بنابراین ماشین خورشیدی ، بالا یا فلاپ?, ماشین خورشیدی ، واقعیت یا آرمانشهر? علوم و آینده

ماشین خورشیدی ، واقعیت یا آرمانشهر

آنقدر برای مارک های “بازیکنان خالص” که با برقی متولد شده اند و پروژه صنعتی و بازاریابی خود را در اطراف Photovoltaics ساخته اند. اما آنها دیگر تنها در بازار نیستند. تولید کنندگان سنتی یا در هر صورت که مایل به پیروی از غوطه وری هستند ، نه برای طراحی اتومبیل های خورشیدی ، بلکه برای تولید آنها از سلولهای فتوولتائیک با روحیه تمدید استقلال ، علاوه بر شارژ باتری اصلی ، پراکنده می شوند. این مورد مرسدس با نمونه اولیه استقلال بسیار بزرگ EQXX ، Fisker با اقیانوس خود است که بازاریابی اروپایی آن باید در هفته های آینده با سلولهای خورشیدی یکپارچه در سقف شفاف شروع شود ، که می تواند تولید کند “چه چیزی برای سفر 2500 تا 3000 کیلومتر در هر سال ». از طرف خودش ، هیوندای کره ای در مورد راه اندازی Ioniq 5 اظهار داشت که سقف آن دارای سلول های فتوولتائیک است ، اما به نظر می رسد این پروژه تا روز در مدل های تولید رها شده است.

بنابراین ماشین خورشیدی ، بالا یا فلاپ ?

جاده متروک خورشید

آنها تعداد انگشت شماری از تولید کنندگان ناشناخته و مبتنی بر راه اندازی هستند-به ماشین خورشیدی اعتقاد دارند و تمام انرژی و وسایل آنها را برای انجام پروژه ها در این راستا مستقر می کنند.

مشکل ، به نظر نمی رسد خوب باشد. سرانجام ، به هر حال برای همه نیست. با این حال ، هنگامی که ما از انتقال انرژی و راه به کل برقی صحبت می کنیم ، خورشیدی چیزی برای خواب هر کویدام دارد که می داند باید پیرمرد دودی خوب خود را با براق برقی در یک براق برقی در یک دهه جایگزین کند.

زیرا خورشیدی به او امید می دهد – یا اعتقادات – وحشی ترین ، مانند اینکه قادر به تأمین انرژی برای زندگی ، بدون محدودیت و “به صورت رایگان” است. با ، یخ زدن روی کیک ، این رضایت از فرار از هر نوع مالیات و سوراخ دولتی.

خوب ، ما به زمین برمی گردیم. در حقیقت ، همه چیز کاملاً برنامه ریزی نشده است ، و به نظر می رسد برخی از پروژه های ماشین خورشیدی در بال رهبری می کنند ، وقتی که آنها به سادگی رها نشده اند. این فرصت برای ما برای انجام موجودی کوچک از نیروهای موجود و بولتن سلامتی آنها. خواهید دید ، آن سرفه کمی.

سونو سیون ، یک جسمی دشوار و پول بیشتر در پرداخت

سونو

بیایید با کسی شروع کنیم که علاقه زیادی را با کمتر از 44000 پیش سفارش ایجاد کرده بود ، اما سرانجام به یک فلاپ غول پیکر تبدیل شد. سیستم صوتی ، ماشین الکتریکی خنده دار در بدن یک بار دیگر (یا دنیای دیگر) ، بین ون و مینی بوس از دهه 80 ، قول داده است که به لطف 7.5 متر مربع از پانل های خورشیدی که از 248 سلول خورشیدی تشکیل شده است ، سی کیلومتر در روز را بازیابی کند بدنه آن. علاوه بر ادغام “پسوند” استقلال توسط Photovoltaics ، سیستم صوتی با اصالت مفهوم ، ابتکارات را به خود جلب می کند ، بلکه به ویژه با قیمت آن ، قبل از کسر پاداش زیست محیطی حدود 25،000 یورو اعلام کرد. این امر باعث می شود که به یک خانواده کوچک 5 نفره با استقلال صحیح 300 کیلومتر برای کمتر از 20،000 یورو پاداش کسر شود ، با یک جایزه یک سیستم بار دو طرفه یکپارچه. متأسفانه ، رئالیسم مالی در مورد این پروژه زیبا درست بوده است ، که بارها و بارها به تأخیر افتاده است ، که ترک آن به طور رسمی در پایان ماه فوریه اعلام شده است ، فقط به این دلیل که جعبه های موتورهای سونو خالی است و دیگر هیچ پولی برای تأمین مالی وجود ندارد انتقال به مرحله صنعتی شدن و بازاریابی صهیون. علاوه بر مشکلات نقدی ، همچنین به نظر می رسد که بازاریابی این پرتاب بسیار ضعیف مدیریت شده است ، با یک فرآیند به عنوان انتزاع به عنوان پیچیده برای قرار دادن یک پیش سفارش ، که می تواند بیش از یک را دلسرد کند. لازم به ذکر است که مشتریانی که واریز کرده اند با سونو موتورز تماس گرفته شده اند تا بازپرداخت خود را بدست آورند.

