ماشین حرارتی در مقابل ماشین برقی: کدام یک را انتخاب کنید? | Supercode ، یک ماشین برقی بیش از یک حرارتی آلوده می شود: درست یا نادرست?

یک ماشین برقی بیش از یک حرارتی آلوده می کند: درست یا نادرست

از نظر تعمیر و نگهداری ، ماشین برقی ، بار دیگر ، بسیار سودآورتر از یک ماشین حرارتی است.

ماشین حرارتی یا ماشین برقی: کدام یک را انتخاب کنید ?

خودروی حرارتی یا برقی ، بحث ابدی که در آن سودمندترین برای مصرف کننده است همچنان به تغذیه بوم ادامه می دهد و حتی موضوع مطالعات مقایسه ای بیشماری با داده های پشتیبانی شده است.

ماشین حرارتی یا برقی

برای اینکه یک ایده واقعی از وضعیت فعلی به شما ارائه دهیم ، ما یک تحلیل کوچک را برای شما ارائه می دهیم که انتخاب شما را قبل از خرید امکان پذیر می کند.

THERMAL VS ELECTRIC CAR: مصرف نهایی انرژی

که بیشترین مصرف را بین ماشین برقی و ماشین حرارتی مصرف می کند ? موقعیتی در مورد موضوع لازم نیست تا حدی باشد که چندین عامل در آن تأثیر بگذارند مصرف وسایل نقلیه.

اگر حد تعداد کیلومتر که می توانید پشت فرمان یک وسیله نقلیه حرارتی سفر کنید ، براساس ظرفیت مخزن است ، برای ماشین برقی ، این پارامتر به ظرفیت باتری وابسته است.

برای یک وسیله نقلیه موتوری الکتریکی مجهز به باتری 60 کیلووات ساعت ، حداکثر 3 تا 4 ساعت برای مصرف متوسط ​​15 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر حداکثر خود را بشمارید. با این حال ، این رقم بسته به وزن خودرو و همچنین قدرت آن می تواند تا حد زیادی تغییر کند. ناگفته نماند که این ویژگی های وسیله نقلیه است که شما کنترل آن را ندارید. از طرف دیگر ، محدود کردن مصرف با تنظیم نحوه رانندگی کاملاً امکان پذیر است.

بر روی یک اتومبیل برقی مانند یک حرارتی ، بهترین راه برای کاهش مصرف سوخت ، اتخاذ یک رانندگی با مسئولیت محیط زیست است. این رویکرد به عنوان مثال دلالت دارد:

  • با سرعت ثابت رانندگی کنید.
  • برای جلوگیری از فشار دادن شتاب دهنده به موقع.
  • برای استفاده از گزارش های بالاترین سرعت در زمان شتاب.

با توجه به اینكه استفاده از تجهیزات مانند تهویه هوا یا گرمایش نیز می تواند مصرف انرژی را افزایش داده و به طور قابل ملاحظه ای از استقلال باتری كاهش یابد.

در واقعیت ، مقایسه بین یک ماشین الکتریکی و حرارتی از نظر مصرف همچنان یک بحث در حال انجام است ، قیمت پمپ یا هزینه آن کاملاً واضح است.

ماشین حرارتی یا برقی: چقدر باید برای سوخت گیری بپردازید ?

از نظر هزینه انرژی ، مقایسه به مزیت موتور الکتریکی تبدیل می شود. در واقع ، اگر برای یک ماشین حرارتی ، قیمت سوخت به پمپ ثابت شده توسط توزیع کنندگان ثابت است (بین 1 تا 2 € در هر لیتر بسته به نوع سوخت). ماشین برقی از چندین مورد سود می برد گزینه های شارژ از طریق شبکه های مختلف برقی که باعث می شود کم و بیش فاکتور را کاهش دهند.

صاحبان وسیله نقلیه حرارتی سپس می دانند هنگام سوخت گیری پمپ بنزین به چه چیزی چسبیده اند. محاسبه ساده است: به طور متوسط ​​250 یورو برای یک سفر ماهانه 1250 کیلومتر حساب کنید

در مورد اتومبیل های برقی ، متفاوت است سیستم های شارژ در دسترس کاربران قرار می گیرد. هدف این است که به طور خاص به هر یک از هزینه های مرتبط با شارژ و محدود کردن هزینه ها با توجه به نیاز و وسایل آنها محاسبه شود.

از اقتصادی ترین راه حلها تا گرانترین آنها به رانندگان ارائه می شود. هزینه آنها به ویژه با توجه به سرعت چرخه بار ارائه شده توسط ترمینال بار متفاوت است.

