سرعت فیبر: راهنمای توضیحی و جزئیات فیبر رایگان ، SFR ، Bouygues و سرعت نارنجی ، همه چیز در مورد سرعت فیبر و سرعت ارائه شده توسط تأمین کنندگان

همه چیز در مورد سرعت و سرعت فیبر ارائه شده توسط تأمین کنندگان

چندین ده پیشنهاد فیبر در فرانسه ، به قیمت بین 20 تا 60 یورو در هر ماه. به طور طبیعی ، سرعت فیبر از یک پیشنهاد به دیگری متفاوت است و همین مسئله نیز انجام می شود خدمات موجود در هر پیشنهاد.

سرعت فیبر: راهنمای توضیحی و جزئیات رایگان ، SFR ، Bouygues و سرعت نارنجی

فن آوری فیبر اجازه می دهد تا اتصالات بی نهایت سریعتر از ADSL داشته باشند و بدون بستن پهنای باند به محتوای وب دسترسی پیدا می کنند. سرعت فیبر نوری و نحوه درک تفاوت بین سرعت واقعی و نظری چیست ? نحوه تعیین حداکثر سرعت بارگیری فیبر اتصال آن ? تمام پاسخ ها در مورد سرعت فیبر در این راهنما.

 • ضروری
 • سرعت فیبر نوری بیشتر اوقات بین 300 مگابیت در ثانیه و 2 گیگ بر ثانیه.
 • در شرایط واقعی ، میانگین سرعت فیبر است ضعیف تر آن سرعت نظری.
 • سرعت بارگیری یک پرونده در بیان شده است ماه, و 1 مگابایت در ثانیه معادل 8 مگابیت در ثانیه است.
 • ارائه دهندگان دسترسی به اینترنت همه ارائه می دهند اشتراک های بیشتر از 1 گیگابایت در ثانیه.
 • شما می توانید یک تست سرعت فیبر برای تعیین سرعت اتصال خود.

سرعت نوری فیبر هر اپراتور

در پیشنهادات فیبر اینترنتی با ضرب در سالهای اخیر ، جالب است که به آن نگاه کنید تا ببینید فیبری پیشنهاد شده توسط هر اپراتور. بسته به محدوده اشتراک و فناوری مورد استفاده (FTTH یا FTTLA) ، جریان ها می توانند بسیار متفاوت باشند.

سرعت فیبر نارنجی و SOSH

اپراتور نارنجی و مارک تجاری SOSH کم هزینه آن 4 پیشنهاد فیبر: LiveBox ، LiveBox Up ، LiveBox Max و SOSH Box.

جریانهای ارائه شده توسط جعبه SOSH حداکثر 300 مگابیت در ثانیه می رسند ، که کمی زیر سایر اپراتورها ، به ویژه با توجه به سرعت پذیرش.

سرعت فیبر SFR و قرمز توسط SFR

SFR یکی از آخرین اپراتورهایی است که هنوز هم بر اساس کابل کواکسیال FTTLA ارائه می دهد: اینها آن هستند پیشنهادات THD (سرعت بسیار بالا). بسته به صلاحیت آن ، بنابراین می توانیم از فیبر SFR یا SFR THD استفاده کنیم.

تأمین کننده دارای 3 پیشنهاد فیبر و 3 پیشنهادات THD است ، و به رنگ قرمز توسط SFR ، اشتراک جعبه قرمز نیز در THD موجود است ، مانند فیبر ftth. با رایگان ، در حال حاضر اپراتور است که سریعترین جریان در فرانسه را ارائه می دهد ، 8 گیگ بر ثانیه.

پیشنهادات THD SFR با همان قیمت هایی که FTTH Fiber ارائه می دهد ، اما جریان آنها به 1 گیگابایت در ثانیه در پذیرش و 100 مگابیت در ثانیه در پخش محدود می شود. پیشنهاد Red Thd 300 مگابیت در ثانیه در پذیرش و 30 مگابیت در ثانیه پخش می کند.

ما می توانیم ببینیم که در SFR ، حداقل نرخ جریان فیبر SFR 500 مگابیت در ثانیه است ، چه در پذیرش و چه در پخش. جعبه قرمز ، به نوبه خود ، اکنون 500 مگابیت در ثانیه ارائه می دهد که با توجه به نرخ پایین ، آن را در مقابل رقابت بسیار خوب قرار می دهد.