Lightyear ، از 250،000 تا 40،000 یورو با سرعت نور

Lightyear 2

در Lightyear ، می توانیم بگوییم که ما یک حس سازگاری با رعد و برق داریم. در حالی که Lightyear 0 تا 250،000 یورو لوکس لوکس خورشیدی به تازگی دسامبر گذشته به تولید برگشته بود ، این برند دکمه توقف را برای ساخت کانال های تولید فشار داد تا روی راه اندازی Lightyear 2 تمرکز کند (ما نمی دانیم 1 کجا رفت)) ، یک سدان که 800 کیلومتر رانندگی “بین دو هزینه” را اعلام می کند ، و فقط باید هزینه … 210،000 یورو کمتر ، با قیمت اعلام شده 40،000 یورو که بسیاری از ناظران برای پیدا کردن آن اندکی دارند. کاملاً رک و پوست کنده ، اگر این خودرویی که بازاریابی آن برای سال 2025 اعلام شده است ، به نظر می رسد اگر ما به هجوم بیش از 60،000 پیش سفارش متکی باشیم ، هنوز هم می توانیم از جدی بودن استراتژی برند هلندی ، که بدون آن Zaps می کند ، تعجب کنیم با تقسیم قیمت آن به 6.25 ، از یک زانو از یک پیشنهاد به دیگری لرزید ، زیرا یک مدل احتمالاً با مدل قبلی تفاوت چندانی ندارد. ما همچنین نمی دانیم که آیا نسخه های سفارش داده شده از 0 واقعاً تحویل داده می شوند ، اگر مشتریان به راحتی از 0 به 2 تغییر کنند ، در صورت بازپرداخت آنها … بسیاری از سؤالات برای یک پروژه که واقعاً به شما اطمینان نمی دهد به مشتریان و سرمایه گذاران اطمینان دهد. علاوه بر این ، از زمان اعلام Lightyear 2 ، Atlas شرکت ، که دارای Lightyear است ، پرونده ای برای بازیابی و تعلیق پرداخت به دادگاه در هلند ارائه داده است. بیایید صبر کنیم تا ببینیم ، اما بوی خوبی ندارد ، و داستان نشان می دهد که تمام پرونده های این نوع به طور کلی در ورشکستگی نهایی به پایان می رسد.

کف ، ماشین خورشیدی با نگاه هواپیما که در تلاش برای پیاده شدن است

قادر خواهد بود

Aptera احتمالاً قدیمی ترین بازیگر در مسابقه اتومبیل Sun است. در حال حاضر از سال 2006 در بازار (از وعده) ، تولید کننده کالیفرنیا در حال حاضر ماجراهای بی شماری را تجربه کرده است و می تواند به عنوان یک بازمانده در نزدیکی یک ورشکستگی اول در سال 2011 ، سپس یک رنسانس در سال 2020 در نظر گرفته شود. با این حال به نظر می رسد که این برند رمپ را برای لحظه ای نگه می دارد ، و با صبر و حوصله و روشمند توسعه ماشین خورشیدی خنده دار خود را ادامه می دهد ، در حالی که شفافیت خاصی را پرورش می دهد ، که همه به افتخار آن است. این یک انتظار قوی برای این دستگاه آتیپیک سه چرخ با یک عرفانی که باعث می شود بیشتر شبیه یک هواپیما باشد از یک ماشین ، هم وزن و هم آیرودینامیک مورد مطالعه قرار گرفته و کار کرده است. استقلال اعلام شده 1000 کیلومتر خواهد بود ، با پاداش عملکرد شایسته بهترین تسلا ، همه با قیمت بسیار حاوی اما ” موضوع تغییر »33،200 دلار. فقط نگرانی كوچك ، اگر پیش از روزها به خوبی باز شده باشد … و واحد تولید در محل ، به نظر می رسد كه این پروژه هنوز دشوار است و ما هنوز منتظر اولین تحویل ها هستیم ، همیشه بدون هیچ گونه نشانه یا تاریخ. یکی دیگر از جزئیات عملی ، Apt Sol ، با وجود اندازه بالا ، آیرودینامیک نیاز دارد ، نوعی کوپه است که فقط می تواند دو نفر و یک گشت و گذار را حمل کند. به عبارت دیگر ، چنگ زدن به زمین یک سدان بسیار بزرگ و ظرفیت حمل یک دوچرخه بار ..

