ما از راه دور Qare آزمایش کردیم: مزایای واقعی بلکه محدود می شود – CNET FRANCE ، 1 سال از راه دور: Qare بازیگر اصلی خود را در دسترسی به مراقبت و نظارت بر بیمار تأیید می کند.

1 سال از راه دور: Qare بازیکن اصلی خود را در دسترسی به مراقبت و نظارت بر بیمار تأیید می کند

Qare تنها بازیگر راه دور از راه دور فرانسوی است که هر دو پیگیری (از راه دور برای بهبود نظارت بر بیمار) و همچنین دسترسی را ارائه می دهد (از راه دور برای تسهیل دسترسی به مراقبت از بیمارانی که دور هستند).
این مدل دوتایی کاملاً بخشی از اهداف تعیین شده توسط مقامات دولتی است ، به ویژه با توجه به مبارزه با نابرابری در دسترسی به مراقبت ، مبارزه با بیابان های پزشکی ، توسعه پیشگیری ، نظارت بر آسیب شناسی های مزمن و غیره.
Qare از طریق موقعیت یابی منحصر به فرد خود ، موقعیت خود را به عنوان یک بازیگر مهم و ابتکاری در بهداشت تأیید می کند.
در سالهای آینده ، Qare قصد دارد با تسهیل نظارت بر بیمار و دسترسی به مراقبت ، حتی بیشتر به کارآیی سیستم بهداشت فرانسه کمک کند.

ما از راه دور Qare آزمایش کردیم: مزایای واقعی بلکه محدودیت دارد

تقریباً یک سال پس از بازپرداخت توسط امنیت تلویزیونی پزشکی ، این سیستم که به شما امکان می دهد تشخیص از راه دور را بدست آورید واقعاً عملی و قابل اعتماد است ? بین تردیدها و هیجان ، شما این روش مشاوره را آزمایش کرده اید که بدون شک یکی از چهره های آینده پزشکی را پیش می برد.

ارسال شده در 07/04/2019 در 10:52 PM | به روز شده در 07/09/2019

ما از راه دور Qare آزمایش کردیم: مزایای واقعی بلکه محدودیت دارد

از سپتامبر 2018 ، فرهنگ ارتباطات پزشکی را می توان با امنیت بازپرداخت کرد ، و سیستم عامل ها اکنون باید با یک ویدئو کنفرانس با پزشک مشورت کنند. در میان آنها ، غول انتصاب آنلاین Doctolib ، بلکه رقیب وی ، Qare. این راه حل که در آوریل 2017 ایجاد شده است ، 150 پزشک را با هم جمع می کند ، “7 روز از 7 در یک کلیک موجود است”.

در حال حاضر یک سال و نیم در حال حاضر (در حالی که Doctolib فقط ژانویه گذشته خود را در این زمینه راه اندازی نکرده است) ، این راه اندازی مشاوره های از راه دور را به صورت ویدئویی ارائه می دهد و با ارائه خدمات خود (با اشتراک) به پزشکان پاداش می گیرد. بیماران مستقیماً توسط تأمین اجتماعی بازپرداخت می شوند. به اعتقاد وی ، Qare “ده ها هزار” از ارتباطات از راه دور ساخته شده است ، و در حال آموزش در سرویس Tele-Conscipation 400 پزشک جدید است.

کنفرانس Tele هنوز در تلاش است تا در فرانسه پرده برداری کند ، به خصوص به دلیل ترس بیماران به عنوان پزشک ، که از “انسان سازی” مراقبت های مراقبان می ترسند. در حال حاضر ، مشاوره از راه دور در فرانسه تنها 2 ٪ از 300 میلیون مشاوره انجام شده در هر سال را نشان می دهد. اما این فقط قبل از دیدن آنها تا زمانی که با عموم مردم متحد شوید ، زمان زیادی است.

اما در حالی که منتظر این “انفجار” از راه دور بودند ، واقعاً ارزش این شیوه مشاوره جدید را دارد ? برای بدست آوردن قلب تمیز ، سیستم مشاوره ویدیویی Qare را آزمایش کردم. این عملیات تقریباً در Doctolib یکسان است ، اما من از انتشار “نسخه 2” رابط Qare این هفته استفاده کردم تا شروع کنم. و باید بگویم که اگر قبل از غوطه وری بسیار شکاک بودم ، امروز خیلی کمتر هستم.

