TUV آلمانی که در بخشدار شناخته شده است – در ، کنترل فنی آلمان: Tüv – Bolidem

کنترل فنی آلمان: همه دانستن Tüv

بر خلاف کنترل فنی فرانسوی ، Tüv آلمانی ابتدا یک بازرسی ضد عفونی از وسیله نقلیه را انجام می دهد. چگالی گازهای اگزوز و میزان آلودگی آنها با استفاده از یک دستگاه کالیبره شده و پس از آن اندازه گیری می شود و تنها در صورت قطعی این آزمایش ، کنترل فنی عمومی وسیله نقلیه قابل اجرا است. اگر آزمایش ضد عفونی کننده رضایت بخش نباشد ، وسیله نقلیه لزوماً به عنوان پیش فرض تعیین می شود و برای اصلاح ناهنجاری های آن موظف است به گاراژ برود.

TUV آلمانی

کنترل فنی آلمان در بخشدار شناخته شده است

از اول ماه مه 2014 ، ثبت نام در فرانسه از یک ماشین دست دوم که کنترل فنی را در یک کشور عضو اتحادیه اروپا تصویب کرده است امکان پذیر است. و متقابل.

تا به امروز ، برای ثبت نام وسایل نقلیه (1) بیش از 4 سال در قلمرو فرانسه ، فقط گزارش های کنترل فنی فرانسوی ، که مربوط به کمتر از 6 ماه است ، در بخشدار پذیرفته شده است. واضح است که ، مصرف کننده ای که یک وسیله نقلیه استفاده شده را در آلمان خریداری می کند ، به عنوان مثال ، با یک کنترل فنی معتبر آلمانی ، بنابراین موظف است وسیله نقلیه را در یک مرکز کنترل فنی فرانسوی آهن کند تا بتواند کارت خاکستری خود را بدست آورد.از اول ماه مه ، این دیگر اینگونه نخواهد بود. سپس با ارائه اثبات کنترل فنی فرانسوی یا نشدن از یک کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا ، می توان یک وسیله نقلیه خریداری شده در کشوری از اتحادیه اروپا را ثبت کرد. معکوس نیز صادق است: اگر به کشور دیگری از اتحادیه اروپا بروید ، می توانید با ارائه کنترل فنی فرانسوی خود وسیله نقلیه خود را ثبت کنید.

کنترل فنی (ویژگی های ثبت نام در آلمان)

کنترل فنی (“Tüv” به زبان آلمانی) از سال 1960 توسط یک بروشور گیر شده بر روی وسیله نقلیه مشخص شده است.

در ابتدا این صفحات سفید بودند ، قبل از اینکه یک طرح کروماتیک در سال 1974 با 6 معرفی شود

کشتن

رنگهای متمایز ، دیگری هر سال با توجه به ریتم از پیش تعریف شده.

در ماه دسامبر ، صفحات دارای بخش های سیاه هستند که با استفاده از آنها می توانیم تعیین کنیم,

حتی از راه دور ، و خواندن آن به عنوان شماره گیری ساعت ، هنگامی که کنترل بعدی باید انجام شود

فنی. در واقع ، ماه که باید در آن انجام شود در بالای موقعیت “12h” قرار دارد. اگر او باید باشد

در ماه ژوئن گذشت ، شکل “6” است که در بالا است و بخش های سیاه در “6h” است. وسط

صفحه نشانگر سال کنترل فنی بعدی است.

از اول ژانویه 2010 ، بازرسی شیشه اگزوز بخشی از کنترل فنی بوده است تا

بشقاب جلوی وسیله نقلیه ناپدید شده است.

کنترل فنی آلمان: همه دانستن Tüv !

Tüv معادل کنترل فنی آلمان است. معیارهای واجد شرایط بودن برای این کنترل فنی چیست؟ ? مقررات مربوط به Tüv چیست ?

TUV در آلمان: این چیست ?

