TV Samsung Samsung Neo Qled 55 QE55QN90B 4K UHD TITANIUM سیاه – دارت ، تست تلویزیون سامسونگ QN90B: پانچ ، کنتراست و وفاداری به قرار ملاقات – CNET FRANCE

تست تلویزیون سامسونگ QN90B: پانچ ، کنتراست و وفاداری به قرار ملاقات

به لطف پورت 4 4K 144Hz همانطور که در HDMI 2 مشخص شده است ، تصاویر با جزئیات ، روان و بدون تند و سریع غنی هستند.1 و سازگار با کنسول های بازی شما.

TV Samsung Samsung Neo Qled 55 ” QE55QN90B 4K UHD TITANIUM

TV Samsung Samsung Neo Qled 55 '' QE55QN90B 4K UHD TITANIUM

یک تجربه حتی همهجانبه با کیفیت تصویر منحصر به فرد. جعبه از راه دور فوق العاده جدید خود را کشف کنید که تمام اتصال شما را برای یک ترتیب ساده تر از فضای داخلی شما جمع می کند. تجربه نهایی فیلمبرداری با Dolby Atmos® را از طریق WiFi تجربه کنید.

کوانتومی مینی LED

ده ها هزار LED MINI QUANTUM روی دال پخش می شود تا یک تصویر دقیق و روشن با تضادهای عمیق را تضمین کند.

کوانتومی HDR 2000

هر چه نور محیط باشد ، به لطف کنتراست غیرقابل مقایسه و اوج روشنایی تا 2000 نیت ، از تمام جزئیات تصویر لذت ببرید.

پردازنده کوانتومی نئو 4 k

پردازنده جدید عملکرد و هوش را برای تبدیل تمام محتوای شما به 4K و بهینه سازی تنظیمات روشنایی متفاوت و آن بهینه می کند.

تجربه Atmos بین تلویزیون ها و میله های سامسونگ آن کامل می شود. از طریق WiFi از صدای بی سیم Dolby Atmos استفاده کنید.

به لطف پورت 4 4K 144Hz همانطور که در HDMI 2 مشخص شده است ، تصاویر با جزئیات ، روان و بدون تند و سریع غنی هستند.1 و سازگار با کنسول های بازی شما.

تست تلویزیون سامسونگ QN90B: پانچ ، کنتراست و وفاداری به قرار ملاقات

تست تلویزیون سامسونگ QN90B: پانچ ، کنتراست و وفاداری به قرار ملاقات

بهترین تلویزیون هایی که ما آزمایش کردیم صفحه نمایش OLED هستند ، اما آنها از هیچ نقصی عاری نیستند. تلویزیون های LCD High -end می توانند از هر تلویزیون OLED روشن تر باشند و در سایر مناطق مهم به آن نزدیک شوند. QN90B سامسونگ یک مثال خوب است ، به لطف فناوری QLED ، کمبود و کم نور محلی ، روشنایی خیره کننده با چند سازش دیگر ارائه می دهد.

ما مدل 65 اینچی را آزمایش کرده ایم ، اما نتیجه گیری ما نیز در مورد سایر اندازه های صفحه نمایش اعمال می شود: 43 ، 50 ، 55 ، 75 و 85 اینچ.

QN90B در بالای محدوده تلویزیون های 4K Neo Qled از سال 2022 است. مطابق با برگه فنی ، پیشرفت اصلی آن در مقایسه با QN85B یک اتاق کمرنگ تر است. سامسونگ نسخه گران قیمت دیگری با عنوان QN95B را با مزیت اصلی یک مورد جداگانه OneConnect ارائه می دهد که به شما امکان می دهد یک کابل واحد را به تلویزیون منتقل کنید و دستگاه های آن را راحت تر وصل کنید.

یک طرح نسل قدیمی

از نظر ظاهری ، QN90B عملاً با QN90A سال گذشته یکسان است ، و این یک چیز خوب است. سبک مینیمالیستی آن اولویت مطلق را به تصویر می بخشد و پشتیبانی اصلی آن از دوتایی که در بیشتر تلویزیون ها می یابیم ظریف تر به نظر می رسد. او این تصور را می دهد که صفحه نمایش بالای مبلمان شناور است. کنترل از راه دور زیبا و گرد از بسیاری جهات متمایز است.

کلیدها به خوبی قرار داده شده اند ، بدون رنگ های گنج. از طریق USB-C ، سلول فتوولتائیک آن یا امواج رادیویی Wi-Fi که توسط یک جعبه اینترنتی یا روتر ساطع می شود قابل شارژ است.

