QD OLED A95L., تلویزیون های ارزان تر OLED و QD در پایان سال – دیجیتال

تلویزیون های ارزان تر OLED و QD در پایان سال

تنها رقیب واقعی آن می تواند فناوری میکرو LED باشد ، همچنین از سامسونگ دفاع می شود و به طور قابل توجهی همان مزایا را ارائه می دهد (سیاه نامحدود ، رنگهای روشن و با اشباع ایده آل ، نور زیاد) ، اما قیمت آن هنوز بسیار بالاست (بیش از 100،000 € ، سه اندازه اعلام شده: 89 ” – 226 سانتی متر ، 101″ – 256 سانتی متر و 110 ” – 279 سانتی متر قطر).

QD OLED A95L

پانل جدید ما qd-room بهبود یافته OLED را به سطح بعدی منتقل می کند! در واقع ، این تلویزیون A95L QD-OLED تقریباً 200 ٪ روشنایی بیشتری نسبت به تلویزیون کلاسیک OLED ارائه می دهد.

علاوه بر این ، پانل autoluminous روشنایی مداوم را حفظ می کند ، که به شما امکان می دهد تصویری از کیفیت را از همه زوایا حفظ کنید. ایده آل برای تماشای یک فیلم با دوستان یا خانواده: همه وقتی به مدل پرچمدار نگاه می کنید بهترین مکان را در خانه دارند A95L !

در صفحه نمایش XR Triluminos Max همچنین بهترین تا به امروز است. این شما را در هر داستان با بیش از یک میلیارد سایه مختلف ، مستقیماً از دنیای واقعی غوطه ور می کند. بنابراین ، خواه یک مستند شدید را تماشا کنید یا یک بازی خارق العاده بازی می کنید ، هر جهان را دقیقاً همانطور که خالق می خواست می بینید.
تصاویر سبک از این نوع حاوی جزئیات واقعی تر است ، به این معنی که می توانید همه جزئیات جنگل را در یک صحنه افتتاحیه مشاهده کنید و به بازیگران مورد علاقه خود نزدیک شوید. ما پردازنده شناختی XR با چشم ها ، بلکه گوش ها را نیز درمان کنید.

فیلمبرداران به ورزشکاران از طریق بازیکنان ، همه می دانند که یک ترکیب بسیار فنی از تصویر و صدا برای زندگی به محتوای شما و ایجاد لحظاتی ایجاد می کند که هرگز فراموش نخواهید کرد. فناوری ما صوتی صوتی فوق العاده+ صفحه را تغییر دهید A95L در یک بلندگو ، مانند صفحه سینما ! محرک های بزرگ باعث می شوند که صفحه نمایش برای ایجاد یک آکوستیک قدرتمند که از این عمل پیروی می کند ، لرزش نامرئی شود ، در حالی که جعبه های باس در سمت چپ و راست باس را تقویت می کنند.

آنجا ساقه براویا گنجانده شده است – برای یک تجربه بصری بهینه ، آن را به تلویزیون خود وصل کنید. هر کجا که در اتاق هستید ، فناوری منحصر به فرد ما بهینه سازی محیط طرفدار خود را بشناسید

موقعیت و فاصله از تلویزیون و همچنین میزان نور موجود در اتاق را ببندید و به طور خودکار پارامترهای تصویر را تنظیم کنید تا یک تصویر عالی به شما ارائه دهد. صدا نیز با توجه به موقعیت شما بهینه شده است ، به طور خودکار تعادل بین صداهای چپ و راست را هنگام حرکت در اتاق و فناوری ما تنظیم می کند زوم صدا وضوح گفتگوها را تضمین می کند. جایی که شما در آن نشسته اید ، از همان کیفیت صدا بهره مند می شوید که گویی جلوی تلویزیون هستید !

