تنظیمات ضبط ویدیویی دوربین را در آیفون – کمک اپل (TN) اصلاح کنید ، تنظیمات دوربین پیشرفته را در iPhone خود تغییر دهید – Apple Association (GN)

تنظیمات دوربین پیشرفته را در آیفون خود تغییر دهید

آیفون از چندین میکروفون برای ارائه صدای استریو استفاده می کند.

تنظیمات ضبط ویدیو دوربین را در آیفون تغییر دهید

سوابق ویدیویی در دوربین به طور پیش فرض بر روی 30 تصویر در ثانیه (IPS) تعریف شده است. بسته به مدل آیفون که دارید ، می توانید سایر تنظیمات فرکانس تصویر و وضوح تصویری را انتخاب کنید. فرکانس های سریعتر تصویر و وضوح بهتر شامل پرونده های ویدیویی بزرگتر است.

همچنین می توانید از سوئیچ ها استفاده کنید تا سریع و به راحتی وضوح تصویر و فرکانس تصویر را مستقیماً از صفحه دوربین تغییر دهید.

از سوئیچ ها برای تغییر وضوح ویدیو و فرکانس تصویر استفاده کنید

در حالت ویدیویی ، از سوئیچ ها در بالای صفحه استفاده کنید تا وضوح تصویر و فرکانس های تصویر موجود در آیفون را تغییر دهید.

سوئیچ ها را در گوشه سمت راست بالا لمس کنید تا بین ضبط های HD یا 4K و بین فرکانس های 24 ، 25 ، 30 یا 60 IP در حالت ویدیویی تغییر کنید ، بسته به مدل شما.

در مدل های آیفون 14 و آیفون 15 ، سوئیچ ها در حالت سینماتیک موجود هستند. آنها به شما امکان می دهند بین ضبط های HD یا 4K و فرکانس های 24 ، 25 یا 30 IPS جابجا شوید.

تنظیمات IPS AUTO را تنظیم کنید

آیفون می تواند با کاهش خودکار فرکانس تصویر 24 IPS ، کیفیت فیلم را در شرایط کم نور بهبود بخشد.

تنظیمات دسترسی> دوربین> یک ویدیو را ذخیره کنید ، سپس مطابق مدل خود یکی از عملیات زیر را انجام دهید:

 • “IPS AUTO” را لمس کنید ، سپس این تنظیمات را فقط در 30 IPS یا فیلم ها در 30 IP و 60 IPS اعمال کنید.
 • “IP های کمتری را در روشنایی کم” فعال کنید.

ضبط استریو را فعال و غیرفعال کنید

آیفون از چندین میکروفون برای ارائه صدای استریو استفاده می کند.

برای غیرفعال کردن ضبط استریو ، به تنظیمات> دوربین بروید ، سپس “ذخیره استریو” را غیرفعال کنید.

فیلم های HDR را فعال و غیرفعال کنید

در مدل های سازگار ، آیفون فیلم های HDR را ذخیره می کند و آنها را با دستگاه های iOS 13 به اشتراک می گذارد.4 ، iPados 13.4 یا MACOS 10.15.4 یا بعد از آن. دستگاه های دیگر نسخه SDR از همان ویدیو را دریافت می کنند.

برای غیرفعال کردن ضبط HDR ، به تنظیمات> دوربین> ذخیره یک فیلم بروید ، سپس “ویدیوی HDR” را غیرفعال کنید.

“قفل دوربین” را فعال و غیرفعال کنید

در آیفون 13 ، مدل های آیفون 14 و آیفون 15 ، تنظیمات “قفل کردن دوربین” مانع از کج شدن اتوماتیک بین دوربین ها هنگام ضبط یک ویدیو می شود. تنظیم “قفل دوربین” به طور پیش فرض غیرفعال می شود.

برای فعال کردن آن ، به تنظیمات> دوربین> ذخیره یک فیلم بروید ، سپس “قفل دوربین” را فعال کنید.