منوی احتقان و گیج کننده

در سالهای اخیر ، صفحه اصلی تلویزیون های هوشمند سامسونگ شامل یک پرچم در پایین صفحه نمایش بود که بالاتر از برنامه فعلی همپوشانی داشت. تازگی نسخه 2022 این است که با فشار دادن دکمه پذیرش ، یک منوی جدید Smart Hub را نشان می دهیم که کل صفحه را اشغال می کند. از دیدگاه ما ، منوی سامسونگ تقریباً به اندازه LG بد است و فضای تبلیغاتی و اندازه بی فایده را هدر می دهد.

به طور کلی ، این منو به نظر می رسد تاریخ و شخصی کمتر از Google TV است. ما همچنین نسبت به تلویزیون گوگل سونی یا TCL با تأخیر بیشتری در سامسونگ روبرو شدیم ، با برخی موارد که جبران خسارات به چندین ثانیه ناامیدکننده رسید.

مانند گذشته ، می توانید بین Alexa ، Google و Bixby دستیار به عنوان دستیار صوتی انتخاب کنید ، از طریق کنترل از راه دور میکروفون قابل دسترسی است. تلویزیون سازگار با Apple Airplay است و در پایان ماه ژوئن ، سامسونگ با دسترسی به خدمات ابری ، از جمله Xbox Game Pass Ultimate و GeForce ، مرکز بازی خود را مستقر می کند.

یک برگه فنی اوج

مهمترین ویژگی از نظر کیفیت تصویر در QN90B ، Neo Qled و یک نور پس زمینه مینی با کمبود محلی در کل سطح است. کم رنگ اتاق با قرار دادن مناطق خاصی از تصویر بسته به آنچه که روی صفحه اتفاق می افتد ، کیفیت تصویر LCD را بهبود می بخشد ، که به طور قابل توجهی کنتراست را افزایش می دهد.

آزمایشات ما نشان داده است که مینی رهبری ها از LED های کلاسیک روشن تر هستند. با قضاوت در مورد مشخصات مبهم “کوانتومی HDR 32X” سامسونگ ، QN90B دارای مناطق کم نور محلی و تصاویر روشن تر از 85B است. QN90B درمان جدیدی دارد کنترل نور تطبیقی ​​شکل (کنترل نور تطبیقی) ، در نظر گرفته شده برای کاهش روشنایی شکوفه و انگلی ، که به نظر می رسد خوب کار می کند.

مانند همه تلویزیون های QLED سامسونگ ، و همچنین بیشتر تلویزیون های بالا از Vizio ، Hisense و TCL ، صفحه نمایش LCD QN90B با یک لایه از نقاط کوانتومی ، نانوکریستال های میکروسکوپی که دارای طول موج خاص هستند ، غنی شده است (یعنی رنگ) وقتی انرژی دریافت می کنند. این منجر به روشنایی بهتر و رنگ های بهتر در مقایسه با سایر تلویزیون ها می شود. QN90B از یک دال 120 هرتز استفاده می کند ، که باعث افزایش روان بودن حرکات روی صفحه می شود. تلویزیون از محتوای HDR10 و HDR10 پشتیبانی می کند+.

اتصال عالی است. چهار ورودی HDMI 4K/120 هرتز سازگار است ، بنابراین اگر چندین دستگاه دارید که از این ظرفیت ها بهره برداری می کنند ، مانند پلی استیشن 5 و یک سری Xbox ، شما آماده هستید. QN90B همچنین از فرکانس تازه سازی متغیر ، از جمله AMD Premium Pro FreeSync و قالب های استاندارد VRR پشتیبانی می کند ، ALLM که به آن اجازه می دهد تا به طور خودکار به حالت بازی تغییر یابد تا هنگام تشخیص یک بازی ، تاخیر ورودی را کاهش دهد و EARC.

  • چهار ورودی HDMI با HDMI 2.1 ، HDCP 2.2
  • دو درگاه USB 2.0
  • خروجی صوتی دیجیتال نوری
  • ورودی RF (آنتن)
  • درگاه RS-232 (فقط برای خدمات)
  • بندر اترنت (LAN)

مانند بسیاری از تلویزیون های جدید و جدید ، QN90B کاملاً عاری از ورودی های آنالوگ ، صوتی یا تصویری است.

