دات ، آهک ، دوچرخه و اسکوتر | سلام RATP ، تست دوچرخه برقی Dott: آزادی بدون راحتی – CleanRider

تست دوچرخه برقی Dott: آزادی بدون راحتی

در پی رأی گیری در روز یکشنبه 2 آوریل 2023 ، شهربازی پاریس تصمیم گرفت از 1 سپتامبر 2023 اسکوتر خدمات خود را در پاریس ممنوع کند. دوچرخه های ذکر شده پیش از این تحت تأثیر قرار نمی گیرند و نه اسکوتر برقی شخصی. بنابراین شما باید تا 31 آگوست 2023 برای لذت بردن از اسکوتر خدمات خود در پاریس.

دوچرخه و اسکوتر

برنامه RATP Hello به شما امکان می دهد یک اسکوتر یا یک دوچرخه خود را با استفاده از Dott ، Lime و Tier Self -Service پیدا کرده و اجاره کنید. دسترسی به هزاران دوچرخه و اسکوتر در روز و شب در پاریس و île-de-france ، بدون نیاز به بارگیری چندین برنامه !

سفر اسکوتر مسافر یا خود خدمات چقدر است ?

قیمت یک مسیر در دوچرخه اسکوتر یا خود خدمات با شرکای ما شامل موارد زیر است:

 • هزینه های ثابت برای باز کردن وسیله نقلیه 1 یورو ؛
 • قیمت در هر دقیقه سفر حداکثر 0.25 € در دقیقه.

حداقل هزینه ها و تبلیغات ممکن است اعمال شود. هنگام اسکن کد QR وسیله نقلیه ، نرخ دقیق نمایش داده می شود. پس از اتمام سفر ، هزینه ها تا دقیقه بالایی جمع می شوند.

خوب است بدانید : هنگامی که شما یک سفر را شروع می کنید ، این سیستم مبلغ ثابت 9 یورو را نیز ذخیره می کند ، همچنین به نام پیش مجازات نامیده می شود. این کمی شبیه به واریز بانکی است: این امر باعث می شود اطمینان حاصل شود که برای تنظیم سفر خود وجوه کافی در روش پرداخت خود دارید. به محض اینکه سفر به پایان رسید ، ما این پیش مجازات را فسخ می کنیم. توجه داشته باشید که در دسترس بودن این مبلغ بسته به بانک شما ممکن است چند روز نیاز داشته باشد. اگر شک دارید ، در تماس با وی برای درخواست تأیید دریغ نکنید.

دوچرخه در آهک خود خدمات

© آهک

نحوه اجاره یک دوچرخه یا اسکوتر خود خدمات ?

برای اجاره اسکوتر یا دوچرخه با برنامه Hello RATP ، هیچ چیز نمی تواند ساده تر باشد !

 • یک وسیله نقلیه را از کارت برنامه یا از زمان جستجوی مسیر پیدا کنید
 • پس از کنار وسیله نقلیه ، دکمه “اسکنر را برای باز کردن قفل” فشار دهید و سپس کد QR وسیله نقلیه را اسکن کنید
 • شرایط کلی فروش Bonjour RATP و اسکوتر یا شریک دوچرخه مورد نظر را بپذیرید
 • پرداخت را تأیید کنید. اینجا می رویم !

اگر این اولین سفر شما با Bonjour RATP است ، به شما نیاز خواهید داشت:

 • به حساب مشتری خود Bonjour RATP متصل شوید یا یکی را ایجاد کنید
 • دوربین را فعال کنید تا کد QR را اسکن کند (اگر فعال شدن دوربین کار نمی کند ، اگر از دسترسی به آن امتناع ورزید یا اگر دوربین کد QR را رمزگشایی نمی کند ، می توانید به صورت دستی کد QR را وارد کنید)
 • جغرافیایی را برای پارکینگ فعال کنید
 • در صورت تمایل برای ثبت نام در بارهای بعدی ، کارت پرداختی داشته باشید که می توانید.

اگر برنامه خطایی را نشان دهد ، احتمالاً:

 • مشکل وسیله نقلیه: لطفاً دوباره با یک وسیله نقلیه دیگر در این نزدیکی امتحان کنید.
 • یک روش پرداخت مفقود شده: اطلاعات را از کارت بانکی خود وارد کنید.
 • از خرابی قبل از مجوز: مانده حساب مربوط به کارت مورد استفاده کافی نیست ، کافی نیست ، لطفاً کارت پرداخت را تغییر دهید.

