تست – قوس Sonos: یک نوار صدا بسیار کامل Atmosphere Dolby – CNET FRANCE ، SONOS ARC TEST: نظر کامل ما – میله های صدا – جمع آوری کمک مالی

تست Sonos Arc: این نوار صدا ارزش طلای وزن آن را دارد

بدیهی است ، شما به یک تلویزیون سازگار با قوس الکترونیکی و همچنین یک منبع صوتی سازگار نیاز دارید. از آنجا که این یک کدک نسبتاً اخیر است ، هنوز خیلی گسترده نیست ، اما در بیشتر Blu-ray و همچنین در بخش بزرگی از کاتالوگ فیلم ها ، گزارش ها یا سریال های Netflix یا هنوز هم Amazon Prime Video یافت می شود.

تست – Sonos Arc: نوار صدا بسیار کامل Dolby Atmosphere

تست - Sonos Arc: نوار صدا بسیار کامل Dolby Atmosphere

هنگامی که در سال 2013 منتشر شد ، Sonos Playbar محصولی پرچمدار بود که هم موسیقی Multiroom را ارائه می داد و هم توسط یک کابل واحد به تلویزیون ارتباط می داد. اما زمان کار خود را انجام داده است و نوار بازی شروع به گرفتن قدیمی تحت تأثیر این رقابت و میله های جدید خانه خود ، Playbase و پرتو که Sonos در سالهای اخیر منتشر کرده است. اما بعد از گذشت چند هفته در شرکت قوس جدید با نام تجاری ، می توان گفت که سونوس دوباره رسالت خود را انجام داده است. این همه در یک نوار صوتی به سادگی یکی از بهترین مواردی است که در حال حاضر می توانیم پیدا کنیم.

هرچه عالی باشد ، بدیهی است که عاری از نقص نیست. اگر به دنبال یک نوار صوتی هستید که قادر به انجام Dolby Atmos باشد ، حضور یک درگاه HDMI منفرد به این معنی است که ممکن است به یک تلویزیون جدید یا حتی یک رمزگذار جدید مانند Apple TV 4K نیاز داشته باشید. خوشبختانه ، قوس نیز با منابع غیر حمله ، چه برای موسیقی استریو و چه Dolby Digital 5 بسیار خوب به نظر می رسد.1. این صداهای واضح و باس های شگفت آور عمیق را برای یک دستگاه بدون جعبه مستقل ارائه می دهد.

اما با 899 یورو ، بهترین کیفیت/قیمت را در بین میله های جو فعلی خود ارائه نمی دهد. New Sony HT-G700 تقریباً دو ارزان تر هزینه دارد و ورودی HDMI دوم و همچنین یک جعبه باس اختصاصی را ارائه می دهد. این به اندازه Ambeo از Sennheiser خوب است ، که شاید بهترین نوار جوی همه در یک است که ما شنیده ایم ، اما بیش از 2 هزینه دارد.یورو

بر خلاف این دو رقیب ، سونوس در سیستم عالی Multiroom این برند قرار می گیرد و می تواند با دستیار Google یا Alexa از آمازون همکاری کند. طراحی آن بسیار عالی است و کیفیت صوتی آن بسیار خوب است. اگر به دنبال نوار صوتی سرشار از عملکرد هستید و به پانچ ساب ووفر احتیاج ندارید ، قوس بدون سایه شک و تردید شما را برآورده می کند.

یک طراحی زیبا و ویژگی های بسیار کامل

اندازه قوس 87 11 1141.7 x 115.7mm اندازه گیری می کند. طراحی دور آن چاپی بالا را تقویت می کند که توسط یک پایان بی عیب و نقص تقویت شده است. این مجهز به یازده بلندگو از جمله هشت ووفر بیضوی و سه صدای جیر جیر با گنبد ابریشم است.

ضبط صدا از طریق شبکه ای از چهار میکروفن فرق بلند عبور می کند تا هنگام موسیقی موسیقی ، دستورات صوتی را بهتر تشخیص دهد. وقتی قوس را با نسخه بتا از نرم افزار Sonos آزمایش کردیم ، نتوانستیم از دستیار Google استفاده کنیم ، اما الکسا بسیار خوب کار کرد.