کنترل از راه دور خود را کنار بگذارید و کنترل کنیدA95L در دست! جستجوی صوتی زندگی شما را آسان تر می کند – شما فقط باید بخواهید یک عنوان خاص را پیدا کنید ، یک جستجوی جنسیتی را انجام دهید ، تا توصیه های شخصی را بدست آورید . شما حتی می توانید از آن برای کنترل سایر دستگاه های هوشمند داخلی خود و موارد دیگر استفاده کنید.
شما نمی توانید بدانید که به چه چیزی نگاه کنید? شما ممکن است یک برنامه تلویزیونی را دوست داشته باشید ، اما دوست دارید آخرین نتایج فوتبال را ببینید. با عملکرد جدید ما نمایش چندگانه, شما می توانید هر دو را تماشا کنید! صفحه را می توان به دو بخش تقسیم کرد که برای افراد چند وظیفه ای ایده آل است.

ایده آل برای پلی استیشن 5, A95L ارتباط و احتراق کنسول را تشخیص می دهد. سپس به طور خودکار در HDMI 2 به حالت اتومبیل LTENCY کم تغییر می کند.1 تا بتوانید از یک بازی سیال و پاسخگو لذت ببرید. این یک ویژگی اساسی برای کسانی است که می خواهند یک قدم از قبل در بازی های سریع و شدید داشته باشند.

تلویزیون های ارزان تر OLED و QD در پایان سال

هزینه تولید صفحات 65 اینچی QD-Oled باید تا پایان سال حدود 30 ٪ کاهش یابد ، یعنی صفحات OLED Display LG برای پیروی از همان روند در سالهای آینده.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

سال 2022 برای تولید کنندگان صفحه نمایش آسان نبود. تقاضای کم منجر به ظرفیت تولید شده است ، با کارخانه هایی که حرکت آهسته دارند. به عنوان مثال ، در سه ماهه سوم سال 2022 ، کارخانه تولید اسلب OLED LG Display در کره جنوبی با کمتر از 50 ٪ از ظرفیت تولید کامل خود عمل کرد.

در نتیجه ، هزینه های تولید LG Display Wooled Wooled (White-Oned) در سال 2022 به طور قابل توجهی افزایش یافت ، طبق اعلام شرکت بازار بازار Display Display Display Cains Chain (DSCC). متقاعد شوید ، فقط قیمت تلویزیون های OLED 55 اینچی را رعایت کنید. اینها به ندرت زیر 1000 € هستند. LG 55BX در سال 2021 999 یورو بود و تصور می شد که مدل های OLED در طول سال 2022 به طور دائم از 1000 € عبور می کنند. 55C در حدود 900 € برای جمعه سیاه در نوامبر 2022 وجود داشت ، اما اکنون پیدا کردن یک تلویزیون 55 اینچی کمتر از 1000 € دشوار است.

هزینه های تولید صفحه نمایش LG Slabs باید دوباره در پس زمینه از سرگیری تقاضا به سال 2023 کاهش یابد و طبق پیش بینی DSCC در آخرین گزارش خود ، این روند را تا سال 2026 حفظ کند. بنابراین هزینه تولید یک دال OLED 55 اینچی باید از بیش از 450 دلار در سال 2022 به 300 دلار در سال 2024 کاهش یابد.

تبلیغات ، محتوای شما در زیر ادامه می یابد

به همین ترتیب ، هزینه های تولید صفحات Oled QD باید در سال 2023 به دلیل بهبود عملکرد و استفاده بهتر از ظرفیت های تولید کارخانه به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

باب اوبراین ، بنیانگذار DSCC ، اعلام می کند: “طبق برآوردهای ما ، سامسونگ عملکرد QD را در طول سال 2022 به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است ، میانگین بازده سال برای پانل های 65 اینچی QD فقط در سال 2022 68 ٪ بود. ما انتظار داریم که در سال 2023 در 84 ٪ بهبود یابد و در سال 2024 85 ٪ و پرش بزرگ در عملکرد در سال 2023 امکان بهبود قابل توجهی در کل هزینه در واحد را فراهم می آورد. علاوه بر بهبود عملکرد ، میانگین استفاده از خطوط SDC QD از 77 ٪ به 89 ٪ افزایش می یابد.””

