اتومبیل های هیبریدی: مزایا و معایب ، مزایا و مضرات ماشین هیبریدی – تضمین های Thélem

مزایا و مضرات ماشین هیبریدی

مزیت بزرگ اتومبیل های هیبریدی در مصرف آنها نهفته است ، بسیار اقتصادی تر از وسایل نقلیه مجهز به موتور بنزین یا دیزل. با سرعت کم ، یک ماشین ترکیبی فقط برق مصرف می کند. با سرعت بالاتر ، بنزین نیز مصرف می کند. در حالی که رانندگی می کنید ، موتور الکتریکی شارژ می شود ، انتشار CO2 کم و مصرف سوخت محدود را برای شما فراهم می کند. با این حال ، این تنها مزایای اتومبیل های هیبریدی نیست:

اتومبیل های ترکیبی: مزایا و مضرات

alt =

بیشتر و بیشتر اتومبیل های ترکیبی به خیابان های ما حمله می کنند. با احترام به محیط زیست ، آنها مزایای جالب دیگری دارند ، اما همچنین برخی از معایب. کشف.

ماشین های هیبریدی چگونه کار می کنند ?

اولی خودروی هیبریدی در سال 1970 توسط نام تجاری تویوتا تولید شد. نام ترکیبی از این واقعیت ناشی می شود که این خودرو با دو منبع انرژی مختلف و حتی بیشتر در برخی از مدل ها کار می کند. اتومبیل های هیبریدی کلاسیک مجهز به دو موتور هستند که همزمان کار می کنند:

 • یک موتور حرارتی اصلی ، اغلب با بنزین
 • یک موتور الکتریکی ثانویه با استفاده از باتری با ظرفیت کوچک کار می کند

موتور الکتریکی از راه اندازی ماشین و حرکت آن در 50 کیلومتر در ساعت مراقبت می کند ، در حالی که موتور گرما وقتی سرعت شتاب بیشتر است کار می کند.

مزایای اتومبیل های ترکیبی چیست ?

اگر اتومبیل های هیبریدی در بین مصرف کنندگان فرانسوی محبوب است ، دلیل اصلی این است که به شما امکان می دهد صرفه جویی در مصرف سوخت. به ویژه به لطف کمک موتور الکتریکی. در واقع ، در ترافیک یا مناطق کم ارتفاع (منطقه 30 ، آهنگ های عابر پیاده و غیره) ، این خودرو به لطف حرکتی الکتریکی آن کاملاً کار می کند. بنابراین ، فقط موتور گرما خود را با سرعت بالا درخواست می کند.

علاوه بر این ، هنوز هم مزایای بیشتری را ارائه می دهد:

 • در مقایسه با اتومبیل های بنزینی یا دیزل ، اتومبیل ها گاز گلخانه ای کمتری ساطع می کنند. یک نکته خوب به منظور حفظ محیط زیست
 • در مراحل برقی خود ، وسیله نقلیه هیبریدی همه در سکوت حرکت می کند
 • در چرخ یک ماشین ترکیبی ، می توانید با توجه به ZFE و Vignettes Critair ، آزادانه در سراسر فرانسه گردش کنید
 • باتری نیازی به شارژ ندارد. کاملاً خودمختار ، این توانایی را دارد که به طور خودکار ترمز و کاهش سرعت خودرو را بازسازی کند.

مضرات اتومبیل های هیبریدی چیست؟ ?

با وجود مزایای بیشمار رانندگی یک مدل ترکیبی ، اما دارای معایبی است. شروع با قیمت بالای آن. هزینه اضافی به طور متوسط ​​5000 یورو در مقایسه با یک مدل حرارتی است و لازم است که حدود 35000 کیلومتر در سال رانندگی کنید تا سودآوری شود.

در مورد هزینه تعمیرات نیز صادق است زیرا قطعات خاص هستند. از طرف دیگر ، آنها دوام می آورند ، بنابراین هیچ تعمیرات مکرر (یا کمتر) وجود نخواهد داشت. سایر معایب نیز مطرح می شود:

 • هنگامی که باتری در زیر تنه قرار دارد ، ماشین هیبریدی فضای کمتری در محفظه مسافر دارد
 • تنها با پنج مکان ، برای خانواده های بزرگ مناسب نیست
 • برای مسافرت با مسافت های کوتاه ، با توقف های مکرر و شروع کار طراحی شده است. اساساً برای مصرف سوخت کم آن. بنابراین ماشین ایده آل برای تعطیلات نیست ، به خصوص به این دلیل که به شما امکان نمی دهد با بیش از 50 کیلومتر در ساعت برقی رانندگی کنید
 • باتری یکپارچه وزن خودرو را افزایش می دهد و علاوه بر این مصرف سوخت با سرعت بالا
 • پاداش زیست محیطی 1000 یورو برای یک ماشین هیبریدی ، از سال 2018 معتبر نبوده است.

سرانجام ، با توجه به مزایا و مضرات ماشین هیبریدی ، باید گفت که این یک ماشین شهری است که کاملاً برای ترافیک شهری طراحی شده است.