قرار ملاقات فلش

برای شروع ، من به سایت Qare ، از برنامه تلفن همراه آن ، به تلفن هوشمند رفتم (اما انجام این کار از طریق رایانه نیز امکان پذیر است) ، برای یافتن پزشک ، و قرار ملاقات. این اواخر ، ساعت 10 عصر ، این عصر چهارشنبه بود: بدیهی است که هیچ سوالی برای من نیست که بلافاصله با پزشک مشورت کنم. بنابراین من یک مشاوره ارائه شده برای روز بعد ، ساعت 1 بعد از ظهر ، درست در زمان استراحت ناهار خود در محل کار انتخاب کردم. معمولاً ، وقتی ظهر یک قرار ملاقات پزشکی دارم ، 20 دقیقه طول می کشد تا به آنجا بروم ، پس انتظار دارم یک چهارم خوب یک ساعت در اتاق انتظار ، سپس مشاوره بیاید و دوباره 20 دقیقه دوباره به کار خود برگردم – که اغلب من را مجبور می کند که در حال حرکت باشم و اجرا کنم. اما در اینجا اینگونه نبود. به همین ترتیب ، خیلی اوقات ، جلسات قبل از هفته ، حتی ماه ها انجام می شود ، و پزشکان اغلب دوباره غیرقابل دسترسی هستند ، این مورد در اینجا نبود.

در میان ده ها و ده ها ژنرال (توجه داشته باشید که همچنین دندانپزشکان ، متخصص زنان و زایمان ، ماماها ، روانشناسان ، متخصصان متخصص تغذیه ، متخصصان کودکان ، متخصصان شناسی یا سکسولوژیست ها) ، همه به ترتیب پزشکان ثبت نام کرده اند ، بنابراین من انتخاب خود را به سرعت و به سادگی انجام دادم. دوره دانشگاه ، تخصص ها و شکاف های هر یک. قیمت کمی وارد شده بود: در واقع ، همه چیز توسط تأمین اجتماعی بازپرداخت می شود. در زمان ثبت نام ، از شما خواسته می شود شماره امنیتی خود را ، اما همچنین دلیل مشاوره آینده خود. و Qare به شما بگوییم که دلایل خاصی نمی تواند موضوع مشاوره ویدیویی باشد -در میان آنها ، “درد حاد شکم” ، یک قسمت از فلج یا حتی “اختلال آگاهی” -و به دلایل خوبی از این موارد وجود دارد. نیاز به معاینه بالینی دارد.

این سایت همچنین از من پرسید که آیا من باردار هستم (خطر ندارم) ، و آیا شرایط طولانی مدت داشتم (ALD). من همچنین 24 ساعت قبل از دیدن آن ، به پزشک اطلاع دادم. از آنجا که من می خواستم به پزشک برای درد فک مزمن مراجعه کنم که یک دندانپزشک نتواند توضیح دهد ، من همچنین “پرونده پزشکی” آنلاین خود را یک فتوکپی از پانوراما دندانپزشکی که اخیراً ساخته شده است ارسال کردم (اما امکان ارسال هر سند دیگری وجود دارد که می تواند کمک کند پزشک تشخیص خود را انجام می دهد). سرانجام ، من یک ایمیل دریافت کردم که برای من توضیح داد که چگونه فرهنگ تله روز بعد کار خواهد کرد ، سپس ، در روز D ، دو ساعت قبل از فیلمبرداری ، یک پیام کوتاه از من دعوت کرد تا تأیید کنم که من همیشه موافقم برای انجام این کار. من که غالباً چیزها را فراموش می کنم و چه کسی پیرو تعویق است ، من ترجیح می دهم از این شکل همراهی / انگیزه ای که رها نکنم ، از آن استقبال کنم … همانطور که برای من توضیح دادم آگوستین چتنت ، بنیانگذار Qare ، اینگونه است “یک راه خوب برای تعداد “بدون نمایش” را برای پزشکان کاهش دهید ، یا بیمارانی که نمی آیند ، و آنها را به وقت گرانبها هدر می دهند “.

