هیدروژن ، این سوخت ماشین جدید از اتومبیل ، یک ماشین هیدروژن است? شمار

ماشین هیدروژن چیست 

ایرباس از سه مفهوم هواپیمای انتشار صفر که در هیدروژن کار می کنند رونمایی کرده است. اولین هواپیما می تواند وارد شود.

هیدروژن ، این سوخت جدید ماشین

Dacia به تازگی مشارکت خود را در Dakar در سال 2024 اعلام کرده است ، با یک محصول سوخت E مبتنی بر هیدروژن و دی اکسید کربن. کم کم ، هیدروژن فضای تولید کنندگان را ایجاد می کند.

ما فقط در مورد او برای مدلهای بالا صحبت کردیم. سوخت مصنوعی به زودی یک داسیا را تغذیه می کند. یکی که داکار را در سال 2025 اجرا خواهد کرد. در حالی که تولید کننده کم هزینه رنو به تازگی اعلام کرده است که ورود خود را به Rally-Raid اعلام کرده است ، همچنین اعلام کرد که ماشین آن به لطف یک سوخت الکترونیکی کار خواهد کرد.

این سوخت مصنوعی توسط آرامکو ، بر اساس هیدروژن و دی اکسید کربن ، برای ترکیب سوخت و تأثیر کمتر بر محیط ایجاد می شود. از سلول سوخت ، هیدروژن به تدریج راه خود را به موتور گرما تبدیل می کند.

سوخت موتور حرارتی

این یکی از آهنگ هایی است که توسط تویوتا کاوش شده است. پیشگام هیدروژن با Mirai خود ، که در سال 2015 منتشر شد و در نسل دوم خود قرار دارد ، تولید کننده ژاپنی یک محلول موتور گرما هیدروژن را بررسی می کند.

فرانک ماروت ، مدیرعامل Toyota France ، توضیح می دهد: “این بیش از یک سال است که ما نمونه های اولیه را آزمایش می کنیم که در آن یک موتور گرما بنزین یا دیزل را با هیدروژن مایع جایگزین می کنیم.”.

بنابراین این فناوری با آنچه که تا آن زمان توسط تویوتا در میرائی ، سلول سوخت استفاده می شود ، متفاوت است. در اتومبیل های مجهز به این فناوری ، هیدروژن سلول سوخت را در جایی که با اکسیژن هوا واکنش نشان می دهد ، تولید می کند تا برق تولید کند که در آن زمان برای تأمین موتور الکتریکی استفاده می شود. در اتومبیل هیدروژن با موتور سوخت ، از هیدروژن به عنوان سوخت استفاده می شود ، به سیلندرهای موتور تزریق می شود و با هوا مخلوط می شود. این مخلوط یک انفجار کنترل شده ایجاد می کند که قدرت را برای پیشبرد ماشین تولید می کند. این همچنین به یک مخزن که قادر به شبانه روزی هیدروژن و اصلاح خط اگزوز است نیاز دارد.

فرانک ادامه می دهد: “این همان عملکرد در غیر این صورت با همان معماری خودرو است که مزایای بسیاری دارد و مهمتر از همه می تواند به طور بالقوه ای داشته باشد اگر به قیمت مناسب برسید ، این است که بتوانید به طور بالقوه با کل پارک نورد رفتار کنید.” ماروت.

این فناوری به ویژه در رقابت ، همانطور که مورد تویوتا با نمونه اولیه آینده خود برای 24 ساعت Le Mans ، Toyota Gr H2 یا Alpine است ، علاقه دارد. مارک ورزشی رنو همچنین این آهنگ را برای مدل های رقابت آینده ، به ویژه از طریق مفهوم آشکار آن AlpenGlow مطالعه می کند.

