ما مشکل اصلی Tesla Model 3 و Model Y ، Tesla را اصلاح کرده ایم: Android Auto و Apple CarPlay اکنون به لطف یک مهندسی برنامه نویسی در دسترس هستند

تسلا: Android Auto و Apple Carplay به لطف مهندسی برنامه نویسی در دسترس هستند

Tesla Android یک پروژه پرشور است ، بنابراین در منشأ یک برنامه صنایع دستی به جای یک راه حل عملی برای عموم مردم بود. سپس برای کار کردن به دو نانو-اسكردر تمشک و بسیاری از دستکاری ها نیاز داشت. اما با آخرین پیشرفت پروژه ، سیستم عامل اکنون می تواند تقریباً در تمام وسایل نقلیه تسلا مجهز به سیستم عامل MCU2 یا نسخه جدیدتر کار کند.

ما مشکل اصلی Tesla Model 3 و Model Y را اصلاح کردیم

من یک اصلاح جسورانه در Tesla خود را بررسی کردم: ادغام یک صفحه نمایش اضافی. اما آیا این اصلاح واقعاً به ناامیدی های کوچکی که با سیستم تسلا روبرو می شود پاسخ می دهد ? آیا نصب کردنش آسان است ? چه مزایایی و معایبی ? من به شما پیشنهاد می کنم که آن را ببینید.

پس از سفر بیش از 40،000 کیلومتر در مدل 3 تسلا و تقریباً 20،000 کیلومتر در مدل Y ، سرزنش هر چیزی در این دو اتومبیل برقی دشوار است. اگر واقعاً می خواستیم از این کار دور شویم ، می توانیم به بخش چرخش کمی ناامیدکننده یا ابعاد آنها که همیشه با کوچه های باریک شهرهای اروپایی یا پارکینگ ها سازگار نیستند ، اشاره کنیم. اما ، به عنوان یک دوستداران فناوری ، بلوک اصلی من سیستم سرگرمی آن است.

Tesla-model-y-propullace-frandroid-2022

پیشرانه مدل Y (2022)

Tesla-Model-3- (2022) -propulsion-frandroid-202

پیشرانه مدل 3 (2022)

استخوان خانه تسلا کمی نیروهای این اتومبیل ها است: همه کاره ، پر از ویژگی ها ، دائماً به روز شده ، اما … بسته. بله ، این اکوسیستم بسته چیزی برای ناامید کردن دارد. ما نمی توانیم برنامه های دیگری را نسبت به موارد ارائه شده نصب کنیم. کمی شبیه آیفون در روزهای اولیه خود.

از طرف دیگر ، حضور یک صفحه مرکزی واحد سؤالاتی را ایجاد می کند. ارگونومی ، اگر وقت خود را برای فکر کردن در مورد آن بگذاریم ، برای راننده بهینه نیست. به طور مداوم چشم های خود را بچرخانید تا با GPS مشورت کنید یا بررسی کنید سرعت شما از ایده آل دور است. به نظر می رسد مدل S و X با صفحه نمایش جلوی درایور ، این ظرافت را درک کرده اند. اگر مدل 3 و عاری از آن وجود داشته باشد ، در اصل یک سوال از هزینه است.

در مواجهه با این دو ناامیدی ، کمی جسورانه ایجاد کردم: ادغام صفحه نمایش در پشت فرمان خود. الزامات من واضح بود: یک طراحی زیبایی شناسی ، یک نصب ساده و مهمتر از همه ، سازگاری با Apple CarPlay و Android Auto ، در حالی که اطلاعات ضروری برای رانندگی را نشان می دهد.

اما اکنون ، چالش های زیادی وجود داشت. بازار مشترک در پیشنهادات رسمی سازگار با این نوع پروژه ها برای تسلا است. راه حل های موجود DIY بیشتر از محصولات نهایی واقعی است. علاوه بر این ، ضمانت های رسمی در مقابل این اصلاحات نامشخص است. همکار من در تسلا به من تأیید کرد که این درخواست یک طاقچه است و بر روی یک بنگ کوچک از صاحبان تأثیر می گذارد. با این حال ، وی ذخایر را در مورد ضمانت صادر کرد ، و این نشان می دهد که چنین اصلاحاتی ، بسیار ضعیف ساخته شده است ، می تواند باعث ایجاد ناراحتی هایی مانند صدای وزوز صدا در کابین شود اگر به شدت بالا برویم.