سرعت فیبر رایگان

رایگان 3 پیشنهاد فیبر به اعتبار او ، که جریان آنها در دریافت اشتراک فیبر به دیگری متفاوت است. کمترین سرعت فیبر نوری که توسط اپراتور ارائه می شود 1 گیگابایت در ثانیه است ، از طریق انقلاب Freebox آن.

ما با Freebox Pop و حداکثر 8 گیگابایت در ثانیه با Delta Freebox به 5 گیگابایت در ثانیه صعود می کنیم ، که این امر را به این نتیجه می رساندسریعترین فیبر در حال حاضر با جعبه قدرت 8X SFR. با این حال ، بدیهی است که یک سرعت نظری به ندرت در شرایط واقعی حاصل می شود.

سرعت فیبر Bouygues

Bouygues Telecom پیشنهاد فیبر فعلی خود را در حدود 3 اشتراک ایجاد می کند: Bbox Fit ، Bbox Must و Bbox Ultym:

Bbox Fit سرعت فیبر متقارن را با 400 مگابایت ارائه می دهد ، که آن را در سطح سایر پیشنهادات ورودی مانند LiveBox ، SOSH Box یا SFR Box Starter قرار می دهد. اگر می خواهید از سرعت رضایت بخش بهره مند شوید ، بهتر است به Bbox باید و Ultym که می رسد روی آورید 1 و 2 گیگ بر ثانیه در جریان نزولی.

سرعت فیبر: با فیبر به چه جریان می رسیم ?

فیبری

فیبر نوری ، که در دهه 1970 اختراع شده و از اواخر دهه 2000 در قلمرو فرانسه توسعه یافته است ، در حال حاضر سریعترین فناوری دسترسی به اینترنت برای افراد و همچنین متخصصان.

این سیم شیشه ای, راننده سبک, به شما امکان می دهد داده ها را با سرعت بسیار بالا در مسافت های طولانی و بدون از بین رفتن جریان ، بر خلاف فن آوری های ADSL و VDSL که شبکه مس را وام می گیرند ، منتقل کنید.

دو نوع فناوری فیبر نوری در فرانسه استفاده می شود:

 • آنجا فیبر نوری ftth از ابتدا تا پایان ، با استفاده از یک اتصال کابل کاملاً فیبر نوری. این سریعترین فناوری در فرانسه است.
 • آنجا فناوری FTTLA, با استفاده از کابل کواکسیال برای آخرین متر اتصال فیبر. سرعت اتصال آن کمی پایین تر از فیبر ftth است.

فیبر نوری علامت گذاری می کند استراحت با سایر فن آوری های دسترسی به اینترنت و به ویژه ADSL و VDSL ، که همچنان فناوری هایی هستند که عمدتا در فرانسه مورد استفاده قرار می گیرند. Arcep از سرعت بسیار بالایی صحبت می کند وقتی متوسط ​​سرعت رو به پایین بیشتر از آن باشد 30 مگابیت در ثانیه.

جریان نزولی و قائم ? جریان سراشیبی (بارگیری) با اطلاعات دریافت شد توسط اتصال اینترنتی ما. این مهمترین سرعت برای برآورد سرعت و سرعت اتصال آن است: ناوبری وب ، بارگیری فایل ، مشاهده محتوای ویدیویی ، پخش بازی. مقدار (بارگذاری) به آن اشاره دارد داده ها صادر شده است با اتصال و به اشتراک گذاشته شده در شبکه ، مانند قرار دادن عکس به صورت آنلاین. به طور کلی پایین تر از جریان رو به پایین است.

فیبر نوری سرعت هایی را به همراه دارد که کاملاً بخشی از دوران با سرعت بسیار بالا است ، زیرا جریان آن به طور کلی بین است 100 مگابیت در ثانیه وت 2 گیگ بر ثانیه. بنابراین ، با سرعت 1 گیگابایت در ثانیه ، ما در VDSL (50 مگابیت در ثانیه) و تقریبا 65 برابر بیشتر از دسترسی ADSL (درپوش 15 مگابیت در ثانیه) ، 20 برابر بیشتر ممکن است.

تماس رایگان

شما می خواهید واجد شرایط بودن فیبر خود را آزمایش کنید ?