یک پزشک گوش دادن و نسخه های واقعی

زمان تلویزیون می آید. پیام کوتاه دو ساعت قبل از من تشویق کرد تا اطلاعاتی را که در Qare به آنها داده ام ، برای آماده سازی برای مشاوره ویدیویی تأیید کنم ، که به من اجازه می داد “راهنمای بیماری” ، متصل به پایگاه ویدال و همچنین “راهنمای دارویی” را برای بررسی کشف کنم محتویات جعبه داروخانه شخصی شما. بنابراین من به یک مکان آرام می روم تا مزاحم نشوم (یک اتاق جلسات این ترفند را انجام می دهد) ، در حالی که بررسی می کنم 4G و/یا WiFi دریافت می کنم – زیرا یکی از محدودیت ها ، من برمی گردم ، نیاز به داشتن باتری (در صورت مشاوره از طریق تلفن هوشمند خود) ، اما همچنین یک اتصال خوب است.

در 1 شمع ، من نوک انگشت را در قرار ملاقات خود فشار می دهم (زیرا این پزشک نیست که با من تماس می گیرد ، اما من که Videio را راه اندازی می کنم) ، سپس در “شروع”. این در نگاه اول کار نمی کند ، و این خود پزشک است که خود را وقف می کند و من را به طور کامل از طریق تلفن همراه من صدا می کند تا به من توضیح دهد که چگونه در پایان دنبال کنم ، این فقط یک اشکال کوچک بود. پس از تست اتصال و تجهیزات ، یک فضای گپ باز می شود (اجازه می دهد بحث کنید که آیا صدا کار نمی کند) و همچنین کنفرانس ویدئو کنفرانس. در آن طرف صفحه نمایش ، یک پزشک مودب و خندان به نظر می رسد ، که از من می خواهد هویت خود را تأیید کنم ، و همچنین دلیل “بازدید” مجازی من.

سپس بازجویی معمولی پزشک را آغاز می کند – آنامنیس ، که شامل سؤالات دقیق و هدفمند به بیمار است. سؤالاتی که گاهی اوقات می تواند تشخیص ، بدون نیاز به معاینه بالینی ، هنگامی که آسیب شناسی بدیهی است بدون گرانش باشد-که در مورد اکثر تلویزیون های تلویزیونی وجود دارد ، امکان تشخیص را فراهم کند. بحث ویدئویی 15 دقیقه به طول انجامید ، که در طی آن احساس می کردم واقعاً توسط همکار خود به آن گوش داده شده ام ، و همانطور که قبلاً در مورد سایر پزشکان چهره -برای “ارسال شده” نبوده ام. پزشک سرانجام به من گفت که او به من مشکوک است “سندرم آلگو- عملکردی دستگاه اجباری” یا اختلال مفصل فک. او به من ، با فرمت PDF ، دو داروی ضد التهابی برای بهبودی در داروخانه ها و تصویربرداری پزشکی که در آزمایشگاه ساخته می شود ، تحویل داد. سرانجام ، پزشک پیشنهاد داد که پس از نتایج MRI به دست آمده ، با ما تماس بگیرد تا در صورت لزوم به یک متخصص (در فیلم یا چهره -برای -Face) خطاب کند.

اما اعتقاد ندارید که پزشکان حق دارند همه چیز را از طریق تلویزیون تحویل دهند: داروهای ضد افسردگی و سایر داروهای روانگردان بنابراین نیاز به مشاوره فیزیکی دارند. علاوه بر این ، مشاوره های ویدئویی نمی توانند گواهینامه های پزشکی ایجاد کنند ، که به معاینه بالینی نیاز دارند. از طرف دیگر ، پزشک می تواند نسخه هایی را برای داروهای غیر روانپزشکی ، برای معاینات بیولوژیکی (از آلرژولوژی گرفته تا ویروس شناسی) ، تصویربرداری پزشکی (MRI ، رادیوها) یا حتی جلسات فیزیوتراپی ارائه دهد.

مزایای واقعی ..

در زمان ترازنامه ، احساس من به اشتراک گذاشته می شود. از طرف تجربه ، باید بگویم که تلویزیون ویدیویی که من تجربه کردم ، جدا از سکسکه فنی اولیه ، عالی بود. جریان ویدیو از کیفیت خوبی برخوردار بود ، من همواره من را خیلی خوب شنیدم ، که توانست با یک روان با من گفتگو کند. این سیستم که امکان بازیابی ، در فضای شخصی خود ، گزارش مفصلی از کنفرانس Tele و همچنین نسخه های بالقوه (همه اینها در قالب PDF ، که می تواند توسط FAX چاپ شود یا به داروخانه ارسال شود) امکان پذیر است. بسیار راحت.