همچنین بخوانید:

 • Mercedes-AMG GT Coupe 4 Doors (2021): کمی استراحت
 • Jaguar Land Rover: مدافع با هیدروژن کربن می کند
 • Nissan Qashqai جدید (2021): تولید راه اندازی می شود !

مزایا و مضرات ماشین هیبریدی

مزایا و مضرات ماشین هیبریدی

سودآوری ، مکانیکی یا یکنواخت بیمه ماشین, وسایل نقلیه هیبریدی مزایا و مضرات مختلفی دارند … اطمینان از آنها سهام می گیرد.

وسیله نقلیه ترکیبی یا الکتریکی ، تفاوت چیست ?

اول از همه ، مهم نیست که ماشین هیبریدی و برقی را اشتباه نگیرید ، زیرا اینها متفاوت هستند و این می تواند گیج کننده باشد. غالباً اتفاق می افتد که ما به جای وسیله نقلیه الکتریکی در مورد یک وسیله نقلیه ترکیبی صحبت می کنیم و برعکس. یک وسیله نقلیه الکتریکی به طور تعریف ، وسیله نقلیه ای که 100 ٪ با انرژی الکتریکی کار می کند. یک وسیله نقلیه ترکیبی شامل دو موتور است ، به لطف بنزین و دوم برقی.

چگونه یک وسیله نقلیه ترکیبی کار می کند ?

قبل از دیدن مزایا و مضرات وسایل نقلیه هیبریدی ، لازم است که عملکرد دومی را برای درک بهتر مشاهده کنید. ابتدا یک وسیله نقلیه ترکیبی مجهز به موتور گرمای اصلی و یک موتور ثانویه برقی است. برای اکثر مدل ها ، این عملیات به شرح زیر است: موتور بنزین باعث چرخ ها می شود و موتور الکتریکی شتاب خود را شانه می کند. برای سفرهای کم سرعت ، این خودرو در حالت الکتریکی 100 ٪ کار می کند. بنابراین ، وسیله نقلیه در یک پارکینگ ، در یک ترافیک ، در یک منطقه 30 یا در شهر با 50 کیلومتر در ساعت سوخت مصرف نمی کند.

برای کار ، موتور الکتریکی به باتری نیاز دارد ، که اغلب در بخشی از تنه ، زیر صندلی عقب یا زیر کف قرار می گیرد. دومی مستقل است زیرا به لطف انرژی جنبشی وسیله نقلیه در مراحل ترمز و کاهش شارژ می شود. بنابراین موتور الکتریکی به عنوان ژنراتور کار می کند: وقتی به منابع آن احتیاج ندارید ، برق تولید می کند که برای آینده ذخیره می شود. این بدان معنی است که لازم نیست باتری را در یک محل کار شارژ کنید. برای راننده ، بنابراین همه چیز با یک ماشین معمولی یکسان است زیرا سیستم الکترونیکی نیز به طور خودکار مراحل کمک موتور الکتریکی و بازسازی را مدیریت می کند.

مزایای وسیله نقلیه ترکیبی چیست؟ ?

مزیت بزرگ اتومبیل های هیبریدی در مصرف آنها نهفته است ، بسیار اقتصادی تر از وسایل نقلیه مجهز به موتور بنزین یا دیزل. با سرعت کم ، یک ماشین ترکیبی فقط برق مصرف می کند. با سرعت بالاتر ، بنزین نیز مصرف می کند. در حالی که رانندگی می کنید ، موتور الکتریکی شارژ می شود ، انتشار CO2 کم و مصرف سوخت محدود را برای شما فراهم می کند. با این حال ، این تنها مزایای اتومبیل های هیبریدی نیست:

نیازی به شارژ مجدد باتری نیست

برخلاف برخی از ایده های محبوب ، یک وسیله نقلیه ترکیبی برای شارژ باتری خود نیازی به اتصال به یک محوطه بخش ندارد. بنابراین ، این عادات راننده را ناراحت نمی کند زیرا همه چیز با یک ماشین بنزین کلاسیک یا دیزل یکسان است. باتری خودمختار است ، به طور خودکار مراحل کمک به موتور و بازسازی انرژی را مدیریت می کند.

احترام به Vignettes Critair

با یک وسیله نقلیه هیبریدی ، هیچ نگرانی در مورد وینگت های منتقدی ندارید. دومی از بهترین گروه بهره مند می شود ، به عبارت دیگر ، شما می توانید در همه جای فرانسه ، حتی در قله های آلودگی ، گردش کنید.

وسیله نقلیه ترکیبی: مصرف سوخت کم

به لطف دو موتورش ، وسیله نقلیه هیبریدی کمتر از یک موتور معمولی موتور گرما مصرف می کند. این تفاوت در حین شتاب هایی که موتور الکتریکی موتور بنزین را شانه می کند بدنام است. شما همچنین در شهر اقتصادی تر خواهید بود ، جایی که توقف ، شروع و گردش خون کم ارزش همه جانبه است ، زیرا تمام مراحل آن فقط از موتور الکتریکی استفاده می کنند. اگر اکثریت قریب به اتفاق سفرهای شما در شهر است ، پس هیبرید به شما امکان می دهد به طور قابل توجهی کمتر مصرف کنید.