چگونه می توان یک دوچرخه یا اسکوتر خود خدمات را اجاره کرد؟ - نقاشی

© دات

دوچرخه سواری و مشاوره در مورد ترافیک اسکوتر

برای اجرای ایمن ، توصیه های ما را دنبال کنید !

 • 18 ساله یا بالاتر باشید
 • بیش از یک نفر در هر وسیله نقلیه رانندگی نکنید
 • متمرکز بمانید – هدفون نپوشید ، با تلفن خود مشورت نکنید و کاری دیگر انجام ندهید که بتواند رفتار ما را منحرف کند
 • به قوانین ترافیک محلی و الزامات زیاد ترافیک احترام بگذارید و به سایر وسایل نقلیه و عابران پیاده توجه کنید
 • هرگز برای اطمینان از ایمنی عابر پیاده روی پیاده روها را در پیاده روها و پارک نکنید
 • رانندگی در مسیرهای چرخه یا جاده های سبز در صورت وجود در جاده هایی که حداکثر سرعت مجاز آنها کمتر یا مساوی با 50 کیلومتر در ساعت باشد
 • بعد از نوشیدن رول نکنید
 • تجهیزات بازتابنده را هنگام رانندگی در شب و با دید کم (به عنوان مثال در صورت مه) بپوشید
 • پوشیدن کلاه ایمنی را فراموش نکنید. حتی اگر در بعضی از کشورها اجباری نباشد ، همه جا یک اقدام ایمنی اساسی است. لطفاً توجه داشته باشید که اگر کلاه ایمنی نپوشید ، در برابر تروما سر بیمه نشده اید
 • با توجه به قوانین پارکینگ در شهر پارک کنید.

به عنوان یک یادآوری ، عدم رعایت قوانین ترافیک در معرض جریمه 135 یورو است.

اسکوتر ردیف در مقابل مکان de la république در پاریس

© ردیف

سوالات متداول

آیا اسکوتر برقی در پاریس ممنوع است ?

در پی رأی گیری در روز یکشنبه 2 آوریل 2023 ، شهربازی پاریس تصمیم گرفت از 1 سپتامبر 2023 اسکوتر خدمات خود را در پاریس ممنوع کند. دوچرخه های ذکر شده پیش از این تحت تأثیر قرار نمی گیرند و نه اسکوتر برقی شخصی. بنابراین شما باید تا 31 آگوست 2023 برای لذت بردن از اسکوتر خدمات خود در پاریس.

آیا برای اینکه بتوانید از یک اسکوتر یا دوچرخه سلف سرویس استفاده کنید ، باید سن داشته باشید ?

در پاریس ، شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید تا حق استفاده از یک اسکوتر خدمات خود را داشته باشید. این محدودیت در مورد دوچرخه های خود خدمات صدق نمی کند.

تست دوچرخه برقی Dott: آزادی بدون راحتی

تست دوچرخه برقی Dott: آزادی بدون راحتی

در میان بازیکنان اصلی اسکوتر های مشترک ، دات دوچرخه برقی با شناور رایگان خود را در پاریس راه اندازی می کند. ما این رقیب جدید دوچرخه های آهک را آزمایش کرده ایم ، یک راه حل به ویژه مؤثر در شرایط فعلی ترافیک.

اشباع خیابانها که حرکات دو چرخ حرکتی را محدود می کند ، حمل و نقل عمومی که منجر به فاصله اجتماعی نمی شود: حتی بیشتر از اسکوتر ، کمتر مطمئناً و آسان ، دوچرخه برقی مؤثرترین وسیله حمل و نقل برای حرکت در پایتخت است. اما همه نمی خواهند یک دوچرخه برقی بدست آورند ، هنگامی که این یک کاربرد گاه به گاه است. این جایی است که راه حل های به اشتراک گذاری می شود ، با بازیگرانی مانند Velib و ایستگاه های ثابت آن و برای شناور آزاد (بدون نقطه ثابت) ، اکنون آهک با مدل جدیدی از دوچرخه که آزمایش کرده ایم به دات پیوستند.