و سایر تولید کنندگان پس از آن ?

آنقدر برای مارک های “بازیکنان خالص” که با برقی متولد شده اند و پروژه صنعتی و بازاریابی خود را در اطراف Photovoltaics ساخته اند. اما آنها دیگر تنها در بازار نیستند. تولید کنندگان سنتی یا در هر صورت که مایل به پیروی از غوطه وری هستند ، نه برای طراحی اتومبیل های خورشیدی ، بلکه برای تولید آنها از سلولهای فتوولتائیک با روحیه تمدید استقلال ، علاوه بر شارژ باتری اصلی ، پراکنده می شوند. این مورد مرسدس با نمونه اولیه استقلال بسیار بزرگ EQXX ، Fisker با اقیانوس خود است که بازاریابی اروپایی آن باید در هفته های آینده با سلولهای خورشیدی یکپارچه در سقف شفاف شروع شود ، که می تواند تولید کند “چه چیزی برای سفر 2500 تا 3000 کیلومتر در هر سال ». از طرف خودش ، هیوندای کره ای در مورد راه اندازی Ioniq 5 اظهار داشت که سقف آن دارای سلول های فتوولتائیک است ، اما به نظر می رسد این پروژه تا روز در مدل های تولید رها شده است.

چرا ماشین خورشیدی نمی گیرد ?

اگرچه به نظر می رسد این ایده امیدوار است انرژی های کثیف را از بین ببرد و زمان انتظار برای شارژ مجدد را کاهش دهد ، باید از نظر ماشین خورشیدی چندین موانع برطرف شود. اولین مورد عدم توانایی پانل های خورشیدی برای تولید انرژی کافی برای پیشبرد یک اتومبیل است که به پیشرفت های فناوری نیاز دارد. متغیر مانع دوم یا انرژی خورشیدی کافی در کشورهایی با آفتاب کمی. از نظر عملی ، ادغام سلولهای فتوولتائیک در بدن یک ماشین یک چیز است ، و آنها را به صورت مطلوب کارآمد می کند ، زیرا ما باید به چندین مشکل استفاده پاسخ دهیم ، با شروع پانل خورشیدی عملکرد ، اما همچنین در معرض قرار گرفتن در معرض خورشید به عنوان تابعی از مکان ، تمایل پانل ها ، جهت گیری ماشین ، به ذکر زمان صرف شده در سایه … یا در یک پارکینگ زیرزمینی. با این حال ، نوآوری های امیدوارکننده برای بهبود این جنبه ها ، مانند پانل های خورشیدی مؤثرتر و همچنین پانل های خورشیدی که قادر به بازیابی انرژی از باران هستند ، که توسط محققان چینی ایجاد شده است ، در دست تهیه است.

در واقع ، حتی با نصب پانل های خورشیدی با مساحت 3 متر مربع بر روی خودرو ، تولید انرژی در هوای آفتابی از 300 وات تجاوز نخواهد کرد. این مقدار از انرژی تولید شده برای پیشبرد وسیله نقلیه ، حتی نور کافی نیست و فقط می تواند بار اضافی تقریباً 8 تا 10 برابر قدرت کمتری نسبت به آنچه از یک خروجی الکتریکی استاندارد داخلی 220 ولت به دست می آید ، فراهم کند ، که این نیرو 2.4 یا قدرت است. 3.7 کیلو وات. در عمل ، ماشین را برای مدت 10 ساعت در معرض خورشید قرار می دهد ، انرژی تولید شده تقریباً 3 کیلووات ساعت خواهد بود که می تواند به بهترین وجه با فاصله 20 کیلومتری مطابقت داشته باشد.

