SUV و 4×4 CAR – راهنمای خرید – UFC -que Choisir ، SUV: تعریف و مفهوم – ornikar

SUV چیست

در میان مارک های مختلفی که مدل های SUV را ارائه می دهند ، می یابیم:

SUV و ماشین 4×4

با 1 در 3 وسیله نقلیه فروخته شده در فرانسه ، SUV و بخش 4 × 4 یکی از امیدوار کننده ترین تولید کنندگان خودرو است. این پیشنهادات اکنون بسیار متنوع است و از وسیله نقلیه در نظر گرفته شده برای خانواده ، با یک سکونت خوب و حجم بارگذاری قابل توجه ، به واقعی 4 چرخ محرک واقعی که برای فکر کردن در خارج از مسیر ساخته شده است ، متغیر است.

 • 1. SUV چیست ?
 • 2. بهترین SUV های فروش در فرانسه چیست ?
 • 3. 4 × 4 یا SUV ?
 • 4. اندازه های مختلف SUV چیست ?
 • 5. درایو 2 یا 4 چرخ ?
 • 6. مدولار بودن و سکونت: SUV های برتر
 • 7. بنزین ، دیزل ، ترکیبی یا برقی ?
 • 8. ظرفیت عبور: املاک و مستغلات 4 × 4 واقعی
 • 9. SUV هزینه کم برای هزینه های کارشناسی ارشد
 • 10. آیا SUV های “ساخته شده در فرانسه” وجود دارد ?

تست کنید که انتخاب کنید: تست SUV و 4×4

افتتاحیه SUV Peugeot Citroen Renault

SUV چیست ?

SUV مخفف ، برای وسیله نقلیه ابزار ورزشی (به معنای واقعی کلمه “وسیله نقلیه ابزار ورزشی”) ، مدلهایی را با بدنه Bicorps توصیف می کند و بین مینی بوس و همه ترها قرار دارد. موقعیت رانندگی افزایش یافته ، سکونت و طراحی آنها دلایل اصلی موفقیت آنها است. به مدت ده سال ، بخش SUV به یکی از بزرگترین بازار فرانسه تبدیل شده است ، در سال 2018 ، 36 ٪ سهم بازار. شوق به گونه ای است که اکنون همه تولید کنندگان حداقل یک مدل را در کاتالوگ خود ارائه می دهند. بنابراین ، این انتخاب تا حد زیادی با بیش از صد مدل موجود گسترش یافته است. در رده SUV ، اکنون می توانیم کوپه هایی مانند Land Rover Range Rover Evoque و حتی مبدل هایی مانند Volkswagen T-Roc Cabriolet (بازاریابی از سال 2020) پیدا کنیم. یک SUV همچنین می تواند تبدیل شود متقاطع (که می تواند توسط “مخلوط” ترجمه شود) وقتی خط آن به یک سدان نزدیکتر باشد. این به عنوان مثال مورد Audi Q2 ، Kia Stonic یا Suzuki Vitara است.

بازار SUV در فرانسه (منبع CCFA)

از سال 2013 ، بازار SUV در فرانسه همچنان در سال 2018 از یک سوم فروش فراتر رفته است.

بهترین SUV های فروش در فرانسه چیست ?

در سال 2018 ، در بین 100 مدل بهترین فروش در فرانسه ، 41 SUV (کمیته منبع اتومبیل فرانسوی – CCFA) وجود دارد). این نشان دهنده 782،453 ثبت نام در تقریبا 2.174 میلیون وسیله نقلیه سبک است که در سال 2018 دستگیرندگان را پیدا کردند. اکثریت قریب به اتفاق SUV های شهری یا جمع و جور مارک های فرانسوی هستند. بنابراین ، از 10 SUV اول فروخته شده ، و اگر مارک های Dacia و Nissan را به عنوان مارک های شبه فرانسوی در نظر بگیریم و از سیستم عامل های مشترک استفاده می کنند ، فقط دو مارک خارجی این لیست را در بر می گیرند: Volkswagen و Toyota.

بهترین SUV های فروش در فرانسه

از بین 100 اتومبیل برتر در فرانسه ، 41 SUV وجود دارد و مارک های فرانسوی از بین بیشترین تعداد در 10 نفر برتر هستند.

4 × 4 یا SUV ?