بیایید به سود مشخصی از ارتباطات از طریق ارتباطات بپردازیم-در اینجا مهم نیست که آیا این Qare ، Doctolib یا Livi است ، اصل و نکات مثبت یکسان است: به لطف مشاوره ویدیویی ، نیازی به روز خود نیست یا ساعت ها را سپری می کنید. در حمل و نقل برای ملاقات با پزشک با عجله. در اینجا ، بحث انجام می شود ، 15 تا 20 دقیقه طول می کشد ، که در طی آن پزشک واقعاً به شما گوش می دهد. اگر من یک مرحله وحشت کمی داشتم ، به سرعت فراموش کردم که این یک مکالمه ویدیویی است.

علاوه بر این ، شما در وقت خود صرفه جویی می کنید و از لانه میکروب هایی که اتاق انتظار هستند عبور نمی کنید. قابل توجه است که قرار ملاقات بسیار ساده است و مشاوره در یک زمان نزدیک انجام می شود ، نه چند هفته بعد: قرار ملاقات ویدیویی من پس از ثبت نام من صورت گرفت ، اما برخی از پزشکان می توانند در ساعت آینده “مصرف کنند”. این امکان “دیدن” یک پزشک سریع به طور غیرقابل انکار یک نکته مثبت است ، که از مراقبت های غیرقانونی ناشی از دلسردی یا تعویق جلوگیری می کند. سرانجام ، مشاوره بیشتر اوقات توسط تأمین اجتماعی بازپرداخت می شود و هیچ نگرانی برای کیف پول وجود ندارد.

حال بیایید به عنوان تست آن را به سمت شکاف ها و محدودیت های مربوط به کنفرانس حرکت کنیم. اول از همه ، نکته مهم ، لازم است با یک پزشک ویدیویی ، یک اتصال خوب ، 4G یا WiFi بحث کنید. همچنین باید فکر کرده باشید که رایانه لپ تاپ خود را به هم وصل کنید ، یا تلفن هوشمند خود را به خوبی بارگیری کنید. از طرف پزشکی ، فقدان معاینه “جسمی” و بالینی هنوز مرا مختل کرد. مسلماً ، در مورد من ، پزشک از من خواسته است که او را در مقابل دوربین خود نشان دهم که چگونه فک خود را باز کردم و در موارد دیگر ، او ممکن است از شما بخواهد که یک آسیب احتمالی به او نشان دهید یا دمای شما را بگیرد. و اگر شک دارید ، به یک مشاوره Face -to -Face تغییر مسیر دهید. اما در مورد خطر خطاها چه می شود ?

… بلکه محدودیت های بزرگ

اگر پزشکان پس از مشاوره فیزیکی می توانند اشتباه کنند ، چگونه باور کنند که پزشکان احتمالاً از طریق یک بحث ویدیویی تشخیص بدی ندارند – حتی با پیشرفته ترین بازجویی ممکن ? آگوستین چتنت به من اطمینان می دهد که پزشکان پزشکانی را که از ابزارهای وی استفاده می کنند تشکیل می دهند ، به طوری که “سیگنال های ضعیفی را که بیماران می توانند ارسال کنند از دست ندهند” ، و این که دومی تمایل به “تنظیم خود” را دارند: “آنها از این طریق استفاده نمی کنند -فرهنگ هنگامی که انگشت برش یا درد شدید دارند “، CPO Qare را مشاهده می کند. به گفته وی ، telemedicine یک راه حل واقعی برای موارد اضطراری “حذف” ، کاهش حمل و نقل بهداشتی ، حل مشکل بیابان های پزشکی و صرفه جویی در وقت گرانبها برای پزشکان و بیماران است. “این به بیمارانی که برای یک آسیب شناسی نامناسب آمده اند اجازه می دهد تا از زمان پزشکی که می توانست برای شرایط اضطراری واقعی استفاده شود ، نگذارند. ما همچنین در حال مبارزه با خوددرمانی و استفاده از دکتر گوگل هستیم … “.