با وجود این موانع ، توسعه فن آوری های پیشرفته تر در حال انجام است ، که به اتومبیل های برقی که از انرژی خورشیدی نیرو می گیرند اجازه می دهد تا در آینده نزدیک به واقعیت تبدیل شوند. اما در ضمن ، ممکن است برای کسانی که در پانل افتاده اند ، شکستگی زیادی وجود داشته باشد.

شما را در 15 سال ، دقیقاً زیر آفتاب می بینیم ?

ماشین خورشیدی ، واقعیت یا آرمانشهر ?

توسط ویرایشگر در 14.07.2023 ساعت 11:00 صبح 2 دقیقه خواندن.

آیا اتومبیل های خورشیدی قدرت کافی برای حمل و نقل مسافران دارند ? پانل های خورشیدی که سقف و کاپوت خود را در تولید استقلال مورد انتظار کاربران مؤثر قرار می دهند ?

ماشین خورشیدی

ماشین خورشیدی “0” ، اولین مدل سری از راه اندازی Lightyear ، که در 21 ژوئن 2022 در شمال اسپانیا در تودلا ارائه شده است

این مقاله از مجله Les Essentials de Science et Avenir n ° 214 مورخ ژوئیه/ سپتامبر 2023 تهیه شده است.

همه به یاد انگیزه خورشیدی می دهند ، این هواپیمای مجرد از 17.000 سلول فتوولتائیک که در سال 2016 به سراسر جهان رفتند. در سال 2023 توسط یک استارتاپ هلندی راه اندازی شد ، ماشین Lightyear به لطف پانل های خورشیدی که سقف و کاپوت آن را خط می کند ، 800 کیلومتر استقلال می دهد.

“در حال حاضر ، قدرت تولید شده به استقلال یا سرعت کافی برای استفاده روزانه اجازه نمی دهد”

وعده ? “به محض اینکه مسئله حمل و نقل افراد با تجهیزات راحت است ، وزن به یک حد مجاز تبدیل می شود, استیفن کالین ، محقق مرکز نانو و فناوری نانو پاریس-ساکلی را توضیح می دهد. در حال حاضر ، قدرت تولید شده توسط سلولها اجازه نمی دهد یک استقلال یا سرعت کافی برای استفاده روزانه: تعداد آنها توسط سطح موجود در دستگاه و عملکرد محدود آنها محدود شود.””

“انرژی خورشیدی تولید شده در هیئت مدیره می تواند راه حل های فنی هدفمند را ارائه دهد”

در انتظار نسل های جدید سلولهای دو لایه با بیش از 30 ٪ عملکرد ، در مقایسه با 20 ٪ به طور متوسط ​​امروزه, “انرژی خورشیدی تولید شده در هیئت مدیره می تواند راه حل های فنی هدفمند را ارائه دهد”, آلن جنت کامل ، رئیس سیستم پارچه خورشیدی. شرکت وی سلولهای فتوولتائیک انعطاف پذیر را در یک نساجی طراحی می کند که با ترمیم کننده های کامیون سازگار است ، باتری های آنها را در دوره های پارکینگ شارژ می کند و طول عمر آنها را افزایش می دهد.

در کوتاه مدت ، راه حل هایی برای تحرک انرژی خورشیدی بیشتر از طریق ذخیره سازی باتری ها انجام می شود. آنهایی که از شاتل های ریلی خودمختار پروژه فرانسوی Ecotrain ، که اولین تست های آنها برای سال 2025 برنامه ریزی شده است ، به لطف نیروگاه های خورشیدی در اطراف ایستگاه ها شارژ می شود.

ماشین خورشیدی یک آرمانشهر است: Sono Motors و Lightyear آن را اثبات می کنند

Lightyear 0 در خیابان. // منبع: Lightyear

در همان هفته ، دو پروژه اتومبیل خورشیدی با تصمیمات مهمی برای آینده خود روبرو هستند. به اندازه کافی برای ایجاد تردید بیشتر در مورد زنده بودن این تحولات.

استفاده از آب ، هوا یا خورشید به عنوان منابع انرژی غیرقابل توصیف و آزاد همیشه باعث شده است که مخترعین در طول قرن ها رویای. با این حال ، این عناصر را برای تبدیل شدن به آن به یک راه حل تحرک مناسب ، بسیار آشکار است. دو پروژه اروپایی که در طاقچه های اتومبیل برقی پوشانده شده از پانل های خورشیدی ، Lightyear و Sono Motors قرار گرفته اند ، در ابتدای سال 2023 با مشکل روبرو هستند. وضعیتی که آنها را ترغیب به مرور استراتژی توسعه خود می کند.

