جزر و مد یا Qobuz? » – 30117989 – در انجمن” Dédédethe and Dac ” – 1356 – از سایت ، مقایسه: کدام سرویس موسیقی بدون ضرر را انتخاب می کند?

مقایسه: سرویس موسیقی بدون ضرر HD را انتخاب می کند

من از تلاش برای مقایسه کاتالوگ جزر و مد در مقابل Qobuz در دو گروه اصلی ، یعنی بله و پیدایش لذت بردم.
خوب ، در واقع Folichon در واقع بسیاری از آلبوم های دو گروه فوق الذکر فاقد تماس و علاوه بر این CD با کیفیت زیادی و استاد صوتی بسیار کمی هستند.

جزر و مد یا Qobuz.

اکنون مطمئن نیستم که چه چیزی را انتخاب کنم. جزر و مد یا Qobuz. Ormis کیفیت ذاتی که این دو شخصیت اصلی Hi-Fi از بین رفته می توانند ارائه دهند ، من از خودم می پرسم در مقابل یک کاتالوگ مربوطه.
من عمدتا به Rock Progressive Rock (بله ، پیدایش ، شتر ، جترو تول و غیره و غیره گوش می دهم. ) ، راک جاز (ارکستر Mahavishnu ، جان مک لالین ، جوجه کورئه ، پت متنی و غیره. ) فلز (دوشیزه آهن ، متالیکا ، AC/DC و غیره و غیره. ) ، سنگ اصلی ، پاپ ، کلاسیک.

من از تلاش برای مقایسه کاتالوگ جزر و مد در مقابل Qobuz در دو گروه اصلی ، یعنی بله و پیدایش لذت بردم.
خوب ، در واقع Folichon در واقع بسیاری از آلبوم های دو گروه فوق الذکر فاقد تماس و علاوه بر این CD با کیفیت زیادی و استاد صوتی بسیار کمی هستند.

به طور خلاصه ، من بسیار دور از ذهن هستم

برزلیکید پیام ها: 609 ثبت نام انجمن: 07 ژوئن 2010 9:32 محل: Moissy-Cramayel (77)

توسط گوگل »03 دسامبر 2021 12:47

Incont حذف شده برای اعضای HCFR

»03 دسامبر 2021 13:50:

و دیزر ? 14 € در ماه با کیفیت HIFI.

شما لیست های آلبوم دارید که نمی توانید پیدا کنید ? من در Deezer تماشا خواهم کرد.

در حال چیدن پیام ها: 520 ثبت نام انجمن: 22 سپتامبر 2006 8:45 بعد از ظهر محل: 92 جنوب

»03 دسامبر 2021 16:08

من در حال حاضر به دنبال یک پخش کننده صوتی هستم تا به آمپر سرود سینمای خانگی خود وصل شود و پیام شما را افتادم.

اگر من همه چیزهایی را که تاکنون خوانده ام درک کردم ، برای استفاده از کیفیت صوتی اصلی در Tidal ، پخش کننده MQA را رمزگشایی می کند. در غیر این صورت پرونده ها با کیفیت CD خوانده می شوند !

طبق پرونده مقاله در مورد پسر-ویدئو.com ، Cambridge Audio CXN V2 حتی اگر جزر و مد را ادغام کند ، MQA را رمزگشایی نمی کند.
اگر اینگونه باشد ، بنابراین از شما استفاده نمی کند تا یک اشتراک جزر و مدی HIFI Plus را بدست آورید.

بنابراین این می تواند انتخاب شما را هدایت کند.

کیلدروس پیام ها: 14 ثبت نام انجمن: 17 آوریل 2015 15:16

»04 دسامبر 2021 5:50

وضوح بالا هرگز برتری خود را نسبت به گوش دادن CD-Audio نشان نداده است. از نظر فنی ، برای ضبط و تولید پس از تولید مفید است ، اما برای گوش دادن نیست. DAC ها همه قادر به انجام بی شرمانه برای بهبود تبدیل آنالوگ دیجیتال یک CD هستند. در عمل ، عمدتا برای خوشحال کردن مشتریان ساده لوح و ایستادگی از رقبا استفاده می شود

MQA یک کدک کمی خاص است. از این روش برای فشرده سازی بدون از دست دادن صدای با وضوح بالا و هم برای تأیید اینکه آهنگ استخدام مطابق با مدرک اصلی کارشناسی ارشد خوب است استفاده می شود (A MQA به معنای تأیید اعتبار است و نه صوتی). در واقع در پرونده های استخدام کلاهبرداری زیادی وجود داشته است: نمونه برداری CD یا نسخه های دیجیتالی آنالوگ ساده

به شخصه ، من به همراهان خود توصیه می کنم برای کشف یا گوش دادن به تحرک و گوش دادن به فایلهایی که ما دوست داریم و به طور مرتب گوش می دهیم ، یک اشتراک ارزان جریان (به عنوان مثال Spotify یا Deezer) را دریافت کنید.