نسل های جدید سلولهای سوختی

سلول سوخت با این حال حرف آخر خود را نگفت. پیشگام دیگر در هیدروژن ، هیوندای ، از سال 2018 ، NEXO ، یک SUV هیدروژن ارائه داده است. یک راه حل فنی همچنین توسط BMW گرفته شده است ، که به تازگی ناوگان هیدروژن بزرگ SUVS IX5 را برای آزمایش در شرایط واقعی نسل جدید باتری خود ، یا سال گذشته توسط Jaguar Land Rover ، که از سال 2021 نیز آزمایش کرده است ، آزمایش کرده است. سلول سوخت و بنابراین در هیدروژن نیز کار می کند.

تولید کنندگان فرانسوی نیز در این بازار راه اندازی شده اند ، به ویژه توسط وسیله نقلیه ابزار. گروه Stellantis چند ماه در بازارهای آلمانی و فرانسه برای چند ماه بازاریابی می کند ، تا آب و برق باتری های قابل احتراق سبک. Citroën Jumpy ، Peugeot متخصص و Opel Vivaro به عنوان الگویی برای راه اندازی این فناوری در Stellantis انتخاب شدند. گروه رنو با شرکت تابعه خود Hyvia ، که نسخه های سلولی سوخت از انواع مختلف اصلی را به بازار عرضه می کند ، همان استراتژی را دنبال می کند.

“ما می دانیم که ما باید به طور مبهم بر روی دکربوناسیون و به ویژه بخش حمل و نقل شتاب بگیریم ، خلاصه کریستل ورکین ، نماینده عمومی انجمن هیدروژن فرانسه ، در تجارت BFM. این فناوری ها بالغ هستند و از نظر هیدروژن به عنوان بردار دکربون سازی در تحرک مانند سایر بخش ها پویا جهانی وجود دارد “.

ماشین هیدروژن چیست ?

چه تفاوت هایی با وسایل نقلیه باتری برقی ?

زمان خواندن : 5 دقیقه

مفهوم اتومبیل هیدروژن هاپیم // منبع: هاپوم - فلورین سائز

زمان خواندن : 5 دقیقه

ماشین هیدروژن (H2) یک ماشین برقی سلول سوخت است. کاهش زمان شارژ ، پیشرانش سلول سوخت تولید کنندگان ماشین. خصوصیات این وسایل نقلیه چیست؟ ?

Cogs یک وسیله نقلیه هیدروژن اغلب یک راز برای افراد عادی باقی می ماند. قابل شناسایی با نام FCEV ، برای ” وسیله نقلیه الکتریکی سلول سوخت »، اتومبیل های هیدروژن بخشی از دسته وسیله نقلیه الکتریکی هستند. برخلاف Bev ، برای ” وسیله نقلیه الکتریکی باتری “، وسیله نقلیه هیدروژن قادر به تولید برق مورد نیاز خود است. کشش آن توسط یک پیشرانه الکتریکی تضمین می شود. این تفاوت عمده بین وسایل نقلیه برقی باتری و اتومبیل H2 است.

ماشین های هیدروژن چگونه کار می کنند ?

برای ساده سازی ، به نظر می رسد که وسیله نقلیه هیدروژن یک مرکز تولید برق را در هواپیما حمل کرده است: سلول سوخت معروف. گاز تحت فشار در مخازن وسیله نقلیه ذخیره می شود. این سلول سوخت است که هیدروژن کامل را به برق تبدیل می کند. در تماس با اکسیژن ، هیدروژن واکنش نشان می دهد و برق ، گرما و بخار آب را تولید می کند (H2O). این روند نامیده می شود ” الکترولیز معکوس »».

قبیله هیدروژن

انرژی تولید شده به صورت بخار تخلیه می شود و بنابراین هیچ گونه انتشار آلاینده ای ایجاد نمی کند. اکثر وسایل نقلیه هیدروژن موجود در بازار بر اساس این اصل بنا شده است. شارژ در ایستگاه های اختصاصی انجام می شود ، اما تعداد کمی از آنها ممکن است (در فرانسه ده ها نفر وجود داشته باشد). هیدروژن سپس به صورت گاز فشار تزریق می شود. زمان شارژ بسیار کوتاه دارایی اصلی FCEV در مقایسه با BEV است: به سختی پنج دقیقه برای IX5 BMW.