“تثبیت بهبود یافته” را فعال و غیرفعال کنید

در مدل های آیفون 14 و آیفون 15 ، تنظیم “تثبیت شده بهبود یافته” قبل از بهبود تثبیت در حین ضبط در حالت ویدیویی و سینماتیک ، یک بزرگنمایی جزئی ایجاد می کند. تنظیم “تثبیت بهبود یافته” به طور پیش فرض فعال می شود.

برای غیرفعال کردن “تثبیت بهبود یافته” ، به تنظیمات> دوربین> ذخیره یک فیلم بروید ، سپس “تثبیت بهبود یافته” را غیرفعال کنید.

“قفل تعادل سفید” را فعال و غیرفعال کنید

بسته به شرایط نور ، می توانید تعادل سفید را هنگام ذخیره فیلم در آیفون خود قفل کنید تا رنگ دقیق تری داشته باشید.

برای فعال کردن آن ، به تنظیمات> دوربین> ذخیره یک فیلم بروید ، سپس “قفل تعادل سفید” را فعال کنید.

تنظیمات دوربین پیشرفته را در آیفون خود تغییر دهید

ویژگی های پیشرفته دوربین را کشف کنید که به شما امکان می دهد عکس ها را سریعتر ضبط کنید ، سبک های بهبود یافته و شخصی را در عکس های خود بمالید و محتوای آن را از قاب نمایش دهید.

وضوح دوربین اصلی را اصلاح کنید

در مدل های آیفون 15 ، وضوح دوربین اصلی به طور پیش فرض در 24 MP تعریف شده است. می توانید بین قطعنامه های زیر تغییر کنید: 12 MP ، 24 M و 48MP.

تنظیمات دسترسی> دوربین> فرمت ها> حالت عکس ، سپس “12 MP” یا “24 MP” را انتخاب کنید.

برای به دست آوردن وضوح 48 MP ، به تنظیمات> دوربین> فرمت ها بروید ، سپس “کنترل وضوح” یا “کنترل وضوح و اپل Proraw” را فعال کنید (بسته به مدل شما).

در iPhone 15 Pro و آیفون 15 Pro Max ، می توانید پس از فعال کردن گزینه “وضوح و اپل Proraw” ، فرمت پیش فرض را انتخاب کنید. روی “Pro Format به طور پیش فرض” ضربه بزنید ، سپس گزینه ای را انتخاب کنید. دوربین را باز کنید ، سپس دکمه را در بالای صفحه لمس کنید تا فرمی را که انتخاب کرده اید فعال یا غیرفعال کنید. انگشت خود را روی دکمه نگه دارید تا قالب دیگری را انتخاب کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شخصی سازی دوربین اصلی در آیفون 15Pro و آیفون 15 Pro Max ، به بخش اصلی دوربین Customize مراجعه کنید.

“نمایش عناصر خارج از قاب” را فعال و غیرفعال کنید

در مدل های سازگار ، پیش نمایش دوربین محتوای خارج از قاب را نشان می دهد تا با استفاده از لنز دیگر سیستم دوربین با یک میدان دید گسترده تر ، چه چیزی را می توان ضبط کرد. گزینه “نمایش موارد خارج از قاب” به طور پیش فرض فعال می شود.

برای غیرفعال کردن “نمایش عناصر خارج از قاب” ، به تنظیمات> دوربین بروید ، سپس “نمایش عناصر از قاب” را غیرفعال کنید.

فعال و غیرفعال کردن “اولویت گرفتن عکس سریع”

تنظیم “اولویت گرفتن عکس سریع را در اختیار شما قرار می دهد” نحوه پردازش تصاویر را تغییر می دهد ، به طوری که وقتی سریع دکمه شاتر را فشار می دهید می توانید عکس های بیشتری بگیرید. تنظیم “اولویت دادن به عکس گرفتن سریع” به طور پیش فرض فعال می شود.

برای غیرفعال کردن آن ، به تنظیمات> دوربین بروید ، سپس غیرفعال کردن “اولویت گرفتن عکس سریع را بگیرید”.