اگر علی رغم همه چیز ، شما می خواهید جریان با کیفیت بالا داشته باشید ، پس پخش کننده را خریداری نمی کند ! این نوع دستگاه بسیار انعطاف پذیر نیست و بسیار مقیاس پذیر نیست زیرا برنامه خواندن آنها در یک سیستم عامل گنجانیده شده است ، با توجه به حسن نیت سازنده آنها و برای مدت زمان نسبتاً کوتاه (حداکثر 2-3 سال). به روزرسانی تلفن هوشمند یا رایانه بسیار ساده تر است زیرا برای نصب برنامه ها کافی است. با این حال ، رقابت شدید بین خدمات پخش موسیقی ، آنها را به سمت تغییر منظم کدک ها ، اشتراک های آنها و غیره سوق می دهد.

همکار Gailuron HCFR 2020 پیام ها: 2578 ثبت نام انجمن: 17 فوریه 2003 0:01 محل: پاریس (داخل موروس)

»04 دسامبر 2021 9:19

من یکی از ساده لوح هستم که کمی بهتر در پرونده های HRES می شنوم.
از طرف دیگر ، MQA بی ضرر نیست.
من شخصاً یک اشتراک متعالی Qobuz دارم و با کیفیت CD پخش می کنم. آلبوم هایی که دوست دارم ، آنها را برای پاداش هنرمندان بارگیری می کنم و برای جلوگیری از برش ها.

نسخه آخر توسط JG Naum در تاریخ 04 دسامبر 2021 10:17 ، 2 بار ویرایش شده است.

Hi-Fi: NAS QNAP TS221 ، Transporter ، Minidsp Shd ، Soncoz SGD1 ، Boxem 4215/E2 ، Vivid Audio B1 ، Rel G2
HC: Pana EZ950 ، Vivid ، Minipod & Cinepod Selfyna ، Pana UBD820 ، Yamaha RXA 1040

JG Naum Staffs Works & Multimedia
پیام ها: 7419 ثبت نام انجمن: 12 مارس 2005 20:08 محل: پاریس

»04 دسامبر 2021 10:14

صبح بخیر,
بعد از دو سال و نیم استفاده از خوانندگان شبکه ، مشخص است که من مسیر مخالف CD را نمی گیرم. این دستگاه ها برای استفاده بسیار کاربردی هستند و امکان داشتن کیفیت عالی وجود دارد. DAC ، یکپارچه یا خارجی ، پیوند کلیدی است که برای مقدار پیوند منبع بسیار زیاد است. من آن را بین اولین خواننده و دو خواننده فعلی خود متوجه شدم. من همچنین خواننده ای را پیشنهاد می کنم که سایت جریان بومی شما را دارد.
من قبل از اینکه خودم را در Qobuz برطرف کنم ، در ابتدا Qobuz و Tidal را به طور موازی امتحان کردم. سوال با کیفیت من واقعاً تفاوت چندانی نداشتم. گوش های تیز می توانند در مورد آن بهتر از من صحبت کنند. اما یک مزیت بزرگ Qobuz این است که بتوانید قطعات را با قیمت های “دوستانه” خریداری کنید تا آنها را در NAS ذخیره کنید که در خانه برای چندین تسهیلات استفاده می شود. کیفیت آهنگ ها بسیار متغیر است ، بسته به کیفیت استاد مورد استفاده ، شما باید قبل از خرید در جریان گوش دهید. و سرانجام سایت Qobuz با بسیاری از اطلاعات مفید برای گسترش پالت شخصی شما بسیار دوستانه است.

نصب HC و HIFI من در نمایه من.

مقایسه: سرویس موسیقی بدون ضرر HD را انتخاب می کند ?

مقایسه: چه سرویس موسیقی بدون ضرر HD را انتخاب کنید؟

در حالی که خدمات جریان اغلب به دلایل هزینه از پرونده های MP3 با کیفیت پایین راضی بوده اند ، وفاداری بالا به یک روند جدید برای ارائه کیفیت برتر کاربران و دوستداران موسیقی واقعی تبدیل می شود. سپس شما در بین طیف گسترده ای از سرویس های پخش بدون ضرر ، مانند Amazon HD (Amazon Unlimited) ، Apple Music ، Deezer Hi-Fi ، Tidal یا Qobuz این انتخاب را دارید. دومی همه دسترسی نامحدود به کاتالوگ های مهم موسیقی با کیفیت بالا ارائه می دهند. بنابراین مزایا و مضرات هر سرویس چیست ? چه سرویس موسیقی HD را باید انتخاب کنید ?

بیش از یک دهه پس از ورود آنها به بازار ، سرویس های پخش موسیقی به لطف ده ها میلیون آهنگ که مستقیماً از یک تلفن هوشمند ، یک پخش کننده یا یک زنجیره Hi-Fi متصل در دسترس هستند ، بیشتر و بیشتر کاربران را به خود جلب می کنند. با توسعه پهنای باند ، فیبر و 4G/5G ، سرویس های جریان همیشه کارآمدتر هستند و بسیاری از آنها اکنون عناوین صوتی HD ، Lissless و Hi-Res را برای کیفیت بهینه گوش دادن به شما ارائه می دهند.

موسیقی بدون ضر ?