استقلال آنها مشابه و حتی برتر است ، وسایل نقلیه برقی مجهز به باتری های قدرتمند: بین 400 تا 500 کیلومتر. نکته خوب: استقلال وسایل نقلیه که در H2 کار می کنند به دمای خارج بستگی ندارد و بنابراین در زمستان کاهش نمی یابد. از جمله مزایای دیگر ، ما سکوت ، لذت رانندگی و دسترسی به مناطقی با ترافیک محدود برخی از مراکز شهر را پیدا می کنیم.

BMW IX5 هیدروژن در چند دقیقه شارژ می شود // منبع: BMW

مضرات آنها چیست ?

اگر اتومبیل های هیدروژن در تلاش برای دموکراتیک کردن هستند ، به این دلیل است که بسیاری از اشکالاتی از پذیرش بزرگ آنها جلوگیری می کنند: زیرساخت های محدود ، هزینه بالا ، تأمین ، ذخیره سازی ، تأثیرات زیست محیطی تولید و غیره. خیلی زیاد است. حتی اگر هیدروژن فراوان ترین عنصر جهان باشد ، در حالت خالص روی زمین بسیار نادر است.

نقطه مسدود کننده دیگر: تولید هیدروژن منبع زیادی از انتشار گازهای گلخانه ای است. هیدروژن سبز هنوز خیلی گسترده نیست. براساس چالش ها ، این موضوع با آمدن اخیر نخست وزیر هند در فرانسه ارتباطی ندارد. Narendra ME به دنبال بافندگی مشارکت های جدید بین فرانسه و هند است ، برای تسریع در تولید هیدروژن کربن خنثی.

نشت هیدروژن همچنین خطر محیط زیست را نشان می دهد. کارشناسان IPCC نشان داده اند که حتی می توانند تغییرات آب و هوایی را برجسته کنند. استیون هامبورگ ، نویسنده جدیدترین گزارش های IPCC ، به EuRactiv گزارش داد ” هیدروژن هنگام نشت در جو یک گازهای گلخانه ای قدرتمند است. طول عمر کوتاهی دارد اما در جرم برابر ، 200 برابر بیشتر از دی اکسید کربن است (CO2). »»

ایمنی: مشکل اندازه دیگری که توسط ذخیره هیدروژن ایجاد شده است. چگالی انرژی کم آن به این معنی است که برای ذخیره آن فضای زیادی طول می کشد. این گاز همچنین به ویژه قابل اشتعال است. در سال 2019 ، یک ایستگاه اتومبیل هیدروژن ، به عنوان مثال ، در نروژ ، در Sandvika منفجر شده بود. چه نگرانی های زیادی را در بین جمعیت برانگیخته است.

قیمت یک لیتر هیدروژن چقدر است ?

قیمت هیدروژن بسته به چندین عامل مانند روش تولید ، مقیاس تولید ، “خلوص” یا موقعیت جغرافیایی متفاوت است. همانطور که در مورد سوخت های معمولی وجود دارد ، قیمت هیدروژن به دلیل تغییر در بازار یا وقایع ژئوپلیتیکی می تواند نوسان داشته باشد. به طور کلی ، تولید این گاز نسبت به سوخت های فسیلی مانند بنزین یا دیزل گران تر است.

هیدروژن اغلب است اندازه گیری در کیلوگرم به جای لیتر, زیرا آن را به صورت گازی ذخیره و توزیع می کند ، که باعث تبدیل بین دو اقدامات دشوار می شود.

طبق گفته Engie ، نرخ هیدروژن فعلی بین 10 تا 15 یورو بر کیلوگرم است. از آنجا که ظرفیت تانک ها اغلب نزدیک به 6 لیتر است ، بین 60 تا 100 یورو پر می شود. در حال حاضر ، بنابراین هزینه استفاده از وسیله نقلیه هیدروژن در مقایسه با وسایل نقلیه حرارتی سودمند نیست.