بنابراین ، قدم اول ، قبل از شروع چنین ماجراجویی ، وزن گیری جوانب مثبت و منفی بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که پیامدهای آن را هم از نظر ضمانت و هم از نظر ایمنی درک کرده اید. از طرف من ، من در حالی که خطرات احتمالی را می پذیرم ، تصمیم گرفتم طرف گیک را در من ببوسم.

انتخاب من: یک راه حل Hansshow

در جستجوی راه حلی برای برآورده کردن خواسته های تکنولوژیکی من ، تحقیقات من مرا به سمت برند سوق داده است هانسشو, یک بازیگر در جهان لوازم جانبی تسلا. پیشنهادات آنها متنوع است ، در حال نوسان بین عجیب و غریب خالص و ابزارهایی با خدمات مانیفست: صفحه نمایش برای مسافران عقب ، مگس های یوغ و حتی اتصالات سقف های برقی.

من سرانجام دیدگاه هایم را روی یک مدل صفحه لمسی 9 اینچی قرار دادم ، کاملاً معیارهای خود را رعایت کردم. مورد دوم نه تنها با Android Auto و Apple CarPlay سازگار است ، بلکه توسط انجمن Tesla Aficionados نیز به طور گسترده ای مستند شده است ، که نصب آن را بسیار ساده کرده است.

از نظر فنی ، صفحه نمایش Hansshow به لطف یک دال IPS LCD که تعریف تعریف از پیکسل 1920 x 720 را نشان می دهد ، تجربه تصویری دلپذیر را ارائه می دهد ، و بنابراین یک وضوح تصویر می کند شبکیه چشم, با نور خوب. در زیر کاپوت ، یک تراشه بازو وجود دارد که یک استخوان GNU/Linux را پیشنهاد می کند ، با یک زمان شروع کننده بسیار سریع. این دستگاه از نظر عملکرد با 2 گیگابایت رم و 32 گیگابایت ذخیره سازی پشتیبانی می شود.

ارگونومی به وضوح در قلب نگرانی های هانسشو هنگام طراحی این صفحه نمایش بود. با لبه های خوب ، صفحه ای با لبه های گرد و ظرفیت بروزرسانی OTA آن. این رابط ، بدون لکه ها ، در سه موضوع مجزا در دسترس است و تمام اطلاعات لازم را به راننده ارائه می دهد: سرعت فعلی ، استقلال باقی مانده ، فاصله ایمنی ، هشدارهای سرعت و بسیاری دیگر هشدارهای اساسی برای رانندگی ایمن.

یکی از نیروهای اصلی این صفحه نمایش Hansshow توانایی آن در کار بسیار مستقل و همراه با Apple CarPlay یا Android Auto و این ، کاملاً بدون. این عدم وجود کابل ها نه تنها به زیبایی شناسی تصفیه شده کمک می کند ، بلکه زندگی راننده را نیز ساده می کند. بدون استفاده بیشتر از آن ، همه چیز برای استفاده سیال و بصری طراحی شده است.

با وجود اتصال بی سیم با تلفن هوشمند ، هیچ تأخیر نباید مورد توجه قرار گیرد. چه برای شروع صفحه نمایش و چه برای ناوبری در ویژگی های مختلف آن ، همه چیز به سرعت اجرا می شود. و این دقیقاً همان چیزی است که ما در وسیله نقلیه ای مانند Tesla Model 3 یا Y به دنبال آن هستیم ، که در آن هر میلی ثانیه حساب می شود (وقتی شما گیک هستید).

یکی دیگر از سازگاری های مهم دارایی است. به عنوان مثال ، اگر شما یک کاربر سرسخت CarPlay هستید ، امکان سوء استفاده از کل عرض صفحه را برای غوطه وری در کل دارید. و اگر می خواهید در حالی که از CarPlay بهره مند می شوید ، به سازهای خود توجه کنید ، یک حالت اشتراک 2/3 برای CarPlay و 1/3 برای سازها در دسترس است (این همان چیزی است که من انتخاب کردم).

یک فرآیند نصب نسبتاً ساده

یکی از جنبه هایی که در ابتدا من را حفظ کرده بود ، البته مسئله نصب بود. اگر مانند من ، DIY نقطه قوت شما نیست ، لمس کردن وسیله نقلیه کالیبر مدل تسلا مدل 3 یا Y می تواند هدف یک عمل قربانی باشد. نسل اول این صفحه نمایش Hansshow ، با وجود دارایی های آن ، یک اشکال اساسی را ارائه داد: نیاز به اتصال مستقیم به باتری 12 ولت ماشین ماشین.