ترکیبی از این دو عامل ، که به کاهش متوسط ​​در هزینه قطعات خاص اضافه شده است ، باعث کاهش 30 ٪ در کل هزینه یک صفحه 65 اینچی QD در سال 2023 در مقایسه با 2022 می شود. براساس DSCC ، هزینه یک پنل 65 اینچ باید از بیش از 1000 دلار در سال 2022 به کمتر از 800 دلار در سال 2023 کاهش یابد و حتی در سال 2024 حتی کمتر از 750 دلار.

کاهش هزینه های تولید باید با کاهش قیمت تلویزیون های QD-Oled و OLED ، نه تنها در بخش مصرف کننده ال جی و سامسونگ ، بلکه در سایر تولید کنندگان تلویزیونی نیز منجر به طولانی مدت شود. ما می توانیم امیدوار باشیم که مدل های 55 اینچی به طور قابل توجهی زیر 1000 یورو عبور کنند ، در حالی که مدل های 65 اینچ باید کمتر از 1500 یورو فروخته شوند.

QD OLED: فناوری که در تلویزیون متحول می شود

QD OLED: فناوری که در تلویزیون متحول می شود

ورود اولین تلویزیون های تلویزیونی OLED QD ، یعنی تلویزیون های دوپ شده OLED با جعبه های کوانتومی ، کارت تخفیف در بازار تلویزیون Ultra HD. اولین تولید کننده ای که یک تلویزیون OLED QD را ارائه می دهد ، سونی با Sony A95K Range Bravia XR OLED که دارای یک صفحه OLED Samsung QD تولید شده توسط سازنده کره ای با نام QD Display بود ، ارواح را به ثمر رساند ! شما گم شده اید ? وحشت نکنید ، ما توضیح می دهیم که او چه می رود.

سامسونگ ، شاخه سازنده کره ای که در ساخت صفحات برای صفحه های رایانه شخصی ، تلفن های هوشمند و تلویزیون تخصص دارد ، با داشتن صفحه نمایش صفحه نمایش QD ، می خواهد دارایی های دو فناوری را که قبلاً مخالف بودند ، ترکیب کند: Technology Quantum Dots و OLED Technology Technology. برای درک بهتر فناوری QD-Display که به آن QD OLED نیز گفته می شود ، بیایید عملکرد کوانتوم های جهیزیه و صفحه های OLED را در دست بگیریم.

Saony A95K Bravia XR OLED: اولین تلویزیون QD OLED

سونی اولین تولید کننده ای است که یک تلویزیون UHD با 4K QD را با یک صفحه نمایش نمایشی سامسونگ QD ارائه می دهد: Sony XR-65A95K.

فناوری نقاط کوانتومی چیست ?

این فناوری برای بهبود نور پس زمینه چندین سال است که توسط سامسونگ با تلویزیون های QLED سامسونگ کار کرده است. در یک تلویزیون کلاسیک LCD LED ، یک نور پس زمینه LED سفید و یک دال LCD وجود دارد ، هر یک از زیر پیکسل ها فقط جزء نور مفید برای ترکیب تصویر (قرمز ، سبز و آبی) را فیلتر می کند. این فناوری به خوبی کار می کند ، اما حداکثر روشنایی آن اغلب محدود است و اجازه نمی دهد سایه های بسیاری از رنگ ها را در مقایسه با ظرفیت های چشم انسان بازتولید کند.

نقاط کوانتومی

فن آوری نقاط کوانتومی یا فیلتر جعبه کوانتومی ، از نانوکریستال های سلنیال کادمیوم که بین نور پس زمینه و دال LCD قرار دارد استفاده می کند. هنگامی که آنها از نور پس زمینه هیجان زده می شوند ، این نانوکریستال ها نوری را ساطع می کنند که طول موج آن ، یعنی رنگ ، با شکل و اندازه آنها تعیین می شود. فیلتر جعبه کوانتومی برای بهبود شدت نور و خلوص قرمز و سبز تولید شده توسط صفحه نمایش ، نقطه ضعف تلویزیون LCD طراحی شده است.