برای انجام یک تست صلاحیت رایگان با ما تماس بگیرید و در ارتقاء لحظه ای در بین پیشنهادات شریک زندگی قرار بگیرید. (سرویس Selectra رایگان)

با گذشت سالها ، شبکه فیبر به سرعت مستقر می شود: در سال 2021 ، تعداد اشتراک های با سرعت بسیار بالا فراتر از اشتراک های ADSL ، تعداد بیشتری از افراد دارای فیبر در خانه خود.

جریان ها همچنین تکامل می یابند: امروزه بسیاری از بسته های اینترنتی وجود دارند که سرعت اینترنت فیبر را به دست می آورند یا بیش از آن هستند 1 گیگابایت در ثانیه, که چند سال پیش هنوز نادر بود.

حداکثر سرعت توسط فناوری

فناوری اینترنت سرعت (بارگیری) سرعت (بارگذاری)
ADSL تا زمان 20 mbit/s تا زمان 1mbit/s
vdsl2 تا زمان 100 mbit/s تا زمان 8 mbit/s
اینترنت توسط رادیو تا زمان 30 mbit/s تا زمان 5 mbit/s
اینترنت توسط ماهواره تا زمان 250 mbit/s تا زمان 20 mbit/s
کابل کواکسیال (fttla) تا زمان 300 mbit/s تا زمان 100 mbit/s
فیبر نوری (FTTH) تا زمان 8 GBIT/S تا زمان 1 GBIT/S

سرعت فیبر واقعی یا نظری: چه تفاوت هایی ?

تمام جریانی که در سایت های تأمین کننده مشاهده می شود یا در بیشتر مواردی که با سرعت دسترسی به اینترنت سروکار دارند جریان های نظری. آنها به سرعت حداکثر فیبر که امکان دستیابی به یک جعبه معین وجود دارد ، اشاره می کنند.

این سرعت صرفاً نظری است ، زیرا به عنوان بخشی از آن محاسبه می شود شرایط بهینه دسترسی به اینترنت, بدون تداخل عمده. دیدن یک پوشش سرعت نوری با سرعت 800 مگابیت در ثانیه کاملاً طبیعی است در حالی که توسط اپراتور مشخص شده است که جعبه می تواند به 1 گیگابایت در ثانیه برسد.

به طور کلی ، میانگین سرعت فیبر, در یک وضعیت واقعی ، بین 10 و 30 ٪ کندتر که سرعت نظری نشان داده شده توسط اپراتور. اتصال بی سیم اغلب پایین تر از اتصال کابل اترنت (RJ45) است ، دومی که از پهنای باند بدون از دست دادن بهره می برد. بنابراین کمی سرعت فیبر خواهیم داشت در وای فای کمتر بهینه است.

با این حال ، اگر وقتی قرار است به بیش از 500 مگابیت در ثانیه برسید ، سرعت 50 مگابیت در ثانیه را مشاهده کنیم ، بسیار محتمل است که یک مشکل فنی منبع ناراحتی باشد. تنظیمات نصب ، اتصال یا پیکربندی شبکه می تواند سرعت اتصال فیبر را تغییر داده یا کاهش اینترنت ایجاد کند. گاهی، تجزیه شبکه در سطح محلی یا منطقه ای با اپراتور برگزار می شود که وضوح آن چند روز طول می کشد.

توجه داشته باشید که برخی از اپراتورها داوطلبانه وحشیانه حداکثر سرعت اتصال فیبر را که توسط جعبه آنها به دست می آید محدود می کنند ، اما پیش نویس گزینه ها را افزایش می دهد می توان بیرون برد.

برای تعیین سرعت اتصال فیبر ، فقط یک آزمایش جریان را در شبکه انجام دهید. این بسیار ساده است ، فقط چند ثانیه طول می کشد و به شما امکان می دهد سرعت خود را در پذیرایی ، در پخش و همچنین پینگ خود بدانید.

سرعت بارگیری فیبر را درک کنید

شما با یک پیشنهاد فیبر مشترک شده اید 1 گیگابایت در ثانیه در پذیرش اما می فهمید که در حین بارگیری هرگز به این سرعت نرسید ? این طبیعی است ، زیرا سرعت جریان فیبر به نوعی با پهنای باند جعبه.

پهنای باند یک مودم هنوز به شما امکان می دهد حداکثر سرعت آن را برای بارگیری بدانید. این در مورد مقدار بیت (واحد اندازه گیری رایانه) که او می تواند در یک ثانیه بارگیری کند. این در بیان شده است مگابیت در ثانیه (یا گیگابیت) ، که ما اغلب کوتاه می کنیم mbit/s, MBPS یا MB/s.