سیستم بارگذاری خانگی

در حال حاضر ، شارژ وسیله نقلیه الکتریکی خانگی به نظر می رسد اقتصادی ترین راه حل است. قیمت بار برای باتری 60 کیلووات ساعت به طور متوسط ​​6 یورو تخمین زده می شود. توجه داشته باشید که ضرر این گزینه در این واقعیت نهفته است که یک چرخه بار آهسته را ارائه می دهد. یک مصرف کلاسیک در خانه به طور متوسط ​​2 کیلو وات در 1 ساعت فراهم می کند. بار کامل باتری 60 کیلووات ساعت می تواند تا 30 ساعت طول بکشد.

خوشبختانه ، اکنون می توان به لطف نصب سوکت تقویت شده مانند شارژر ، این زمان شارژ را نصف کرد صندوقچه. علاوه بر سرعت بار ، این ترمینال بار خانگی نیز از این مزیت برخوردار است که یک شروع خودکار را در طول دوره خاموش انجام دهید. در واقع باید تأکید کرد که واقعیت عضویت در اشتراک برق با گزینه ساعت کامل ساعت/توخالی راه حل دیگری است که به کاهش صورتحساب انرژی کمک می کند ، به شرط آنکه فقط به بهترین دوره های قیمت گذاری بارگیری شود. در ساعات خارج از اوج.

ایستگاه های شارژ عمومی

راه دیگر برای کاهش زمان صرف شده برای ماشین برقی خود را شارژ کنید متوسل شدن به پایانه های بار شبکه عمومی ، به ویژه مواردی است که توسط اپراتورهایی مانند یونیت ، تسلا یا جمع.

به عنوان یک قاعده ، سه گزینه شارژ در این نوع ترمینال ها ارائه می شود: بار عادی ، سریع یا خیلی سریع. اگر آخرین گزینه را انتخاب کنید ، به طور متوسط ​​3 ساعت برای شارژ مجدد وسیله نقلیه لازم است. اما معکوس مدال در هزینه بار است که به طور منطقی در مقایسه با هزینه بار خانه افزایش می یابد. اما در اینجا دوباره ، بسته به اینکه آیا شما صورتحساب را در کیلووات ساعت ، به موقع یا بسته انتخاب می کنید ، می تواند متفاوت باشد.

به هر صورت ممکن است ، تفاوت از نظر قیمت انرژی مصرفی بین یک وسیله نقلیه الکتریکی و حرارتی بسیار واقعی است ، زیرا اولین بار امکان کنترل هزینه خود را با توجه به نیازهای لحظه ای به کاربر خود می دهد. جنبه ای که بدیهی است با یک ماشین حرارتی امکان پذیر نیست ، مگر اینکه شاید در نظر گرفتن کاهش مسافت پیموده شده سفرها را در نظر بگیرد.

هزینه نگهداری یک ماشین برقی در مقابل حرارتی

از نظر تعمیر و نگهداری ، ماشین برقی ، بار دیگر ، بسیار سودآورتر از یک ماشین حرارتی است.

با نگاه به زیر کاپوت ، ما می توانیم پیچیدگی موتور گرما را در مقایسه با موتور الکتریکی که از یک معماری ساده بهره می برد ، ببینیم.

برای اطمینان از اینکه وسیله نقلیه شما به شما اجازه نمی دهد در طول مسیر حرکت کنید ، موتور گرما متشکل از چندین قسمت مکانیکی ، که به همان اندازه منابع بالقوه خرابی است ، نیاز به یک دارد سرویس و نگهداری های مرتب. برخی از اندامهای اصلی (شمع احتراق ، کمربند ، فیلترها و غیره) که اطمینان حاصل می کنند عملکرد مناسب موتور هر سال ، حداقل هر 15،000 کیلومتر نیاز به تجدید نظر دارد. هدف این است که بررسی کنید که آیا یک پاکسازی ساده کافی است یا اینکه آیا جایگزینی باید بلافاصله انجام شود تا پیش بینی ورود یک شکست پیش بینی شود. بدون فراموش کردن البته نیاز به ایجاد روغن برای جلوگیری از رسوب و اطمینان از روغن کاری خوب تمام دنده ها ، بنابراین امکان جلوگیری از اصطکاک ضمن محافظت از عناصر موجود.

برای اطلاعات ، توجه داشته باشید که اگر نگهداری فیلتر روغن و فیلتر هوا به طور مرتب انجام نشود ، این می تواند باعث شود مصرف بیش از حد سوخت.

از طرف ماشین برقی ، جلسات تعمیر و نگهداری موتور نادر است ، حتی وجود ندارد. این امر عمدتاً به رانندگی وسیله نقلیه بستگی دارد. موتور دقیقاً مانند باتری نیازی به تعمیر و نگهداری ندارد. به منظور افزایش طول عمر و حفظ استقلال مداوم از دومی ، کافی است که حالت بار را که توسط تولید کنندگان توصیه می شود ، دنبال کنید.