SUV ها با طراحی شهری تر و طراحی آنها شبیه به یک سدان کلاسیک ، از وسایل نقلیه All-Terrain (4 4 4) متمایز می شوند. بیشتر مدل های ارائه شده در حال حاضر از یک سدان گرفته شده است. به عنوان مثال ، Renault Captur از همان پایه Clio Clio استفاده می کند. و حتی اگر SUV 4 4 4 وجود داشته باشد ، ظرفیت عبور آنها بسیار محدود است. SUV ها واقعاً قصد ندارند در خارج از مسیر به دلیل عدم ترخیص زمین و یک مکانیکی که واقعاً برای عبور از آن طراحی شده است فکر کنند.

SUV رنو کاپور

برعکس ، همه زمینی “واقعی” ، لزوما در 4 چرخ محرک ، مانند جیپ Wrangler ، Land Rover Defender یا مرسدس G-Class ، قادر به خلاص شدن از شر تقریباً همه موانع در همه شرایط هستند.

SUV Jeep Wrangler

اندازه های مختلف SUV چیست ?

شوق به گونه ای است که ، در بخش SUV ، دسته های مختلف طبقه بندی شده با توجه به طول آنها ظاهر می شوند. بنابراین ، در مورد سدان ها ، SUV های شهری (یا کوچک) ، جمع و جور ، خانواده و بزرگ وجود دارد.

SUV های شهری یا SUV های کوچک

اینها گسترده ترین در بازار فرانسه است. حداکثر طول آنها در حدود 4.20 متر است.

SUV Volkswagen t Cross

نمونه های SUV شهری

Aircross Citroën C3

Opel Crossland X

SUV های جمع و جور

SUV های جمع و جور در سیستم عامل های متعلق به سدان های جمع و جور ، کمتر از 4.50 متر اندازه گیری می کنند.

SUV Renault Kadjar

نمونه های SUV جمع و جور

Aircross Citroën C5

SUV های خانوادگی

با طولی که می تواند برای 4.70 متر صبر کند ، SUV های خانوادگی گاهی اوقات به 7 مکان ، به صورت سری یا اختیاری مجهز می شوند.

SUV Toyota RAV4

نمونه هایی از SUV خانوادگی

SUV های بزرگ

این SUV های تحمیل کننده با طول اطراف – و گاهی اوقات بیش از حد – 5 متر است. همچنین در این گروه است که ما مارک های لوکس مانند Maserati یا Tesla را پیدا می کنیم.

SUV Volkswagen Touareg

نمونه هایی از SUV های بزرگ

Land Rover Range Rover

درایو 2 یا 4 چرخ ?

درایو چرخ 2x4 4x4

اگر همه افراد “واقعی” همه در سری 4 چرخ محرک هستند ، در مورد SUV ها اینگونه نیست. با این وجود ، برخی ممکن است یک چرخ تمام چرخ دریافت کنند. این به عنوان مثال مورد BMW X1 ، X3 یا X5 است که نسخه های SDRIVE در 2 چرخ درایو (2 4 4) و Xdrives در 4 چرخ محرک (4 4 4) قرار دارند. Dacia Duster ، اکنون فقط در نسخه DCI 115 دیزل و به استثنای پایان دسترسی ، در 4 4 4 نیز موجود است ، دقیقاً مانند Mazda CX-30 یا Fiat 500x.

علاقه یک SUV درایو 4 چرخ داشتن مهارت حرکتی بهتری است ، بنابراین افزایش دست زدن به. یک مزیت قطعی هنگامی که شرایط ترافیک پیچیده است: باران ، برف ، جاده های سیم پیچ … اشکال آنها نشان دادن بیش از حد مصرف سوخت ، هزینه اضافی برای خرید و هزینه استفاده اغلب بالاتر است (پوشیدن لاستیک می تواند سریعتر باشد). با این حال ، فراتر از این مزایا ، انتخاب نسخه 4 چرخ با انواع سفری که انجام می دهید دیکته می شود. اگر فقط در شهر و در بزرگراه رانندگی می کنید ، علاقه 4 × 4 محدود است. برعکس ، اگر در کوهستان بمانید یا به طور مرتب یک کاروان را بکشید ، یک وسیله نقلیه 4 چرخ محرک مناسب تر خواهد بود.

با توجه به واقعی همه زمینی ، درایو 4 چرخ ضروری است زیرا به آنها چابکی شدید می دهد که به آنها امکان می دهد بر موانع دشوار غلبه کنند و از شرایط بسیار ظریف خارج شوند.