در اوایل دهه 2000 ، توسعه اسکن MP3 به اشتراک گذاری موسیقی را تسهیل کرد ، اما به ضرر کیفیت صوتی ، تقصیر یک فشرده سازی مخرب که اطلاعات موسیقی را از بین برد ، کمی شنیدنی تلقی می شد. خیلی اوقات گوش دادن به موسیقی رمزگذاری شده در MP3 ، سختی ، کمبود جزئیات و ظرافت ، به خصوص در رسانه و سه گانه وجود دارد که می تواند به سرعت باعث خستگی شنوایی شود.

برخلاف MP3 ، Files Digital Files Digital و HI ، تمام اطلاعات مربوط به سوابق را برای گوش دادن دقیق تر و وفادارتر حفظ می کنند.

اخیراً ، توسعه تکنیک های فشرده سازی صوتی بدون ضرر و امکان ذخیره مقادیر زیادی از داده ها در حال حاضر امکان رمزگذاری پرونده های صوتی با کیفیت بالا را فراهم می کند. این پرونده های FLAC ، MQA یا AAC هستند. دومی بر وفاداری و وضوح آهنگهای ضبط شده تأکید می کند تا کیفیت وفاداری واقعاً بالا را پیدا کند. وقتی این پرونده ها در 16 بیت / 44.1 کیلوهرتز رمزگذاری می شوند ، ما در مورد کیفیت CD صحبت می کنیم. از طرف دیگر ، از وضوح 24 بیتی / 96 کیلوهرتز ، این پرونده بدون سلامتی است. این تفاوت اول باعث می شود که رتبه بندی بهترین خدمات موسیقی HD را تسهیل کند ، زیرا همه آنها در یک قالب و یک وضوح مشابه پخش نمی شوند.

مقایسه خدمات بدون ضرر: قالب و وضوح پرونده

جزر و مدی

علاوه بر جریان کیفیت CD در 1411 کیلوبیت بر ثانیه که ضروری پیشنهاد جزر و مد است ، می توانید به چند میلیون ترمیم سلام که وضوح آنها می تواند به 24 بیت / 384 کیلوهرتز برسد ، به بسته Hi-Fi دسترسی پیدا کنید (معمولاً 24 بیت / 96 khz) . این پرونده های مشخص شده با مفهوم استاد جزر و مد بر روی این سیستم عامل در MQA (Master Wality Authentifected) رمزگذاری شده اند ، یک فناوری فشرده سازی که باعث می شود یک فایل صوتی HD تولید شود که اندازه آن 50 ٪ پایین تر از یک پرونده HD سنتی باشد. Tidal در حال حاضر تنها سرویس موسیقی است که این رمزگذاری را ارائه می دهد. بنابراین اگر مرتباً از سرویس موسیقی آنلاین در خارج از خانه خود استفاده می کنید ، می تواند یک مزیت قابل توجه داشته باشد و مصرف شبکه را محدود کنید. با این حال ، ضروری است که دستگاهی که از آن استفاده می شود با MQA سازگار باشد تا از بهترین کیفیت گوش دادن ممکن استفاده کند.

علاوه بر پرونده های CD و Master Master از اشتراک Hi-Fi ، سرویس پخش همچنین از ژوئن سال 2020 عناوین بسیار نادر در Dolby Atmos را ارائه می دهد تا از گوش دادن با یک نوار صوتی یا سینمای خانگی لذت ببرید. جزر و مد تنها سرویس ارائه چنین پرونده هایی نیست ، اما از جمله مواردی است که به آنها اجازه می دهد تا به لطف برنامه جریان آن برای Amazon Fire TV ، Apple TV 4K ، Nvidia Shield و همچنین سونی و فیلیپس به بهترین وجه ممکن استفاده شوند. تلویزیون تلویزیون اندرویدی . بنابراین پیوند جریان صوتی با گیرنده به صورت زنده انجام می شود. سرانجام ، هنگام گوش دادن با کلاه ایمنی سونی ، این پلتفرم 360 عنوان صوتی واقعیت را ارائه می دهد .

قبوز

بر خلاف سایر خدمات که MP3 را نیز مطابق اشتراک انتخاب شده ارائه می دهند ، کاتالوگ سرویس فرانسوی Qobuz فقط در HD موجود است ، با حداقل کیفیت معادل CD (16 بیت / 44.1 کیلوهرتز). اکثریت قریب به اتفاق عناوین این سکو در FLAC 24 -bit / 48 کیلو هرتز و 24 بیت / 96 کیلوهرتز است ، حتی اگر قطعات بیشتر و بیشتر در 24 بیت / 192 کیلوهرتز در دسترس باشند. با این حال ، انتخاب فرمت FLAC به اتصال خوب شبکه نیاز دارد و حاکی از مصرف بیشتر از MQA جزر و مد است. در صورت بارگیری برای گوش دادن در حالت آفلاین ، فضای ذخیره سازی لازم نیز از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

موسیقی اپل

سطح بدون ضرر Apple Music کیفیت CD ، 16 بیت / 44.1 کیلوهرتز را شروع می کند و به 24 بیت / 48 کیلوهرتز می رود ، قابل خواندن در دستگاه های اپل و بیشتر تلفن های هوشمند یا تبلت های Android. برای بیشترین خواسته های صوتی ، Apple Music همچنین کیفیت بدون ضرر با وضوح سلامتی را تا 24 بیت / 192 کیلوهرتز ارائه می دهد ، اما استفاده از DAC خارجی یا یک وسیله سازگار ضروری است. برای سرویس HD خود ، Apple Music با فرمت مالک خود ALAC (کدک صوتی بدون ضرر اپل) را اداره می کند. دومی قول می دهد هر بیت از پرونده صوتی اصلی را حفظ کند ، اما ضرر پشتیبانی از تعداد کمتری از دستگاه ها را در مقایسه با FLAC استفاده شده توسط Qobuz ، Deezer Hi-Fi و Amazon Music نشان می دهد.

