تفاوت بین Thunderbolt و USB-C چیست?, درباره پورت Thunderbolt از Mac – Apple Assist

درباره درگاه Thunderbolt Mac شما

عوام ویکی مدیا, CC BY-SA 4.0 “عرض =” ” />

تفاوت بین Thunderbolt و USB-C چیست ?

© Amin ، Wikimedia Commons ، CC BY-SA 4.0

چه کاربر رایانه شخصی یا MAC باشید ، لزوماً اتصالات جدید را در لپ تاپ ها در سالهای اخیر شکوفا می کنید. USB-C و Thunderbolt تقریباً دیگر درگاه های دیگر در نظر گرفته شده برای شارژ و انتقال داده ها را به طور کامل جایگزین کرده اند. اما آنچه متفاوت آنها را از یکدیگر متمایز می کند ?

همچنین به شما علاقه مند خواهد شد

با وجود شکل تقریباً یکسان در نگاه اول ، USB-C USB-C و Thunderbolt Thunderbolt 3 تفاوت های مختلفی دارند. به عبارت ساده ، Thunderbolt 3 ارتباطی است که از استاندارد USB-C استفاده می کند و چندین پیشرفت را به عنوان سرعت بهتر و سرعت انتقال داده به آن اضافه می کند. این بدان معنی است که تمام درگاه های Thunderbolt با اتصالات USB-C سازگار هستند. اما پس چرا Thunderbolt را به USB-C در تمام لپ تاپ های رایانه ما ترجیح نمی دهیم ?

فناوری مالکیت

بر خلاف USB-C که کار یک کنسرسیوم تجاری است و می تواند بدون پرداخت حقوق در هر دستگاهی ادغام شود ، Thunderbolt یک فناوری منحصر به فرد در اپل و اینتل است که اولین نسخه های آن از MDP Connection استفاده شده است (Mini DisplayPort). بنابراین یافتن رایانه مجهز به پردازنده AMD سازگار با این استاندارد غیرممکن است. با این حال ، اپل با Silicon Apple Mac خود نشان داد که Thunderbolt لزوماً به یک پردازنده اینتل اینتل نیاز ندارد.

در ابتدای کار ، Thunderbolt باید منحصراً برای انتقال سریع داده ها و نمایش وضوح با وضوح بالا مورد استفاده قرار می گرفت اما ظرفیت های بار قابل توجهی را در سومین تکرار خود گسترش داده است ، و به آن اجازه می دهد تا در بعضی موارد دستگاه را در 100 وات وات بارگیری کند. این تکرار است که استفاده از USB-C را به عنوان اتصال به جای Mini DisplayPort شروع می کند.

نحوه تمایز USB-C از Thunderbolt 3 در یک نگاه ?

برای اینکه به سرعت بدانید که پورت های USB-C یک رایانه سازگار با Thunderbolt سازگار است ، کافی است حضور یک فلش کوچک را به شکل یک فلاش فلش در بالا یا در کنار پورت بررسی کنید. در MacBook منتشر شده از پایان سال 2016 ، این فلش ها یافت نمی شوند زیرا تمام درگاه های USB-C این دستگاه ها مجهز به فناوری هستند. اگر شک دارید ، فقط برگه فنی رایانه خود را در وب سایت سازنده بررسی کنید. همچنین لازم به ذکر است که برای استفاده از استاندارد از یک کابل سازگار با Thunderbolt 3 استفاده می شود.

La flèche pour différencier l'USB-C du Thunderbolt 3 en un coup d'œil. © Amin, <em></p>
<p>عوام ویکی مدیا</em>, CC BY-SA 4.0 “عرض =” ” /></p>
<p>فلش برای تمایز USB-C از Thunderbolt 3 با یک نگاه. © امین, <em>عوام ویکی مدیا</em>, CC BY-SA 4.0</p>
<h2><span id=لوازم جانبی که از Thunderbolt 3 استفاده می کنند چیست؟ ?