در صورت ساییدگی فقط چند عنصر نیاز به تعویض دارند ، مانند لاستیک یا ترمز. با این حال ، توجه داشته باشید که با توجه به ترمزها ، یک سیستم بازیابی انرژی در هنگام ترمز به آنها اجازه می دهد تا حداقل از آنها خواسته شود.

ماشین برقی در مقابل حرارتی: که اقتصادی ترین خرید است ?

برای خرید ، مدل معادل, آ ماشین برقی گرانتر است از یک ماشین بنزین یا دیزل. این عمدتاً با هزینه تولید موتور الکتریکی که بسیار بیشتر است توضیح داده شده است.

برای مقابله با رقابت و برآورده کردن نیازهای واقعی کاربران ، تولید کنندگان این انتخاب را تنها می توانند سرمایه گذاری های عظیم را در فن آوری های جدید مربوط به عمر باتری انجام دهند. توجه داشته باشید که باتری به تنهایی بیش از یک سوم هزینه تولید یک ماشین برقی را نشان می دهد. بنابراین کاملاً قابل درک است اگر هزینه های عظیم مربوط به ساخت پیامدهای وسیله نقلیه در قیمت فروش ارائه شده به خریداران.

با وجود این وضعیت ، فروش اتومبیل های برقی در دهه های اخیر رونق قابل توجهی را تجربه کرده است. با این حال ، باید تشخیص داد که مصرف کنندگان نسبت به عامل قیمت حساس هستند.

این وضعیت عمدتاً با قیمت خرید خودروی برقی توضیح داده می شود ، اگرچه در مقایسه با سایر انواع موتوریزاسیون (موتور بنزینی ، موتور دیزل ، هیبرید و غیره) بسیار زیاد است ، که به سرعت سودآور است ، بیشتر یا کمتر طول می کشد اصطلاح ، به لطف نگهداری نادر و همچنین مصرف انرژی الکتریکی که می تواند با انتخاب سیستم شارژ متناسب با نیازهای آن تعدیل شود.

علاوه بر این ، اگر قصد خرید یک ماشین برقی را دارید ، بدانید که دولت سیستم کمک خرید را تنظیم کرده است: پاداش زیست محیطی. این دقیقاً یک کمک مالی است که به افراد و متخصصان با هدف روشن کردن این هزینه خرید گران قیمت ، تحت شرایط خاص اعطا می شود. به عنوان یک قاعده کلی ، میزان این کمک که بیش از 20 ٪ از قیمت خودرو را نشان می دهد مستقیماً از فروشنده کسر می شود. در صورت لزوم ، خریدار پس از خرید با انجام اقدامات قبلی بازپرداخت می شود.

اگر این مقاله به شما کمک کرده است ، به ما بگویید

توجه متوسط ​​3.9/5. تعداد رأی گیری: 7

یک ماشین برقی بیش از یک حرارتی آلوده می کند: درست یا نادرست ?

همه ما این پایان نامه را شنیده ایم که یک ماشین الکتریکی CO2 را بیشتر از معادل حرارتی خود ایجاد می کند ، بنابراین برای آب و هوا بهتر نخواهد بود. بنابراین ، درست یا نادرست ? درست است ، اگر به شدت به ساخت ماشین بپردازیم ، باتری شامل می شود. اما اگر کل چرخه زندگی شما را در نظر بگیریم کاملاً نادرست است. اکنون بگذارید این گفته شود: این تنها راه مربوط به محاسبه ردپای کربن یک وسیله نقلیه است ! ما برای شما توضیح می دهیم.

یک ماشین برقی CO2 کمتری نسبت به یک ماشین برقی ساطع می کند

  1. 65 ٪ کمتر انتشار CO2 برای ماشین برقی
  2. همان ارزیابی در فرانسه مانند لهستان نیست
  3. ترازنامه را با باتری های ساخته شده در فرانسه بهبود بخشید

ماشین برقی گازهای گلخانه ای کمتری (GHG) را در کل چرخه عمر خود نسبت به یک ماشین حرارتی ساطع می کند ، یعنی می گویند با در نظر گرفتن ساخت وسیله نقلیه از جمله تولید باتری – استفاده و پایان عمر. “” تمام مطالعات “جدی” آن را نشان می دهد “می گوید: لورن پرورون ، مدیر پروژه صنعت خودرو در پروژه شیفت ، اتاق فکر معروف به دلیل تعهد خود به آب و هوا و سخت گیری علمی وی به رسمیت شناخته شده است.

65 ٪ کمتر انتشار CO2 برای ماشین برقی

محاسبه ساده است. برای یک وسیله نقلیه با اندازه متوسط ​​که در طول عمر خود مسافت پیموده شده متوسط ​​را انجام می دهد ، سفارشات بزرگی به شرح زیر است: 6 تن انتشار CO2 برای ساخت وسیله نقلیه حرارتی ، برای مقایسه با 5 تن CO2 برای ساخت معادل برق صدا ، که برای ساخت باتری باید به آن 5 تن اضافه شود. اگر در آنجا نگه داریم ، بدیهی است که ارزیابی الکتریکی به وضوح نامطلوب است. اما به خصوص بسیار ناقص است !