Apple Music از قالب مالک ALAC برای ارائه کیفیت گوش دادن تا 24 بیت / 192 کیلوهرتز استفاده می کند.

با اشتراک خود به 9.99 یورو در هر ماه ، برند اپل همچنین امکان دسترسی به عناوین Dolby Atmos را فراهم می کند. برای استفاده از آن ، اپل توصیه می کند از Apple AirPods و Apple AirPods Pro یا هدست Apple AirPods Max استفاده کنید که می تواند یک فایل استریو را با تنظیمات نرم افزاری منتشر کند تا مکانی سازی را گسترش دهد. بنابراین این اثر کمتر از یک گوش دادن چند کانال واقعی ، به همان روشی است که پرونده های سه بعدی Amazon Music HD یا Deezer Hi-Fi با 360 عنوان صوتی واقعیت دارد. از طرف دیگر ، با استفاده از برنامه Apple Music از یک Apple TV 4K که مستقیماً به یک AMP سینمای خانگی یا نوار صوتی سازگار با ATMO متصل است ، می توان از پرونده های Multichannel Real Dolby استفاده کرد.

موسیقی آمازون HD

اشتراک Amazon Music HD همچنین با نام Amazon Unlimited دسترسی به بیش از 75 میلیون عنوان ، از جمله 50 میلیون رمزگذاری شده در کیفیت CD 16 -bit / 44.1 کیلوهرتز با جریان 850 کیلوبیت بر ثانیه و چندین میلیون نفر دیگر در Ultra HD (حداکثر 24 بیت / 192 کیلوهرتز). همانطور که با Qobuz ، FLAC فرمی است که برای همه پرونده ها انتخاب شده است ، از کیفیت CD گرفته تا Hi-Res.

با موسیقی Amazon Music Ultra HD ، می توان از پرونده های 24 -bit / 192 کیلوهرتز با سرعت 3730 کیلوبیت بر ثانیه بهره مند شد.

در مورد Tidal و Apple Music ، Amazon Music HD (Amazon Unlimited) همچنین عناوین تسلط سه بعدی را در Dolby Atmos و در 360 واقعیت صوتی سونی ارائه می دهد. گوش دادن به این موارد فقط از یک بلندگو استودیوی Amazon Echo امکان پذیر است. بنابراین ما نمی توانیم از تأثیرات جوی واقعی در همه بلندگوهای یک مونتاژ سینمای خانگی یا یک نوار صوتی مانند جزر و مد استفاده کنیم.

Deezer Hi-Fi

بر خلاف سایر خدمات ، جریان Hi-Fi HD Deezer محدود به کیفیت CD 16 بیتی / 44.1 کیلوهرتز با جریان 1411 کیلوبیت بر ثانیه است. اگرچه این سود در مقایسه با پرونده های MP3 هنوز هم قابل توجه و قابل توجه است ، اما سرویس فرانسوی در 24 بیت / 96 کیلوهرتز یا حتی 192 کیلوهرتز در دسترس از رقبا است. بنابراین بهترین سرویس موسیقی HD نیست ، به خصوص که اشتراک آن از برخی رقبا گران تر است.

جدول زیر کیفیت و قالب پرونده ها را برای هر یک از خدمات خلاصه می کند.

flac تا 24 بیت / 192 کیلوهرتز

MP3 تا 320 کیلوبیت در ثانیه

MQA تا 24 بیت / 384 کیلوهرتز + Dolby Atmos

MP3 تا 320 کیلوبیت در ثانیه

flac تا 16 بیت / 44.1 کیلوهرتز

flac تا 24 بیت / 192 کیلوهرتز

ALAC تا 24 بیت / 192 کیلوهرتز + Dolby Atmos

مقایسه خدمات موسیقی بدون ضرر: قیمت

جزر و مدی

سرویس جزر و مد در سال 2014 تأسیس شده و یک سال بعد توسط جی Z و مجموعه ای از هنرمندان از جمله بیانسه ، آلیشیا کیز ، کریس مارتین ، کانی وست ، مدونا ، نیکی میناج و ریحانا خریداری شده است. هدف آنها تهیه یک سرویس جریان است که به هنرمندان اجازه می دهد تا خود را آزادانه بیان کنند ، عناوین خود را در پیش نمایش منتشر کنند و بهتر از سیستم عامل های سنتی پرداخت کنند. دسترسی به بیش از 70 میلیون عنوان موجود در Tidal از چندین اشتراک می تواند ساخته شود. ابتدایی ترین اجازه می دهد تا در MP3 320 کیلوهرتز با قیمت 9.99 یورو در هر ماه یا 4.99 یورو برای دانشجویان. این شرکت همچنین ماهانه 14.99 یورو یک پیشنهاد خانوادگی ارائه می دهد و با استفاده از آن می توان حداکثر 5 حساب ایجاد کرد. برای دسترسی به موسیقی HD این سیستم عامل ، لازم است کمی بیشتر بپردازید: 19.99 یورو در هر ماه برای یک کاربر استاندارد ، 9.99 یورو برای دانش آموز یا 29.99 یورو برای یک خانواده 5 نفره.