هنگام بارگیری پرونده ، واحد اندازه گیری در بیان شده است megoacts در هر ثانیه (MO/S). جریان فیبر اعلام شده توسط اپراتورها همیشه در مگابیت در ثانیه (MBIT/S) بیان می شود:

 • یک megaoctet معادل هشت مگابیت است: 1 MB = 8 Mbits.
 • آزمون مگا به معنای همان مگابایت است ، بنابراین: 1 MB = 1 MB = 8 Mbit.

آنچه باید بدانید این گزارش از 1 تا 8 بین بایت و بیت است. وقتی آن را به خاطر بسپارید ، می توانید درک کنید که چرا جریان نشان داده شده توسط تأمین کننده آن ، که به طور کلی در مگابیت ها در ثانیه (MBIT/s) نمایش داده می شود ، واقعاً است بزرگتر از سرعت بارگیری فیبر که ما مشاهده می کنیم ، در هر ثانیه در megaoctes بیان شده است (Mo/s).

استدلال برای داده هایی که از جعبه آن ارسال می کنیم یکسان است: سرعت 500 مگابیت در ثانیه در پخش در واقع با حداکثر سرعت فیبر بارگذاری مطابقت دارد 62.5 مگابایت در ثانیه (500 تقسیم شده توسط 8).

نمونه ای از 3 اتصالات فیبر را با سرعت های مختلف بگیرید: 100 مگابیت در ثانیه ، 500 مگابیت در ثانیه و 1 گیگابایت بر ثانیه. برای بارگیری ، ما به ترتیب می توانیم به 37.5 مگابایت در ثانیه ، 62.5 مگابایت در ثانیه و 125 مگابایت بر ثانیه برسیم. در اینجا ایده ای از ایده است زمان بارگیری لازم است برای انواع مختلف پرونده ها با این سه سرعت مجزا:

سرعت بارگیری فیبر

نوع فایل بارگیری شده سرعت فیبر 100 مگابیت در ثانیه سرعت فیبر 500 مگابیت در ثانیه سرعت فیبر 1 گیگابایت در ثانیه
نرم افزار 100 مگابایتی 8 ثانیه کمتر از 2 ثانیه کمتر از 1 ثانیه
آلبوم موسیقی 700 مگابایتی 56 ثانیه 11 ثانیه 6 ثانیه
فیلم 10 گیگابایتی 4K 13 دقیقه 20 ثانیه 2 دقیقه 40 ثانیه 1 دقیقه 40 ثانیه
بازی ویدیویی 50 گیگابایتی 1 ساعت 7 دقیقه 13 دقیقه 20 ثانیه 6 دقیقه 40 ثانیه

چرا اپراتورها ترجیح می دهند خود را در MBIT/S بیان کنند و نه در MO/S ? آنها عادت دارند در مورد سرعت فیبر در mbit/s یا gbit/s در a صحبت کنند تجاری و از آنجا. اگر در سیستم های بزرگ در هر ثانیه بیان شود ، سرعت فیبر خواهد بود هشت بار پایین تر و بنابراین ارقام از نظر مصرف کنندگان کمتر چشمگیر به نظر می رسند.

شما به دنبال یک پیشنهاد فیبر با جریانهای بهتر هستید ?

سرویس Selectra رایگان

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

یک یادآوری رایگان توسط یک مشاور نارنجی بخواهید:

خدمات برای اشتراک های جدید رزرو شده است. مشتری در حال حاضر ? لطفا با 3900 تماس بگیرید.

یک مشاور نارنجی ظرف 48 ساعت به شما یادآوری می کند

با کلیک بر روی “اعتبارسنجی” ، شما موافقت می کنید که توسط یک مشاور نارنجی فراخوانده شوید. شماره شما فقط برای این درخواست فراخوان استفاده می شود و به اشخاص ثالث ارسال نمی شود.

به روز شده در تاریخ 09/14/2023

ژان در ژانویه سال 2021 شروع به کار در Echos du Net کرد. موضوع مورد علاقه او ? مقالات مربوط به مضامین مربوط به اپراتور رایگان.