در حجم کامل ، نوار صدا نتوانست صدای ما را بشنود ، حتی فریاد می زد. با این حال ، با موسیقی در یک حجم عادی مشکلی ندارد. می توان گفت که قوس از نظر عملکرد گوش دادن به طور متوسط ​​است.

از اتصال بی سیم Wi-Fi استفاده می کند و دارای درگاه اترنت است. مانند سایر مدل های صوتی ، قوس با Apple AirPlay و Spotify Connect سازگار است و متأسفانه مانند سایرین ، بلوتوث ندارد.

مشکل HDMI

قوس از قوس HDMI و جایگزینی آن ، EARC ، برای بازگرداندن صدای تلویزیون استفاده می کند. قوس یا کانال بازگشت صوتی ، فناوری است که به برنامه های پخش شده در تلویزیون و دستگاه هایی که به تلویزیون وصل می شوید ، برای پخش صدا در یک بلندگو متصل از طریق یک کابل HDMI ساده اجازه می دهد. در اصل ، شما نوار صدا قوس را به درگاه قوس HDMI تلویزیون و سایر دستگاه های خود در سایر درگاه های HDMI تلویزیون وصل می کنید. سپس ، صدای همه دستگاه ها از نوار عبور می کند. اگر تلویزیون شما مجهز به درگاه HDMI نیست ، بلندگو همچنین شامل ورودی نوری برای رمزگشایی دیجیتال Dolby Normal است.

اما از آنجا که فقط یک درگاه HDMI در قوس وجود دارد ، پشتیبانی Dolby Atmos از نوار صدا به ظرفیت های تلویزیون شما بستگی دارد. Atmos Sound می تواند دو شکل داشته باشد: Dolby TrueHD (که معمولاً از طریق یک پخش کننده 4K Blu-ray در دسترس است) و Dolby Digital Plus (پخش از طریق Apple TV 4K ، Amazon Fire TV Stick 4K یا Nvidia Shield). به منظور تولید مثل جریان های TrueHD از یک Blu-ray 4K ، تلویزیون شما باید از پروتکل جدید EARC مراقبت کند یا یک رمزگشایی بومی Dolby Atmos داشته باشد. فقط چند تلویزیون ال جی و سونی از سال 2019 و 2020 قادر به آن هستند ، همانطور که برخی از مدل های سامسونگ سال 2020 هستند. به طور خلاصه: اگر تلویزیون سازگار ندارید ، عملکرد ATMOS قوس به شما خدمت نمی کند.

کیفیت صدا

ما قوس Sonos را با چندین تلویزیون در دو اتاق مختلف امتحان کردیم: یک سونی XG95 ، سامسونگ D8000 و یک سری سامسونگ 6. و دریافتیم که بخشی از اتاق ، بیش از قابلیت های HDMI تلویزیون ، کیفیت صوتی را دیکته می کند. اگر حداکثر جلوه های فراگیر و ارتفاع را می خواهید ، به یک قسمت مربع یا مستطیل با نوار صوتی که در یک انتها قرار دارد ، نیاز خواهید داشت. یکی از قسمت هایی که ما استفاده کردیم نامنظم بود و تقریباً هیچ اثر عرض وجود نداشت.

اگر تلویزیون اخیر برای استفاده از Dolby Atmos ندارید ، این لزوماً یک درام نخواهد بود. ما به مدت دو هفته به یک سری برنامه های مختلف گوش فرا دادیم ، از برنامه های تلویزیونی گرفته تا فیلم ها ، از جمله موسیقی و بازی های ویدیویی. در هر صورت ، قوس صدایی عالی و متعادل را ارائه می داد ، کمی در سه گانه حفظ می شد ، اما چیزی که تساوی دهنده برنامه نتواند تسویه حساب کند. برخلاف پرتوی سونوس ، که در باس بسیار خجالتی است ، ما نیازی به ساب ووفر با قوس نداشتیم.