هزینه هر لیتر هیدروژن بسته به چگالی ذخیره و دما و فشار می تواند متفاوت باشد. فن آوری های تولید و ذخیره سازی دائما در حال تحول هستند. سوخت گیری نیز دشوار است ، زیرا تعداد ایستگاه های شارژ هیدروژن در فرانسه هنوز به چند ده محدود است. قیمت لیتر باید طی سالها کاهش یابد ، زیرا فناوری ها بهبود می یابند و تقاضا افزایش می یابد.

یک ایستگاه شارژ برای وسایل نقلیه هیدروژن در Moutiers ، فرانسه

آیا خودروهای هیدروژن آینده هستند ?

این یک بحث واقعی است. آینده صنعت خودرو موضوعی پیچیده است. برخی از آنها وسایل نقلیه الکتریکی را برای برنده شدن تصور می کنند ، برخی دیگر فکر می کنند که هیدروژن می تواند به دست بگیرد. آنچه واضح به نظر می رسد این است که اتومبیل های هیدروژن به احتمال زیاد بخشی از معادله خواهند بود. پیش بینی با اطمینان در صورت تبدیل شدن به گزینه غالب دشوار است.

هزینه وسایل نقلیه که در H2 فعالیت می کنند بسیار زیاد است تا بتوانید دموکراتیک سازی خود را تصور کنید. طبق گفته H2 Mobile ، دو مدل ارائه شده در فرانسه ، یعنی تویوتا میری و هیوندای Nexo ، از 70،000 یورو فراتر از. دو توضیح در مورد این پدیده وجود دارد. اول ، تولید کنندگان در حال حاضر مدل های بالا و مجهز به بازار را انتخاب کرده اند. علاوه بر این ، حجم تولید کم است.

در سال 2023 ، وسایل نقلیه الکتریکی مورد تحسین قرار گرفتند. آنها از زیرساخت های شارژ به طور فزاینده ای بهره مند می شوند و می بینند که هزینه تولید باتری ها کاهش می یابد. تولید کنندگان همچنین تلاش می کنند تا استقلال خود را بهبود بخشند و زمان شارژ را کاهش دهند. همه اینها نشان می دهد که آینده در حال آماده سازی برای اسکان وسایل نقلیه برقی انبوه است ، اما لزوماً وسایل نقلیه هیدروژن نیست. با این حال برخی از بخش های خاص می توانند به هیدروژن علاقه مند باشند: وسایل نقلیه ابزار یا کامیون.

در گزارشی با عنوان ” چشم انداز انرژی 2023 “، غول نفتی BP معتقد است که” هیدروژن فقط در دکربن سازی وسایل نقلیه سبک نقش کمتری خواهد داشت »». شرکت انگلیسی می نویسد که پتانسیل بازار خودروهای هیدروژن است ” عملا برای 2050 وجود ندارد »». این گروه با این وجود نوید آینده ای درخشان برای هیدروژن در بخش های حمل و نقل هوایی ، صنعت و حمل و نقل دریایی است.

خبرنامه وات دیگر

شما مایل به دریافت خبرنامه هستید وات دیگر در صندوق پستی خود ?

آیا اتومبیل های هیدروژن قابل دوام هستند ?

در حالی که اتومبیل های برقی در حال افزایش هستند ، یک فناوری دیگر در حال پیاده شدن است. هیدروژن همچنین نوید منبع انرژی دفعبن شده و همچنین یک تجربه حتی موفق تر. ما سهام می گیریم.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

وقتی در مورد ماشین هیدروژن صحبت می کنیم ، این اتومبیل های برقی سلول سوخت واقعی هستند. به طور مشخص ، وسیله نقلیه از یک یا چند موتور الکتریکی تغذیه می شود. بنابراین تفاوت اصلی در روش ذخیره انرژی نهفته است. اگر اتومبیل های برقی معمولی مبتنی بر باتری باشند ، اتومبیل های هیدروژن روی سلول سوخت قرار می گیرند. با این حال ، گزینه دیگری از ماشین موتور گرما ، با استفاده از دی هیدروژن به عنوان سوخت برای جایگزینی دیزل یا بنزین وجود دارد.

