رتبه بندی وسایل نقلیه ای که بیشترین مصرف خودروی برقی را مصرف می کنند: در اینجا تجهیزاتی وجود دارد که بیشترین انرژی را مصرف می کند

ماشین برقی: در اینجا تجهیزات بیشترین انرژی را مصرف می کنند

برای انجام این آزمون, روزنامه نگاران ماشین را با سرعت کروز تثبیت کردند و تفاوت های مصرف را با فعال کردن و برش عناصر خاص اندازه گیری کرد. داده های به دست آمده سپس با یک ابزار اندازه گیری دقیق تر (بدون ذکر کدام یک) همراه شدند ، اگرچه سایت مشخص می کند که این روش نسبتاً احتیاطی باقی مانده است. با این وجود ، این ایده کمی به ما می دهد بیشترین تجهیزات مصرف کننده انرژی در یک ماشین برقی.

رتبه بندی وسیله نقلیه با بدترین مصرف

آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا به تازگی طبقه بندی بدترین مصرف را منتشر کرده است. در اینجا لیست وسایل نقلیه ای که بیشترین مصرف را مصرف می کنند وجود دارد.

مصرف بدتر: برند Bugatti به خوبی نشان داده شده است

در بیشترین ماشین های لذیذ روی کره زمین ، ما بدیهی است که هیولا قدرت پیدا می کنیم. بنابراین ، Bugatti Veyron و Chiron در صدر رتبه بندی وسایل نقلیه ای قرار می گیرند که بیشترین مصرف را دارند.

اگر تولید کنندگان خودرو در حال حاضر از موتورهایی که هم کارآمد هستند و هم از نظر سوخت کارآمد هستند ، متأسفانه نمی توانیم لوکس ترین مارک ها را بگوییم.

بنابراین آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا رتبه بندی آنلاین 2018 را قرار داده است. برای این کار ، او رسماً تمام اتومبیل ها را در رده بندی آزمایش کرد.

بنابراین ما Bugatti Chiron را می یابیم که با مصرف فرعونیک 11 مایل در هر گالن (حدود 21.4 لیتر در هر 100 کیلومتر) ، قبل از Bugatti Veyron ، با 10 مایل در هر گالن (تقریباً 23.5 لیتر در 100 کیلومتر) متمایز است.

رتبه بندی وسایل نقلیه که بیشترین مصرف را دارند

طبقه بندی با توجه به تعداد مایل های طی شده با گالن بنزین ایجاد می شود. هرچه شاخص MPG پایین تر باشد ، بیشتر ماشین حریص می شود.

22. نیسان مورانو FWD – 3.5 لیتر ، 6 سیلندر ، گیربکس ماشین (24 mpg)
21. نیسان مورانو AWD – 3.5 لیتر ، 6 سیلندر ، گیربکس ماشین (24 mpg)
20. Infiniti QX50 AWD – 3.7 لیتر ، 6 سیلندر ، گیربکس ماشین (20 mpg)
19. Infiniti QX50 – 3.7 لیتر ، 6 سیلندر ، گیربکس ماشین (20 mpg)
18. maserati granturismo convertible – 4.7 لیتر ، 8 سیلندر ، گیربکس ماشین (15 mpg)
17. Bentley Continental GT Convertible – 4.7 لیتر ، 12 سیلندر ، جعبه خودکار ، توربو (15 mpg)
16. Rolls-Royce Phantom EWB-6.7 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (14 mpg)
15. Rolls-Royce Phantom-6.7 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (14 mpg)
14. Rolls-Royce Ghost EWB-6.6 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (14 مگابایت)
13. Rolls-Royce Ghost-6.6 لیتر ، 12 سیلندر ، جعبه های اتومبیل (14 mpg)
12. Rolls-Royce Phantom Drophead Cup-6.7 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (14 mpg)
11. Rolls-Royce Phantom Cup-6.7 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (14 mpg)
10. Rolls-Royce Dawn-6.6 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (14 مگابایت)
09. Bentley Mulsanne ewb – 6.8 لیتر ، 8 سیلندر ، گیربکس ماشین ، توربو (13 مگابایت)
08. فراری GTC4LUSSO – 6.3 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین ، شروع/توقف (13 mpg)
07. فراری GTC4LUSSO – 6.3 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (13 مگابایت)
06. Lamborghini Aventador Roadster LPG 740-4-6.5 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس اتومبیل (12 mpg)
05. Lamborghini Aventador Cup LP740-4-6.5 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس اتومبیل (12 mpg)
04. Ferrari F12 TDF – 6.3 لیتر ، 12 سیلندر ، گیربکس ماشین (12 mpg)
03. استون مارتین v12 Vantage s – 6.0 L ، 12 سیلندر ، گیربکس دستی (12 mpg)
02. Bugatti Chiron – 8.0 L ، 16 سیلندر ، گیربکس ماشین (11 mpg)
01. Bugatti Veyron – 8.0 L ، 16 سیلندر ، جعبه خودکار (10 mpg)