“تصحیح هدف” را فعال و غیرفعال کنید

در مدل های سازگار ، تنظیم “اصلاح لنز” به شما امکان می دهد عکس های گرفته شده را با دوربین جلو یا دوربین فوق زاویه تنظیم کنید ، برای نتایج طبیعی تر. تنظیم “تصحیح هدف” به طور پیش فرض فعال می شود.

برای غیرفعال کردن آن ، به تنظیمات> دوربین بروید ، سپس “تصحیح هدف” را غیرفعال کنید.

“تشخیص صحنه” را فعال و غیرفعال کنید

در مدل های آیفون 12 ، تنظیم “تشخیص صحنه” می تواند آنچه را که شما در حال گرفتن عکس هستید مشخص کند و از یک سبک خیاطی استفاده کنید تا بهترین عناصر صحنه را به نمایش بگذارد. تنظیم “تشخیص صحنه” به طور پیش فرض فعال می شود.

برای غیرفعال کردن آن ، به تنظیمات> دوربین بروید ، سپس “تشخیص صحنه” را غیرفعال کنید.

وضوح صفحه نمایش MAC خود را تغییر دهید

وضوح مانیتور شما اندازه متن و اشیاء موجود در صفحه شما را تعیین می کند. به طور پیش فرض ، MAC شما به طور خودکار از بهترین وضوح برای مانیتور شما استفاده می کند. حتی اگر استفاده از وضوح پیش فرض ترجیح داده شود ، می توانید رزولوشن را به صورت دستی تنظیم کنید تا اشیاء و متن روی صفحه را بزرگ کنید ، یا برعکس ، آنها را کوچک کنید تا فضای بیشتری روی صفحه خود داشته باشید.

وضوح مربی اصلی خود را تعریف کنید

 1. در Mac خود ، منوی Apple را انتخاب کنید

> تنظیمات سیستم ، سپس روی مانیتورها در نوار کناری کلیک کنید. ممکن است مجبور شوید به پایین بروید. تنظیمات مانیتور باز

 • وضوح را انتخاب کنید.
  • اگر نمایشی را در قالب Vignettes از قطعنامه های موجود مشاهده می کنید ، برای دیدن اندازه وضوح ، نشانگر را روی Vignettes حرکت دهید ، سپس روی مورد انتخاب خود کلیک کنید.
  • برای نمایش قطعنامه های موجود در قالب یک لیست ، ضمن حفظ کلید کنترل ، روی فرم Vignettes کلیک کنید و “نمایش لیست” را انتخاب کنید. سپس بر روی وضوح مورد نظر خود کلیک کنید. برای بازگشت به ارائه در قالب Vignettes ، با حفظ کلید کنترل ، روی فرم یک لیست کلیک کنید و “نمایش Vignettes” را انتخاب کنید.
 • برای دیدن همیشه قطعنامه های موجود در قالب یک لیست ، روی Advanced کلیک کنید ، سپس “نمایش قطعنامه ها را در قالب یک لیست” فعال کنید.

  وضوح مانیتور متصل را تعریف کنید

  اگر چندین مانیتور دارید ، گزینه های وضوح اضافی پس از اتصال مربی دیگر در دسترس هستند.

   در Mac خود ، منوی Apple را انتخاب کنید

  > تنظیمات سیستم ، سپس روی مانیتورها در نوار کناری کلیک کنید. ممکن است مجبور شوید به پایین بروید. تنظیمات مانیتور باز

 • صفحه ای را که می خواهید تنظیم کنید انتخاب کنید ، سپس وضوح مورد نظر خود را انتخاب کنید. ممکن است بتوانید “نمایش همه وضوح” را برای نمایش سایر قطعنامه ها برای مانیتور فعال کنید.
 • بسته به وضوح انتخابی ، برخی از برنامه های ویندوز ممکن است کاملاً روی صفحه نباشند. استفاده از وضوح مقیاس می تواند بر عملکرد تأثیر بگذارد.