در مرحله رانندگی ، انتشار گازهای گلخانه ای از وسیله نقلیه الکتریکی بسیار کم است: حدود 2 تا 3 تن CO2 در یک کشور با برق دکربونیزه شده.

لورن پرون,
مدیر پروژه صنعت خودرو در پروژه Shift

زیرا موقعیت اصلی انتشار یک ماشین حرارتی استفاده از آن است. واضح است ، این CO2 است که هنگام وسیله نقلیه ، سوار شدن ، گاز یا دیزل می سوزاند. “” بیش از طول عمر متوسط ​​، وسیله نقلیه حرارتی بسته به مسافت پیموده شده بین 30 تا 40 تن CO2 ساطع می شود “، جزئیات لورن پرورون. ما بسیار دور هستیم ، بسیار دور از سطح مسئله یک وسیله نقلیه الکتریکی که در فرانسه می چرخد. “” در مرحله رانندگی ، انتشار گازهای گلخانه ای بسیار کم است: حدود 2 تا 3 تن CO2 ، بسته به مسافت پیموده شده ، در کشوری با برق دکربونیزه شده. »»

به آن اضافه کنید که انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با پایان عمر ، معادل دو موتور ، و حساب خوب است: ما یک عامل کاهش ترتیب دو سوم بین چرخه های کامل زندگی یک ماشین حرارتی و ماشین برقی داریم. به عبارت دیگر : وسیله نقلیه الکتریکی 65 ٪ CO2 را کمتر از معادل حرارتی خود ساطع می کند.

مقایسه بین ردپای کربن یک وسیله نقلیه حرارتی و یک وسیله نقلیه الکتریکی با اندازه متوسط. © روول

مقایسه بین ردپای کربن یک وسیله نقلیه حرارتی و یک وسیله نقلیه الکتریکی با اندازه متوسط. © روول

این واقعیت که برق در کشوری که در آن وسیله نقلیه الکتریکی رول می شود ، دفع شده است یا نه.

لورن پرون,
مدیر پروژه صنعت خودرو در پروژه Shift

Rolling B رده B ماشین در جاده

آیا ماشین برقی واقعاً زیست محیطی است ? نظر آدی

همان ارزیابی در فرانسه مانند لهستان نیست

برق برقی در سراسر جهان یکسان نیست ، آیا می توان ما را مورد انتقاد قرار داد. کاملا ! “” این واقعیت که برق در کشوری که در آن وسیله نقلیه الکتریکی رول می شود ، دفع شده است یا نه »متخصص ما را به یاد می آورد. “” خودرویی که در فرانسه یا سوئد می چرخد ​​کمتر از یک ماشین حرارتی معادل در کل چرخه زندگی خود (به ترتیب دو سوم کمتر) ساطع می کند. این همچنین در کشوری با برق گازدار صادق است: ماشین برقی با نسبت های پایین تر کمی کمتر قابل انتشار است “قبل از اضافه کردن ، لورن پرورون را توضیح می دهد:” و احتمالاً در آینده حتی صادق تر خواهد بود ، زیرا کشورهایی که دارای برق کربن مانند آلمان هستند بیشتر و بیشتر به سمت برق دکربن شده می روند ، که باعث افزایش تعادل کلی وسیله نقلیه الکتریکی می شود. »ما در واقع می توانیم بر افزایش سهم انرژی های تجدید پذیر در ترکیب انرژی بسیاری از کشورها حساب کنیم تا در ترازنامه برق در همه جای جهان مثبت بازی کنیم.

ترازنامه را با باتری های ساخته شده در فرانسه بهبود بخشید

این ارزیابی کربن ، به وضوح به نفع برق ، حتی بیشتر خواهد بود که باتری ها در کشورهایی با برق دکربون ساخته شوند. “” در فرانسه 3 پروژه تولید باتری در لوله ها وجود دارد. در مقایسه با باتری هایی که امروزه در کشورهایی مانند چین یا لهستان ساخته شده است ، ارزیابی تولید باتری پس از آن مطلوب تر خواهد بود. ساخت باتری متوسط ​​50 کیلووات ساعت امروز 5 تن CO2 در این کشورها ساطع می کند. فردا ، تولید گازهای گلخانه ای همان باتری ، تولید شده در فرانسه ، حدود 2.5 تا 3 تن CO2 خواهد بود. بنابراین ما 2 تن CO2 را ذخیره خواهیم کرد. »ماشین برقی هنوز زیر پای است !