ما آن را با Sony G700 که دارای یک جعبه باس بی سیم و یک ورودی HDMI جداگانه است ، مقابله کردیم و از سازگاری کل با Dolby Atmos اطمینان می دهیم. صدای قوس بسیار بازتر از صدای G700 بود ، که به خصوص در این آهنگ قابل توجه بود که عشق من به آدل را احساس می کند. پیانوی چارلز مینگوس در Myyself وقتی که من واقعی هستم به طور طبیعی تر از هر نوار صوتی دیگری که به یاد می آوریم به نظر می رسید.

قلبها یک آشفتگی گوته تمام بزرگی خود را به دست آورده است ، با این که رشته ها از گوشه اتاق و جعبه های واضح دیگر می آیند. چه کسی با آن به یک آهنگ در 360 واقعیت نیاز دارد ? قوس بهترین گزینه برای گوش دادن عمیق نیست ، اما یک نمایشگاه سرگرم کننده است.

در طول آزمایشات خود با فیلم ، ما به طور مداوم از شدت آن که سونوس قادر بود شگفت زده شدیم. مطمئناً صدا با جعبه باس بهتر خواهد بود ، اما مطمئناً بدون آن می تواند این کار را انجام دهد.

نکته در مورد رقابت

علاوه بر مدلهایی که قبلاً در مورد آنها صحبت کرده ایم ، نام های بزرگی در سطح قیمت این قوس Sonos وجود دارد ، از جمله سونی HT-ST5000 که اگرچه امروزه کمی قدیمی است ، اما یک مدل بسیار زیبا با اتصالات بیشتر ، بی سیم است جعبه و کیفیت صوتی حداقل به عنوان خوب. همچنین می توانید سامسونگ HW-Q70R را ذکر کنید. ارزان تر ، این نوار جوی مورد علاقه ما در زیر 500 یورو است. سونی مانند سامسونگ نیز عملکردهای زیادی ، بلوتوث و افزایش سازگاری اتمس را ارائه می دهد. ما به خصوص سامسونگ را توصیه می کنیم ، اما اگر در حال حاضر دستگاه های صوتی دیگری دارید ، قوس برای توابع Multiroom آن ترجیح داده می شود.

نتیجه

با 899 یورو ، قوس امروزه گرانترین محصول در Sonos است. اما کیفیت و راحتی صوتی را ارائه می دهد که هیچ نوار صوتی برند نمی تواند با آن مطابقت داشته باشد. حتی اگر از توابع Dolby Atmos استفاده نکنید ، مجموعه ای عالی از کارکردها و صدای با کیفیت بسیار خوبی را برای سایر انواع محتوا ارائه می دهد ، از جاز گرفته تا راک از طریق فیلم های اکشن. بر خلاف پرتو ، نیازی به اضافه کردن پایه های جدید Sonos Basse با 799 یورو نیست ، که باعث می شود قوس از نظر اقتصادی سودمندتر شود. البته ، شما می توانید میله های صوتی را که جعبه های جداگانه و مجموعه ای از ویژگی ها را ارائه می دهند ، انتخاب کنید ، اما قوس یک پیشنهاد بسیار خوب از Sonos است.

تصویر: Ty Pendlebury/CNET

آزمون کامل را بخوانید

  • یادداشت نوشتن

تست Sonos Arc: این نوار صدا ارزش طلای وزن آن را دارد ?

Sonos سرانجام اعلام کرد که نوار صوتی جدید High -end به سادگی مهر شده است: قوس. 8 سال پس از بازی عالی بازی ، قوس یکی از بیشترین ویژگی های مورد پسند سینمای خانگی را تصویب می کند: Dolby Atmos. ما این فرصت را داشتیم که آن را آزمایش کنیم.