مقایسه کیفیت تصویر

برای مقایسه ما ، ما QN90B را در کنار دو تلویزیون با سطح بالا دیگر نصب کرده ایم: Sony KD-65x95K ، یک مدل مینی رهبری دیگر و LG OLED65C1 ، یک تلویزیون OLED که ما آن را یکی از منابع لحظه ای می دانیم.

تلویزیون و فیلم : ما با معیار HDR Blu-ray از Spears و Munsil شروع کردیم و مزیت روشنایی سامسونگ کاملاً آشکار بوده است. کوههای با برف ، شن و ماسه بیابان ، ابرها و سایر مناطق چاه تأثیر بیشتری در کنار سونی و ال جی داشتند. در صحنه های تاریک با محتوای مختلط ، مانند یک منظره شهری شبانه ، ال جی با سایه های معتبرتر طبیعی تر به نظر می رسید ، در حالی که سامسونگ و سونی کمی محو شده بودند.

سامسونگ یک کار عالی برای کنترل شکوفه انجام داده است. در صحنه های روی پس زمینه سیاه ، ما فقط یک نور بسیار کم در نزدیکی لبه درخشان ترین اشیاء در سامسونگ تشخیص دادیم ، در حالی که سونی کمتر خوب عمل می کرد. با توجه به روشنایی آن ، عدم وجود شکوفه در QN90B قابل توجه است ، حتی اگر البته OLED کاملاً از آن عاری باشد.

رفتن به یک فیلم, مرد خاکستری در Netflix ، LG از این مزیت استفاده کرده است. در صحنه های تاریک مانند بازجویی اولیه یا کلوپ شبانه بانکوک ، توانایی صفحه OLED برای حفظ تاریکی در سایه ها ظاهری تئاتر تر به آن می بخشد. سامسونگ همیشه عالی بود ، و به عنوان مثال ، مزیت روشنایی در آتش بازی در بالای شهر مشخص بود. یک بار دیگر ، سونی کمی عقب مانده از دو نفر دیگر ، با چراغ های پایین تر از سامسونگ و شکوفه آشکارتر.

بازی ویدیویی : QN90B تلویزیون بسیار خوبی برای بازی است ، اما ما کیفیت تصویر را در حالت بازی در دو مورد دیگر ترجیح دادیم. با بازی کردن منحرف شدن در PS5 ، به نظر می رسید رنگ ها در اکثر حالت های سامسونگ اشباع نشده و نادرست هستند. استثناء حالت ورزشی بود که تا حدودی رنگها را لکه دار می کرد (به خصوص سبز) و آنها را به روشهای ال جی و سونی نزدیکتر کرد. در مورد سایر حالت های تصویر (استاندارد ، تولید ناخالص داخلی ، RTS ، FPS و سفارشی) ، ما در تشخیص هر تفاوت مشکل داشتیم. در برخی از صحنه های مختلط ، روشنایی سامسونگ برای یک اتاق تاریک خیلی قوی بود.

از طرف دیگر ، ما از این واقعیت استقبال کردیم که تلویزیون به طور خودکار Xbox ما را تشخیص می دهد و با یک نوار وضعیت که پارامترهای مختلفی را نشان می دهد به حالت بازی می رود و تأیید می کنیم که ما از VRR و 120 تصویر در ثانیه استفاده می کنیم ، به عنوان مثال. Assassin’s Creed: Valhalla با این پارامترها بسیار روان بود.

روشنایی پر جنب و جوش : QN90B از نظر فنی درخشان ترین تلویزیون است که تاکنون آزمایش کرده ایم. ما از نظر تئوری می گوییم زیرا ارقام آن به شدت باد می شود. با وجود همه چیز ، در حالت های خاص خود نیز بسیار روشن است ، به خصوص در رابطه با مدل های OLED.

صفحه سامسونگ ، که نور را رد می کند ، کنتراست و پانچ را در صورت روشنایی زیاد حفظ می کند و بازتاب ها را بهتر از سونی و ال جی کاهش می دهد. صفحه نمایش ، همراه با بازده نور فوق العاده QN90B ، در واقع بهترین تلویزیونی که برای قطعات سبک آزمایش کرده ایم.

یکنواختی و زاویه مشاهده : با دیدنی ها ، ما متوجه تغییرات کمی از روشنایی در صفحه سامسونگ ، بیشتر از سونی و LG شدیم. اما این با نگاه کردن به محتوای معمولی ظاهر نشد. در مشاهده خارج از زاویه ، دو LCD تقریباً با همان سرعت وفاداری رنگ ها و سطح سیاه را از دست داده اند ، در حالی که ال جی عملاً کامل بود.