تاریخ Tüv

Tüv آلمانی یک داستان طولانی در پشت سر خود دارد. ارگانیسم در قرن نوزدهم ، در میان یک انقلاب صنعتی بوجود می آید. در آن زمان ، ماشین های مورد استفاده در کارخانه ها ثبت اختراع نشده و کم و بیش مطابق خواسته های خود کار می کردند. یک روز ، در کارخانه آبجو Mannheimer-Aktienbrauerei ، یک دیگ بخار که انرژی لازم را برای تغذیه مدار گرمایش منفجر کرد ، یک مرد را به قتل رساند و چهار زخمی را به شدت مجروح کرد.

دلیل این درام ? کمبود آب در مدار خنک کننده ، یک تعمیر و نگهداری غیر قابل احترام و فشار بسیار فراتر از حد توصیه شده توسط سازنده. متأسفانه ، این حادثه تنها حکم در قرن نوزدهم آلمان نبود. با توجه به وقایع ، تولید کنندگان دیگهای بخار ایده ای داشتند: ایجاد یک بدنه کنترل فنی برای اطمینان از تولید ، استفاده ، نگهداری و ایمنی دیگهای بخار. این یک موفقیت بود ، و از آنجا.

اما رابطه بین دیگ بخار و کنترل فنی یک وسیله نقلیه چیست؟ ?

این بسیار ساده است: یک قرن بعد ، در سال 1966 ، شرکت کنترل و بیمه برای دیگهای بخار (Gesellschaft Zur Ueberwachung und Verseicherung von Dampfkesseln) به گونه ای تأسیس شد که ماشین های صنعتی و مکانیسم های آنها حتی امن تر باشند. این کار با ضمیمه ثبت اختراعات برای ماشین آلات ، آموزش کارگران تخصصی و دوره های نگهداری اجباری برای تجهیزات استفاده شد.

پس از آن ، همین شرکت به انجمن بازرسی فنی (Technischer überwachungsverein) تبدیل شد ، که نام آن مترادف با “Hauptuntersuchung” (به طور خلاصه HU) است که هدف کنترل فنی وسایل نقلیه است همانطور که امروزه می دانیم. امروز Tüv هنگام وارد کردن ماشین آلمان به منظور ثبت نام آن و در فرانسه ، ضروری است.

مقررات پیرامون Tüv

Tüv به عنوان سخت ترین و انتخابی ترین کنترل فنی خودرو در اروپا شناخته شده است. علاوه بر این ، قابلیت اطمینان آن در بین جدی ترین بازرسی های فنی در تاریخ صنعت خودرو شمارش شده است.

بر خلاف کنترل فنی فرانسوی ، Tüv آلمانی ابتدا یک بازرسی ضد عفونی از وسیله نقلیه را انجام می دهد. چگالی گازهای اگزوز و میزان آلودگی آنها با استفاده از یک دستگاه کالیبره شده و پس از آن اندازه گیری می شود و تنها در صورت قطعی این آزمایش ، کنترل فنی عمومی وسیله نقلیه قابل اجرا است. اگر آزمایش ضد عفونی کننده رضایت بخش نباشد ، وسیله نقلیه لزوماً به عنوان پیش فرض تعیین می شود و برای اصلاح ناهنجاری های آن موظف است به گاراژ برود.

به همین دلیل است که چند سال پیش ، بسیاری از صاحبان وسایل نقلیه آلمانی از عبور از مرز دریغ نکردند تا سفر فنی خود را به فرانسه منتقل کنند.

چیزی که امروزه فقط مزایای کمی دارد زیرا Tüv از سال 2018 توسط یک استاندارد اروپایی تنظیم شده است که هدف آن رعایت همان معیارها در هر مرکز کنترل فنی اروپا است. در نتیجه ، استانداردهای ارزیابی وسیله نقلیه دقیقاً در کل اتحادیه اروپا یکسان است.

از کجا می توانیم Tüv آلمانی را تحقق بخشیم ?

کنترل فنی آلمان را می توان در مراکز اتومبیل مارک های مختلف تجاری مانند InteTek ، Dekra یا Küs انجام داد.

از سال 1989 ، TüV آلمان نیز در فرانسه تأسیس شده است ، و در حال حاضر کمتر از 34 مرکز کنترل فنی آلمان وجود ندارد که در چهار گوشه کشور توزیع شده است (عمدتا با گروه Autosur).