قبوز

Pioneer of HD Studio با کیفیت صدا ، سرویس فرانسوی Qobuz به عنوان قدرت اصلی برای ارائه موسیقی HD و Hi-Res ارائه می دهد. برای دسترسی به شمارش کاتالوگ خود تا به امروز بیش از 70 میلیون عنوان ، با تمام رشته ها و همه افراد خودکشی ، سرویس Tricolor دو اشتراک را ارائه می دهد: اولین استودیوی با 14.99 یورو در ماه برای یک تعهد یک ساله (29 ، 16 برای یک اشتراک خانواده) یا استودیوی متعالی با 20.83 یورو در هر ماه (41.66 یورو برای اشتراک خانواده). این دو اشتراک پخش نامحدود موسیقی تا 24 بیت / 192 کیلوهرتز را ارائه می دهند ، اما پیشنهاد استودیوی Sublime به شما امکان می دهد از نرخ های ترجیحی در خرید سلام لذت ببرید. بیش از یک سرویس پخش ، Qobuz همچنین یک پلت فرم فروش آنلاین موسیقی HD است. بنابراین این پیشنهاد دوم می تواند برای گوش دادن به موسیقی در دستگاهی که با Qobuz سازگار نیست یا به شبکه متصل نیست ، جالب باشد.

موسیقی اپل

اپل پس از انقلابی در راه مصرف موسیقی با iPod و سپس فروش عناوین در هر واحد ، سرویس موسیقی خود را در سال 2015 راه اندازی کرد. اخیراً ، این شرکت از Cupertino با ارائه کیفیت بدون ضرر با قیمت 9.99 یورو در هر ماه برای یک کاربر یا 14.99 یورو برای کل خانواده ، این سرویس را تغییر داده است. بنابراین همه مشترکین Apple Music می توانند از ژوئن سال 2021 از کیفیت عالی گوش دادن ، بدون هزینه های اضافی بهره مند شوند.

وابسته به آمازون نامحدود

غول آمریکایی آمازون سرویس HD Music Amazon خود را در اکتبر 2019 با قیمت اولیه 14.99 یورو راه اندازی کرد. به محض ورود اپل موسیقی به این بخش ، شرکت جف بزوس با کاهش قیمت اشتراک HD خود برای تراز کردن با اپل مقابله کرد. بنابراین اکنون می توان از کل کاتالوگ با وضوح بالا تنها با 9.99 یورو در هر ماه یا 14.99 یورو برای کل خانواده بهره مند شد.

Deezer Hi-Fi

یکی دیگر از رقیب فرانسوی ، Deezer همانند سایر خدمات ، کاتالوگ عناوینی را ارائه می دهد ، اما برخی از موارد خاص مانند Sessions Deezer (مینی کنسرت های خصوصی) را ارائه می دهد. پیشنهاد کلاسیک برای جریان MP3 با سرعت 320 Kbits 9.99 یورو برای یک حساب واحد ، 4.99 یورو برای یک دانش آموز و 14.99 یورو برای یک خانواده 6 عضو است. برای پخش HD در کیفیت CD ، اشتراک 14.99 یورو در هر ماه یا 19.99 یورو برای کل خانواده است.

در جدول زیر جذاب ترین فرمول های اشتراک برای هر یک از خدمات خلاصه شده است.

14.99 یورو (24 بیت / 192 کیلوهرتز)

29.83 یورو (24 بیت / 192 کیلوهرتز)

9.99 یورو (MP3 320 Kbits)

19.99 یورو (24 بیت / 384 کیلوهرتز)

29.99 یورو (24 بیت / 384 کیلوهرتز)

9.99 یورو (MP3 320 Kbits)

14.99 یورو (16 بیت / 44.1 کیلوهرتز)

19.99 یورو (16 بیت / 44.1 کیلوهرتز)

9.99 یورو (24 بیت / 192 کیلوهرتز)

14.99 یورو (24 بیت / 192 کیلوهرتز)

9.99 یورو (24 بیت / 192 کیلوهرتز)

14.99 یورو (24 بیت / 192 کیلوهرتز)

مقایسه خدمات بدون ضرر: برنامه ها و دستگاه های سازگار

جزر و مدی

جزر و مد دارای یک برنامه تلفن همراه بصری و خوب است. این تجربه ای را بسیار نزدیک به آنچه که توسط استفاده از Spotify ارائه شده است ، ارائه می دهد ، که به طور منظم از سکوی سوئدی اجازه می دهد تا به سرعت عادات خود را پیدا کنند. در صفحه اصلی ، ما با توجه به سلیقه ها و عادات گوش دادن ، توصیه ها و لیست های پخش را شخصی کرده ایم. این توصیه ها همیشه بسیار مرتبط هستند و ناامید شدن نادر است. سپس می توانیم از طریق زبانه های مختلف حرکت کنیم تا به کلیپ های هنرمندان ، موارد دلخواه خود یا حتی بسیاری از انتخاب های موضوعی دسترسی پیدا کنیم. دسترسی سریع به همه عناوین اصلی جزر و مد نیز امکان پذیر است. سرانجام ، ما از زمان برنامه جزر و مد برای پخش موسیقی به طور مستقیم در بلوتوث ، Chromecast یا AirPlay در دستگاه های متصل به خانه این امکان را داریم.