برای نوشتن مقاله برای مدت زمان بسیار طولانی در سایت حاضر شده و باعث می شود فیلم ها یا محصولات جدیدی را که دوست داشتید کشف کنید. اشتیاق من به نوشتن در قرن گذشته متولد شد و من هنوز هم دوست دارم در سال 2022 بنویسم.

ماشین برقی: در اینجا تجهیزات بیشترین انرژی را مصرف می کنند

سایت تمیز خودرو به بیشترین عناصر مصرف کننده انرژی در یک ماشین برقی نگاه کرده است. و آنها همیشه آنهایی نیستند که ما به آنها اعتقاد داریم. اما ، به هر حال ، و اگر برخی از انرژی زیادی مصرف می کنند ، لازم نیست که استفاده از آنها را متوقف کنید. به خصوص که برخی از آنها به سادگی ضروری هستند.

ما اغلب می شنویم که با روحیه آرام در ماشین برقی چرخانده شود, تهویه مطبوع باید بریده شود و تمام تجهیزات راحتی. درست است که به عنوان مثال در آزمایشات تأیید برای WLTP اروپایی ، همه این عناصر در حال انقراض هستند‘بهینه سازی مصرف, و بنابراین استقلال و قادر به تسهیل مقایسه بین اتومبیل ها. این به تولید کنندگان این امکان را می دهد تا با داده های خوش بینانه تر ارتباط برقرار کنند ، نه همیشه به واقعیت. که حتی محاکمه تسلا را نیز به دست آورد ، که منجر به تعهد به شاکیان برای جبران سازنده شد.

یک روش ساده

در واقع ، ما این را می دانیم عوامل زیادی بر استقلال تأثیر می گذارد یک ماشین برقی مانند دما ، به خصوص سرماخوردگی یا سرعت. تجهیزات مورد استفاده نیز تأثیر دارد ، زیرا استفاده از آنها مستقیماً از باتری کشش گرفته می شود. یک باتری کوچک 12 ولت همچنین وجود دارد ، اما به سادگی به عنوان یک تمبر عمل می کند ، و تنها در هنگام متوقف شدن ماشین به تنهایی استفاده می شود. و در این حالت ، او به سرعت خودش به سرعت.

به دست می آید که تجهیزات خاصی باعث افزایش مصرف مانند تهویه مطبوع می شوند. این به ویژه به همین دلیل است که بسیاری از اتومبیل های برقی دارای پمپ حرارتی هستند ، مانند Renault Mégane E-Tech یا Kia EV6. از آنجا که این سیستم امکان شلیک باتری وسیله نقلیه را کمتر می کنداو از کالری های موجود در هوای سرد برای ایجاد گرم استفاده می کند و بالعکس. اما عناصر دیگر که زیاد مصرف می کنند چیست؟ ?