قوس سونوس در زیر یک تلویزیون 65 اینچی

از کجا بخریم
قوس Sonos با بهترین قیمت ?
990 € پیشنهاد را کشف کنید
999 € پیشنهاد را کشف کنید
949 € پیشنهاد را کشف کنید
949 € پیشنهاد را کشف کنید
988 € پیشنهاد را کشف کنید
989 € پیشنهاد را کشف کنید
990 € پیشنهاد را کشف کنید
990 € پیشنهاد را کشف کنید
990 € پیشنهاد را کشف کنید
999 € پیشنهاد را کشف کنید

به اختصار
قوس

  • کیفیت صدا و طراحی
  • Dolby Atmos
  • اکوسیستم سوس
  • ضمانت به روزرسانی های طولانی مدت
  • قیمت
  • اندازه
  • TruePlay برای آیفون رزرو شده است
  • عدم مراقبت از DTS (و دیگران)

این آزمایش در 25 ژوئن 2020 انجام شده است و ممکن است بازار از آن زمان تکامل یافته باشد. با مقایسه ما مشورت کنید تا محصولات جدیدتر را که به طور بالقوه با شما مرتبط است کشف کنید.

نظر کامل ما
قوس

25 ژوئن ، 2022 06/25/2022 • 12:00

در 17 مارس 2014 ، من یک نوار بازی Sonos را در زیر تلویزیون خود تأسیس کردم. از آن زمان ، این نوار صدا از خانه من منتقل نشده است و با این وجود سه نسل از تلویزیون های مختلف را تجربه کرده است. در 6 مه 2020 ، سونوس سرانجام جایگزینی خود را فاش کرد: Sonos Arc.

قبل از اینکه به آن علاقه مند شوید ، برای بیرون کشیدن طول عمر Sonos Playbar ، ابدیت در دنیای فناوری های جدید مهم است. در سال 2012 رونمایی شد و این اولین نوار صوتی متصل بود. پس از گذشت بیش از 8 سال ، Sonos آمریکایی سرانجام تصمیم گرفت تا محصول جدیدی به نام Sonos Arc طراحی کند ، زیرا استانداردهای جدید به تجهیزات جدیدی نیاز دارند. ما این فرصت را داشتیم که قوس را به مدت دو هفته آزمایش کنیم.

NB: نسخه آزمایش شده توسط سونوس به ما وام داده شد

ارگونومی و طراحی

Sonos Arc یک نوار صوتی بالا است. اگر قیمت اولین معیار شماست ، به وضوح محصولی برای شما نیست. این نوار صوتی تعمیرات کاملی از طراحی نوار بازی را با یک شبکه که 270 درجه را در بر می گیرد ، چهار میکروفن یکپارچه برای آمازون الکسا و دستیار گوگل تصویب می کند.

از همه مهمتر ، این تمام قدرت درمان ، حافظه و خلبانان لازم برای فعال کردن یکی از ویژگی های مورد توجه در این نوع محصول است: مدیریت Dolby Atmos. ما بهتر می فهمیم که چرا سونوس سرانجام نوار بازی خود را دفن کرد ، این است که راه حل سینمای خانگی خود را به سطح بسیار بالاتری برساند.

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، یک فرم بیضوی را در 270 درجه اتخاذ می کند ، این یک طراحی است که در عین حال بهترین عملکرد ممکن را تضمین کند. بنابراین تحمیل است, با طول 115 سانتی متر … این طول یک تلویزیون 55 اینچی است. با این وجود ، ما آن را به سرعت در مبلمان تلویزیون فراموش می کنیم. شما همچنین می توانید آن را به دیوار بچسبانید ، انتظار می رود ، ارائه صدا به دلیل شتاب سنج که موقعیت نوار صدا را تشخیص می دهد ، به طور خودکار سازگار می شود.

این طولانی تر از نوار بازی است ، اما سونوس یازده بلندگو نصب کرد , هشت ووفر و سه توییت ، در مقایسه با نه ، شش ووفر و سه صدای جیر جیر از نوار بازی. کل واقعاً هوشیار و مدرن است ، طراحی به وضوح تصفیه شده است. دکمه های بسیار کمی در قسمت جلو ، دو کانکتور (HDMI و اترنت) در عقب و بدون کنترل از راه دور.