برنامه تلفن همراه Tidal به خوبی طراحی شده است و تجربه کاربر را بسیار نزدیک به آنچه توسط Spotify ارائه شده است ارائه می دهد.

سرویس موسیقی رپر جی Z نیز در بسیاری از تقویت کننده ها ، پخش کننده های شبکه و بلندگوهای بی سیم ادغام شده است. این به ویژه در مورد سازگار با Bluesound ، Denon و Marantz ، Sonos ، KEF یا حتی دستگاه های صوتی Ruark برای نامگذاری چند مورد. استفاده از جزر و مد در این دستگاه های مختلف از یک برند به دیگری متفاوت است. با استفاده از Denon و Marantz ، استفاده از برنامه HEOS ضروری است که در آن استفاده از جزر و مد کمتر از برنامه اختصاصی کاربر باشد ، اما برای استفاده روزانه به اندازه کافی بصری باقی می ماند. با استفاده از دستگاه های دیگر مانند Sonos Connected Speakers ، می توان از گزینه Tidal Connect استفاده کرد تا مستقیماً موسیقی را از برنامه رسمی جزر و مد کنترل کند. از طرف دیگر ، توجه به این نکته حائز اهمیت است که تمام دستگاه های دارای جزر و مد یکپارچه لزوماً MQA سازگار نیستند. در این حالت ، کیفیت کمتر است ، حتی با اشتراک Hi-Fi جزر.

قبوز

سرویس Tricolor Qobuz این مزیت را دارد که اجازه گوش دادن به موسیقی را به روش های مختلف ، خواه از برنامه تلفن همراه آن برای iOS و Android ، برنامه آن برای Mac و Windows یا از رابط وب خود داشته باشد. روش انتخاب شده هر چه باشد ، رابط به طور کلی مشابه است. ما از برگه “کشف” که در آن Qobuz آخرین محتوای سرمقاله خود و همچنین ویژگی های جدید و لیست های پخش آن را ارائه می دهد ، مورد استقبال قرار می گیریم. از طرف دیگر ، توصیه ها به اندازه سایر خدمات مرتبط نیستند و به جای سلیقه شخصی ما ، بر سبک های کلاسیک و جاز تأکید می کنند. ما دسته هایی نداریم که همه لیست های پخش را بر اساس ژانرها جمع می کنند. از طرف دیگر ، کشف این موارد از برگه تحقیق ممکن است ، اما کمتر از خدمات رقیب وجود دارد.

Qobuz این مزیت را دارد که در مرورگر موبایل ، اینترنت و رایانه در دسترس باشد. توصیه ها عمدتاً روی جاز و کلاسیک متمرکز شده است.

Qobuz مطمئناً مشخص ترین سرویس HI Res در تقویت کننده ها ، پخش کننده های شبکه یا بلندگوهای متصل است. مارک های زیادی مانند Yamaha ، Elipson ، Cabasse ، Bluesound ، Audio Pro یا Cambridge Trust این سرویس. Qobuz عملکرد اتصال ندارد ، به این معنی که لازم است از طریق برنامه خاص برای هر مارک برای دسترسی به موسیقی استفاده کنید. این ویژگی ها به طور کلی پایین تر از برنامه رسمی Qobuz هستند.

موسیقی آمازون HD

آمازون نامحدود یک رابط وب و برنامه تلفن همراه بسیار قانع کننده ارائه می دهد. در صفحه اصلی ایستگاه ها و توصیه های شخصی. اینها همیشه مرتبط هستند و ما از کشف عناوین و هنرمندان جدید لذت می بریم. الگوریتم پشت این انتخاب ها به ویژه خیره کننده است و پس از گذشت چند دقیقه در برنامه ، سلیقه های ما را بسیار خوب مشخص می کند. در این مورد است که Amazon Music HD واقعاً پایان بازی خود را می گیرد.

توصیه های ارائه شده توسط برنامه موسیقی آمازون از جمله مهمترین آنها ، دقیقاً مانند موارد Apple Music است.

Amazon Music HD در بسیاری از دستگاه های صوتی داخلی از جمله آمپلی فایرهای متصل به Hi-Fi و Home-Cinema و Marantz ، بلندگوهای متصل Sonos و Bose یا میله های یاماها و سامسونگ آن ادغام شده است. همه این دستگاه ها اغلب به شما امکان می دهند خواندن مستقیم از طریق اتصال به موسیقی آمازون از برنامه سازنده سفارش دهید.