همه چیز در مورد سرعت و سرعت فیبر ارائه شده توسط تأمین کنندگان

مقدماتی فیبر

سرعت نوری فیبر یک معیار مهم هنگام تلاش برای اشتراک در اشتراک فیبر است. 300 مگابیت در ثانیه ، 1 گیگابایت بر ثانیه ، 2 گیگ بر ثانیه یا بیشتر . سرعت از یک پیشنهاد به دیگری و برای هر اپراتور به شدت متفاوت است. سرعت متوسط ​​فیبر چقدر است و جریانهای ارائه شده توسط تأمین کنندگان چقدر است ? برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرعت فیبر ، به راهنمای ما در زیر مراجعه کنید.

تماس رایگان

تست واجد شرایط بودن فیبر

یک مشاور به شما کمک می کند تا شریک زندگی مناسب ترین خانه خود را پیدا کنید (سرویس Selectra رایگان).

 • ضروری
 • فیبر اجازه می دهد سرعت اتصال بی نهایت سریعتر که در ADSL یا VDSL.
 • اپراتورها پیشنهاداتی را ارائه می دهند که فیبری می تواند برود 300 مگابیت در ثانیه در 8 گیگابایت در ثانیه (در پذیرش)
 • شما باید در ذهن داشته باشید تفاوت بین فیبر نظری سرعت و سرعت واقعی : همه اپراتورها نشانگر یک جریان از نظر نظری قابل دستیابی هستند ، اما در واقعیت ، اتصالات ما زیر این ارقام است.

میانگین سرعت فیبر چقدر است ?

کابل فیبر نوری

فیبر نوری اکنون در بخش بزرگی از خانوارهای فرانسه وجود دارد ، زیرا تعداد بیشتری وجود دارد 22 میلیون اشتراک فیبر در کشور. با توجه به بسیاری از پیشنهادات فیبر موجود در بازار ، ما می توانیم از نظر تفاوت های قابل توجهی را مشاهده کنیم فیبر سرعت اینترنت پیشنهادی توسط تأمین کنندگان.

باید بدانید که فناوری فیبر ، که مبتنی بر استفاده از a است سیم شیشه ای رسانا سبک, در صورت عدم مهار می تواند از نظر جریان بسیار بالا برود. رکورد سرعت فعلی فیبر نوری است 319 TBIT/S, در تابستان سال 2021 توسط یک موسسه ژاپنی رسیده است. این مربوط به 319،000 gbit/s است ، یا بیش از 40،000 بار بالاترین سرعت فیبر موجود در پیشنهادهایی که در فرانسه به بازار عرضه می شود.

چرا پس ، میانگین سرعت فیبر در مقایسه با آنچه در تئوری می تواند به دست آورد بسیار کم است ? با توجه به زیرساخت شبکه فیبر و استقرار آن در فرانسه (و جاهای دیگر) ، باید محدودیت هایی اجرا شود تا با مشکلات بزرگ در مقیاس روبرو نشود. هر منطقه ، هر شهرداری باید بدون آن دسترسی عادلانه به استقرار فیبر داشته باشد مانع شبکه نمی شود در مقیاس ملی.

به همین دلیل است که در حال حاضر اکثر پیشنهادات فیبر محدود به 1 یا 2 گیگ بر ثانیه. اپراتورها همچنین سرعت فیبر برخی از پیشنهادات خود را به گونه ای که فقط بهترین سرعت را برای پیشنهادات حق بیمه خود حفظ می کنند ، به منظور استفاده بهتر آنها را متمایز کنید در محدوده آنها.

 • آنجا فیبر “از ابتدا تا پایان” نامیده می شود (یا ftth به زبان انگلیسی ، به فیبر به خانه): این رایج ترین نوع اتصال فیبر در فرانسه است که 19.02 میلیون خانوار را در سه ماهه اول 2023 تجهیز می کند. یک کابل فیبر مستقیماً در محل اقامت ، بدون برش کشیده می شود. این اجازه می دهد تا بهترین نرخ افزایش (حداکثر 1 گیگ بر ثانیه) و فرزندان (حداکثر 8 گیگ بر ثانیه).
 • آنجا فیبر پایان کواکسیال (یا fttla ، برای فیبر به آخرین تقویت کننده): در اینجا ، از کابل کواکسیال برای آخرین متر اتصال ، در محل و مکان فیبر کابل استفاده می شود. با این نوع اتصال ، تضعیف خط فیبر بیشتر است ، که منجر به سرعت فیبر کمی پایین تر می شود: حداکثر 1 گیگابایت در ثانیه در پذیرش و 100 مگابیت در ثانیه در انتشار. فقط 0.81 میلیون خانوار به FTTLA متصل هستند: این نوع اتصال با گذشت زمان کمتر و کمتر استفاده می شود.