با این حال ، نسل دوم وضعیت را به طور اساسی تغییر می دهد. آنقدر هماهنگ در مدل 3 ادغام شده است و ممکن است فرد فکر کند که دومی با در نظر گرفتن این صفحه طراحی شده است. اتصالات لازم به راحتی در سمت راست قرار می گیرند و نصب را بسیار مرعوب می کنند. Hansshow حتی یک لوازم جانبی را برای جلوگیری از جلوگیری از جریان هوا تهویه فراهم می کند.

از بین بردن کنسول مرکزی مدل 3 ممکن است در نگاه اول وحشتناک به نظر برسد. اما ، در کمال تعجب ، واقعیت بسیار نرم تر است. مؤلفه ها به طور طبیعی جا می گیرند و کافی است که با یک ظرافت خاص شلیک کنید تا آنها را از هم جدا کنید. و برای کسانی که مانند من ترس از نداشتن ابزار کافی را دارند ، اطمینان داشته باشید: هانسشو با درج کردن ابزار لازم به طور مستقیم در جعبه ، به همه چیز فکر کرد.

اگر مجبور شدیم مدت زمان نصب را تخمین بزنیم ، 30 دقیقه یک تقریب عادلانه خواهد بود. اگرچه این امر به حداقل مهارت نیاز دارد ، اما این عملیات به مهارت های خاصی احتیاج ندارد.

اگرچه دوست داشتم یک راهنمای مفصل را در اختیار شما قرار دهم ، این مقاله می خواهد به جای یک آموزش ، بازخورد باشد. اما نگران نباشید ، وب پر از منابع برای کمک به شما است. من اکیداً توصیه می کنم که به بسیاری از آموزش های موجود در YouTube نگاهی بیندازید. صرف نظر از زبان مادری ، این یک شرط امن است که کسی ، در جایی ، دانش خود را برای تسهیل نصب شما به اشتراک گذاشت.

بسیار بصری

از اولین استفاده ، Hansshow خود را به عنوان یک دستگاه آماده -برای استفاده معرفی می کند. با این حال ، مانند بسیاری از وسایل فن آوری ، من اکیداً توصیه می کنم که به زودی به روزرسانی OTA را انجام دهید. این تضمین می کند ، نه تنها یک تجربه بهینه ، بلکه اصلاح اشکالات احتمالی. در مورد من ، به روزرسانی سریع و کارآمد بود: به لطف اتصال مشترک آیفون من ، این عملیات فقط در سه دقیقه به پایان رسید.

سرعت استفاده از Hansshow در بروزرسانی متوقف نمی شود. در واقع ، اتصال CarPlay با آیفون تقریباً فوری است. این روند بصری است: پس از جفت شدن دستگاه در بلوتوث ، به سادگی دستورالعمل های موجود در صفحه آیفون خود را دنبال کنید. در چند کلید ، همه چیز آماده است.

در حین استفاده ، Hansshow گزینه های مختلفی را برای خروجی صوتی ارائه می دهد. اگرچه مجهز به یک بلندگو یکپارچه است ، اما می توان استفاده از بلندگوهای تسلا را ترجیح داد. در مورد من ، با جفت شدن آیفون با ماشین ، من این گزینه آخر را انتخاب کردم ، بنابراین یک غوطه وری بهینه را تضمین می کنم.

همچنین می توانید هر دو را با هم ترکیب کنید: سیستم صوتی تسلا را برای موسیقی نگه دارید و دستورالعمل های صوتی را مستقیماً از صفحه لمسی داشته باشید.

برخی از نزولی برای تأکید

با این حال برخی از نزولی برای تأکید بر. اول ، برای بهره مندی از نمای بهینه از صفحه, تعدیل موقعیت صندلی اغلب لازم است. این می تواند برای برخی از رانندگان راحت تر باشد. در مورد من ، با مدل Y ، این باعث شد که من یک حالت “نشسته” بیشتر را اتخاذ کنم.

دوم ، Android Auto در مورد مدیریت خروجی صوتی محدودیت هایی دارد. سوم ، لوازم جانبی طراحی شده برای بهینه سازی جریان هوا باعث ایجاد معجزه نمی شود. اگرچه گردش خون بهتر را تسهیل می کند ، اما تا حدی مانع جریان تهویه هوا می شود.