قیمت 72،000 یورو را راه اندازی کنید

دوست سیتروئن بهترین قیمت تونیک: 9.98 یورو

پیوندهای ارائه شده در بالا ممکن است در حضور یک مسدود کننده تبلیغاتی کار نکنند.

دوست سیتروئن بهترین قیمت تونیک: 9.98 یورو

پیوندهای ارائه شده در بالا ممکن است در حضور یک مسدود کننده تبلیغاتی کار نکنند.

موتور حرارتی با نیروی هیدروژن

بسیاری از علاقه مندان در حال حاضر از موتور گرما در مقابل رونق اتومبیل های برقی پشیمان هستند. برای آنها ، سر و صدا ، ارتعاشات و شخصیت خاص برای هر مدل نشان دهنده روح ماشین حرارتی است. از لحاظ تئوریکی ، می توان همه این موارد را با یک موتور احتراق داخلی که در هیدروژن کار می کند ، نگه دارید.

بسیاری از تولید کنندگان ، مانند تویوتا ، یاماها ، صنایع سنگین کاوازاکی ، BMW یا FORD از کار روی موتورهای حرارتی هیدروژن خبر می دهند. ایده این است که با تطبیق نسبت استوکیومتری (مخلوط هوا/سوخت) ، مخزن و همچنین قطعات خاصی برای محدود کردن سایش موتور به دلیل مولکول H2 ، سوخت را با دی هیدروژن جایگزین کنید.

هیدروژن ، نفت سفید آینده هواپیماهای Airbus Zeroe

ایرباس از سه مفهوم هواپیمای انتشار صفر که در هیدروژن کار می کنند رونمایی کرده است. اولین هواپیما می تواند وارد شود.

هیدروژن بسیار انفجاری و ارائه پتانسیل انرژی بسیار بالاتر از دیزل یا بنزین است ، ما می توانیم تصور کنیم که یک موتور کم مصرف می کند و همان قدرت قابل مقایسه قابل مقایسه را ارائه می دهد. از طرف دیگر ، موتور باید بتواند حجم زیادی از هوا را دریافت کند تا احتراق ایده آل باشد و کمترین ذرات CO2 و ریز را رد کند. با استفاده از موتورهای درگیر توسط توربو یا کمپرسور ، راه حل امکان پذیر است. با این وجود به نظر می رسد که برای موتورهای “جوی” بسیار کمتر به نظر می رسد. با توجه به این نکته ، حتی تصور می شود یک کیت تبدیل برای تطبیق وسیله نقلیه خود با هیدروژن ، معتبر باشد.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

در حال حاضر ، Toyota Yaris Gr H2 و Corolla Cross H2 ، Concept Car با استفاده از هیدروژن را به عنوان سوخت ارائه داده است و قصد دارد این راه حل را به بازار عرضه کند. از طرف خودش ، کاوازاکی اعلام کرد که بر اساس موتور H2 SX با موتور فشرده شده روی موتور سیکلت کار می کند.

اخبار: ماشین هیدروژن
Toyota Yaris Gr Sport H2: یک موتور احتراق هیدروژن توسعه

Toyota Yaris Gr Sport H2 خود را ارائه می دهد ، یک ورزشکار توسعه کوچک مجهز به موتور احتراق هیدروژن. او می تواند روابط عمومی.