در صورت ترجیح نصب سیمی ، می توانید آن را از طریق اترنت وصل کنید ، اما قوس نیز Wi-Fi را شامل می شود. من شخصاً ترجیح می دهم از کابل های غیر ضروری برای بارگیری پشت مبلمان تلویزیون خود از این کابل های بیش از حد جلوگیری کنم.

صوتی ، سینمای خانگی و دالبی اتمس

در قوس ، 11 آمپلی فایرهای کلاس D (5 برای پرتو Sonos) ، 8 ووفر بیضوی (4 برای پرتو سونوس) و 3 توییت با گنبد ابریشم وجود دارد. ضروری ، از آمپلی فایرهای کلاس D برای تولید مثل فرکانس های کم (ساب ووفر) استفاده می شود. ووفر بلندگو مسئول تولید مثل قبر است. سرانجام ، توییت ها مسئول بازتولید فرکانس های بالا (فرکانس های حاد) هستند.

بدون جعبه باس ، بنابراین شما این تصور را خواهید داشت که 5 صدا داشته باشید.0: قوس صداهای حاد و متوسط ​​را پخش نمی کند ، اما صداهای فرکانس پایین که همه جانبه است. اما می توانید یک جعبه باس به این نوار و همچنین دو بلندگو اضافی اضافه کنید ، ما در مورد آن کمی بیشتر در مورد آن صحبت می کنیم.

ترتیب این بلندگوها برای ایجاد فضایی مجازی در Dolby Atmos طراحی شده است: بلندگوهای جانبی و همچنین بلندگوهایی که در قسمت بالای نوار صدا قرار دارند برای لذت بردن از توزیع صدا در هرچه زاویه ممکن وجود دارد. این سیستم از محیط اطراف شما سوءاستفاده می کند ، صدا بر روی دیوارها و سقف گزاف گویی می شود تا به گوش شما برسد تا ده ها منبع صوتی در اطراف شما شبیه سازی شود.

اگر هرگز از این فناوری صوتی آگاه نبوده اید ، پیچیده نیست. در Dolby Atmos ، در حال حاضر Dolby Digital وجود دارد: یک کدک فشرده سازی صوتی که مسئولیت توزیع صدا در چندین بلندگو را بر عهده دارد. Atmos با در نظر گرفتن مفهوم ارتفاع ، این عملکرد را در یک برنامه سه بعدی گسترش می دهد. بنابراین صدا در همه جا به گوش شما پخش می شود ، و بر روی سقف و دیوارها تند می زند.

شما به یک تلویزیون سازگار با قوس الکترونیکی و همچنین یک منبع صوتی سازگار نیاز دارید

بدیهی است ، شما به یک تلویزیون سازگار با قوس الکترونیکی و همچنین یک منبع صوتی سازگار نیاز دارید. از آنجا که این یک کدک نسبتاً اخیر است ، هنوز خیلی گسترده نیست ، اما در بیشتر Blu-ray و همچنین در بخش بزرگی از کاتالوگ فیلم ها ، گزارش ها یا سریال های Netflix یا هنوز هم Amazon Prime Video یافت می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد ، اطمینان حاصل کنید که یک تلویزیون دارید که دارای اتصال EARC یا در حد استاندارد HDMI-ARC باشد. علاوه بر این ، اگر تلویزیون شما دارای HDMI استاندارد باشد ، 100 ٪ مطمئن نیست که Dolby Atmos می تواند بر خلاف کار کند EARC که در آن سازگاری 100 ٪ تضمین شده است.

اگر EARC یا HDMI-ARC ندارید ، می توانید از آداپتور برای اتصال نوری (تهیه شده با قوس) استفاده کنید ، اما نمی توانید از Dolby Atmos بهره مند شوید. متأسفانه Atmos از طریق اتصال نوری قابل دسترسی نیست ، زیرا این اتصال جریان کافی ندارد ، اما شما همیشه می توانید از صدای دالبی با کیفیت عالی بهره مند شوید.

ما عمداً قوس را به یک تلویزیون کلاسیک HDMI متصل کرده ایم ، نوار صدا قوس همیشه شما را با استفاده از بلندگوهای جانبی آن غوطه ور می کند. علاوه بر این ، هنوز هم تعداد زیادی از محتوای Dolby Atmos سازگار با سازگار وجود دارد که هنوز غوطه وری خاصی را ارائه می دهد. بنابراین به ویژگی های فنی تلویزیون خود مراجعه کنید.