برای آگوستین چتنت ، کنفرانس Tele باید ابزاری “مکمل” برای مشاوره چهره به چهره باشد. “ما نمی توانیم قرار ملاقات را در دفتر جایگزین کنیم. همیشه در یک زمان یا دیگری نیاز به معاینه بالینی وجود خواهد داشت. شما باید این پیوند فیزیکی را حفظ کنید … اما فقط در صورت نیاز به آن. و مشاوره ویدئویی حتی می تواند پزشک و بیمار خود را نزدیکتر کند. “. علاوه بر این ، با خطر خطا روبرو هستند ، پزشکان تشویق می شوند که “از تکامل علائم” بیماران خود پیروی کنند و در صورت لزوم ، آنها را به سمت مشاوره های جسمی هدایت کنند. بنابراین اطمینان داد ? بله ، اما نه کاملاً ، و همانطور که در آن قرار دارد ، در تردید ، بهتر است به دلایلی که واقعاً نیاز به معاینه بالینی دارد ، در استفاده از کنفرانس Tele محدود شود. “این سیستم بسیار مفید است اگر شما از یک پزشک سؤال کنید ، به عنوان مثال در رابطه با بارداری یا پیشگیری از بارداری در صورتی که متخصص زنان و زایمان باشد ، یا به هر آنچه شما را نگران می کند و برای آن هستید ، مدتی در چهره هیچ پاسخی نخواهید داشت -Face ، “نتیجه گیری همکار Qare.

سوال آینده داده هایی که در Qare نشان داده ام وجود دارد. مسلماً ، این شرکت توضیح می دهد که همه چیز رمزگذاری شده است ، محرمانه بودن پزشکی حفظ می شود و همه چیز در یک میزبان بهداشت تأیید شده ، در یک فضای امن ذخیره می شود. علاوه بر این ، برای اتصال ، شما نیاز به تأیید اعتبار دو برابر ، با یک کد منحصر به فرد برای ورود ، هر بار متفاوت. اما خطر هک شدن همیشه وجود خواهد داشت. و راه اندازی اعتراف می کند که اگر به داده ها دسترسی نداشته باشد ، هنوز می توان از “کمیته علمی” خود ، در “یک منطق استفاده و اهداف تحقیق” (در نسخه ناشناس) مورد سوء استفاده قرار گرفت.

در پایان ، مهمترین محدودیت ها خطر خطا و عدم وجود داده هایی است که فقط یک معاینه بالینی می تواند ارائه دهد. به همین دلیل Qare به عنوان Doctolib در حال آماده شدن برای رفتن به مرحله بعدی ، خیلی زود (تا پاییز 2019) است: “افزایش” به لطف اشیاء متصل. وسایل پزشکی که به زودی در داروخانه ها (و یک روز دورتر ، در خانه) استفاده می شوند ، مانند استتوسکوپ ها ، اوتوسکوپ ها ، درماتوسکوپ ها یا حتی تنش سنج ها ، قادر به ارسال ثابت های اصلی خود در زمان واقعی و سایر علائم حیاتی هستند. به منظور پاسخگویی یک بار و برای همه چیز به ترس بیماران و پزشکان ? برای ادامه هفته آینده ، از طریق کشف من از IoT پزشکی ..

Fabiensoyer منتشر شده در تاریخ 07/04/2019 در 10:52 PM | به روز شده در 07/09/2019

1 سال از راه دور: Qare بازیکن اصلی خود را در دسترسی به مراقبت و نظارت بر بیمار تأیید می کند.

نقاشی

در دوازده ماه ، بیش از 40،000 فعالیت از راه دور توسط متخصصان بهداشت Qare Partners انجام شد.

Qare خود را به عنوان یک راه حل جذابیت برای بیماران به آنها اجازه داده است تا در مهلت های مناسب به یک مشاوره ویدیویی دسترسی پیدا کنند: Qare به آنها اجازه می دهد تا از یک پزشک عمومی در مهلت های سازگار با درخواست خود درخواست کنند ، در حالی که “گاهی اوقات شما باید چند روز قبل از خود صبر کنید می تواند با پزشک در مطب مشورت کند.