رفتن از نمونه اولیه و وعده زیبا به تولید کار بسیار دشوارتری از آنچه انتظار می رود است. علاوه بر این ، در بسیاری از استارت آپ هایی که می خواستند در طی 5 سال گذشته به بازار خودروهای برقی بپردازند ، بسیاری از آنها با همین مشکلات تأمین مالی روبرو هستند. به عنوان مثال ، Byton یا Faraday Future ، برای صحبت در مورد مواردی که می توانند به عنوان “قاتلان تسلا” اعلام شوند. تعداد کمی از آنها مانند Rivian ، Lucid یا Fisker ، علی رغم مشکلات بسیاری ، موفق به مرحله تحویل مدل های خود شده اند.

Sono Motors خواست های خود را برای تأمین مالی ادامه می دهد

پروژه Sono Motors Sion یک اتومبیل برقی خانوادگی و مقرون به صرفه (کمتر از 30،000 یورو) است که با سلولهای فتوولتائیک پوشیده شده است. این شرکت در پشت وعده وسیله نقلیه ای که می تواند چندین ده کیلومتر در هفته به لطف خورشید به صورت رایگان بچرخد ، این شرکت در تلاش است تا سرمایه گذاران را متقاعد کند. با این حال آنها لازم هستند تا بتوانند مرحله تولید را با حداقل بودجه مورد نیاز شروع کنند.

لایه های مختلف بدن Sion // منبع: Motors Sono

Sono Motors در حالی که منتظر یافتن سرمایه گذاران محکم بود ، در دسامبر سال 2022 یک کمپین سرمایه گذاری جمعیتی به نام #Savesion را راه اندازی کرد تا بیش از 100 میلیون یورو از افراد جمع آوری کند. در حالی که این کمپین در تاریخ 26 ژانویه به پایان می رسید ، سونو موتور حتی به 50 ٪ از هدف نرسیده بود. بنیانگذاران به امید جمع آوری وجوه لازم ، معادل 3500 صهیون به طور کامل پرداخت می کردند ، تصمیم گرفتند که کمپین جمع آوری سرمایه گذاری را تا 28 فوریه گسترش دهند.

Sono Motors قبلاً از اراده خوب افراد و اولین هواداران پروژه فراخوانده شده است. ما نمی توانیم بگوییم که این برند علاقه عمومی را برانگیخته است. او هنوز موفق به رزرو 44000 اتومبیل شد. با این وجود ، جاده هنوز طولانی است و شرکت بدون شمارش برای ادامه توسعه محصول و ارتباطات آن خرج می کند. حتی اگر این شرکت به هدف کمپین جمع آوری کمک های مالی خود برسد و توسعه خودرو را به اتمام برساند ، برای تولید وسایل نقلیه ، تحویل آنها و ارائه خدمات پس از فروش به سرعت به بودجه دیگر نیاز خواهد بود. کافی است بگوییم که افق هنوز برای این پروژه بسیار خاکستری به نظر می رسد.

مدل High -end Lightyear 0 به نفع Lightyear 2 رها شده است

برخلاف سونو موتورز ، لایتیر موفق به متقاعد کردن سرمایه گذاران شد ، اما تغییر استراتژی آن از اوایل سال 2023 هنوز هم می تواند سؤالاتی را ایجاد کند.

Lightyear 0 نمای عقب // منبع: Lightyear

این برند با اولین مفهوم خود ، سپس اولین وسیله نقلیه Lightyear 0 ، جاه طلبی های خود و پروژه بزرگ خود را شناخته شده است. این پروژه با مایل به بازاریابی اولین وسیله نقلیه خورشیدی خود در موقعیت یابی بسیار بالا ، بیش از 250،000 یورو برای تنها 1000 نسخه ، این پروژه احتمالاً برای یک وسیله نقلیه بسیار جاه طلب بود ، که می توانست با عملکرد آن متقاعد شود.

Lightyear به تازگی در 24 ژانویه اعلام کرده است که این مدل اول ، Lightyear 0 را رها کرده است تا بر توسعه پروژه دوم خود ، Lightyear 2 تمرکز کند. این مدل با جاه طلبی های متوسط ​​تر ، اما به خصوص با نرخ بسیار جذاب تر 40،000 یورو ، در حال حاضر 60،000 رزرو را دور نکرده است. این وعده تا 800 کیلومتر استقلال را وعده می دهد ، که بخشی از آن به لطف پانل های خورشیدی واقع در وسیله نقلیه ساخته شده است.