سلول سوخت

اگر کلمات ساده “سلول سوخت” ممکن است آینده نگر یا آرمانشهر به نظر برسد ، این روند در واقع بسیار قدیمی است. در سال 1839 کشف شد ، سلول سوخت بر اساس اصل مولکولهای دی هیدروژن اکسیوودور شده به مولکول های دیوکسیژن (2 ساعت2 + ای2 → 2 ساعت2o). بنابراین این فرایند آب ، گرما و برق را آزاد می کند که برای تأمین موتور الکتریکی استفاده می شود. جدا از بخار آب ، بی ضرر ، انتشار محلی صفر است و بنابراین استدلال به نفع این فناوری است.

مزایای ماشین هیدروژن

بدون CO2 و انتشار آلاینده

خودروی هیدروژن که به عنوان یک ماشین برقی کار می کند ، انتشار گازهای گلخانه ای آلاینده در بهره برداری صفر است. فقط بخار آب ناشی از واکنش شیمیایی است. بدون احتراق در موتور ، ماشین ذرات ریز یا CO را آزاد نمی کند2, به استثنای ، بدیهی است ، ذرات و لاستیک ها.

به همین ترتیب ، وسایل نقلیه هیدروژن از ویگنته گرانبهای گرانبهای سبز استفاده می کنند و به آنها امکان می دهد در ZFE ​​ها آزادی را گردش کنند ، از جمله در قله های آلودگی.

هیبریداسیون نور ، راه حل ایده آل در برابر CO2 ?

حتی دو سال پس از رسوایی دیزل ، پیامدهای آن هرگز احساس نمی شود. سیاستمداران تصمیم گرفته اند.

استقلال بزرگ

یکی از اصلی ترین شکایات علیه ماشین برقی ، استقلال کاهش یافته و زمان صرف شارژ آن است. اگر لازم است عادت های خود را برای رفتن به این فناوری تغییر دهد ، هیدروژن قول مصالحه خوبی را می دهد.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

در واقع ، Toyota Mirai (اعلام شده برای 650 کیلومتر WLTP) با یک سفر 1360 کیلومتری که با یک “کامل” ساخته شده است ، رکورد استقلال را در اختیار دارد. The Hopium Machina ، یک ماشین فرانسوی که اخیراً در نمایشگاه اتومبیل پاریس ارائه شده است بیش از 1000 کیلومتر استقلال قول می دهد.

از طرف دیگر ، پر کردن مخزن هیدروژن بیش از 5 دقیقه طول نمی کشد و در پمپ انجام می شود. این این فناوری را با اتومبیل های حرارتی به عادت های ما نزدیک می کند.

هیوندای Nexo: 778 کیلومتر با یک پر از هیدروژن

پس از انرژی خورشیدی Impulse ، Explorer Bertrand هیدروژن را امتحان کرد. این سوار بر هیوندای Nexo ، یک وسیله نقلیه هیدرو است.

ماشین های کارآمد

با داشتن موتور یا موتور الکتریکی بیشتر ، اتومبیل های هیدروژن کیفیت رانندگی معادل آن با آویز باتری خود را ارائه می دهند. زن و شوهر فوری که شایسته یک کامیون است ، امکان حمل و نقل به راحتی توده وسیله نقلیه و ارائه یک تأیید واحد را فراهم می آورد. Hopium Machina ادعا می کند یک گروه موتور سیکلت با 500 اسب بخار برای شلیک 0 تا 100 کیلومتر در ساعت در 5 ثانیه. NAMX HUV به زودی عملکرد مشابهی را اعلام می کند.

بدون سر و صدا ، بدون لرزش و بی بو ، رانندگی یک ماشین سلولی سوخت و موتور الکتریکی به شما امکان می دهد تا واقعاً روی ملزومات متمرکز شوید: رانندگی.

اخبار: ماشین هیدروژن
Hopium Machina: آینده سدان هیدروژن فرانسوی داخلی خود را نشان می دهد

او بیش از یک رویا ایجاد می کند ، اما این چالش بسیار زیاد است. هرگز مهم نیست ، الیویه باممپارد ، آن را به سختی آهن باور دارد: هاپوم.