دستگاه های بیشتر و بیشتر شروع به ادغام درگاه Thunderbolt برای جایگزینی یا جایگزین سایر اتصالات می کنند. صفحه هایی مانند Apple Pro Display XDR نمونه های خوبی هستند زیرا Thunderbolt به MacBook Pro اجازه می دهد تا هنگام بارگیری ، خروجی ویدیویی با وضوح 6K را نمایش دهد. انتقال سریع داده نیز امکان استفاده از کارتهای گرافیکی خارجی (EGPU) را فراهم می کند. اجازه دهید SSD های خارجی سازگار را که اجازه می دهد کپی فوق العاده سریع پرونده های بزرگ از و به رایانه را نقل کنیم.

درباره درگاه Thunderbolt Mac شما

می توانید از درگاه Thunderbolt Mac خود برای اتصال یک صفحه ، تلویزیون یا دستگاه مانند دستگاه ذخیره سازی خارجی استفاده کنید. و با آداپتور مناسب می توانید MAC خود را با استفاده از درگاه DisplayPort ، Mini DisplayPort ، DVI ، HDMI یا VGA به صفحه وصل کنید.

درباره Thunderbolt 3 (USB-C) ، Thunderbolt/USB-4 و Thunderbolt 4 (USB-C)

پورت Thunderbolt 3 (USB-C) در برخی از مدل های جدید رایانه های MAC مجهز به یک پردازنده اینتل در دسترس است. رایانه های Mac با Apple Chip دارای درگاه Thunderbolt/USB 4 هستند یا یک درگاه Thunderbolt 4 (USB-C) , بستگی به مدل دارد. این پورت ها امکان انتقال داده ، خروجی ویدیو و شارژ مجدد توسط همان کابل را فراهم می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آداپتورهایی که با این پورت ها کار می کنند ، به آداپتورهای اشتراک Apple Assister سازگار با Thunderbolt 4 ، Thunderbolt 3 یا USB-C Port of Mac خود مراجعه کنید.

درباره کابل ها

  • Thunderbolt 3 (USB-C) ، Thunderbolt/USB 4 و Thunderbolt 4 (USB-C): فقط از کابل های USB با دستگاه های USB استفاده کنید. اگر از کابل مناسب استفاده نکنید ، دستگاه کار نمی کند ، حتی اگر اتصالات کابل در درگاه های محیطی و MAC نصب شوند. می توانید از کابل های Thunderbolt یا USB با دستگاه های Thunderbolt استفاده کنید. با MAC با بخش کابل های USB-C مشورت کنید.
  • Thunderbolt و Thunderbolt 2: فقط از کابل های Thunderbolt با دستگاه های Thunderbolt استفاده کنید ، و فقط کابل های پسوند Mini DisplayPort با دستگاه های Mini DisplayPort. اگر از کابل مناسب استفاده نکنید ، دستگاه کار نمی کند ، حتی اگر اتصالات کابل در درگاه های محیطی و MAC نصب شوند.

در مورد تارهای غذایی

از آنجا که درگاه Thunderbolt یک Mac می تواند چندین دستگاه Thunderbolt متصل را تغذیه کند ، به طور کلی استفاده از سیم های برق هر دستگاه ضروری نیست. با مستندات همراه با دستگاه خود مشورت کنید تا ببینید آیا به قدرت بیشتری نسبت به پورت Thunderbolt نیاز دارد.

اگر لپ تاپ MAC دارید

اگر از دستگاه Thunderbolt بدون سیم برق خود استفاده می کنید ، این ممکن است باعث فرسودگی باتری لپ تاپ Mac شما شود. اگر قصد دارید از این نوع دستگاه برای مدت طولانی استفاده کنید ، بهتر است لپ تاپ MAC یا دستگاه Thunderbolt خود را به منبع تغذیه وصل کنید.

هنگامی که یک دستگاه Thunderbolt را به منبع تغذیه وصل می کنید ، حتماً با قطع دستگاه MAC خود شروع کنید. سپس دستگاه را به منبع تغذیه وصل کنید ، سپس دستگاه را به MAC خود وصل کنید. در غیر این صورت ، دستگاه همچنان از MAC شما استفاده می شود. با مورد کمک اپل مشورت کنید آداپتور فعلی MAC خود را مشخص کنید.

اتصال چندین دستگاه رعد و برق

بسته به MAC که دارید ، می توانید چندین دستگاه Thunderbolt را به یکدیگر وصل کنید ، سپس این زنجیره محیطی را به MAC Thunderbolt وصل کنید. با یک یا چند صفحه نمایش خارجی به MAC خود مشورت کنید.