سرعت نوری فیبر هر اپراتور

چندین ده پیشنهاد فیبر در فرانسه ، به قیمت بین 20 تا 60 یورو در هر ماه. به طور طبیعی ، سرعت فیبر از یک پیشنهاد به دیگری متفاوت است و همین مسئله نیز انجام می شود خدمات موجود در هر پیشنهاد.

بسیاری از پیشنهادات جریان متقارن : سرعت فیبر در پذیرش و انتشار کاملاً یکسان است. فقط فناوری فیبر این نوع عملکرد را امکان پذیر می کند: سایر فن آوری های دسترسی به اینترنت (ADSL ، رادیو ، ماهواره) به طور کلی مقدار بسیار کمتری نسبت به جریان نزولی دارند.

یادآوری: 1 گیگابایت در ثانیه برابر است 1000 مگابیت در ثانیه. کمی ارزش 8 بایت دارد ، بنابراین سرعت اتصال فیبر 1 گیگابایت در ثانیه (یا 1000 مگابیت در ثانیه) امکان بارگیری را فراهم می کند 125 مگابایت در ثانیه (1000 تقسیم بر 8). بنابراین جریان ، بیان شده در بیت/S را با سرعت بارگیری فایل اشتباه نکنید ، که به طور کلی در بایت/s بیان شده است.

اشتراک فیبر SFR

اپراتور مربع قرمز دارای سه پیشنهاد فیبر ، مجلل ترین ، جعبه فیبر Premium SFR, دارای بالاترین سطح در بازار است ، 8 گیگ بر ثانیه در پذیرش و 1 گیگابایت در ثانیه در پخش. همه پیشنهادات با تعهد 12 ماهه.

SFR توجه داشته باشید ، با شرکت تابعه قرمز خود ، آخرین تأمین کننده ای است که اشتراک های فیبر FTTLA را ارائه می دهد ، به نام “جعبه“”. اگر آدرس شما واجد شرایط فیبر FTTH نباشد اما می تواند به FTTLA وصل شود. نرخ جریان fttla در SFR است 1 گیگابایت در ثانیه در پذیرش و 100 مگابیت در ثانیه در پخش.

شما می خواهید یک پیشنهاد SFR را بیرون بیاورید ?

پیشنهاد فیبر Bouygues

Bouygues در حال حاضر سه بسته اینترنتی از 18.99 € تا 32.99€/ماه سال اول ، همه با یک تعهد 12 ماهه. پیشنهاد Bbox Ultym مجهز به مودم است Bbox WiFi 6, یکی از آخرین مودم هایی که در فرانسه به بازار عرضه شده است.

گاهی اوقات اپراتور برجسته می کند سری ویژه Bbox با قیمت مناسب: اغلب یک پیشنهاد در نیمه راه بین Bbox Fit و Bbox باید اشتراک داشته باشد ، اما به موقع محدود است.

شما می خواهید یک پیشنهاد Bouygues را بیرون بیاورید ?

اشتراک فیبر به صورت رایگان

رایگان تأمین کننده با بیشترین تعداد مودم های موجود ، 4: انقلابی (جعبه پرچمدار آن ، که در سال 2011 راه اندازی شد), Delta ، Delta S و Pop. در کل ، 4 اشتراک فیبر به اپراتور وجود دارد که بیشتر آنها هستند بدون حداقل مدت زمان تعهد. با SFR ، رایگان بیشترین سرعت نزولی را دارد (8 گیگ بر ثانیه).

پیشنهاد انقلاب با a همراه است تعهد 12 ماهه, که به شما امکان می دهد در سال اول از تخفیف استثنایی 25 € در ماه لذت ببرید. در واقع ، قیمت انقلاب این است که 19.99€/ماه سال اول ، پس 44.99€/ماه.

شما می خواهید یک پیشنهاد رایگان ارائه دهید ?

بسته های اینترنتی فیبر نارنجی

در نارنجی ، ما سه پیشنهاد فیبر در دسترس داریم: صندوقچه, جعبه زنده و پیشنهاد بسیار اخیر LiveBox Max (که به آخرین مودم اپراتور ، LiveBox 6 مجهز شده است). با آن 800 گیگابایت در ثانیه با افزایش سرعت ، پیشنهاد LiveBox Max یکی از سریعترین جعبه های بازار انتشار است.