کمک خرید

مانند اتومبیل های برقی ، FCEV (وسیله نقلیه الکتریکی سلول سوخت) واجد شرایط برچسب سبز منتقدان است که می تواند ساکنان ZFE را لبخند بزند. اما علاوه بر آن ، اتومبیل های باتری نیز در زمان خرید واجد شرایط کمک های دولتی هستند.

با خرید یک ماشین هیدروژن ، می توانید از پاداش اکولوژیکی رزرو شده برای ماشین برقی بهره مند شوید. این پاداش حداکثر زیر 47،000 یورو است و بسته به درآمد از 5000 یورو به 7000 یورو می رود. پیشنهاد وسایل نقلیه با این قیمت متأسفانه لاغر است و پاداش زیست محیطی فقط 1000 یورو برای وسایل نقلیه بیش از 47،000 یورو است. به این جایزه اکولوژیکی می توان پاداش تبدیل احتمالی و همچنین کمکهای مختلف محلی را اضافه کرد.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد
کمبود سوخت: کمک های برق به برق چیست؟ ?

کمبود سوخت روشن می شود و بسیاری از رانندگان وابسته به وسیله نقلیه خود اکنون در یک INCONFO قرار دارند.

مضرات ماشین هیدروژن

یک پیشنهاد خیلی لاغر

اگر عرضه وسایل نقلیه الکتریکی روی باتری رو به رشد باشد ، FCEV هنوز خیلی نازک است. در حال حاضر ، فقط تعداد معدودی از مارک ها در حال توسعه این فناوری هستند. در فرانسه ، ما فقط می توانیم دو مدل جدید بخریم: تویوتا میری ، خواهر پریوس و SUV هیوندای Nexo. از طرف قیمت ، شما باید حداقل 72،250 یورو برای تویوتا و حدود 80،000 یورو برای SUV Hyundai بپردازید.
مدل های دیگر مانند NAMX HUV ، Hopium Machina یا هیدروژن آینده BMW IX5 آینده است.

همچنین بخوانید

BMW IX5 هیدروژن: SUV برقی که از باتری هیدروژن استفاده می شود وارد تولید می شود

علاوه بر این ، پیامد یا علت پیشنهاد کم اتومبیل ، ایستگاه های هیدروژن تقریباً از قلمرو غایب هستند. در فرانسه حدود سی نفر وجود دارد که به وضوح کافی نیست که به رانندگان تجربه بی نظیری ارائه دهند. یک برنامه بازیابی دولت 7.2 میلیارد یورو سرمایه گذاری تا سال 2030 برای انرژی بخشیدن به این فناوری فراهم می کند ، اما ایستگاه ها در حال حاضر بسیار نادر هستند تا بتوانند با یک ماشین FCEV به تعطیلات بروند.

اخبار: ماشین هیدروژن
Hopium Machina: یکی از زیباترین سدان های آینده فرانسوی است و در هیدروژن فعالیت می کند

هاپیوم ، تولید کننده فرانسوی ، Machina Alpha 0 را فاش می کند و اولین 1000 پیشین را باز می کند. وسیله نقلیه از این نمونه اولیه رول.

نه چندان اقتصادی

مدل های نادر موجود در بازار با قیمت طلا مذاکره می شوند. اما مانند اتومبیل های برقی ، هزینه اضافی برای خرید به سرعت قابل استفاده است ? می توانید بگویید که بله ، اما مشاهده بسیار مخلوط تر است.

با گرفتن یک اتومبیل مانند Hyundai Nexo ، یک مخزن 6.33 کیلوگرم هیدروژن وجود دارد. برای 1 کیلوگرم هیدروژن ، باید بین 10 تا 15 € بپردازید ، که نمایانگر “کامل” در حدود 70 € است. چنین اتومبیل تقریباً 1 کیلوگرم در 100 کیلومتر مصرف می کند ، بنابراین هزینه را به حدود 11 €/100 کیلومتر می رساند. برای مقایسه ، یک SUV دیزلی که 5.5 لیتر در 100 کیلومتر مصرف می کند ، 10.16 یورو برای پوشش همان فاصله خواهد داشت (میانگین قیمت دیزل B7: 1.848 یورو). برای صرفه جویی در هزینه ، بنابراین باید منتظر توسعه این بخش برای تولید هیدروژن برای دموکراتیزه کردن باشید و تولید کنندگان می توانند به اقتصاد مقیاس دست یابند.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