مدولار بودن و سکونت: SUV های برتر

فولکس واگن Tiguan Allspace Volkswagen تنه

SUV در عدم موفقیت در کوله پشتی واقعی ، دارای سکونت خوبی و مدولار قابل ملاحظه ای هستند. بنابراین آنها به ویژه برای استفاده در خانواده مناسب هستند. این یک محور مقایسه برای یافتن همه کاره ترین وسیله نقلیه به صورت روزانه خواهد بود. مانند مینی بوس ها ، در هنگام تاشو صندلی ها ، سهولت دست زدن به آن ضروری خواهد بود. همچنین عاقلانه است که بدانیم آیا ، پس از بازگشت آنها ، ما یک کف مسطح می گیریم: این یک نکته خوب است که بارگذاری اشیاء حجیم را بسیار تسهیل می کند. به همین ترتیب ، تعداد و حجم ذخیره پیشنهادی و همچنین تعداد مکان های موجود باید از نزدیک مورد مطالعه قرار گیرد. برخی از مدل های SUV همچنین می توانند در یک نسخه 7 نفره (معمولاً SUV های بزرگ) ، چه به صورت سری و چه اختیاری ، ارائه شوند. در این حالت ، تخمین سهولت دسترسی به این مکانها و راحتی آنها مفید است ، بدون این که فراموش کنیم که اینها اغلب صندلی های کمکی هستند که همان سطح سایر مکان ها را ارائه نمی دهند. نمونه هایی از SUV 7 نفره: Nissan X-Trail ، Peugeot 5008 ، Skoda Kodiaq ، Tesla Model X ، Volkswagen Tiguan Allspace یا Volvo XC90.

در مقابل ، افراد واقعی همه زمینی به طور کلی عملکرد یکسان را از نظر مدولار ارائه نمی دهند و صندلی های آنها همیشه قابل جمع شدن نیست. با این حال ، برخی از مدل ها هنوز هم در یک نسخه 7 نفره مانند Toyota Land Cruiser در دسترس هستند.

بنزین ، دیزل ، ترکیبی یا برقی ?

اگر اکثریت قریب به اتفاق SUV ها با موتورهای حرارتی بنزین یا دیزل در دسترس باشند ، موتور های برقی (100 ٪ برقی یا هیبریدی) شروع به ایجاد مکانی در کاتالوگ های بسیاری از تولید کنندگان خودرو می کنند. برای BMW ، در 12 مدل الکتریکی موجود در اواخر سال 2019 (سازنده آلمانی 25 مدل را در سال 2025 ارائه می دهد) ، یک چهارم SUV است. DS Automobiles همچنین با DS 3 Crossback E-Tense به برق می رسد در حالی که تولید کنندگان ژاپنی ، هوندا ، لکسوس و تویوتا ، برای SUV های خود بر روی هیبرید شرط بندی می کنند. بنابراین ، سهم کلی موتورهای دیزلی در فرانسه همچنان به سقوط است تا در ژوئیه سال 2019 ، کمترین سطح آن با تنها 34 ٪ سهم بازار (در مقایسه با 47 ٪ 2 سال قبل).

انتخاب حرکتی اساساً به استفاده بستگی دارد. اگر شهری هستید و زیاد در جاده رانندگی نکنید ، برقی یا هیبرید تمام معنی آنها را می گیرند. دوم تنها چند کیلومتر در حالت 100 ٪ برقی حرکت می کند ، اما برای قیمت خرید به طور قابل توجهی پایین تر از مدل کاملاً برقی است.

DS3 Crossback e-tense

برقی به خوبی برای استفاده شهری مناسب خواهد بود بلکه برخلاف تصور عامه ، در حومه شهر. در واقع ، محدودیت شارژ در استانها بسیار کمتر است ، جایی که زیستگاه فردی بیشتر است. بنابراین می توان بدون نگرانی در مورد استقلال ، مرتباً وسیله نقلیه الکتریکی خود را در شب شارژ کرد. با این حال ، هزینه دستیابی به یک SUV برقی یک محدودیت قوی است.