موسیقی اپل

مثل همیشه با شرکت اپل ، برنامه تلفن همراه Apple Music برای iOS ، Android و Mac یک طراحی مینیمالیستی را نشان می دهد و استفاده بسیار ساده است. برای دسترسی به رتبه های مختلف ، کتابخانه موسیقی ، رادیوها یا حتی بسیاری از توصیه ها می توانید بین چندین زبانه حرکت کنید. هنگام ثبت نام در این سرویس ، اپل موسیقی اطلاعاتی در مورد ژانرها و هنرمندان مورد علاقه خود درخواست می کند ، به طوری که توصیه های مبتنی بر الگوریتم بسیار شبیه به نبوغ از اولین استفاده از این سیستم عامل مرتبط و قابل اعتماد است. Apple Music همچنین این مزیت را دارد که بیشترین لیست پخش را ارائه می دهد. آنها بیشمار ، سازمان یافته و اغلب به روز شده اند.

Apple Music دارای یک برنامه موبایل و رایانه ای با رابط کاربری سیال ، بصری و همیشه توصیه های مرتبط است.

اخیراً ظاهر شده است ، Apple Music به طور طبیعی در تعداد محدود تری از دستگاه ها ادغام شده است. به نظر می رسد گسترش آن اخیراً با ارائه خدمات به سخنرانان و میله های سونوهای خود ، برخی از عناصر بلوز یا حتی بلندگوهای صوتی متصل به صدا ، تسریع می کند. از یک دستگاه اپل ، همچنین می توان موسیقی را به هر دستگاه سازگار با AirPlay 2 پراکنده کرد. از طرف دیگر ، حداکثر کیفیت پذیرفته شده در 16 بیت و 48 کیلوهرتز است. بنابراین از طریق این حالت انتقال ، می توان از همه پرونده های Hi-res موسیقی اپل استفاده کرد.

Deezer Hi-Fi

گوش دادن به Deezer Hi-Fi می تواند از یک رابط وب ، برنامه ای برای ویندوز یا Mac یا از برنامه تلفن همراه برای iOS و Android انجام شود. رابط این خوانندگان مختلف دلپذیر است و ما به راحتی بین پادکست ها ، موسیقی و موارد دلخواه مرور می کنیم (هنرمندان ، آلبوم ها ، عناوین ، تدوین ها و غیره.). لیست های پخش بیشمار و برخی از آنها شخصی سازی شده اند. توصیه های گوش دادن کاملاً مرتبط است ، اما ممکن است به اندازه Apple Music یا Amazon HD خوب نباشد.

Deezer مجاز به گوش دادن به موسیقی از برنامه تلفن همراه خود ، برای رایانه و همچنین از رابط وب خود است.

بسیاری از دستگاه ها با Deezer سازگار هستند ، اما همه آنها پرونده ها را با کیفیت CD نمی خوانند. بنابراین انتخاب یک سیستم معتبر Deezer Hi-Fi ضروری است ، مانند بسیاری از تجهیزات Amazon Echo یا Sonos ، به عنوان مثال. برای سادگی بیشتر ، Deezer Hifi پس از سال 2015 با بسیاری از محصولات Chromecast سازگار است. برای شروع گوش دادن به موسیقی در کیفیت CD ، به سادگی دکمه Chromecast را انتخاب کنید.

جدول زیر کیفیت و قالب پرونده ها را برای هر یک از خدمات خلاصه می کند.

سرویس برنامه همراه نرم افزار کامپیوتر پخش کننده وب دستگاه سازگار
دستگاه های سازگار با Qobuz
دستگاه های سازگار با جزر و مد
دستگاه های سازگار با Deezer
دستگاه های سازگار با موسیقی آمازون
دستگاه های سازگار با موسیقی اپل

چه سرویس جریان بهترین کیفیت گوش دادن را ارائه می دهد ?

گوش دادن ، جزر و مد برنده نبرد خدمات موسیقی HD از نظر کیفیت و دقت با عناوین حداکثر 24 بیت / 384 کیلوهرتز. هیچ سرویس دیگری در حال حاضر چنین وضوح بالایی ارائه نمی دهد. استفاده از DAC خارجی ، یک پخش کننده شبکه یا یک پخش کننده شنوایی برای استفاده از این پرونده ها ضروری است. با یک سیستم مناسب ، Tidal کمی بیشتر در عناوین خاص ارائه می دهد. گوش دادن کاملاً تحلیلی ، پویا و بسیار دقیق است.

با وضوح معادل ، به نظر می رسد Qobuz کمی وضوح و حضور بیشتری در سه گانه نشان می دهد. ابزارهای طناب در مقایسه با سایر خدمات ، اشاره ای به Reverberation و بافت های اضافی را ارائه می دهند. این افزایش وضوح همچنین به نفع جزئیات ریز است که به نظر می رسد بهتر از بقیه صحنه جدا شده است. با توجه به موسیقی آمازون ، این سرویس کمی بیشتر روی صداها متمرکز است ، که بسته به عناوین می تواند یک مزیت یا یک اشکال باشد. در کلاسیک یا جاز ، Qobuz کمی بهتر است ، در حالی که موسیقی آمازون بسیار خوب از تنوع دفاع می کند. بنابراین مهمتر از همه موضوع سلیقه موسیقی است.