این سوالی است که سایت می خواست به آن پاسخ دهد خودرو را تمیز کنید, که برای این کار با استفاده از Hyundai Ioniq 6 جدید آزمایش زندگی را انجام داده است. در واقع ، سدان الکتریکی دقیقاً قدرت اختصاص داده شده به عناصر مختلف مربوط به رانندگی ، الکترونیک ، تهویه مطبوع یا حتی نگهداری باتری مانند پیش تبدیل را از جمله موارد دیگر نشان می دهد.

برای انجام این آزمون, روزنامه نگاران ماشین را با سرعت کروز تثبیت کردند و تفاوت های مصرف را با فعال کردن و برش عناصر خاص اندازه گیری کرد. داده های به دست آمده سپس با یک ابزار اندازه گیری دقیق تر (بدون ذکر کدام یک) همراه شدند ، اگرچه سایت مشخص می کند که این روش نسبتاً احتیاطی باقی مانده است. با این وجود ، این ایده کمی به ما می دهد بیشترین تجهیزات مصرف کننده انرژی در یک ماشین برقی.

چه نتیجه ای ?

پس از این آزمایشات ، روزنامه نگاران این موضوع را ثابت کردند این سیستم های الکترونیکی روی تخته است که بیشترین مصرف را مصرف می کنند, با تقریباً 380 وات هنگام حرکت وسیله نقلیه. رقمی که پس از متوقف شدن ماشین به حدود 240 وات کاهش می یابد. شکافی که بدون شک با این واقعیت توضیح داده می شود که سنسورهای مختلف برای رانندگی ایستاده اند. اما در مورد جزئیات ? اگر تهویه مطبوع را در نظر نگیریم ، این یخ زدگی عقب است که بیشترین مصرف را می کند.

در واقع ، این سیستم به قدرت 500 W نیاز دارد و پس از آن دنبال می شود صندلی های گرم ، با 120 W هر یک. سرانجام ، فرمان گرم شده 90 وات مصرف می کند. راه حل دیگر توسط تأمین کننده تجهیزات ZF ، که در CES در لاس وگاس از کمربند بی سابقه ای از ایمنی گرمایش رونمایی کرده است ، در دست تهیه است کاهش مصرف اتومبیل های برقی چه کسی مجهز به آن خواهد بود.

در هر صورت ، این ارقام خام باید با موچین گرفته شود. در واقع, همچنین لازم است زمان استفاده را در نظر بگیرید, به طور کلی بسیار کوتاه. به عنوان مثال ، یک شاخ 10 وات مصرف می کند ، اما فقط کسری از ثانیه به طول می انجامد.

به عبارت دیگر ، قبل از خالی کردن کامل یک باتری 58 کیلووات ساعت ، می توان 5،800 ساعت (241 روز) را به خانه برد. با نسخه 77 کیلووات ساعت هیوندای یونیق 6 که ما آزمایش کردیم ، این رقم به 7،700 ساعت یا 320 روز صعود می کند.

همانطور که مشخص می شود ، خودرو را تمیز کنید ، سیستم های الکترونیکی را از ماشین برقی خود برش دهید بنابراین فقط تأثیر ناچیز دارد استقلال. در واقع ، موتور مسئول 90 ٪ از کل مصرف است ، در برابر 2 تا 3 ٪ با توجه به عناصر روی تخته. بنابراین وحشت نکنید ، به خصوص که شبکه ترمینال های سریع به طور مداوم در فرانسه در حال گسترش است.

از طرف دیگر ، در دوره زمستان ، اگر شما طرفدار رانندگی اکو هستید ، به جای گرم کردن کابین ، به نفع صندلی ها و فرمان گرم شده جالب است. احساس راحتی در مورد اول با مصرف کمتر بهتر است.

تمام داده های مطالعه ، مانند مصرف چراغهای جلو ، شارژ مجدد تلفن های هوشمند توسط القاء یا ویندوز ، در آن یافت می شود خودرو را تمیز کنید.

می خواهید به جامعه ای از علاقه مندان بپیوندید ? Discord ما از شما استقبال می کند ، این یک مکان کمک و اشتیاق متقابل در مورد فناوری است.