برای یک شهر مختلط و استفاده از جاده, گازوئیل به نظر می رسد بهترین راه حل است. در واقع ، در جاده ، هیبرید لزوماً از نظر مصرف بیشتر ارائه نمی دهد. در مقابل ، با توجه به وزن بیشتر دستگاه ، اشتها می تواند بیشتر از چندین تصمیم گیرنده باشد. علاوه بر این ، با یک هیبرید ، ظرفیت مخزن اغلب کاهش می یابد تا اتاق را برای قرار دادن باتری ها ترک کند. این به استقلال حمله می کند.

اگر زیاد در جاده و بزرگراه رانندگی کنید ، موتور دیزل بهترین گزینه جایگزین خواهد بود. این حرکتی کمترین حریص است و با عملکرد برابر ، کمتر ساطع کننده CO است2. علاوه بر این ، گشتاور بزرگتر آن در صورتی که مجبور شوید یک تریلر یا کاروان را بکشید ، راحتی بهتری خواهد داشت.

به انرژی های جایگزین فکر کنید

موتورهای بنزینی می توانند مجهز به کار با گاز (LPG) یا E85 ، یک سوخت جایگزین سوپرتانول باشند. در صورت نیاز به نصب مخزن تک کاره, استفاده از دوم فقط به یک تغییر “ساده” در ترتیب الکترونیکی نیاز دارد. بسته به استفاده از وسیله نقلیه ، هزینه تحول برای این محلول ها پس از 2 یا 3 سال استفاده استهلاک می شود.

SUV چیست ?

مخفف SUV به معنی “وسیله نقلیه ابزار ورزشی“به زبان انگلیسی یا” وسیله نقلیه ابزار ورزشی “به زبان فرانسوی. این اصطلاح قبلاً به برنامه های 4×4 مورد استفاده در آمریکا داده شده بود. امروزه از آن برای تعیین همه وسایل نقلیه ظاهر همه زمینی استفاده می شود که می توانند مانند یک سدان کلاسیک رفتار کنند. بنابراین ، SUV می تواند به تعبیر نیز در محیط خانواده نیز مورد استفاده قرار گیرد و مفاهیم 4×4 را در خارج و مینی بوس در داخل مخلوط کند.

وسیله نقلیه SUV در جاده

 • SUV: تعریف
 • ویژگی های یک وسیله نقلیه SUV
 • مزایای وسیله نقلیه SUV
 • اشکال یک وسیله نقلیه SUV
 • تکامل و حکایات مربوط به وسایل نقلیه SUV

SUV: تعریف

SUV وسیله نقلیه ای است که شبح آن قابل تشخیص است: از اندازه بزرگ بهره مند می شود ، اغلب با استراحت یا مینی بوس مقایسه می شود. وسیله نقلیه SUV را می توان برای رانندگی در خارج از جاده یا برای حمل آن استفاده کرد. همچنین وسیله نقلیه ای است که می تواند برای سفرهای روزانه و رانندگی خانوادگی مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا استفاده از آن دموکراتیک تر شده و در خانه ها رایج شده است. ظاهراً SUV مانند یک 4×4 اما علی رغم محرک 4 چرخ خود ، لزوماً یکی نیست. بیشتر بر خلاف وسایل نقلیه مانند وسایل نقلیه مانند یک ماشین توریستی کلاسیک استفاده می شود لندرور وت جیپ مارک های مرجع 4×4 هستند. SUV بزرگ و زیاد است و در حالی که راحت مانده است ، امکان حمل و نقل اشیاء بزرگ یا چندین مسافر را فراهم می کند. با این حال دستگاه های الکترونیکی که آن را تشکیل می دهند.

در بخش فعلی خودرو ، می توان گفت که SUV در خط مقدم روند است و در سراسر جهان استفاده می شود. به طور کلی ، مدل های SUV حاوی 5 داشتن 6 مکان.

در میان مارک های مختلفی که مدل های SUV را ارائه می دهند ، می یابیم:

 • SUV جمع و جور که توسط Peugeot ، Citroën ، Dacia پیشنهاد شده است ..
 • SUV طبقه متوسط: Audi Q3 ، Renault ، Skoda
 • SUV بزرگ: آئودی ، هوندا ، کیا.

ویژگی های یک وسیله نقلیه SUV

با وجود استفاده از خانواده ، یک SUV دارای یک است حرکتی قدرتمند, از این رو نام “ورزش” آن. بنابراین برخی از وسایل نقلیه SUV می توانند برای بارهای سنگین چندین تن استفاده شوند. یک SUV را می توان در 7 ، 5 یا 3 درب فروخت. همه چیز به استفاده ای که می خواهید از آن استفاده کنید بستگی دارد. همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، بیشتر SUV ها دارای 4 چرخ محرک هستند ، اما برخی از مدل های ارزان تر فقط دو مورد دارند.