سرانجام ، اگرچه صفحه نمایش IPS LCD از کیفیت خوبی برخوردار است ، اما از نظر دمای رنگ در مقایسه با صفحه مرکزی اختلاف را نشان می دهد. علاوه بر این ، نشت نور به خصوص در حالت شب قابل درک است. همچنین در صفحه مرکزی میزان کنتراست کمتری دارد.

اهمیت به روزرسانی های OTA

لازم به ذکر است که به روزرسانی های OTA یک لوکس ساده نیست ، بلکه یک ضرورت برای دستگاه های شخص سوم مانند Hansshow است. در واقع ، تسلا به طور مرتب استخوان خود را به روز می کند ، و این تکامل مداوم گاهی می تواند باعث ایجاد مشکلات سازگاری شود. به روزرسانی های OTA UTA Hansshow از سازگاری دائمی با این تغییرات اطمینان حاصل می کند ، بنابراین طول عمر را تضمین می کند.

چرا این کار را کردم ?

اول ، لازم است زمینه این افزودنی را درک کنید. ناوبری GPS ارائه شده توسط تسلا ، به دور از بد بودن ، سهم خود را از ناامیدی ها داشت. من با خرابی ها یا مسیرهای نابجا روبرو شده ام ، آنچه در طولانی مدت اعتماد به نفس را از بین می برد. علاوه بر این ، سیستم یکپارچه اساسی است ، و جزئیات مهم مانند هشدارهای تصادف یا مناطق کنترل سرعت را حذف نمی کند.

سپس استخوان بسته تسلا نیز پشت مدال را دارد. اگرچه پایدار و روان است ، اما ما را از یک دنیای کامل از برنامه های شخص ثالث محروم می کند و نیازهای خاص را برآورده می کند.

جنبه ارگونومیک نیز باید مورد توجه قرار گیرد. البته ، صفحه اصلی تسلا بزرگ و به وضوح قابل مشاهده است ، اما گاهی اوقات پایین تر است که چشمان خود را پایین بیاورید تا با اطلاعات سریع مانند سرعت یا دستورالعمل های GPS مشورت کنید. افزودن صفحه نمایش Hansshow در پشت فرمان ، این نیاز را برآورده می کند.

در نتیجه…

من نمی توانم بیش از حد اصرار داشته باشم که این مقاله توصیه محصول نیست. این مهمتر از همه یک تجربه شخصی بود ، یک آزمایش برای تعیین زنده ماندن چنین افزودنی. ارزیابی به طور کلی مثبت است. هیچ اشکال بزرگی برای گزارش وجود ندارد.

همانطور که مشاهده می کنید ، کار می کند. و به عنوان یک لوازم جانبی بسیار قابل پخش است. این راحتی اضافی برای راننده است. من می توانستم بدون آن کار کنم و آنچه را که باعث جذابیت این اتومبیل ها می شود ، حفظ کنم: مینیمالیسم.

قیمت آن چند است ?

هزینه این صفحه هانسشو بسته به محل خرید متفاوت است. شما می توانید بین 250 تا 330 یورو هزینه کنید. مدل سازگار با مدل 3 و y است ، خواه مجهز به پردازنده Intel یا AMD باشید.

در Aliexpress ، دستگاه به طور کلی ارزان تر است ، اما مراقب باشید آخرین نسخه را انتخاب کنید. شخصاً ترجیح من در آمازون انجام شد. مسلماً ، کمی گرانتر بود ، اما با اطمینان از بازگشت آسان در صورت بروز مشکل یا نارضایتی.

پیوندهای خاصی از این مقاله وابسته است. ما همه چیز را در اینجا توضیح خواهیم داد.

برای دنبال کردن ما ، ما از شما دعوت می کنیم تا برنامه Android و iOS خود را بارگیری کنید. می توانید مقالات ، پرونده های ما را بخوانید و آخرین فیلم های YouTube ما را تماشا کنید.

تسلا: Android Auto و Apple Carplay به لطف مهندسی برنامه نویسی در دسترس هستند

Michał Gapiński ، توسعه دهنده لهستانی ، استخوان تسلا را برای نصب Android Auto و Apple CarPlay دور زده است. پروژه او هنوز هم نیاز به نصب دستکاری ها غیرقابل دسترسی برای نئوفیت ها دارد ، با این حال ساده شده است و پروژه اکنون از MultiTouch پشتیبانی می کند.