در اکتبر گذشته در پاریس با اولین سالو 300 دوچرخه راه اندازی شد ، دات قصد دارد خدمات خود را با حدود 3000 دوچرخه برقی در خیابان های پایتخت تقویت کند. با وجود Vaes به زودی در رم ، میلان ، بروکسل و لندن در دسترس است ، این برند می خواهد ناوگان حدود 10،000 دوچرخه برقی را در کل در اروپا مستقر کند ، که نگهداری آنها توسط همان مکانیک ، گشت زنی و ناوگان به عنوان اسکوتر برند انجام می شود.

در پاریس ، آنها بین مکان های میکرو تحرک مخلوط برای دوچرخه و اسکوتر برقی و 6،300 مکان رزرو شده برای دوچرخه تقسیم می شوند. برنامه Dott امکان پیدا کردن دوچرخه های موجود را فراهم می کند ، یا حتی اگر آنها را در یک پارکینگ کامل دوچرخه نمی بینید ، آنها را حلقه کنید. شما فقط باید کد QR را اسکن کنید تا دوچرخه موجود در برنامه را مشخص کنید و آن را باز کنید تا به دسته های خود بروید. خدماتی که به زودی باید از طریق برنامه Freenow که راه حل های مختلف تحرک را جمع می کند نیز در دسترس باشد. قیمت ها همانند اسکوتر است ، با انتشار 1 یورو + 0.23 یورو در دقیقه ، همان قیمت دوچرخه های آهک ، رقیب بزرگ ، اما بسیار بیشتر از Velib برقی ، مطمئناً با پایانه های ثابت مرتبط است. بسته های مختلف ، با این حال ، هزینه های کمتری برای کاربران معتبر.

لاستیک های چوبی

دوچرخه های دات خود را با رنگ آبی روشن خود که با رینگ های چوب قرمز 26 اینچی خود در تضاد است ، می شناسند. دستگاهی از یک الگوی بزرگ که ممکن است چشمگیر به نظر برسد ، مانند یک اسکوتر و سنگین با دو باتری قابل تعویض خود بر روی عصای مرکزی آن قرار دارد و دارای محدوده 60 کیلومتری است. خوشبختانه ، زین ارگونومیک در یک آشفتگی تنظیم می شود و موقعیت رانندگی خوشایند است. یک سبد جلوی عملی به شما امکان می دهد یک کیسه را به روشی مطمئن حمل کنید. از دورهای اول ، ما از اثربخشی کمک ها پس از شروع دوم قبل از شروع آن قدردانی می کنیم. یک سرعت واحد روی برنامه است و حتی روی ظرف ، گاهی اوقات با ارائه کمی بیشتر از دیگران ، بیش از 20 کیلومتر در ساعت بدون پدال زدن دشوار است. در دنده ها ، ضرب طولانی باعث می شود حتی به راحتی سرعت خود را حفظ کند.

دستگاه قوی اگر از نقص عمده ای رنج نرود ، می تواند راحت باشد: طراحان آن لاستیک های کامل را انتخاب کرده اند که مطمئناً از هرگونه سوراخ جلوگیری می کنند ، اما از پشت کاربر نیز جلوگیری نمی کنند. برای آسایش در خارج از پوشش های نوع بیلیارد ، ما برمی گردیم ، و آن را بر روی سنگفرش ها و پوشش های تخریب شده کاملاً غیرقابل تحمل می کند. ترمز ارائه شده توسط دو درام از یک قدرت متوسط ​​است ، اما کافی است. خوشبختانه ، در صورت لزوم ، سوپر زنگ با قدرت بالا که در دسته سمت راست روی نوار دسته قرار می گیرد ، باقی می ماند.

بنابراین در اینجا یک راه حل سریع و مؤثر جدید برای عبور از شهر با یک دوچرخه قوی ، دلپذیر اما صراحتاً فاقد راحتی است.

تست دوچرخه برقی Dott: ترازنامه

خوشمان آمد ما آن را کمتر دوست داشتیم
دلپذیر برای رانندگی
طراحی کاستود
تنظیم زین آسان
راحتی شیب دار
قیمت بالا
ترمز متوسط

دوچرخه های برقی خوب