اتومبیل های خودمختار: رانندگی بدون دست در فرانسه اما اتومبیل های بدون راننده بسیار قاب – مطبوعات – مطبوعات

ماشین های بدون راننده

بیایید با یادآوری شروع کنیم. مقیاس های مختلفی از سیستم استقلال برای اتومبیل ها وجود دارد.

اتومبیل های خودمختار: رانندگی “بدون دست” در فرانسه مجاز است اما بسیار قاب بندی شده است

این یک انقلاب کوچک است اما برای لحظه باید پیامدهای بسیار محدودی داشته باشد. از پنجشنبه امکان رانندگی برخی از اتومبیل های خودمختار بدون دست خود وجود دارد. خیلی برای تئوری زیرا در عمل هیچ وسیله ای در فرانسه برای لحظه ای تأیید نمی شود.

این اولین قدم به سوی توسعه اتومبیل های خودمختار است. این آیین نامه از اول سپتامبر تغییر می کند. اکنون به او اجازه داده می شود بدون دست برخی از سطح خودمختار سطح سه را هدایت کند. این یک تکامل بزرگ است اما یک انقلاب نیست زیرا در حال حاضر هیچ وسیله ای در فرانسه تأیید نمی شود. اما تولید کنندگان باید به سرعت حرکت کنند.

این حکم را تغییر می دهد که در تاریخ 1 سپتامبر به اجرا در می آید ?

بیایید با یادآوری شروع کنیم. مقیاس های مختلفی از سیستم استقلال برای اتومبیل ها وجود دارد.

– سطح 0: هیچ استقلال وجود ندارد.
– سطح 1: ماشین کمک دارد ، مانند کنترل کروز.
– سطح 2: وظایف خودکار مانند پارک ، ترمز و نگه داشتن مسیر است.
– سطح 3: ماشین نیمه خودمختار است ، می تواند شتاب ، ترمز و دو برابر کند ، اما راننده باید توجه داشته باشد.
– سطح 4: توجه راننده مورد نیاز نیست و نیازی به تمرکز ندارد ، در جاده های خاص ، همیشه یک فرمان و پدال وجود دارد
– سطح 5: ماشین فرمان یا پدال ندارد ، توجه راننده بی فایده است.

تاکنون فقط سطح 2 رانندگی خودمختار در فرانسه مجاز بوده است. از این پس اتومبیل هایی با سیستم رانندگی اتوماتیک سطح 3 در جاده های فرانسه مجاز است. این بدان معنی است که ما قادر به عبور از رانندگانی خواهیم بود که روی فرمان دست ندارند. اما این صحنه حداقل در ماه های اول بسیار نادر خواهد بود.

چه اتومبیل تحت تأثیر قرار می گیرد ?

هیچ تولید کننده ای تأیید “سطح سه” لازم در فرانسه ندارد. در آلمان ، یک کشور پیشرو ، مرسدس امسال جلوتر از تسلا است و در محدوده کلاس S و EQS خود تأیید کرده است ، جایی که سیستم آزمایشی درایو به عنوان گزینه ای ارائه می شود. این دو مدل بسیار گران قیمت هستند و این مرسدس روی انگشتان دست شمارش می شود. این مدل ها بیش از 100 هزینه دارند.000 یورو ، که باید به 7 اضافه شود.500 یورو گزینه برای به دست آوردن سیستم استقلال.

در فرانسه ، هنوز هم کمی طول می کشد تا اتومبیل های نیمه خودمختار به صورت گسترده در جاده های ما وارد شوند. به عنوان یادداشت خودکار به علاوه , “سیستم مرسدس به یک نقشه برداری کامل و خاص نیاز دارد ، که حاوی اسکن سه بعدی از تمام جاده هایی است که در حالت خودمختار اتومبیل می شوند”. پس از اتمام این مرحله ، تصویب لازم خواهد بود. با سؤال از روزنامه Les Echos ، تولید کننده آلمانی جزئیات مربوط به تاریخ آینده را ارائه نمی دهد ، مرحله بعدی نه ایالات متحده و چین: “ما قبلاً با مقامات فرانسوی بحث و گفتگو کرده ایم ، اما نمی توانیم تقویم بدهیم”.

چه جاده هایی تحت تأثیر قرار می گیرند ?