پروژه CarPlay Android Android Android

این هفته ، جنرال موتورز در تصمیمی که به نظر می رسد از تسلا پیروی می کند ، Apple Carplay و Android Auto را از اتومبیل های برقی خود پس گرفت. در واقع ، سازنده بر خلاف Volkswagen که نوید خودروهای مجهز به خودروهای اندرویدی را به مدت 15 سال به روز می کند ، از این دو استخوان در اتومبیل خود پشتیبانی نمی کند. با این حال ، رانندگان همه به رابط های دو سیستم عامل موبایل استفاده می شوند ، و این شرم آور است که این استاندارد در همه اتومبیل ها منتقل نمی شود. خوشبختانه ، یک علاقه مندان به برنامه نویسی راه حل های بای پس پیدا کرده اند.

با تشکر از توسعه دهنده لهستانی Michał Gapiński ، می توانید Apple CarPlay و Android Auto را روی Tesla خود اجرا کنید. ما یک سال پیش به شما گفتیم که “Apple Carplay on Tesla ، این امکان وجود دارد”. فقط “ممکن” زیرا سیستم لجبازی و نصب آن دشوار بود. اکنون این برنامه بسیار بهتر کار می کند و ویژگی های جالب بسیاری را ارائه می دهد. به تازگی ، توسعه دهنده مراقبت از Multi-Touch را اضافه کرد ، که امکانات بی شماری را باز می کند ، به ویژه برای انجام بازی هایی که از فروشگاه Play می آیند.

Android Auto و AppleCarplay در Tesla از طریق Raspberry Pi

Tesla Android یک پروژه پرشور است ، بنابراین در منشأ یک برنامه صنایع دستی به جای یک راه حل عملی برای عموم مردم بود. سپس برای کار کردن به دو نانو-اسكردر تمشک و بسیاری از دستکاری ها نیاز داشت. اما با آخرین پیشرفت پروژه ، سیستم عامل اکنون می تواند تقریباً در تمام وسایل نقلیه تسلا مجهز به سیستم عامل MCU2 یا نسخه جدیدتر کار کند.

نصب ساده تر است ، اما همیشه به Raspberry Pi 4 نیاز دارد. دومی سیگنال Wi-Fi خود را که تسلا به آن متصل می شود صادر می کند. عملیاتی Apple CarPlay کمی پیچیده تر از Android Auto است ، زیرا به یک کارلینکیت دانگل و یک روتر LTE برای Raspberry Pi نیز نیاز دارد. Raspberry Pi همیشه می تواند به صورت آفلاین مورد استفاده قرار گیرد ، اما در این حالت ، تسلا دیگر اتصال اینترنتی نخواهد داشت زیرا شبکه Wi-Fi از نانو رایانه جایگزین یکی از ارائه شده توسط خودرو است.

یک قدم جدید در پروژه Android Tesla

این پروژه اخیراً با سوئیچ به اندروید 13 و افزودن یک موتور صوتی جدید و یک رمزگذار صفحه نمایش مواد به یک مرحله مهم رسیده است. همچنین از اتصال USB برای دستگاه های Android پشتیبانی می کند. این به Tesla Android به طور خاص اجازه می دهد تا محتوای محافظت شده توسط DRM را نشان دهند و صداها را با کیفیت بدون ضرر تولید کنند. در تاریخ 3 آوریل ، Michał Gapiński اعلام کرد که تسلا اندروید همچنین از چند لمسی پشتیبانی می کند ، پیشرفت قابل توجهی در رابطه با نسخه های قبلی.

پشتیبانی چند لمسی با حداکثر 10 نقطه تماس باعث می شود که با روشی تقریباً عادی با برنامه ها ارتباط برقرار کنید. برای اولین بار ، کاربران می توانند زوم های جلو و عقب و همچنین پانوراما را در برنامه های ناوبری بسازند. همچنین به شما امکان می دهد بازی های چند لمسی را از فروشگاه Google Play بازی کنید.

سایه کوچک روی صفحه ، پروژه Android Tesla هنوز هم نمی تواند از GPS ماشین مستقیم استفاده کند و برای تهیه آن به تلفن بستگی دارد. توسعه دهنده می خواهد نسخه های بعدی بهتر در وسیله نقلیه ادغام شود تا بسته به موقعیت مکانی دسترسی به کلیه برنامه های فروشگاه بازی امکان پذیر باشد.

�� شما از Google News استفاده می کنید ? راهنمای تام را به Google News اضافه کنید تا هیچ خبری مهم از سایت ما را از دست ندهید.