با ترکیب یک نور پس زمینه LED آبی و یک فیلتر جعبه کوانتومی ، تلویزیون های QLED دارای نور پس زمینه RGB بسیار مؤثر هستند که باعث افزایش روشنایی کلی تصاویر و افزایش فضای رنگ آنها می شود ، یعنی به معنای پانل رنگهای قابل نمایش.

تلویزیون OLED چگونه کار می کند ?

دال یک تلویزیون OLED تعداد زیادی از Diades OLED (دیود الکترو لومینسانس آلی) را تصویب می کند. این مؤلفه الکترونیکی نور را از یک ماده آلی تولید می کند که قادر به روشن شدن در هنگام عبور از جریان الکتریکی است. بنابراین تلویزیون های OLED برای کار به نور پس زمینه احتیاج ندارند ، زیرا هر پیکسل نور خاص خود را تولید می کند.

عملیات تخته سنگ RVBW OLED

در یک تلویزیون OLED ، یک پیکسل از چهار پیکسل تشکیل شده است: یک سفید ، قرمز ، سبز و آبی ، پیکسل های رنگی در واقع پیکسل های OLED سفید پوشیده از فیلتر رنگی هستند. ما در مورد دال OLED WRVB یا WRGB صحبت می کنیم که در آن هر پیکسل نور خود را ساطع می کند ، با این امکان که می توان هر پیکسل را به صورت جداگانه روشن و خاموش کرد.

این طرح امکان دستیابی به میزان کنتراست بسیار بالا ، حتی بی نهایت را با عمق غیرقابل مقایسه از سیاه فراهم می کند ، زیرا پیکسل ها کاملاً منقرض شده اند تا سیاه تولید کنند. فناوری OLED با وجود قله های پایین تر از تلویزیون Qled در روشنایی محدود است. فیلترهای روی OLED های سفید از زیر پیکسل های RGB منجر به از بین رفتن نسبتاً زیاد روشنایی می شوند. علاوه بر این ، اگر آنها روشنایی کلی تصویر را تقویت کنند ، زیرمجموعه های سفید تمایل دارند که اشباع رنگ هایی را که در آن زمان کسل کننده هستند ، تغییر دهند ، همانطور که توسط نور سفید شسته می شوند.

فناوری OLED سامسونگ چگونه کار می کند ?

صفحه نقاط کوانتومی سامسونگ QD OLED (QD-Display) OLED آبی ، درخشان ترین ، به عنوان یک منبع نور عمل می کند. هر پیکسل تصویر از سه پیکسل تشکیل شده است: آبی ، قرمز و سبز. پیکسل های قرمز و سبز به جای فیلترهای مورد استفاده در کاشی های OLED معمولی از نقاط کوانتومی استفاده می کنند. هنگامی که چراغ ساطع شده توسط OLED آبی به لایه انتشار نقاط کوانتومی می رسد ، دومی به نوبه خود نور رنگ قرمز و سبز را ساطع می کند.

QD OLED و LCD کلاسیک

بنابراین این فناوری QD-Display به لطف نقاط Quantum ، رنگ های روشن تر و غنی تر از OLED کلاسیک را امکان پذیر می کند ، در حالی که اجازه می دهد یک سیاه مطلق را نگه دارید زیرا بر خلاف صفحات LCD می تواند کاملاً خاموش باشد.

مزایای تلویزیون QD ?