از طبیعت تحمیل کننده ، شاسی SUV روی چرخ های بزرگ قرار گرفته است. با داشتن بدن عظیم ، وسیله نقلیه SUV احساس را منتشر می کند امنیت, سرعت و راحتی.

با توجه به موتور خود ، SUV ها به طور کلی دارای یک موتور حرارتی. امروزه برخی از مدل ها مجهز به پیشرانه الکتریکی هستند و برخی دیگر SUV های هیبریدی قابل شارژ هستند. وزن و بدنه تحمیل شده این وسیله نقلیه در مصرف سوخت آن بسیار زیاد بازی می کند که به محیط زیست احترام چندانی ندارد.

SUV ها را نیز می توان نامید متقاطع, زیرا آنها ترکیبی بین سدان و 4×4 را نشان می دهند. اصطلاح متقاطع کلمه ای است که در دهه 1980 ظاهر شد. از آن برای تعیین مخلوطی بین SUV اساسی (نزدیکتر به وسیله نقلیه All-Terrain) و سدان استفاده می شود که به وسیله خودرو SUV که امروزه می شناسیم به دنیا آورده است.

مزایای وسیله نقلیه SUV

یک وسیله نقلیه SUV به لطف قد خود از اثر امن خود قدردانی می شود و یک موقعیت رانندگی راحت را ارائه می دهد ، و این امکان را برای درک بهتر جاده برای راننده به لطف دید بهتر فراهم می کند. برای مسافران ، فضای داخلی جادار و راحت است. امروزه ، ما می توانیم وسایل نقلیه SUV را در پیدا کنیم بودجه های بسیار متفاوتs ، بسته به گزینه ها و مدل انتخاب شده. موفقیت آن به دلیل مشخصات متقاطع و چند منظوره آن است که به دلیل طراحی و قدرت آن ، آن را تحمیل می کند.

اشکال یک وسیله نقلیه SUV

وسایل نقلیه SUV از همه قدردانی نمی شوند زیرا آنها همچنین دارای نکات غیر منفی هستند. احساس محافظت از بدنه گاهی اوقات می تواند اغراق آمیز و تعصب در برابر آسیب پذیرترین کاربران مانند عابران پیاده یا کوچکترین وسایل نقلیه باشد و از داشتن دید صحیح در خطرات جاده جلوگیری کند. به عنوان مثال ، یک SUV Peugeot ایجاد می کند 10 سانتی متر بیش از یک سدان کلاسیک پژو.

مطالعات نشان می دهد که SUV ها در تصادفات کشنده تر عابر پیاده نسبت به وسایل نقلیه شبیه به سدان ، با سرعت یکسان در یک محیط شهری درگیر هستند. وزن آنها یک انرژی جنبشی بسیار قوی ایجاد می کند ، که در صورت تصادف نیز می تواند برای مسافران سایر وسایل نقلیه مخرب باشد. به دنبال این آمار هشدار دهنده ، وسایل نقلیه SUV از نظر ارتفاع بهبود یافته و تنظیم شده است کمتر خطرناک به سمت سایر کاربران جاده.

مصرف زیاد وسایل نقلیه از نظر سوخت نیز بحث برانگیز است: SUV ها علت دوم افزایش انتشار CO2 در جهان بودند 2010 وت 2018. باید بدانید که وسایل نقلیه SUV به طور متوسط ​​مصرف می کنند 25 ٪ سوخت بیشتر از اتومبیل های شهری و سدان های معمولی.

تکامل و حکایات مربوط به وسایل نقلیه SUV

اولین SUV ها در سال ها در ایالات متحده ظاهر شدند 60. 10 سال بعد ، ما می بینیم که اولین مدل ها در اروپا توسعه می یابند ، که به تدریج اصلاح می شوند که به عنوان یک سدان خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از SUV یک اثر واقعی است روش, با این حال ، این اکولوژیک ترین وسایل نقلیه نیست: نوبت برقی برای اکثر تولید کنندگان به منظور بهبود ردپای کربن وسایل نقلیه آنها عاقلانه خواهد بود.