Dolby Atmos یکی از استدلال های قوس است : این همچنین یک فناوری است که توصیف آن دشوار است که واقعاً باید خودتان را کشف کنید. صدا را به سقف ، دیوارهای جانبی و دیوار عقب بیاورید تا باور کنید که در همه جا بلندگو وجود دارد … این برای بسیاری از افراد جادویی است.

لازم به ذکر است که ARC همچنین از Dolby True HD و MAT پشتیبانی می کند ، که نسخه های فشرده نشده کدک های Dolby هستند. در آخر ، توجه داشته باشید عدم مراقبت از DTS (و دیگران). این یک جایگزین برای Dolby و یک خانواده کامل از قالب های فشرده سازی است (از جمله DTS: X). حضور Dolby Digital به جای DTS یک مسئله انتخاب است ، اما این برای کاربران تاسف آور است.

بنابراین ما با انتخاب فنی سونوس متقاعد شده ایم ? پاسخ ساده این است: بله. پاسخ طولانی تر بله است ، اما ما از تخصص صدا ایجاد شده توسط بلندگوهای قوس اسیر نشده ایم. این امر از نصب واقعی سینمای خانگی مؤثر است ، اما واقعاً جای تعجب ندارد. انتخاب حساب کردن روی EARC برای باز بودن باز است زیرا تلویزیون های قدیمی را نادیده می گیرد ، اما این یک انتخاب آینده است. ما از سادگی محصول ، چند کابل و یک پیکربندی ساده قدردانی می کنیم. در مورد کیفیت صدا ، کیفی شیطانی است.

آیا باید یک محاصره و یک زیر سونوس اضافه کنیم ?

به مدت 8 سال ، Sonos به شما امکان می دهد دو بلندگو و یک جعبه باس را به میله های آن که می فروشند اضافه کنید. من شخصاً از دو بلندگو بازی استفاده می کنم: 1 که همیشه خیلی خوب کار می کنند. با افزودن این سه محصول ، 5 صدا دریافت می کنید.1.2.

اگر فضای بسیار بزرگی داشته باشید ، دو بلندگو اضافی یک امتیاز واقعی به همراه خواهند داشت. با این وجود ، به لطف طراحی و سازگاری Dolby Atmos ، لازم نیست در دو بلندگو اضافی با نوار صدا قوس سرمایه گذاری کنید. همه اینها به محدودیت های اتاق و بودجه شما بستگی دارد.

این زیر مجموعه چیزی را که قوس در آن ندارد به ارمغان می آورد: باس عمیق. این یک محصول سنگین ، 16 کیلوگرم و بزرگ است. مانند نوار صدا ، در Wi-Fi کار می کند ، اما اگر یک اتصال سیمی را ترجیح می دهید ، یک درگاه اترنت نیز وجود دارد. هنگام فعال کردن SU ، تفاوت در دینامیک کاملاً واضح است. نوار صدا قوس با جعبه باس با متوقف کردن انتشار کمترین فرکانس صدا کار می کند. این وظیفه زیر است که با آن مقابله کنید.

جعبه باس را که وزوز می کند فراموش کنید. زیر (چه نسل دوم یا سوم) واقعاً محصولی با طراحی خوب است و انگل های تند و تیز و سر و صدا وجود ندارد. شما می توانید آن را از هر جهت قرار دهید ، علاوه بر این به سینمای خانگی شما کل را به سطح بالاتری منتقل می کند. این اجباری نیست ، اما این نوع DLC است که می توانید بعداً برای تکمیل مجموعه صوتی سینمای خانگی خود خریداری کنید.

برنامه Sonos ، دارایی Sonos

Sonos در اطراف اکوسیستم Sacriesanct ساخته شده است: برنامه ای برای سفارش همه چیز. Sonos اولین تولید کننده ای است که چند اتاق را طراحی کرده است.