فضای بزرگ رنگ

از بین تمام فن آوری های صفحه نمایش مورد استفاده در تلویزیون های فعلی ، QD OLED Technology یکی از مواردی است که می تواند وسیع ترین طیف وسیعی از رنگ ها را نشان دهد ، همانطور که توسط برچسب رنگ واقعی رنگ صادر شده توسط سازمان صدور گواهینامه SGS جهانی مشهود است. بنابراین ، صفحه های فناوری QD-Display QD سامسونگ QD می توانند بیش از 80 ٪ از فضای رنگ BT را پوشش دهند.2020 ، در حالی که صفحه های معمولی به طور کلی به کمتر از 60 ٪ می رسند. یک فضای رنگی وسیع تر فوری را برای تماشاگرانی که از رنگهای بسیار واقع بینانه تر بهره مند می شوند فراهم می کند.

فضای بزرگ رنگ

صفحه های QD OLED فضای رنگی بسیار گسترده تری نسبت به صفحه های معمولی با کلید رنگهای ظریف تر و غنی تر پوشش می دهند.

زاویه دید گسترده

همانطور که در تلویزیون های OLED ، پیکسل های صفحه نمایش QD-Display نور را به طور یکنواخت از همه جهات پخش می کنند و هنگام حرکت از محور ، از دست دادن کیفیت تصویر به حداقل می رسند. تلویزیون های LCD به طور کلی کمتر از 40 ٪ درخشش را در هنگام قرار دادن زاویه دید 60 دفع در مقایسه با محور صفحه ارائه می دهند. با داشتن یک تلویزیون نمایشی QD ، درخشندگی هرگز زیر 70 ٪ پایین نمی آید ، هر چه زاویه مشاهده.

زاویه دید گسترده

مانند تلویزیون OLED ، تلویزیون هایی با صفحه های OLED QD زاویه دید گسترده ای را ارائه می دهند: درخشندگی حتی با جابجایی در کنار صفحه حفظ می شود.

حذف بازتاب ها

نقطه قدرتمند تلویزیون QLED سامسونگ برای چندین سال ، فناوری ضد انعکاس سامسونگ می تواند به طور قابل توجهی بازتاب های انگلی را روی صفحه کاهش دهد. شدت نور و ثروت رنگارنگ تصاویر تقریباً در تمام شرایط روشنایی ، روز و شب ، چراغ یا چراغ های خاموش حفظ می شود. در مقابل ، بازتاب در صفحات براق تلویزیون های OLED گاهی اوقات درک تصاویر نمایش داده شده را دشوار می کند ، به ویژه در صحنه های تاریک که در آن عمق و جزئیات در آن زمان دشوارترین تشخیص است.

QD OLED: بازتاب کمتری

صفحه های QD OLED دارای یک فیلتر ضد بازتاب بسیار مؤثر هستند که به شما امکان می دهد در هر شرایطی از تصویری خواندنی تر لذت ببرید.

وراثت تلویزیون QLED سامسونگ یک فیلتر ضد انعکاس بسیار کارآمد با یک شاخص بازتاب نور بسیار کم ، فن آوری Display QD نوید کنتراست نور و بی عیب و نقص در طیف گسترده ای از محیط های روشنایی.

میزان کنتراست بالا

علیرغم پیشرفت های بیشمار فن آوری اخیر از نظر نور پس زمینه با فناوری خاص Mini LED ، تلویزیون های LCD قادر به تنظیم روشنایی به صورت جداگانه برای هر پیکسل نیستند ، مانند تلویزیون OLED. از طرف دیگر با QD OLED TV (QD-Display) امکان پذیر است که منبع روشنایی OLED امکان کنترل روشنایی 8.3 میلیون پیکسل (3840 x 2160) را به طور جداگانه تصویر UHD 4K 4K را امکان پذیر می کند. سپس از یک سیاه کامل ، چگالی و عمق بی پروا استفاده می کنیم ، با این که کلید نسبت کنتراست بسیار بالایی دارد.

QD OLED: کنتراست بالا

نرخ کنتراست بسیار بالا ارائه شده توسط صفحه نمایش های نمایشی QD ، نمایش بهینه از محتوای HDR را تضمین می کند ، با تفاوت های زیادی بین تاریک ترین مناطق و درخشان ترین مناطق تصویر.