Tüv ، چگونه کار می کند ?

همانطور که فهمیدیم ، Tüv آلمانی از معادل فرانسوی خود سختگیرانه تر و محدودتر است ، به خصوص برای آزمایش ضد عفونی کننده که پیش از هر بازرسی عمومی وسیله نقلیه است.

  • سیستم های ترمز و ایمنی
  • فرمان ، لاستیک
  • چراغ ها و سیستم های روشنایی
  • کار بدنی
  • موتور ماشین

یک تنظیم جهانی حاکم بر استانداردهای کنترل فنی خودرو وجود دارد. این استاندارد باید توسط تکنسین خودرو اعمال شود و 150 امتیاز امنیتی داشته باشد.

بررسی های فنی Tüv

مانند هر کنترل فنی خوب ، TüV خواستار استانداردهای ایمنی است که هر وسیله نقلیه باید به آنها احترام بگذارد تا بتواند از آن استفاده کند. از طریق معیارهای مختلف مورد مطالعه به گونه ای که هر وسیله نقلیه ایمن و ایمن باشد ، بازرسی که بین 1 ساعت تا 1 ساعت به طول می انجامد ، مجاز خواهد بود یا خیر ، وسیله نقلیه برای داشتن گواهی رعایت خود با استانداردهای اروپایی.

نکات مختلف خطاب شده تحت پنج دسته اصلی طبقه بندی می شوند:

ایمنی: تأیید سیستم ترمز وسایل نقلیه ، کمربندها ، کیسه های هوا ، سیستم های ABS و دستگاه های ضد شوک.

گرد: کنترل نوارهای نورد ، سیستم تعلیق ، کاردان و سیستم های پایداری.

دید: بازرسی از آتش سوزی ، کاتادیوپتر ها ، برف پاک کن های جلو و عقب.

آلودگی: اندازه گیری سطح CO2 ساطع شده توسط گازهای اگزوز ، نشت مایع احتمالی.

ساختار: در این مرحله ، ظاهر و نگه داشتن وسیله نقلیه به طور کلی بررسی شده است. تکنسین بررسی می کند که آیا زنگ زدگی به بدن نفوذ کرده است یا اینکه شوک یا آسیب در وسیله نقلیه وجود دارد.

پس از گذشت این آزمایشات ، صفحه مجوز وسیله نقلیه با یک لوزنگ رنگی تزئین می شود که نشان دهنده دوره اعتبار کنترل فنی است. و تاریخ کنترل فنی بعدی روی کارت خاکستری نشان داده می شود. اگر وسیله نقلیه از تست های فنی عبور نکند ، مانند فرانسه ، به یک بازدید از پیشخوان ارائه می شود که قضاوت می کند که آیا باید آن را به یک گاراژ ارائه دهد تا تعمیرات یا اصلاحات انجام شود.

آیا Tüv در فرانسه معتبر است ?

از سال 2014 ، یک کنترل فنی انجام شده در خارج از کشور در فرانسه معتبر نبوده است. با این حال ، یک استثناء از این قاعده وجود دارد و به کشور ثبت نام وسیله نقلیه شما بستگی دارد.

اگر وسیله نقلیه دارای گواهی ثبت نام با منشأ فرانسه باشد ، کنترل فنی اروپا (جدا از فرانسه) در فرانسه معتبر نیست.

برعکس ، اگر گواهی ثبت نام اروپایی (به استثنای فرانسه) دارید ، کنترل فنی خارجی فقط در صورت کمتر از شش ماهه در قلمرو فرانسه معتبر خواهد بود. بنابراین اگر قصد خرید وسیله نقلیه در خارج از کشور را دارید و بیش از چهار سال سن دارد ، کنترل فنی شما باید کمتر از شش ماه باشد. توجه داشته باشید که همین بازرسی فنی را می توان در کشور مبدا وسیله نقلیه شما صادر کرد (فقط در اروپا).

اگر کنترل فنی شما بیش از شش ماه است ، اگر می خواهید بتوانید به صورت قانونی به آنجا بروید ، باید به کنترل فنی ماشین خود در فرانسه برگردید.

متخصص خودرو