هیبرید اکولوژیکی تر است

به لطف موتور الکتریکی که باعث کاهش مصرف سوخت می شود ، رانندگی وسیله نقلیه هیبریدی نیز از CO2 کمتر ساطع می شود.

10 ٪ کاهش در بیمه اتومبیل خود در تضمین های THELEM

در تضمین های Thélem ، ما به مسئله محیط زیست حساس هستیم. بنابراین ، برای خرید یک وسیله نقلیه ترکیبی یا برقی ، ما مزایای قیمت گذاری در بیمه وسایل نقلیه برقی یا هیبریدی را به شما پیشنهاد می دهیم.

وسیله نقلیه ترکیبی: راحتی کاربر بالاتر

یکی از مزایای وسیله نقلیه هیبریدی راحتی استفاده از آن است. با سرعت کم در شهر یا در کاهش سرعت ، از سکوت کامل وسیله نقلیه بهره مند می شوید زیرا موتور گرما کار نمی کند. بنابراین شما در محله خود آلودگی صدای کمتری ایجاد می کنید و می توانید از یک آرامش فراوان در هیئت مدیره لذت ببرید. همچنین توجه داشته باشید که تمام هیبریدهای موجود در بازار پدال کلاچ ندارند و راننده دنده را برای رانندگی سیال تر خلاص می کنند.

هیبریدها ، اتومبیل های نسبتاً قابل اعتماد ?

سوالی که می توان در مورد این سیستم نوظهور پرسید ، قابلیت اطمینان است. با این حال ، برخی از اتومبیل ها در حال حاضر بیش از 300،000 کیلومتر در ساعت نمایش داده می شوند ، بدون اینکه از تغییر باتری استفاده کنند. وقتی ماشین افزایش می یابد ، از نظر منطقی این است که افت عملکرد وجود دارد. با این وجود ، دومی چندان مهم نیست. ظرفیت ذخیره باتری کاهش می یابد ، اما ما هنوز پس انداز مصرف را مشاهده می کنیم. وسایل نقلیه هیبریدی اتومبیل هایی هستند که نه یک استارت ، جعبه دنده و نه کمربند توزیع ، که عناصری برای تعمیر آنها گران هستند. بنابراین شما برای حفظ این قسمت ها خلاص می شوید.

مضرات یک وسیله نقلیه ترکیبی چیست؟ ?

اکنون مزایای در نظر گرفته شده ، ما همچنین باید از اشکالاتی که وسیله نقلیه هیبریدی ارائه می دهد آگاه شویم. در اینجا لیستی از این موارد وجود دارد:

هزینه خرید بالاتر

اشکال اصلی قیمت متوسط ​​بالاتر آن است. برای سودآوری این هزینه اضافی ، شما باید به طور متوسط ​​35000 کیلومتر در سال سفر کنید ، بنابراین انتخاب یک وسیله نقلیه ترکیبی در صورتی که گاهی اوقات فرمان را بگیرید ، جالب نیست.

از دست دادن فضای روی تخته

حتی اگر این پدیده در آخرین مدل های ترکیبی از بین برود ، اکثریت قریب به اتفاق وسایل نقلیه موجود در بازار بخشی از صندوق عقب را برای ذخیره باتری قربانی می کنند. در بعضی از مدل ها ، این باتری ها را در زیر نیمکت عقب یا بسیار کم در کف می یابیم.

وزن بالاتر

با وزن باتری ، وسایل نقلیه هیبریدی به طور متوسط ​​نسبت به همتایان بنزین خود سنگین تر هستند ، این تأثیر کمی در استفاده روزانه دارد اما در صورت تمایل به استفاده از اتومبیل های سبک ، یک عنصر است که در نظر بگیرید.

خطر بیشتر تصادفات با عابران پیاده

سکوت موتور یک مزیت دو برابر است. در شهر ، شما باید حتی هوشیار تر از گذشته باشید. عابران پیاده احتمالاً شما را نمی شنوند و به طور نامحسوس می روند.

علاقه کمی به کمپین

موتور هیبریدی به ویژه با سرعت کم جالب است ، بنابراین در مناطق شهری. اگر در حومه شهر زندگی می کنید ، که در محورهای اصلی مانند بزرگراه ها و اتباع زیاد رانندگی می کنید ، موتور هیبریدی علاقه کمی خواهد داشت زیرا به خصوص از موتور گرما جلب خواهید کرد. هزینه یک وسیله نقلیه ترکیبی سودآور نخواهد بود.

شما اکنون می دانید که مزایا و مضراتی که باید هنگام خرید وسیله نقلیه هیبریدی مورد توجه قرار گیرد. پس از خرید دومی ، به اطمینان از بیمه اتومبیل خود فکر کنید و از آن بهره مند شوید کاهش 15 ٪ برای یک وسیله نقلیه ترکیبی یا الکتریکی.