دفع شده به جای مبدل است که باعث افزایش و تناوب بین موتور احتراق و موتور الکتریکی می شود. در همه این موارد ، توابعی که توسط راننده می تواند فعال شود ، مواردی که در بالا توضیح داده شد (از جمله ترمز موتور) باقی مانده است. علاوه بر این ، هیبریدها همچنین دارای یک دکمه EV هستند که ماشین را مجبور می کند فقط در حالت الکتریکی 100 ٪ حرکت کند تا اینکه باتری دیگر آب آن را نداشته باشد ، یا اینکه خیلی سخت روی شتاب دهنده فشار می دهید.