چندین شرایط وجود دارد: رانندگی یک ماشین خودمختار در جاده ها با مسیرهای جداگانه (به عنوان مثال با رسانه های مرکزی) ، در هوای خوب ، جایی که دوچرخه سواران و عابران پیاده ممنوع هستند ، امکان پذیر است. حداکثر سرعت خودرو به 60 کیلومتر در ساعت محدود خواهد شد. برای روشن شدن ، بنابراین امکان رانندگی بدون دست فقط در جاده های بزرگ مانند بزرگراه ها و بلوارهای محیطی هنگام بطری امکان پذیر خواهد بود.

آیا راننده قادر به چرت زدن خواهد بود ?

چرت زدن در چرخ ممنوع است: به گفته تأمین کننده خودرو ، والهو ، نمی توان به دور نگاه کرد ، بخوانید ، یک ویدیو را تماشا کنید ، به ایمیل پاسخ دهید. اگر ماشین درخواست کند ، راننده باید در هر زمان واکنشی باشد و در صورت بروز یک درخشش باید در کمتر از ده ثانیه مداخله کند. ماشین می تواند به طور خودکار مانورهایی مانند بیش از ، شتاب و ترمز بسازد.

جایی که تولید کنندگان فرانسوی هستند ?

هیچ سازنده فرانسوی اتومبیل با رانندگی سطح 3 مستقل ارائه نمی دهد. گروه Stellantis (که Citroën ، Peugeot ، Fiat و Jeep را گرد هم می آورد) قصد دارد با همکاری BMW آلمان ، سیستم رانندگی سطح 3 خود را طی دو سال راه اندازی کند. Les Echos یادداشت می کند ، BMW ، Hyundai ، Stellantis یا Volkswagen پروژه هایی در جعبه ها دارند. توجه داشته باشید که اتومبیل های برقی معروف تسلا اتومبیل های سطح 2 در نظر گرفته می شوند ، جایی که رها کردن فرمان ممنوع است. براساس آژانس ایمنی جاده آمریکا (NHTSA) ، تسلا در 273 تصادف در ایالات متحده شرکت می کند.

آیا این مقاله را جالب می دانید ?

بگذارید آن را بشناسد و به اشتراک بگذارد.

ماشین های بدون راننده

هر یکشنبه ، تیم Break برای توضیح یک طرح موضعی زمان می برد. این هفته ، ما به توسعه اتومبیل های خودمختار علاقه مند هستیم.

Alexandre Vigneault مطبوعات

یک ضربه بزرگ در ماه آگوست ?

تسلا ، تولید کننده اتومبیل های برقی لوکس ، گفت که وسایل نقلیه آن می توانند به تنهایی – در برخی شرایط – از ماه آگوست رفتار کنند. این اعلامیه ادویه را در این مسابقه توسط چندین شرکت بزرگ برای توسعه یک ماشین خودمختار قرار می دهد. “اگر تسلا موفق شود” ، بر نیکلاس ساولنیه ، متخصص حمل و نقل در پلی تکنیک مونترال ، تأکید می کند ، این تولید کننده اولین کسی است که به اتومبیل های افراد قادر به انجام این کار می فروشد. »»

ماشین خودمختار چیست ?

می توانید بگویید که این خودرویی است که خود را رانندگی می کند ، اما در واقع ، کمی پیچیده تر از آن است. نیکلاس ساولنیر می گوید که یک ماشین واقعاً خودمختار فقط بر اساس اطلاعاتی نسبت به اطلاعاتی که توسط سنسورهای آن جمع آوری شده است ، که جایگزین چشم راننده می شود ، بنا شده است. استاد خلاصه می کند: “او محیط را درک می کند و قادر به تصمیم گیری در زمان واقعی است.”. سوراخی در جاده ? او از او دور می شود. یک حیوان از جاده عبور می کند ? او متوقف می شود.

قادر به چه ?

در حال حاضر اتومبیل هایی وجود دارند که به تنهایی پارکینگ می شوند یا سرعت خود را در بزرگراه تنظیم می کنند. این ابزارها یک سیستم مدیریت خودکار واقعی نیستند ، بلکه کمک های رانندگی هستند. برای بهتر کردن آنچه انجام می شود و چه شرکت هایی را هدف قرار می دهند ، نیکلاس ساولنیر پیشنهاد می کند که به مقیاس سطح اتوماسیون که مهندسان بخش خودرو به آن مراجعه می کنند ، نگاهی بیندازید.

جهت ، شتاب ، ترمز: همه چیز بر اساس حرکات انجام شده توسط راننده است.