یکنواختی سیاه (بدون اثر هاله)

تلویزیون ها همه قادر به نمایش یکنواخت سیاه روی صفحه نیستند ، به خصوص هنگام نمایش یک شیء درخشان در پس زمینه تاریک (به عنوان مثال یک نئون یا لامپ در یک خیابان در یک خیابان). بعضی از تلویزیون ها از آنچه که اثر هاله نامیده می شود ، رنج می برند ، که به آن شکوفه یا ابری نیز گفته می شود. این خود را با یک هاله روشن در اطراف شیء درخشان در سطح پیکسل هایی که قرار است تاریک یا سیاه باقی بمانند تجلی می یابد. این به این دلیل است که حتی توسط مناطق مدیریت می شود ، نور پس زمینه همیشه فراتر از تنها پیکسل هایی که باید روشن شوند سرریز می شوند. این اثر به ویژه با زیرنویس قابل مشاهده است: طرح کلی نامه ها مشخص نیست و به نظر می رسد رنگ سفید شخصیت ها پخش شده و سرریز است.

همانطور که از پیکسل های OLED خود رها شده استفاده می کند ، فناوری Samsung QD OLED (QD-Display) به طور کامل اشیاء سبک را بر روی یک پس زمینه تاریک نشان می دهد ، با وضوح کامل و نشت نور از پیکسل های سبک به پیکسل های تیره. در واقع ، هر پیکسل از صفحات صفحه نمایش QD می تواند به صورت جداگانه روشن یا خاموش باشد ، بدون تأثیر بر پیکسل های همسایه.

QD OLED: یکنواختی سیاه

همانطور که یک صفحه OLED را اجرا می کند که در صورت لزوم هر پیکسل را می توان کاملاً خاموش کرد ، فناوری QD-Display قادر به نمایش اشیاء بسیار روشن در پس زمینه سیاه یا تاریک و بدون نشت نور یا اثر هاله روشن است. تصویر نمایش داده شده واقع بینانه تر است.

زمان پاسخ فوق العاده سریع

زمان پاسخگویی به تلویزیون های LCD LCD کلاسیک مانند TV LCD QLED به طور مستقیم با زمان قرار داده شده توسط کریستال های مایع برای تغییر موقعیت تحت تکانه جریان الکتریکی مرتبط است و اجازه می دهد نور عبور کند یا نه. هنگامی که تغییر در کریستال های مایع به اندازه کافی سریع نیست ، پدیده ای از کشیدن یا بازداشت روی صفحه ایجاد می کند.

با استفاده از فناوری OLED ، واکنش پذیری تقریباً لحظه ای است: تغییر وضعیت OLED در واقع بسیار سریع است زیرا می تواند نور را روشن کند یا به یک دهم میلی ثانیه تبدیل شود ! نتیجه: یک زمان پاسخ تقریباً فوری و یک تاخیر ورودی بسیار ضعیف ، ایده آل برای بازی های ویدیویی.

QD OLED: بدون تأخیر

با آزاد کردن خود از کریستال های مایع (LCD) به نفع OLED ، فناوری QD-Display یک زمان پاسخ تقریباً فوری را با پاسخگویی بهینه ارائه می دهد ، برای بازی های ویدیویی بسیار با ارزش است.

روشنایی واقعی و روشنایی درک شده

از نظر کاربر ، روشنایی کلی درک شده بر روی صفحه نه تنها تحت تأثیر روشنایی جسمی بلکه به طور منظم بودن سیاه و اشباع رنگها نیز تحت تأثیر قرار می گیرد. با داشتن یک نور جهانی ، مناطق روشن و مناطق تاریک بسته به پس زمینه ممکن است متفاوت به نظر برسند. بهبود ، اوج درخشندگی بالا لزوماً مرتبط نیست اگر سیاه به نظر برسد کسل کننده است (مناطق تاریک تصویر با فناوری LCD معمولی) و رنگ ها شسته می شوند (مناطق سبک در تلویزیون های معمولی OLED). با وجود سیاهان مطلق و رنگ های روشن و در حالت ایده آل اشباع شده ، QD Display Samsung Technology به نظر می رسد نهایی برای دریافت تصاویر ارائه دهنده سینمای واقعی است.