خاصیت در نارنجی: این تنها تأمین کننده است که بسته های واقعی جعبه اینترنت + بسته تلفن همراه را ارائه می دهد: بسته ها را باز و باز کنید. با عضویت در یکی از این بسته ها ، از کاهش خوب برنامه موبایل انتخاب شده بهره مند می شوید.

شما می خواهید یک پیشنهاد LiveBox را بیرون بیاورید ?

سرعت فیبر در سایر اپراتورها

کشف کردن سرعت نوری فیبر پیشنهاد شده توسط اپراتورهای غیر از SFR ، Bouygues ، نارنجی و رایگان. ما در زیر مجموعه ای از پیشنهادات فیبر ، آنها را ارائه می دهیم حداکثر جریان نزولی و همچنین قیمت هر پیشنهاد:

سرعت فیبر واقعی و نظری را درک کنید

یک چیز این است که هنگام نگاه و مقایسه سرعت فیبر مختلف پیشنهادهای ارائه شده توسط تأمین کنندگان مشاهده می شود: جریان های مشخص شده هستند از نظر تئوریکی جریان های قابل دستیابی, اما آنها منعکس کننده نیستند در شرایط واقعی جریان می یابد.

هنگامی که یک اپراتور “جریان 1 گیگابایت در ثانیه” را نشان می دهد ، در اصل درک آن ضروری است “سرعت جریان تا 1 گیگابایت در ثانیه” یا “حداکثر جریان نظری 1 گیگابایت در ثانیه“”. بسیار مکرر است که اتصال ما به این رقم نرسد ، اما 5 تا 25 ٪ (به طور متوسط) پایین تر از اعلام شده است. بنابراین نباید نگران باشید ، اگر پس از دریافت اسکان شما فیبر و جعبه شما ، دقیقاً 1000 مگابیت در ثانیه نیستید ، اما کمی پایین تر هستید.

در هر صورت ، بهتر است در صورت امکان اتصال را ترجیح دهید توسط کابل اترنت RJ45 به جای اتصال WiFi (بیشتر مستعد نوسانات جریان نسبت به کابل ، و بندرت به چنین حداکثر سرعت خوبی می رسد).

در زیر ، پیدا کردن سرعت فیبر واقعی اندازه گیری شد در یک مطالعه فشارسنجی NPERF ، مربوط به سال 2023 و یک صفحه 2.2 میلیون اتصالات فیبر آزمایش شده:

سرعت فیبر: فشارسنج NPERF

اپراتور سرعت در پذیرایی سرعت انتشار تاخیر
~ 449 Mbit/s 343 mbit/s 13.37 میلی ثانیه
~ 481 Mbit/s 356 Mbit/s 13.69 میلی ثانیه
~ 456Mbit/s 370 مگابیت در ثانیه 11.45 میلی ثانیه
597 mbit/s ~ 407 Mbit/s 12.59 میلی ثانیه

منبع: NPERF – 22 سپتامبر 2023

ما می توانیم ببینیم که سرعت بارگیری فیبر بسته به اپراتورها به طور متوسط ​​449 تا 597 مگابیت در ثانیه نوسان می کند و در انتشار ، از 343 به 407 مگابیت در ثانیه می رود. جریانهای نظری اعلام شده توسط اپراتورها در پیشنهادات خود ، بنابراین اغلب از واقعیت برتر هستند.

به عنوان مثال ، رایگان ، که هیچ اشتراک زیر 1 گیگابایت بر ثانیه ارائه نمی دهد ، دارای سرعت متوسط ​​597 مگابیت در ثانیه یا 0.6 گیگ بر ثانیه است.

شما می خواهید یک پیشنهاد جعبه را بیرون بیاورید ?

سرویس Selectra رایگان

شما فیبر هستید ? تست سرعت فیبر را انجام دهید

ابزار تست بدهی ما به شما امکان می دهد تا اندازه گیری کنید سرعت اتصال شما (خواه در فیبر ، در ADSL یا از اتصال موبایل)

برخی از توصیه ها قبل از انجام آزمون:

 • ندارد بارگیری یا پخش در حال پیش رفت.
 • تعداد آنها را کاهش دهیدبرگه های باز در مرورگر شما.
 • شما آماده ای ? فشار دهید آزمون را راه اندازی کنید و حدود سی ثانیه صبر کنید.