ابزارهای کمک به رانندگی ، مانند ترمزهای ABS ، کنترل کروز یا کمک به پارکینگ ، به راننده اجازه می دهد تا کمی استراحت کند ، حتی اگر او در کنترل خودرو باقی بماند.

سیستم رایانه اتومبیل اکنون اکثریت را کنترل می کند اگر نه همه جنبه های رانندگی. در سطح 3 ، ما انتظار داریم که راننده هنگامی که خودرو از او سؤال می کند واکنش نشان دهد. در سطح 4 ، این خودرو به تنهایی در حالت های رانندگی خاص مدیریت می کند.

راننده بدون در نظر گرفتن سفرها و شرایط جاده دیگر لازم نیست. هدف GM و Waymo (Google) رسیدن به وسایل نقلیه چنان خودمختار است که حتی فرمان آنها را نخواهد داشت !

همه در مسابقه !

همه تولید کنندگان بزرگ اتومبیل های کم و بیش خودمختار ایجاد می کنند. نیکلاس ساولنیه تأکید می کند که نیسان و تویوتا بدون تلاش برای دستیابی به اتوماسیون کامل وسایل نقلیه کوتاه مدت خود ، بر کمک رانندگی تمرکز می کنند ، در حالی که جنرال موتورز قصد دارد از سال آینده از یک سرویس کاملاً خودکار کارپولینگ اتومبیل استفاده کند. مهندس گفت: “پیشرفته ترین افراد در حال حاضر Waymo ، شرکت تابعه Google هستند.”. به عنوان بخشی از آزمایشات جاده ای ، Waymo در حال حاضر خدمات تاکسی خودکار را به خانواده های منطقه ققنوس ، آریزونا ارائه می دهد.

بدون راننده و بدون خطر ?

یک ماشین Uber خودکار در مارس گذشته به عنوان بخشی از آزمایش جاده ، زنی را که از خیابان عبور کرده بود ، کشته ، اما تحت نظارت یک انسان است. در حالی که رانندگان از سیستم خلبانی اتوماتیک تسلا استفاده می کردند ، سه تصادف کشنده نیز رخ داد. این تصادفات مهلک ، با این حال ، به نیکلاس Saulnier شک نمی کند: او متقاعد شده است که در پایان روند توسعه ، این وسایل نقلیه “ایمن تر” از آنهایی که توسط انسان هدایت می شوند ، “ایمن” خواهند بود. وی گفت: “من در ایمنی جاده کار می کنم و وسیله نقلیه بدون راننده را تنها راه برای از بین بردن مشکل تصادفات می دانم ، یک مشکل بهداشت عمومی که ما به سختی آگاه هستیم.”. ما تا زمانی که رانندگان انسانی وجود داشته باشیم قادر به رفع این مشکل نخواهیم بود: ما همیشه اشتباه خواهیم کرد ، همیشه حواس پرت خواهیم شد. »»

کسانی که از توسعه اتومبیل های خودکار دفاع می کنند ، از جمله موارد دیگر ، می توانند ترافیک را روان تر کنند و برای حمل و نقل عمومی بسیار مفید باشند. استقرار این نوع وسیله نقلیه احتمالاً در بسیاری از افراد تأثیر خواهد گذاشت: اگر کامیون ها ، تاکسی ها و اتوبوس به تنهایی حرکت کنند ، دیگر کار برای کسانی که در حال حاضر آنها را انجام می دهند وجود نخواهد داشت ..

هنوز هم چالش های بزرگ

فردا روز قبل نیست که اکثر خودروها خود را به تنهایی انجام دهند. تولید کنندگان در واقع با یک مقدار از چالش ها ، جوان و پیر روبرو هستند. علاوه بر این که اطمینان حاصل کند که وسایل نقلیه نمی توانند از راه دور هک شوند و از راه دور برخورد کنند ، آنها باید راه حل هایی برای مشکلات خاص تر پیدا کنند. نیکلاس ساولنیه یکی را بالا می برد: اگر سنسورها کثیف باشند چه کاری باید انجام دهیم ? آیا از راننده می خواهید که در کنار جاده ذخیره کند تا آنها را تمیز کند ? او می پرسد. این تنها یک سؤال در بین دیگران است … “من فکر می کنم که این چالش های فنی را می توان با آزمایش ها و داده های بیشتر برطرف کرد.”.

منابع: Wired ، New York Times ، CNBC ، شورای مدیران حمل و نقل موتوری کانادا

این متن از Press+ یک نسخه در قالب وب است. در نسخه تعاملی در برنامه LA Presse به صورت رایگان با آن مشورت کنید+.