QD OLED: بهترین نور درک شده

سامسونگ QD-Display که توسط SGS به دلیل کیفیت تصویر استثنایی آن تأیید شده است

کسانی که به ظرفیت های ارائه شده توسط فناوری QD-Display شک دارند ، بدون شک اطمینان خواهند یافت که یاد بگیرند که چندین گواهی توسط سازمان مستقل SGS دریافت کرده است:

  • صدور گواهینامه رنگ واقعی رنگ که 90 ٪ یا بیشتر پوشش فضای رنگ سنجی BT2020 (فضای رنگ برای تولیدات 4K UHD) و 99 ٪ یا بیشتر از فضای رنگ سنجی DCI-P3 را تأیید می کند,
  • صدور گواهینامه درخشندگی RGB خالص که بیان دقیق و دقیق رنگهای اولیه RGB (قرمز ، سبز و آبی) را برجسته می کند,
  • صدور گواهینامه زاویه دید Ultrawide با بیش از 80 ٪ از درخشندگی فرونتال که از زاویه 60 درجه حفظ شده است.

صفحه نمایش QD: گواهینامه های SGS

گواهینامه های مختلف فناوری نمایشی QD سامسونگ توسط آزمایشگاه های SGS یک روز بسیار مطلوب قابلیت های دومی برای تولید تصاویر حتی واقعی تر از تلویزیون های QLED فعلی و QLED TV…

آیا تلویزیون QD-Display Death of OLED و LCD را امضا می کند ?

اگر عملکرد صفحات نمایشی QD سامسونگ در حال استفاده تأیید شود ، که می تواند به سرعت با تلویزیون در Sony A95K Range Bravia XR OLED بررسی شود ، این فناوری بسیار به طور جدی می تواند سایه دار شود نه تنها به تلویزیون معمولی OLED – LG باید نگران باشد – بلکه در LCD QLED تلویزیون سازنده کره ای ..

تنها رقیب واقعی آن می تواند فناوری میکرو LED باشد ، همچنین از سامسونگ دفاع می شود و به طور قابل توجهی همان مزایا را ارائه می دهد (سیاه نامحدود ، رنگهای روشن و با اشباع ایده آل ، نور زیاد) ، اما قیمت آن هنوز بسیار بالاست (بیش از 100،000 € ، سه اندازه اعلام شده: 89 ” – 226 سانتی متر ، 101″ – 256 سانتی متر و 110 ” – 279 سانتی متر قطر).

  • مقاله را ببینید: Mini LED / Micro LED: تفاوت ها چیست ?

به همین ترتیب ، خیلی سریع فناوری OLED معمولی را به دست نگیرید. LG هنوز هم با توجه به روشنایی و رنگ سنجی کاشی های OLED حاشیه پیشرفت دارد ، زیرا او توانسته است امسال دوباره در CES با محدوده LG OLED C2 خود (عملکرد یک صفحه OLED EVO) و LG OLED G2 (وقف از دال جدید OLED EX).

بدون شک قیمت یکی از کلیدهایی است که تعیین می کند فناوری نمایش QD-Display یا خیر. اگر بلیط ورود خیلی زیاد باشد ، حداقل در طی سالهای اول در حالی که منتظر دموکراتیک شدن قیمت ها هستند ، ممکن است بازار حرفه ای تنها خروجی باشد. تا آن زمان ، ال سی دی تلویزیون ، تلویزیون های QLED و تلویزیون های OLED به نظر می رسد که چند سال قبل از آنها قبل از عبور از دست خود دارند.