عملکرد خیلی کم

یکی از اصلی ترین مشکلات دموکراتیک شدن هیدروژن با تولید و حمل و نقل آن مرتبط است. برای به دست آوردن هیدروژن ، چندین راه حل وجود دارد. دو مورد اول در به دست آوردن دی هیدروژن یا با گاز زدایی سوخت های فسیلی (زغال سنگ) یا با اصلاح گاز طبیعی (متان) تشکیل شده است ، اما آنها اشکال اصلی انتشار گازهای گلخانه ای گلخانه ای دارند. هیدروژن از این فرآیندها “هیدروژن خاکستری” نامیده می شود.

محلول سوم ، که معمولاً پیش بینی می شود ، از طریق الکترولیز آب می رود. این فرایندی است که به لطف یک جریان الکتریکی ، اجازه می دهد تا 2 مولکول آب را برای به دست آوردن دیوکسیژن و دی هیدروژن (2 ساعت (2 ساعت) جدا کنید2O → 2 ساعت2 + ای2). این تکنیک گران تر این شایستگی ارائه یک ردپای کربن بسیار سودمندتر را دارد ، مشروط بر اینکه از برق دکربونیزه شده (هسته ای یا تجدید پذیر) استفاده کنید. بر خلاف هیدروژن خاکستری ، که توسط الکترولیز به دست می آید “هیدروژن سبز” نامیده می شود ، به شرط استفاده از منبع برق تجدید پذیر یا “هیدروژن زرد” در مورد تولید هسته ای.

به منظور ایجاد مصرف واقعی یک ماشین ، لازم است به کل زنجیره ای به نام “قدرت به H2-Power” علاقه مند شوید که واقعیت استفاده از هیدروژن را برای ذخیره انرژی قبل از بازگشت آن برای نهایی تعیین می کند. استفاده کنید. بنابراین آدمی از کارآیی تقریباً 25 ٪ صحبت می کند ، در مقایسه با 70 ٪ برای باتری ، به دلیل تحولات پی در پی باعث از بین رفتن انرژی. در این نمودار ، 100 کیلووات ساعت برق به شما امکان می دهد فقط 25 کیلووات ساعت درست کنید ، هنگامی که یک باتری می تواند با همان میزان برق کامل (70 کیلووات ساعت) کامل (70 کیلووات ساعت) درست کند.

نتیجه

هنوز هم برای خرید و استفاده خیلی گران است ، اتومبیل هایی با سلول های سوخت در مواجهه با رقابت با باتری مسلح بهتر ، مقرون به صرفه تر و بسیار گسترده تر ، کم رنگ هستند. اگر مزایا غیرقابل انکار باشد ، هنوز هم لازم است مسئله تولید هیدروژن را برطرف کنید. اگر قبلاً بین هیدروژن خاکستری ، آلاینده اما مقرون به صرفه یا هیدروژن سبز (یا زرد) با عملکرد پایین تر و بسیار گرانتر برای تولید انتخاب کرده ایم ، همچنین لازم است که تولید برق بتواند نیازها را برآورده کند.

اگر به نظر نمی رسد که این طرح در حال حاضر برای یک مشتری خاص قابل استفاده باشد ، با این وجود ، لازم است پیشرفت های بالقوه فناوری را که باعث بهبود بهره وری انرژی می شود ، در نظر گرفت. علاوه بر این ، صنعتگران برای حمل و نقل سنگین مانند کامیون ها ، قطارها و هواپیماها و همچنین برای کاربردهای خاص ، هیدروژن را بیشتر در نظر می گیرند.