پس از آزمون ، می توانید مشاهده کنید فیبر سرعت اینترنت در پذیرش (بارگیری) ، ارسال (بارگذاری) و همچنین تأخیر (هرچه پایین باشد ، اتصال شما بهتر می شود).

اگر کنجکاو هستید و از رایانه استفاده می کنید ، حتی می توانید تست : یکی از کابل اترنت و دیگری در WiFi به هم متصل می شود: توجه داشته باشید اگر اختلاف سرعت قابل توجهی بین دو حالت اتصال وجود دارد.

در صورت سرعت فیبر آهسته چه کاری باید انجام شود ?

سرعت اتصال لپ تاپ

متوجه می شوید که اتصال آهسته است در حالی که شما نباید از فیبر مشکل سرعت داشته باشید ? اولین کاری که باید انجام دهید این است که جریان خود را با دقت تعیین کنید ، با استفاده از یک ابزار تست مانند موارد فوق.

به طور کلی ، فیبر از ADSL قابل اطمینان تر است, و بسیار نادر است که نگرانی ها یا کاهش های آهسته ای داشته باشید. اگر با این وجود سرعت اتصال فیبر غیر طبیعی کم (به عنوان مثال 70 مگابیت در ثانیه در حالی که باید نزدیک به 500 مگابیت در ثانیه باشید) توجه داشته باشید ، در اینجا چندین دلیل و دلایل وجود دارد که می تواند تا حدودی یا کاملاً توضیح دهد ، چرا اتصال شما چنین است آهسته. تدریجی:

 1. آ مشکل شبکه مرتبط با اپراتور شما. حوادث فنی گاهی از نظر زیرساخت های شبکه یک یا چند اپراتور اتفاق می افتد. خطوط فیبر قابل آشفتگی یا حتی کاملاً بریده شده است. شما اغلب می توانید تکامل این حوادث را در سایت های اپراتورها دنبال کنید. متأسفانه کارهای زیادی در کنار شما وجود ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با خدمات مشتری نیز تماس بگیرید.
 2. آ اگر در WiFi هستید ، انتشار سیگنال ضعیف است. شبکه بی سیم جعبه شما را می توان با امواج سایر دستگاه ها (مانند مایکروویو) یا با موانع (دیوارهای ضخیم یک اتاق) مختل کرد. سعی کنید جعبه خود را در مکانی روشن قرار دهید و در صورت امکان در اتاق اصلی محل اقامت خود. استفاده از آمپلی فایرهای WiFi یا تکرار کننده ها می توانند برای به دست آوردن سرعت اتصال فیبر خوب در اتاق های عایق اسکان مفید باشند.
 3. آ کندی که به استفاده شما مرتبط است. حتی با اتصال فیبر ، بسیاری از بارگیری فایل های سنگین یا جریان بسیار بالا می توانند اتصال را کاهش دهند. اگر چندین نفر این نوع استفاده را همزمان در همان شبکه داشته باشند ، می تواند سرعت فیبر شما را به شدت کاهش دهد. در موارد نادر ، ویروس های مخرب یا نرم افزار (بدافزار) می توانند بدون اینکه در ابتدا آن را ببینید ، اتصال شما را کند کند.

تلفن همراه خوب

10 گیگابایت 5.99 یورو دیدن

100 گیگابایت 16.99 یورو دیدن

20 گیگابایت 5.99 یورو دیدن

تلفن همراه خوب

5.99 یورو پیشنهاد را ببینید

5.99 یورو پیشنهاد را ببینید

2.99 یورو پیشنهاد را ببینید

بهترین پیشنهاد لحظه را پیدا کنید !

امروز: 09/22/2023 15:25 – 1695389118

اشتراک اینترنت و موبایل

اشتراک اینترنت یا تلفن همراه را تغییر دهید ?

بهترین پیشنهادات را از تأمین کنندگان شریک ما کشف کنید

تماس رایگان

اشتراک اینترنت یا تلفن همراه را تغییر دهید ?

مرکز تماس ما در حال حاضر بسته است. یک یادآوری رایگان بخواهید.

راهنماهای مخابراتی که از دست نمی روند

 1. تست بدهی اینترنت: سرعت اتصال فیبر یا ADSL خود را آزمایش کنید
 2. بسته موبایل ارزان: مقایسه پیشنهادات برای کمتر از 10 €
 3. Fusion Canalsat and Canal +: کانال های جدید ?
 4. Apple TV: قیمت ، مسکن ، آن چیست و چگونه کار می کند ?