برای شرکت Cupertino ، عناوین موجود در Apple Music یک شخصیت کاملاً خیس تر در باس را نشان می دهد ، که نباید از طرفداران دوستداران پاپ ناراضی باشد. از طرف دیگر ، شور و شوق در هنگام گوش دادن با کلاه ایمنی غیر آپل ، در آهنگ های Dolby Atmos معتدل تر است. با این موارد ، کل صحنه بهبود یافته و ترازو طبیعی بودن خود را از دست می دهد. باس کمتر عمیق و دور به نظر می رسد ، دقیقاً مانند صداهایی که کمتر از مرکز و دور هستند. به طور متناقض ، صحنه باریک تر است و هر یک از جزئیات کمتر از آن ایستاده است. در حین پخش AirPlay 2 از سیستم Home-Cinema 5.1.2 کانال با مجلل شدن توسط تقویت کننده ، گوش دادن به ما فقط با جوهای افزایش دهنده تقویت کننده به جای حالت Apply Music Atmos برای ما طبیعی تر به نظر می رسید.

برای استفاده واقعاً از این پرونده های چند کاناله ، لازم است از برنامه Apple Music از یک Apple TV 4K که مستقیماً به یک سینمای خانگی یا نوار صدا متصل است ، استفاده کنید. در این حالت ، موسیقی واقعاً به Dolby Atmos منتقل می شود و گوش دادن به آن تبدیل می شود. صدا به بزرگی و فضای بسیار بیشتری بین هر ساز برنده می شود ، که باعث می شود جزئیات بیشتر جزئیات را به طور موثرتری درک کنید. صداها نزدیکتر هستند و از قد جالبی استفاده می کنند ، گویی این هنرمند در مقابل ما ایستاده است. به نظر می رسد Dolby Atmos یک طرف زنده و زنده را به موسیقی می آورد. ابزارهای خاصی مانند پیانو بهتر تجسم می شوند و طنین انداز از بلندگوهای Atmos در سقف این تصور را می دهد که در وسط یک سالن کنسرت خصوصی فقط برای ما قرار بگیرند. نتیجه به ویژه قانع کننده است و به نظر می رسد دالبی اتمس در گوش دادن به موسیقی آینده ای روشن در پیش دارد.

همراه با سینمای خانگی یا نوار صوتی ، Apple TV 4K برای لذت بردن از موسیقی در Dolby Atmos از Tidal و Apple Music ایده آل است.

بهترین سرویس موسیقی HD چیست ?

نبرد خدمات موسیقی HD سخت است و هر سیستم عامل مزایا و معایب خاص خود را نشان می دهد. در زمان نوشتن این مقایسه ، Tidal خدماتی است که بالاترین کیفیت گوش دادن را دارد ، با پرونده های حداکثر 24 بیت / 384 کیلوهرتز ، در برابر حداکثر وضوح 24 بیت / 192 کیلوهرتز برای Qobuz ، Apple Music و Amazon Music HD یا حتی بدتر 16 بیت / 44.1 کیلوهرتز برای Deezer Hi-Fi. برای رسیدن به این کیفیت بالا ، جزر و مد از قالب MQA بهره برداری می کند ، که شامل داشتن یک DAC صوتی ، یک پخش کننده شبکه ، یک تقویت کننده متصل یا یک پخش کننده شنوایی سازگار با این قالب است ، در غیر این صورت کیفیت معادل CD است.

یک پخش کننده صوتی سازگار با MQA مانند FIIO M11 Plus برای لذت بردن کامل از جزر و مد ضروری است.

رابط کاربردی همچنین در انتخاب یک سرویس موسیقی بدون ضرر نقش تعیین کننده ای دارد. به همین ترتیب ، Tidal ، Apple Music و Amazon Music در صدر لیست قرار دارند ، با یک برنامه دوستانه ، بصری و توصیه های مربوطه. اپل موسیقی و سیستم عامل های موسیقی آمازون با نمایش واقعی کلمات موسیقی ، با امکان راه اندازی عنوانی از آیه مورد نظر خود ، جذاب تر هستند.

رابط کاربری Apple Music دوستانه است ، با نمایش کلمات موسیقی که خوانده می شود.

سرانجام ، Tidal و Apple Music با ارائه فایلهای واقعی Dolby Atmos برای گوش دادن همهجانبه و ابتکاری با یک پخش کننده شبکه و یک سیستم سینمای خانگی یا یک نوار صدا ، واقعاً از بازی خارج می شوند. در این زمینه ، دو سرویس با گوش دادن به کلی مشابه ، لیست های پخش موضوعی بسیار نزدیک و تقریباً همان پرونده های Atmos برابر هستند. آلبوم های مختلف و لیست های پخش سازگار Dolby Atmos با این حال بهتر در پلتفرم اپل برجسته می شوند.

به تمام این دلایل ، ما می دانیم که انتخاب بهترین سرویس موسیقی HD دشوار است. این بسته به نیاز شما و به خصوص تجهیزات شما بسیار متغیر است. علاوه بر این ، هیچ چیز یخ زده نیست و نبرد بین خدمات مختلف متوقف نمی شود. به روزرسانی های برنامه های منظم ، ادغام فن آوری های جدید و تکامل الگوریتم های توصیه ها به طور خاص می تواند تعادل را معکوس کند.