اولین تصاویر از Lightyear 2 // منبع: Lightyear

تغییر ممکن است روی کاغذ محتاط به نظر برسد. با این حال ، مشکل سودآوری به سرعت بوجود می آید. یک مدل مقرون به صرفه برای خریداران جذاب خواهد بود ، اما حاشیه های ضعیف که اغلب توسط این محصولات پاک می شوند ، همیشه به یک تولید کننده خودرو اجازه نمی دهد تا زنده بماند. تسلا نیز نمونه بسیار خوبی در این زمینه است. اگر تولید کننده آمریکایی با مدل های بالا شروع نکرده بود ، احتمالاً قادر به پاسخگویی به تقاضای مدلهای قابل دسترسی تر درخواست شده توسط عموم مردم نبود. Lightyear ، تصمیم به تمرکز بر روی یک مدل قدرتمند اما مقرون به صرفه ، یک ریسک مالی را به خود می گیرد ، که می تواند پرداخت شود یا برعکس ، پروژه را به سمت شکست سوق می دهد.

اگر باتری شما خالی باشد ، خورشید یا نه ، پیشرفت نخواهید کرد

این دو مارک ، و برخی دیگر در مورد اتومبیل های خورشیدی صحبت می کنند ، اما این نام در نهایت تحریف شده است. این یک عنصر زبان است که بیشتر از استدلال بازاریابی متناسب با واقعیت است. آنها بالاتر از همه وسایل نقلیه برقی با ظرفیت باتری کوچک با پسوندهای انرژی خورشیدی هستند. پانل های خورشیدی ، بسته به منطقه جغرافیایی ، فصل و مکان های ترافیکی ، به عنوان یک انرژی اضافی یا کمتر مهم در آنجا هستند.

اگر سخنرانی ادعا کند که این مدل ها می توانند نیازهای هفتگی مشتریان را با انرژی خورشیدی رایگان پوشش دهند ، گاهی اوقات صحیح است ، سیستم هنوز هم بیشتر مربوط به موتور هیبریدی است. اگر باتری شما خالی باشد ، خورشید یا نه ، پیشرفت نخواهید کرد. با داشتن باتری برقی خالی ، با توجه به چالش ها ، هیچ یک از این مدل ها نمی توانند جریان را در آفتاب کامل برای جابجایی وسیله نقلیه تولید کنند.

برخی از تولید کنندگان خودرو در حال حاضر خورشیدی را به عنوان یک مکمل انرژی برای وسیله نقلیه خود ادغام می کنند. تویوتا قبلاً چندین سال است که این راه حل را در مورد Prius قابل شارژ ارائه می دهد ، Fisker همچنین آن را در SUV برقی اقیانوس خود قرار می دهد. این مدل ها سلولهای فتوولتائیک بسیار کمتری نسبت به پروژه های Sono Motors یا Lightyear دارند. این سطوح بسیار بزرگتر از اتومبیل ها خواهد بود تا بتوانند در خورشیدی سوار شوند ، مگر.

آیا ماشین خورشیدی یک آرمانشهر در اروپا است ?

در وضعیت فعلی تحولات فناوری ، شکی نیست که ترویج تحرک انرژی خورشیدی یک آرمانشهر یا حداقل یک وعده بازاریابی غیرقابل اعتماد است. کوچکترین منطقه سایه باعث کاهش بازده یک مدل بر اساس خورشیدی می شود. تصور کنید که تحت این شرایط در شهر سوار شوید.

با این حال ، جالب نیست که شرکت ها با اضافه کردن پانل های خورشیدی به یک ماشین برقی ، یک باتری برقی کوچکتر را جبران کنند. با این حال ، اشتباه است که باور کنیم می توانیم نیازهای گردش یک ماشین را فقط از طریق انرژی خورشیدی پوشش دهیم.

برای چرخش بیشتر به انرژی خورشیدی ، بهتر است یک خانه مجهز به پانل های خورشیدی با عملکرد بالا که برای شارژ مجدد ماشین برقی شما به طور روزانه استفاده می شود ، داشته باشید.

آینده NUMERAMA به زودی فرا می رسد ! اما قبل از آن ، ما به شما احتیاج داریم. شما 3 دقیقه فرصت دارید ? به تحقیقات ما پاسخ دهید