Qare همچنین راه حلی برای دسترسی به راحتی به تخصص های مختلف است. به عنوان مثال ، امسال ، نیمی از ارتباطات از راه دور مربوط به مراقبت از پزشکی عمومی ؛ یکی از پنج نفر با مراقبت از ENT مطابقت داشت. یکی از ده تا به مراقبت از زنان.
علاوه بر این ، 59 ٪ از بیمارانی که از طریق Qare از راه دور استفاده می کنند ، زنانی هستند که بیشتر 20 تا 45 سال دارند.
Qare خاطرنشان می کند که 50 ٪ از مشاوره های ویدئویی مربوط به درخواست های مراقبت از مراجعه معمول اول است در حالی که 50 ٪ مربوط به نظارت بر بیماران است (آسیب شناسی های مزمن ، تجدید ، مشاوره پزشکی و غیره).
Qare یک راه حل تعالی است: 98 ٪ از بیماران از راه حل کنفرانس Qare راضی هستند و آن را توصیه می کنند. 89 ٪ از بیماران از عدم معاینه جسمی مختل نمی شوند.
این دوازده ماه گذشته این امکان را فراهم کرده است که نشان دهد که از راه دور مترادف با کیفیت تجربه پزشکی است.

موفقیت Qare همچنین با تکامل روش های ورزش برای متخصصان بهداشت مطابقت دارد.

با Qare ، Teleconsultation به یک روش جدید تمرینی برای متخصصان از همه افق ها تبدیل شده است: تعداد متخصصان بهداشت و درمان که برای استفاده از QARE انتخاب کرده اند ، در یک سال 4 ضرب شده است. این متخصصان از ویژگی های ارائه شده توسط Qare حمایت می کنند: 98 ٪ از آنها از استفاده از راه حل راضی هستند. Qare به این متخصصان بهداشت اجازه می دهد تا بیماران خود را بهتر دنبال کنند.
بعد از پزشکان عمومی ، متخصصان پوست ، متخصصان متخصص اطفال و متخصص زنان و زایمان متخصصان مشورتی از طریق Qare هستند.
Qare از همه این متخصصان در تکامل تمرین خود پشتیبانی می کند و به آموزش آنها در زمینه پزشکی کمک می کند. این منطق همکاری با دنیای پزشکی در قلب DNA Qare است.

Qare موقعیت خود را به عنوان شریک مرجع برای مقامات دولتی تأیید می کند

Qare تنها بازیگر راه دور از راه دور فرانسوی است که هر دو پیگیری (از راه دور برای بهبود نظارت بر بیمار) و همچنین دسترسی را ارائه می دهد (از راه دور برای تسهیل دسترسی به مراقبت از بیمارانی که دور هستند).
این مدل دوتایی کاملاً بخشی از اهداف تعیین شده توسط مقامات دولتی است ، به ویژه با توجه به مبارزه با نابرابری در دسترسی به مراقبت ، مبارزه با بیابان های پزشکی ، توسعه پیشگیری ، نظارت بر آسیب شناسی های مزمن و غیره.
Qare از طریق موقعیت یابی منحصر به فرد خود ، موقعیت خود را به عنوان یک بازیگر مهم و ابتکاری در بهداشت تأیید می کند.
در سالهای آینده ، Qare قصد دارد با تسهیل نظارت بر بیمار و دسترسی به مراقبت ، حتی بیشتر به کارآیی سیستم بهداشت فرانسه کمک کند.

درباره Qare

Qare یک راه حل مشاوره ویدیویی است که در مورد همه بیماران و همه متخصصان بهداشت انجام می شود. Qare دسترسی به مراقبت از فرانسه را تسهیل می کند و به پزشکان این امکان را می دهد تا علاوه بر مشاوره در دفتر ، نظارت بر بیماران خود را نیز بهبود بخشند. همه پزشکان شریک که از QARE استفاده می کنند فارغ التحصیلان هستند و در فرانسه ورزش می کنند. Qare 7 روز در هفته ، در رایانه ، رایانه لوحی یا تلفن هوشمند قابل دسترسی است و در حال حاضر تقریباً 36 تخصص مختلف را با هم جمع می کند. Qare در حال تمرکز بر کیفیت تجربه پزشکی است و از پزشکان در تکامل تمرین خود به لطف پیشنهاد آموزش خود پشتیبانی می کند. Qare اکنون بیش از 60 کارمند به فرانسه تقسیم شده است.