نتیجه

ما این سامسونگ را در کنار هم با تلویزیون OLED مقایسه کردیم و اگرچه ال جی برنده شد ، سامسونگ از تمام تلویزیون LCD که در CNET آزمایش شده است به آن نزدیکتر می شود. QN90B پانچ عالی ، کنتراست بسیار خوب و وفاداری رنگ عالی را تولید می کند و از عملکرد QN90A عالی از سال گذشته فراتر می رود. و طبق معمول ، طراحی و ویژگی های سامسونگ از مرتبه اول است. از پشتیبانی زیبا گرفته تا کنترل از راه دور پیشرفته ، از جمله مجموعه ای از گزینه های بازی ، از جمله توپی جدید که با Xbox Game Pass سازگار است ، QN90B به سادگی عالی است. اگر به دنبال جایگزینی برای OLED هستید ، یا اگر فقط یک اتاق روشن دارید ، QN90B یک گزینه عالی است.

تصویر: بابی الیور/CNET

آزمون کامل را بخوانید

  • یادداشت نوشتن

سامسونگ QE55QN90B

سامسونگ QE55QN90B

اخبار: تلویزیون برنامه TV-Samsung TQ55S95C “5 ستاره” تلویزیون با قیمت 1،799.00 یورو (-12 ٪) تلویزیون سامسونگ TQ55S95C در Ubaldi زیر 1800 € یا افت حدود 12 ٪ در قیمت معمولاً یافت می شود. این است.

اخبار: سامسونگ 55LS03B و HW-S800B Samsung Readers TV: ترازنامه آمده است ! پس از چند هفته آزمایش ، سه خواننده ما تجربه خود را با این قاب ، تلویزیون هنری از سامسونگ (55LS03B) و.

اخبار: سامسونگ 55LS03B و HW-S800B Samsung Readers TV: زمان آن رسیده است ! پس از چند هفته آزمایش ، خوانندگان ما تجربه خود را با این قاب ، تلویزیون هنری از سامسونگ (55LS03B) و BA می گیرند.

TV 07/03/2023 TV DUEL 55 اینچ OLED/QD-OLED: LG 55G3 در مقابل سامسونگ 55S95C TV 55G3 و سامسونگ 55S95C از بهترین مدل های 2023 هستند. اولین سوار بر روی تخته جدید OLED.

اخبار: تلویزیون آزمون تلویزیون Samsung TQ55S95C به مقایسه ما از 105 مقایسه تلویزیونی ما پیوسته است از آزمون Samsung TQ55S95C استقبال می کند ، از 2،290 € موجود است. او به عنوان گزینه جایگزین ال جی است.

اخبار: Labo TV-Samsung S95C: روشنایی رکورد برای فناوری QD ! تلویزیون سامسونگ S95C با صفحه نمایش جدید سامسونگ QD خود دال وارد آزمایشگاه ما شده است. فرصتی برای کار ما.

اخبار: تلویزیون خوانندگان: قاب 55LS03B TV و Samsung HW-S800B Soundbar را با همکاری سامسونگ ارزیابی کنید ، دیجیتال سه خواننده خود را برای ارزیابی تلویزیون با نام تجاری جدید قاب ، Arty TV ارائه می دهد.

اخبار: صفحه نمایش LG Display و نمایشگر سامسونگ بر روی صفحه نمایش LG فسفرسنت آبی و نمایشگر Samsung Blue Subseel-Korean از صفحه های OLED که بخش بزرگی از صنعت کار را در این زمینه ارائه می دهند ، کار می کنند.

اخبار: تلویزیون سامسونگ با نمایش LG Display: به زودی تلویزیون های OLED ارزان تر در سامسونگ مذاکره می کنند ? LG Display و Samsung Electronics مذاکرات مربوط به مشارکت را از سر می گرفتند که به اولی اجازه می دهد دومین دال را فراهم کند.

اخبار: تلویزیون آزمون تلویزیونی سامسونگ 75QN800C به مقایسه ما در مقایسه با 98 تلویزیون ما پیوست و از آزمون سامسونگ 75QN800C استقبال می کند ، از 5،539 یورو در دسترس است. او به عنوان جایگزینی برای LG 7 ارائه می شود.

تلویزیون 14/02/2023 OLED META: میلیاردها میکرو لنتیل برای بهبود کارآیی و اوج روشنایی تلویزیون برای امسال 2023 ، LG Display یک فناوری جدید از صفحات OLED به نام OLED META را به بازار عرضه می کند. این یک فیلتر اپتیک را ترکیب می کند.